DONDERSC HERMEN KOOPDAGEN 1 Gebreveteerde Jaerlyksche Hanekamp, op VASTEN-AVOND, zynde 9 February 1864, in Malakoff by L. Declercq, le Moere. t 1 g man na middag, ter L. F. COPPENS, DEURWAERDER, TE DIXKUDE. I. I rt, m ;er de i eerst ekt eu vlogen Jat na de zoo en van aeg le omdat sinds és niet kregen en dan ing en n zien, ondags Vcekblad n wy de it bladje De vergadering om 12 ure’s middags, ter hof- plaets van Hendrik Zwaenepoel, te Vladsloo, voor- uoemd. e der gehad n uit ebben blad, •r dat taerds a dag jo be- eene il aen- ianke- rustig i aen- inuen- woel- hel op i*r was len die GROOTE SAUCISSE-KERMIS in ’t Neerhof, by Louis Depuydt te Woümen, op ZONDAG 51 JANUARY 4864. ’S anderendaegs KANDEEL. uil die ordt «r en toe. ids het afwer- inneer, in den eweten I. Er is ent dat dangea ie veld van een er hier bladje er staen e honden 'minderd erkanlen leren en l de wy- patatten kien nog eklok in s winters 'andering tyne ver- hoe zul- ipel het .embus is muien! te VLADSLOO en KEYEM, op de landen der bol steden gebruikt door sieurs Hendrik Zwaenepoel en Clemens Goudmaecker, insgelyks toebeboorende aen madame de weduwe en binders van den heer De Ruysschere-Vanseveren; 58 koopen BOO NEN, beslaende in zeer sehoone en zuivere Eiken, Olmen, Abeelen van de beste soort, Populieren en j Wilgen. ALGEMEENE TYDINGEN. 25 January. 18 81 17 28 2777 18 52 11 85 11 50 8 16 14 67 12 z. Rogge 16 00 a 17 50 117 z. Sucr. 15a 17 50 52 z. Haver 10 50 a 11 50 95 z. Boon. 16 25 a 18 00 te BEERST en VLADSLOO, op de landen der hof steden gebruikt door de kinders van sieur Francis Zwaenepoel, Francis Devreket en Francis Huyghe, alle loebehoorende aen madame de weduwe en kinders van den heer De Ruysscher-Vanseve- ren; 40 Koopen BOOMEN, ouder sehoone Eiken, Populieren, Olmen, Wilgen en Beuken. De vergadering om 12 ure’s middags, ter hof- plaets van de kinders Zwaenepoel, te Beersl voor- noetnd. •t- Mijnheer de uitgever, (e CLERCKEN en WOUMEN, op de landen der bolsteden gebruikt door S" Araandus Verinander, Joseph Maeckelbergh en Aloys Dupontoebe- hoorende aen sieur Ambrosius De Coodt, le Wou- men, van 55 Koopen BOO.MEN beslaende in sehoone Popelieren, Esschen, Abeelen, Wilgen, Olmen, Eiken, Ketselareu en atidere Fruilbootnen, De vergadering om een me na middag, ler hol'plaels vau sieur Verinanderte Clercken vooruoemd. 5>“ Woeniilae, 19 dito, om 2 ure na middag, te NIEUCAPELLE, by den Olil'atil-molen, op de lauden van ’t hofstedeken gebruikt door den mede-eigenaer sieur Francis Bolliou, van 42 Koopen BOO.MEN best.nudö iu sehoone Esschen, Wilgen, Popelieren, Olmen en Tronken. G* Trydag, S2 dito. le BEERST en KEYEM, in den Calishoek, op de landeu der hofsteden gebruikt door de kindets Van Clooster en Karel Polleulier-Vanbesien respeclievelyk toebeboorende aen de heeren Van- halme-Vail Ukomme te Brugge, en Ferdinand Proot, le Dudzeele, van 66 Koopen BOOMEN, beslaende in zeet sehoone Eiken, Olmen, Abeelen, Wilgen, Esschen en Popelieren. De vergadering om een ure na middag, ter hol'plaels van de kindets Van Cloosler, te Beerst, voornoemd. te ZARREN, by de dorpplaels, op eene partie land, toebeboorende aen vrouw de weduwe Lale- man, alsmede op de landen der hofsteden gebruikt door sieurs Philippus Hosten en David Hosten, loebehoorende aen den heer Struyve, te Zarren, van 89 Koopen BOOMEN, bestaende in zeer sehoone en zuivere Eiken, Olmen, Abeelen, Es schen, Wilgen en Popelieren. De vergadering om een nre holplaels van sieur Philippus Hosten, voornoemd. om 2 ure na middag, te CAESKERKE, aen de Hooge-biug, ter herberg het Fort, van eene groole hoeveelheid Nieuw TIMMERHOUT. A. ELOMME Woumenstraet, t« Dixmude. B onge- 15 16 19 36 2 49 Ir. j» TER DIRECTIE VAN 00 00 15 16 20 16 2 47 Venrne. 20 January. 694 zakken tarwe van 45 liters waren ter markt. Tarwe 25 50 a 26 50 lOz. Rogge 16 50 a 17 50 212 z. Suer. 15 25 a 17 75 51 z. Haver 10 50 a 12 00 85z.Beon. 15 75 a 18 B Winter koolzaed. Erwten, gele Erwten, blauwe Wille boonen Vlas, de kilo 1/2 19 Hillebrant Eduardus. 20 Lanoote Nicolaus. 21 Leuridan Eduardus. 22 Leyre Isiriorus. 25 Lyueel Eduardus. 24 Maeckelberghe Petrus. 25 Muyaerl Raymondus. 26 Peereu Petrus. 27 Pieters Benjamin. 28 Rosseeuw Leo. 29 Slaeien Eduardus. 50 Slragier Leopoldus. 51 Theunynct Carolus. 52 VanalderwV reldl Emile. 55 Vanbesien Augustus. 54 Vereecke Emilius, 55 Verluide Servatius. 36 Vincke Emilius. eyenen. 'fier. 3° Woensdag, 3 dito, Deze die komt te winnen En dal den anderen nog beeft, Viy mede-ditigers binnen Zullen roepen vivat Moere leeft. Gisteren heeft alhier de begravenis plaets gehad van M. Eugeen Vanackere, na eene kortstondige ziekte, in den jeugdigen ouderdom van 22 jaren. Eene lykrede van wegens het taelgenoolschap de Van Duyse's Vrienden eu eene andere van wegens de rederyker- maclschappy Heilig Kruis Scherp d'uer, is over bel graf uitgesproken geworden. Tyd eu plaets laten ons niet toe dezelve heden in ons blad op le nemen. By koninklyke besluiten van 21 January, zyn be noemd in de volgende gemeenten Ghislel sebepene, de heer P. Gbysels. lebteghem burgemeester de beer IIJonckheere schepene, de lieer P. Duist. Lellinghe schepenen, de heeren P. Depla'enJ. Van Neruin.- Muere schepene, de heer F. Ingelbrecht. Slype burgemeester, de heer J. Van Sieleghem; sche pene, de lieer P. Vander Meerseb. Zande burgemeester, de heer P. Depuydtschepene, Per hekloliter. Tarwe, 1' kwaliteit. |fr. id. 5e id. Getal hektoliters Tarwe (middskpbvs) Rogge Sucrioen Haver Boonen Het getal dooden en gekwetsten is niet nauwkeurig ge kend. Het gerucht dal liet meest geloofd wordt is daler 26 slagtofl'ers zyn, waervan de helft het leven zouden hebben verloren, helzy in den pul, hetzy ten gevolge hun ner bekomene wonden. Du ongeluk, verzekerd men, is door hel springen eener myn in ondersche werken te weeg gebragt. Hel is onmo- gelyk de tootieelen van wanhoopte bescliry ven, welke er plaets hebben telkens dat er een lyk wordt upgebaeld. Gedurende den lyd dat de redding geschiedde, was de omtrek mei volk bezel, de droefheid en oe oumsl las men op al de aeugeziglen. Gelvk men weel heeft M. Thiers den 1 I dezer zyue zooveel opzietisvcrwekkende rede gehouden. Op den avond vali dien dag was er groole receptie in zyn hotel in de rne St. George. De groole gaz-l mleeril aen den ingang van zyue woouiug, welke sedert Iwaelf j.uen niet omstoken was, schitterde dien avond in haren vollen glans. De parvzeu.iers die mei alles lachen, zegden nu M. Tuier» a ralluuié sou bee Men sehryfl uil Londen, dat een zekere Smith, mei goed gevolg, de proef heeft genomen van een schuuwlooncel op den yzcren weg, lyu van Manchester naer Liveipvol. Men verbeelde zich vyl lange wagons, zoodanig geschikt dal zy gezamenlijk eene lange zael vormen. riet gewelf, rond gemarkt, was voorzien van Hieblers, die eene groole klaerle verspreidden. De zykauten zyn gemaekt van boni, dat een goeden weerklank geelt. Door deze mekanische schikkingen beril men alle H.ogelyklieid van uitwendig gerucht vervvyilerdbovendien verbeelde men zich eene verdieping, vvaer zes muziekanten mei hunne speeltuigen plaels kuuiiru neme» een topneel, zes voel boven de hoogte van den waggon, en men zal zich een denkbeeld kunnen vormen van di. u schouwburg op den yzeren weg. De vertoonde stukken zyn deiwyze geschikt dal by iedere slandplaets een lootieel eindigt, en dat een ander begint in het ryden uaei de volgende statie. Is er ergens stilstand van een kwart uers ot halve lier, dan heelt de enlre-acle plaels. Den 8 december i860 heeft Smith de eerste proef genomen van zyn vliegend looneel, met een peisOouecl van Iwaelf lenen. .Men gal een in Engeland zeer populair stuk, eu een program vvierd gegeven aen eiken nemer van een reiskaenje, in T bureel der spoorbaen. Hel stuk had een groottu byval. -- fSarjerstuBi* der stad Bixmade. nUWÈLÏKF.N. II january. Vanbesien Joannes Petrus, jongman, meu belmaker, oud 25 jaren 8 m. eu 8 d., geboren en wo nende te Dixmude eu gedomicilieerd te Schaerbeek, met Virginia Ludovica Pladys, jonge d., kantwerkster, oud 21 j. «n 6 m., van Dixmude. 15 id. Lauwers Joannes Leopoldus, jongm., bakkersg., 29 j. en 2 m geb. te Loo eu won. le Dixmude, met Amelia Sophia Moerman, jonge d., dienstiu., 22 j. en 5 m., geb. en wen. le Nieucappeile, lest gewoond heb bende le Dixmude. 20 id. Philippus Theuninck, wed. van Coleta Josepha Verbelsl, schipper, 25 j. eu 9 m., geb. le Eerneghem eu wou. le Wercken, met Ludovica Catharina Vauviaue, jonge d., geb. eu won. te Dixmude. 27 January. 456 zakken tarwe van 492 liters waren ter markt. Tarwe 25 50 a 25 75 de milicie-loting, die op bruary aensljende, alhier zal plaets hebben 1 Allemeersch bernardus. 2 Atinolhé Petrus. 5 Barzeele Franeiscus. 4 Boury Hypolilus. 5 Catleeuw Hypolilus. 6 Clauw Aloysius. 7 Dekeirel Carolus. S' Dekeirel Edmundus. 9 Delaleeuwe Edinundus. 10 Demeulemeester Aug. 11 Desauvage Carolus. 12 Deschryver Eduardus. 15 Deseck Augustus. 14 Dewyze Gustavus. 15 Dudond Alphonsus. 16 Gbys Marlinus. 17 Gryspeerl Carolus. 18 Haerynck Ludovieus. Bergen. 18 January. 18 94 17 88 5081 19 51 12 08 11 45 7 56 14 05 8* XBaendag, 1 Febrnury, ISGl, om 10 ure ’s morgens, te DIXMUDE, in de VVesl- straet, op de achlerplaels der heiberg genaemd Parnassus-Hof, bewoond doord’heer Auguste \Ml- laerl en «el ten zynen verzoeke van een zeer goed en kloek vosde mERRIE-PEERD van twee dien sten, verscheide sehoone RYTU1GEN, zoo als Vigi- lanleu, Tilburys en Brankaerdkarren, Harnassuren, Dysscls, Gareelen, Saletten, Toornen, Riemen, enz.; voorts eene Bascule met Gewigten, Arduine- en Eiken Bakken, groole Leeder, Aelkarteel, Graeuder, Ploeg, Egge en meer andere goederen. IJynsdag, 2 dito, de heer J. Vanderghole. Zevecotc burgemeester, de heer P. Mus; schepenen, de heeren P. Decruus eu L. Dalle. Be Kamer der Volksvertegenwoordigers heeft de verleilene week eenparig bel wetsontwerp tót wyziging der schikkingeu, belrekkelyk de plaelsvervanging voor de mi litie, aengenomen, eu ei kennende dat het van onbetwist- baer dringenden aerd is, is er een slotartikel bygevoegd, behelzende dat de wel zal uitvoerig zyn daegs na hare afkondiging. Volgens de schikkingen der wetten die in voege zyn, weel men dal de substitutie ahyd beperkt bleel lot de in geschrevenen van eene zelfde gemeente. Het was gemak- kelyk om er gebruik van le maken in de bevolkte cen trums, maer hel voordeel verleend aen de militiaiien, was altyd ontoegankelyk voor de grootc meerderheid der bui tengemeenten. Daer tegen zyn zoo vele klaglen gedaen dat een goeverncmenl, welke zich bekreunt om het belang der landbouw-bevolkingen, er verandering moest aeubrengen Dit is het doel van hel wetsontwerp, dat door de Kamer gestemd isen welk op alle ingeschrevenen van een besluerlyk arrondissement het gemak uitbreidt der num- merverwisseling. Mevr. Courtrnans heefl hel prospectus uitgegeven van eene novelle de Hul van Tante Clara. De byval dien inyn werk de Cemeente-Onderwyzcr, zegt ze, dat de eer genoot van in Nederland herdrukt te worden, is te beurt gevallen, heeft my aengemoedigd om de hier boven aen- I gehaeldc novelle in het licht te geven, en wel met het doel l den Vlamingen wenken te geven over de opvoeding der I meisjes uit de volksklas, en voornaaielyk over denzede- I lyken en stoffeiyken invloed der thans bestaende kantwerk- Ischolen. De uitgave geschiedt door M. Rog'dié, boek- I handelaer te Gent. De dagbladen van Bergen kondigen hertverscheu- grende byzonderheden af nopens bet verschrikkelyk uk, dat in conen koolpul te Fratneries is gebeurd. AVy hebben in uw blad van over eenige dagen een dichtstuk van een zekeren beer Felix ontmoet. Dat Pervyse zich roeuie van aen zoo 'een echten Vlaming aenzyn gegeven le hebben. VVy kunnen niet dan hem aeu- moedigen zyne edelmoedige poogingeu voort le zeilen en zyue werken in een bundeltje in T licht te geven tol glorie van zyne gemeente, van de vlaemsche letteren eu van zyn vaderland. Welhacsl telt België in alle streken, in alle rangen, be- drevene dichters. N. D. H. C. Dynsdag, 9 dit», 7° Dynsdag, 1G dito, En S* Maendag, 203 dito, Wy vinden ons genoodzaekl eenige artikels tot ons nummer van zondag le verschuiven. De volgende jongelingen onzer stad hebben zich laten inschryven voor de milicie-loting, die op maendag, 1 le- Loo, sc. P. Lenoir. Merckem, sc. L. Brunecl. Nieucappelle, burgm. P. Cardinael, sc. C. Deccuninck. Oostkerke, sc. E. Lahaye. Oudecappelle, sc. A. Opsomer. Pollinehove, sc. P. Pil. Zarren, sc. H. d’Hulster en P. Sonneville. lu de andere gemeenten van hel arrondissement is geene verandering.

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1864 | | pagina 3