I I I I I I Charles-Louis Deconinck, te Pervyse, laet weten dat by zich allen Maendag, in den voormiddag, met zynen IIENGST-EZEL zal bevinden te Dixmude, ter herberg den Gouden Leeuw, by Philippe Huyghe. PIIOTOGRAPIIIE. Het Dannewirck en de Ant- werpsche forten, SUPPLEMENT VAN 40. I DixHïude, 28 February 1864. 1 it I op iD- liet» and lige 17 25- l et en van dat oogpunt genomen, is dacr de verdedi ging logieker en wyzer dan wel in Belgie. Antwerpen ook bad de verdediging van op een ander punt, digler by de Iransche grenzen, men nadien gansch het land op nieuw moeten «enschen die hulp wilden aenbrengen, verloren insgelyks herwinnen en alzoo eene nieuwe doen onderstaen. Denemarken kan aen de grenzpn verwoest wor- Hy beveelt zich in de gunst van eenieder. De ondergeteekende heeft de eer te beriglen dat hy voornemens is hier eenige dagen te vertoeven, tot het vervaerdigen van Photographien en Por tretten in alle slach (grootte); geheel geretou cheerd naer de laetste methode, geëncadreed van 5 fr. lot 50 franks. Visietkaertjes, 12 fr. de dozyn garantie. Hy houdt zich ook bezig met het grondig les- geven der Photographien op Glas, Zink, Toile en de wélga töëgèvro-P’apier’ en, werl4 ,v00^ ceniëe Portretten ook in zen ligt, groote houten barakken opgezet, waer ruen'drank I ',u's' n a'el’er ’s L. DevosGroenen verkoopt. Een der grootste barakken i3 eensklaps, met al Boomgaerd, te Dixmude. Wy lezen in het Handclsblad, van Antwerpen Wat in Denemarken voorvalt, bevat voor ons, Belgen, eene groote les. Ongelukkiglyk willen wy niet altyd van de goede lessen profiteren ten minste onze regeerders niet. Denemarken bevindt zich op dezen oogenblik, onder zeker opzigt, in hetzelfde geval als Belgie zich eens kan bevinden. God weere het langen lyd van ons af; maer het zal, het moet toch eens komen; zooniet voor ons, dan toch voor onze kinderen Even als het kleine Denemarken, Pruisen aen zynen kant heelt, hetwelk zich zoo geerne opblaest en vergroot, hebben wy aen het zuiden eenen na- buer die vroeg of laet de oude politiek Frankryk tot aen den Rhyn zal willen verwezenllyken. Denemarken hoopte, even als wy nog, op bond- genootenen met de herhaelde beloften van Engeland Wy zullen u legen wie ook bescher men, niet alleen omdat het ons belang meêbrengt, maer omdat wy u, heeren Denen, beminnen en hoogachten heeft Denemarken millioenea be steed aen het maken van forten. Het kleine ryk heeft zich overgroole vestingen gebouwd, in afwachting van eene ontzaggelyke massa hulptroepen uit Engeland en Zweden. Wy bevinden ons in het zeilde geval, en wj' gelooven niet dat hetgeen er in Denemarken is voorgevallen, juist geschikt is om ons met ver trouwen de toekomst te doen inzien. Denemarken heeft echter, door de positie zyner forten, een onmeellyk voordeel boven ons liet heeft zyne defensie aen den ingang zyner grenzen gebouwd, en niet zoo als hier, rond eene stad, in het midden van hel land gelegen. Het Dannewirck, de Duppeler-schansen en an deren liggen op de uiterste grenzen van Sleeswyk, en tot nu toe zyn hel slechts die grenzen, welke van den oorlog hebben te lyden gehad. Het tegendeel zal hier waer zyn, als wy ons ooit tegen eene overrompeling van het land zullen te verdedigen hebben. Denemarken heelt zich aen de grenzen verde digd ons leger, naer men beweert, zal zich ook aen de grenzen moeten verdedigenmaer het zal in het vlakke veld moeten vechten tegen eene ko lossale fransche armee, en als het hoe moedig ook deels kort en klein zal gekapt zyn, zal hel eindelyk op Antwerpen terug trekken. Dat resuitaet zal wel geenen twylël laten, al heeft men nog zulk gedacht van den belgischen moed. In dat geval wordt ganseb Belgie, van Outre- Quiévrain tot aen Turnhout, door den vyand dver- stroomd, verwoest, vernield, letterlyk geplunderd en opgeëten, en welhaest zal de belgische vlag nergens meer waeijen, dan op eenige meters vier kant op hel antwerpsche Noorderkasteel. De vyand nestelt overal, en al zoü men ons hetgeen in Denemarken niet gebeurd is, en dat hier ook wel eens niet zoü kunnen gebeuren al zoü men ons eens ter hulpe komen, dan zal fa 18 7» -a 9 a 11 90 0 a 7 95, 8 a 12 41 - a - willen zien ingerigt worden wy zeggen de iran sche grenzen, omdat wy aen dien kant alleen eenen inval, eene overrompeling hebben te vreezen. ALGE1HEEBE TYDILGEM. 11® ,R- itt, (aenkomst) (aenkomst) bruary. ZotlCB. February. 25. 50 Lichtervelde Cortemarck Handzaeme. Zarren Eessen Dixmude. Oosikerke Avecapelle Veurne de- bcry oor- jrys. 5 50 5 57 6 05 6 15 6 25 6 35 0 45 6 50 7 05 ruary. 0 5 12 05 12 12 12 20 12 30 12 40 12 50 1 00 1 05 1 20 a a- 15 62 18 44 2 18- 5 it 2 7 50 7 5' 7 45 7 55 8 05 8 15 8 25 8 50 8 45 ruarv a 00 a a 52 a 00 CO a a 00 (vertrek) A 9 15 9 50 9 35 9 45 9 55 10 05 10 12 10 20 10 50 2 10 2 25 2 30 2 40 2 50 5 00 5 07 5 15 5 25 7 40 7 55 8 00 8 10 8 20 8 50 8 57 8 45 9 55 iarv. 12 50 12 50 1)0 8 25- 19 50 11 25 0 UO ABONNEM ENTS-PRY'S BY JAKE (voorop belaelbaer) Builen stad, Franks; met het Supplement, S Franks Men schrylt in ten bureele Wilgendykslrael, N* 20. Annoncen, den drukregel, 15 eentimen. Alle Aflichen by den Uitgever dezes gedrukt, worden onvergeld in het Bot. gephetst. Daerenboven worden er wekelyks een groot aental nummers verzonden, om des te meer publiciteit aen de bekendmakingen te geven. Eerste kwartier der Maen, den 16, Volle maen, den 23; Laetste kwartier, den 2;Nieuwe maen, den 9. Yzeren weg van de persoenen die ze bevatte, door het ys geschoten. Vele Mazzinui die afwezig is, zal by verstek geoordeeld wor den. Groeco en zyne medebeschuldigden, welke aenwezig zyu, zuilen den 25 February voor het assisenhof verschynen. M. De-ienne eerste president, zal de rOgtbank voorzitten. De debatten dier zaek zullen stellig langdurig zyn, ten gevolge der uoodzakelykheid, waerin de president zich zal bevinden, van het debat en de uitleggingen der be schuldigden, waervau geen enkele franscb spreekt, te doen vertalen. Het Beroepshof van Luik heeft, by ,een gewysde dat in alle punten overeenkomt met de ware grondbeginsels, I besloten dat het kerkhof van Stavelot het eigendom des I kerkraeds is, welke alleen regt bezit op den prys der I grondcoucessien voor begraefplaetsen. De stad is in honger beroep gegaeo. De vier Italianen. Groeco, Imperatori, Trabucco en Sa- gliori, beschuldigd van komplot tegen het leven des Kei zers, zyn naer de Conciergerie overgevoerd enaldaer onder de bewaking geplaetst van eenen wachter en twee policie- agenten, welke hun noch by dag noch by nacht uit het oog verliezen. De beschuldigden betrekken de cellen niet waerin Or sini en zyne mcdepligtigen in 1858 wierden opgesloten; zy pevinden zien in eene afzonderlyke afdeeling, en hnnne cellen zyn door ledige cellen van elkander gescheiden. Al de beschuldigden zyn slilzwygend, doch kalm, be halve Groeco. die zeer neerslagiig is; zy brengen de lang durige uren van hunnen dag door met rooken, en de ge sprekken, welke zy niet hunne advokaten hebben, kunnen slechts door tusscheukomst van eenen tolk gebeuren, want geen enkel hunner spreekt fransch. De vier beschuldigden zyn in bekentenis. ■Achtervelde op Veuriie. Vertrek-uren der treinen. 1 JULY 1865. Veurne (vertrek) Avecapelle □ostkerke Dixmude. Eessen Zarren Handzaeme. Cortemarck Lichtervelde verwoesting kei leven. Het getal der slagtoffers wordt op 200 berekend. De kamer van inbeschuldigingstelling van Parys heeft op 16 dezer hare beslissing uitgeveerdigd, waer- den maer bet redt hel overige deel des lands, <'00r Mazzinni, Groeco, Imperatori, Trabucco en Saglioni, voor het assisenhof del Seine worden verzonden, onder i beschuldiging van komplot. Belgie u-:“: u a 49 10 a 49 10- i i 31 OO i 27 OO 18 00 15 CO a 25 00 a 5 00 a 5 OO 5 a 3 a ■2 a 57. w TFMU- cram— -- Zyn door de regtbank van Veurne veroordeeld Wallaert Karei, werkman te Ciercken, by verstek, tol 6 maenden gevang en de kosten, voor diefle, by middel van beklimming, van 8 hemden, 2 stoors en eenen rok, ten huize en ten nadeele van Leopold Nevejan, Delphinus en Victor Vanhelderen, in den nacht van 25-26* augusty laetstleden, te Eessen. Vyiein Emelie-Sophie, wed. van Pieter Potters, oud 42 jaren, en Potters Horlencia, hare dochter, oud 20 jar., beide te Hondschoote, de eerste tot eene maend gevang en de tweede lot 14 dagen gevang en gezamenllyk tot de kos ten, voor diefte van koopwaren, kleedingstukken, enz., ten nadeele van verscheidene winkeliers en namelyk van de wed. Vanderbelen, Pieter Devers, Virginie Steyaert en Lodewyk Maes, te Dixmude. Op dit oogenblik onlstaet er in Engeland en in Frankryk eene ongewoone daedzaek in den graenhandel; terwyl de fransche kooplieden naer den opslag heen gaen voor de toekomst, gaen de engclsche naerden afslag. De ze toestand laet niet toe te denken aen de mogelykheid van nakende verzendingen uil Frankryk naer Engeland. De fransche koophandel ziet dan geen afslag te gemoet, dewyl hy aenkoopen doet tegen boogere pryzen dan voor mei en juny. lutusscheu verbindt men zich in Engeland om tegen dienzelfden lyd leveringen te doen mits lagere pryzen dan thans. Hieruit mag men afleiden, dat er geene groote uiteen- loopenheid zal zyn in de pryzen. Een nieuwe afslag zou slechts te verwachten zyn, als de aenstaende oogst zich onder een uitzonderlyk schoon opzigt zou voordoen. Een koninglyk besluit van 10 february magligt het bestuerlyk bureel van hel semenarie van Brugge hel bezet te aenveerden door Mgr. Malou bosschop van Brugge, ge- daen aen gemeld seminarie, van een huis met toebeboorige gronden, gelegen te Sinl-Miehiels, by Brugge, eener ge- zamentlyke grootte van 12 hectaren, 1 are 90 ceutaren, rnits last gedurende vyftig jaren een jaergelyde te doen lezen tot lavenis der ziel van den gever. By koninglyk besluit van den 17 jaouary, is M. De- sagher, major by hel 8, linie-regement te Oostende, tot krygslid en M. Poplimonl, major by hetzelfde regiment te Oostende, tol plaetsvervangend lid van den militi«-raed van het arrondissement Veurne-Dixmude benoemd. Twee honderd slachtoffers. Dezer dagen heeft een afgryzelyk ongeluk de bevolking van Nyni-Novgorod (Rus land) in verslagenheid gedompeld. Volgens eene oude ge woonte, worden er jaerlyks, wanneer drank *IU‘S- a,el’er *s ty Devos Groenen I 4.

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1864 | | pagina 1