Groote Combatboiling, OM EENE HESP, Geiuoone Combat, LA SCIENCE SOCIALE OPENBARE VERKOOPING. Ter aenmoediging der Groen markt te Dixmude. op PAESCH-MESTDAG, ter herberg de Goede VRYDAG 2a dezer, op den Schuiftafel en met den Spliger, om Ingeleide VISCII en MOSSELS, ter herberg het Gouden Bezcmtje alhier. AI MIST DE TIE CBBÉTIES, Hcec est victoria qua vindt mundum fides nostra. Be Sekrelaris, WOETS. Uitslag van den wedstryd voor vette beesten, die zaturdag te Brugge hééft plaets gehad. DOOR HET AMBT van M‘" JAN KESTELOOT, Notaris le Thourout, waervan den finalen TOESLAG zal plaets hebben, Op Dingsdag Maertc 1&64, om 5 ure na middag, ter herberg den Hertog Van Areinbergh te Couckelaere, op de Markt. Van 1° Een groot, schoon en gerieflyk WOON HUIS van 2 Slagien met daernevens eene Ingang- puort voor peerden en ryluigen, Waschkeuken, Remisen en Peerdenslalruime Achterplaats, rondom in muren (dienende voor labriek of al andere neiringdoende bedryven), daer achter een Hovenier- en Lusthof, staende en gelegen te mid den in Couckelaere dorp bekend by kadaster sectie B, ns 1509 en 130961$, op eene grootte van 52 aren GO centiaren. Ingesteld (r. 11,000-00 c. 2» Een TWEEWOONSTIG HUIS, met onlangs nieuw gemaekle Schuer en Stalling en den notn- ber van 18 aren 20 centia. onder Erf en Hove- uierhof, rondom in zyne hagen, staende en gelegen een weinig noord van ’t dorp te Couckelaere, gekend by kadaster sectie B, n* 1256 tot en met 1241. By plakbrieven verdeeld in 2 Koopen. Verscheidenllyk ingesteld fr. 3,525-00 c. 3° Twee partien ZAE1LAND, groot Heet. 1—50—58 c., gelegen noord naby het dorp te Couckelaere, langst en by den nieuwen steenweg v-n Couckelaere naer Moere, bekend by kadaster sectie B, n’ 1227 en 1252. By plakbrieven verdeeld in 10 Koopen. Verscheidenllyk ingesteld fr. 8,525-00 s. 4" Een WOONHUIS met Schuerken van wes ten daetaen, slaande op 59 aren 41 centiaren, on Ier Erf, lloveuiet hof en Zaeiland, gelegen le Ccuckelaere, een weinig zuid van ’t dorp, van westen langst de Zuid-dorpslrael, bekend by ka daster sectie D, n’ 455 tol en met 458. By plakbrieven verdeeld in 2 Koopen. Verscheidenllyk ingesteld fr. 4,500-00 c. 5° Twee partien ZAEILAND, te zamen groot 56 aren 5 centia. gelegen te Couckelaere als voren van oosten langst de Zuid-dorpslraelbekend in T kadaster sectie D. n’ 105 en 107. By plakbrieven verdeeld in 2 Koopen. Verscheidenllyk ingesteld fr. 3,500-00 c. En 6° Een WOONHUIZEKEN met een are 47 centia. Erf en Land, staende en gelegen te Couckelaere, van oosten langst de Oost-meetslraet, gekend £>y kadaster sectie A, n* 1287a en 1288a. Ingesteld fr. 600-00 e. Men kan deswegens alle inlichtingen beko men by M‘" VAN DEN WEGHE, Notaris le Couckelaere, by wien de eigendoms-lilclen be rustende zyn. De heeren Landbouwers worden herigt dat uil ttaem van M. Jan GLyseltti, de volgende ptemien worden geschonken 1“ Eene premie vau 50 lï. aen de landbouwer die de grootste hoeveelheid Sukriocu ter markt brengt. 2° Eene premie van 25 fr*. aen dezen die op tweede lyn de grootste hoeveelheid sukriocu ter markt brengt. 3° Eene premie van 25 fr. aen den landbouwer die de grootste hoeveelheid tarwe ter markt brengt. Deze premien zullen rekenen voor een lydverloop van negen maenden, te beginnen met de markt van 28 maert tot en met de laeiste markt van december. Kunnen voor dezelve niet mededingen alle land bouwers tevens kooplieden in graen. By koninklyk besluit van den 15 dezer is de heer Leo Paret tol burgemeester en de heeren Ch. Vermeesch en Ch. Rembry tot schepenen be noemd der stad Dixmude. Dezen namiddag is deze lydittgdoor het klokken geluid en het spelen met deu beijaerd aeu stad aengekondigd geworden. Dezen avond zullen de uieuw benoemde heeren met eenige serenades vereerd worden, iti afwachting dat de plegtige in huldiging geschiede. ALGEIWEERIE TYDINGEN. liet Kollegie van Burgemeester en Schepenen verwittigd liet publiek dat de Boter- en Eier markten by voortduring zullen aenvang nemen, gedurende gansch de utaend April, leu 8 1/2 ure des morgens. Dixmude, den 22 Maert 1864. Burgemeester en Schepenen, L. F. PARET. BURGERSTAND DER STAD DIXMUDE. Van den 17 lof den 25 Maert 1864. in. en een schrikverwekkend schouwspel vertoonde zich ^00P> tided Vtncke, aen de Hooge-brug. Schepenen Benoeming BEEÉEAESSEAÏÉLAGEA'. bel kind van Paulo Veurue. Per hektoliter. Ir. nerk- len te vendu bren-’ naire :lsbe- oord van erkluig ie ilgie? ns, Defré leu uilen, geven, die algemeen )in dil he rkennen e, zooals klerikale willen derlyke werpen en, ten en dus belan- :r dan enkel i mo- sn, en moet Plants ontbreekt ons voor een ingezonden artikel over den Landbouw. et vaste itendige dienen, er rede- .‘D ingeland jwoiide- die zoo ging zou Rogge Sucrioen Haver Boonen Abonnement pris au bureau, Rue de Tilly, 12, a Brux elles, 6 francs par an. niag- ien de jger is over- jod. Ihedcn moge- der do iau de eerder ordeu. aen de rcu wit 18 92 17 72 2406 IE 44 nyn regt dtghedeu doktri- leering, gevolgd de vraeg loudelyke eerne ter i, Rogier, id. id. id. id. >re, indien a den wi g el heslitr r al wal de egvn zyne gi en ver- >re, indien ernietiging arklen van groeide let chland z»o g; kortom, al gckoinvu e behouden van de aeu- alhouden in over eetiig liet grootste tel schoone orpett was. y er immer 21 Moert. 18 94 18 05 2064 18 58 25 Maert. 458 zakken tarwe van 14a liters waren Ier markt. Tarwe 24 50 a 27 50 20 z. Rogge 16 00 a 16 50 225 i. Suer. 16 a 18 5tl 66 z. Haver 10 50 a 15 50 125 z. Boon. 16 50 a 18 50 1000 970 860 710 en jongeling ach op zyue .on hem be en de boos- e vcrwoude- us langs out zyne legeu- ken aeu, out en noodigdett groeide zyne loch de r»4" oiiderviiidiPi,' ulleu. »lj hierna]. I Te Brussel is een nieuw fransch weekblad verschenen, voor tilel dragende La Science sociale au point de vue Chrétien. \Vy hevelen dit bladje onze lezers aeu behalve dat deze nieuwe uilgaef zeer helaiigryk i a, is ze daeren- boveti geschikt om groeten dienst le bewyzeuaeu de goede zaek. Men zie de aetikuudigitigeu. Ossen van eerste klasse. 1' prys, aen L. Vereeeke, te Rousselaere; 2‘, aeu de gebroeders Van Hille, te Dixmu- de; 5', aeu de weduwe Van Wambeke, te Sl-Ba< fs-Vy ve. Accessit, aen Ph. Vereeeke, le Dixmude. Ossen van tweede klas. 1' Prys, aen H. Wenes, te Oostende 2' aen Ph. Vereeeke, le Dixmude, 5'. aeu Hen drik Jietsu, te VVesleitde. Accessit, aen Van de Kerkhove, le Gliislel. Men zag den man dood liggen op hel bed, naest hem lag zynejonge vrouw zieltogend en schier levenloos en het kind kermde in de wieg. Dit ongeluk moet men aen de onvoorzichtigheid toe- sebryven. Men had ’s avonds den kachel ontsteken en er eeneu ketel met water opgezet. Ougelukkiglyk bad men den sleutel van de kachelpyp toegedraeid, deur eu en ven sters waren digi gesloten, zoo dat de lucht geene of wei nigen logt hebbende de ongelukkige bewoners door de kool- en andere bedorvene stollen uoodzakelyk door den duer in bunnen slaep moesten verslikken. komsten alleen tegeuwoordig, de zoogezegde handelswel- vaert uitmaken, en ik zal niets meer le zeggen hebben. 16 Maert. 795 zakken tarwe van 145 liters waren ter markt. Tarwe 24 50 s 26 75 15 z. Rogge 16 a 18 295z.8ucr. 15 75 a 18 50 85 z. Haver 10 00 a 12 152z. Bood. 16 00 a 17 75 Bergen. 14 Maert. Tarwe, 1' kwaliteit, fr. s van Burgemeester en <lar stad Bixuiudc. id. 5* id. Getal hektoliters Tarwe (mwdenprts) Men kondigt de dood aen van Mgr. Malen, die dezen morgen in liet bisschoppelyk paleis le Brugge zoude over leden zyn. Mgr. was geboren le Ypere, den 50 Juny 1809. De beer De Cuypere, onderpastoor van Sl.-Rochus, le Korlryk, is onderpastoor bcuoetud te Oostrousebeke. De beer De Baes. onderpastoor te Westnieuwkerke, gaet over in dezelfde hoedanigheid naer St.-Rochus te Korlryk. De heer Van Hooreil, professor in het bisschoppelyk kollegie te Tbiell, is coadjutor benoemd le Lauwe. M. Mattbys, onderpastoor te Lembeke, is pastoor be- noetud te Overslag. M. J. Arents, onderpastoor te Calcken, wordt onderp. I te Zele. M. C. Van Weller, onderp. van Sl,-Auna (Damme), gaet in dezelfde, hoedanigheid naer Calcken, en wordt in S‘e-Anna vervangen door M. Cli. Vau der Hulst, priester in het Seminarie. Zaturdag, 25 april aenslaende, zal alliiar de jaerlyk- sche keuring en pryskamp der slieren plaets hebben, voor de gemeenten Heerst, Caeskerke, Clerckeu, Dixtnudc, Ees- sen, Merckem, Ooslkerke, Pervyse, Sl. Jacobscappelle, Sluyvekeuskerke, Woumeu en Zarren. Maendag wierdeu eenigeslagtbeeslen, ter gelegenheid van den aeustaendeu Paeschen, roudgeleidiu ouze straten. Wy hebben er twee schoone bemerkt behuureude aeu Ed- anond Vandecasteele, en die op deu Pryskamp te Zomer- gliein, by Geul, eersten prys behaeld hadden. Ziehier het gewigt der ossen, ter stokery van de hee ren gebroeders Van Htlle, le Eesseti, gevet, en die op de pryskampeu van Gent, Brussel, Brugge eu Korlryk aeu- geboden zullen zyn 1 Bleeke rouacuden os, wegende 1050 kil. 2*pr. le Brugge, 1' prys le Gent. OVEIU.VDEN. 17. Theophilus Silverius Willems, oud 1 jarr en 14 dagen, van Dixmude, zoon van Polidorius Ludovicus en van Ludovica Ooghe. (Mösselstrael). 19. Elisa Maria Ocket. oud 17 dagen, geboren en woo- nende le Dixmude, dochter van Carolus Ludovicus eu vau Cecilia Catharina Vjleke. (Kasteelstrael.) 20. Josephiua Beke. jonge dochter, byzoedere, oud 76 jareu, 4 maenden eu 9 dagen, geboren le Polliucliove en woouende te Dixmude, dochter van wyleu Joannes eu vau wylen Constaneia Magry. (Molenstraat). 20. Camillius Eugenios Vandamine, oud 2 maenden en 1 dag, geboren eu woour nde te Dixmude. zoon van Pins Guilielinus, en van Ludovica Coleta Bouve. (Merrie- inarkl J 22.Gentillus Ludovicus Barzeele, oud 2 maenden 25 dagen, geboren eu wooneude te Dixmude, zoon van Ludovicus Jacobus eu vau Amelia Sophia Minne. (West straei). 22. Josephina Maria Vanduyver, oud 9 jareu en 10 uiaeudi ii. geboren eu woouende te Dixmude dochter van Carolus Ludovicus en vau Colomba Sophia Verschilde. (Oost vesten.) Zwarten os, Ronden os, Witleu os, Jotige roeden os, Woensdag koude tmvoorziCfiligheid van twee gen darmen lussi.heii Vlamerlitiglie en Yperen erge gevolgen hebben. De twee ruiters, hel kouvoot, dat de groole baen moet doorkruisen, ziende opkomen en willende voor die aenkoinst voorby de bareel zyn, renden in vollen galop; Hiaer aen de bareel gekomen, die gesloten was, liepen de peerden er tegen, braken dezelve en wierpen de ruiters uil den zadel op deu spoorweg: gelukkiglyk vielen zy builen <ie sporen. Een der peerden heelt nog hel lokomoiiet ge mist en is iu een’ gracht gesprongen; hel ander heeft deu trein, langs de lyn een honderdtal meiers gevolgd. De ruiters zyn een weinig gekneusd opgestaan. Het zal den 24 april aenslaende 5 eeuwen miu 12 jaren geleden zyn dat er in de Landen eene duistere eti gemeene gebeurtenis plaets had die over Fraukryk en de Kerk eene nieuwe glorie moest verspreiden en geheel hel menschelyk geslacht met ontelbare weldaden overladen; die» dag. op eeuen dingsdag der Paeschweck van hel jaer 1576 wierd er een arm kind geboten, T welk gelyk de Zoon van Maria onbekend bleef en ook, in zyne boedauig- heid van mensch eu heilige, glorie aeu God eu vrede aen de meuschen moest geven. Ten gekuchte van Kanquities, parochie van den Pony by Dax, zond de hemel eeuen der den toon aen echt kristene ouders, levende in den nede- rigsten stand en van den arbeid hunner handen. De eerste apostel dier streek, die ihet zyn bloed aldaer hel geloof Leeft gevestigd, heette Vincenlius. De naein van dien marlelaer wierd ook gegeven aeu bel kind van Paulu den landbouwer. Men weel wat <r geworden is van dit kind, ’t welk de vyanden des katholyksdoms niet kunnen nalaten te be wonderen, en dat beden vereerd wordt onder den naein van H. Vincenlius a Paulo. Mgr. de bisschop van Airix en van Ddx, komt eenen herderlyken brief al le komfigen, wjierby by voor den 24 april de priesters en de geloovigen zyus bisdotns ttit- noodigd naer de godsdienstige inhuldiging der kapel en godshuis gebouwd op de geboorle-plaets zelve vau den 11. Vincenlius a Paulo. In een gehucht, Genhuit genoemd, gelegen op den oever van de Macs, bemerkte men verleden zondag, dat de deuren en vensters van een huis later in deu morgen ge sloten bleven dan naer gewoonte. Hel buis is bewoond door de jonge echtgenooten Karei Aelbrechls en hun zeven- tnaendig zoontje. De geburen dachten dal zy in liet uaesl- gelegen dorp waer eenige hunner bloedverwanten woon den, ter kerk gegaen zynde, wat langer vertoefden, het geen liun meermalen gebeurde. Doch den middag was reeds voorby, en nog wierd men triemand gewant. Alsdan Vermoedde men hit een of het ander ongeluk, men luis terde aen de buitendeuren eu vensters eu men hoorde de flauwe zuchten van heischreijeud kind. Spoedig wierden deuren en vensters opeugebroken, men trad de slaepkamer I 12 59 9 41 15 88 2 28 12 89 9 02 14 12 2 19

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1864 | | pagina 3