I aft f' N° 19. Dixmiide, SUPPLEMENT VAN *EN. 8 Mei 1864. I De Londensche komedie. Achttiende jaer. k IE a is Bl 1 I I nen. L EN, eene uit STOOM- lery met Sylinder- len daer- Blomme 12 c. vervoege *T, lattd- kantoore WERK- le. er. I rF’iv en. loodende ie Erve, luidevet- epoorler, idewalle, le helas- :rt 1864. LIZEN lixniude- le perso- ide geza- Een berigt uit Londen meldt dat de wapen stilstand in de zitting der konlërentie van woens dag niet is aengenomen. ’S anderendaegs moest eene nieuwe zitting plaets grypen. l geëerd TEREN enieder. Het is nu ruim drie weken geleden dal de zaak gelastigden der groole Mogendheden met den ge zondene van Denemarken te Londen voor de eerste rnael byeen kwamen, ten einde de moeije- lykbeden beslaende tusschen Denemarken en Duilschland, zoo spoedig moselyk te vereffenen. By het openen der konlërentie geloofde men na- tuerlyker wyze dal een wapenstilstand tusschen de oorlogvoerende Mogendheden hel eerste punt zoo geweest zyn waerover de diplomaten le akkoord zouden konten, en dal daerna de vereffening van het deensch-dnilsch geschil zich niet lang zou lalen wachten hebben. Echter niets van dit alles heeft zich verwezentlykt. De konlërentie is een eerste rnael byeen gekomen en is onverrigter zake uiteen gegaen; ze moest dan dingsdag op nieuw byeen komen, maer de plegtige ontvangst door de Koningin van Engeland belettede zulks eindelyk wierd ze eene derde rnael aengekondigd als moe tende woensdag plaels hebben. Wat er ditmael zal verrigt geweest zyn, weten wy nog niet, doch gelooven dat die komedie van Londen weinig goeds zal baten voor Denemarken. De deensche Dag bladet zelf rekent er niet op. Onderlussclien blyven de Pruisen en Oostenry- kers, trots alle verdragen en regl het grondgebied vau Denemarken bezetten, groole schattingen lig- ten op de boeren, de gemeenschapswegen afbre ken en de snoodste verwoestingen aenriglen. Over eenige dagen nog meenden de Pruisen de stad Eredeticia, in Jutland gelegen, in brand te schie ten, na dal ze reeds zoo vele gemeenten verwoest hebben doch de Denen hadden den vyand voor komen, en wanneet de Pruisen de plaels gingen bezeilen vonden ze niets dan vernagelde kanons; al den krygsvoorraed hadden de Denen mede ge nomen eu de bewoners waren uil de stad gevltigt. Nu steil de godsgeuadige Rotting van Pruisen de Denen voor van liuti grondgebied te verlaten, op voorwaerde dat ze hel eiland Alsen verlaten dat Pruisen beloert, de blokkade der duilsche haven le ligten en de pruisissche gekaeple schepen terug te geven. Doch dit noemen wy met iemand den spot dry ven. Welhoe! de ptuisissche legers hebben Denemarkeo’s sleden eu dorpen geplun derd, ze hebben voor miljoenen fr. schade aenge- rigl, terwyl de Denen enkel eenige vyandelyke vaerluigen gekaept hebben, en het ware maer op voorwaerde dal Denemarken die vaerluigen aen Pruisen terug gave, dal deze laelsle Mogendheid den vt ede zou willen, zonder in iets Denemarken schadeloos 1e. stellen voor de hem aeugedane ver liezen? Maer dit is schreeuwend Ook wil Dene marken van geene overeenkomst, op zulke voor stellen, hooren, en liet beeft volkomen gclyk. Op bel trolsche Pruisen zal immers dè schande van dien ouregtveerdigen oorlog wegen. 29 I a 17 50 I a I a-I GEMEENTERAED DER STAD DIXMUDE. MM» (vertrek). (avnkotusi) (aenkomsl). a a a a lei. a a a a 5 50 5 57 6 05 6 15 C 25 I.ICHTEIIVEI.DK Corlemarck Handzaeme. Zarren Eesseti DlXUUUE. Oostkerke Avec.ipelle Veurne 6 45 G 50 7 05 9 15 9 50 9 55 9 45 9 55 10 05 10 12 10 20 10 30 7 40 7 55 8 00 8 10 8 20 8 50 8 57 8 45 9 55 2 10 2 25 2 50 2 40 2 50 5 00 5 07 5 15 5 25 7 50 7 5" 7 45 7 55 8 05 8 15 8 25 8 50 8 45 ipril. 4 25 5 25 8 25 8 20 5 25 20 a s a a a a 7. MCLIER* - -■ ABONNEMENTS-PRYS BY JARE (voorop belaelbaer) Builen stad, 4» Franks; met bet Supplement, S Franks Men schryil in ten bureele Wilgendykstrael, N" 20. Atinoncen, den drukregel, 15 eentimen. Alle Aflichen bv den Uitgever dezes gedrukt, worden onverguld in hel Hol. gephelst. Daerenboven worden er wekelyks een groot aeiital nummers verzonden, oiu des le meer publiciteit aeu de bekendmakingen le geven. J. B Vanwoiimen jegens de Burgerlyke Godshuizen, aen de schikkingen van welk testament er ten vollen volkomen is geworden, en verzoekt vervolgens de goedkeuring van den Raed voor de aonveerding eener som van 500 fr., beschikt tot het maken van yzeren bedden, en gegeven in uitvoering van hooger gemelde testamentaire schikkingen. Wordt aenveerd. G’ Vraeg eener subsidie door de maetschappy PiSBAEW- BOLDERS. Lezing van eene aenvraeg by welke de maelschappy Pas- baenbolders eene subsidie van 200 fr. vraegl lot het geven eener groote Combat-boUitig op kermis-zondag. De heer Vanwoumen verklaert zich voor bet aenmoe- digen van alle openbare vennakelykheden, om dal dit de burgers en iieringdoeuers doet leven. De heer Burgemeester zegt dal de fonds niet toereikend zyn om 200 fr. toe te staen. De heer Ghyselen vraegt dal er aen die rnaetschappy een verslag zou gevraegd worden der benoodigde onkosten voor het geven van eenen Pryskamp. Op voorstel van den heer Delahaye wordt deze zaek naer de kommissie van fmautieii verzonden. 7° Bouwingen aen hel Stadhuis. De beer Sleverlynck stelt voor eene kommissie le benoe men om te onderzoeken of stads finaulien toelaten bet stadhuis te herbouwen of nieten ingeval hetzelve her bouwd kan worden, dal alsdan die kommissie een plan van herbouwing in zyn geheel, den Raed zou voorleggen. De heer Ghyselen, verslaggever, is van gedacht van het stadhuis voor nu niet te herbouwen, om reden dal de geld middelen daertoe ontbreken. De heer Vaudenbussche doel opmerken dat, wat de geld middelen betreft, deze binnen drie en vier jaren niet uieer toereikend zullen zyn voor de bedoelde lierhouwing dan nu, gezien de som der uitgaven altoos geêveuredigd wordt met deze der inkomsten. De heer Ghyselen vindt dat er enkel eenige herstellingen aen het stadhuis noodzakelyk dienen gedaen le wordeu, en dat de overschieteiide of de te nemen geldmiddelen met meerdere nut dan voer de herbouwing van 'l stadhuis ver bruikt kuunen worden. De heer Delahaye drukt zyn gevoelen uit in dezen zin, dat er in dit geval niet te gespaerzaetn, maer met vooruit- zigt le werk moet gegaen worden. Met eenen nieuwen vleugel te bouwen aen T stadhuis, zegt hy, kan men Ier zelfder lyde onder T stadhuis eenen groolen regenbak ma ken, waervan het nul in onze stad reeds sinds vele jaren erkend ismen kan een slraelje verbroeden waervan de noodzakelykhcid zich voor de gezondheid zoo wel als voor de verlraeijing van de stad doet gevoelen, en meu maekt eenen vleugel, waervan de noodzakelykheid zich evenzeer doet gevoelen. De heer Delahaye besluit met le vragen dal cr eene leeuing zou gedaen worden en men zoo spoedig mo- gelyk hand aen T werk zou slaen voor die herbouwing, ge zien de lasten van de stad binnen vier of tien jaer niet minder zullen zyn dan nu. De heer Sleverlynck deelt in T gevoelen van den heer Delahaye. I De heer Verwilghen insgelyks. Hy doel opmerken dat met de hou wing van eenen nieuwen vleugel aeu T stad- I huis, men het gevangvnhuis, dat zoozeer inisstaet op onze Groote-Markt, van achter in de gebouwen vau T stadhuis zou kunnen brengen. De heer Vermeesch doet opmerken dat men in allea Vieren weg; van Lichtervetde op Veurne. Verlrek-uren der treinen. I JULY 1SG5. Vburne (vertrek). Avecapelle Oostkerke Dixhude. Eessen Zarren Handzaeme. Corteinarck Lichtervelde 12 05 12 12 12 20 ■12 50 12 40 12 50 B 55 1 00 1 05 1 20 lei. 94. a 50 00 a 29 a 27 50 a 17 50 a 14 a 24 5 25 2 56 a101 alOl April, a 19 51 12 59 9 15 50 1 65 2 55 1 51 Openbare Zitting van 6 Mei. Tegenwoordig: de heer L. F. Parel, burgemeester; Oil. Vermeescb, schepen; de herren Sleverlynck, Ver- wilglien, Ghyselen, Vanwoumeu, Delahaye en Vandcu- bussche, raadsleden. Afwezig de heer Renrbry, schepen de lieeren R. De Groole en Aug. Vauderheyde, raedsleden. De Burgemeester verklaert de zitting geopend. 1° Yzeren tralie-werk aen ’l kerkhof. De heer Ghyselen, verslaggever der derde kommissie, geelt lezing vau een rapport betrekkelyk het plaelseu eener yzeren traliepoorl aen T kerkhui'. Uil die lezing blykl dat er drie plans van eene zulkdauige poort geinaekl zyn geweestdal de kosten van uitvoering van het eerste plan op 1400 fr. berekend worden; deze vau het tweede plan op 1200 fr., en die van hel derde, het plan van den heer Valcke-Haeghe, van Ypere, op 800 fr. Het verslag besluit lot de aennemitig vau het laelsle plan als komende dé uitvoering van dit plan hel oukcstelykstc voor eu beantwoordende ten vullen aeu het duel waervoor de poort is bestemd. De beer Sleverlynck doet opmerken dat de onkostelykheid hier niet zoo zeef moet ingezien worden, dewyl er voor hel stellen eener traliepoorl aen ’l kerkhof alreeds eene ronde som gestemd is geworden en dit voorzien is in liet budjel; dat, wanneer de kosten niet al te hoog zouden loopen, liy iie.ver aen elke zyde der poort eenen kleinen vleugel zou zien stellen welke hel zicht der poort veel ver- fraeijen zouden en in lateren tyde loelateu hel traliewerk op de lengte van den muer door te trekken. De heer Ghyselen antwoordt dat de kosten voor het by- voegen van twee vleugels aen de poort 200 fr. zouden bedragen. De heer Delahaye treedt de konclusien van bet rapport by, om dat, wanneer de poort langs beide zyden van een deel zou verbreed worden, de muren van hel voordeel van 'l kerkhof dan merkelyk verhoogd zouden moeten worden, hetgeen alleen eenen vnkosl zou veroorzaken vau rond de 400 franks. De hesluitrcdenen van den heer verslaggever, strekkende namelyk om de poort le stellen volgens hel plan van <|en heer Valcke, en zonder verleng, worden mot algemeeue stemmen aengenomen. 2" Verslag verificatie Burgerlyke Godshuizen. Uit dit verslag blykl dat de rekeningen van ontvangsten en uitgaven met zorg zyn verrigt geworden en er een over schot in kas blyft van fr. 4414,05 ct. 5’ Verslag verificatie der kas van ’l Bureel van Weldaed. Uil dit verslag blykt dat de rekeningen van ontvangsten en uitgaven met evenveel zorg en juistheid zyn verrigt ge worden, en er een le kort bestael van fr. 1015,27 c. 4” Aenkoop door de Burgerlyke Godshuizen. De kommissie der Burgerlyke Godshuizen maekt den Raed kenbaar, dal zy op 8 february 1864 den aenkoop ge daen heeft van twee woonhuizekens en eene graenschuer, behoorende aen de W' Ghyssaert, alhier, met hel inzigt van die huizekens en die schuer later in het H. Geesthuis in te lyven. 5“ Verdrag tusschen de Godshuizen en M. Ch. Vanhille. Een rapport van de kommissie der Burgerlyke Godshui zen meldt dat de heer Ch. Vanhille wenschl ontslagen le 1 worden van de bespreking eeus testaments van den heer gevalle die herbouwing dezen jare uiel kan b«giy- Eerste kwartier der lUacn, den 15, Volle tnaen, den 21 Laelsle kwartier, den 28Nieuue maen, den 6. pril. a 20 25 a 12 a 15 50 ail 8 25

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1864 | | pagina 1