I i N° 26. Achttiende jaer. SUPPLEMENT VAN 26 Juny 1864. rd ROOMSCHE LEENING 5 0/0 VAN 50 M1LLIOEN FRANKS, (Gedekreteerd by Pauzelyke breve van 26 Maer I 1864 J Dixmude, Wk V elde, c". ka- 1, 1156, 1194, 8, 1579, 1587, u 1594, ipente i onver- I i i J. F. rout, by- Y 1864, ontl door p lads ft! Darink- en heer Engelbert raet op op Loo, OOGEN tie aen Francis n, Jakob jwed. en Jw. Obligatien aen den drager van 1OO fr., 500 fr., 1000 Ir., welke eenen jaerlykschen intrest op- brengen van 5 fr., 25 fr. en 50 fr., betaelbaer aen den drager by halfjaersche coupons den 1“ October en 1“ april, te Romen, Napels, Parys, Brussel, Antwerpen, Amsterdam, Londen, Du- blyn, Francfort, Weenen, Munich, Beilyo, Lu cerne, Madrid, Lisbonne. Wederbetaling in 36 jaer by jaerlyksche trekking. 1’ De obligatien van 1000, 500 en 100 franks zullen legen pari uitgegeven worden. De betaling zal geschieden by de ontvangst van den titel. De voorwaerden zyn dezelfde als voor de lee- ning van 1860; op de inschryviug volgt onmidde- lyk de betaling. 2* Derente van 5 0/0 zal loop hebben begin nende met 1“ april laetst. Zy zal betaelbaer zyn by de helft, den 1" October en 1" april van elk jaer, onder ander by hel Besluer der Bank van Grond- krediet en Nyverheid, te Brussel, in hare hulpge- stichten by de Agenten en by de gewoone Bankiers van het roomsche goevernemem De inschryvers zullen alzoo de interesten genie ten te beginnen van 1° april laetst. 3’ De oplossing zal tegen pari gedaen worden, b jaerlyksche trekking op rjuly, en de terugbe- tiing der uitgekomen certificaten op 1” October vlgende. Daertoe is, te bekomen met 1865, 1 0/0 vn hel kapitael bestemd, alsook de interesten der digatien welke zuilen algelegd zyn. De keus die Z. H. heeft geweerdigd te doen n de Bank van Grond-krediet en Nyverheid, als iddelaer ter verhandeling der roomsche leening, magligl deze instelling de inschryvers der eerste rintig mülioenen dezer leening, dewelke hunne oiting voer 10 july zullen doen, een zeer aen- erkelyk deel aen te bieden in het kapitael der wieteit van inlernationael Grond-krediet, gesticht ader hel toezigl der Bank van Grond-krediet en 'yverheid, te Brussel, en van The general Crediet I nd Finance Company, van Londen. I Slechts honderd vyftig franks worden gevraegd p de aktien der Sociëteit van inlernationael Grond- I rediet, welke aktien met zonderlingen byval ge- I tomen worden te Louden en te Brussel. De weerde I lezer titelen moet van langsom meer vermeerde- I en, dank zy de uitgestrektheid der betrekkingen Hier Sociëteit van inlernationael Grond-krediet in B;eheel Europa; dank zy ook aen hare grondstel lingen en inrigting, aen de zekerheid barer opera- lien, en eindeïyk aen hare lalryke verhandelingen I 'an kapitalen van het eene land naer het andere. I‘> is voor deze aktien inderdaed niets le vreezen I u vergelyking gesteld met degenen van alle ande- I e heegenaemde gelykslachtige inrigting, zelfs met I e gekendsle en hoogst gewaerdeerdste van allen Ipet Grond-krediet van Frankryk welks aktien aen I en huidigen koers, voor de eerste inschryvers Imtrent 1500 fr. ten hoogsten weerd zyn. Zy ver- Heelden van den eenen kant dezelfde vaste gronden ■an voorspoed. Zy bezit daerenboven, van den ■nderen kant, den grond van winst waervan het ■rond /crediet van Frankryk niet geniet, en die ■?ruit uit hel vermogen van aenkoop en verkoop der grondeigendommen. De Bank van Grond krediet en Belgische Nijver heid stelt, ten pryze van 200 fr. (helzy met eene hoogere weerde van slechts 50 fr.) ter beschik king der inschryvers der 20 eerste mülioenen der rotneinsche leening, een bepaeld getal van de aktien der Sociëteit van inlernationael Grond-krediet, als Eene aktie (kostende 200 franks), voor den in- schryver op eene roomsche obligatie van 500 fr. Ttcee aktien (kostende 400 fr.), voor den in- schryver op eene roomsche obligatie van 1000 fr. En zoo voorts, berekend op den roet van twee aktien ten gelyken belrekkelyken pryze met die eener roomsche obligatie van 1000 fr. Veronderstellende dat deze twee aktien, inde eerste jaren, maer 60 fr. interest (dat is 50 fr. per aktie) opbrengen, deze som voegende by de 50 fr. opgeleverd door de roomsche obligatie 5 0/0, men bereikt eene inkomst van 110 fr. voor 1400 Ir. ge stort, hetgeen lot omtrent 8 0/0 beloopt. De aktien der Sociëteit van Inlernationael Grond- krediet alzoo bekomen, zullen moeten vreemdbaer blyven tot 51 maert 1865. Voor uitgebreider inlichtingen rakende de Socië teit van Inlernationael Grondkrediet, men verzoekt dezen der inschryvers op roomsche obligation, die zouden begeeren de voordeelen le genieten welke de Bank van Grondkrediet en Nyverheid hun aen- biedt, verhandelaerster der roomsche Leening, de brochner na te zien getiteld Exposé pratique des operations fonciêres de la Société de Crédit Fon- cier International el de la Banque de Crédit Foncier et Industriel, apercu de leurs consequences économiques dans le présent el dans Tavenir, par ANDRÉ LANGRAND-DÜ.MONCEAU. (Men kan dezelve bekomen onvergeld by de Bank van Grond krediet en Nyverheid en by derzelver korrespon- denten in de provintie en by den vreemden. Zich te bevragen voor de inschryving der obliga tien en voor alle inlichtingen, by de Besluerders der Succursalen en, in de provinlien, by de agenten der Bank van Grond-krediet en Nyverheid, Straet des Douzes Apötres, n° 24, en by de persoonen die gelast zyn met het plaelsen der obligatien van gemelde Leening. ten laste J-68 c“„ GEMEENTERAED DER STAD DIXMUDE. nTT'~~ïTT~iï~Bi 20 a a my. 62 50 12 96 a a a a a I. tiny. 20 25 12 25 a 14 51) 15 75 9 50 my. a '19 82 a- a 14 85 3 10 - a 15 50 a 2 2 86 1 45 ET BOTERKUIPJE Byzoiiderste voorwaerden der I.eenlng. Voor dooien der inleekening. Vordeelen door de Bank van Grond-BArediet Niyverlidd voorbehouden acn de inschryvers r twintig eerste miljoenen, tot IO July ISöfi. unv. a'51 50 a 29 - a 17 59 a 25 a 56 a- my. 95. a 52 a 29 a 28 a 18 a 14 a 24 a 5 a 2 56 alOl a 98 5» uit te voeren, ten einde over hetzelve te kunnen be- raedslagen. De beer Ghyselen zegt dal de watering, met het maken van een sas, niets anders bedeelt dan de maeigrazen van den Eessenbroek, die ’s winters veel lyden door de af wezigheid aen overstrooming, op dit tydstip voor eenigen lyd onder water te kunnen houden. De beer Parel verkhert dal de heeren der watering geen projekt van werken hebben, dat ze van meening zyn het Goevernen-ent de werking le laten doen en zy zieb zullen behouden by ’i vragen eener subsidie lot de uitvoering der werking. De heer Vermeesch zegt dat een sas aen de Kruisvaert een allergrootst voordeel zou leveren aen de stad, door dien dil zou loelaien het waler der sladsvaerl af le laten, telkens dal het vuil en stinkend wordt, zoo als dit hier maer al le dikwyls, en vooral des zomers, het geval is. Ook zou met een sas aen de Kruisvaert, zoo dikwyls als noodigverseb waler in sladsvaerl kunnen getrokken worden. By stemming worden de heeren Vertneesclt, Verwilghen, Vanwouineu en Ghyselen lot leden uitgeroepen der kom missie van gedelegeerden door den Gemeenteraed om de vergadering van de heeren der watering by te woonen. 2* Aenmerkingen Halve mane-pul. De heer Delahaye zegt dat van overlang, zelfs lydens hel vorige besluer, er naer middels getracht geweest is om gezonde drinkbare waterputten le maken tegen alle on voorziene gevallen, en besluit met dil voorstel, namelyk of den Halve maue-put niet tot openbare waterput ge schikt, ofwel ten geheele opgevuld zal moeten wor den. Het zou, vervolgt hy, onkoslelyker komen eenen put te zuiveren dan er eenen geheel nieuw te maken. Men heeft gesproken van eenen pul te maken naby het huis van Ch. Dehal, maer ik geloof dat wy dezelfde voordeelen voor het behouden van zuiver driukbaer water zouden kunnen vinden in den Halve m.tne-put. Waeraen moet immers de slechtheid van het water geweten worden. Aen de vuilnis die erin geworpen wordt, aen het wateren van wissen, enz. Derhalve besluit hy tol het aenstelleu eener kommissie om te onderzoeken of die pul ten dienste zoude kunnen gesteld worden van ’l publiek, en ingeval van ja, le onderzoeken welke werken er leu dien einde zouden moeten gedaen worden. Nog stelt de heer Delahaye voor dal er te dier plaets eene afteekening zou gedaen worden der gronden van de aenpalende bewoners en van die van de stad, ten einde later alle oneenigheden of moeijelykheden te voorkomen. De heer Parel doet opmerkeu dal de Halve-Maen put omtrent geheel opgevuld is. De heer Delahaye zegt dal er nog meer dan drie honderd kubieke meiers aen le vullen zyn. De heer Vandenbussche gelooft niet dal de Halve-Maea pul ooit drinkwater zal kunnen inhouden, ten eersten om dal de pul op zeven achtsten verminderd is geworden, en ten anderen omdat de vuilnis onderaerds, door de door breking van oude vertrekken, in den put geleid wordt, iels, waeraen niets te verhelpen is. De heer Delahaye doel opmerken dat zyn voorstel niet geweest is van voor den oogenblik die kwestie le be- diskuteren, maer alleen van eene kommissie te benoemen om die zack te onderzoeken. Dezelve wordt verzonden naer de kommissie van open bare werken. 5’ Benaming leden voor hel nazien der werken aen de kerk. De beeren Vandenbussche en Verwilghen worden tot leden benoemd in vervanging van de heeren Debreyne- Peeilaert en P. Vanderheyde. 4* Subsidie Blinke Vinken De Passer. Op voorstel van den heer Vanuoumen, die zegt dat de sociëteit van Blinde Vinken De Passer eene geheele nieuw ingerigte sociëteit is die verdient aengemoedigd le wor den (de andere sociëteiten van Vinkenieren zyn over twee jaren eene subsidie van de stad toegestaen geweest), eu ten anderen dat er gezien moet worden zoo veel mogelyk allen, zoo wel de kleinen als de grooten, te vredeu te stel len, wordt er aen deze sociëteit eene toelaeg van 50 fr. toegestaen tol bet geven eener zetting in de kermisweek. Hier doet ook nog de heer Vandenbussche opmerken, op hetgeen de heer Vanwoumen reeds gezegd bad, namelyk dat het Weekblad de burgery tracht op te maken tegen het Bestuer met ze in bel oor te blazen dat de stad niets doet voor publieke feesten, de heer Vandenbussche, zeggen wy, doet hier opmerken dat bel vorige Bestuer er niet naer zag meer le geven voor openbare feesten dan de som welke ten dien einde was vastgesleld geweest, en dat het inder- daed zoo is als de heer Vanwoumen het zoo even zegde, namelyk dat bet bladje der oppositie de heeren van den Raed al de heeren spaerpollen begint le noemen. Openbare Zitting van 24 Juny. Aenwez.ig de heeren L. F. Paret, burgemeester, en Vermeesch, schepen; de heeren Verwilghen, Ghyselen. DelahayeVanwoumenVanderheydeDe Groóte eri Vandenbussche, raden. Afwezig de heeren Rembry en Steverlynek. Na lezing en goedkeuring van het Proces-verbael der vorige zitting gaet men over lot de dagorde, le welen 1° Mcdcdeeling van stukken. Er wordt onder andere lezing gegeven van eenen brief der watering van den Beooslerbroek, vragende dal de Raed eene kommissie zou benoemen ombenevens andere gemeenten, deel te nemen aen de beraedslagingen door de watering te houden over het opmaken van een sas by de Kruisvaert, met bel doel om de wateren op te houden in voordeeie van den landbouw en de openbare gezondheid. De heer Delahaye vraegl dataleer eene beslissing over dil voorstel te nemen, de Raed nogmaels zou ver gaderd worden. De heer Ghyselen voegt by, dat er tevens eene kom missie van gedelegeerden door den Gemeenteraed zou aengesteld worden, ten einde het voorstel in kwestie ge zamenlijk met de heeren der watering van naderby te onderzoeken. De heer Vandenbussche drukt aich hierover uil in dezen zin, namelyk of de stad er belang by heeft in hetgeen de watering van Eessen, Wercken, Handsaeme, enz. betreft. De heer De Groole doet opmerken dat Dixmude in de omschryving komt van den Beooslerbroek. De heer Verwilghen stelt voor aen de heeren verzoekers het projekt te vragen der werken in voordeeie der watering

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1864 | | pagina 1