Estaminet den Vrydag, ter herberg het Hof van Commercie, by de Wed. DELANOEYE, te Beerst, by Dixtnude. Te Pachten, PARATONNERRES, AVEC SUPPORTS ISOLANTS BN PORCELAINS. ItltEVETÉ. Aen voordeelige Pryzen FLOUR-DELAHA YE, J. DE KEYSER, A. DE KEYSER, KOOPMAN Vermindering xan Pryzen der Goederen genomen in de Fabriek van Draineer- en Riool-Buizen, verloode en onverloode Dak- en Vorstpannen, Oventegels, Steek-, Klomp- en andere Sleenen, te Thourout. A. BLOMME, Serrurier-Mécanicien, D1XMUDE. BE 1 Wat de afscl Jiberael en doo weet It sterve g zyn- hut hebbe ze verl scheppi Ht dairen, alschuv heeft le vereeni het lev< dood zy Zoo leven n ren, oi leven i ineensc schepsi Scbepp lichaea •T is heden heeft k in geb maetsc hier ni ook vt waer d maken het val niet all den k; wie ee En i lykste sekte ofliciee zyn, d; den heiligs opentl kathol om aenslonds in’t gebruik te komen, de herberg den Anker, in stad. TE KOOPEN by Ph. Vansteenkiste, landbouwer, te Woumen 1® Een WAGEN, smal beslag, met yzeren as sen en roemen, kassen en vlaken. 2“ Een WAGEN, zonder kassen, met breede wielen (11 cenlim. van voren en 14 c. van achter), insgelyks met yzeren assen en roemen. En 5® Een PLOEG kunnende gebezigd worden in Veurnambacht en in ’t Hooiland. DE GEBROEDERS en ZUSTERS DANYNCK, maken bekend dat zy voorzien zyn van een schoon assortiment van Meubel-Papieren, Schouwstukken, Levende Scbeerwolle, Crin, Franjen en Plalond- latten, alles aen voordeelige pryzen. Koopman in Doornyksch-en Mechelsch Kalk, Arduin. Pannen, Tichelen, Cimenl, Tras, Kolen, enz., TE DIXMUDE, heeft de eer het publiek kenbaer te maken dat er op 25 Juny 1864, een schip met Brabandsche GOEDEREN zal aenkomen en tien dagen in de Stedevaert verblyven. Nadeihand zullen zyne magazynen voorzien bly- ven aen voordeelige pryzen. By beveelt zich in de gunst van het publiek. Schoen-, Leerzen- en Bottinen-maker, Eessen- slraet, n" 6, te DIXMUDE, heelt de eer het publiek bekend te maken dat zyn magazyn by voortduring voorzien is van Schoen, Leerzen, Bottinen en Stoffers, zoo in leêr als in stoffen, in alle kolenren en moden, en gelast zich met de noodige herstel lingen die zynen stiel betreft. De politieke tydingen zyn sedert vier weken onbeduidend geweest. In de laelste byeeokomst der Kouferentie le Londen over het duilsch- deensch geschil zyn de voorstellen van Engeland door Denemarken op nieuw verworpen geworden. Heden, zaterdag, moet de Kouferentie voor de laelste mael vergaderen en daeromtrent weel men dat ze op geer.e vriendelyke oplossing zal uilko- men. Intusschen zyn de dagen verlenging van den wapenstilstand geëindigd en men gelooft algemeen dat de oorlog lusschen Denemarken en Pruisen maendag zal hernemen. 17 Juny. --a- 21 25 a 22 -a-- 11 50 a 12 5» 15 50 a14 10 a 11 - 17 a 18 - -a-- 50 a- 56 a 56 54 a 10 - 24 50 26-50 5O-UO 52-00 54-00 57-00 44-00 2 5 57 4 59 5 45 6 7 8 61 -a- 11 25 a 12 15 50 a 14 10 a 11 17 a 18 -a- 50 a guld 55 a 56 55 10 a 54 In de Kamer zyn de budgetten van juslicie en van openbare werken gestemd geworden. De zittingen duren voort. ALGEMEENE TYDINGEN. 52 (vertrek) (aenkomst) Laetsle kwartier, den 26Nieuwe maen, den 4. (aenkomst) De Uitgevers, VION en Zonen. Mg n 5 50 5 57 6 05 6 15 6 25 6 35 6 45 6 50 7 05 Lichtervelde Cortemarck Handzaetne. Zarren Eessen Dixmude. Ooslkerke Avecapelle Veurne 9 15 9 50 9 55 9 45 9 55 10 05 10 12 10 20 10 30 2 10 2 25 2 50 2 40 2 50 3 00 3 07 5 15 3 25 7 40 7 55 8 00 8 10 8 20 8 50 8 57 8 45 9 55 Linksche Verloode Linksche a a a a a Gent. 24 Juny; a 18-00 20-00 22-00 24-00 26-00 29-00 54-00 De a tondag gehad. Wy 1 volgen. 46 51 7 30 7 5" 7 45 7 55 8 05 8 15 8 25 8 50 8 45 hi. id. id. id. id. id. id. Buizen n’ 1 v. 27 m. fr. 16-00 m. Ringen fr. 21 -50't duist. Per hectoliter. Witte en roede tarwe fr. Tarwe 21 25 a 22 25 Rogge N.rogge Geerste Haver Boekweit Nieuw Koolzaed Lynzaed Eoolzaed-olie Lynzaed-olie De li statie v stroom uitmak de kou vergezi trekt I kleurig bespan Men ka Vele bt zich 1>5 dragen zich ui verdut’ klaps s menigi den nu op een prykt. 12 05 12 12 12 20 12 50 12 40 12 50 1 00 1 05 1 20 TE DIXMUDE, in kalk, arduin, inlandsch en buitenlandsch marmer, granit voor schouw- en vensterbek leedingengezaegden arduin van Soignies voor dorpels van deuren, plinlhen van ge bouwen (fagaden), Brabandsche Bouwstoffen, vensterglas, tras, plaester, cimenl, gluten pannen en spiegels, getail leerde borduersteenen voor voetpaden (trottoirs), in ver- schillige kwaliteiten en ptysen. noordsche en inlandsche terre, gemarkte marmeren schouwen, monwmenien voor grafsteden, vloerschorren voor kerken en gebouwen, ent., ent.hy belast tich met hel maken en plaelsen dertelve, WilgendyLstraet .1° 5È7, le Dixmude. Heeft de eer het publiek kenbaer le maken dal erop 17 Juny 1864, een Schip met BRABANDSCHE GOEDE REN alhier is loegekomen, en tien dagen aen zyu Magazyn in de Sledevaert verblyven, v elke liy ten genadigs! en zal afleveren. Naderhand zal zyn Magazyti voorzien blyven aen voordeelige pryzen. Wekeiyks komen er waggons toe met versch gebranden Duornykschen Kalk, aen zeer gematigde pryzen. Hy beveelt tich in de gunst van kei publiek. ir.» De heer Delahaye zegt dat men juist naer dien praet niet luisteren inoel, dat het genoeg is de zaken te regelen zoo veel mogelyk in ’t voordeel van de stad en de bnrgery, en «en zich om hel overige niet bekommeren moet. Hel voorstel van den heer Vatiwoumen wordt aenveerd. 5" Vraeg Hendrik Blomme. Er wordt lezing gegeven van eenen brief van sieur Hen drik Blomme, vragende om de Penitenten kerk, vroeger door hel bestuer-Debreyne aengekochl om er eene kome- diezaei van te maken, en thans dienende voor magazyn. aen te knopen voor de som van 5000 fr., het aenpalend perceelke erby. De burgemeester verklaart dat er voor den oogenblik geene kwestie is deze kerk te verkoopen en de zelve niet verkocht zal worden. De heer Vandcrhcydc verklaerl dat de kommissie, ge last met het onderzoek der iurigting van een korps pom piers, besloten heeft haer rapport aeu den Raed voor te leg gen waerin er onder ander voorkomt van de. penitenten kerk te vragen tol het bergen van de brandspuit en hel gebeele bluschmateriêel. Op voorstel van den heer Verwilghen wordt dit supple mentair rapport, gevoegd by het eerste, lot onderzoeking naer de kommissie van financiën verzonden, met vraeg van in de naesle vergadering een verslag le geven over die beide rapporten. 6’ Vraeg Van Duvse’s Vrienden. Deze Maetschappy, eene jaerlyksche subsidie vragende voor de iurigting barer volksbibliotheek, wordt er beslo ten dal, aengezien er voor geene buitengewoone onkosten voorzien is in bet tegenwoordige budjet, die vraeg in aeu- dacht zal genomen winden by de naeste Begroeting. 7“ Projekt brief aen den minister van openbare werken. Er wordt lezing gegeven van eenen brief vau den Raed aen den minister van openbare werken vragende dat, in voordeete der industrie, van den landbouw, der schip- vaerl en de openbare gezondheid, de aftrekking van hel water van den Yser, van 28 oogst tol 28 september, vast gesteld by ministerieel besluit van 10 mei iaelst, tol het volgende jaer verschoven zoude worden. ABONNEMENTS-PRYS OP HET BOTERKUIPJEf: Builen stad, 6 Franks; met het Supplement, S Franks Men schryft in ten bureele VVilgcndykslrael, N* 20. Annoncen, den drukregel, 15 eentimen. Alle Aflicheo hy den Uitgever dezes gedrukt, wordwi onverguld in het Bot. geplaelsl. Daerenboven worden er wekeiyks een groot aental nummers verzonden, om des te meer publiciteit aen de bekendmakingen le geven. Eerste kwartier der Maen, den 12, Volle maen, den Ui Laetsle kwartier, den 26Nieuwe maen, den 4. Eergisteren is te Vladsloo een werkman door zyn i peerd dood geslagen. De genaemde Vatide Kerckhove, werkman te Caes- kerke, is maeiidag aldaar by ongeval verdronken. Donderdag liep het gerucht in onze stad dat er ia de vruchtstukken le Eessen twee razend dolle honden liepen en dal ze al verscheidene kiuders gebeten hadden. Een pa nische schrik hccrschte onder het vrouwvolk. Want veel wyveu hadden eenen dier razende honden gezienhel was een zwarte, hy liet de tong uit de muil hangen, en schuimbekte, eu zyne oogen waren zooglazend als spiegel glas! En nu ving eene reeks van jammerklaglen aeu dal scheen geen einde te zullen nemen. Wie weel of hun tnoi- leke ook niet razend zou geworden zyn Maer neen, want ze zouden hel beestje dadelyk aeu de eelkas of aen eenen stoel gebonden hebben. En zulks deden zy. Men zag geene bonden meer op straet, allen waren aen eenen stoel in huis gebonden, tol dal men gisteren te weet gekomen is dat de razende hond en honden in kwestie een... zwarten ekster is, dien een jongen voor een razende hond gezien had!... Otinoodig te zeggen dal de wyven nu van hunne benauwdheid en vrees geheel hersteld zyn. Donderdag is de heer Burgemeester van Knocke door de korrektionuele regibank van Brugge vrygesproken. Wy keuren donderdag op die vryspraek weder, want het scbyitl dat de heer Tavenier eenigzius het slagtoffer ge weest is vau eene heimelyke vervolging waervan wy ons, op onjuiste en valscbelyk bezwarende inlichtingen, even zeer als de Palrie, van Brugge, ouvrywitlig de tolk hebben gemaekl. De werken aen het nieuw paviljoen op de duinen te Nieupoorl, worden met yver voorlgezel. Zyn wy wel inge- iiebt, zegt de Stad Nieupoorl, de nieuwe badwagens zullen binnen kon ter placls gebragt worden en baden zooals hel behoort kunnen genomen worden. Men zegt dal de instel- laliezal plaels hebben op den 21 july aenstaende, dag op- zettelyk genomen voor het verjaerfeest der inhuldiging van Z. M., onze dierbare vorst, ais kouitig der Belgen. Men meldt uil Romen, dat Z. Exc. Ledochowski, pauzelyke nuntius te Brussel, uiel denzelfdeti titel by kei zer Maximiliaen 1 zal worden geakkredileerd. Echter zal hy eerst in augustus vertrekken, aengezien de gele koorts in Mexiko maer in die timend begint af te nemen. De meerdere Buizen kosten 5, 10, 15, 20, 25, 50, 0, 60 en 75 eentimen ieder. Onverloode Pannen van 57 op 25 c” 45 franks ’l duist 50 85 90 Er is le bemerken dat de Pannen veel meerderen bet» zyn dan degene, die alhier van elders ingebragl worden. Nieltegeiistaeude er in de fabriek wekeiyks van 25,000 50,000 Buizen en 4000 a 5000 Pannen verveerdigd worden gebeurt het zeer dikwyls dal er aeu de vragen niet kaï voldaen worden; daeroin is het dat degenen die van mee ning zyn Goederen te nemen, Verzocht worden (willen zj niet blootgesteld zyn ydel te moeten wederkeeren) van daervan voorafgaendelyk kennis te geven, by vracblvry brieve vergezeld van een postzegel voor de antwoord. Voor de vragen zich aen te bieden by den Meesterknecht DÉS1RÉ DEMOL, te Thourout, De heer Van Tomme, pastoor le Wervick, is pastoor be noemd te Comen. De heer De Ceuninck, onderpastoor te Dranoutre, is onderpastoor benoemd te Wylschaete; hy wordt vervangen te Dranoutre door den heer Van Eecke, coadjutor van den heer Directeur van het Instituei van Slom-dooven le Brugge. Te Eessen is eergisteren bel lykje van een kind dat veertien dagen oud scheen te zyn, in een vruchtstuk ge vonden. Het parket van Veurne is terplaets gekomen en, na onderzoek van bet wichtje dat geene sporen van geweld dadigheid schynt te dragen, is bel naer T hospitaei alhier gebragt geworden. Donderdag nacht is de stalknecht van Ch. Debaecke byna gedood geworden onder zyn rytuig. Hy kwam van Oostende gereden toen eensklaps het peerd welk hy voerde de vlugt nam op het zien van eene hondenkar. De arme jongen sprong uit hel rytuig en geraekte onder het wiel dat'hem hel hoofd sterk bezeerde. Toch kon hy te voet naer buis komen alwaer hy hel peerd aen de stalpoort van zyn’ meester dacht te vinden; echter was hel peerd niet daer, en zoo keerde hy op zyne stappen weer om het zelve te gaen opzoeken. Hy zou nu onder wege door afge matheid en lyden de koorts hebben gekregen, zoo dat by eerst 's anderendaegs te huis is geraekt. De toestand van den jongeling, met name Karei Bonte, is tantelyk ernstig. Yzeren weg van Eicbtervelde op Yeurne. Verlrek-uren der treinen. 1 JULY 1865. Veurne (vertrek) Avecapelle Oostkerke Dixmude. Eessen Zarren Handzaeme. Cortemarck Lichtervelde -Pu.c^iE>C88g><-r^ 111 - De heer Lechein, onderpastoor le Wytschacte, is be noemd lol pastoor te Caeskerke.

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1864 | | pagina 2