I II I l'l N° 27. Achttiende jaer. J SUPPLEMENT VAN 5 July^864. De Kamer, ROOMSCHE LEENING B 0/0 VAN 30 MILLIOEN FRANKS, (Gedikretccrd by Pauzelyke breve van 26 ilaerl 1864 J Oixmude, CHUDE. Noyes, weduwe Leroy, Atou nmelein, r Petrus ÏMUDE. 1 1 i’t I i Louis tiael en In zitting van donderdag heeft M. Orts een wets voorstel neêrgclegd, strekkende om het getal der representanten met zes, en dit der Senateurs met drie leden te vermeerderen. *1. Oils steunt zich op de vermeerdering der bevolking van Belgie en zou de proviulien Ant werpen, Braband, Henegouwen, Luik en Namen nemen voor het kiezen dezer nieuwe vertegen woordigers. Ziedaer’al iets wat in ’t voordeel moet strekken onzer tegenstrevers byaldien dit voorstel gestemd wordt en de ontbinding der Kamers plaels heeft. Obligatien aen den drager van 100 Ir., 500 fr., 1000 Ir., welke eenen jaerlvkschen intrest op brengen van 5 fr.. 25 fr. en 50 Ir., belaelbaer aen den drager by halfjaersche coupons den 1" October en 1" april, te Bomen, Napels, Parys, Brussel, Antwerpen, Amsterdam. Londen, Dti- blyn, Francfort, Weenen, Munich, Beilyn, Lu cerne, Madrid, Lisbonne. Wederbetaling in 56 jaer by jaerlyksche trekking. Woensdag en donderdag heelt de Kamer zich bezig gehouden met het budget der openbare werken. Dit budget geeft jaerlyks gelegenheid aen de leden der Kamer om de belangen hunner onder linge arrondissementen aen het goevernement aen te bevelen. Onze volksvertegenwoordiger, M. De Coninck, heeft in eene redevoering welke wy donderdag onze lezers zullen mededeelen, de heropbouwing gevraegd van de brug by de Knocke, welke sinds lang in zulken slechten slaet verkeert, dat de voer lieden over dezelve niet meer durven ryden en ze niet meer ópgetrokken kan worden om aen de schepen een doorgang te laten. Het is dus byzonderlyk in’t voordeel der nego- cianten en der landbouwers dat M. De Coninck heeft gesproken. Deze laetsten immers zyn thans genoodzaekt eenen omweg te doen van rond de twintig kilometers, of moeten hun toevlugt nemen tot den bak aen den Peereboom, welken zoo ongebruikelyk is voor ryluigen als schadelyk voor den vryen doorloop der wateren. M. De Coninck heeft, behalve de heropbouwing der Knockebrug, hel verzoekschrift ondersteund van onzen Gemeente-raed, hetwelk de daerstelling vraegt van een sluis in hel Bertegat, te Caeskerke. Men weet dat het maken van een sluis in ’t Ber- I8 De obligatien van 1000, 500 en 100 franks zullen legen pari uitgegeven worden. De betaling zal geschieden by de ontvangst van den titel. De voorwaerden zyn dezelfde als voor de lee- ning van 1860; op de inschryving volgt onmidde- lyk de betaling. 2° Derente van 5 0/0 zal loop hebben begin nende met 1“ april laelsl. Zy zal belaelbaer zyn by de helft, den 1" October en 1° april van elk jaer, onder ander by het Bestuer der Hank van Grond- krediet en Nyverheid, te Brussel, in hare hulpge- stichlen by de Agenten en by de gewoone Bankiers •van het roomsche goevernement. De inschryvers zullen alzoo de interesten genie ten te beginnen van ln april laelst. 5° De oplossing zal tegen pari gedaen worden, by jaerlyksche trekking op P'july, en de terugbe taling der uitgekomen certificaten op 1" October volgende. Daerloe is, te bekomen met 1865, 1 0/0 van het kapitael bestemd, alsook de interesten der obligatien welke zullen afgelegd zyn. De keus die Z. H. heeft geweerdigd te doen van de Bank van Grond-krediet en Nyverheid, als middelaer ter verhandeling der roomsche leening, bemagtigl deze instelling de inschryvers der eerste twintig millioenen dezer leening, dewelke hunne slotting voor 10 july zullen doen, een zeer aen- merkelyk deel aen te bieden in hel kapitael der Sociëteit van inlernationael Grond-krediet, gesticht onder het loezigt der Bank van Grond-krediet en Nyverheid, te Brussel, en van The general Crediet and Finance Company, van Londen. Slechts honderd vyftig franks worden gevraegd op de aklien der Sociëteit van inlernationael Grond- krediet, welke aklien met zonderlingen byval ge nomen worden te Londen en te Brussel. De weerde dezer titelen moet, van langsom meer vermeerde ren, dank zy de uitgestrektheid der betrekkingen der Sociëteit van inlernationael Grond-krediet in geheel Europa; dank zy ook aen hare grondstel lingen en inrigling, aen de zekerheid hater opera tion, en eindelyk aen hare talryke verhandelingen van kapitalen van het eene land naer hel andere. Er is voor deze aklien inderdaed niets te vreezen in vergelyking gesteld met degenen van alle ande re hoegenaemde gclykslachlige inrigling, zelfs met de gekendste en hoogst gewaerdeerdste van allen het Grond-krediet van Frankrijk welks aklien aen den huidigen koers, voor de eerste inschryvers omtrent 1500 fr. ten hoogster) weerd zyn. Zy ver heelden van den eenen kant dezelfde vaste grónden van voorspoed. Zy bezit daerenboven, van den anderen kant, den grond van winst waervan hel Grond-krediet van Frankryk niet geniet, en die spruit uit hel vermogen van aenkoop en verkoop tegal van een allergrootste nut zyn moet voor koop handel. nyverheid en landbouw. In zitting van woensdag heeft de Minister van openbare werken, in antwoord op de vooidragt van onzen vertegenwoordiger, gezegd cal de Knuckebrug in eenen ellendigen slaet van verval- ling blyft, om dal in plaels van 11,000 Ir., het werk van opbouwing dier brug er 40,000 zal kos ten; walde vervanging betreft van den bak aen den Peereboom door eene brug, hetgeen M. De Coninck insgelyks gevraegd heeft, de Minister heeft hierop geantwoord, dat de overgangaen den Peereboom ais een gemeente weg moet aenzien worden en het dus aen de gemeenten is welke be lang stellen in dien weg, van gedeeltelyk in de kosten te komen voor hel maken eener brug te dier plaelse. jrs sieur iharnas, a-- I der grondeigendommen. De Bank van Grond-krediet en Belgische !\yver heid stelt, ten pryze van 200 fr. (helzy met eene hoogere weerde van slechts 50 fr.) ter beschik king der inschryvers der 20 eerste millioenen der roincinsche leening, een bepaeld getal van de aklien der Sociëteit van inlernationael Grond-krediet, als Gene aktie (kostende 200 franks), voor den in- schryver op eene roomsche obligatie van 500 fr. Twee aklien (kostende 400 fr.), voor den in- schryver op eene roomsche obligatie van 1000 fr. En zoo voorts, berekend op den voel van twee aklien ten gelyken belrekkelyken pryze met die eener roomsche obligatie van 1000 fr. Veronderstellende dat deze twee aklien, inde eerste jaren, maer 60 fr. interest (dal is 50 fr. per aktie) opbrengen, deze som voegende by de 50 Ir. opgeleverd door de roomsche obligatie 5 0/0, men bereikt eene inkomst van 110 fr. voor 1400 fr. ge stort, hetgeen tot omtrent 8 0/0 beloopt. De aklien der Sociëteit van Inlernationael Grond- krediet alzoo bekomen, zullen moeten onver- vreeindbaer blyven tol 51 maerl 1865. Voor uilgebreider inlichtingen rakende de Socië teit van Inlernationael Grondkrediet, men verzoekt dezen der inschryvers op roomsche obligatien, die zouden begeereu de voordeelen te genieten welke de Bank van Grondkrediet en Nyverheid hun aen- biedt, verhandelaerster der roomsche Leening, de brochuer na te zien getiteld Exposé pratique des operations foncières de la Söciété de Crédit Fan cier International et de la Banque de Crédit Foncier et Industriel, apert^u de leurs consequences éconontiques dans le présent et dans l'avenir, par ANDRÉ LANGRAND-DC MONCEAU. (Men kan dezelve bekomen onvergeld by de Bank van Grond krediet en Nyverheid en by derzelver korrespon- denten in de provintie en by den vreemden. Zich te bevragen voor de inschryving der obliga tien en voor alle inlichtingen, by de Bestuerders der Succursalen en, in de provintien, by de agenten der Bank van Grond-krediet en Nyverheid, Straet des Douzes Apótres, n° 24, en by de persoonen die gelast zyn met hel plaetsen der obligatien van gemelde Leening. Juny. HRB.* 1 RKUIFJE B I. 0 a 98 - S' ELAIRE. S Juny. 25 62 16 50 19 12 17 96 7 2 20 Bolerkuipje, ’K korne vnndage daer n>y iets te laten gezeggen, dat ik nog niet en kan gclooven gy die zoowel in *t kouranl zyt van al de merkweerdige en andere zaken die in stad ge beuren weet gy er niets van ’K vandage hooren zeggen, noglans maer al zuiljens, dat de election van onze garde coinique, pardon, ik wille zeggen garde civiek, of om te klappen als een ware Vanduyse’s Vriend, burger wacht, in het water zyn gevallen de permanente deputatie van Brugge heelt ze gebroken, zeggen ze. Ik heb vruchteloos de waerom daervan gezochtde eene zeggen dat bel is omdat de regels van de wet niet g'observeerl zyn geweestandere pretenderen dal hel is omdat de lysten in regel niet zyn opgemaekl geweest, en dat er eene reclamatie ten dien opzigte is gezonden. Deze zelf die 't fyne van de zaek willen best kennen, zeggen dat hel eene petitie is die ze gezonden héén naer den Honing, en ohi meer eflekl te maken op den Honing en op zyn ministerie dat alle de bezonderste beeren van Dixniude ze geteekend hebben. Ik vinde dat de heeren die deze petitie geteekend heb ben, maer eene slechte ton hebben ontsteken. Vooreerst bel soidaeten speeltje is zekerlyk niet aengenaem voor eenen burger, en dewyl de garde civiek wederom in haer bed was gekropen voor vyf jaren, z’haddeo beter gedaen van ze te laten slapen. Ten tweeden daer zal nu, zegt men, eene nieuwe lyst moeten gemaekl worden, en veel zuilen er opgebragl zyn die er nu niet op en slaen. Jamaer wy leven nu in eenen lyd waer alle dage eenen geueralen oorloge door gansch Europa kan uitbersten, en indien dit voorvalt, gelyk het wel lo peizen is, zal zekerlyk onze garde civiek onder de wapens geroepen worden, en alle onze burgerkens zullen mogen soldatje gaen spelen en daerenboven nog den kost doen van zich te kleeden want de kleediug van garde civiek valt teu laste van den garde zelf, zoo men zegt. Maer nu om wederom te komen op de petitie, men zegt dat ze geteekend is door de beste vrienden van onzen gewezen burgemeester, zelf door zyne zoons, neefs en andere kozynspositievelyk dal moet eene farce zyn die ze iny verteld héén; dendien die uiy dade gezeid heeft peisde zeker dal wy den eersten april waren, en dal ik dien visch zou ingeslokt hebben; maer halte la, ’k ben rapper of dade, zy zullen my alzoo by den neus niet pakken, noch niet leen. Kykt ne keer, eenen kender zei my dat de lysten van de garde civiek alle jare moeten opgemaekl worden van den 1° tot den 51° december, en dat de gemeente administratie daermeé gelast is 'k weel niet of dat waer is of niet, maer nu pakt dal het alzoo is het was onzen ouden burgemeester die moest zorgen dat de lysten in regel opgemaekl wierden, en indien de nietigheid daerop geslaefd is, zoo is zy toe te wyten aen de administratieve onbekwaemheid van den ouden burgemeester en alzoo zouden zyne beste vrienden hem eene kaeksmeet geven, Byzonderste voorwoorden der ïjcenln^. Voor deden der inteekening. Voordeclen door de Bank van Grond-liredid en Nyverlieid voorbehouden aen de insehryver* der twintig eerste miljoenen, tot JO July 1861. Juny. 9; 107. - a 52 0 a 29 50 - a 28 50 0 a 16 50 0 a 14 50 - a 23 6 2 51 Juny. - a '52 - -a - a 18 - - a 24 0 a- 0 a- - a 6 a - a 00 Junv. 2 a 19 82 2 a 14 85 iO a 10 I a 15 50 >4 a - !0 a 3 86 >6 a ,58. 5 a 20 25 - a 12 25 0 a 14 50 - a 13 75 5 a 9 50 2 - 1 45

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1864 | | pagina 1