MEI WE PIANOS, gewaetbotgd, van 475 franks tot 1500 franks. Plafonneur, MAGAZYN VAN KERKORXEMENTEN. By Ed. Desmyler, Estaminet den Vrijdag, ter herberg het Hof van Commercie, by de Wed. DELaNOÉYE, te Beerst, by Dixmude. Aen voordeelige Pryzen Huis van Vertrouwen, by NEUBERT en DERDEYN, te Brussel en te Rousselaere. Combatboiling Joseph VIOX, KOOPDAG van MENAGIE-GOEDEREN, HERBERG-GERIEF, REESTIALEX, ENZ., TE By Dekdeyn, te Rolsselaf.re By Verhuizing en Uitscheiding. LOO. BOEKBINDER, Woumenstr., n° 56, le DIXMUDE, kan men verkrygen KARTONNEN DOOZEN, met grooten aftrek voor de winkeliers.KARKASSEN voor de klak- kemakers, aen eenen zeer lagen prys. Gelini eerde en witte REGISTERS, in alle formaten. KANTOORDOOZEN. Eindeiyk alles wal den artikel van papier betreft. N. B. Men aenveerdt om te plakken opcalicot, lands- of andere kaerten. Op drie maenden tyd van betaling voor de koopen van 19 franks en daerboven, ten kantoore van den voornoemden Notaris SVOEN. TE KOOPEN, by Ph. Vansteenkiste, landbouwer, te Woumen 1* Een WAGEN, smal beslag, met yzeren as sen en roemen, kassen en vlaken. 2’ Een WAGEN, zonder kassen, met breede wielen (II centim. van voren en 14c. van achter), insgelyks met yzeren assen en roemen. En 5° Een PLOEG kunnende gebezigd worden in Veurnambacht en in ’t Houtland. tusschen Dixmude en Eessenop MAENDAG r._wi 11 JULY aenslaende, ter herberg de Kapelle, by de stad, heeft August Hof, langs de Eessen-kalsyde. TE DIXMUDE, laet weten dat hy een assortiment van Orne menten en eene hoeveelheid Plaester, komt te ontvangen voor bet verveerdigen van alle slach van ryke plafonds, voorgevels, enz., hy zal zich ook gelasten met liet afleveren van alle Ornemen ten die zouden moeten naer plan of teekening aleemaekt «orden. Hy vet hoopt door de nauwkeurige werking en de geringheid der pryzen de gunst van eenieder te winnen. i ALGEHIEENE TYDINGEftl. Dépot van HARMONIUMS, van hel Huis Alexan- dke, le Parys, aen de juiste pryzen der Fabriek, zonder eemg verhoog van prys voor porten en intrede-regten Oude Pianos en Herstellingen van Pianos. DE MEERE, Fabriekant in Kerk- en andere Ornementen, Steenpoert, Nr 19, le Korlryk, heelt de eer de heeren Geestelyken Ier kennis te bren gen, dat zyn tnagazyn voorldurig voorzien blyfl van alle slach'van LYÖNSCHE STOFFEN voor kerk- ornementen, zoo als kasuilels, koorkappen, stan- daerden, enz.damas, zyde, kaloene en gebloemde pane,; gouden en zilveren borduersels, van alle slach en breedten, slandaerden en vaendels van sociëteiten, geborduerd, op pane en op zyde en geschilderd, van alle pryzen, enz., kanten voor alben, communie-dwalen en rokettenin een woord, met alles wat zyn staet betreft. Hy gelast zich insgelyks met het herstellenen schoonmaken van borduerwerk, en verhoopt, zoo door de geringheid zyner pryzen als door de zorge met de «elke hy zyn werk verrigl, de gunst en liet vertrouwen van langs om meer te winnen. L’gziekle 72676,54 65476,69 Veurne. (ksche sul'l eren boven il kunnen f wekeljk* nen. De Iggingen verzocht Reizigers. Reisgoed. Koopwaren. den oorlof itand Also»! 5,000 ma» :t, heeft van den Hen den in deze van een hebben zou dit nt meer chryven gesloten ttaer de 11685,10 55791,59 18G». 8085,59 115,55 4707,76 180». 8058,57 95,05 5551,48 27 Juny. 20 79 1547'6,02 65516,97 12904,50 59771,81 irdrongen i is opge- pens den co wy idcr heeft in onze voor het r Orts, en van. rs niet rstel is. f 1856, rs, ge ien jaer lier dit waerna d inge- ;cn der ■stemd, "de, uf lie niet dat ze >ans ihi vel On, iel hcr- wildet! «orden r eer Du. Orts te stel oen Enkel voorstel stens d« zyn. Er ouckere e Voor- ‘Ivk nog g over, de zit- eusdag. r Italië, feiten, tielyk de leening. aen de nen ver- Ira rise lie paer ge- krislelvk de groot- raken de allyd de eioovigeii i. ‘aus is de den troon sring der Zytte ar- verheven. deze he- servoruin irdeti, die Maend Juny. Vorige maenden. 6 July. 625 zakken tarwe van 45 liters waren ter markt. Tarwe 27 a 29 55 z. Rogge 18 00 a 18 50 125 z. Suer. 19 a 21 50 24z. Haver 15 a 14 50 7 z. Boon. 20 a 21 50 De verkoop ging spoedig. Ontvangsten van 1 January tol 50 juny. 76992,99 29 Juny. 140 zakken tarwe van 145 liters waren ter markt. Tarwe 26 50 a 29 9 z. Rogge 18 a 18 50 48 z. Stier. 19 25 a 20 50 24 z. Haver 14 a 15 4 z. Boon. 20 50 a 21 50 De verkoop ging traeg. Bergen. 4 July. 20 74 UlotiiIertJag July ESG-l, en volgende dagen, telkens om 9 ure ’s morgens en 2 ure na middag, in d’afspauning het Stadhuis, bewoond door sienr Descliodt, te Loo, zal den Notaris SYOEN, aldaer openbaar verkoopen Veel koper-, tin-, yzer-, blik-, glas-, steen-, porcelein-, gleis- en aerdewerk, 1 coulisse en andere tafels, stoelen, schuyftalci, herbergtoog en loket, bierpomp, kristalynen glazen en karaffen, bier-, likeur-, wyn- en champagne glazen, kopere deksels, kitten, spoelbakken, cabarelten, fourchet- len. lepels en messen (van elks 9 dozynen), wyn- lepels, wyn-kommen, soepe-ler ritten, saladieren, kaders, spiegels, veel schoon Keuketigeriei, 2 slo ven koperen fournoistinnen stelsel, linnen telloeren en plats, gaten seivietten en tafel- dwalen, 7 matrassen pluimen bedden, hoofd einden en ooikussens, sargienlakens, enz., zeven beddebakken, nachttafels, 2 lavabos, naclil- vertrekstoors en gordynenkleerkassen en koffersschalen en gewigten, 18 vloerbollen haetie-matle, 1 Merriepeerd van twee diensten, voiture2 Zwyns en menigvuldige andere VOORWERPEN. Per hektoliter. Tarwe, 1* kwaliteit, fr. id. 5' id. Getal hektoliters Tarwe (middenprïs) Rogge Sucrioen Haver Boonen Vlas, d« kilo 1/2 Witte boonen Erwten, blanwe Winter koolzaed. I eenen steen op hoer hoofd bekomen, die haer den schedel I verpletterde. Eenige uren nadien is zy bezweken. i Een 10 tot 12-jarig kind, dat niet verre van daer speel- de, is op den slag gedood door eenen steen, welke op zyn hoofd viel Twee jonge werklieden bekwamen doodelyke brandwondende heer J.-B. Fromonl, bestueider der werken, wierd onder het puin van hel gebouw begraven, doch is er van onder gehaeld met slechts eenige kneuzin gen. Toen de ramp voorviel, regende het geweldig, zondat schier al de bewoners van tien onttrek in hun buis «aren terug gekeerd om te schuilen. Dit markt. dat hel getal dooiien en gekwetsten niet grooler is. De groote baro is als bezaeid met stukken van hei gebouw, lol 2U0 meters vert e. De reglbank van Nyvel beeft dezer dagen, in beroep, een vonnis nagesproken, dal voor de landbouwers van het grootste belang is. Er was kwestie out te weien of deze kunnen loegelateu worden om de schade le bewyzeu, tloor de wilde konynen aen hunnen oogst veroorzaekt, wanneer die schade tot verscheidene j.tren opklimt. De beklager Gillard bood aen le bewyzen dat de kony nen nit bet bosch van Heverlé hem sedert vele jaren groole schade veroorzaeklen. De hertog van Arrinberg, aen wien dit hosch toebehoort, weigerde alle schadever goeding on beweerde dat zulk hewys moest verworpen als al te laet komende. De regtbauk beeft aen M. Gillard gewonnen zaek gegeven; hy mag zyne verliezen bewyzut), zelfs voor wal de verloopeue ja ren betreft. I Mgr. de vikaris-kapilularis des bisdoms van Brugge heeft den heer kanonik Boone, pastoor van St-Jacohs, te Yperen, en oud-protesseur en bestuerder van het bis- schoppelyk Seminarie van Brugge, benoemd tot pastour- deken van St-Marlens in dezelfde stad. De heer Boone wordt als pastoor van St-Jacobs ver vangen door den beer Bemant, pastoor te llulste. De heer Van lleule, principael van het kollegic van Oostende^ is pastoor te Comen benoemd. De heer Lelieur, pastoor te Houthulst, is pastoor be noemd te llulste. De heer Lepoutre, onderpastoor le Dixmude, is pastoor benoemd te Houthulst. Het is den vrydag, 22 dezer, dat Mgr. de Bisschop van Gent alhier komt vormen. Hel is omtrent denzelfdeu tyd dal Mgr. te Merckem gaet vormen, alwaer hy ten kas- teele van onzen volksvertegenwoordiger den licere De Couinck het noeumael zal nemen. Wy roepen de aendacht onzer lezers op de veran le ringen die aen de vertrekuren der kouvooijen van West- Vlaenderen gebragt zyn. Zie aen het einde van onze 4de bl. Heden, woensdag, heeft te Caeskerke met veel pleg- tigheid de inhuldiging plae'.s gehad van den eerw. heer Lechein, als pastoor dier gemeente. Op de dorpplaels waren de huizen bevlagd en menige praelboog «as opge- rigt waerboven lofschriften van allen aerd. Ook de kerk was sierlyk versierd. Hel was omtrent de middaguer wan neer de plegligheid was geëindigd. Zondag beeft te 'Leke hel Festival plaets gehad het welk wy donderdag aenkotidigden. Alhoewel liet weder er niet een beetje lief uil zag, trok toch eene aenzienlyke menigte des namiddags ter gemelde dorpplaels heen. Hel was omtrent 4 ure toen de verschillige maelschappyen welke aen 't muziekfeest zouden deel nemen, zich naer 'l Lap- persfort begaven om van daer in stoet ter dorpplaels op te trekken. Om 5 ure begon het feest. Een schoon theater was opgerigt voor het huis van sieur Osaer. Het Feest wierd geopend door de* muziek-maetschappy van Leke. Volgden, de maetschappyen van Beerst, Liclitervelde, Mcrckein, Ghistel en Dixmude. DjO uitvoering der stukken door deze verschillige Alaeisehappyen gegeven, is aller- voldoende geweest. Het was 8 ure wanneer het Festival geëindigd was. Later in den avond wierd een vuerwerk aengesleken doch gelukte niet ten vollen doordien het een tyd lang slag water regende.’T feest was byzouder wel geor ganiseerd dank zy de ievervolle bezorgdheid van de heeren der kommissie men hail voorzorgrniildelen genomen om in alles de beste orde te doen heersclien. Ook hebben wy vernomen dal in niets de orde is gestoord geworden, al hoewel de toeloop van buitenlieden ter dorpplaels van Leke niet grooter zyn kan dan ze het zondag was. Onze vertegenwoordiger woonde dit feest by alsmede de beer baron, zyn broeder, eu de baron Vander Sticbelen, van Ypere. Men scbryft uit Antwerpen, 50 juny Do konsul der Vereenigde-Staten van Amerika moet wel een volslagen gentlemen wezen, want hy heeft ons eene kaerl of ticket gezonden, om T oorlogschip Niagara te gaeu zien. Wy hebben dau gebruik gemaekl van de kaerl, en ons laten aen buurd rocijeu. Sapperinillementen, wal vreeselyke mosselschnit is dat Boven op dek, is ’t een gewoel als op eene jaermarkt. Alles is in beweging, en ieder doel wal. Eene ledige hand is ballast aen boord van een schip Allyd bezig, nooit stil is er troef, en de luijacrd spelen kan er niet gedaen wor den. De kalechismus voor zeelieden, in Amerika uitge geven, zegt <t Gy zult zes dagen iti de week Bard werken, en den zevenden dag de ketting schrabben en psalmen zingen. De Niagara is een groot en schoon schip. En ka nonnen als erop slueti. jongens, jongens! «at kleppers van kanonnen. Als ze met die dingen frikadellen in onze soep schieten, geven wy den lepel aeu Marien, en eteu niet meé. Het hooge en breede tuig der Niagara is, naer liet oordeel der kenners, overbecrlyk. Tusschendeks is het nog merkweerdiger om zien. Daer krygt men eerst een gedacht van T geen een groot oorlog schip is. Men loopt er verloren, nel als in eene vreemde stad, en na een half uw loopens en zoekens. vindt ineu den trap langs waer men iu die niatroiize.nwereld gedaeld is. De officieren van den Niagara zien er patente jonge heeren tril, zeer beleefd eu gedienstig, vooral als ineu met eene kaert van den Yankee konsul komt. Men vertelt ons dal er heden namiddag een banket aen boord van den Niagara plaets zal hebben, en dat onze Goeverneur en eenige uotabiliieiteu van Brussel, aen T zelve zullen deel nemen. Wy wenseben die heereu smakelyk eten. (Grondwet). Garibaldi bevindt zich thans le Napels. Men schryft uil Eecloo Naervoigens de getuigenis van onze landlieden, hebben de Inetste regens een on- schatbaer uitwerksel gehad op de veldvruchten. De rogge is daerdoor zoodanig toegekomen, dat men rekenen mag op eene opbrengst byna zoo groot als van deu voorgaeu- den oogst, die gelyk men weet, buitengewoon overvloedig is geweest. Tarwe, aerdappels, vlas, haver, boekweit eu andere vruchten zyn eveneens door den regen begunstigd geworden. Daerby is de overvloed der appels, dien de boomgaerds beloven, eene zeldzaemheid le noemen. Een j landbouwer van 75 jaren, verzekert ons, dat hy nooit de apptiaers meer bevrucht heeft gezien dan dezen jare. Men schryft uit Bergen, 5 july 1 Een verschrikkelyk ongeluk heeft ecrgisler de gemeente Juniet in verslagenheid gebragt. Rond 4 ure namiddag is aldaer de ketel van eene koolmyn gesprongen, waerdoor een. groot aenpalend gebouw geheel vernietigd wierd, en verscheidene persoonen liet leven verloren hebben. Eene ■jonge vrouw die over den weg van Roux naer Juniet ging, dit wil zeggen op 100 meters afstand van i' BAchterveMe on Veurne. Ontvangsten der maend Juny. BSGl. 8208.91 110,72 5156,59 Vzoren weg; van 2075 20 49 15 59 8 75 15 56 2 26 2055 20 50 12 41 15 47 8 21 15 58 2 52

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1864 | | pagina 3