11 OPENBARE AENBESTEDING. PARATONNERRES, AVEC SUPPORTS ISOLANTS EN POaCELAINE, BK BE l-ETB. Diligentie-dienst van Dixmude OP NIEUPOORT. Uit er hand te Koopen. P. J. Beun en Zonen, Bekendmaking. P, De Keyser en Zoon, BURGERLYKE GODSHUIZEN, TE DIXMUDE. Eetwaren, Doodkisten, Quinquet-olie, Petrbol-olie en andere Voorwerpen, AZ. Frutsaerl, pastoor le Ploegsteerl, is pastoor benoemd te Doltignies. M. Dassonnevitle, pastoor le Luingne, is pastoor benoemd te Ploegsteerl. M. Spilliaert, onderpastoor te Aerseele, is aldaer in oogarigen ouderdom overleden. noodig voor hel gebruik der Geslichten gedurende hel aenstaende dienstjaer 1865. Elk zeg het voorts. Sieu Itulpsoi lessen vorde, Ak Het Zants ei der akai den in -2 De b dienstja ontvang De b 1863 hf In zit daet va groote 1 lid van heer De Hei gegeven bouwku Het 5 afdeel in 5 a deelingi 98 le de klas 1864-1! De al der nul kende v voort. liet I komenc gestemi ning; g te staer nyverht band le dit pro wezentl A. BLOMME, Serrurier-Mécauicien, DIXMUDE. FRANC1ES CLAEYS, Rytuighonder te Dixmu- de, heelt de eer het publiek ter kennis le brengen, I Nieuwe geerste dat hy wekelyks den Vrïdas, wezende Nieupoort- Haver markt, uil Dixmude, Beerststraetom 6 uren ’s morgens naer Nieupoort rydt, en uit Nieupoort lerugkeei l om weder in stad le komen legen d’aen- komsl van het konvooi uil Veurne, dat om 6 u. 15 m. uil Dixmude naer Lichtervelde vertrekt. I lly neemt alle kommissiën aen. De Administratie der Burgerlyke Godshuizen, te Dixmude, zal op DONDERDAG 8 DECEMBER 1864, om 10 ure voormiddag, in hare gewoone Zitting-zael in de Knechtjens-Weezenschool Wcumenslrael aldaer, overgaen tot de openbare Aenbesteding by gesloten Soumissien, in gevolge de voorvvaerden alsdan te doen kennen van de 1* DRIE zeer schoone en aeneenhoudende WOONHUIZEN, met hunne medegaende ERVE, slaende te Dixmude, langs den Kleinen Huide- vettersdyk, thans gebruikt by Francis Depoorter, Francis Vandamme en de weduwe Vandewalle, ieder legen 195 fr. 95 c. by jare boven de belas tingen met regt van gebruik lot half Maerl 1865. En 2° TIEN andere WOONHUIZEN, w-a er onder twee Herbergen, slaende le Dixmude, in de Kasleelstraet, gebruikt by verscheide persooneu, met regt lot half Maert 1865, en gevende geza- mentlyk een jaerlyks inkomen van 857 Ir. 12 c. Voor de prys en voorwaerden, men vervoege zich by de kinders PIETER CONSTANDT, land bouwers te Sluyvekenskerke, ofwel ten kantoore van den Notaris DE SECK, te Beersl. Huis- en Rytuig-schilders, Schilders van versie ringen voor kerken, enz., Eessenweg, n" 6, regt over de statie te Dixmndf, beveelt zich aen de heeren pastoors, kerkmeesters en kloosterlingen voor het maken van looden go- thische kerkvensters in alle teekeningen, gerekend per voel of vierkante meter, alsook voor de her stelling van oude kerkvensters. By hem kan men ook allerhande teekeningen in lood- en glaswerk overnemen. Hy hoopt door den gematigden prys en de trouwe bediening, de gunst voor zulkdanig werk van gemelde heeren te verwerven. Ahlerbeste geraffineerde. Amerikaensche- 0, PETROOL-OLIE, alsook Qninquet-Olie, Tarwe, en Boekweil-BLOEM, MEEL, enz., te bekomen in ’t groot en in ’t klein aen voordeelige pryien by A. B. SONNEVILLE-ACKETNegocianl, Woumenslrael, n° 7, te Dixmude. t 'l’i overi de Octób aêhd De korrespondent van het antwerpsch Handels- blad verzekert dat de Koning gisteren de dieven wel op de Stud ie-beur zen bekrachtigd heeft. Van eenen anderen kant, schryfl de hollandsche korresponde»! van den Journal de Bruxelles, dat door de proleslanlsche zoo wel als door de kalholyke leden van de Slulen-generael van Holland, den Minister Cremers is aenzocht geuord n om by ons liberaler goevernemenl de hollandsche godsdienstige fondatien te reklameren, dewelke door de dicvenwel op de Studiebeurzen thans door den Slael zullen aengeslagen worden. Zyn door de korreklionnele regtbank van Veurne veroordeeld Feys Lodewyk. makelaer te Rousselaere, oud 54 jaren, tol 8 dagen gevang eu de kosten, voorslagen op Jacoöus Willemyns, le hixmude. Vanbrabanl Rosa, huisvrouw van Amand De- ruytter, oud 26 jaren, werkvrouw le Clercken, lol 1 fr. 50 cl. boel, voor roovery van hout. Witte en roode larwe fr. 18 a 20 18 a 20 12 25 a 12 75 11 50 a 12 50 11 50 a 12 50 9 a JO- 15 - a 15 a 26 a 26 50 2 Dec. 18 a 20 18 a 20 12 50 a 13 -a 11 50 a 12 50 11 50 a 12 50 9 50 al0 15 a 15 -a 26 50 a 26 54 10 a - 45 a 46 Schoen- Leerzen- en Botlinnenmaker, Koopman ïn Yzerwerk, groole Markt, te Dixmude, maekt het publiek bekend dat hy komt te On). vangen eeu schoon assortiment Galochen in gU|. ta-perca en caoutchou, welke hy zal afleveren aea zeer genadigen prys. Ook gelast hy zich dezelve te vermaken of le herstellen. Hy beveelt zich in de gunst van eenieder. Gevestigd te Brussel, goedgekeurd by Koninglyk besluit van den 2 juny 1850. •I I Vry Uu) bestendige lezer. Drukkery tan Vi on. N. Tarwe Kogge N. rogge Geerste De I ieder, l slicht (1 by voo! Julius Iers, le tweede genoot, le Brni 1NSCI Bjytèn Met Hei B( den Dom en dm Z Boekweit Nieuw Koolzaci Lynzaed I’oolzaed-olie Lynzaed-olie Gent. 25 Novenib. Gedur bei hosp daer evt lang dit naer de Myti bedank i zendt, v geschokt voor de Nadal eenen sl tyd brag 'Vouwde vlugiige. «EiMSafcES.A 1 1 1 j borg besla voor den kooper, en dal de kommissie zich dacrmede spoedig zoude onledig bonden. Eindelyk deelt by ook in T gevoelen van den voorgaenden spreker, na- metiliyk dal eene plaels zoude moeten acngewezcn worden welke dienen kan lot slapelhuis ol entrepot, en hy vindt ook dat’t noodig ware dal de landbouwer zelfs gratis r.yt» graen in den entrepot zoude mogen leggen. De heer Ghyselen haell lot bewys aen van de noodzake- lykheid van hel aenslellen eens opziglers, dat de kommissie vroeger eenen zak larwe heeft beiaeld die aen ecuen landbouwer behoorde en die verloren was. De heer Rob. Vanwoumen zegl ook dal T gebeurd is dat verscheide brouwers le klagen hebben geïnd over de inael en dal als er een opzigter was gewcesi, dil geval niet zou de plaels gehad hebben. De heer Verwilghen verklaerl dat, wanneer er eene weegschael op de tnarkl zal geplaelsl zyn, hel stadshesteur alle maelregelen zal nemen voor de regelmatigheid by Tkoopen en verknopen. De heer Ghyselen herig! de vergadering dal, als voor- staender der graeniuarkl, hy eene ligle premie heeft ge schonken tol aeninoediging derzelvc en, gezien hy eeuige weken zal afwezig zyn, hy den heer voorzitter der kom missie verzoekt van de 100 franks, hel beloop der premie, en op de voorwaerden door hem vroeger vaslgestelt, met Nieuwjacr aen de hiertoe regthebbemh o te willen behan- digen. De heer Verwilghen zegl, in name der Kommissie, met dank bel offer vau den heer Ghyselen te aenveerden en verders zoo veel mogelyk aen den wensch en de inziglen door hem voorgeschreven, te zullen beantwoorden. Geene sprekers meer hel woord vragende, verlaet de vergadering om 9 ure de zael. W mi— - Ypere, 2 december 1864. Mynheer de Opsteller, Ik heb met een hyzmnlcr genoegen hel artikel in uw geacht blad gelezen nopens bet jierlvks feest der inrigliitg van hel vlaernst-h genootschap de I on Duyse's Vrienden. Als echte voorstaender van ’t vlaeuiscli, baell gy een feil aen dat oitgelukkiglyk nog byna algemeen in T gebruik is, en zoo wel hy ons als hy u, nainclyk dal er door de voor- slaenders van ’t vlaemsch zelve, niet gennegzaem aeu ge dacht wordt om. in plaels van ’t meesten deel verfranschle, OORSer.osKELVK i'lacmsche liederen ai n le loeren en te zin gen. Zoo als hy ii hebben onze jongelingen vau alle klassen ook byna geene andere gelegenheid om oobsfronkelvk vlae.T.scbe romancen aeu le loeren dan lydens foor- en markt- en kermisfeesten, en dan wi êt is alles op franschen leest geschoeid! In e<'ii geutseh blad trol’ ik over eeuige dagen een artikel aen, waerin ook de aendacht der Vla mingen op dil soort vsn misbruik wierd ingeroepen. Het is goed <‘ii T sliekl in voordeele onzer .Moederlacl dal de vlaemsclie dagbladen vau tyd tot tyd hunne laelbroeders eene vriendelykc schudding geven en ze aenpoit om niet langer doof te blyveti aen de stem welke oprysl uil onze vlaemsche zustersteden. ’K heb het Kuipje aen myne vrien den overhandigd, die, hy het lezen uwer regelen, zullen aengedreven worden om, zoo veel mogelyk, eenen slap verder op de schoone baen le zetten welke zy, zoo alsde leden der Van buyse's Vrienden uwer stad, met zoo veel moed co iever zyn itigeslagen. Aenveerd, Mynheer, ejtz. Te Alphcn, in Holland, is eene koei dol geworden. Na haren band gebroken en den landbouwer iu den stal omgeworpen le hebben, leu gevolge van welken val hy zich den arm brak, vlugllede man in huis.maer hy wierd opge volgd door de dolle koei, die ook in huis liep en al wat zy ontmoette ondersteboven en door elkander smeet. Al de Intisgenolen wierden elk opzyuen toer door hel woedende dier aengevallen de dochter wierd legen den muer ge itouwen en beeft zich lamelyk zwaer bezeerd. De dienst meid nam, om aeu de koei te ontkomen, de vlagt door eeo vensterhel beest wilde ook dien weg volgen, doch hel kou er niet verder door dan mei den kop. Alsnu gelukte hel, met behulp van de toegesnelde gebtirén, de koei mees ster le worden dezelve wierd oumiddelyk gedood. Als men de grocnsels eu truilboomen begiet met yzerzwavelz.tier, dal is water waer een deel oud yzer iu geroest is, dan levert dit de wonderbaersie uitslagen op. De snybooneu winnen in dikte omtrent GO leu honderd, eu ze zytt stnakélyker. En ouder de vruchten die er bel meest by winnen, zyn de peereu. Te Brussel werken ze met 1400 karren en 700 aarde werkers in den Leopotdswyk. Te Marseille heeft een heerke tegen koning Leopold gezegd Vous dies une huilre, dat wil zeggen dat koning Leopold een oester is Te Rouaen is een koetsier die gedurende vier maen- den met dm wind geleefd heeft. Hy beeft immers in al dien tyd geen zier geëlen en men zag maer dal hy leefde aen eene ligte beweging die hy van tyd tol tyd met de oogeu maekle. De onthulling van liet gedenkstuk der graven Egmonl en Hooru zal den 16 december le Brussel plaels hebben. Op dim dag is het de 75’“ verjaerdag vau ’s Kouings ge boorte. Het assisen-hof van West-Vlaenderen heeft den ge- tiaeuide L. Van de Walle, woonende le Wulpen, beschul digd van verkrachtingen en moordpooging, veroordeeld tot 8 jaren gevang. De leden van hel Kongres van Meehelen gaen aen M. Duepéliaux, algemeenen sekrelaris vau dit hongrrs, een bewys vau erkéiitelykheid acnbieden om dal by zoo goed zyn best gedaen heeft voor de katholyke zaek. De kolonie van Merxplas, het koninkiyk domein toe- behuoretiiie aen prins Frederik der Nederlanden, en het welk 13(i(> Imt.laieu uitgestrektheid heeften in de Kempen ligt, is .dezer dagen aengekucht geworden door den heer Van Eecke, notaris te Ypere. Men weet niet, scbryft men uit Turnhout, met welk iuzigl de nieuwe eigenaer dien grond gekocht heeft. Te Barys gaet men eenen eercle of genootschap openen hetwelk den iiaetn zal dragen van Club van de stilte. Nie- mand zal daer mugi-n spreken. Ais men iels zal willen zeggen, zal men het met leekeus moeten doen. Het zat er tocgelaleu zyu te eten, te drinken, le slapen, tesmooren, te spelen, te lezen, maer daeronder zal niemand eeu woord mogen spreken. De opening vau den club zal plaels hebben in hel begin van January 1865. Onnoodig le zeggen dat deze zonder gerucht zal gebeuren. Dou Juan Van ilaefen is dood en begraven. Zondag beeft de Landdag ter verdediging van de regten der Vlamingen, te Antwerpen plaels gehad. Eene onlzaggelyke menigte woonde de volksvergadering by. De representant Bara gaet trouwen, zegl men, met de dochter van Minister Tesch. Er is grootelyks spraek dat M Casliau, de schryver der bemokratische brieven, eene kandidaluer voor de Katucr zal aenveerden. Ze hebben een middel uitgevonden om de yzeren wegen met glas te beslaen. Per hectoliter. B -a- Het garen verlioogd gedurig in prys; thans is het al by de St) ceuliinen per kilo verhoogd. Oostende komt voor 52,000 fr., en Blaukenbergbe voor 20,000 fr. in de winsten der speelbank vau Spa. Belgische SSaetschnppy van algemcene assurantiën legen BRANDGEVAREN, De Muetschappy veriekerl tegen brand, het vuer des hemels daer onder begrepen, en dit aen zeer geringe pre- mien, alle roerende en vaste goederen, ingeoogste vruchten, beestialen, enz. Ingeval van brand wordt hel beloop der veroorzaekle schade, soohaesl dezelve geregeld is. beiaeld. Kapitael der Maelschappy VIER MILL10ENEN 200 BUIZEND FRANKS. Om andere inlichtingen te bekomen, men gelieve zich te begeven by Charles Vanhille, by zonderen Agent der Maelschappy, le Dixmude. B B B B guld 54 a 54 10 b 45 a 45 10

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1864 | | pagina 2