BRANDGEVAREN, J D< en van Saticisse-kermis, Concours voor Accordeons, By René Vandevelde, Men vraeyt ROOD KAREELSTEEN, (BUIKEN), BERICHT. 95 koopen zware Boomen, waeronder82 KOOPEN Olms, allerbeste soort. Betaelbaer ten kantoore van den notaris PRGOT te Woumen. Saucisse-kermis, B. BLOMME, Hakhout, Sparren Uil er hand te Koopen. SEHVAES BUYS, Groote Venditie op heden Zondag in den Anker alhier, alsook Prys le winnen. Men begint juist om 5 en half ure. r kar der pal rei de kir 5° W prim over volki in gr heid nen Zit de P; de vi om z Vo sche liber, keize door word vrync moge ring diens land gelei pelyl en h dien den Zi wel, valst dien 't is n, Stae well war sein eeni ten erki fr. 100 75 50 50 25 20 Hoogebrug, alhier, is er te bekomen eene groote hoeveelheid ZEEZAND, zeer dienstig voor par terres en voor allerhande werken, aen 2 ir. de meter cubiek. eenen KLOEFKAPPER die goed zynen stiel kent. Zich aen te bieden by L. De Visschere, west- strael, n° 92, te DIXMUDE, Dit steen heeft de lengte van 22 centimeters, nreedtel I cen timeters, dikte 6 centimeters, en door zyne hoedanigheid van stoffe en zyne ineengedrongen heid, overtreftalle andere slach van bryken, voor hel maken van droogeen duerzame buiten- en binnenmuren, voor waterwerken, bakovens, hct’digt maken van kelders, regenbakken, aelpulten, bel leggen van vloeren, enz.. Immers voor al wat metselwerk betreft. Aen den prys van fr. 14-00 per duizend. en deze Tarwe. 1® Premie, fr. 100 75 50 50 25 20 7, Te bekomen by de Wed. Vanderheyde, aen bare sleenbakkery, by de slatiepiaels, te Dixmude. eerste kwaliteit hard en sterk Geinaekt met gemalen aerde, volgens Brevet van uitvinding van 15 july 1861, behandigd aen J. R. Van der Heyde, door 1. M. den Koning der Belgen. Burgemeester en Schepenen der stad Dixmude brengen Ier kennis van alle belanghebbenden dal de gemeenteraad in zijne zitting van 27 decem ber 1864 besloten heelt de volgende premien aan de koopers van granen en zaden ter wckelyksche Betaelbaer ten kantoore van L. F. COPPENS, Deuiwaerder, te Dixmude, door wiens ambt deze veikooping zal gehouden worden. 1 Gevestigd le Brussel, goedgekeurd by Koninglyk besluit van den 2 juny 1850. op zondag 8 dezer in de herberg den Neerloop te Caeskerke. in het Gouden Bezemtje, op de Vischmarkt, te Dixmude, beeft de eer het publiek kenbaer te ma ken dal by, by cessie van brevet, alleen het regt bezit de Vermaeide DORSCH MACHiEN, systeem Cheyns, doorgansch de provincie Wesivlaendertn, te vervaerdigeu en te plaetsen. Dit systeem van Dorschmachienen, zoo als zy by hem gemaekt worden, heeft op alle andere syste men den voorkeur verwoiven, door zyne menig vuldige hoedanigheden. Dit slach van machienen zyn de eenigste die het strooi ongeschonden laten en hel grace niet verbryzelen. De belanghebbende kunnen zich er van over tuigen ten huize van Louis Billiet, heibergier in den Keizer, naby de Beerst brugge, alwaer eene dezer machienen, loegezonden door B. Blomme, ten onderzoeke van een ieder gestadig in werk- zaemheid is. De persoenen die begeeren dusdanige Dorsch machienen te bekomen, gelieven zich ten dien einde te begeven by B. Blomme. slot-, sloof-, bier- en waterpompmaker, op de Vischmarkt, te Dixmude; hunne orders zullen spoedig uilgevoerd worden aen zeer gematigen prys en onder goede waerboi g. Schoone Venditie SPARRE-SNOEI, te MERCKEM. Lynzacd i t'Qolzaed-olie Lynzaed-olie Rogge, boekweit, erwten, boonen, vitsen, haver en oliezaden, alleen of le samen geveegde hoe veelheden 1® Premie, fr.50. De Koppers worden aenzocht van hunne aengc- kochle Granen aen te geven by Constant Van- thuyne, op de Graenmarkt. Wat schande markten van 1865, uil te lovep, te welen Grootste hoeveelheden bier op volgende j SCCRIOEN EN GeERSTE. 1® Premiei 50 Dee. 18 50 a 20 a 11 50 a 12 25 a- 11 - a U SO a 15 a 15 -a-- 26 50 a 27 56 10 a 46 10 a - 1’ DRIE zeer schoone en aeneerthoudende WOONHUIZEN, met hunne n.edegaende ERVE, staeude le Dixmude, langs den Kleinen Huide- vettersdyk, thans gebruikt by Francis Depoorter, Francis Vandamme en de weduwe Fandeualle, ieder tegen 195 fr. 95 c. hy j ,re boven de belas tingen met regt van gebruik tot half Maerl 1865. En 2“ TIEN andere WOONHUIZEN, waer- onder twee Het bergen, staende te Dixinnde, in de Kasteelstraet, gebruikt by versciieide peisoonen, met regt lot half Maerl Ï865, en gevende geza- mentlyk een jaerlyks inkomen van 857 Ir. 12 c. Voor de prvs en voorwaerden, men vervoege zich by de kinders PIETER COASTANDT, land bouwers le Siuyvpkenskerke, ofwel ten kantoore van den Notaris DE SECK, le Beerst. Meester-Manskleermalw, Weststraet, le Dixmude, gelast zich met hel maken van pardessus, palletots, mantels, broeks, gilets, enz., volgens de laetsle modellen uil Parys, in welke stad hy zyn ambacht geleerd heeft. Hy beveelt zich in de gunst van hel publiek. a 11 25 a 11 75 --a- 11 a 12 50 a 8 a 9 50 13 a 15 a 26 50 a 27 van d’bofstede gebruikt door van Dixmude. Drukkery van VION. 'I' 1 B kaï «cl wa tin ve hg Wl be tl den en d 2‘ 5® 4* 5® 6“ 2® 4® 5® 6' Ii hoe wan voel erin Ker deu< ioge wel of in derd Paus zich mog 85 Gent. 4 January. OP WOESS»A«, SB JAKLARY SSG5, al men te Merckem, in de bosschen genaemd Kief-Eike, Langbeus-Bosch en andere, allen toee beboerende aen den heer Baron de ’t Serc.laes- d’Ha.nins de Moerkerke, provinciale Inspekleu- van bet Lager onderwys en grondeigenaer tr Bittgge, en kinderen; houden venditie, op ge- wpone voorwaerdeu en tyd van betaling, van 47 KOOPEN Hakhout en 56 KOOPEN Sparre- Snoei-houl, Slop-, Hage- en Boonperssen. Belgische Maetschnppy vim nlgemecne assurantiën legen De Ilaetschappy verzekert legen brand, het vuer des 1 en dit aen zeer geringe pre- de dorpplaets en by den Steenweg van Reningbe mien, alle roerende en vaste goederen, ingeoogsle vruchten, naer Oostvleteren, op Karei Wyckaerl, iu behoeve der kiuders Vanhee- Sleen beestialen, enz. Ingeval van brand wordt hel beloop der veroorzaekte schade, zoohaesl dezelve geregeld is, belaeld. Kapitael der Haelschappy VIER MJHJ0ENEN 200 DUIZEND FRANKS. Om andere inlichtingen te bekomen, men gelieve zich te begeven by Charles aahille, by zonderen Agent der Haelschappy, le Dixmude. N. Tarwe Rogge N. rogge Geersle Nieuwe geersle Haver I Boekweit I Nieuw Koolzaed 2® 50, 5® 20, Per hectoliter. 4 January. Willeen rootle tarwefr. 18 50 a 20 B B B B B B t ------ De Jiskussie over bet budjet van oorlog in de Kamer lat merkweerdig zyn. M. Jacobs beeft aengekondigd dal hy by deze gelegenheid zal spreken over de brieven van gcnerael De Lanuoy en de antwoorden van den Montleur, hebben gepoogd den Koning van Aihenen in de lucht te schieten en de Republiek in Griekenland uit le roepen, maer ze zyn niet gelukt. De nachtwaker van den Halle-toren van Brugge is op Nieuwiaerdag door eene geraeklheid geslagen gewor den, terwyl by zich op hel hoogste van den Halle-toren bevond. Een priester heeft dus 400 trappen boog moeten klimmen om dien man hel H. Olyssel toe te dienen. De beenhouwers, de koetsiers en de grcenselwyven gaen te Leuven eene meeting houden. Men spreekt over het inrigten eener groole finan- tieele en nyverheids-maetschappyten kapitale van 500 miljoen, die zich zou gelasten met de uitvoering van een 20tal nieuwe yzeren wegen, die van over j.ireu reeds ontworpen zyn. Te Burville, in Frankryk, hielden kleine builen- nicnschen eene temnie kraei voor hun vermack. Nu, het gebeurde dal die kraei, een fosfoorslekye op den grond vindende, met hetzelve opvloog naer liet sliooijen huis dak, en door de wryving van de kradi met hel siilferke op hel strooi, ontstond brand en de geheele huizing, met alles wal ze inbield, brandde af. Ziedaer dus wel een huis in brand gesteken door... eene kraei. Twintig duist Zuiderlingen van Amerika, viende dat ze door de Noorderlingen geheel geruïneerd zullen wor- dep, hebben aen den Keizer van Mexiko doen vragen of ze zich’ in hel keizerryk Mexiko zouden mogen vestigen. In geval van toestemming van wegens keizer Maximiliaen, zal Mexiko van 20,000 menschel! in bevolking vermeerderen. Spanje gact oorlogen met de Republiek van Peru. Te Fiankfort heeft een heer uit Keulen zich ver wittigd. By hel lyk vond men eenen brief met de volgende woorden Ik beu ecu slagtoffer der speelbel. De Monileur beval bel besluit waerdoor hel leger voor 1865 op 80,000 man is bepaeld. Sedert 26 december 1864 doet het in Madrid.de hooidstad van Spanje, niets dan sneeuwen. La Paijc zegt dat er een groot misnoegen bestaet in hel leger over de helste benoemingen en over de wei gering van den Minister om te antwoorden. Hel dobrsnyden van den berg Cents ?al nog wel negen jareu duren. Die berg zal doorgestieden worden op eene lengte van 12,220 meters, dat is 2 uren eu hall. Men is thans op eene diepte van 5,885 meters. Vooraleer we dus eens van Grenobelen in Frankryk, of van Chambery in Savoye, per yzeren weg regt naer Turyn, al door den berg Cenis zullen willen reizen, gaen we nog tien jaren moeten wachten. M. Kersten, opsteller van den Journal historique, van Luik, is in 76 jarigen ouderdom overleden. De opening van hel wetgevend Ligcbaem in Frank ryk zal plaels hebben den 25 iebruary. Vooraleer in Engeland hel lyk van een mensch in de kist wordt gelegd, komt de fisc om le beslaligeu ol de doode een wollen muts en ecu wollen halsdoek aen heelt, vu of er in de kist een oorkussen is met wollen doek over-, trokken. In geval van neen, dan wordt de familie van den overledene eene boel opgelegd van 15 ponden sterlings. Tot de doodeu toe, in Engeland, zoo men ziet, moeten medchelpcn tol dep bloei van de engeisdte wollen ny- yerbeid. De brusselsche korrespondenl van den Courrier de l’Escgul verhaell hel volgende, «eik le Brussel is gebeurd en welk toont hoe laeg een mensch kan vallen, zoo hy de afschuwelyke sekte der solidaireo aenkleeft. Een doktoor myner vrienden mcesterde eenen zieke welke voor alle familie slechts eenen broeder had die hem verzorgde. Eenen dezer lactste nachten stier! de zieke. ’S andereudaegs ’s morgens was de doktoor, welke hem f^wam meesteren, zeer verwonderd hem piel meer op liet bod Ib vipdep en te zien dal hy, die hem had opgepast, en bowaekt, er thans iq te slapen lag. Doch zyoe verwondering ging weldra tol verbaesdheid ever, als hy vaq den broeder vernam dat vermits de zieke gedurende den nacht was gestorven eu hy, de zieken-op- passer, toch zoo moede en vakerig was, hy hel gansch ualuerlyk bad gevonden, het lyk ouder hel bed le werpen om er zich op le kuntiea uil rusten. Maer, riep de doktoor uit, hoe kunt gy uwen broe der met zooveel misachting behandelen? Omdat, hernam de andere, myn broeder maer een doode meer is, omdat een doode overal wel is, terwyl ik, die in het leven ben én vaek heb, slechts wet in bed zyn kan. a M.aer deze afschuwelyke barbaerschheid is solidairlyh logisch, en wierd <Le samenleving solidaire, zoo zouden deszelfs leden eenvoudiglyk monsters worden waervan wy hier een staei hebben gegeven. i> a- gull! 56 a 56 10 a 46 a 46 10 «4 January ISOS, j bestuit Van den ,85°’ ten 'I 1/2 life juist nu middag le RENiNGHBl by kemels dder onder begrepen,

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1865 | | pagina 2