MAEIGRAZEN, AL FYN PEERDENHOOI, TE STAVELE. EN en N° 26. Negentiende jaer. I iiixniude, Zondag, 25 Juny 1865. M. ADLER. BRIEVEN LIT ITAELJE, van den heer Abbé STROOM aen zyne familie te Stuyvekenskerke. JOSEPH VION, Openbare Verkooping Staetkundig Overzigt. Ie. 2 jonge klavers. geenen stap voortgang heeft gedaen sinds den dag directeur dier sociëteit, M. Ducoux, zegt de dag- Noord- ie, ten lovvicus Ie over- op welken zy eerst was vastgesteld. FRANKRYK. Eene geheele revolutie is te Parys ontstaen, maer eene revolutie van..... koet- DOKTOOR, CHIRURGYN-TANTMEESTER, heeft de eer het publiek te verwittigen dat hy IFoensdag avond alhier in het Stadhuis zal aenko- men, en er des anderendaegs ter consultatie ver- blyven. Te bekomen by den Uitgever van dit blad Boekdeel van 64 bladzyden in 8°. Prys, 50 cents- men; franco met de post, 55 c. vrouw- az. jreed te etaling, ILLE, rl. tafels, kuipen, k, zeef- auweel, kuipen, Imen en a 50 a- a 28 00 a 25 50 a 17 50 a 14 50 a 25 00 6 25 5 00 a 105 50 a 87 welke de Honing en zyn minister de Bismarck het volk regeeren. Hel geldt nu de zaek der hertog dommen van Sleeswyck-Ilolsteio. Onze lezers we ten dat die hertogdommen aen Denemarken ont trokken zyn geworden en men aen derzelver be volking eigen volksbeslaep en zelf-leven beloofd had. Jamaer, belooven is gemakkelyk, maer belofte houden is wal anders. De Mogendheid die zich Let meest om de onafhankelykheid van de beide hertog dommen bekommerd heeft, en aen de Sleeswyck- en Hulsleiners gouden bergen heeft, is Pruisen; en de Mogendheid die zich nu het meest bekom mert over de wyze op welke zy het gemakkeiykst en zekerst de hertogdommen zal binnen palmen, isnogmaels Pruisen. Zoo dat de bewooners van Sleeswyck-Holstein eenvoudig weg van Charybde in Sylla zyn geval len, dit is van den osse op den ezel. ten 5 ure namiddag, ter herberg de Zwane be woond door de kinderen Markey, ter dorpplaéls van Stavele, zal er overgegaen worden tot de openbare verkooping der naerschreveo MAEIGRA- ZEN. A. Degene van den heer Baron Pycke de Pe- teghem, grondeigenaer te Gent, beslaende 1“ de 16 Gemeten op Beveien; 2° de 28. Gemeten op Stavele; en 5° de Torrelle, ook op Stavele. En B, die van den heer De Bie, burgmeester te Oostcamp, beslaende in 1“ de 6 Gemeten en 2’ de 4 Gemeten, beide op Beveren. Al in koopen verdeeld als naer gewoonte, en komplanl te betalen in handen van den Notaris CAPELLE te Walou. 1 in iets hunne goedkeuring aen de inrigting van hel koningryk Itaelje te geven, onder welken vorm dit ook zoude mogen geschieden. Zoo dal de onderhandeling welke de overeen komst, aengegaen tusschen Itaelje en Z. H., nog Juny. a 51 a- a 17 50 a 26 a a uny. a 19 - a 12 25 a 11 a 14 50 i a 9 50 PLAFORHEEROER EU ORHEMEHT-BEWERKEF, TG Dl.VIllïtE, laet weten dat hy komt te ontvangen eene hoe veelheid PLAESTER en een assortiment van OR NEMENTEN en LOOFWERK in alle pryzen, voor het verveerdigen van alle slach -an plafonds en voorzalen en voor hel versieren ilcr IvMcn. enz. Hy gelast zich ook met het aflevcren van alle orne menten die zouden moeten naer teekening ge nt sekt worden. boer der koetsiers niet te kunnen vcrltoogen, om dat de dienst der openbare rytuigen te Parys I jaerlyks 2 miljoen en half aen stad moet opleve ren, en, ingeval de daghner der koetsiers ver hoogd moet worden, de sociëteit van haren kant zich tot een onvermydelyk bankt oei veroordeeld ziet. Onderlusschen weigeren de koetsiers te ryden en, terwyl herbergiers, bakkers, hotelhouders, met een woord, al wat fonclionnair is te Parys de sfeenen uil den grond klaegt over ’t verlies hun I aengedaen door de koppigheid der heeren koel- I -siers, ziet men in de straten van Parys rytuigen I van alle modellen, tol zelfs karren en kajuiten, die partikulieren van den zolder halen, waer ze sinds I onheugëlyke lyden tot verblyf der kobbespinnen dienden, en dit alles om voor een oordje drink geld de vreemdelingen te vervoeren. I PRUISEN. Dat is het land van den godge- nadigen koning Ficderik-Willem, zou Reinaerl zeggen. Dal bediédt, dat korting Frederik-Willem daer volop den bacs speelt, al protestceren de Ka mers ook by élke gelegenheid tegeu de wyze op van sièrs. Ja, daer zyn niet minder dan 4,000 koetsiers in de ketzerlyke hoofdstad, en al die-mannen heb ben op eens gezegd dat ze niet meer ryden zouden, is ’t hyaldien hunne daghuer niet van 2 franks daegs verhoogd zou zyn geworden. Ge moet weten, in Parys wordt de dienst der omnibussen geëxploiteerd door eene sociëteit, die I op hare beurt geëploileerd wordt door de stad. De ITAELJE. Zal het goevernement van koning Victor-Emmanuel eindelyk met Z. H. den Paus eene overeenkomst sluiten nopens de benoeming I der bisschoppen in de Staten van Itaelje? Ziedaer de groote kwestie dre sinds eenige dagen veel in de dagbladen besproken wordt. M. Vegezzi, de ge zondene van Viclor-Emmanuël, heeft herhaelde malen met Z. H. een onderhoud gebad, en men zegde alreeds dat eene overeenkomst tusschen het Hot van Romen en Italië was gesloten, loen de laetste depêchen uit de kristene hoofdstad dezer dagen meldden dat, ten gevolge van nieuwe onder- rigtingen die M. Vegezzi van wegens het ital- jaensch goevernement ontvangen heelt, alle onder- handeling nopens de zaek in kwestie, met den Paus is opgeschorst. Het schynt dat Viclor-Emmanuël, die overigens voor het oogenblik met nog al goede gevoelens bezield is, zich zoude hebben laten influenceeren door zynen schoonzoon, den prins Napoleon, en door zyne drie ministers, de heeren Lawza, Sella en Naioli, en nu het volgende lot voorwaerde stelt voor het sluiten eener overeenkomst met Romen, namelyk dal de bisschoppen die weder in ’t bezit van hun bisdom worden gesteld, den eed van ge trouwheid en onderdanigheid aen den Koning moeien zweeren. Hierdoor zouden ze op eene regt- streeksche wyze Viclor-Emmanuël erkennen als Koning van itaelje, en den tegenwoordigen slaet van zaken, ’t is te zeggen de roovery der Pauze- '4 lyke Stalen, vao het koningryk van Napels en van de llaljaensche hertogdommen zou door den poli- tieken eed der bisschoppen gewettigd worden. Hel spreekt dus van zelfs dal Z. H. nooit eene overeenkomst, op zulkdanigen grond gesteund, met het ïtaljaensch goevernement zal sluiten. Wat de Pans wil, ’t is dat de bisschoppen weder in be- z’il worden gesteld van hun bisdom, doch zonder 13» 'T BOmiUIPJE BEKENDMAKINGEN. a a Brand te Antwerpen. Een brief, gister avoud uil Antwerpen naer Gent gezon den, meldt bei volgende Op den oogenblik dat ik u schryf, verslindt een brand verscheidene vaertuigen in de Brouwersvliet. Het water laeg zynde, lagen de schepen op hel slyk, cn waren dus in de onmooglykheid zich te verwyderen hel is te vreezen dal allen zullen verbranden, indien men er niet in gelukt bet vuer te concenlreeren, dal sedert 2 uren aenboudt. Het zyn binnenlandsche beurtschepen: Juny 15 50 5 62 9 25 12 57 7 50 2 70 BEKENDMAKINGEN. 15 ct. den drukregel. Bureel Wilgendykstraet, W 14. Voor elk afzonderlyk num mer, 12 eentimen. L - t Kcr treinen samengesteld uil tt een andere dergelyke trein, ten gevuld. Men rekent dal de twee dagen, 55,000 duiven aging en opeenhooping in het l. Allerhande Nieuw sly dingen. Ramp van Gérard-Cloes. Wy hebben maer weini ge byzonderheden meer te voegen, by hetgeen wy reeds over de ramp van Gérard-Cloes gemeld hebben. Zaterdag heeft te midden der algemeene neérslagtigheid de begraving der eerste teruggevondene slagtoffers plaels gebad. Zes zyn te Herstal, twee te Luik en eèn te Votlein. Ook twee peerden zyn in de werken omgekomen. Men heeft die eergisler avond uitgehaeld. Des avonds heeft er eene vergadering plaelst gehad der myn-ingenieurs, onder voorzitterschop van den inspectner- generael. Het ware moeijelyk ai de liefdadige persoonen op te noemen, die zich verbaest hebben hulp toe te brengen, die helaes! nutteloos moest zyn. Eene inschryving voor de familien der slachtoffers is in de kolenmyn geopend geworden, en was weldra met een groot getal handteekens bekleed. Onder de slachtoffers waren er negen gehuwde mannen en vaders van huisgezin, dieachl weduwen en 51 kinderen nalaten. Wy zeggen enkelacfct weduwen, omdat de vrouw van een dier ongelukkigen, die mei haren man in de myn werkte, met hem is ontkomen. De vervoeren van reisduiven zyn op de baen van Charleroi naer Parys zoodanig aeozienlyk, dal de Noonl- ercompangnie zich genoodzaekt heeft gevonden hyzoridere treinen, voor die gevlcugende reizigers in te richten. Vrydag laetst was een zt 17 waggons; zaterdag bevfl 16 rytuigen, alleen, met d|i compagnie gedurende de® heeft vervoerd. Om alle ver' vervoer te voorkomen, heeft de compangnie de liefhebbers verzocht, hun van de expedition zooveel mooglyk 24 uren op voorhand kennis te geven. Woensdag wilde de genaemde Jan Coussement, werkman ter statie van Moeskroen, op een lokomolief klimmen die reeds in gang was; hy viel van de optrede en rolde ter aerde. Zyn regter been wierd tusschen de wielen der maebien genomen, en daegs nadien is hel slagtoffer te midden der grootste smerten bezweken. De beer Constant Segers, kandidael der meeting, is te Antwerpen tot provincialen raedsbeer gekozen. Zelden zyn er zoo veel stemmen opgekomen voor de kiezing van eenen enkelen kandidael. uny. 117. IXSCHRYVINGS prys. Buiten stad, 6 franks. Met Suppl- 8 [Jet Boterkuiwb versebynt den Donderdag in geheel blad en den Zondag in half blad. Donderdag, 99 Juny 1865, Juuy a 18 28 a- a II 58 a 9 85 a- a 2 54 a 1 56 15. Correspondentie. Dixmude, 25 juny 18.65. Mynheer de Opsteller van het Boterkuipje. Gelieft eene kleine misslag te herstellen, welke in bet laetste nummer van uw blad sloop toen gy zegdet dal het muziekgenoolschap Ste. Cecilia deel maekte van de pro cessie van het H. Sakrameul in onze stad. De waerheid is dat bedoelde maetschappy van niemand dacrtoe is ver zocht geworden; een officieuse alleen, zoo als men er overal vindt, maer die van het getal onzer leden geen deel maekl, heeft het, uit eigen belang, op zich genomen eenige muzieklief hebbers voor genoemde processie te be zorgen ook zyn de onkosten,, van regtswege, ten zynen laste gelegd. Sues quique. De vice-president der Maetschappy, L. VANDROMME-. - - - --

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1865 | | pagina 1