1 I Marktprijzen. di i Ji‘0i i’i M I' tv I' b Hel Ilandelsblad van dezen morgen deelt de vol gende merktveerdige byzonderheden uit ,Mexiko mede Een brief uit Puebla van 20 juny meldt, dat ka pitein Timmerhans met 60 Belgen, een korps van Egalde verslagen heeft, tellende 200 ruiters en 100 voetgangers. De vyand heeft 9 dooden op hel slagveld gelaten en de plaets Aurelia ligt vol ge kwetsten. Kapitein Timmerhans is gewond door eenen sabelslag, maer de kapitein doodde dengene die hem wonde. De bevelhebber heelt het kruis 'an Guadeloupe voor dal schitterend gevecht be komen. De Belgen hebben ook, in vereeniging met de Franschen (kolonel Poitier) te Yuaniquéo gevoelt- 'en. De vyand liet 500 dooden op bet veld en men toaekte 700 gevangenen. Te Zilacuaro hebben zy, alleen staende, een aenzienlyk voordeel behaeld °pde troepen van Juarez. Den 20 juny verspreidde zich hel gerucht, dat dry Belgische kompagnien, in een schrikkelyk ge vecht zyn geweest met een veel sterker ko/ps "■exikanen. Deze waren opdevlügt; maer twee kapiteins waren gesneuveld. Het belgisch korps is zeer verzwakt; het heeft W officiers verloren. De gevechten en de ziekten hebben de gelederen zoodanig verdund, dat, zonder versterking, het overschot wclhaest zal versmolten zyn in de fransche of oostenryksche troepen. Dezen nacht, zegt de brief, vertrekken wy naer eene expeditie van twee of dry maenden. -- >11 ft lil NT. t I ■r fr. '1 il V I» Andere Lorrespomlentie. Leke, 1 Oogsl 1865. iuhou- ;espoteu >p zyneu nde met Weekblad uch aett over- ner van van de \Vy hebben ecne tweede korrespondentie over de Poppe- schieting ontvangen, doch daer in dezelve de kwestie maer op cene geheel oppervlakkige en onduidelyke wyze be handeld wordt en de sehryver overigens niets in’t licht brengt wal niet alreeds hooger staet gedrukt, nernen wy dezelve in ons blad niet op. a 9 76 16 41 9 01 15 5* t lachen 1 terug- 1 gevoe- itlieid... yd niet bbelen; s in de tot de- ’eopend 3 blade- as over f vrejs- zonder k. nde cn t. Wil- ydende, 1 zegde ie halve i geluk- toe; iu ync be- il stond c mond jorwerp sch aeu is, noch den cn. ilgd asliacns nen aeu gy, zoo rdragen 1 weke» panning dal de den, int •stoolea by vaa chain ea n eenen nen va 11 auingen t gy dat sluileu- '1 Mynheer, Ik heb nooit gedacht de mannen van het Weekblad zoo kwaed te maken met hel schryven van hetgeen ik denk Veurne. ik July. 17 89 15 81 5*25 17 27 11 61 Rogge Sucrioen Haver Booncn Erwten, blauwe gelyk en Jarysche niet op gezegd eb myn l te ber- 26 July. 567 zakken tarwe vak 145 liters waren ter markt. Tarwe 24 a 27 Nieuwe id.-a 11 z. Rogge 17 50 a 18 50 74 z. Sucr. 16 25 a 17 Nieuw id.-a 54 z. Haver 14 50 a 15 50 2 z. Boon. 21 a 25 50 De verkoop ging spoedig. Bergen. 17 July. 17 96 16 56 1943 17 65 hooge maet van genegenheid en vriendschap die ze u toe dragen overweegt wèl, en ge zult er van overtuigd wor den dat ze beschaemd zyn u in hun gezelschap te zien overweegt wèl, en ge zult gevoelen dat gy slechts by bun geroepen zyl om hen in staet te stellen hunne muziek- en scliietlief hebberyen opeigen han I uil te oefenen en dat, konden zy u missen, zy die te voren 11 noch kenden noch aenspraken, zy u süllekctts den rug zouden toekeeren en u algauw v’lan.' naer de marmile zouden zenden. Ik besluit dus met de zoogezegde liberale schotters te verzoeken van per nacste, als ze nog een veel grooter legioen schotters by ons in stoel zullen zien, zich zoodanig piel meer te ontstellen noch zich erom gram te maken, want, behalve dat zulks hoogst nadeelig is aen de gezond heid, zal hel hunne zaek toch niet verbeteren. Een Scbasliaen. Per Kekloliler. Tarwe, 1' kwal. id. 5' id. Getal hektolilcrs Tarwe (siiddenprys) fr. De Liberale Vrienden gaven gratis eenige pryzen te Schieten, op denzelfden dag dat de Bastiacns hunne Pcppe- schietitig gaven, en ze gaven die pryzen met het laeg ge dacht om die jaeilyksche Sehieling te niet te doen. Maer boe wierden ze teleurgesteld!.... 255 schotters, waervan 3'33 inboorlingen, namen deel aen de Poppeschieting, en aeu de zoogezegde liberale Prysschieting, rekent men dat hel getal schotters die aen dezelve hebben deel genomen, zoo rond de ÖO was. ld. ch niet manier, de lief- wyze te of, zult ere toe ven van ewoonte reken... inaet- est het yvelaer; langen ize vlie- ats het ondcr- e zy al- ;eefsche slippen, ren na tes zy neeuw- als on- ;fl. On- met de 1 teeder ivolking ykc be llen. Zy te kra- dan uit De Dixmudsche Liberalen verwyten de Bastiacns dat er eenige werkmanskinderen aen hunne pers gescholen heb ben; maer weten zy dan niet dat er by de Bastiaens slechts werkmanskinderen van goed gedrag aengeuomen worden? En weten zy dan ook niet dat er mannen van slecht gedrag zyn die by de Bastiaens niet aenvet rd zyn noch ooit aen- veerd zouden worden, terwyl zulke mannen integendeel hy de Keizerinannen (de zoogezegde Liberale Vrienden) gezocht en aengetrokken worden. ld. indelyk, ikkelyke Be Belgen in Mexiko. 1 I 19 July. 788 zakken tarwe van 145 liters waren ter markt. Tarwe 25 a 26 50 Nieuwe id.-a- 15 z. Rogge 17 50 a 18 50 75 1. Sucr. 16 a 16 25 Nieuw id.-a- 40 z. Haver 14 a 16 6 z. Boon. 22 50 a 25 De verkoop ging traeg. over hun zoo zielroerend muziek. In antwoord aen mync letteren van 24 july, spreekt Mynheer de geabonneerde van het Weekblad van lage gevoelens en afgunst, en ik vraeg aen eiken muziekkenner die hetzelve heeft gehoord, als het muziek van M. «den geabonneerde wel afgunst kan inboezemen, als het niet veeleer medelyden opwekt M. de geabonneerde spreekt ook van kunsten die zich verhellen boven den dwazen geest van een bekrompen mensch. Zouden de met haemers gebroken Pas redoubles van Langemarck zich er misschien boven verheft hebben?Ten minsten mag men er aen twyfclen. Maer die mannen die sinds vier maendcu reeds van op de daken uitroepen dat ze alléén bekwaem zyn om te Dixmude schoon en echt muziek uit te voeren, zy die sedert bun bestacn nog niets anders hebben gedaeu dan een ander vernederd en zich-zelven geprezen, zulke mannen verdiepen van door den barakkeman in de marmile te worden gelapt. Dans la marmileplaideurs de mauvaises causes Gegroet, M. de geabonneerde van T Weekblad. B. De zoo genaemde Liberale Vrienden hebben hunne pry zen niet kunnen ten einde uil schieten. Door hel klein getal schotters die ze hadden, hebben ze de helft der pry zen moeten verschuiven tol maendag aenstaende. Geeft dan al schietingen om cene andere dood te doen ld. -*■-==> aSKXjrSSa-aï- Een portret van II- BB. Btiniorlier. Men schryft uit Brussel, dat onze genote schilder Gal- lait voor den oogenblik een portret voleindigt van den achtbaren M. Dumorlier, lid der Kamer van volksvertegen woordigers. Niet dikwerf wierd de kunstenaer meer en be ter begeesterd. Het edel en verstandig gelaet van den grooten politieken stryder herleeft geheel en al in die be- wonderingsweerdige schildering welke, denken wy, aen bet publiek zal ten toon gesteld worden. Oumogefyk van beter de trekken terug te geven en van met meer w.ierheid den heldaftigen moed die den belgischen patriot bezielt, af te malen. Wanneer men dit portret aenschouwd waer de wonderbaerbeid der kleuren gepaerd gaet met iets on- uitsprekelyks dat de groote meesters eigen is, dan deukt men die moedige en welsprekende stem te hooren die alle dagen sedert 1851, van op de nationale tribuen onze poli tieke vryheden waerborgl. De liberaters hebben schoon te roepen en te tieren, M. Durmortier zal een der grootste en der populairste pcrsoonlykheden blyven van het belgisch volk. De geschiedenis heeft sinds lang, met dankbaerbeid, de diensten aengeteekend door dien grooten burger aen den Staet bewezen; de kunst dooreen harer grootste man nen, belast zich thans hem de bewondering en den dank te betuigen welke zy gevoelt. Men moet M. Gaillait geluk wen- sehen omdat hy zich ophoudt met ware il lust ra tien van onzen tyd te schilderen, en nmdat hy den droevigen roem verfoeit van die kunsteuaers die zich ten dienste stellen eener ongezonde celebriteit of van de bandict-belden welke do hedendaegsche revolutie baert. Allerhande Nieuwst) dingen. M. Ragheboom, onderpastoor te Zillebeke, is aldaer overleden inden ouderdom van 55 jaren. De pleglige prysdeeling iu hel Pensionnacl St. Louis alhier, zal plaets hebben woensdag aenstaende, O dezer. By koninklyk besluit, is M. E. Van Daele benoemd tot agent der Nationale Bank te Rousselaere. Ziehier de namen der muziekmaetschappyen welke zondag uacsl aen T Festival van Ypere d< el zullen nemen 1 Sapeurs-pompiers van Popcringbe. 2 Harmonie van St. Denies (by Korlryk). 5 Fanfaren van Gendbrugge. 4 Sladsmuziek van Duinkcrke. 5 Harmonie van Lauwe (by Korlryk). 6 Cecilia van Meenen. 7 De Vereeuigde Vrienden van Rousselaere. 8 Harmonie van Comen. 9 id. van Rons- selaere. 10 Id. van Meessen. II Id. van Mecbeleu. 12. Id. van Dixmude. 15 Id. van Wellemmes. 14 Fanfaren van Reninglielst. 15 Id. van Houpelines. 16 Id. van Lange marck. 17 Id. van Westoutre. 18 llarmonievan Armentiers. 19 Garde-civiek van Korlryk. Een-en-iwintig zaugmaelschappycn zullen aen hetzelfde Festival deel nemen. Eene nieuwe aenbesteding zal binnen kort gedaeu worden van de werken aen den Yzcr. De kosten ervan worden geschat op 16,900 franks. De borgtogl is 850 fr. Er worden in het paleis Ie Oostende groote toebe- reidsels gemaekt, die de aenstaende komst des konings scbynen aen te kondigen. Onder anderen, maekt men een bellend plan met landwerk, dat naer de belvedeer zal lei den die op de koninklyke woning is geplaetst en waer Zyne Majesteit dikwylsgaet zitten. Een leunstoel die op dit hel lend plan zal glyden, zal den koning loelaten zonder ver moeidheid zyne geliefkoosde plaets te bereiken. Men schryft uit Namen In den nacht van 51 jitly is er te Fosses eene moord gepleegd. De parapluie- fabriekant A. Destrée beeft zyn eenigen zoon, oud 21 ja ren, met een geweerschot gedood. Hy had hem reeds herbaelde mael berispt over zyne late t’huiskomst, en hem bedreigd dat hy hem straffen zou, byaldieu hy niet van gedrag veranderde. De jongeling kwam nu nogmaels om 1 1/2 ure ’s morgens t’huis. De vergramde vader legde zyn geweer op hem aen, schoot en zyn zoon viel dood voor zyne voeten. De moordenaer over zyne yselyke daed verschrikt, verliet onmiddelyk zyne woning, en vluglte in de rigting van Namen; eergisteren morgen wierd hy, door gendar men van Fosses, in de statie van FlorcfTe aengehouden. TeCrcvecour, naby Antoing, is een boosaerdig feit gepleegd, hetwelk zooveel wreedheid als stoutmoedigheid by de daders aen den dag legt. Tien peerden, toebehoo- rende aen den graef Du Chattel stonden in de stallen van het etablissement van MM, Dumoti cn Cic; men heeft aen negen dezer de tong afgesnedeu. Hel tiende peerd is enkel door zyne booze natuer aen die mishandelingen ont snapt; de schelmen vreesden voor zyne lauden en voor zyne stampen. Te Brussel, in de Welstraet, wordt een cirque opge- rigt, waerin 108 peerden, 4 leeuwen en 2 olifanten zullen zyn. Deze cirque, onder de direktie van M. Renz, zal 60 meiers in omvang hebben. Men leest iu de Paix Er hebben twee duels (twee gevechten) in onze militaire schooi plaets gehad. Een der stryders ligt op zyn uiterste. Men zou, ten minste aen min derjarigen, deze buitensporigheid moeten verbieden. Wy hebben van wegens het Bestuer der groote Har mony van Brussel het program ontvangen van den inter- nationalen pryskamp van Harmony en Fanfaren, welkeo iu deze stad geopend zal worden gedurende de aenstaende feesten van september. De burgmeester van elke belangryke gemeente van Bel gië heeft een exemptair van dit program ontvangen, met verzoek hetzelve te willen behandigen aen dc muziekmael- schappy zyner gemeente. Tol op den laclstcn oogenblik van hare dood, heeft Mad. Surrath verklaerd dal ze onpligtig was aen de moord van den president Lincoln. De katholyke dagbladen van Spanje zyn opgevuld met protestatien van bisschoppen en byzouderen tegen de her* kenning van Italië, door liet spaeusch goevernement. Men spreekt van ecne vergadering van bisschoppen die, gelyk die van 1862, binnen kort te Romen zou gehou den worden. Een letterkundige pryskamp voor tooneelkunst zal op zondag, 5 september, te Deynze plaets hebben. -- De weduwe van doktor La I’ommcrais, de geguilloti neerde vergiftiger, is deze week te Parys getrouwd. Men schryft uit Mechelen, 24 july. Gisteren was het een schoone dag voor Mechelen bet overbrengen der relikwien van den gelukzaligen Berch- mans moest plaets hebben. Nicttegcustacude het ongunstige weder sloegen onzo icverige burgers de band aen het werk, en als hy beloove- ring wierd onze stad herschapen. De versiet ingen van de byzondere woningen, zoowel als van de geestelyke gestich ten besebryven is my oumogclyk. Elk versierde op zyne manier en deed hel om ter schoonste. Daerentegeu deed het stads-bestucr niets. Het stak geen vlag uit en heeft geen lichtje verbrand. Ook maekle de menigte menigvuldige opmerkingen op het huis des burgemeesters, welk zoo doodsch stond ne vens het zoo levendig, zoo schitterend en met zoo veel smaek versierde Sl. Rombouts-kollegic. Overigens waren do gevels dér huizen, aïwaer de stoet moest voorbygaen, allerkeurigst en rykclyksl versierd. Volg'tis cene korrespondentie uit Mexiko aen een blad van Brussel, l'Ere nouvelle, gezonden, zouden de bel gische soldaten, die door Regules te Tacamburo krygsge- vangen zyn genomen, zeer veel afzien van de bil te hun ne kleederen vallen aen stukken en hel voedsel dal men bun geeft, is voldoende om niet van honger te sterven. Zy worden overigens niet slecht behandeld. -*=s^S>O3SC><S==S- Burgerstand «Ier stad Dixmude. GEBOORTEN. 10 July. Henricus Ludovicus Symoens, zoon van Ludo- vicus Aloysius en van Melania Vanhove (Oostvesten). 10 id. Leo Augustus Pil, zoon van Désiré Franciscus en van Clemencia Dekeyrel (Weslstract). 15 id. Celestina Helena Maria Ludovica Hindryckx, dochter van Amandus Victor en van Maria Ludovica Baeckeroot (Kiekenstraei). 21 id. Eugenia Maria Vandccappelle, dochter van Ludo vicus cn van Maria Vangilluwen (Drooglwf). 24 id. Silvia Maria Prudencra Declerck, dochter van Isidorus Robertus en van Maria Gardekin (Oostvesten). 26 id. Adolphus Richardus Bolle, zoon van Franciscus en van Melania Caestcker (Stovestraet). nUWELVKEN. 14 July. Tackoen Ludovicus, jongman, dagwerker, oud 26 jaren 8 m. en 1 d., van Beerst, niet Matbildis Francisca Wylliejonge dochter, kantwerkster, oud 21 jaren 9 m. en 12 d., van Dixmude. 29 id. M. Gustavus Adolphus Frauciscus Quatanncns, jongman, byzondere, oud 24 jaren, geboren te Wyne- ghem en woonende te Tongeren, met jufvr. Maria Lu dovica Ghislena Claus, jonge dochter, byzondere, oud 25 jaren en 8 maenden, geboren en wonende te Dixmude. OVERLYDENS. 12 july.Petrus Joannes Loncke, timmerman, 70 j., 4 m. en 4 d., van Dixmude, zoon van wylen Joannes Anto- nius en van wylen Maria Antonia Vanalderweircldt, eerst weduwaer zonder kinders van' Joanna Theresia Castelein en in tweede huwelyk met kinders van Sophia Swaels, thans echtgenoot met kinders van Amelia Gunst. (West- strael.) 15 id. Philippus Morayre, zadelmaker, 79 j., 4 m. 4 d., ongehuwd, zoon van wylen Joannes en van wylen Anna Flora Steenkiste. (Kleinendyk.) 21 ld. Romania Mortelez, oud 7 jaren, van Rousselaere, dochter van Joannes en van Maria Blanckaerl. (Groote Markt). 25 ld. Augusta Vanalderweircldt, oud 20 dagen, van Dixmude, dochter van Eduardusen van Ludovica Himpe. (Grauwbroederstraet). I

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1865 | | pagina 3