GOEDE HOFSTEDE, I f J VENDITIE TE VLADSLOO. 'F Berigt voor Srnids. Openbare Verkooping van eene Schoone en Marktprijzen, 9 45 Ct. GO ct. O wan priei Lm D< Dooi seile bljll spre B: co ti Libt A neg. lege vooi Mini Ka ir Pan uilti dat i part eene wees zulle onge kloot Zi lismi lykt losb M van lang lyke eeo( zoo de v hel van SOOltóï Wy vernemen uit goede bton dat de zaek van den yzeren-weg van Nieüpoorl op Rousselaere, beslist is geworden in voordeele van Dixmude. ('1 CA I*' Een SCHIP met allereerste kwaliteit SMEÉ- KOLEN, dewelke aen voordeelige pryzen zullen algeleverd worden, is op vyldeo dezer aengeko- men aen de Hoogebrug te Dixmude, voor rekening van L. Vanghillewe, Groote markt, alhier. Men zegge hel voort. tsSamSESTSr^-TESr T f j—-—■‘ril" moerasac.hlige water van den grond des puts, en dal het gebruik van een zulkdanlg water niet lang zou wachten schadelyk te zyn aen de openbare gezondheid. Dit alles bewysl ten klaarste dat het allernood- zakelyksl is den waterput zoo diep le delven als mogelyk is; de inzakkingen zyn niet le vreezen by de wyze leiding die de werken besluert; de eenige wezenlyke hiudcipael zal zich opdoen wanneer het kwyl- of beweegbare zand, medegevoerd door de te groote drukking van hel onderaerdsche water, onmiddelyk, onder de spade van den delver, de placts zal komen innemen van hel zand dat deze uitdelftalsdan, maer alsdan alleen, zal men de delving moeten slaken. Om lol daer te komen zal het noodig zyn de binnenkanten van den waterput te voorzien van een vloeiwerk of bckleeding met blieken; maer alsdan de mocijelykheden zullen overwonnen zyn en hel doelwit bereikt. Op deze wyze mogen wy de zekerheid hebben dat men aen den waterput eene diepte zal kunnen geven van een meter en half meer dan hy had vóór de herneming der werken. Indien deze vootuitziglen zich verwezenlyken, zullen wy, in tyden der groo.stc droogten, twee meters water hebben, hetgeen eenen inhoud ver beeldt van 9,600 heklolilers. Een der gelukkigste gevolgen van dit werk, dal de beer G. met zyne gewone schei pzinnigheid onl- wacrd heeft, is dal de hitte van den zomer maer een onbeduidend uitwerksel zal hebben dwaers door deze dikke watervlakte, op de planlstoÜen die zich in den grond van den put bevinden. Een ander gevolg niet minder belangryk, is dat de beide pompen, in beweging gebiagl eenen gehee- len dag lang, niet zullen de boogie van hel water van den put mcrkelyk doen dalen. Wil men een bewys van hetgeen ik zeg, dat men zich den sleenpul herinnere welken joulïr. W' Vanderheyde deed graven in den hof van d’herberg 'l Fort te Caeskerke, tydens de groote droogte van 1858-59, cn dezen anderen steen put gemaekt in de gebuerschap van den eeislen. Men hééft nooit kunnen hel water doen dalen van den sleenpul van ’t Fort meer dan 50 centimeters, zelfs wanneer men er 950 heklolilers uilpomple op eenen dag; terwyl dat, in dezelfde omstandig heden, de pul van den gebeur zich droog bevond na er 30 heklolilers uitgepompt te hebben. Het verschil hiervan komt daeruil voort, dat de sleen pul van ’t Fort, gegraven geweest is, een meter dieper in de zandlage dan de andere. Wy wenschen het Bestuer geluk, omdat het al deze waerheden volkomen verslael en dal het toont niet te willen voor eenige moeijelykheid ach teruit deinzen, ten einde de stad le begiftigen met eene onuitputbare bron van gemak, gezondheid en voorspoed. om 1 ure na middag, te Viadsloo, omtrent de Korte-wilde. 1° Op de landen van de weduwe en kinderen van Henri Verhoest, M. Defever-Tommeleyn, M. Decrombrcgghe- De Picqukndaele en andere van 4G KOOPEN zware ACHTKANTE en Wit’. GEN BOO.MEN. 2° Op het hofstedeken van Jan Maes, voor M. den Senateur Btirggraef Alberic Du Bus-De Gisignies, van 20 KOOPEN extra schoone B00- MEN, waeronder 2 Molen-assen, Kuipers-boomen en veel Abeelen van rond de 2 meters dik. Betaelbaer lea kantoore van R. DE SMCK te Couckelaere. GROOT H. 27-07-10 CD, TE THOUROUT, Zuid-west van de Kerk, langs het Slingerstraatje, Te verktygen ten bttreele van dit blad De I'Education des filles par Fénelon. Le Prêtre hors de l'école, par Ducpéliaux. GO cl. La Russie el la Pologne, il y a un siècle, par le D' J. Janssen. Les Ordres monastiques el religieux, par Ducpéliaux. 1 50 cl. Les pclils Chinois el I'auvre de la Sainle- Enfanee. par Jules Bernaert. Les Questions des cimelières ct la loi sur le (emporel des culles, par Ch. Woeste. Brieven uil Ilaelje, door X. Stroom. Hel gephotografieerd portret van Paler Dechamps, Irisschop van Namen. 4 Ir. 15 ct. Hem van den beroemden Paler Desmet, Missionnaris in Amerika. 1 fr. 15 ct. bij de kaisijde van Tbouront naar Rousselaere. Gebruikt door Augustijn Borra-Depuydt, le weten lot Bavo 1866 mils 2,220 fr. 12 ct., en van dan voort tot Bavo 1870 mils 2,900 fr. boven de lasten, al bij jare. TOEWIJZING, 22“ November 1865, in d'her- betg de Snippe, te Thourout, om 3 ure namiddag. Bij plakbrief verdeeld in 8 Koopen, met reéht van samenvoeging. Deze verkooping geschiedt door de Notarissen KESTELOOT en D1ERYCKX, beide le Thou- rout, alwaar alle inlichtingen tc bekomen zijn. Wa (vertrek}. (aenkomsl) 60 Ct. Per hectoliter. a Veeziekte. Veroor- Dixmude. Drukkcry van VIOÜ. (aenkomsl’ (vertrok) GO Ct. 40 Ct. 15 Eu tl'1 den L eir de N. Tarwe Kogge N. rogge Geerste Nieuwe geerste Haver Boekweit Nieuw Koolzaed Lynzaed Koolzaed-olie M. legio Volgt 9 15 9 50 9 55 9 45 9 55 10 05 10 12 10 20 10 50 7 30 7. 57 7 45 7 55 8 05 8 15 8 25 8 50 8 45 met liitg, (Jent Di gewi door won 2 00 2 15 2 20 2 50 2 40 2 50 2 57 5 05 5 15 12 00 12 07 12 15 12 25 12 55 12 45 12 55 Yzeren-vveg vim Niiciipoort op Mixmnde (5 - f D guld -SgT^I worden van aen de overheid geene kennis gegeven te heb ben van hel beslaen, in de stallen van den eigenaer in kwestie, van vee verdacht van met de besmettelyke ziekte aengcdaen te zynvan gemeld vee niet te hebben opgeslo ten en de ziekte aen ander vee te hebben medegedeeld. Verplanken is door de korreklionncle regtbank van Brugge veroordeeld tot twee maenden gevangzitling, voor gebrek aen verwittiging aen de overheid te geven by is vrygespreken van de twee andere besehuldigitigspunien, namelyk de oorzaek te zyn geweest van de verspreiding der ziekte, cn die van besmette dieren in gemeenschap met anderen te laten komen. Tegen dit vonnis is hy omni Jdelyk by het Hof van Appel te Geut in beroep gegaeu. Allerhande üieuwsty dingen. Dezen tniddag heeft de genaemde Engel Vande- casteele, werkman alhier, op eene treurige wyze de dood gevonden. Eenen zak aerdappelen dragende in den kelder van hel huis des heeren A., is hy met zynen last van boven neder gevallen, en toen men hem opligtte van den grond, was hy een lyk. liet adres van onzen volksvertegenwoordiger M. De Coninck is als volgt Bue Belliard, 74, Bruxelles. De korrektionncle regtbank van Veurne heeft veroor deeld Conssaert Karei, vader, Coussaert Karei, zoon, en Coussaerl Jan, werklieden te Dixmude, elk tol 16 fr. boet voor slagen op August Flamand, te Dixmude. De Monitcur kondigt de namen af der leerlingen onderwyzers der normale scholen die bun cxaem hebben afgelegd en een diploom van bekwaemheid hebben beko men. Onder die gediplomeerden treffen wy de volgende aen Rabau Hendrik, van Ramscappelle, (2* graed); Ameeuw Pieter, van Proven; Haverbeke Desiderius, van Caeskerke, (beide van 5* graed), leerlingen der normale school vau Tbouront. Sehotte Richard, van Gyverinc- hove, en Lambert Edmond, van Dixmude, (2* graed), beide leerlingen der normale afdeeling van Brugge. Den 12 dezer innend waren de echtelingen Casier, vlas-koopman te Coiickelaere, naer de misgegaen; midde- lerwyl drongen boosdoeners, tnel braek cn beklimming, in hun huis, en roofden eene som van 850' franks en kleêren; deze laetslen zyn teruggevonden in eenen gracht, langs de baen naer Dixmude. Vermoedens rusten op twee werklie den der gemeente, alsook op een jong meisje, dat op dezen oogenhtik de stad Dbinkerke bewoond, maer eene korte verschyning in de gemeente heeft gedaen. De werken aen den yzerenweg van Oostende-Armen- tiers worden te Thottroul vlytig voortgezel. Do metselwer ken worden bespoedigd, een wachthuis langs den steen weg van Brugge en verscheidene duikers zyn opgemaek-t, en de aerdewerkers zyn neerslig bezig aen het doordelven van den heuvel ten noorden dezer stad gelegen. By kottinklyk besluit van 3 november is hét ontslag van 51. Deleghere, als burgmeester van Staden aenveerd. De ifonileur behelst in zyn officieel gedeelte eene nota bétreklyk de runderpest, cn waeruit blykl dat er sedert 24 October laetstleden nog 26 stuks vee aen die ziekte gestorven zyn, of zyn moeten afgetnaekl worden, namelyk 1 in Oostvlaenderen, 15 in Weslvlaenderen en 16 in Henegouw. Wanneer men deze cyfers voegt by die der vorige op gave, dan vindt men dat er van den 50augusty tot 5 no vember, in vier cn veertig gemeenten van zes provinciën, 15 stuks vee tengevolge van den typhus gestorven zyn dal er 267 zieke renders waren, alsmede 115 verdacht van die ziekte tc hebben, zyn afgemackt geworden, in hel ge heel 595. Over hel schrikkelyk ongeluk, dezer dagen in de smeltovens van Thy le Chateau, naby Charleroi gebeurd, schryfl nieu hel volgende Het getal der slagtoffers beloopl lot 51, de overle denen inedegcrekend. Zy behooren voor het ineestendeel lot de localiteil zelve; de weedom is groat in dit land, want T is de eerste macl dat men itaer van zulk eene wreede ramp getuige is. De ramp is geenszins toe le wylen aen de onvoorzig- tiglieid van een der sl .gloffers, en bel is ook niet, zooals wy gemeld hebben, een ketel die gesprongen is. Er was, naer hel Scl.ytil geene mogclykheid om hel ongeluk te voorzien. liet is eene schuer, welke zich eensklaps heeft voorgedacn in de verwarmingsbuis van eenen ketel, die er de oorzaek van is, cn de doom, er met een onwederstaen- bare kracht uitvliegende, beeft alles omver geslagen wat hy op zynen weg vond, liet toestel was nieuw cn kou by- gevolg de minste onrust niet geven. p. S. Op hel oogetiblik vernemen wy dat hel getal der dooden reeds lol '12 beloopt. Het grootste deel dier ongeiukkigen hebben hel bewuslzyn niet van hunnen toc- G men apri ren, geur geva Wees schu m y; That ons somt den will.- vreet ik da zulle Ik hebb »0^»B<:E£»AC KOA’ESBRER 1S65, Assisenhof van Wcst-t laenrlercn. Ziehier de zaken die zullen opgeroepen worden voor het Dof van Assisen van West-Vlaendcren, waervan de ope ning zal placts hebben, den dynsdag 21 november 1865. Anna De Havé, oud 48 jaren, geborenen woonende te Brugge, weduwe van Louis Pauwels, beschuldigd van te Brugge op 15 augusty 1865, eene vrywillige moord te hebben begacn op haren man, Louis Pauwels. Ivo De Sitter, oud 55 jaren, geboren en woonende te Passchendaele, bechuldigd van in 1865, in verschillige ge meenten van de arrondissement Veirrjté en Ype en, in 1865 verschillige dieften van kleedingstukkéu en geldsom men begaentc hebben. Karei Lodewyk Calleloin, oud 18 jaren, hovenier, gebo ren en wonende le Kortryk, beschuldigd van te Kortryk in september laetst twee vrywillige moorden le hebben be gaen, <>p Leo en Charles Blanckaerl, Hendrik Rogiers, Hendrik Claus en Maria-Theresia Van Stéenkisie, alle drie wonende te Kortryk, beschuldigd van te Kortryk, Lenilelede en in nog andere gemeenten, in 1865 menigte dieften van kledingstukken, kerksieraden cn andere misdryven le hebben gepleegd. Barbara Taillieu, oud 40 jaren, dienstmeid, geboren te Rausselaere, en laetst gewoond hebbende le Croix, by Roubaix, (Frankryk), beschuldigd van mootd op haer kind, gepleegd in gemelde gemeente den 18 septem ber 1865. Yzeren weg van I.iclilcrvelde op %'enrne. Yerlrek-uren der treinen. 1 October 1865. Licutervelde Cortemarck Handzaeme. Zarren Eessen D1XMÜ6È. Oostkerke Avecapelle Veurxe Veurne Avecapelle Oostkerke Dixmui.e. Eessen Zarren Handzaeme. Cortemarck Llv.TrERVEI.DE 7 45 8 1'0 8 05 8 15 8 25 8 o5 8 42 8 50 9 09 5 45 5 52 6 00 6 10 6 20 6 50 6 40 1 00^^6 45 1 15^7 60 10 Nov. a-- IS a 22 -a- 11 75 a 12 50 a 12 50 a 12 75 9 a 10 12 a 15 50 a 27 a-- a stand. Zy zyn als T ware gebraden eu sterven om zoo tc zeggen by volle kennis. 10 11. voor alle kosten, tijtel In rle hand. Cent. 17 November. Witte en roorle tarwe fr. 18 50 a 22 a 12 75 a 15 50 --a 12 75 a 15 9 50 a 10 50 15 a 14 -a 27 50 a 29 a- BScgterlyfce Eironyk. deeiing. Zekere Verplanken, door eenen eigenaer die Brussel bewoont aengesteld vuur bet verbruik eerier hofstede, lig gende tusscheu Ousteude en Brugge, was beschuldigd ge-

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1865 | | pagina 2