ii RINGSTEKING MET PEERDEN, IN REGTE LYN, V tr I u: welk mini bljkl die i gaen dal lyiih FEIA BER1GT. EU IS VERLOREN PARATONNERRES, Huis, uit er hand te Kocpen, Allerhande Kleuren, eerste kwaliteit, om Kleederen en Linten te verwen, aen zeer voordeelige prvzen, by CLAUS VAN DEN BUSSCHE, te Dixmude'. Saucisse-Kermis. By August Vertinde, Louis Vertinde, WERKEN VAN M. BARRY PETERS. TE BEKOMEN, Charles Caltaert, I .Ti: 60 ct. w onze Wee wy schy dede eens bren De weduwe DAVID ROMMELAERE, te Zarren, heeft de eer hel publiek bekend te maken dat haer Schip, geladen met 1sU soort van GA1LLETTE- KOLEN, grove en fyne, aen de Hooge-brug is aengekomen, en er tot Zaterdag zal verblyven. Zy beveelt zich in de gunst van eenieder. eenen Jaglbond, gezegd Spieul, rond-bont van hair, met halsband en keting, geteekend met den Plasschendacie, beschuldigd van verschillige diefstallen, Daem RvCRAERT, Brugge. Die deozelven zou den terug brengen ol kenbaer maken aen den uit blinker van stad zullen eene goede balooning ont vangen. A. BLOMME, Serrurier-Mécanicien, DIXMUDE. TE LOO, in de OOSTSTRAET, by de markt, geteekend se C, nr 6, bestaende uit verscheide boven- eu beneden-kamers, allen ge plafonneerd en behangen met papier, achterplaets met waschkeuken, houllogie, steenput en cilern; alles zeer geschikt voor rentiers en lot alle nei- ringen. Men mag hetzelve alle dogen gaen bezigligen. Elk zeg het voort. Op DONDERDAG naest, by August Hof, te Eessen. Slagter en Herbergier, Kiekenstraet te Dixmude, is er een ZEER SCHOONEN TOOG met koperen Leuningen te Koopen aen voordeeligen prys. Noordstraet, te Dixmnde, heeft de eer het publiek bekend te maken dat er ten allen tyde by hem te bekomen is, allerbeste SUIKERGEBAK, alsook WYNEN en LIKEUREN van de beste soorten en aen gematigde prjyzen. Te verkrygen ten btireele van dit blad De l'Education des filles par Fénelon. La Russie el la Pologne, il y a un siècle, par Ie Dr J. Janssen. 48 ct. Verkrygbaer by den schryver, Lange Gang, 10, te Antwerpen. Het Kunstfeest te Antwerpen, met een aental platen, fr. 4-50. De Nachtspoken (fantaslieke verhalen} fr. 1-00, De Dochter van den Hofnar, tweespraek, fr, 0,20, Rozen voor de verkens, boertige alleenspraek, fr. 0,20. De zaek Coeck eri Goethals, fr. 0,50. Tegen opzending van het bedrag in postzegels, zal men de werken per wederkeeren post ont vangen. Brieven vrachlvry. by Charles en Louis VANALDERWEIRELDT, Hoveniers te Dixmude, Wilgendykstraet, n° 50, LUGGEPOEIJEïl voor de Brandauweaen 4 stuivers per hoeveelheid benoodigd voor een ge roet. Zy bevelen zich in de gunst hunner talryke kalanten. Papboekstraet, n° 5, te DIXMUDE, brengt het geachte publiek ter kennis, dat hy zich komt te vestigen als SCHALIEDEKKER. Spoedige en nauwkeurige uitvoering der hem aengege’ ene werken doet hem verhopen de gunst van het publiek te bekomen. Bf die d gew< onze I gele) Et onze liben aen t De zond I zekei van hoog vryln kant der telyk sebo a voortgebragt geworden, om de benoeming van Bara [Ot Minister van justicie, uit te leggen, en de poli- ielte gedragslyn van hel goevernemenl te excu- seeren, met de volgende antwoord die, in zitting van gister, M. d’Hane-Steenhuyze, representant van Antwerpen, aen M. Baragegeven, in antwoord aen den Minister van justicie, die Item beschuldigd had van ovetlooping, na in 1857, in eene btochuer geschreven te hebben dat de Liberalen de Ver dedigers waren der Vryheid. Ja, antwoordde M. d'Hane, eertijds geloofde ik dal gy vrienden waert van de Vryheid en van onze instellingen, en ik dacht dat de kalholyken onze Vrijheden en instellingen bevochten; maer sedert is de sluijer die my belette de waerheid le zien, van voor myne oogen gevallen, en ik heb de overtuiging bekomen dat gy slechts HYPO CRIETEN zyl en tyrannen der Vryheid. Ik heb 24 Nov. 18 a 22 -a 12 75 a 15 -a 15 a 15 5Ö 9 50 a 10 50 15 50 a 14 5ft 27 50 a 29 70 a 71 op 1“ DECEMBER, wezende St. Eloisdag, ter herberg de Drie Koningen, by P. Leroy, le Eesseu. De volgende Pryzen zullen er te winnen zyn 1° Een Paitwhaen, 2° twee Pindars, 5° een koppel Kiekens en 4 een koppel Haenden. Inscluyving van 2 ure tot 3 ure namiddag. De geschillen zullen door de Kommissie be slist worden. noolen die uwe politiek bestrijden en die de positie Vanthnyne, byzomlere. niet willen aennemen van Sparlische slaef waerloe Te Leftinghe zyn dezer dagen by den lai uwé-ongedoogzaemheid en despolismus hun wil vernederen. I den heer Per hectoliter. a a- Dixmude. Drukkery van VION. N. Tarwe Kogge N. rogge Geersle Nieuwe geersle Haver Boekweit Nieuw Koolzaed Lynzaed Koolzaed-olie V s 1) I? Bu M lie den I eu de Eei oudst en iu dighe mei h haer 1 nader den c de en dien "eg d aen zj 'ïd lo bygaei "oord Zoo ouden anderi zoo Of genoei in verl Sterfgeval? Bezen morgen heefl alhier de begraving plaels gehad van Ludovicus Hieronymus Bloinme, jongman, schilder, in 65jarigen ouderdom na eene pynelyke ziekte overleden. Aen Lodewyk Bloinme kon mei regl den tekst uit den 10Oe“ eu 118“* psalm van David worden toepepasl, name- lyk liy wandelde in de regtzinnigheid das herten; geen onregl zweefde voor zyne oogeu hy haelte de ondeugd en beminde de wet Gods. Ook was hel aental vrienden en kennissen die den lyk- stoet opvolgden, overgroot, en heeft eenelk eene laelsie hulde aen de gedachtenis van den afgestorvene willen brengen. Bezitter was in stoel van hervatting; hy had reeds tien jaren gevang en bewaking der policie ondergaen. AVEC SUPPORTS ISOLANTS EN PORCELAINS. BIIEVJETÉ. Ilofvnn assisen van West-t'Iaenderen. flfoord door eene vrouw op haren man aen tafel gepleegd. Maendag morgen zyn de assisen onzer provincie ge opend. Hel publiek was talryk, trouwens de debatten wa ren deze eener bloedige zaek te Brugge voorgevallen, uiis- daej die men aldaer zelden aen te slippen heefl. Anna-Maria Behavé, 48 jaren, kantwerkster, geboren en woonende te Brugge, zit op de batik der beschuldiging. Zy is beschuldigd van te Brugge, op zondag, 15 augusty, ftaren man Louis Pauwels zulke verwondingen toegebragt te hebben, dat hy ten gevolge daervan den 19 derzellde maend bezweken is. Ziet hier eenige byzonderheden uit de akte van beschul diging Louis Pauwels, beenhouwersgast, kwam op zondag 45 augusty van zyn werk, rond t ure namiddag en nam hel noeumael met zyne vrouw in hunne wooning, gelegen in de Maegden-straet. De vrouw, die zich -aen den drank overgaf en die binst de afwezigheid van haren man eene halve pint genever met eene buervrouw had gedronken, vroeg hem een frank, dien hy van zynen meester voor wekejyks drinkgeld gekregen bad. Alhoewel zy hem deze vraeg met smaedwoorden had gedaen, zeggende Sloeber, geef my uw geld had Pauwels zonder gramschap geant woord Kunt ge niet een beetje wachten? Zy drong aen om onmiddelyk hel geld te hebben; zy had noglatts den avond le voren den weekloon van haren uian ontvangen. Eene hevige woordenwisseling ontstond onder hen en vrouw Pauwels bragt haren u>au eenen hevigen kaekslag toe. Hy nam een slokske, dat voor boog had gediend aen een kind, en wilde er zyne vrouw mede slaen, doch zy wierd niet ge troffen; zy nam dan zelf hel stoksken uit de hand van paren man en gaf ,er hem een geweldigen slag mede op den schouder. Pauwels wierd kwaed, gat haer een kaek slag, uam ze vast en trachtte haer buiten de keuken le driugep, tnaer in de worsteling greep zy een groot brood mes van dc kominode en bragt er hem twee gevaerlyke wonden meda toe, de eene in de borst, de andere op het hoogste deel van den regter arm. Die gebeurtenis had plaels in de tegenwoordigheid van een twaelfjarig jongentje, Pietje Duntalin genaemd, en wonende by de ecblgenoolen Pauwels. Op hel geschreeuw van dit kind, liet vrouw Pauwels hel mes vallen, plaelste haren man die wankelde op eenen stoel, lerwyl zy schrei de Ach Louis wat heb ik gedaen? en liep hel huis uil, al r.oepende Ik heb een ongeluk gedaen! De geneesheer, die by den gekwetste geroepen wierd, stelde vost dat men door de opening van de wonde der borst de beweging van den longer zag eu dal men de ver- dwyning der lucht door de gapende wonde hoorde fluiten. Hy naeide de opening toe en alhoewel men verhoopte Pauwels in hel leven te behouden, stierf hy aen zyne vyonden in hel St. Jans-hospitael, ten gevolge der long ontsteking- Na zyue dood stelden de reglerlyke genees- heeren nog vast dal geheel den linker kant der borst vol bloed en dal hel ribbeuvlies aensleken was. De verklaring van den jongen, Pietje Dutnalin, maekte eenen diepen indruk op bet publiek, alsook op de be schuldigde, die snikkende overvloedige tranen stortte by de verschyning vau den knaep. Vrouw Pauwels wordt door M“ veriiedigd. Na het eindigen der schoone pleitrede van M,,r Maer tens, wierden twee kwestiett aen den jury voorgelegd, die dezelve ontkennende beantwoord heeft. De eerste kwestie was deze of de beschuldigde pliglig was aen vry willigen doodslag. Door den jury onschuldig verklaerd, is Anna Dcliavé door bet hof vrygesprokeo. Echter is zy terug naer het gevang gevoerd, onder be schuldiging van slagen en wonden op heren man, hy middel vau een mes, over omtrent een jaer en half ge pleegd, en waervoor zy binnen kort voor de korrektiou- nele regtbank zal le verantwoorden hebben. Verhoor van den 21 November. Ivo Leo Bezitter, oud 55 jaren, geboren en wonende te i met bezwarende omstandigheden in 18(55 gepleegd, in verschillige gemeenten der arrondissementen Veurne en ïper, is verwezen tot eeuwigdurende dwangarbeid, en tot de tentoonstelling. de ot die I in ht tergt zelte dat t die niet, bekli er ze tight is he --j - - Wyze net nuweiyu iiisezegeuu gewurucu vau uvu dus de hand gereikt aen dezen myner landge- Medardus Moens, groudeigenaer, met Mejufv. Herminie nooten die uwe politiek bestrijden en die de positie Vamluiyne, byzomlere. Spartische slaef waerloe Te LefUnghe zyn dezer dagen by den landbouwer ic hun nul i Provoost 17 koeibeesleo afgemaekt geworden, waervan 5 gedolven en het vleescb der 12 andere verbruikt geweest is voor hel garnizoen van Brugge. Dezen morgen zyn op ons koeifeest en op bevel van den veearts en van onzen kommissaris van policie een oütal koeibeesten van onze markt moeten verwyderd wor den, om reuen dal ze niet tot slagtvee verkocht mogten worden. Zaterdag morgen heeft te Brugge in het goeverne- menlsholel de aeubesleding plaels gehad voor de werken tot hel leggen eener sectie van staetsweg de gehuchten de Grogne en Forthem verbindende, in twee verscheidene onderstellingen, le weten in eene van hel gebruik van steeneu van vyfde stael en iu deze van het gebruik van steenen vau vierde stael. Heeft aengeboden M. Van de Broele. aennemer te Yper, voor de kalsyding vau 5“ stael, fr. 155,600; id. van 4' stael, fr. 144,200. Ziehier eenige inlichtingen over den diefstal, welke zondag nacht ter statie van Harelbeke is gepleegd. Na hel geld uil de kas geroofd le hebben, legden de dieven op den vloer de meeste registers en papieren, daer- boven de vier schuiven van de kas, en de kas der coupons, waerna zy hel vuer aen dien stapel staken. Een stoei, die byna tol aen hel plafond reikte, was er opgeplaetst, onge- twyfeld om het vuer mede te deelen aen de slaepkainer van den statie-oversle. Deze, door den dikken rook, welke reeds door de deur drong, wakker geworden, sprong on- iniddelyk nil het bed, en riep, zonder zich den lyd te geven om een kleed aen le trekken, de dienstmeid; hy gaet beneden, niet denkende dal hier eene misdaed gebeurd was, en meenénde dal de nalatigheid van den eenen of an deren bediende brand had veroorzaekt. Hy was dus niet weinig verwonderd le zien, dal eene diefte met braek ge pleegd, en daerboven eene poging gedaen was om bel huis eu de huisgenooten te doen branden Men heeft in een hospitael in Italien, op den voet van een ‘cholerikkeu, een kruis geteekend gezien. Die man be hoorde immers aen eene sekte die, uit baet voor Christus, dat H. teeken alzoo onder de voeleti trappelt. Al hel gemunt goud van de wereld maekt eenen klomp uil van 24 voel vierkant, op 16 voet hoog. De tweede dochter van Graef de Montalembert heef als kloosterhon hare beloften afgelegd. Een yselyk ongeluk is deze week in de volkryke ge meente van St. Jaus-Molenbeek (Brussel) gebeurd. Een zesjarig kind, alleen in eene kamer gelaten teiwyl zyne moeder naer de markt was, is gansch verbrand. Toen de onvoorzigtige moeder t’huis kwam voud zy haer kind verkoold! 3 -a Gent. - 17 November. Witte en roodelai'wefr. -- 18 50 a 22 a 12 75 a 15 50 a- 12 75 a 15 9 50 a 10 50 15 a 14 a 27 50 a 29 guld ■er Willem Maertens Allerhande Riienwslydingen. Dezen morgen is alhier in onze kerk op eene pleglige wyze het buwelyk ingezegend geworden van I

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1865 | | pagina 2