f I' I KARNAVAL-FEEST. 1 ft Groote Hanenkamp, I j'l II' 'I itgang. lik Veurne. I’ <v fr. I Mter BOUTENS, Notaris te Leffioghe, zal op DINGSDAG 25 January 1866, ’s namiddags ten 2 ure, ter Zillingszael van 'I Vredegeregt, te op Vrydag, 19 January 1866, ter herberg Sint Jooris, by Philippe Seys, te Eesseu. 14 n VTHOLYK Weekblad, beurzen te ODSDIEN- H'it Ikade van iboche muary. Maria Theresia Ghysdael, werkvrouw, oud op Kermis-douderdag, 20 julij Icslleden, ler gele- wijken, der straten waren alom met groen opge- GHISTEL, openbaerlyk te koop aenbieden 1° H. 2—54—00 c. VETTEWE1DE, gelegen te Pervyse en er bekend by kadaster sectie B, N“ 180d, gebruikt zonder regt van pacht door de kinders Dejonghc, te Slype. 2° H. 00450 c. ZAE1LAND, gelegen als vooten, bekend by cadaster sectie B, N“ 180e; En 5° H, 156—10 c. idem, gelegen te Ramscappelle, kanton Nieupoort, bekend by ka daster sectie C, N° 248; beide leste koopen ook gebruikt zonder pacht door P. Dejonghe, te Rams cappelle. Met octroi van justicie en ten overslaen van den bevoegdenjteer Vrederegler. De voorwaerden dezer verkooping1'berusten t’elks inzage, ten kanloore van genoemden Notaris BOUTENS. En men kan ook alle inlichtingen be komen by Mler PROOT, Notaris te Dudzeele. II over de besturende zaken der stad Dixmude van den 1" October 1864 lot den 50“ September 1865, gedaan aan den Gemeent-Raad, in zitting van 2“ October 1865. (9e Vervolg, zie ons vorig nummer). TITEL X. Schoone kunsten en openbare feesten. Gij hebl in uwe zitting van 25“ november 1864, besloten eene hulpsom van honderd franks te ver- leenen aan de maatschappij Van Duyse's Vrienden voor hel helpen oprichten eener volksbibliotheek. Deze bibliotheek, sedert omtrent een jaar tot stand gekomen, is sterk bezocht door onze wer kende klas. Een schoone carnavalesken stoet, ingericht door alle de maatschappijen der stad en waarvan boven gemelde maatschappij der Van Duyse's Vrienden den voordragt genomen heelt, is alhier uitgegaan den 28 februarij 1865 met hel doel van eene in zameling te doen, in voordeele der huisgezinnen van de slagtoffers omgekomen in de koolmijnen van Dour en deze der Oostendsche en Anlwerp- sche schippers op zee verongelukt. Deze stoet heeft eene groote menigte volk in stad gelokt en de omhalingen hebben 579 Iranks 25 centimen opgebiacht. Een ander schoon feest, dat ook eene groote menigte buitenlieden in stad getrokken heelt, is de stoet ingericht door hef bestuur der Kerk fabriek ler gelegenheid der plegtige intrede van den heer bisschop van Brugge, den 17 september leslieden. Door de bezorgdheid der verschillige De verschillige Maatschappijen van stad, beslo ten hebbende eene KAVALKADE op te regten, op ZONDAG 11 February 1866, verzoeken alle per soenen die begeeren deel te nemen aan het ge zegde leest, zich te komen aanbieden bij de bestu rende Kommissie, op Zondag 21“ dezer maand, van 11 lot 12 ure’s voormtddags. De Kommissie zal dagelijks in het lokaal der Van Duyse’s Vrienden (Belle Vue), hare Zitting houden, vau 6 lot 7 ure ’s avonds, len einde de aanbiedingen te ontvangen. tooid en vlaggen wapperden aan alle huizen. De jaarlijksche gemeente-kennis der maand Julij heeft geene bijzondere feesten aan hel publiek ge geven. Wij hebben nogthans eenige prijzen uilge- deeld voor netheid in de woonsten, hetgeen alhier sedert lang niet meer gedaan wierd, en wij vinden hel niet ongepast in de tegenwoordige omstandig heden, waar de netheid zooveel kan bijbrengen om van ons af te keeren de wreede ziekten die in verschillige streken van Europa heerschen. De Kommissie, door UEd. genaamd om die prijzen toe te kennen, heeft in 526 werkmans- woonsten der stad een onderzoek gedaan en met genoegen kunnen bestatigen dal er er geen tien vuile wooningen zijn. Ook, gezien het groot getal huisvrouwen die zich door hunne netheid onder scheiden, heeft de Kommissie geraadzaam gevon den eene groote hoeveelheid, T is te zeggen 52, prijzen te vergunnen. Daar het bij enkel onderzoek ook niet mogelijk was de huisgezinnen volgens den juislen graad van netheid te kunnen rangschikken, heeft de Kom missie beslist de toegekende prijzen te verloten onder de werklieden, bij dewelke zij het meest orde en netheid aengelrolfen heelt. Ondertusschen in aanmerking nemende dat de netheid nog meer verdiensten heeft, bij de vrouw die kinderen te verzorgen heeft dan bij de per- soonen die maar alleen hun huis op te passen hebben, ol wier kinderen reeds groot zijn en reeds hulp verschaffen, heeft de Kommissie de prijzen in twee klassen verdeeld. In de aldeeling zonder kleine kinderen hebben wij 54 huisgezinnen en in de andere aldeeling zijn er 20, die om de netheid hunner woonsten eenen prijs bekomen hebben; welke prijzen zij gelot hebben Twee huisgezinnen echter hebben aan de loting geen deel genomen en hebben elk eenen bijzonderen prijs ontvangen, omdat zij niettegen staande hun groot last van kinderen en hunne weinige bestaanmiddelen, nog orde en netheid in hun huis weten te doen heerschen, hel zijn Courcelle Victor, met vijl kinderen. Millecam Leo, met acht kinderen waaronder vier onbejarige. Wij mogen het kapittel openbare Feesten niet eindigen zonder te spreken van het feest, gegeven Gisteren, dingsdag, is de Kamer weder byeen gekomen. In dezelve heeft .VI. Dumorlier eene interpellatie gedaen aen het goevernement, over dewelke wy zondag een woordeke zullen zeggen. 60 jaren 10 maenden en 21 dagen, geboren te Caeskerke genheid van de prysdecling der Akademie. Gij hebt deze omstandigheid waargenomen om onzen inboorling Edmond Declercq, die verscheidene prijzen bekomen heeft dezen jare, in de Nij verbeid - school van Antwerpen, eenen openbaren blijk van achting te geven. Gij hebl LEd., vergezeld van het muziek, de kitideien der Geineenle-school, de leerlingen der Akademie, de maatschappijen Heilig Kruis Scherp duur. Nu morgen niet, Van Duyse’s Vrienden, Ware Vau Duyse’s Vrienden, (en huizo van den heer Declercq begeven, om hem ter Regeringzaal te geleiden en aldaar een zilveren verguld eermetaal aan te bieden. (Eindehierna). Op gisteren, 16 January 1866, heeft de heer Emile Baas, van IFervick, ter herberg den Os, alhier, een Solo-slim gespeeld. (Medegedeeld). LI' Ir' 1 I 1 I Il Jai jolgd.) a a a u zoo over de over andere aekt in het sche maet- ngsbrieven i van stad Ten, en dat slke maet- insche brief ilschap der schoon dit e onkunde zelfs a tu iden, welk i, lot eene lie de zoo in het vak en wy io ezieti. De J zyu ten liten, dat de zelfde de mee net woe- dat royn eu moed i van my iel bosch HOLLOWAY’S ZALF en PILLEN. Krampen, Zenu wen pyn, Neufralgia. By de verandering van het saizoeu zyn de ellendige kwalen slecht te voorkomen, dacr iudi- geslien, trage omloop of koude, de pytien veroorzaekl, alle aendoeningen der zenuwen vergezellende. Degene welke wenschen spoedig, goed en gedurig hun lyden ie zien ver- dwynen, worden ernstig hel gebruik van Holloway’s Zalf en Pillen aenbevolen; bet gebruik in weinige dagen zal hun bewyzen dal wetenschap gemak kan verzekeren, ei» dal kunst geinak voor kwaed kan verplaetseu. Deze mid delen, eenmael gebruikt, boezemen onmishaer vertrouwen in en duizende door persoonlyke ondervinding van deze gevallen door hen toegepast, hebben hunne zieke vrienden verligt door het vroege gebruik en aenhouding met deze onschatbare geneesmiddeu, welke alles doeu genezen. 8 Gó 19 45 1G 85 •adc. naer het- stellen, de len minsten zal plaets ekblad alle tg vallen, yu hoofd, den vloed en dan, iet water krasschen oseb be- van ’t ge- ier oogen der ser- ïr hel. In els eener en regler l, welke, vau het 12 81 8 58 17 4G 18 55 li 1 men over- ;r over de len groot- g van ons lad in zyn ade tueé- on ze stad jsdag was der ver- •ettde ge- y moeten I heelt, is ael wagens frisch en :le bewo- iuwigheid p van Israël de stad ver- n hel Week ten de hin- willen aen ng te maken obias, dezen den kapitein testuer mis- :oodanig dat int, en dat chip toever- al hetzelve aven zoude Burgerstand der stad Dixmude. OVERLÏDEXS. 17 January. 1160 zakken tarwe van 115 liters waren ler markt. Tarwe 21 a 29 75 Nieuwe id. 00 a 00 15z. Rogge 19 a 19 25 265 z. Sucr. 16 50 a 19 Nieuw id. 00 a 00 55 z. Haver 11 a 15 50 28 z. Boon. 26 a 26 50 De verkoop ging traeg. 1 Jan. 18 92 16 66 1018 17 96 s echter oorvloog Hing van afgrond, en woonende te Dixmude, dochter van wylett Felix en van wylen Maria D’haene, echtgenoole zender kinders van Fratieisca Debedts. (Konyne straet.) 14 id. Hector Leo Adam, oud 4 maenden 28 dagen, ge boren en woonende te Dixmude, zoon van Carolus Lu dovicos eu vau Paulina Franctsca Wyliie. (VVoutneu- sirael.) 15 id. Amelia Sophia Minne, huishoudster, oud 58 jaren, 5 maenden 10 dagen, 'geboren te Pervyse en woo- neiide te Dixmude, dochter van wylen Ditmisius Lu- ifovieus Gomers en van Amelia Sophia Gbyuuebeire. (Weststraet). I^valkade werpt, wacrvan het daereven met zoo grooteti |OI sprak, niets anders is dan eene uitdrukking van spyt, vln bael en afgunst, omdat de mannen vau hel lasterblad voorzien dat dezen j ire de karnavalfeeslen mogelyks deze v.m verleden jaer zullen overtreffen, luderdaed, al de iiiaelseliappyen van stad, twee uitgezonderd (en dit altyd dezelfde) hebben aen den oproep beantwoord, en vele zyn er reeds die, elk in liet byzouder, volop bezig zyu aen hel ju'twerk stellen der uoodige middelen om met luister den stoel by te woouen. Met genoegen' hebben wy vernomen dat ook neeringdoe- ners zich reeds hebben uengegeven. om hunne neering of ambacht op wagens te verbeelden, iets wal verleden jaer veel byval voud. Verderen uitleg zou hier overtollig zyn, dewyl de pro- „r.iinina van hel feest weldra zal afgekondigd worden, vvaeriu de geileek kavalkade zal worden uitgelegd. VIRSMG 10 Jan. 1295 zakken tarwe van 145 liters waren ter markt. Tarwe 21 00 a 50 Nieuwe id.-a- 12 z. Rogge 18 50 a 19 50 260 z. Sucr. 17 a 18 50 Nieuw id.-a- 28 z. Haver 12 a 15 50 62 z. Boon. 26 a 27 50 De verkoop ging traeg. Bergen. 15 Jan. 18 49 16 24 4289 17 70 Rogge Sucrioen Haver Boonen Per hckloliter. Tarwe, 1' kwal. id. 5' id. Getal hekiolitcrs Tarwe (miobekpuïs) fr. rwlen, blauwe Nog een woordeke over de beide maetschappyen van J|. Debreyne (samengesteld uit een en dezelfde leden) die geweigerd hebben bet feest by te woonen. Zoo als men weet, zal bel karnavalfeest worden gege ven, ten einde gedurende den omgang eene geld inzameling ie doen in voordeele van stads behoeftige ingezetenen. Nu, nietlegenslaeude dit liefdadig doelwit, weigeren kop- piglyk d“ maetschappyen Nu morgen niet en de zooge- naeuide Ware Van Duyse's Vrienden, aen dit zoo mensch- lievend als aen stad voordeelig feest deel te nemen. Xou men dan niet stellig mogen zeggen, dal de leden dier luaetschappyeu alle broederlyke gevoelens uit hun hert verhauueu hebben, gezien zy alle middelen gebruiken tot mislukking van een feest, dat eenige honderden franks vuur ’s stads beboefligeu moet opbrengen Doelt treden wy daer niet verder itt; die beide maet- schappystt zullen en kunnen gemist worden. Hiervan liebheii wy de overtuiging bekomen het verleden jaer, of schoon zy dan ook dachten en alom zegden dal, zonder de tleederkas der iVorgeunielen, er niets verrigl kon worden. Dal men nu oordeele, hoeveel belang die mannen stellen ju ’s stads algemeen welvaren AB. Allerhande Aiciivvstydingen. De heer H. Deconinck, professor by T kollegie van Oostende, is benoemd lol geestelyke besluerder van liet hinclitjes-weezenhuis eu vau hel klooster der Benedic- tiueu te Pvperitighe. Den 19“ dezer zyn te Ramscappelle twee huizen en een stal afgebrand, ten gevolge van den slechten toestand der schouw. Zy waren bewoond door de weduwen Delouse en D’llaeuens. Al de meubels zyn verbrand geworden. De stal bevatte 8 hoornbeesten, die insgelyks in de vlammen zyu omgekomenzy behoorden aen den landbouwer Van- houlte. Het verlies aen de gebouwen, die toebehoorden aen mevrouw De Clerque-VVissoc, te Gent, wordt op 5000 franks geschat, eu dat voor de Interacts insgelyks op 51)00 fr. Niets was verzekerd. Op bevel des Ministers is de kudde van 92 schapen, duurden besmeltelyken typhus aeugerand, en toebehoo- remle aen den pachter K. Provoost, landbouwer te Leflin- klte, vrydag laelst afgemaekt geworden. Hel vleesch dier Isdiapeu is verkocht om aen de verbruiking te worden luvergeleverd naglans zyn vyf dieren eu de huiden ge- Iduiven geworden. De prys vau ieder schaep op 70 franks I brengende, komt men aen een verlies van 6440 fr. voor Iden eigenaer. Pachter Provoost heeft inden tyd van twee Ituaemlen 40 ossen eu koeijeu en 120 schapen verloren. Dingsdag nacht is te Comen eene schrikkelyke moord gepleegd. Sedert lang leefde vrouw Lesage met I luren echtgenoot eu 8ujarige grootmoeder in onmin. De [iwee eersten hebben haer vermoord, door haer met eenen Ihamer op hel hoofd te slaendaerna heeft de man hel lyk [Opgehaugen, om aen eenen zelfmoord te doen gelooveu. I Men leest in de Anlwerpsche dagbladen De burgemeester der stad Antwerpen, meent ter kennis vau het publiek te moeten brengen, dal de runderpest zielt vertoond heeft in eenen koeislal dezer staddat in- I gevolge dezes, geene runderbeesl meer de stad zal mogen hilgaen, en dal lot nader bevel, de veemarkt zal opge- I schorst worden, te beginnen van heden. I ■- Men sehryft uil Thiell, 14 january Men zegt dat de drie jonge Afrikaners, die in ’l kollegie loeier stad l’ltuis liggen, uilermateu verwonderd slaen zien nebben, wanneer zy vrydag die scbooue wille vlokken uit 'ie lucht hebben zien vallen. 'T was immers de eerste keer pa» kun leven dat zy zoo iels zagen. Hun vader die in Alnka gebleven is, had bun geschreven dat zy wel op den sneeuwen op den vorst moesten letten, en hem nadien "ecrschryven hoe dat zy alles bevonden hadden. Hel was over omtrent ééne maend dal hy hun dal schreef, en hy petto in zynen brief onder andere Dat hy door de ovet- kr°ote hitte niet wist waer kruipen, om zynen brief peschryven. Men schrylt uil Antwerpen Sedert onze berigten pn 25/51) December, hebben wy geene andere aeukomslen au Zaeilynzaed van Riga meer gehadde pryzen blyven 'ooridurend vast, aen 74 Ir. voor P. Puik; aen 72 tol 75 por Puik, i n aen 68 lot 71 voor schoone middenmatige 0“rl. dit alles tamelyk gezocht. Deze laelste dagen is het I 'agaensch graett gevraegd geweest aen 55 en 57 fr. den ‘cctoliler, doch weinig wierd er ler plaets gebragt. 1 i

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1866 | | pagina 3