ZALF HOLLOWAY warns w Eüsöösssa Beenhouwers-halaem te koop tegen eenen genadigen prys, by August Vertinde, Werken van M. Harry Peters. Marktprijzen. Pieter Mortier, P. J. Beun en Zonen, ■Suis- en Ityluig- Franciscus Spyns, Benoit Blomme-Coquel, Huis, uit er hand te Koopen, TE LOO, in de OOSTSTRAET, I GENEZING EN TROOST VOOR DE BEDLEGERIGE wi baesin den Karpet, Kiekenstraet, le Dixmude. Ten btrreele van dit blad Brieven uit Itaelje, door A. Suooni, pr., 40 «ent.bezigligen. Al rot Wi lai da Verkrygbaer by den Schryver, te ANTWERPEN, 10, Lange Gang, <0. Het Kunstfeest te Antwerpen, met een aental platen, fr. 1-50. De nachtspoken (fantaslieke verhalen), IV. 1-00. Rozen voor de Verkent, boertige alleenspraeh, Ir. 0-20. De Dochter van den Hofnar, tweespr., fr. 0-20. De Zoek Coeck en Goethals, Ir. 0-50. Ter Pers gelegd: VIER BLADZVDEN UIT HET RAMPENBOEK. Men schryft in op het bureel van 't Boterkuipje, ten pryze van 1 frank. en volgende dagen, telkens om 1 1/2 ure na middag, le D1X.V1UDE, ten sterfbuize van Joufvr. Mesdach, We van d’heer Demolder, SCHOONE EN MOBILAIRE VOORWERPEN. De WYNEN, liet ZILVERWERK en het OUD PORCELE1N zullen den 2dei1 dag verkocht worden. Betaelbaer ten kantoore van den Notaris STEVERLYNCK, te Dixmude. Stnid en herbergier le Woumen, verstaelt en scherpt Molenhamers in volle waerborg. Verders recommandeert hy zich in alles wat zynen stiel betreft. Voordeelige pryzen. Eessenwe^, ft* 6, regt over de Slatie plaels. bevelen zich aen de heeren Pastoors, Kerk meesters, Kloosleringen, enz., voor het maken van looden gotbieke Kerkvensters en ander Glas werk in alle teekeningen. Aen le nemen per voet of vierkante meter; zy herstellen ook oude Kerk vensters in hel nieuw. Eenieder kan de teeke ningen, met glas in lood gewrocht, in hunne werkplaets ten allen tyde bezigtigen. Zy verhopen door den gematigden loon, spoe dige en goede bediening, de voorkeur voor zulk- danige werken te bekomen. Molenaet en Olieslager, Weslstraet te DIXMUDE, heeft de eer bet publiek bekend te maken dat hy zyn bedryf als gewoonte blyft uitoefenen en dal zyn Magazyn by voortduring voorzien is van MEEL, OLIE, LY$ZAED-KOEKEN, RAEPKOEKEN eu andere Koopwaren, zyn vak betreffende. Hy neemt deze gelegenheid te baet om zich by eenieder aen te bevelen en verzekert eene ter trouwe bediening. 25 Feb. -a- 17 50 a 22 -a- 12 50 a 12 75 15 50 a 14 50 9 50 a 10 25 15 50 a 15 -a- 27 50 a 29 65 a- is voorzien van deze onderstaende voorwerpen die hy het geëerd publiek te koop aenbiedt Aelpompen in zinc of in gegoten yzer; Water en Bierpotnpen met buizen in lood, glas, tin en yzer (verlot), Geykte Basculs van 150 lot 500 kilos, gewaerborgd voor een jaer. Slrooisnyders voor manége of rossekot, alsook voor d’hand met jagtwielen van 1 met. 20 cent», hoogte; idem Engelsch systeem, stelsel in yzer. Tabak-, Raep- en BeetraepsnydersDorsch- luigen met vlegels, systeem Cheyns. Eene groote hoeveelheid Sloven naerden laelsten trant of naer het verzoek van’t publiek; verders al wal zynen sliel belreft, le lang om le melden. Die den bovengenoemde gelieven met hunne orders le vereeren voor de gemelde" voorwerpen, mogen zich in alle vertrouwen, zoo voor de werk- zaemheid als voor den prys, by hem vertrouwen. by de markt, geteekend se C, n’ 6, besiaende uil verscheide boven- eu beneden-kamers, allen ge- plalonneerd en behangen met papier, achlerplaels met waschkeuken, honllogie, steenput en cilern; alles zeer geschikt voor rentiers en tot alle nei- ringen. Men mag hetzelve alle dagen gaen Elk zeg hel voort. door de on Mi ty. 10 Vo kl( pk Ik lli ter uii IN’! Bui W< liet dm D eu <lei Cent. 2 Maert. W nille len niet te di blad spre geer b k lt 8 SI V in d< die l)E' KEI ovei de zelfs best V Stat klei dan verl I lila; de i bot toe uil; ge I Koolzaed-olie guld 65 10 Dixmude. Drukkery van VION.' 80,000 fr, per niaend of 240,000 franks in drift tnaenden. zonder ttog ie Spreken van de ryke geschenken, de dia-* uiatileu en juweelen, welke men die bekoorlyke uachtegael zal aenbiedèn. Zy kat) dus gemakkelyk de hoöge mode van Parys volgen krinolienen niet gouden en zilveren ressorts en halve leertjes, met gouden en zilveren hielkens, aen 500 tot 400 franks 't paer. Don Manuèl, de hefeemde danser op één been, die zulken groolell byval op de voornaemste looneelen Van Londen en NeW-York heeft bekomen, bevindt zich thans ie Brussel. De heer Donati geeft tegenwoordig vertöotlin- gen in den Casino van Si. Huibrechis-galery, waer hy sterk toegejuicht wordt voor zyn origineel talent. Maendag laetst is er by de kinderen van Bernard Hnysnian in den Busch, te Eecloo, een zwyu geslagl, het welk om zyne zwaerte als een wonder in zyne soort voorkwam. Geslagt wóog hetzelve niet minder dan vier honderd vyLen-zeslig kilos! Elke achterhesp woog zevett- en-derlig kilosBy de singling van dit tiatuer-wonder waren eeh groot getal landbouwers opzetlelyk ter pluels gekomen om de afmaking te zien en hel gewigl van het dier te kehnen. De Weg Tót ottsTERFELTKHEio. Wal wy gelooVen en waerom. Het was de aentnerkibg van een beroemde doctor der laelste eeuw, dat de menseh welke een preparat voor naluerlyke pyn zoude ontdekken, zeker zynde in des- zelfs oüzydige uitwerkingen als water op het vuer gegoten, zoude gerangschikt worden in de weerdigheid der na komelingschap naesl de schryvers der Geesten; Professor Holloway, dc stichter van dal eenvoudig doch grondig systeem van geneeskuudige behandeling, hetwelk met zulk eene wonderbare snelheid de oude en de bienwe wereld heeft doorkruist, schynt dit groole vraegstuk beantwoord le hebben. Het is aengevoerd, by dezen die de eigenschap pen van zyne beroemde Pillen en Zalf in derzelver eigen ongesteldheid hebben petestifieerd, dat zy niet alleen de pyn vetliglen volgens alle in- en uitwendige kwalen, maer dezelve geheel en al uilworteleo. Dal deze geneesmiddels zyn onder de wonderwerkende agenten van eenen leeftyd ♦ah wonders, daer is geen twyfel aen. Degenen welke gfttöoven dal dé wetenschap der medecyn is naby een mo nopoly en dal er geene hekwaemheid is boven den cirkel det Faculteit, welke op een diploma nederzien als eene Soojt Van firman waervoor iedereen met eer zoude moeten buigen, tal zekerlyk verkiezen in eetis gedood te werden dan ongeregeld genezen le zyn. Dat is onze smaek niet. Wy geven zeer weinig voor namen, «iet voor groole woorden en dogmatiek schudden wy het hoofd. Hetgeen wy zien en weten, dal gelooven wyen werkeiyk de be- wyzen der onveranderlyke uilweiking van Holloway’s ge- nteesmiddelen zyn tairyk, zoo bestaenbaer ontegenstrydig aen ons gewoon verstand, aen hoogmoed eigen de neiging 'welke wy met de meeste menscheii gemeen hebbente- geotydelyke gesaactiouoeerde systemen noodzaken ons, nolens votens, aen dezelve ten vollen crediet te geven. Het mag zwakheid zyn, geleid te worden door onze eigene uitvindingskracht en de testimoniala of eeriyke getuigen, aennemende als Godsdienst wal de belangheb bende redenaars van elk zwak systeem ons zouden doen gelooven; maer wy bespreken regt aen het onafhankelyk gebruik Van ons vermogen eu moeten onze misdaden slateeren. De wetenschap der medecynen, in praktyk ge- bragt by het grootste gedeelte onzer ware professoren, is meer cirkel van sleriotypische voorschryviogen, welke elk verstandig nteusch weet te beantwoorden door niet een ■it tien van deszelfs doel. Holloway’s geneesmiddelen, zoo verre als wy kunnen oordeelen, blyven niet een uil tien in gebreke de genezing te bewerken. Dal is ons aulwoord, gebaseerd op observatien en inforinalieu, aen allen die ons oordeel aenklagen; wantten gevolge deze buitengewooue toebereidselen, wal ons aengael, eene reglveerdige lof tuiting. Botton Bee. TBW^kir’rrrrei MAEURAG 19" MAERT 1SGC Sehililers, Versieringen voor kerken, enz., HOLLOWAY'S PILLEN en ZALF. Flatulence, nausea, onverteerbaerheid. Niels drukt de geest spoediger neder of verzwakt hel lichaem tneer, dan eene maeg niet in staei zynde deszelfs voedsel te verteeren. Onverteerhaer- heid maekt het leven zoo ellendig dat de meeste zelfmoor den daerdoor entstacn, welke onze zenuwen aendoen. Wanneer Holloway’s Pillen dagelyks gebruikt wierden en de Zalf dagelyks tweemael over de aengédane deelen ge wreven wierd, zouden deze verdrietige gevallen weldra ophouden en aengename gedachten de ellende opvolgén, alreeds door dispeusia vernorzaekt, welke den lyder tot ellende en wanhoop voert. Holloway’s prysbare toebereid selen hebben lang prefererend geweest door de wonder hare genezingen iïilgeoefend over deze kwael, welke met flatulence, nausea, lusteloosheid eu hoofdpyn dikwyls noodlottig eindigt. Deze wonderbare Zalf werkt als looverachtig in de verligtiug en genezing van oude zweeren, wouden, kwade beenen, ulceers en eruplien der huid; dezelve over de oppervlakte gewreven, dringt door en zuivert elke plaels by desaefs doorloop, de gezondste invloed nitoefenende op de inwendige constructie. Deze Zalf geneest door zuivering alle animalicale sappen waermede ze in contract komt en bevorderd eene getonde en voortdurende genezing. Jicht en Rhumatisme. Voor leiders der martelende pyn van rhumatisme en jicht zal deze Zalf onschalbaer schynen. Na fermenting met warm water, de verzachtende werking van deze Zalf is wonderlyk dezelve schynt tee- nemael de inilammatie le verminderen, maekt de pyn draeglyk, vermindert de zwelling, hersteld den natuerly- ken omloop en verdryft de kwael. Voor de bovengenoemde kwalen is de Zalf van HOLLOWAY en de Pillen onwan- kelbaer aenbevolen. Diptheria, Bronchitis, Zeere Hals, Roesten en Verkoud heid. Deze aerd, van ongesteldheden kan genezen wor den met Zalf, door driemgel daegs de hals, de borst en de ruggraet van den zieke té wryven; dezelve zal weldra in dringen en oogenblilkelyk verligtiug geven. By alle graden van influenza, koude en bronchitis mag deze behandeling met gerustheid en zekerheid aengéwend worden. Inderdaed hel is niet bekend ooit in gebreke te zyn gebleven. Alle verscheidenheden van Huid-onsleking, Scrofula en Scurvy.Deze Zalf 4s eeue zekere genezing voor ring worm, scurvy, scrofula eu voor de meest ingewortelde huid-kwaleu waeraen het meuschelyk geslacht onderhevig is; dezelve kunnen niet spoediger en zekerder genezen worden dan door hel gebruik van Holloway’s Zalf, tegelyk met liet gebruik zyner beroemde Pillen welke zoo krachtig op het gestel werken, tn hel bloed zoo zuiveren dal deze kwalen geheel en al uil het gestel verbannen worden en dit eene voortdurende genezing ondervindt. Waterzuchtige Verzwellingen. Neem in acht voor deze gevaerlyke en geheime kwael, welke gewooidyk by ons even als zachte gevoelloosheid of als geringe geelzucht zich vertoont, waervau weiuig oi geen notice wordt genomen alvorens de beenen gezwollen zyu. De oerzaek van de kwael moet aen de lever of in de maeg gezocht worden; daerom gael direct te werk door Holloway’s beruchte Pillen te nemen naer de gedrnkte instructie en wryving der Zalf goed over de kuit van de maeg en regter zyde, alwaer deze organen liggen. De meest waterzuchtige ge vallen zullen spoedig door de te zamen gewerkte invloed der Zalf en Pillen genezen. Hemoroïdes, Fistulas en inwendige Ontsteking. Deze kwalen zyn zeer ellendig voor hel ligcliaetu en de geest, verkeerde delicatesse verbergd dezelve aeu de bekendheid van den besteu vriend. Menscheii lyden jaren aen hemo roïdes en dergelyke kwalen, wanneer zy steeds hebben gebruik gemaekl van de Holloway Zalf, met oogeublikke- lyke hulp, en hunne eigeue genezing bewerkt zonder bet vervelende van het uitleggen hunner kwael aen anderen. De Pillen werken gTQOlendeets mei de Zalf, daer zy hel bloed zuiveren, deszelfs omloop regelen, de aengedane deelen eu het geheele gestel vernieuwen. Ongeregeldheid van de Nieren, Steen en Graveel. Worden oogenblikkelyk verzacht eu ten laetsle genezen wanneer deze Zalf is goed gewreven, tweemael daegs in de zyde, op de plaels van de nieren, waerin bel lang zamerhand dringt en byna in alle gevallen oogenblikkelyk verligting geeftmaer aenbouding wit een volmaekte genezing bewerken. Beide ZALF en PILLEN moeten in onderstaende gevallen gebruikt worden Kwade beenen, slechte borst, verbran ding, beet van moskiets, coco bay, chieyo voel, wintervoeten, springende handen, eksleroogen (zachte), kanker, gezette en slyve, gelederen, elephantiasis, fistulas, jicht, klierzwellin- gen, pyn in de zyden, hemoroïdes, rhumatisme, schurftig hoofd, zeere leepels, zeere keel, huid-kwalen, schurft, zeere hoofden, gezwellen, ulceers, verwondingen en geeuwingen. Omstandige inlichtingen zyn by elke doos of pot gevoegd. Worden verkocht by de Apothekers fr. 1-50 cl., fr. 3-75 cl. en O fr. voor eene doos of pot. Voor den verkoop in ’4 groot vervoege men zich by Professor HOLLOWAY, 99K, Strand, LOWOA. Volgens de wel neérgelegd. N. Tarwe Kogge N. rogge Geerste - Nieuwe geerste Haver Boekweit Nieuw Kooliaed Lynzaed 27 50 a 29 Koolzaed-olie Euld 65 10 a- Per hectoliter. Witte enroode tarwe fr.-a- 17 50 a 22 d-a 12 50 a 15 -a- 15 50 a 14 50 9 50 a 10 25 15 50 a 15 a- Bekroonde Werktuigmaker, Vischmarkt, n° TE BIXMLDE,

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1866 | | pagina 2