x.-z. gegeven is; en de mililianen van 1863. die nu bin- waer de Honing met de Bismarck gewooulyk werkt. dat wy de roermakers) daer en dui der wet, die g zyn ais de welken zy yk en moet It van goede byna geene nnnen aen- mhertigheid al de burge- i bestuerder verscheidene en Berg van insgelyks in en schepe- n laten het o zestig dai- ;rooten libe- anen zy zich Id heelt; de Ike M. Van- aerzelen le si inwendige i misbruiken kunnen be- ildiging van el gezegde aekend. Dis- jd het kleri- gelegenheid iligheid zon van afhangen, rnaer wal zag men Frère, Dolez en al hunne achlerloopers, tol hel Weekblad toe, smeelen mei sleenen naer Deel.amps en noemden hem Kaelkop, als Fliseüs.... En nu dat Catilina aen de poorten is, vermaken zich onze Ministers in de Kamer met hel zwarte Spook te doen dansen.... Houdt op, komedianten, gy verraedl hel land!... En dit op den oogenblik dal wy op de wysheid van Leopold I niel meer steunen kunnen 10 z. Rogge 19 00 a 00 00 159 z. Suer. 18 50 a 21 50 Wil men eens weten hoe het er gaet in Dnitsch- land en in Pruisen, alwaer uil elke stad, uil elk brug, die de gedachtenis vergetende zyner deugdzame moe- dorp aenhoudend konvooijen en wagens met jonge ïlling dal de t er besluer- uwig waren, y op hunne dat, omdat n geslolen nsgelyks te rdien ja, zy nafhaukelyk er Bara be- bekomme- ntdekkingen Ie pligtigen en dan ook, worde tegen Iksverlegen- •gers, niets, zoude hen in hun wan- -u raed des d vinden in n len minste waren voor e slagtoflers rnaer neen emschenden niel zeggen, Teloosbeid is 5 en hunne Velleden week moesten de soldalen der land- wiens nsem eenieder medelydend wehr van de stad Aken vertrekken; men weel dat zy meest allen getrouwde liedet. zyn; een droevig spectakel vertoonde zich by dit vertrek; de viou wen en kinderen vergezelden huilend en weenend hunne echtgenoolen en vaders die zich op bel slag veld aen de dood gingen blootstellenaen den spoorweg gekomen, liet de hopelooze menigte zich - i los in verwytingen en verwenschingeo jegens den Koning en zynen minister von Bismarck, en de De laetste berigten die wy over de oorlogs- kwestie tusschen Pruisen en Oostenryk ontvangen, zyn heel slecht; alle hoop op vrede is verdwenen, en de losberstiog van den oorlog is ie voorzien. Er bestael melterdaed eene konvenlie tusschen Pruisen en Itaelje, en die overeenkomst zou een begin hebben met hel oogenblik dal Pruisen door Oostenryk wordt aengevallen. Oostenryk is gereed om in ’t veld le komen; al de duilsche Stalen, zoo kleine als groote. staen van hoofd lot teen gewapend; zelfs zyn al de Duilschers, werklieden in Belgie, sedert eenige dagen uil ons land getrokken, om dal ze opgeroepen zyn om de wapens op le nemen. Italië ook is in volle wapen rusting; men verwacht alleoogenblikke een mani fest van Victor-Emmanuel, dat gelyk zou staen met eene oorlogsverklaring; Garibaldi heeft het kommandement aengeuomen over 10,000 vrywil- ligers. En lerwyl Pruisen met zyne legerbenden naer Saxen en Hacovereu optrekt, bereidt zich keizer Napoleon om twee legers Iranscheu naer de duilsche froulieren le zenden. Byna TWEE .MILJOEN soldaten wachten op dezen oogenblik, in het center van Europa, enkel naer hel sein om zoo gewelddadig mogelyk elk ander te vermoorden. Daerby is de cholera reeds ontslaen in gedeelten van het pruisisch leger, en zou zich wel op de De kiezers van de volgende gemeenten moeten mei schrik bevangen. Een helsch machien dal den op maendag, 28 mei naest, alhier ter stede voor Koning en de Bismarck op 11 dezer laetst inde de kandidaten voor den Provinlimialen Raed lucht moesl.doen springen by hunnen terugkeer komen stemmen van de komedie, en niet lukte, is gisteren tegen het Beersl, Bovekerke, Caeskerke, Clercken, Ees- koninklyk paleis gerigt geweest, langs den kant «en, Meickem, Vladsloo, Werckeu, VVoumen en terjievery te beveiligen. Dan, met eene schaemte- joosbeid welke Bilboquet zoude benyd hebben, roepe" zy Ul1 wy zeHoeo dat onder onze verant- w00ldelykbeid. Zy is schoon uwe veraulwoor- (lelvkheid; vraegl hel liever aen al dezen die gy zedelyk mishandeld hebtvraegl hel aen den heer [jayez van Antwerpen, die zulks zedelyk en sloffe- |vk is geweest, en dan nieltegestaende drie von nissen van veroordeeling uitgesproken tegen mi- njsier Chazal, geene de minste eerherstelling heelt kunnen bekomen. De minislerieele veranlwoorde- Jvkheid is dus een bedrogmiddel, eene foppery, een woord goed voor de Bouvier’s en verdere snul len van die soort. De representanten der regler zyde vraegden herhaelde malen met eene aenhoudenheid die wy loven, het in druk geven eu uitdeeleu der stuks ingeroepen door den minister Bara, en deze wei- geïde styfhoofdiglyk dit vrye onderzoek, hy deins de achteruit voor hel licht om zich kloekmoediglyk te verbergen in den rook der lasteringen welke hy ontstoken had. Maer de halslairige weigering van den heer Bara heeft moeten doen veronderstellen aen al de ernstige lieden, dal zy kwamen van te hooren. niel eenen vriend van de geregtigheid en dewaerheid, rnaer een discipel vau Tartuffe en Basile. Tol preuve van *t koulrarie, zal die naem den minister Bara by blyven. wierpen vrouwen en kinderen zich razend eu wanhopend op het spoor en verhinderden den af- en kinderen af scheidde van hunne dierbare panden... en waer- om?... om te gaen vechten... waervoor?... Om den hoogmoed van Iwee of drie Bismarcken te slreelen De verledene week hebben wy gezien dat een terzelfder tyde zekere persoonen welke 22jarige jongeling. Karei Blind genoemd, met eene lie soortgelyke vriendschapsbetoogingen niet revolverpislool gepoogd heelt de pruisische mi nister de Bismarck te vermoorden, om dal inder- daed de Bismarck de ooi zaek is van al de onheilen Te dezer gelegenheid hebben wy ook, gezamentlyk met dje over Europa zullen uitbersten. En de onge- onze vrienden, onze voorzorgen legen zekere liberale strael- lukkige, op heeler daed aengehouden door de schenders genomen, welke overigens nu binnen kort, voor Bismark zelf, heeft zich daerna in het prison de eerroovery op 19“ en 2o« april helst keel afgesneden. Maer eeu zwaerder feil is nog het volgende; zoo even lezen wy hel in de EloileEen geweldige schok gevolgd vau een donderend gerommel heefl in Pruisen’s hooldslad de bevolking een oogenblik -- eenige vensters door hel lood ett den geweldigen M. Schabaillie, bestuerder der Broeders de la schok toiael verbryzeld zyn. Sainte Union te Moeskroen, is bestuerder der Eu ziedaer nu de toestand van Europa. M. De- Bousbtugge danten le Ypere benoemd; tiy wordt le champs heefl dit altemael hei verleden jaer voor- Moeskroen vervangeu door M. l’oullel, priester in zien en bel Ministerie tot de voorzigligheid aen- het Seminarie. gemaend, om dat ons bestaen misschien er zal 6 Mei. Per hektoliter. bezwaerlyke mem- en ten onzen laste en nadeele gepleegd, by den Prokureur des Honings geboekt zullen staen. 1G Mei. 810 zakkeu tarwe van 145 liters waren ter markt. Tarwe 28 a 50 00 Nieuwe id. 25 a 27 Nieuw id. 00 a 00 55 z. Haver 14 50 a 17 15 z. Boon. 25 50 a 28 De verkoop ging traeg. Bergen. 14 Mei. aken aen het enkanlig ka- n in bet gezag g van 28 mei HOLLOWAY’S PILLEN. Geene medecyn kan deze Pillen overtreffen in derzelver zuiverende en geneesbare kracht op ieder orgaen van het ligchaem. De inaeg. de lever, de longen, het hart en de nieren verlootten weldra onderwerping aen derzelver invloed, waerdoor alle kwalen van deze organen gestopt worden, alle obstructies ver dreven en tedere werking gezond hersteld wordt; de ver- leering is door derzelver invloed zoo verbeterd, dal nau- welyks eenig voedsel niet overeenstemt. Zuer en flatulency zyn verwezen, nausea en maegpyn verdwynen, de geest wordt levendig en de gedachten opgeruimd. Deze wonder bare Pillen verbeteren gewoouleu van zwakke maeg, helzy dat zy vooitspruiteu door in warme klimaten te leven of verzorging, zy verzekeren gedurende den nacht eenen rustigen en verfrisscheuden slaep, die hel ligchaem tot vernieuwde beweging in staet stelt. Veurne. che karakters laet aenveerd, is uil al zyne 1 ?yn kanton. Ier ooit aen clilig Libeuael iiordiger moet edkeuring van lie alleen met het Weekblad 9 Mei. 929 zakken tarwe vin 145 liters waren ter markt. Tarwe 27 50 a 28 50 Nieuwe id. 21 75 a 26 75 11 z. Rogge 19 a 00 240 z Sucr. 18 25 a 21 25 Nieuw id.-a- 44 z. Haver 14 10 a 15 50 5 z. Boon. 25 26 50 De verkoop ging spoedig- lid, de magtt. Provintiaien sr maken van Burgerstand der stad Dixmude. GEBOORTEN. 5 Mei. Ernestus Hector Blom me, zoon van Petrus en van Cleiuencia Callecuw. (Gasleelslrael.) 5 id. Eduardus L^opoblus Minne, zoon van Petrus Frnn- ciscus en van Fiorentina Sophia Rommeliere. (Baraksl.) 5 itl. Emma Maria Rosseetiw, dochter van Alphonses Leopohlusjeti van Cecilia Francisca Dewulf. (Kleineiid.) 8 itl. Maria Ludovica Brnenin, dochter van Eduardus en van Hortensia Geysen. (Oostvesten). 15 id. Eugenia Romania Deroye, dochter van David Alexander eu van Sophia Cappello. (Paplioek). HUWELVKEN. 8 mei. Josephus Verstraete, jongman, landbotrwers- werkman, oud 55 jaren, I inaeiid en 5 dagen, geboren en woonende te Beerst, met Anna Maria Verplaetse. jonge dochter, dienstmeid, oud 25 jaren. 8 maenden en 14 dagen, geboren te Slype en woonende le Dixmude. Hid. Karolus Ludovicus Leyre. jongman, schoenma ker, oud 27 jaren, 4 maenden en 4 dagen, met Clemen- tia Bauden, jonge dochter, kantwerkster, oud 25jaren, 7 maetiden en 5 dagen, beide geboren en woonende le Dixmude. 16 id. Carolus Lndovicus Syoen, jongman, laodbou- werswerkman, oud 28 jaren, 11 maenden en 25 dagen, geboren te Clercken eu woonende te Eessen, met Amelia Gunst, weduwe met kinders van Petrus Joannes Loncke,' herbergierster, oud 45 jaren, 9 maenden en 11 dagen, geboren te Vladstoo en woonende le Dixmude. OVERLYDENS 10 Mei.Engelbertus Josephus Duyver, metser, oud 69 jaren, (i maenden en 12 dagen, geboren en woonende ie itixmude, zoon van wylen Petrus eu van wyien Maria Luca, erst weduwaer zouder kinders van Melania Vir ginia Steeninaere, thans echtgenoot zonder kiuders vau Maria Catharina Desmyter. (Hospilael). 10 id. Emelia Eugenia Parisis, jonge dochter, mutsen- maekster, oud 21 jaren, 9 maenden en 8 dagen, geboren le Polliuchove en woonende te Dixmude, dochler van Joannes Eduardus eu van wylen Natbalia Eecklioul. (Stovesirael.) HOLLOWAY’S ZALF en PILLEN. Hoop voor allen. Welke kwalen het ook zyn mogen, geene behoeft te twyfelen genezen le worden, alvorens zy deze onschatbare geneesmiddelen gebruik! hebben. Helzy de kwael inwendig ol uitwendig is, uil zieh -zelven of door geweld, zoodra er eeue genezing mogelyk is de geneesmiddelen van Holloway zullen het bewerken. De gestrengheid door langen duer der ziekte is geene grens voor de gelukkende invloed door deze twee geueesmidd len bewerktwelke reinigen, zui veren en versterken elk solied deel, en de sappen Van het ligchaem en gehiel de verteeringsdeelen vernieuwen. Zy geven gezondheid aen ieder geheim orgaen. Deze bewon- derensweerdige tegengiften voor kwalen werken direkl op hel inzuigend gestel der longen, het hart en den omloop waeraeu zy onmisbaer energie, kracht en moed aen ai de ualuerlyke werkingen van hel leven geven. DE OORLOG. Delnngryke inlichtingen. Henrilje Debreyne heeft ons drie mael op den toon vau een oubeschoften slraetjongen gevraegd wan neer H¥ eens in de Boter kuip zou staen; wy hebben bel hem één mael doen kennen, namelyk dal wy hel Helen ongelukkigetl riepen luidop dal zy den triomf van vooral uit achting voor eenige der ireffelykste persoonen Oostenryk verlangden. Toen de trein ging verlrek- zyner familie, uil eerbied voor zyne clientèle, welke groote- ken lyks uil brave KATHÖLYKEN bestael, en ook wel een beetje om dat wy kompassie meiden dompelaer hadden, tocht twee uren lang; eindelyk na aenge«ende Doch nu dat byons op «nze stappen achtervolgt eu ons gewelddadigheden gelukte men er in den trein te herhaeldelyk heeft uitgedaegd opdat wy hel zouden ris- doen doorryden die vrouwen heren hem in de Kuip te plaetsen, ten einde zoo zou hy aen eenige zynér vrienden hebben gezegd eene reden te hebben om den een of anderen avond, by het naer huis gaen van estamiuel, ons zyne vriendschap met vuisten te kunnen betoogen, zoo doen wy hem heden deze eer aen, niaer verwittigen desnoods aen a onverschillig kunnen noch mogen blyven. K lezing. Eeneandere serieuze zaek. De eed van Annfbal! schrikkelykste wyze kunnen overzeilen aen de llv heeft hem gezworen hel manneke van deu andere legers. liberalen klub! Het lot is geworpen! Nog vóór de' Ook in ons land is men niet te zeer vertrouwend kiezing van 28“ aeustaende, zullen een aental der invloed- in de toekomst. Zoo even lezen wy in de Gazelle liebbendsie Onafhankelyken een eiijen met dat gasije te beige dat by ons de militianender klassen van 1859, pellen hebben Het Kuipje vooral staet op zyn zwart boek 1860 en 1861 (voetvolk) nu onmiddelyk zullen aengeieekendHet moge dan ook <ie Onaf hankelyke herren ingeroepen worden, als bet order daerloe nog niet lusten of niet lusten om TE VECHTEN, de uitdaging is ge- gegeven is; en de mililianen van 1865, die nu bin- daeo! Geeneverzachting, geene genadeHei is beslist.... nen eenige weken met verlof naer huis zouden de eed van Annibal is gezworen!... Imogen gaen, zullen onder de wapens blyven. En wie denkt men wal en wie dit gasijen is, die zoon Hel belgisch leger zou met 50,000 man vet sterkt it)Jvgp]iy karakter aen den dag legt? Helaes! het grootste worden. onverstand van de gebeele stad een beerke le peerd en een hondje le voetde Don Quichutte van de Appelmarkl- L.o-n -- „„.r _n--j---ri der, Liberael geworden is. en om dai hy Liberael is, de per- i rekruten en soldaten, vertrekken, men leze hetgeen soonen die niet denken zoo ais hy Leeft Looren spreken een ooggetuige schryfl uit Aken, eene pruisische door een ander, als een slraetjongen naschreeuwl, erna slad op de Belgische froniieren schuifelt, huilt en tiert by klaren dage, kortom, een onver- stand by bel noemen vau v de schouders optrekt, uur dal hy zich door zyn zoo genoemd Liberalismus, de verachting op den hals baelt vau ieder weldenkend persoon. Vraeg hel liever aen Henrilje Debreyne 15 57 9 94 19 16 15 51 9 H 19 M 15 67 4057 17 46 16 20 5425 18 H id. 5' id. Getal hekloliter» Tarwe (MiDCEsrRvs) fr. Rogge Sucnoen Haver Bootten

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1866 | | pagina 3