I BRANDGEVAREN, Ilanenkamp, M. Adler, tandmeester, laet weten dat hy zich dingsdag naest nogmaels in onze stad zal bevinden. Bekendmaking. Vandevelde-Dekeyser, heeft de eer het publiek kenbaer te maken dat hy eene nieuwe inventie gedaen heeft van Spekjes, goed voor de vallingenGelee en gekonfyle Peeren en Appelen, goede Polboter en eene soort van Moes om het brood te boteren. Schoone Venditie GEZAEGD TIMMERHOUT een feest, dat 'H In zitting briek I - op Maendag naest in de Weslvoorstad, by Ch. Syoen, otn 2 ure namiddag. Sieur LOUIS LEBLEU, in de herberg de Frette, te Dixmude, Appelmarktbrug, heeft de eer hel publiek te laten weten dat er by hem eerste kwaliteit VROEGE DU1N-AERDAPPELS te be komen zyn, zoo voor te planten als te eten, aen 15 centimen de kilo. In zitting van het Wetgevend Lichaetn van Fran- Lryk, heeft M. Thiers geantwoord aen M. Routier, en alsdan deze wederom aen M. Thiers. Doch de Minister, hoe veel talent hy ook aen den dag hebbe gelegd, is er niet in geluk t het effekl van den diskoers van Thiers weg (e nemen. Na een diskoers van Jules Favre, is het zuiver en eenvoudig dagorde aengenomen geworden met -19 stemmen tegen 45. l'c Roubaix heeft het werkvolk verscheide fa- -ken geplunderd en in brand gesteken. Gevestigd te Brussel, goedgekeurd by Koninglyk besluit van den'2 juny 1850. Ily beveelt zich in de gunst van eenieder. van TE CAESKERKE, aen de UOOCEBRUG, Maendag, 25 Maert 1867, om 2 ure na middag, ter heiberg het Fort, bewoond by de weduwe van Ch. Depuydt, en in welke Venditie SCHOONE SPARREN zullen te koop aengeboden worden, hebbende eene lengte van 10 tot 12 meters. Op gewoone voorwaerdeo, tyd van betaling en door het ambt van den Notaris DE SECK, te Beerst resideerende. Het Pensionnaet St. Louis, onder het bestuer ,an den eerw. heer Baerl, heeft gisteren avond een piuzikael en dramatisch feest gegeven, dat onder jnW dan een opzigt verdienstelyk was, namelyk door de executie, eu het doelwit iot’twelk het leest wierd gegeven. Vooreerst was de uitvoering belangryk, om dat lV eene keus van uitgezóchte stukken voor stelde, welke uilgevoerd wierden met die juistheid en samenhang die het beste bewys geven van den voortgang die er de jeugd in de studie der schoone kunsten en wetenschappen maekl. Zy was nog belangryk, om de medewerking die de vöor- naemsle jongelingen onzer stad hadden gelieven te yerleenen lot de'verheerlyking van een feest, dat een liefdadig werk tot doelwit had. In hel eerste deel van het Programma, wierden, builen de symphonic voor violen, uitgevoerd door deheeren leerlingen Ad. Feys en G. Devers, de chansonnelte Zul. Zul! en de beide koorzangen, welke stukken allen eene warme en welverdiende toejuiching verwierven,deduotTAfamtren Bêlisaire, gezongen door twee tenorstemmen, de vlaemsche scène gegeven door den heer Aug. Pil, en het stuk voor Piano gespeeld door den heer G. Vermeesch, onthaeldmet het luidruchtigst handgekfak, dooreen publiek dal uil niet minder bestond dan een 400(a) persoenen, waeronder de heeren leden van bet bestuer onzer stad, de heeren geestelyken, veel buitenlieden, en de treffelykste ingezetenen onzer slede. Het kluchtspel De valschedoktoor, evenzeer als al de audete zang-, en mnziekoefeningen, welke de tyd ons ontbreekt om elk in T. byzonder te be handelen, eu waerin de leei hogen van hel gesticht hebben uilgemunl, vooral de jonge heeren F. Van- hille, C. Jansseune, E. Verlende, van Loo, Feysen Devers voornoemd, Anoolhé en G. Jansseune, verwierven, evenzeer als de stukken vau het eerste deel van hel Programma, de volkomene goed keuring van het publiek, dat door de gestrenge aendacht die het aen de executie leende, veel by- bragt lol de goede en voldoende uitvoering der stukken. Maer zeggen wy nogtans in T byzonder dat de mede de heer Pil te Kortryk. Thiell, Rousselaere, Thourout, enz., is bekroond geworden, de meeste toegenegenheid had van hel publiek, om de ge voelens van een feeder roedclyden welk heldoor eene onverbeleilyke voorstelling in dezieldeed ontstaen zeggen wy dat door muziekkenners met den grool- steu lof «ierd gesproken over de uitvoering van bel groote stuk voor Piano, door den jongen mu ziekmeester, den heer G. Vermeesch, en dat de Koorzang la Patrouille, door hel maer onlangs ioge- ligl burgerlyk genootschap de.Vryheid, onder hel bestuer van den beerG. Vermeesch voornoemd, een heerlyk eu hoogst aengenaem effekt had in de grootste met volk opgepropte zael onzer stad. Ook betuigeu wy hier hertelyk onzen dank uil naetn van den heer Directeur van T geslicht, aen deheeren leden der koorzangmaetschappy de Vryheid, welke, allen oud-leeilingen vao het wyd bekend gesticht, veel hebben bygedragen tol de verheerlyking van een feest in hel instituet zelve gegeven, alwaer vroeger, over tien, vyflien, twin tig jaren, zy van kindsgebeente onder het last en de zorgevan denzellden heer Directeur, tot de jon gelingsjaren zyn opgeleid gewordenwy betuigen onzen warmen dank aen den heer Aug. Pil, wiens welwillende medewerking niet minder lot verheer- lyking van het leest heeft gestrekt, en eindelyk bedanken wy ook hel geheele publiek, dal de pleg- tigheid met zyne tegenwoordigheid heeft gelieven te vereeren. N. B. De opbrengst der omhaling onder de aenwezigen van het leest in profyte van de arme kinderen der Bewaerschool gedaen, beloopt tot 127 franks 99 cenlim. 5S eid kan tepzucht e belan- aegl der >g per- ring te nanncn van W’enrne. z. van i- l alleen i I advies »er goed erigt is. :iniu de n ra te kontent nde; ik ge jere- io slim i uwen i bloei- weinig :n, «at ihunne or lof- lüelykc e sym- nydige ry haer deeling is door e eigen veel lot weerde arig de >or be ien, die lie, zoo eer vau relke gy ergade- le doen grondig er deze schynen is zedig, logingen n blyven muziek kunnen myne aleer te i uil te rail op per des en aeu- 17 22 10 72 18 34 is wel tristi- ,-maet- it ze a laek; zy art u ynn te hoon- achtbare rie be- ;ngen. :r in de ■r begint liedigen, wingen il'StC. yke lack cere zy opgestuerd, hel begeven by Charles Wanhille, by zonderen Agent der was nog Uaetschappy, te Dimude. 11 Maert. 26 89 21 il 5528 26 15 16 85 16 84 II 06 17 66 20 Maert. 803 zakken tarwe van 145 liters waren ter markt. Tarwe 55 50 a 40 Nieuwe id.-a 12 z. Rogge 25 50 a 24 184 z. Sucr. 25 50 a 27 Nieuw id.-a- 54 x. Haver 14 a 17 105 z. Boon. 22 50 a 26 00 De verkoop ging spoedig. Rogge Sucrioen I Haver 24 d., d. van Leo- Boonen Caetfcte berigten. Belgische Bfiactschappy van algcmeene assurantiën tegen De Uaetschappy verzekert legen brand, het vuer des hemels daer onder begrepen, en dit aen teer geringe pre- tnien, alle roerende en vaste goederen, ingeoogsle vruchten, beestialen, enz. Ingeval van brand wordt het beloop der vcroorzaekls schade, zoohaest dezelve gercg'eld is, betaeld. Kapitael der Uaetschappy VIER MILLIOENEN 200 DUIZEND FRANKS. Om andere inlichtingen te bekomen, men gelieve tich te I -auuiiac, uyzunueren agent, acr Uaetschappy, te Dimude. ZALF en PILLEN van HOLLOWAY. Vliegende Jicht en Zenuwsmart. Hel is dikwyls moeijelyk le bepalen welke dier ziekelyke aendoening hel meest doel lydenmaer zulks komi er niel op aen, indien men zyne loevlugt neemt lol de geneesmiddelen van Holloway. Zy verligten en genezen al de aandoeningen der zenuwen en spieren. In de erfelyke vliegende jicht zal men, na alvorens de aen- gedane deeleo met lauw zout water gebaed te hebben, die deelen legelyk moeten inwryven mei de Zalf van Hollo way, zoodat zy er in kunne dooidringen en hare verzach tende en heelende eigenschappen uitoefenen op de dieper liggende vaten en zenuwen, die gewoonlyk zyn ontstoken en dus legelykertyd pyn veroorzaken en opzwellen. De be handeling van Holloway heeft de verdienste van de ziekte te verdryven zonder hel gestel te verzwakken; hetgeen hel onverinydelyk gevolg was van de aderlatingen, hel kwik en de tyloos, eene behandeling die eerlyds voor die ziekten was aengenotuen. Burgerstand der stad Dixmude. GEBOORTEN. 27 february. Romania Sophia Decuyper, dochter Petrus en van Sophia Deceiiniuck. (Kleinendyk). 11 Maert. Rotnanus Josephus Rafael Francois, zoon van Hippoliet en vau Maria Ludovica Ceupens. (Kleinendyk). 14 id. Josephus Jacobus Desideritis Flour, zoon van Pbilippus Adolphus en van Maria Theresia Delahaye. 16 id. Adolphus Petrus Leyre, z. van Ludovicus eu van Clemencia Banden. (Grauwe Broederslraet). 17 id. Theophilus Henricus Vanaiderweireldt, z. van Eduardus eu van Louisa Himpe. (Grauwbroederstraet). Een levenloos kied van het mannelyk geslacht. OVERLYDEXS, 6 id. Alexis Juliantrs Slorm, ond 7 tnaenden en 18 da gen, zoon van tsidorus Leopoldus en van Prudentia Maria Demeuleiueester. (Wouuiensirael). la iu. Eduardus Tackoen, oud 1 j., 14 d., z. van Petrus eu van Rosalia Vangilfuwe. (Kleinendyk). 17 id. Victorina Maria Costenoble, oud 8 m., 17 d naluerlyke dochter van Ludovica Costenoble. (Konynes.) 18 id. Adelaida Amelia Rommelaere, j. d., stryksler, oud 52 j., 5 in., 4 d., dochter van wylen Emmanuel en van wylen Joanna Theresia Berten. (Verkensmarkt). 19 id. Maria Louisa Antonia Desoutter, ond 4 j., 1 m., 19 d., d. van M. Antonius en van jufv. Ludovica Coleta Amelool. (Eessensiraet). 19 id. Maria Brussecl, oud 10 tn., poldus eu vau Svlvia Denvfl. (Mosse 15 Maert. 550 zakken tarwe van 145 tilers waren ter marki. Tarwe 55 00 a 59 00 Nieuwe id.-a- 10 z. Rogge 25 50 a 24 50 185 z. Sucr. 25 50 a 26 50 Nieuw id.-a- 50 z. Haver 14 a 16 50 120 z. Boon. 22 a 24 50 De verkoop ging spoedig. Bergen, (Frankryk). 18 Maert. 26 95' 24 60 5250 26 29 Per hektoliler. Tarwe, 1' kwal. fr. id. 5* id. i Getal hektoliters I Tarwe (middexprys) fr. Concert in het Pensionnnct St. Louts. Allerhande Wieuwstydingcn. M. Caiulle, onderpastoor te Rousselaere, is Ekonoom genaemd van hel Klein Seminarie aldaer. M. De Smet, kaneunik titularis der kalhedrael van Brugge, is in 75jarigen ouderdom overleden. Een cyferaer heeft berekend dal als het dieven- gangsken in de kiesial. n ware gestemd geweest, er 6 uren zouden noodig geweest zyn, om aen drie honderd kiezers huui.e wandeling door T ganske te laten doen. Te Luik hcefl een vader zyn kind verkocht of weg gegeven aen eenen blinden reizenden orgeldraeijer. Daer- <>ver is een notarieele aki geschreven. De Meuse, een ministerieel blad, vindt de zaek natuerlyk. Ware hel de jonge Morlara geweest! Te Londen is er onlangs brand ontstaen in eene school van kinderen; negen dezer zyn verbrand! In twee-en-zeventig dorpen van Oostenryk is de veeziekte ontstaen252 hoornbeesten zyu er van gestor ven en 1775 zyu er afgetnaekl geworden. Te Montpellier beeft een man zyne vrouw dood geschoten met een pistool, waermedfe hy zal te spelen. Zy waren nauwelyks veertien dagen getrouwd Men schryft uil Romen dat elk schip, dal van Marseille komt, nieuwe soldaten medebrengt uit Frankryk, Belgie, Holland, Zwitserland, Engeland en Spanje. Hel legioen der franschen dat eerst van 1000 mannen was, zal er welhaést 2ÜOH hebben. Hel regiment der zouaven vermeerdert in dezelfde evenredigheid. Den 1 January II. heeft de apostolieke vikaris van Pekiu, Mgr. Mouly, plegtiglyk eene nieuwe kerk gewyd. Omtrent 2000 ebineesebe katholyken woonden die pieg- tigheid by. Op den boulevard Pcriere le Parys is er een lokomo- tief gesprongen. Vyf persoonen wierden gedood door de stukken van hel machien. De jonge graef von Brownlow, een der rykste edel lieden van Engeland (zyn jaerlyks inkomen beloopt tol dry miljoen en half franks) is in den ouderdom van 24 jaren oveilcden. Zyn leven is slechts een langdurig lyden ge weest, doch zyne teedere gezondheid had hem het grootste medelyden ingeboezemd voor hel lyden vau anderen. Het was de beste der meesters en zyue liefdadigheid was zonder palen. Men wisi dat een winter, in hel gure klimaci van Enge land doorgebragt, hem noodlottig zou zyu; de genees- heeren zonden hem dus sedert verscheide jaren naer Ma dera, om aldaer le verwinteren. By iedere dier reizen deed de jonge graef de persoonen opzoeken, welke aen dezelfde ziekte leden als hy, doch die de middelen voor zulke kost bare reis niel bezaten. Hy leidde hen met zich mede ten geialle van 50 of 40, na hun overtuigd te hebben, dal zy moesten aenveerden wat hy met kieschheid noemde zyne uituoodiging voor eene reis ter opzoeking der gezond heid. Hv zorgde voor hunne ,uul uuuue rcniKiKcfii genarende de reis, hel verblyf en den lerugkeer, en dit met een welwillende aendacht, die aen vele arme zieken de gezondheid lerug gaf, die hy zelfs nooit ge nieten tnogl. Ziehier wel de aerdigste korrespondentie die ik ooit gehoord heb. Een heer van Londen ontving over eenige dagen mei den onderzeeschen tclegraef het volgende vau eenen vriend uil New-York M. A. L...., ....siraet, te Londen. Derde brief van den Apostel Joannes, 15' en 14' vers. X. Bs Wal mogt toch zulk een schryven beleekenen? Als men het Nieuw Testament opent en de aeugeduide verzen 15 en 14 vau den brief van Joannes opzoekt, vindt men het volgende 15* v«rs. Ik zou u veel le schryven hebbeu, doch ik wil hel u niet mei de pen eu in schrift opsluren. -14' vers. Ik hoop u in hel kort te komen bezoeken en alsdan zal ik u aenscbyn aen aenscbyn spreken. De vrede •zy met u. Onze vrienden groeten u. Groei de vrienden elk in hel byzonder. Hel opzenden dier depeche kostte 250 franken. Had men de volle inhoud der beide verzen had we! 4 tol 5 honderd franken gekost. Zoo”dal al slim uitgevonden.

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1867 | | pagina 3