MOIS DE MARIE. Openbare erkoopingen. Hois de Marie, SCHOOFS. VEXD1TIE van MEUBELS, HUISCATHEILEN EN Herbergsgerief, te Eessen. By uitscheiding van bcdryf. iep tot en i alles .en dit Kantoor van den Notaris PROOT, te Woumen, was voortzetting der diskussie over de adulten- scholen en de wet van 1842 op het lager onderwys. ie god- teerder rzekert lot het binnen ept de moved zy regt en, in a aeu- hedea Itoliek, Smith, relaet, I uil le tes de wyst dke de Ook ien in- l werk dal al d om- inunea byeen en dag chynt, idisse- in de larche Virion Haul- En venle chez SCHOTT Frères, 82, Montagne de la Cour, BRUXELLES. lidaten oud- g, ea M. De edl als is het gbaer iromet- loe lee- acht de aedt de de tus- >efeuea a N° 1. 2. 3. 4. 5. 6. Oplossing van 't vorige Raedsel. om dat die print den graef van Vlaenderen in kari- kalner voorstelde; hy wordt vrygesproken. Deozell'den dag breekt een verhongerde huis vader eene ruil in eene bakkery te Brussel, steelt een brood hy krygt 15 dagen gevang... O mensclielyke geregtigheid Vrydag wierd alhiereen werkman van Woumen, Pieter Blomme, in den wandel Pietje, door de gen darmen in T gevang gebragt en van hier te voet naer Veurne geleidt. Te Veurne zit hy omtrent vier volle dagen in T strenge cachot, onder de beschul diging van medepligtigheid in den diefstal der ossen van Schipman. Nu gisteren, woidt ten vollen zyne onschuld bewezen en, na vier dagen lang de tortuer der onderhooring onderstaen te hebben, wordt hy op vrye voelen gesteld, zonder eene cen tiem vergoeding te bekomen voor de schande en het lyden welk hy onschuldig heeft moeten onderstaen. Të Brussel slaet een sergeant in eenen winkel eene ruit in en scheurt er eene print in stukken, DYNSDAG 28° APRIL 1868 en volgende dag, noodig zynde, zal men te Eessen, naby het dorp, ter herberg St. Andries, bewoond by Barbara Maes, en ten haren profyte, verkoopenjop tyd van betaling alle de aldaer te bevinden Meubels en Huiscatheilen, bestaende in koper-, tin-, yzer-., glas-, gleis-, hout- en aerdewerk, tafels, stoelen, banken, kleêr- en andere kassen, beddebakken, pluimen bedden, hoofdeinden en oorkussens, spaea- sche en andere sargien, lakens, dwalen en serviel- ten, lepels, fourebetten en messen, veel laillooreo en platteelen, waeronder zes roode en elf blauwe gekoleurde porceleinen taillooren; sleenen potter» en pullen, veel rooze-linnen platteelen, taillooren en kommen; keern, kuipen, standen, melk-, water en andere seulen, kerthamer met weggen, happe en hauweel, diltpersen, hooi en strooi, gezaegd hout, pompeboom; het Herbergsgerief, bestaende in dobbel en enkel tinnen en galeysche liters, wyn-, likeur- en bierglazen, cabarets, toog, vloer en andere bollen; alle de Fustagie, als95 tonnen, 28 halve tonnen, 8 hekloliters, 1 trachler, gan- tieren, peurstanden, steenput-eemerimmers alles wat er ten huize zal bevonden zyn. De koopeu van en beneden de tien franks comp- tant te betalen, en voor degene daerboven solvabele medekoopers te stellen. Men zal beginnen verkoopen om 1 ure namiddag juist. Belaelbaer by VANDROMME- DASONVILLE, te Eessen. AVEC ACCOMPAGNEMENT D’ORGUE OU DE PIANO, POUR LE Ce sol n’esl pas noire palrie, solo et choeur. A la celeste jardiniere, solo et chceur. Sainte Vierge Marie, solo et choeur. Je voisune fleur immortelle, solo el choeur. Le doux printemps, solo. Marie, source d’espérance, solo et chceur (ad lib). Adresser les cotnmandes accompagnées du montant en timbres posies, a SCHOTT Frères, 82, Montagne de la Cour, Bruxelles. By B. BLOMME-COQUEL, mécanicien in bet Bezempje, vischmarkt, te Dixmude, is er te beko men een schoon assortiment van Handbogen uit de laetslo fabriek, aen extra geringe pryzeu. om 9 ure juist voormiddag, vendilie van MEU BELS, ZILVERWERK, BOEKEN en WYNEN, ter paslory van Eggewaerlscappelle. Elk zegge het voort. Studie van den Notaris SIMPELAERE, le Alveringhem. lt> 1851 115 In 1865 194 Van een WOONHUIS en H. 0-43-04 C. Erf, le Woumen, langs de Sleenstraet. Gebruikt door Karel-Louis Dieusaert. Ingesteld fr. 3,500. n Veurne. -a- zard. nan, of tilloiine edaerde bi bier iveu ie wg uil. illen te nog eea l spelen kwaed op den abel. plaels, 22 April, 000 zakken tarwe van 145 liters waren ter markt. Tarwe 44 a 47 Nieuwe id.-a- 0 z. Rogge 57 a- 000 i. Suer. 26 a 27 75 Nieuw id.-a 00 z. Haver 18 a 20 00 z. Bootu 55 00 a 36 5U Vlas 2-20 a 2-50 Aerdapp. 15-00 Raed sei. Ik ben zoo slim niet als de vos. Noch fier gelyk het moedig ros, Maer ik bezit in myn geheel Van beiden een en T zelfde deel. De letter E. L i --- standdeclen bezitten de tueesi pynsiilleude, zuiverendste en verslerkendste hoedanigheden. De teere huid der kinderen wordt niet onstoken door aenwending dezer Zalf, die daeront zoowel byzonder geschikt is voor de kinder kamer als om verzweringen, waerdoor bejaerden zyn aeu- getast, ie overwinnen. By alle ligcbamelyke, langdurige en uil hel gestel voortkomende kwalen moeten Holloway's Pillen, te gelyk met de aeuwending der Zalf, gebruikt word< n opdal daerdoor alle verderfelyke sloffen uil het gestel verdreven worden. O mensclielyke geregtigheid Aotiveau Itecueil des CAAiTIQUES PREMIÈRE LIVRAISON, CONTENANT Prix nel 9 EK A ACS. In 1862 telde men er 1,242 priesters, 872 kerken, 162 vrouwlienkloosters en 55 mannenkloosters. In 1867 beliep het getal priesters tot 1,415, men had er 1,014- kerken, 204 kloosters voor vrouwen en 65 voor mannen, 11 kollegies en 45 hospitalen, gasthuizen en andere liefdadige geslichten. Dit voorspelt eenen schoenen zegeuprael voor de Roomsche kalholyke kerk en voor den Paus Pius IX. Hoe men de wetten uitlegt. Een vrederegler velde dezer dagen een vonnis, waerop de sterkste regtsgeleerde geen woord zon weten af te w-yzen. Er is een reglement dal verbiedt de peerden in de rivieren le laten baden; eenige getuigen verklaerdeu den betichte mei zyne peerden er le hebben zien uilkoinen, maer niemand had er hem zien in- gaen. De regter bragi het volgende vonnis uil Aenge- zien de getuigen verklaren den beschuldigde mei zyne peerden te hebben zien uit de rivier komen, maer er hem niet hebben zien ingaen of baden, is de beschuldigde vry gesproken. Welk is hel grootste verlies. Een boer ging in een dorp woonen waer hy in korten tyd ieders vrienschap won. Na verloop van een per stierf een zyner beste koeijen hy was daerover zeer bedroefd, doch zyne droefheid was niet le vergelyken by die, welke hy ondervond, toen zyne vrouw stierf. Zyne buren oordeelden bel noodig hem te troosten. Vriend, zegde een hunner, de vrouw die gy verloren hebt, was, T is waer, eene brave vrouw; doch daer is wei raed voor. Gy zyl jong en een braef man, u zullen geene vrouwen ontbreken, ik heb drie dochters, ik zal er een van gdVen, zoo gy myn schoonzoon will worden. Eene andere stelde hem zyne zusler voor, een derde zyne nicht. Harlelyk dank, zegde de bedroefde, ik zie wel dal het beter is eene vrouw dan eene koei te verliezen, daer er my reeds eene halve dozyn aengeboden worden; toen ech ter myne koei stierf, was er niemand die er van sprak my eene audere le geven. i waren >t eene :n even ywonii- loen de gd door are had Holmes gezel.) A. Donderdag, 30 April 18G8, om 3 ure namiddag, ter herherg van Charles Flo- rizoone, te Wulpen (dyk), Verkooping in eene zitting, door het ambt van den Notaris DEBRAU- WERE, te Peivyse, van een WOONHUIS roet hovenierhof, groot 11 aren 93 centiaren, gelegen te Wulpen (dyk); gebruikt geweest door de weduwe Florizoone; thans ledig; aenslag met de geldlelling. B. Maendag, 4 Mel 18G8, En C. Woensdag, 90 Mei 1868, ten 2 ure na middag, in de afspanning deAreon, groole markt, te Veurne, verkooping in eene zit ting, van 7 hectaren 98 aren 50 centiaren bebouw den grond (de gebouwen aen de pachters) ZAEI- LAND en GRAS, t’eenen blokke, gelegen binnen Bulscamp, gebruikt door de echtgenooten Bollen- gier-Deroo, mits 900 franks by jare, boven de coa- tributien, met pachtregl tot 1 October 1869. ---r,-» oo C irm»-- Burgerstand der stad Dixmude. GEBOORTEN. 15 April. Raymond Jozef en Juliana Maria Desoutter, tweelingkinders van den heer Atitoon Jozef en van jufv. Ludovica Coleta Ameloot. (Eessensirael). oveiii.ïde.ns. 16 April. Napoleon Leopold Scheefer, oud 7 jaren, 5 tuaenden cn 22 dagen, geboren te Roubaix (Frankryk) en wonende te Dixmude, zoon van wylen Aluïes en van Eugenia Theresia Vandycke.'(Weststrael). HOLLOWAY's ZALF en PILLEN. Verligling van alle pyn. Deze Zalf verschaft den koristen, veiligstelt en ge- ziekten, klierachtige aendoeningen, scheurbuik, verzwerin- I Van een WOONHUIS en H. O10—58 C. Erf, ten. llilslnc en onLslekin<’pii. Ér is nipts srhntiplvks in dp r?i. c„iii. r’ tjj 15 April. 625 zakken tarwe van 145 liters waren ler markt. Tarwe 45 a 49 Nieuwe id.-a 11 z. Rogge 57 a-r 104 z. Sucr. 26 a 27 75 Nieuw id. 57 z. Haver 16 a 20 00 56 i. Boon. 51 a 36 Erwten 54-00 a 56- Allerhande tl'ieuwstydingen. De wekelyksche veemarkt te Brussel in het Slagt huis gehouden was donderdag met 850 stuks grol vee hevoorraed. Er zyn verkocht van den 10 tot den 16 april 282 ossen en stieren87 koeijen en veerzen; 506 kalve ren van eerste eu tweede klas; 750 schapen 140 lamme ren; 174 verkeus van eerste en tweede klas. Men belaelde per kilo, op voet ossen, 65 a 86 cent. opslag 0; slieren, 59 a 72 c., opslag (I; koeijen en veerzen, 55 a 77 c., opslag 0. Men schryft uil Mechelen, 16 dezer Gisteren is hier een troep Bohemers aengekomen, welke reeds talryke landen heelt doorreisd en onlangs nog in Holland is geweest. Deze troep is samengesteld uil niet'tuinder dan 52 persoenen, 19 peerden eu 9 wagens, welke levens tot slaepplaeis dienen. Deze lieden oefenen het bedryf van ketellapper uit. - De Echo du Parlement heeft de opmerking gemaekt dal 70 leden van hel nationael hongres nog leven. Die in lichting volledigeu wy door de melding dat de deuder- inoiidsclie deputatie nog geheel besiael. Ziehier de namen dezer dry giyzaerds MM. Blomme, ouderdomsdeken van den provimialen raed van Oosi-Vlaederen, oud 78 jaren baron de Terbeek, lid der Kamer, 78 jaren, en burggraef Vilain Xllll, burgemeester van Wetteren, 75 jaren. Men weel dal M. Vilaiu Xllll een der vier sekrelarissen van het hongres was. Wy gelooven overigens dal M. Blomme de deden der oud-ieden van bel Emigres is. Men weel dat de opsteller van den Espiègle, hy ver stek, veroordeeld was geworden tol 10,000 fr. schadeloos stelling jegens M. Anspach, burgemeester van Btussel; in hel geiiour van vrydag, is er, namens gemelden opsteller, lezing gegeven eener herroeping, iu welke by verklaert valsch le wezen helgetie hy gezegd had nopens M. Ans pach, die hy beschuldigd bad geld gekregen le hebben van de kompagnie voor de zuivering der Sentie. M. Anspach heeft zich le vreden gehouden mei deze verklaring die iu den Espiègle zal geplaelst worden. De opsteller is slechts veioordeeld geworden lot de onkosten. Uil hel Zuiden van Frankryk worden er treurige tydiugeu ontvangen over den oogst. Vrydag is er sneeuw gevallen en is er een hevige en koude wind opgegaen die de velden van Provence en Latiguedock hebben verwoest. De vruchten zyn byna geheel verloren. De granen lyden door de scliraelhetd. Dc wyugaerd heeft veel geleden van koude eu wind. Sedert eenigen tyd wordier te Londen een middel verkocht om boter le fabrikeeren, die werkelyk maer de hetll van de slof bevat. Ziehier hoe men die kunstmatige botermarkt: boter, 50 deelen vet, 20 id.gekookte en gestampte aerdappeleu, 20 id.; zeezout, 10 id. Deze ver- schillige beslanddeelen, goed onder elkander gemengd, hebben hel uilzigl van boter van goede hoedanigheid. Dit eenvoudig middel is ook in Beigie iu het werk gesteld ge worden. Het gemakkelyksle middel om die vervalsching té ontdekken, is een klontje boter lusschen scheurpapier te leggen en warm le maken. Het vel smell en dringt in hel papier, terwyl hel overige er blyft aenkleven. Dit middel van onderzoek is gemakkelyk en zeker. De kalholyke Godsdienst le Londen. Ziehier een ge dacht over den bloei en den voorspoed van den kalhoiyken Godsdienst in Londen, hoofdstad van Engeland In 1826 telde men er 48 prieslers; in 1826 waren er 24 kerken; Iu 1851 46 a lu 1865 a 102 In 1826 was er slechts 1 klooster; Ju 1851 waren er reeds 9 kloosters; iu 1865 25 Nu in 1867 zyn er 17 mannenkloosters en 52 vrouw enkloosters, 1 seminarie en 5 kollegies. De kalholyke be volking groeit er jaerlyks met 1000 bekeeringeu by reeds tell men er over de 500 duizend kalhoiyken. Eu iu geheel Engeland is waeriyk de voorspoed der Roomsch kalholyke Godsdienst verbazend. la I860 waren er in geheel Engeland 451 priesters, 410 keikeu en 16 kloosters. Dingsdag, 98 April 1868, om 5 en half ure juist na middag, te Woumen, by Jan Dely En Woensdag, 99 dito, 'makkelyksten weg loi herstel, in alle g’evalle'tt van huid- te Clercken-Smisse, by David Byckaert gen, uitslag en ontstekingen Er is niets schadelyks in de (e Eessen? wyk 'Schaperho’ek.’— Gebruikt döoZdé zametistelhtig van Holloways Zalf, imegendeel bare be- we(Juwe MafJM&erff/irWoornaer:) lol ffiel 1868>

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1868 | | pagina 3