er T van ge* ilansk schaft zyn; en die vereeniging bepaeld op de gelijk stelling der paviljoenen, alzoo eene wederzydsche koophandel makende gegrond op de regtslreek- sche wisseling van nationale voortbrengsels en op hel behoud der vrye volkeren. baerl breng! aldaer tyd te en der op de goede mede Uil intres De en dat i litres telker hof, l TER lyks b eenen zenlly Dë en de valda^ Agt PI Eli Dixmt 5« pelle, hruik 1868 Bv By 5’ voetw urs 24 gewei door By By 2“ een s seclit groot kinde 7 Nov. Karei Lodewyk Devriendt, jongman, aerdewerker, oud 24 jaren 5 maenden en 17 dagen, geboren te Heerst en wonende te Dixmude, met Maria Ludovica Eduwaere, jonge dochter, kantwerkster, oud 22 jaren 9 maenden en 29 dagen, geboren en wonende te Dixmude. 16 id. Philippus Albertus Franciscos Dewyse, weduwenaer met hinders van Maria Ludovica Huyghebaert, slagter, oud 56 jaren If maenden en 13 dagen, met Virginia Godderis, jonge dochter, dienstmeid, oud 46 jaren 8 maenden en 25 dagen, geboren te Beerst en woonende te Dixmude. Zondag aenstaende zal, ter gelegenheid den feestdag der//. Cecilia, in onze kerk de pleg- tige hoogmis gezongen worden door de koorzangers der maeischappy de Vryheid, met begeleiding van muziek door de maetschappy Cecilia. By koninklyk besluit wordt een pensioen van 192 Ir. verleend aen sieur Konstanlyn Delanoeye, vau Beerst, oud-landelyke briefdrager, gedurende 14 jaren. Ter gelegenheid van de geldsmokkeling- Doullott, zag men nooit zoo veel gedecoreerden voor de reglbank, schryll de Écho de Liége. Men zou zeggen dat België proppens vol is van verstan dige en deugdzame mannen. Al de getuigen op wie eenig bezwaren drukte, droegen eerekruisen. Sir Doullon en zyne mede-allroggelaers stonden ook met de eereteekens op de borst. Alen kent niet een geldsmokkelaer die niet gedecoreerd is. Mogt er een enkele zyn, dat hy zich noeme en wy trekken ons wootd in. De verledene week kocht eene huismoeder op de markt te Geeraerdsbergen eene stukje boter; toen zy te huis kwam en hetzelve wilde beproeven, bevond zy dat het langs binnen opgevuld was met roggenmèel. Onnoodig te zeggen dal de bedriegster zich uit de voelen had gemaekt. Er zyn op dezen oogenblik in Spanje veel hertogen, markiezen, graven, burggraven en ba ronnen, die vroeger koks, kleermakers, perrukiers, schoenlappers, straelkeerders en ezeldryvers waren. Te Parys is de vermaerde bankier Rotschild By hel openen der zitting van gisteren, dingsdag, heelt de Voorzitter kennis gegeven van zyn bezoek welk hy hy den honing heelt gebragt om de deel neming uil te drukken welke de Kamer neemt in hel droevig lyden van den jongen prins en de stnerl der koninklyke familie. De Kooing, zegde de Voor zitter, was zeer aengedaen over die blyk van toege negenheid, en heelt hem gelast de volksvertegen woordigers te bedanken voor hunne welmeenende gevoelens. Vervolgens was er kwestie over de al-of niet- goedkeuiing der kiezing van M. Van Merris, van Poperinghe, voor hel arrondissement Ypere. MM. De Maere en Alph. Vandenpeereboom hebben gesproken voor de goedkeuring derzelve MM. Leiièvre en Van Wambeke, veislaggever, hebben zich voor derzelver vernietiging verklaerd. Minister Pirmez heelt eenige uitleggingen gegeven in ’t voordeel van M. Vau Meru^g Men weel dat bet kiesbureel wB’pere vyf stem- bi iefjes met den naem van M. Vaff'Renyngbe ver worpen heeft, om dal by den naem op twee of drie dier briefjes gevoegd wasf 'Jburgemegsler van Pope- peringhe, en et op de overige derfyf briefjes eene accolade was die den naem verbond van M. Van Renynghe met dien van M. Vandenpeereboom. Waren die vyf briefjes niet vernietigd geweest, dan ware M. Van Renynghe uitgeroepen geworden. Het onderzoek over die zaek wordt morgen in de Kamer voorlgezet. v 7 Nov. Paul Camil Marie Jozef Quatannens, zoon van d’heer Guslaef Adolf Francis en van jufv. Maria Ludovica Gislena Claus. (Weststr.) 7 id. Valentina Celina Thybaut, dochter van Amelia Rosalia Thybaut. (Gaslhuisstraet). 10 id. Hendrik Jozef Vandenbussche, zoon van Filip Jozef en van Maria Ludovica Huyghe. (Konynastraet). Leerwerkhuis. Dank zij de bestuurleden van het Leerwerkhuis, dil geslicht heeft gelukkiglijk den grooten en hngdurigen handel- en nijverheidskrisis kunnen doorzienbel werk heeft geen enkelen dag moeten staken. Volgens wij vernomen hebben, heeft hel bestuur op nieuw vragen gekregen van fabrie kanten, die aan de weversschool werk zouden wenschen te verschaffen. Het bestuur zal zich dus welhaast in staal bevinden nieuwe leerlingen te aanveerden. Wij hebben UEd. in ons laatste Verslag te kennen gegeven dal men, uit voorzich tigheid en zoolang de krisis duurde, niet geradig geoordeeld had hel getal leerlingen te vermeer deren. Dit getal beloopt op heden tot 12. Wij hebben geene veranderingen aan te slippen in hel personneel van hel bestuur. Studie-beurzen en aanmoedigingen. Gelijk wij hel UEd. in ons laatste Verslag gezegd hebben, hel bestuur der Studie-beurzen gesticht door wijlen Antonius Decoster is, inge volge art. 49 der wet van 19 december 1864, toe vertrouwd aan eene provinciale Kommissie wij hebben ons er dus niet mede bezig te houden. Melden wij nochtans dat wij, bij middel van het Staatsblad, vernomen hebben dal beide deze beur zen beschikbaar zijn. Gij hebt voor hel dienstjaar 1868 de volgende aanmoedigingen gestemd eene hulpsom van 100 franks aan Edmond Neyrinck, en eene andere, insgelijks van 100 franks, aan Theofiel Hebbe- linck beide leerlingen der Normale school van Thoiiront. Theofiel Hebbelinck heeft dezen jare zijn examen met onderscheid afgelegd, en het diploma van onderwijzer ontvangen. Gij hebt ook in den begrootingstaat van 1868 eene som van 150 franks gebracht, en dezelve gegeven aan Eugenia Vandycke, weduwe Scheefer, om haar in slaat te stellen de lessen van vroed kunde te volgen in het moederhuis, te Brugge. Eugenia Vandycke heeft ook in het begin van dit jaar haar examen afgelegd, en oefent thans hel bedrijf uil van vroedvrouw binnen deze stad. 11 Nov.Emma Maria Desonter, oud 2 jaren 11 maenden en 29 dagen, geboren en wonende te Dixmude, dochter van Francies en van Maria Ludovica Minne. (Barakstrael). 11 id. Francies Dejonghe, werkman, oud 64 jaren, geboren te Couckelaere en wonende te Dixmude, zoon van wylen Ambroos en van wylen Rosa Hallevoet, weduwaer met kiuders van Maria Theresia Tanghe. (Hospitael) 12 id. Mevr. Norbertina Amelia De Ruysscher, grondeigenares, oud 75 jaren, 4 maenden en 11 dagen, geboren en wonende te Dixmude, dochter van wylen d’heer Pieter Jan en van mevr. Rosa Petronella Merlebecq, echtgenote met kinders van d’heer Karel Robert Van Woumen. (Groote Markt). om(q,beter de waerheid te kennen. Zulke mauj^p van handelen is waerlyk de jus? licie onweeraig. De hoofdstad van Pruisen, Berlyn, bezit 20,000 slechte vrouwspersoonen, en men verkoopt er jaerlyks 20 millioen thalers dil is 74 millioen franks in zedeloosheden. St. Petersburg heeft meer dan 1,000 kaerte- legsters, waerzegslers, enz. Op den berg Etna groeit een kastanieboom waer honderd peerden kunnen onder schuilen. In België blyven de zelfmoorden in hel leger en byzonderlyk by de onderofficieren menigvuldig. Dit duert reeds eenige jaren. In Japan zyn al de dagbladen afgeschaft. Dit is logiek by ons wil men enkel de kalbolyke gazetten vernietigen. In Algerië gaet het van slecht tot erger. De sterflen zyn er geëvenredigd met de geboorten als 20 lot 2, en dit nog in de provintie Constantine, de zetel der fraosche bezetting. Weinige vorsten worden zoo bard beproefd in hunne bloedverwanten als Victor-Emmanuël. In hetzelfde jaer verloor hy zyne moeder, zyne vrouw en zynen broeder; deze twee laelsten in den bloei des levens. De prins Ochen, zyn derde zoon, volgde hen ten grave in den ouderdom van 13 jaren. Een weinig later stierf de prinses de la Cislerna, schoonmoeder zyns tweeden zoons den prins Amédée. En nu loopen er zeer onrustwek kende maren nopens des Konings schoonzuster, de hertogin van Genua, en zyne dochter, Maria-Pia, koningin van Porlugael. Zou de kerkban of excommunicatie, waerin die gekroonde Kerkvervolger gevallen is, daer voor niets in tusschen zyn? Napoleon I spotte ook met ’s Pauzen bliksems, en nogtans toonde hem de veldlogt van Rusland zyn misverstand. Rossini. tiatuerlyk klimaet, schal ze als ware vrienden, de Een brugsch blad meldt det M. Ghnys, po- licie-kommissaris te Gent, heimelyk aen zyne be- koortsen bezochte streken van Afrika, begroeten ze als dienitiuen wierd onttrokken om te St. Denys, door -3 a]|e mogelyke middelen, het spoor der brandslich- gevaer loopt door bloedluop ol dysenterie, dien dreigenden tingen na te gaen hy heeft 68 dagen in of rond de by gemeente verbleven. Ghuys verkleedde zich in ’l kostuem van bees- tenkooper hy ging naer al de markten in den omtrek vau St. Denys, kocht en verkocht beesten, ging op de hofsteden, oefende er zyoen stiel uil en deed de menschen op alle toonen klappen. TeSl. Denys bragt by menigen nacht in de her bergen over, alwaer veel over de branden wierd jr_ >uw< gesproken. Ghuys deed mede en luisterde alles af. koortsen en pyneti, voor slechte spysvertering, klierge- Zelfs beweerde hy menigmael hel tegenstrydige, (Einde hierna.) NAEM wicstgeapa»»: Voi zich li 4“ pelle, door 1868 6“ B. rir Odaei lasten IM'Sl 1’ GAÉ 411, de w in ge BUWELYKEX zwellen, enz., ruimden dadelvk hunne plaetsen, en de perr verkondigde dus hunne genezingen als hel begin van een nieuw lydperk in de gezondheids-geschiedenis ven Briliscli Amerika. Men moet echter niet veronderstellen dat de populariteit van Holloway's geneesmiddelen in de koloniën slechts eene bloole lerugkaelsing of een slaefsche echo is, van hunnen roem in Engeland. Deze artseny, die bewezen was het meest geschikte middel te zyn voor de kwalen van den grond en van hel klimaet, wierd met vreugd aengenomen, en geene andere middelen verkregen ooit zooveel lof als die welke men acn die van prof Holloway loezwaeit. Allerhande Nieuwst; dingen. Het ryk, waerin de zon nooit ondergnet. Dit is de trotsche spreuk van Grooi-Breianje, dal aldus elk ander ryk, dat ooit beslaen heeft, verre over treft, zelfs bel kolossael Babylon in de dagen van zyneu grootslen roem, Perzie onder zynen verheven Xerxes, Macedonië onder zyuen eerzuchtige^ Alexander, en einde- lyk bel Eeuwige Romen de zoogenaemde beheerscher der wereld. Deze Britsche spreuk is zoowel materieel als moreel, zoowel kracht als invloed, tnaer er is eene soort van invloed, dien de Engelschen op eene treffende wyze uitoefenen, wy bedoelen de geneeskundige bekwaem- heid welke nu voor een man den weikelyken titel van Geneesheer van het Heelal verworven heeft. Wy hebben hier het oog op prof. Holloway, binnen wiens geneeskun dige kring de zon nooit oudergaet; want, waer er eene kwael te genezen was, daer zyn zyne middelen doorge drongen, en terwyl Londen de wetenschappelyke en handeldryvende poot is der bewoonde aerde, zoo is die nederige en bescheidene ihngting van prof. Holloway, by Temple Bar, in Londen, om zoo te zeggen de geneeskun dige Pool van het Heelal. De goudgraver van Australië vindt in zyn Pillen eene zekere genezing voor alle inwendige ongemakken, en in zyne Zalf bet onfeilbaer geneesmiddel voor alle uitwendige kwalen. In de uitgestrekle, digi bevolkte streken van Indië, zyn Holloway’s medecyneu hel werkelyke, eenige overleden, alsook de beroemde muziekkenner en algemeene geneesmiddel voor al de vreezeiyke kwalen dat brandend klimaet eigen. De Nieuw-zeelauder, in zyn I meer t - inboorlingen en de Europesche landverhuizers, in de met I redding in bet uer van nood; de Wesl-Indiër vindt in hen zyn piegt anker, wanneer de ranke boot van zyn ligchaem dood, en door de vreezeiyke geele koorts, die vrees nacht en duivel by dag voor de koloniën om te komen. En hebben deze middelen alle andere in Europa nog niet geheel verdrongen, dan is dat slechts een ander voorbeeld van die verblindheid en die onwetendheid, zoo eigen aen die soort van menschen welke niet welen wat goed voor hen is. lu Canada lierhaeld men het eerst den lof, dien Holloway's middelen in Engeland geoogst hadden. Zy scliyuen daer met wonderlyke snelheid de plaets ingeno men te hebben van krachtelooze oude voorschriften. De gestereotypeerde voorschriften van het artsenyboek voor De liaiuer. Burgerstand der stad Dixmude. geboouteXw VERSLAG over de besturende zaken der stad Dixmude, vna 1 oct. 1SG7 tot 30 sepl. 1SGS. fl Vervolg hierna). OVEBLVBENS. HOLLOWAY’S ZALF en PILLEN. Huidziekten, dauwworm, schurft, geelzucht, scheurbuik, zeere hoofden en de diepst ingewortelde huidziekten, w.ieraen het ineu- schelyke ligchaem onderhevig is, kunnen met geen veiliger en zekerder middel behandeld worden dan met Holloway’s Zalf en Pillen, welke zoo byzonder gunstig op liet gestel werken en het bloed zoodanig zuiveren, dat die kwalen in eens uit hel stelsel verbannen worden en dal er eene voortdurende genezing verkregen wordt. Zy zyn even krachtig in het genezen van gezwellen, brandwonden, schurft op hél hoofd, klieren, zweren, rhumatiek, zomen* getrokken of verslyfde leden. Deze middelen werken zacht en veilig. De genezingen, die er door bewerkt worden, zyn niet slechts lydelyk of scltynbaer, tnaer bestendig en volkomen.

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1868 | | pagina 2