V Ir4 h’ N° 47. 26 November 4868. Twee-eii-twinlig^te j*er. balen, Dixrnude, Donderdag, Algemeene overzage. en wy laten den openbaren 1. 155. dit jaar in 1. 1. 1. 28. raet, 51. 53. 94. 1. 12. 20. 1. 1. 6. 1. 2. 1. 1. door de vrederechters kunnen geoordeeld worden 1. 5. 8. 3. Hulp tegen den brand. Volgens bekomen inlichtingen, den dienst der brandspuitgasten laat niets te wenschee en de premie van honderd franks; van de maelschappy van hel materieel der yzeren wegen, die bankroet gespeeld heeft de ministériëele drukpers heelt hun kwylschelding verleend, en sloot ware de geruïneerde aktionnaris die de stem zoude ver heffen. 't Is lot diergelyke buitensporigheden dat, in ons land, de partygeest leidt. Men heeft liever de winsten, die het land loekomen, aen den vreemde over te laten zich aen de grootste mis rekeningen bloot te stellen dan zynen loevlugt te nemen tot inlandsche instellingen, dit alles ten grooten nadeele der lastenbetalers. Nachtgeraas delingen Verschillige veroordeelingen. Ordonnaucie van de Raadkamer Doorlochthuis. De personen die in den loop van dit jaar in ons doorlochthuis provisoirlijk verbleven hebben, verdeeleu zich als volgt 20 mannen, 2 vrouwen, 2 kinderen24 totaal. Sieur Joannes Caesteker, cipier in ons door- tochlbuis, is den 28 juni van dezen jare overleden. Hij is in deze bediening vervangen geworden door sieur Eduard VV illems, gepensiotineerde gendarm in deze stad, genaamd bij besluit van den heer Gouverneur dezer provincie in date 12 augusti laatstleden. Hel proces Doolton komt ons eens te meer be- wyzen, zegt Sdncho, dat de brusselsche magis traten groot ongelyk hebben van, voor hunne aenkoopen en ondernemingen, zich te wenden tot vreemde industriëlen; ons land bezit bekwame en eer lyke lieden genoeg om de te doene werken uit ie voeren, ’t Is aldus dat men het aenbod van den heer Langrand van de hand gewezen heeft, om datgene te aenveërdeo van eenen engelschen ny- veraer die hel bestuer der werken overgelalen heeft aen een ander, na eenen wynpot van twee nnllioen en hall (ranks ingezakt te hebben. VI. Langrand had, wel is waer, het groote ongelyk van niet Itbërael te zyn; ’t is de melaetsche der ministeriëele drukpers; hy heeft schoon zyue aktionarissén a-pari uit te betalen, hy zal zelfs alzoo eejlyk niet zyn als M. Doulton. Ah w-aerom spreekt gy niet van de maetschappien van ministe- ricelen oorsprong, van de Immobiïiére, ter wereld gebragl door der zei ver besluerders met eene G" De vlag, slechts de scheepsvracht van natio nale voortbrengselen kunnende beschermen, of van voortbrengselen ëéhèr bygévóegde vlag, en in geval van dubbel vervoer of reize van gaens- keeiens der onderlinge ladingen, alzoo zouden al de volkeren, zelfs Engeland en Pruisen, kunnen deel maken vin den grooten wederzydschen koop handel, welke voof hen te gëlyk zou geopend zyn. Itfaët de listige diplomatie der straet van St.-James, de wederzydsche betrekkingen voor basis niet kunnende aennemen, bet spreekt van zelfs dat tie onhaf haukelyhe, de listige Wetstrael niet anders kan te werk gaen. 7* De styf hoofdigheid van het tegenwoordig beheer, in niet te antwoorden op rnyoe zoo klare uitdagingen in rnyu laeiste werkje Over den invloed van den grötid op de zeden en de bekwaem- heid der volkeren, enz. zonde zy my geeu regt geven te zeggen dal de doklrinaire politiek niet te verregtveerdrgen is voor hare eigene oogen, en dal zy straf gelykt aen deze der geestdryvers van het Spaensche schiereiland, die van ’t eerste oogenblik van hunnen krygslust zich bevinden, niet voor de doode hand, die overouds te vreden was met hel tiende van de yuorlbtpngsl des werk- nrans, tnaer oiel minder eischl als 75 ten honderd vermindering op de beschermende reglen van de Spaensche nyverheid. ’T gevallen beslnèr find ten minste de voor- zigtigheid het brood zyner onderdanen niet te ver wisselen tegen de lauwerkrooned van Engeland, die gevlochten zyn door de rappe geochelaërS van hel algemeen werk, die te Cadix en te alaga nestelen. Indie'n Engeland e'r in gëlnkl van Spanje eene kolonie te maken ten zynen eigen prol'yle, een zuidelyk Belgie, gelyk het er in gelukt hèeft van Griekenland eën oosfeïsch Belgie te maken ('l zyn de eigeu woorden van den artikel Washington aen de Gazette de France, september 1867), de ver- De tydingen uit het buitenland zyn voortdurend van weinig belang. In Engeland zyn de kiezingen grootendeds afge loopen ten nadeele van hel Ministerie, dus ten gunste van degene die de afschaffing der protes- iantkcHe Stadskerk betrachten. Die uitslag spreekt' in voordeele van het gezond versland van hel engelsche volk, want het is inderdaed eene vry- Ireidkrenkende afpersing dat de anglikaensche kerk door de beVolkihg van lei land, die op enkele Uitzonderingen ha gansch katholiek is, moet be- idëld wotden. Uit Spanje wordt niet veel goeds meêgedeeld over den toestand waerin dit land tegenwoordig vèrkéert. De kerken van Madrid die door delibe rate vrymakers veroordeeld zyn om afgebroken te worden, zyn de volgende: Santa Maria. Santa Crux, San Gines, San Milan, San Ju.Mo y pdslor, el carmen Santa Isabel, el Jesus, Cabd'lero de Gracia, San Ignatia, Las Carboneras, Las Calalravas, San Antonio en l’Olivier. Eeue maelschappy samengesteld uit Engelsch- mannen en gemagligden der invloedryksle leden van hel voorloopig goevernement, heeft zich ge vormd met het doel van do gronden aen te koopen en met weinig geld eene seboone spekulatie te rloën. Wat moeten die mannen content zyn en leve de vryheid van godsdienstroepen. Ünderlusschen doel de kwestie van te weten hoe liet land geregeerd zal worden en door wie, nog altoos groote rnoeijelykHeden ontslaen. eeniging van ’t vasteland zal gedwongen zyn de Pyreneëo te nemen voor palen van zyn werk. 8° De Tolvereeniging. «aervan Belgie 't slot zou zyn, zbtrde aen Frankryk de hooge plaets ver schaffen die hetzelve loehomt, zoude het de ge- matige luchtstreken laten beheërschen, voor de bestiering van den zeehandel, en zonde niet na laten deszélls vredclievenden invloed te vermeer deren, het verzekerende, van wegens de kleinere Staten, tlë bëste medehulp, den toegenegensten onderstand welken hel verbond van de stofïelyke belangen die in voorspoed zyn geeft, verbond dat de Vëreeriigde Staten van Amerika op liet punt zytl zich detr te schaffen in de oude wereldge- tblgë hiervdn dë tegenwoordigheid in de Midden- landsche zeë van den schrandersteu en doortrapt- sten hunner diplomaten-admiraels. Hel beheer der valsche woorden is beweenlyk, ik heb het elders bewezen. Onder voorwendsel van vrye wisseling, beletten sommige progresmannen, tëgenstrydig met de school van Cobden en kon- soorten, de volkeren die voortbrengeWvan vryelyk handel te dryven onder malkander, en verpligten ze aen Engeland te betalen eene soort van tolregl, by middel van barrieren op onzen eigen grond opgftrigt ten profyle van John Buil. Dank zy aen onze onnoozele medehulp, helpen wy dien alleen heer der zeeën ryk maken, wy moedigen werken aen, allyd aengelegd tegen de onze, en wy laten de trötsche kinders van Albion Zeggen Neptunus drietand's wereld is scepter. In de plaets der dwingelandy over de zee, zoude ik willen de vereenigde volksmagt der werkende klassen van de verschillige natiën stellen, en eene waerlyk vryzinnige politiek inhuldigen, de eenigsle regie en vreedzame, deze der verdeelende gereg- tigheid van het werk, politiek die besiaet in de hedendaegsche geheime magl omverre te werpen, niet door het klerikael, maer door al de ydele magen, ’t zy fransche, tuiksche, doktrinaire of solidaire, als zy maer weten dal de honger slechts het lot is daer waer het werk ontbreekt, omdat het aen andere overgelalen is zonder weèrvergelding. Om te eindigen, om alle diplomatische naer- nemendheid te vermyden, zoude men moeten aen Napoleon III den raed géven al de vlaggen op gelyken voel te stellen voor de regtstreeksch in komende waren. In sommige gevallen zou men kunnen die gunst uitbreiden op de voortbrengsels van elks en weder zydsche nyverheid, met de reglen eenen graed te verhoogen, voor zoovele de gevoegelykheid van de handwerkfabrieken er niet wezentlyk legen zy. J. P. Cassiers. Houthulst, 15 October 1868. TITEL VIL Openbare veiligheid. Den aard en het getal der misdrijven c= overtredingen, bestatigd sedert ons laatste Verslag, verdeden zich als volgt Misdrijven Dieften Slagen en wondea Aanslag op de zeden Braak van afsluitingen Brood het gewicht niet hebbende Misdrijven die. ingevolge de wel vdn 1 mei 1849, Bedelarij i ^4-, Overtredingen Schade aan roefende voorwerpen. Lichte mishandelingen Scheldwoorden Nachtgeraas Belemmering van Verandering van woonplaats. Overtredingen van het communaal reglement Verkoop van eetwaren buiten de markt Honden zonder muilband Voor twee wagens achtereen te spannen Te zeer rijden met een inge spannen peerd Ruimen van privaten Zelfmoorden eën. Geweldige dóód een. Akten van opoffering en zelfmoed een. De rechtbank van enkele policie heeft, gedu rende het jaar 1868, 155 vonnissen uitgesproken. Ziehier hoe dezelve zich verdeden Verzending voor het tribunaal korreklionneel Landlooperij en bedelarij Maten en gewichten Nachtgeraas en lichte mishan 4 41 5 09 2 41 BEKENDMAKINGEN. 15 ct. den drnkrege.. Bureel Wilgeiidvkstraet, N“ 50. Voor elk afzonderlyk num mer, 12 cenliinen. r de Gallen. beschouwd nopleitend- evaarlyk is. Holloway’s lil der rnaeg orden voor I, kracht eo u duer zyn. iddel bekend rls, asthma, en, verslop- tucht, roode alle soorten eer baer heid, te, hemoroï- churf, teere eede grqed, rische aen- allen aerd. rol gevoegd. 1-50 ct., - Voor den Professor >N, 29 22 50 24 28 7 5 50 ■2. liet geneest zyn. luidziekten, rachtig ue- werken, net der huid en I de bodem hysicalische rsteld. nedecyn wit zulke welke n. Zelfs in h heeft ver- n als eene ler wanneer l eo aen de Nov. a 24 67 a a 16 67 a 0 a - Nov. >8 a 22 76 a- 14 a 16 03 34 a 11 72 33 a 19 99 H a 18 a 27 a a INSCHRYVINGS-PIIYS. B’.iiten stad, franks. Mei S'lppl. S Het BoTEr.KUtciK versdivnt den fionderdaq in geheel blad en den Zondag in half blad. Nov. O a 24 -r- -3 -* O 17 25 - a 15 - a 12 50 O 3 --- 8 50 kil. 0 50 kilos. I*A14 I It GEES'!’. Een der zytlen van het proces- Boulton. De Tolvcrecni^iiiK overeen^ebrngt met de vereenigin^ der volken. (Vervolg en einde.) Nov. - a 24 50 - a 16 25 2 a 16 75 15 22 - 5 a 11 - VERSE4G over de besturende znken der stad Iti.xmude, van I oct. ISO? tot 30 sept. 1SOS. Nov. i. 61. - 3 - a 37 - - a 36 - - a 34 - - a 26 - a 18 - - a - 6 75 25 a 3 50 - a 72 - - a 76 50

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1868 | | pagina 1