KI 'ZALF H0L10WAY MM Ie Brussel. Huis van vertrouwen. Al. ADLER, Tandenmeester, Leuvensclie plaets, N° J. Mareels- Vanlhuyne, Beeldhouwer, wilgetidykslrael, le Dixmude, heelt de eer hel publiek kenbaer le maken dal hy een magazyn geopend heeft alwaer er le verkrygen zyn alle slach van Beelden, heiligen voorstellende, van 10 centimeters lot 2 meiers boog, dienstig voor kerken en kapellen; voorts Krislusheelden, eene Groote prysvermindering. 5, Bekendmakingen. P, Houvenaeghel- Vandycke, 3 -K CH. VAN VIANE en Zoon, te Dixmude, laten welen dal zy alle slach van Rijtuigen maken. Dezen die hen believen mei hunne orders le vereeren, mogen zeker zyn ter trouw gediend ie worden. TE KOOP by L. Vermoie, te Oudecappelle, aen de Groigne. Allerhande BRIEKEA, geheelen bak, drielyok en ziuders. te by Groole konkurrenlie. Ongeloo/lyke vermindering van pryzen. Lel wel op en ga zien. V' een i 9h. 4 .7’ CH. VANDEVELDE-DEKEYSER, Suikerbakker alhier, heelt de eer hel publiek kenbaer te maken, dat er by hem te bekomen is, beste klasse van Polboler en goed Moes, eene groole hoeveelheid schoone gekonfyte Appelen en Peeren. Hy be veelt zich in de gunst van eenieder. COLETA VANDYCKE, huisvrouw Sabbe, maekt hel geëerd publiek kenbaer dat hel loopende gerucht dal zy Dixmude gaet verlaten, door eene LONCKE-ROOMS koopman in wynen en likeuren, fabrikant in vernis, Eessenstrael le Dixmude, berigl bet publiek dat hy by voortduring voorzien is van allerhande bereide en onbereide verfwaren, vernis, borstels, enz.; de groote uitbreiding welke zyn handel verkregen heeft, lael hem toe zyne •ariikels uit le leveren beneden alle concurrenlie- pryzen. Dat men hel voorlzegge. hel kas hui keti zuil 13b r sael B. DANYNCK en Zusters, plafonneur, huis schilder en behanger, westsltael te Dixmude, maeki bet geëerd publiek kenbaer dal zyn magazyn voorzien is van levende Scheerwolle, Grin, Ganze- pluimen, Zeegras, nieuwmoden Meubelpapier, Stoors, gemaekle Bloemen, Eranjen in alle kleu ren, Tafeltapyten, Speeltapytjes voor estamioets. enz. alles zal ter trouw afgeleverd worden. - Zy bevelen zich in de gunst van eenieder. voor het dekoreeren van salons. By hem zyn nog te bekomen Spiegels, Gravuren, Port rel kaders en ovale Kaders in hout, op alle grootte; Bokalen voor bloemvazen en beelden, van alle boogie en grootte. Hy gelast zich teveus met bel enkadteeren van printen en gravuren. Alles aen zeer genadige pryzen. Intusschen vet «iitigt zy de behoeftige dal zy de zelve kosteloos zal bedienen. Nieuwe wyze van TANDEN en onverderfelyke KüNSTGEBYTEN, welke geplaetst worden zonder de minste uittrekking der wortelen of smartte veroorzaken. Gewaerborgde goede uitslag, de eenige die in gansch België, door besluit van het geneeskundig korps, eene, eervolle melding van de Fakulleil van Geneeskunst bekomen heelt. Regizelting der landen van kinderen beneden de 13 jaren oud. gebreveteerd door den Koning der Belgen. Specialiteit voor de bewaring der zieke tanden. M. ADLER zal sprekelyk zyn in het Hotel by de statie, den eersten Dingsdag van iedere maendr van 8 ure’s morgeus tol 1 me na middag. M. ADLER zal zich by de persooneu begeven die hem zulks verzoeken. Fav doe als f (ol 1 bew Pr« Pm «PO >4 der beh 1 due ke> I the; win ent 1 W«| trm per voc Eerste soorten van Amerikaensche geraffi neerde (waterwitte) Petrol- en Quinquet-olie, alsook zuivere iulandsche Tarwebloem en Meel, le beko men by A. B. SONNEVILLE-ACKET, uegociant, Woumenstraet, o" 16, te Dixmude. BENJAMIN DELT0V1BE, schaliedekker, Dixmude, maekt hel publiek bekend dal er hem le bekomen zyn Glaspannen van eerste kwaliteit aen 50 centimen’t stuk. By hem is nog verkrygbaer eerste soort van Wervickschen Tabak en goeden Snuif, ook houdt hy handel in Veile- hoeveelheid vergulde Lyslen voor kaders en lysten warygoederen. Hy bëveell zich in de gunst van eenieder. EDUARD DEKltlREL, Herbergier aen den hoek der Zwyneumarki te Dixntnde, lael welen tlai hy een wekelyksche Estamiuel houdt den Zater dag. Hy verkoopt allerhande sterke dranken en wynen; besten tabak otn le soiooren en te knab belen; ook aerdappeleti v.t|> uitgezóchte hoedanig- r<Jr^raet heid; aerdewerk eu alle slach van vetiewarie- goederen. )len mag op de trouwste bediening rekenen, alle zyne warelt zyn zoo goedkoop mogelyk in prys gesteld. EDUARD HILLEBRANT, heeft de eer het publiek te maken dat hy, na een tweejarig verblyl te Parys, alwaer by by de voornaemste meesters aengeleerd beeft helgene hem ter volmaking in hel uitoefenen van zyneti sliel ontbrak, zich als Mans- kleermaker, by zynen vader Constant IJillebrant, Woumenstrael, n“ 10, komt le vestigen. Deegene die hem zulle» gelieven met hun ver trouwen le vereeren, mogen vasl rekenen op eene keurige, allerbeste en spoedige bediening aen gematigden prys. Hy beveelt zich in de gonst van eenieder. Weslstraet, A’ 121, te Dixmude, heeft de eer het publiek kenbaer te maken dat hy in zyn magazyn een groot assortiment Parapluien heelt in katoen en alpaga. Groote Parapluien in katoen met zware Rotter- damsebe rieten, schoonen slok en slerk gemaèkt, aen den prys van fr. 2-40 tol 2 60, gewaerborgd voor driejaren; wanneer dezelve beschadigd is l’einden hel jaer, aenveerd hy hem wéér aen 1 fr., dus is dit maer vier centimen te maende voor het gebruiken van denzelven. Parapluien in katoen met vierkante Engelsche geperste rieten, zoo slerk als balein, 5 fr.idem in bruinen en zwarten alpaga met Rotlerdamsche rieten, aen fr. 5-25, 5-50, 5 60; idem mei Engel sche rieleu, aen fr. 5-75, 4-00, 4 25; idem in balein, aen 6, 7, 8, 9, 10 fr. Hy zet dus alles af, per stuk als per gros; hy jalot-rsche long uiigestrooid, leeuemael valsch is. aenveerd alle slach van Parapluien in vermaking, gelyk wat er aen mag ontbreken; voor *t vermaken van baleinen, rieten, fourchelten of buizen, enz., vraegl hy enkel 20 lot 25 centimenvoor een nieuw katoenen overdek, opspannen en vermaken van eenen ouden parapluie, fr. 1-75; in bruinen of zwarten alpaga, 5 fr. Eenieder mag van heden af zyne kinders zenden om Parapluien te koopen, zy zullen hebben wat zy begeeren, zoowel op de markt als binnen huize; geene rieten zullen zy gegeven worden voor balein. 1° Lel op de schoone vierkante Engelsche geperste rieten, schooner dan balein en byna on- mogelyk om le onderscheiden Inderdaed, neemt een mes en schrabt er aen, er zal geene schaveling af komen; maer neemt een balein en doel hetzelf de, de schaveling ervan zal aen malkaêr blyven. 2° Er zyn koopmans die in den buiten Para- pluien aenveerden in vermaking ol om een nieuw overdek op te spannen, eu die de metischen wys- maken dat zy den zondag of maendag mogen by hem denzelven gaen af halen. Nu, hy heeft geene marchands die voor hem iets aenveerden; voor het vermaken van Parapluien, begeve men zich ten zynen huize en den maendag op de markt in hel kraem tegen de Botermarkt. GENEZING EN TROOST VOOR DE BEDLEGERIGE door de T~ Dixmude. Drulikery tan Vion. den Iqiri .r.i -n? II Hi liet» en uci w 'ÏFT1 - "5F .1 -.JJ!» J roe De wy uil) goe vet heli van GUSTAEF PELGRIM, Goud- en Zilversmid, Diamant zetter en Graveur, Groote Markt, n° 56, te Dixmude, lael liet geëerd publiek weten, dal hy van lieden af eenen win kel geopend heelt van alle slach van gouden, zilveren en diamanten voorwerpen. Daer hy langen tyd voor de goud- smidswinkels gewerkt heeft, durft hy hopen door de groote vermindering zyner pryzen, die beneden alle konkurrentie gesteld zyn, op het algemeen betrouwen temogen rekenen. Geloof dit berigl niet, maer ga zien, overtuig u door eigene oogen. Zyne werkplaels, zyn winkel stael voor iedereen open, en daer hy alle zyne gouden, zilveren en diamanten juwecleu naer den laelsteu stnaek zelf ver- veerdigt, is men zeker van niet bedrogen le worden en maer een prys le moeten betalen, aeu welken de andere winkels oumogelyk kunnen mededingen. By hem is ook le bekomen bet beste systeem der NAEI- MACHIENEN, dienstig voor huiswerk, voor kleermakers, schoenmakers en modisten. Waerburg voor twee jaren. qo .03 frb I'D orirt -iii repi rjiif mei gen ciei geh loe| Zoo leve laHI “i volt -ll II I gOf VVO J IKIIBIBIIW1 1 n—mm Deze wonderbare Zalf werkt als louverachlig in de verligting en genezing van oude zweeren, wonden, kwaed beenen, ulceers en eriiptien der huiddezelve over de oppervlakte gewreven, dringt door en zuivert elke plaets by deszefs doorloop, de gezondste invloed uitoefenende op de inwendige constructie. Deze Zalf geneest door zuivering alle animalieale sappen waertnede ze in contract komt en gevorderd eene gezonde en voortdurende genezing. Ongeregeldheid van de Nieren, Steen en Graveel. Worden oogenblikkelyk verzacht en ten laelste genezen wanneer deze Zalf is goed gewreven, tweemael daegs in de zyde, op de plaets vau de nieren, waerin liet lang zamerhand dringt en byua in alle gevallen oogenblikkelyk verligting geeft; maer aeuhoudiug wil een volmackte genezing bewerken. Jicht en Rhumatisme. Voor leiders der martelende pyn van rhumatisme en jicht zal deze Zalf onschatbaer schynen. Na tormenting met warm water, de verzachtende werking van deze Zalf is wonderlyk dezelve scbynt lee- neinael de inflanimalie te verminderen, maekt de pyn draeglyk, vermindert de zwelling, hersteld den naluerly- ken omloop en verdryft de kwael. Voor da.bovengeuoemde kwalen is de. Zalf van HOLLOWAY en de Pillen onwan- kelbaer aenbevolen. Diplheria, Bronchitis, Zeere Hals, Hoesten en Verkoud heid. Deze aerd van ongesteldheden kan genezen wor- dau met Zalf, door driemael daegs de hals, de borst en de l van den zieke te wryven; dezelve zal weldra in dringen en oogenblikkelyk verligting geven. By alle graden van influenza, koude eu bronchitis mag deze behandeling met gerustheid en zekerheid aengewend worden. Inderdaed het is niet bekend ooit in gebreke te zyn gebleven. Alle verscheidenheden van Huid-onsteking, Scrofula en Scurvy. Deze Zalf is eene zekere genezing voor ring worm, scurvy, scrofula eu voor de meest ingewortelde iiuid-kwalen waeraen het menschelyk geslacht onderhevig is; dezelve kunnen niet spoediger en zekerder genezen worden dan door liet gebruik van Holloway's Zalf, legelyk met liet gebruik zyner beroemde Pillen welke zoo krachtig op hel gestel werken, en hel bloed zoo zuiveren dal deze kwalen geheel eu al uil liet gestel verbannen worden en dit eene voortdurende genezing ondervindt. Waterzuchtige Verzwellingen. Neem in acht voor deze gevaerlyke en geheime kwael, welke gcwotuilyk by ons even ais zachte gevoelloosheid of als geringe geelzucht zieh vertoont, waervan weinig of geen notice wordt genomen alvorens de beenen gezwollen zyn. De oorzaek van de kwael moet aeu de lever ol in de maeg gezocht worden; X daeroni gaet direct le werk door Holloway’s beruchte Pillen te nemen naer de gedrukte instructie en wryving der Zall goed over de kuil van de maeg en regler zyde, alwaer deze organen liggen. De meest waterzuchtige ge vallen zullen spoedig door de te zamen gewerkte invloed der Zalf en Pillen genezen. Hemoroïdes, Fistulas en inwendige Ontsteking Deze kwalen zyn zeer ellendig voor hel ligcbaem en de geest,' verkeerde delicatesse verbergd dezelve aen de bekendheid validen besten vriend. Menseden lyden jaren aen hemo- roïdes en dergelyke kwalen, wanneer zy steeds hebben gebruik gemackt van de Hidloway Zall, met oogenblikke- iyke hulp, eu buutte eigene genezing bewerkt zonder bet vervelende van hel uitleggen hunner kwael aen anderen. De Pillen werken groolepdeëls met de Zall, daer zy het bloed zuiveren, deszells omloop regelen, de aengedaue deelen en hel geheele gestel vernieuwen. Beide ZALF en PILLEN moeten in onderslaende gevallen gebruikt icordcn Kwade beenen, slechte borst, verbran ding, beet van moskiels, coco bay. chiego voet, wintervoeten, springende handen, eksicroogen (zachtej, kanker, gezette en styve, gelederen, elephantiasis, fistulas, jicht, klierzwellin- gen, pyn in de zyden, hemoroïdes, rhumatisme, schurftig hoofd, zeere terpcls, zeere keel, huid-kwalen, schurft, zeere hoofden, gezwellen, ulceers, verwondingen en gceuwingen. Omstandige inlichtingen zyn by elke doos of pot gevoegd. Wordt verkocht by de Apothekers Ir. 1-50 et., fr. «-Ï5 cl. eu O Ir. voor eene doos of pot. Voor den verkoop in ’l groot vervoege men zich by Professor 5305.1.Oll iY, 555, Oxford streel, LONDON. Volgens de wel neérgelegd. WV1ES. Hl. |l H H I.!!—...I, I UI I—

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1869 | | pagina 4