Brief van bedanking van Drukkerij TI. Vion. De Voorzitter, Vermeesch-Vandenbussche. De Geheimschrijver, Vanhaute Em. Dixmude, den 19 Maart 1877. De Hoofdman, Veimeesch-Vandenbussche. De Geheimschrijver, Vanhaute Ej. De Burgmeester, Edmond Paret. Dappere en Schepen De Voorzitter, Vermeesch-Vandenbussche. De Geheimschrijver, Vanhaute Em. Aan de heeren Burgemeester en Schepen der stad Dixmude. Het groot getal programmen reeds ontvangen door de Maatschappij, verzoeken wij u, Mijn- heeren, zoohaast mogelijk antwoord. geven, (want wij zullen met daden toonen dat wij geene schooijers zijn)maar voor dezen die zoo verkeerd de intresten van stad verstaan en zoo partijdig handelen wegens eene sociëteit waar partijschap vreemd is en waar er leden in zijn van alle koleuren. DUIVENKWEEKERS. N. B. Wij hebben eenen brief ontvangen over de zelfde zaak; wij geven hem zonderde ver antwoordelijkheid er van op ons te nemen. De Sekretaris, WOETS. Aan de heeren leden der ‘maatschappij Dappere - ^ivvni Dixmude.... Mijnheeren, In antwoord op uwen geëerden van 31 Maart n° 1858, heeft de Maatschappij de Dappere Vluchtde eer u te laten weten dat het ons spijt de voorwaarden die gij ons wilt opleggen voor het geven van eenen prijskamp voor reis duiven, geenzins te kunnen aanveerden en ons dus gedwongen vinden ie bijlaag van 150 fr. beleefdelijk te weigeren. Wij hebben reeds een bestaan van 8 jaar en nooit hebben wij eene enkele centiem aan de stad gevraagd en var de eerste maal dat wij ons tot u sturen hebt gij besloten, niettegen staande de overtuigende bewijzen door den heer Karei Desoutter zoo klaar bij gebracht, dat wij tegen die arme 150 fr. toelaag 300 fr. moesten leggen. Dit alles inziende, Mijnheeren, zoo zal het u niet verwonderen dat yij beleefdelijk u verzoe ken onze Maatschappij de Dappere Vlucht van de lijste der erkende stads-societeiten te schrabben. Aanveerdt, Mijnheeren, de uitdrukking de meeste achting uwei onderhoorigen. Namens de Maatschappij de Dappere Vlucht. Vele wordt er geklapt en gesnaterd over de toelaag door de Duiven-maatschappij De Dappere Vlucht, gevraagd aan de stad. Vele woorden en weinig zin, veel geswattel en weinig gezonde redens, ziedaar het kenmerk van alle die samenspraken en twistredens. Eenige liefhebbers van den duivenkweek, willende hunne medeburgers de zaak klaar en duidelijk uiteen doen, hebben besloten een bijblad aan de Gazette van Dixmude te doen drukken. Zij zullen onpartijdig, bewijzen in de hand, de zaak bespreken en de verstandige lieden laten oordeelen. Hun schrijven is dan eenen oproep aan gezonde verstanden en onpartijdige mannen. Halve of geheele zotten hebben in de zaak niet te zien, bijzonderlijk als het afgeval lene liefhebbers of afgedankte voorzitters zijn. Ziehier de eerste aanvraag van Den Dap peren Vlucht. dienen voor supplementaire prijzen, die zouden gevoegd worden bij de vooruitgegevene door stad en Maatschappijnevens de 150 welke gij ons toestaat, verbinden wij ons 100 franks vooruit te geven, die te samen 250 zullen uit maken gestemd tot eere-prijzen. In afwachting eener gunstige antwoord, Mijnheeren, ontvangt de verzekering onzer achting. Ziedaar nu, medebirgers, geheel de staat van zaken aan u is 't a’ over te oordeelen. Het oordeel dat gij strijlen zult, wij zijn er van overtuigd, zal niet mdeelig zijn aan de Maat schappij de Dappere Vlucht. Inderdaad dat is iu eene Maatschappij die sedert haar bestaan NOOIT eene centiem aan stad gekost heeft, ’t Was tot nu toe al profijt zonder eenig last; en zoor de eerste maal dat zij, meenende recht te haben gelijk de andere socië teiten, eene subsidie vraagt, men wilt 150 fr. geven, doch men stelt zulkdanige lastige voor waarden dat zij niet tunnen aanveerd worden, ’t Is hetgeen de heer Karei Desoutter met zoo veel vuur als overtuiging bewezen heeften ’t is hetgeen men niet heeft willen verstaan. Wij drukken hier opentlijk onzen dank uit aan den heer Desoutteralle de duiven-liefhebbers der streek zullen hem erkentelijk zijn voor zijne schoone verdediging Het spijt ons, riet voor de armzalige 150 franks die men ons ils almoes scheen te willen Nieuwe weigering N° 1858. Dixmude, den 31 Maart 1877. Mijnheeren, Wij hebben de eer UE. te laten weten dat den Gemeenteraad, in zitting van heden, be sloten heeft zich te houden aan hetgeen er vast gesteld is geweest in zitting van 2 Maart 1877. De beslissing van den Gemeenteraad is u be kend gemaakt geweest bij onzen brief van 2“ dezer maand n° 1815. Gelief, Mijnheeren, onze groetenissen te aanveerden. Ander voorstel Brief toegestuurd aan den Burgmeester der stad Dixmude. Mijnheeren, In antwoord op uwen brief n° 1815 van 2 Maart, heeft de Maatschappij Dappere Vluchtte Dixmude in algemeenen dagvaard op 5 Maart besloten UE. een ander voorstel te doen tot het welgelukken van haren prijskamp vastgesteld op den ln Zondag onzer kermis. De Maatschappij zou haren inleg op 2.50 per duif brengen, waarvan 1.25 voor druk- en reiskosten dewelke zeker tot 130 franks zullen beloopen. De andere helft van den inleg zoxu Dixmude, 17 Januari 1877. Mijnheeren, De Maatschappij Dappere Vlucht te Dix mude heeft, in hare zitting van Maandag 15n Januari laatst, besloten eenen algemeenen prijs kamp te geven op Orleans, den eersten Zondag der kermis. De Maatschappij, sedert achtjaren in stand zijnde, wendt zich eerbiediglijk tot UE., Mijn heeren, omu eene hulpsom van 250 franks te vragen tot het daarstellen van poulie en eere- prijzen. De Maatschappij van haren kant verbindt zich de som van 200 fr. vooruit te geven, die gezamentlijk de som van 450 franks zullen uit maken, geschikt tot vooruitgegeven prijzen hiernevens voegt de Maatschappij haar pro gramma, welks voorwaarden zij aan uwe goed keuring voordraagt. In afwachting' eener gunstige antwoord, aanveerd, Mijnheeren, de gevoelens onzer bij zondere achting. Ziehier het anwoord van ’t stadsbestuur 1815. Dixmude, den 2 Maart 1877. Mijnheeren, Wij hebben de eer UE. te laten weten dat den Gemeenteraad, in zitting van heden en met algemeene stemmen, UE. eene hulpsom van honderd vijftig franks toegestaan heeft om eenen prijskamp te geven ter gelegenheid onzer aan staande kermis, op voorwaarde van geheel uw programma beloopende tot 450 franks uit te voeren. Gelief ons te laten weten, Mijnheeren, of gij die hulpsom op diergelijke voorwaarden kunt aannemen. Aanveerd, Mijnheeren, de verzekering onzer hoogachting te aanveerden. De Burgmeester, J. Dautricourt-Woets. De Sekretaris, Woets. Aan de heeren leden der maatschappij vlucht IjS. Mijnheer, Ik verzoek u het volgende mede te deelen in het supplement van de Dappere Vlucht. Daar komen sociëteiten in, die het niet kwa lijk mogen nemen indien zij genoemd zijn; het is geenzins dat ik hun vijandig ben want een stadsbestuur dat zijne taak verstaat zoude alle goede sociëteiten moeten bevoordeeligen zelfs wanneer er VOOR'T 00GENBL1K een weinig moet ingesteken worden. Het is alleenlijk om te doen zien dat wij ten minsten zoowel recht had den tot eene betamelijke subsidie als andere. Dit nu verstaan zijnde; zal ik één voor één de opwerpingen der duiven-vijanden van ’t stadhuis tegen gaan. Men zegt onder andere Die prijskamp brengt geen voordeel aan stad. Dat is liegen en snoodelijk liegen. Immers het drukken van plakkaten, kaarten enz. Her verteer van de mannen die komen om de duiven op te geven en vooral de schoone inhaling van de prijswinners die men van gedacht was te doen, brengt volk te beene Daai enboyen vraag jie^ u js voor_ deel grooter die ,le schieting van de - Wilhem Tell yoort len yoor staj sc}jUtters komen ten 12 ur<n 40 of ten 2 u. 13 met ’t kon vooi aan; zij garin recht naar Beerst, lokken de burgerij achter, de stad is verlaten en meest al de teere wordt gedaan aan den keizerhoek (te BEERST) waar er geen eene herberg van stad isen nogtans men geeft daar vette subsidiën aan! Men zegt nog De Dappere Vlucht zou er geld achter winnen. Nog een leugen een snoode leugen. De heer Desoutter onze confrater heeft zonneklaar bewezen dat zulks valsch is, ja dat de Maatschappij zonder onvoorziene onkosten er nog 73 fr. zou bij toesteken. Daar en boven zou ik sociëteiten kunnen noemen die zulkdanige vette toelagen van stad krijgen (zonder merkelijk voordeel voor stad) dat, voor de eerste pijl uit den boog is, zij reeds rond de 130 fr. in ’t zak hebben. Maar neem nu nog, dat dit alles waar is nog zou het betamen dat de stad deze sociëteit onder- steune. Men ondersteunt wel sociëteiten waar schamele diertjes behandeld worden geheel en gansch tegen de wet die verbiedt dieren te mis handelen en men veracht eene sociëteit voor doelwit hebbende het aankweeken van reis duiven, doelwit dat in alle beschaafde landen en natiën der wereld zoo aangemoedigd en onder steund wordt. Hier in ons land heeft het Gouvernement zelve reeds vele blijkens gegeven van goed keuring en de stad Brussel gaf overjaar eene toelaag van TIEN DUIST franks voor éénen prijskamp. Men heeft toch zeker nog niet vergeten van welken grooten nut de reisduiven waren voor Frankrijk in den laatsten oorlog vooral wanneer' Parijs omzet was, bij zooverre dat men met recht geschreven heeftGeheel Frankrijk had verwoest geweest zonder de duiven. Ook Frankrijk heeft het nut der duiven ver staan en eene nationale kweekerij opgericht waar een belg, een vlaming de heer Laperre- De Roo aan’t hoofd is. En’t moet zijn dat men de zake ernstig opneemtaangezien den heere Laperre reeds ridder genoemd is en verschei dene eereteekens ontvangen heeft. En hier te Dixmude men snikkert op eenige onnoozele franks terwijl men het geld met hamers breekt om daar boven den ingangtrap van ’t stadhuis dat monsterachtig duivenkot te maken dat maar goed zal zijn voor KOTERS. De knabbelaar. Het Cemeente-bestnur en de Dappere Vlucht

Het Kiesblad van Dixmude (1875-1958) | 1875 | | pagina 1