r" een Hip, hip, hourra voor het katholiek Ministerie. stuiverken van 720 fr. vinden. schoon sommetje van 540 fr. Vrijwilligers, Gelukkigmakers. In geval van weder binnen roepen. 420 frank, 540 fr. trekken. zijn De katholieken en onder andere M. DE LANTSHEERE twee jaar, de vergelding der lotelingen te schuifelen en zingen. Och God, d hunnen poot. De liberalen mijn' zoover meermaals beloofden over verhoogen. Als M. DE LANTSHEERE en de katholieke volks vertegenwoordigers iets beloven, zij houden hun woord. De vergelding is vergrootde gedane belofte is ver overtroffen. Leve de katholieke partij Leve het Ministerie. Een kanonnier te peerde en een soldaat van t peerdevolk moeten 48 maanden dienst doen. Als zij van den troep komen voor goed zullen zij, boven de ver dienden intrest op hun spaarboekje 48 maal 15 fr. dat is, als wij rekenen kunnen en tellen, sterie al zijn geld niet weg en voor ’t mooreland, zooals de liberalen u willen wijsmaken. Ouders en voogden, Ondersteunt gij de katholieken, De ware volkspartij, ’t is Een kanonnier te voet, een soldaat van de genie, een pontonnier, een soldaat van het bestier en een soldaat vuurwerkmaker blijven ingelijks 36 maanden on der de wapens. De nieuwe wet, door de katholieken ge maakt, schenkt hun insgelijks, zonder den intrest, dien zij bovendien van hun geld hebben, het die van geene rijke famillie zijn, trekken juist gelijk de soldaten die dienen voor hun lot en hunne ouders of voogden hebben hetzelfde recht als deze der lotelingen. Jongelingen, die goest hebt achter het kazeernleven, de katholieken hebben u niet vergeten. Gij zult al de rechten der lotelingen genieten. Verstaat gij dat vlaamsch Ah, de katholieken hebben nogmaals eene ware volkswet gemaakt en de kiezers uit de volsklassen zullen hun, met blijde hert, hunne stem geven. gedenkt uwe weldoeners, gij werkt voor 't volk, de katholieke partij 1 Jan Volders had verstand, bekwaamheid, wilskracht. Hij sprak met geestdrift en overtuiging en schreef eene sierlijke tale vol leven en gloed als zijn herte. Te Brussel was hij een van de inrichters van de partij der socialisten. Hij liep en zwierde rond, hij hield meeting of male op markten en straten voor zijne gedachten te ver spreiden en *t volk tot een leger revolutionnairen in te riehten. Hij was hoofdopsteller van het socialistisch dagblad Le Peuple. Die 30 fr. te maande zijn gesplet in twee helften de eene helft wordt uit betaald aan de ouders of de voogden der lotelingen, de andere helft blijft de eigendom van den soldaat en wordt op een spaarboekje geschreven. Ouders of voogden van soldaten, die voor hun lot dienen, gij zult van Barnesse voort 15 fr. te maande, dat is 45 fr. in drij maanden, dat is 180 fr. 's jaars in uwe handen geleid zijn zoolang als de dienstijd duurt. Wat zegt gij daarvan Gij ziet wel dat het Mini- smijt voor den Congo, socialisten en sommige Als het leger op oorlogsvoet gebracht wordt of dat er klassen ingevraagd zijn achter hunnen tijd, zullen de soldaten eene vergelding van 1 fr. daags ontvangen, boven de gewone solde. De katholieken doen een goed werk nooit ten halven. Sommige soldaten trouwen als zij komen van den troep. Zij zijn gelukkig, zij komen wel overeen met hun vrouwtje, zii werken en slaven al 3cialisten spelen op- n loopen klagen en kermen naar het Ministerie. De «.pcuoare rust moet be schermd zijn. Daar Helaas, eene 1 twee klassen worden heropgeroepen. Uit is het met vo -ening en vreugde in het huishouden van den gehuwden soldaat. De vrouw is haren man en zijne daghuur kwijt, tot dat de socialistsche ongelukzwaaiers hunne manieren houden. De klerikalen, M. DE LANTSHEERE, Baron ds CONINCK. de Ministers enz., hebben dat overwogen. En weet gij wat zij gedaan hebben Zij hebben in de wet gezet dat de gehuwde soldaten, in die gevallen, boven hunne vergelding van 1 fr. daags, alle dage 50 centiemen, als zij een kind hebben en 1 fr. daags, als zij twee of meer kinders hebben, zullen toegestaan zijn en dat dit kindergeld zal ter hand gesteld zijn aan hunne vrouw of aan de persoon die voor de kinders te zorgen heeft. De socialisten zouden de menschlievendheid niet gedreven hebben. Zij hebben trouwens gezeid en geschreven, dat men de wonden der werkende klassen moet laten bloeden, opdat er te meer haat en wraakzucht in de herten der lijdenden zou laaien en branden. Soldaten, die getrouwd zijt maar nog in de reserve, vergeet niet hoe de katholieken bekommerd geweest zijn met u en uw huishouden voor het geval eener herin» roeping. Voor de katholieken moet gij uwe genegenheid en uwe stem voorbehouden. Vrienden en lezers, nog een oogenblik opletten. Een piot, een jager te voet en een soldaat van den trein dienen 28 maanden. Dank aan de nieuwe wet, gemaakt en gestemd door M. DE LANTSHEERE, Baron de CONINCK en de andere katholieken zullen zij, als hun tijd uit is, 28 maal 15 fr. dat is zonder den intrest mede te rekenen, op hun spaarboekje hebben. Een grenadier en een karabinier dienen 36 maanden. Zij zullen 36 maal 15 fr. dat maakt, zonder de krozen, Zeven honderd twintig frank en daarbij den intrest en de massa van kleederen, zal dat niet helpen leven en treffelijk spaarpotje zijn om later in menagie te gaan. Bemerkt dat de ouders of de voogden, door de nieuwe wet, juist zooveel vergelding uitbetaald zijn als de lotelingen. Wat zegt gij nu, vaders, van de kaloten Dat zij leven en laten leven en dat gij zoudt dwaas zijn van achter blauwe tandentrekkers te horken, die willen uwë ooren vol leugens blazen. Werken en stemmen voor dé katholieken is de plicht van dankbaarheid, die wij, den 5Q Juli, gaan vervullen. assa»

Het Kiesblad van Dixmude (1875-1958) | 1896 | | pagina 2