Katholieken Boven Ze gaan minnen. De Belgische schuld. Voor de kantonniers. fl 3 -A-jaril 1910. Katholieke Kies vergaderingen. De kies vergaderingen zijn wel bij gewoond geweast en beloven voor de volgende. Kiezers der gemeenten waar er meeting is, weest allen op uwen post. spoorwegbedienden c «3 Katholieken schenken vreè Geuzen brengen oorlog meé zaliger tot stand bracht, dat zal de jonge Pieter de Coninck helpen bewaren Katho lieken Boven. De korte woorden die de nieuwe kandidaten tot de vergadering spraken zijn er borg voor. Wij blijven vrij En winnen in Mei. De vader die zijn kind bemint Houdt de geuzen van ’t bewind. Geuzen bestuur Kost altijd duur. Ja, dat roepen en tieren de liberalen en framassons sedert 25 j aar op alle tonen, dat schreeuwen ze op alle daken, dat schrijven ze i en andere gazetjès 1° 1» Minister Delbeke heeft beslist dat zij voor taan alle veertien dagen eene vergoeding van 2 fr. zouden trekken voor ’t onderhoud en de vernieuwing van hun machien. gegeven worden, niet nadeelig kan wezen voor hunne gezondheid. Minister Helleputte verdient lof en dank voor dat besluit. Hij toont zich eens te meer de ware vriend en weldoener der werklieden Va» den Staat. Dixmude, en later als kamerlid aan het arron dissement Dixmude bewezen had. Door zijn machtig woord wist Mr Degroote de katho lieken steeds te geleiden tot den zegepraal. Altijd was hij op de bres waar de goede zake en door zijn verstandig en op tijden tusschenkomen, wist hij in de Kamers meer dan eens, eene goede oplossing te doen geven aan de moeielijkste vraagstukken. Die her telijke dankbetuiging wierd geestdriftig toe gejuicht. Als titelvoerende kandidaat wierd dan voorgesteld Mijnheer Maes en als plaats vervangende kandidaat Mr Baron de Coninck de Merckem. Beide kandidaten bevielen aan de gansche vergadering. Mr Maes is geen gOeding bekomen 1 V 1 met kleinen en grooten is door iedereen OP BELOKEN PASCHEN 3 APRIL. 1° Te St-Jacobscappelle, na de vroegmis, om 8 ure 1/2, in het Wethuis. 2° Te Oudecappelle, om 10 1/2. in het Gemeentehuis. 3° Te Nieucappelle, om 3 ure, in het Gemeentehuis. OP ZONDAG 10 APRIL. Te Wercken, om 8 ure voormiddag, in de Kloosterschool. 2° Te Bovekerk», om 10 i/ï. in de Kloosterschool. 3’ Te VladMleo, om 3 ure namiddag, in St-Josephschool. OP ZONDAG 17 APRIL, Te Noordsekote, na de Vroegmis. 2“ Te Reninghe, om 10 1/2 uren, in de Zusterschool. De liberalen zweren bij hoog en bij laag, dat ons katholiek Ministerie het land naar den dieperik sleurt, omdat Belgie drie miljards en half schuld heeft. Maar zij wachten zich wel, aan hunne gaaien te zeggen, dat Belgie meer goed, heeft dan schuld, en dat dit goed meestal winstgevend is, en meer opbrengt dan noodig Zondag 20 Maart liep het gerucht rond te Dixmude en in het omliggende, dat Mr Degroote zich niet meer ging laten voordragen als kandidaat voor de Kamerkiezing van 22 Mei. Mr Degroote was inderdaad op Zaterdag 19 Maart zijne on wederroepelijke beslissing over die zaak komen aankondigen aan het hoofdbestuur der Katholieke Ver eniging van het arrondissement Dixmude, en op Maandag 21 Maart deed Mr Degroote dezelfde verklaring voor de afgeveerdigden van gansch het arrondissement, die ten getalle van rond de 200 vergaderd waren te Dixmude. Mr Cam. Quatannens, Voorzitter van de Katholieke Kiesvereeniging, bedankte den Heer Degroote voor al de diensten die hij eerst als provinciaalraadslid aan het kanton Dank aan de tusschenkomst van den ka tholieken Volksvertegenwoordiger Reynaert, hebben de kantonniers eene bijzondere ver- o o 1 voor ’t gebruik van hun onbekende meer. Zijn gemeenzame omgang rijwiel, met kleinen en grooten is door iedereen gècend, zijne bereidwillige dienstveerdigheid heeft hij als lid van den provincialen Raad genoegzaam bewezen. Mr de baron de Coninck is de zoon van den onvergetelijken Senator de Coninck die het katholieke vaandel in het arrondissement Dixmude deed wapperen. Wat zijn vader VOOT* flfi CTfekWAtstP Minister Helleputte komt een besluit te nemen ten voordeele der werklieden die in den dienst gewond worden of ziekten opdoen met verwondingen gelijkstaande en niet in staat zijn hun gewoon werk te hernemen, al hoewel zij tot eene gemakkelijker bezigheid bekwaam zijn. Deze arbeiders zullen voortaan zoohaast mogelijk eene voorloopige of bestendige bezigheid, overeenkomstig met hunne krach ten, bekomen. Zij zullen insgelijks kunnen aangesteld zijn om de werklieden te vervan gen die moeten afwezig blijven voor reden van ziekte, verwonding, binnenroeping bij het leger, enz. De geneesheeren zullen voorafgaandelijk onderzoeken of de bezigheid die hun zou gedurig in Hondsbladen van denzelfden kaliber! Buyl zelve, in zijne meetingen en zelfs in zijne redevoeringen in de Kamer, beweert dat hij op 22 Mei onzen geachten Heer Volksver tegenwoordiger Pil eene... pille zal draaien die van geen strooi en is Maar, serieus gesproken, M. Buyl als gij zoo zeker zijt, in de naaste kiezing M. Pil van kante te helpen, waarom staat gij dan den tweeden niet op de lijste der kandidaten? Waarom liept gij de schoen van uwe voeten, opdat de logemannen van Brussel, Gent en Antwerpen de liberalen van Oostende zouden dwingen als eersten kandidaat te aanveerden? Is ’t niet, omdat gij zeker zijt, als tweeden kandidaat, uw paspoort van representant te krijgen?... Hoor, M. Buyl Verkoop het vel van den beer niet, eer hij geschoten is Roep geen mossels vóór zij aan wal zijn Het zullen de kiezers zijn die, op 22 Mei de liberalen en socialisten eene pille zullen draaien. En gedenk de kegelbolling van voor vier jaar de liberalen gingen dan ook ’t mi nisterie omverrekegelenmaar... ze bolden in ’t gat Ge moogt dat niet vergeten, M. Buyl! EN!

Het Kiesblad van Dixmude (1875-1958) | 1910 | | pagina 1