Herbergiers!! Hunne rekening. Hunne Werken. Opgepast. Kiezers I Stemt onder N° 2i Waarheid Bonte Karei Geldof Eduard Van boven onder nummer 2 Zoodra een klerikaal u geld aanbied maak het aan een der liberale kandidaten kenbaar. Kiezers laat u door geen geld verleiden Over 4 jaar beloofden zekere katholieke kies- dravers 2,3 tot 400 fr te betalen indien zij gewonnen waren. Degene die den koop aan vaarden zijn nooit betaald geweest. Nouwynck Achille Van Sieleghem William Verwaerde Emile. Stemt van boven op de lijst onder Np 2. voor onze Kandidaten <7 Waar blijven de katholieken nu met al hunne werken?? ’t Is Kiezing en gewoonlijk wordt door dezen die aan ’t bestuur zijn ter dier gelegenheid de Kiezers voor oogen gelegd wat de gekozenen gedurende hun verloopen mandaat verricht hebben. Hier ziet men niets afkomen In de katholieke gazetten staat niet meer dan op andere gewone zondagen. Wat hebben zij dan gedaan met al die inkomsten van Stad en Godshuizen Waarom hebben zij aan de Hospicien die 100,000 fr. geleend Het is hun plicht dat kenbaar te maken De bevolking van Dixmude zal toch zeker zoo gesullig en goedzakkig niet zijn alzoo met HUN geld voorts den aap te laten houden Het schijnt dat de katholieken een briefje gereed hebben dat Zondag morgend zal uitgestrooid worden en een valschen naam dragen 1! Kiezers opgelel hecht geen vertrouwen van hetgeen Zondag morgend zal uitgedeeld worden Het tweede dat komt van onze vrijzinnige voorouders, zij doen het dienen om hunnen politieken winkel te doen draaien ’t Is de eerste maal dat de Gazelle van Dixmude de waarheid schrijft Herinnert u dat de katholieken uwe grootste vijanden zijn 1! Herinnert u dat de katholieken van Dixmude in den tijd een petitie opzonden naar het ministerie om te vragen dat men al de herbergen zou sluiten die niet een zeker getal kubieke meters lucht bevatten!’ Die handteekens liggen zwart op wit in het ministerie, ’t Zijn dus maar de groote meer die moeten leven Herinnert u dat het de katholieke Senateur Lammens was die in jden Senaat uilriep dat de herber giers onweerdig waren Kiezers te zijn!Men wilde de herbergiers gelijk stellen met de kostgangers van Hoogstraetea die ook geen stemrecht hebben Laat u me dus niet flikvlooien en stemt tegen dat volk Over o jaar hebben zij een boekje uitgegeven waarin de rekening van stad van dat jaar voor oogen werd gelegd. Sedert hebben wij van niets meer gehoord. Vijf jaar lang hebben zij in den donker alles afge- rammelt en zonder de minste rekening ervan aan de lastenbetalers te veropenbaren Het schijnt dat ze nu weer eens de rekening van dit jaar zullen uitgeven!! De rekening van dit jaar fijn en mooi opgemaakt en die zeker, dat voorzien wij met een BATIG slot zal sluiten!!!! Wij kennen die soort van rekeningen die allen dienen tot oogenverblinding en waaraan de Kiezer zich niet meer zullen laten foppen. Uit de katholieke Gazette van Dixmude van Zondag laatst Waar de katholieken aan ’t hoofd zijn, hebben zij twee schrikwapens, twee kanons waarmede zij de liberalen verpletteren de school en de openbare weldaad Het geld der stadskas, het geld der openbare weldaad is voor hen een dubbel dwangmiddel 1 Het eerste komt van AL de lastenbetalers, maar het dient enkel voor de slaven der katholieken &SWK3EH saa»6»sS<a!iiHK)Ill'll

Het Kiesblad van Dixmude (1875-1958) | 1911 | | pagina 3