5. Asaert, de maniak feesten. 6. Asaert, de helderziener, weet wie Karei Korte is Mijnheer Asaert zou Millioenen schulden maken Al loopt de leugen nog zo snel, de waarheid achter haalt haar wel. 4. - Asaert, bankier van stad. van de Feestelijkheden in de week der Verkiezingen 1. - Asaert legt een eed af 2. - Asaert boven de Minister van Verkeerswegen 3. - Asaert moet terug op de schoolbanken. steeds ter beschik- uit H. Richals solonummer o- Het te bovendien De Priet-praat I Verantwoordelijke uitgever André Merlevede, Diksmuide. daar- water- Hij verwart steeds ten Hij is dus wel van voor moeten liquide zijn en king van C. V. P.er Asaert. het woord voeren namens de B. S. P. Max namens de U. D. B. Delfosse (onafhan- dateren van dateren Benevens de reeds aan gingen toegekende toelagen verteren in feestelijkheden. Om 20 u. Opvoering dag Dit stuk dat onlangs werd geschreven door Albert- mond wordt voor de eerste maal in het Vlaamse land opgevoerd door de oud-bekende toneelgroep Nu of Nooit ons er juist ziekelij- Treur niet om een buis, We brengen ze U thuis. zal het nooit zijn, van de stad van 1 trombon. ce soir. Dixmude van van Robert Asaert doet lachen. Wie de zaken kent, ziet ke, kinderachtige kiespropaganda in. Asaert zal de gemeentegelden ten belope van 2 millioen laten intrest opbrengen en mee feesten houden. En ondertussen de leiding leggen met leningen en schulden Ten andere weet Asaert niet dat de stadsgelden Het nationaal zangk' lère. Wij bevelen U allen dit stuk ten zeerste aan 1 Reporter 23 Toerisme en Fees- van plan die 80.000 fr. waarop hij rekent, te verboemelen in de groot scheepse feesten die hij in het vooruitzicht stelt. Neen, Asaert, ge verstaat nog de eerste letter niet van Toeristische politiek. Mijnheer Asaert is nog niet verkozen, en en is reeds bezig de centen te placeren Hij zou miUioenen schulden maken voor het plaatsen van de waterleiding (de C.V.P. - meerderheid zal er zoveel mogelijk van betalen zonder lening) Honderd duizend frank om de monumenten te verlichten, betalen op afkor ting wijken en vereni— nog 80.000 frank De regie werd toevertrouwd aan Dokter Baard i onze stad. In de hoofdrollen treffen we aan D. Raymond oudgediende en banneling. D. Henri mislukt provinciaal raadslid. Koning Faroek kopman van een scheurlijst. De familie Deblauwe bestaande uit Julien hoofd van het gezin. Jeanne de huisvrouw. Kapoentje de kleine. Kamiel de hoeveknecht. Maria een dienstmeisje uit het Antwerpse. :oor onder leiding van D. Va- geschreven. aan één persoon toe. was uit Diksmuide dat de lijsten werden Karei Korte, heeft dus samengesteld. De persoonlijke en de ongegronde gemeenheden die eerbiedwaardige Heer aanwrijft, wor den door de bevolking veroordeeld. De kiezers zullen deze laster wreken. in de stadsschouwburg van het toneelstuk 1 7 buizen op één Op Zondag 12 Oktober gaat ter gelegenheid van de gemeenteverkiezingen in onze stad een groot verbroederingsfeest door. Ziehier het volledig programma der feestelijkhe den Gm I 1 u. op de grote markt groot wandelconcert gra tis aangeboden door de Vrijzinnige Fanfare onder leiding van A. Robert. Volgende muzikale mee sterstukken zullen aan het kiespubliek ter ore wor den gebracht. 1. De internationale. In de nieuwe bewerking van R. Daenens. 2. Marche des Zéros voor 3. Je suis seul 4. Marche sur Dixmude van R. Asaert. 5. Al trekkend door het land. Potpourri door Fer- nandel. Dit concert zal zoals het past, worden besloten met het lied dat allen tot bondgenoten maakt A bas la calotte. Om 12 u. Ontvangst op het stadhuis van de nieuwe pasgeboren socialistise raadsleden voor hét eerst verkozen door toedoen van de exliberaal Daenens en de ex Zullen er Buset, en kelijk kath.) Bij deze verklaar ik onder eed, dat mij geen VIJFDE plaats werd aangeboden. Inderdaad, Asaert eiste d'e VIERDE plaats, zou niet gebaat hebben hem de vijfde aan te bieden. Hij zal de nationale baan Gent - Lichter- velde - Diksmuide - Veurne afsperren, en de automobilisten verplichten door Diksmuide te rijden. Een echte kiesbelcfte, want ze behoort tot het rijk van de onmogelijkheden. Weet hij dan niet dat zijn stemmenaantal moet verdeeld worden door het getal 2, juist zo als dit van de C.V.P. moet verdeeld worden door 7. Indien de C.V.P. slechts 900 stemmen zou halen, dan is het basiscijfer 128. Indien Asaert 230 stemmen zou halen, zoals hij be weert, dan zou hij met het getal 115 onder lig gen en dus geen zetel halen. Raymond en Henri zij dank, voor spijs en drank. Rode appelensoep. Huwelijksbootjes met blauwe vaantjes. Naar keus wijn uit De Can, of bronwater uit de Leye. Groentenkrans Van Den Berge. rond Ram (b) out niet Corte snijbonen. Zeetongen Van Damme. Blauwachtige Bourenrijst, om te stillen de ko-Leyre. Troostrede door Willemijntje. Oude Florent-ijnse likeur. Sigaar Robert I. Na deze toespraken zal een buitengewone vertegen woordiger van de heer Lalmand het ereteken in de stalinordè uitreiken aan alle kandidaten die hebben meegevochten om de C. V. P. meerderheid te bre ken. Om 13 u. groot, verbroederingsmaal in de Europa- zaal van het Maison du Peuple. Men kan inschrijven in de Weststraat 12 of de IJzerlaan 59, De prijs bedraagt 124 fr. In deze prijs zijn de dranken niet inbegrepen. Er zijn Rode er Blauwe wijnen naar keus. De blauwe zijn de oudste en dateren van de onpare jaren. De rode zijn jon ger en dateren van de pare jaren. Wie geen sterke dranken lust kan ook Munks bieren verkrijgen. We zijn zo vrij hierbij het volledig menu af drukken. De bevolking mag gerust weten, nu de ru briek van de Diksmuidse Torrewijzer ten einde is gelopen, dat VIJF verschillende personen on der deze naam hebben geschreven. Asaert schrijft ten onrechte alles De persoon, die hij bedoelt afwezig op het ogenblik samengestelde Asaert’s geen lijst aanvallen hij deze Beste lezer, dat betekent zeker en vast ver hoging van belastingen, want Mijnheer Asaert is zo onwetend van de zaken van de stad, dat hij niet weet dat tengevolge der laatste uitgaven voor werken aan de Legeweg en de Tuinwijk de Stadskas reeds gevoelig verminderd is en dat de Stadsrekening dit jaar geen boni zal vertonen, wegens de verbeteringswer- ken.

Het Kiesblad van Dixmude (1875-1958) | 1952 | | pagina 2