van zes jaren. men Hoe stemt Geldig Daenens’ programma op dertien Hessen getrokken De verwezenlijkingen van het C.V.P. Ge meentebestuur in de laatste na meer nr en er of 3 het witte Bruynooghe Gerard Vanden Bussche Karei Van Coillie Jules D’Ooghe Jules Mus Rachel Senator Dr Sobry Marcel Mijnheer Daenens.... de Russen Missiaen Emiel Crombez Jozef Laridon Maurice Desmyter Georges Vanblaere Jozef 1. De nieuwe wegen in de Tuinwijk 2. De betere verlichting van de Stad. 3. De nieuwe gaanpaden. 4. De Muziekschool. 5. De prachtigste kiosk van uren in het ronde. 6. De bouw van nieuwe woningen, (alleen de administratieve traagheid belette de eerste steen te leggen). 7. Het boren van de waterputten langs de spoorwegdijk, met in het vooruitzicht - de langverwachte waterleiding in de volgende Lente - de zwemkom als onmiddellijk gevolg. 8. In de gemeentekas een spaarsom van meer dan 2 millioen, om zonder leningen de waterleiding te kunnen bekostigen. Een programma in 54 punten. De singellaan van Raymond Daenens OfwelBoven op de kop der lijst nr 3 het witte puntje zwart te maken dat is een kopstem. Ofwel Achter men van puntje zwart te maken dat is een voorkeurstem. Daenens weet niet wat Diksmuide gebeurt. een de lijst in Gew. Secr. Algem. Christelijk Vakverbond Advokaat, Provinciaal Raadslid uittredend Gemeenteraadslid Voorzitter Algem. Christelijk Vakverbond Lid Commissie Openbare Onderstand Veearts Als die EINDELIJK HEEFT ZARATHUSTRA GESPROKEN Nu de Uittredend Burgemeester Gewestelijk secr. der Christelijke Mutualeteiten Uittredend Schepen uittredend Schepen uittredend Gemeenteraadslid MetdeChristePBe Ter Zege 1 1 was een dragen van God zullen alle toeristen Het eerste manifest van isch cartel tot bevordering er ooit komt, dan moet zij zeker de naam haar geniale ontwerper: De Daenens-laan. geve echter, dat zij er nooit k.omt, want dan -1 waarvan dhr Daenens met zulke Liberaal - Socialis- de Gemeentebelan- de Russen Sinds de regelmatig gelezen, van mij 1 Volkspartij Daenens wist er niets van. Hij heeft het pas vernomen, wanneer de verkoopakte van de grond met Mevrouw Verstraete moest gepasseerd worden. Zo is Daenens! Alwat goed is, komt Al wat slecht is, van de anderen. het Inrichten van een Ste- Maar, Mijnheer Daenens, weet gij dat niet? Er bestaat reeds een muziekschool! Zij bestaat reeds twee jaar. Er is reeds twee maal een prijsuitdeling geweest. Maar daar komt gij niet naar toe! Misschien is het zo uit te leggen, dat gij spreekt lijsten werden immers ingediend op 21 September. Het I eerste druksel verschijnt pas de 4 Oktober ’s avonds. Het heeft lang geduurd vooraleer zij wisten wat ze wilden. Het kiesgazetje van Raymond Daenens is thans heel wat meer bescheiden en voorzichtig dan zes jaar geleden, toen het met de preutse benaming Nu of Nooit van de pers kwam. De zekerheid van de over winning is er deze keer helemaal niet in te bespeuren. Het lijkt veeleer op een s liberale kiezers om te zeggen Als ’t u belieft laat mij niet in de steek nu wij met de socialisten samengaan Wij geloven niet, dat vele Diksmuidelingen de moed zullen gehad hebben het Programma tot het einde door te lezen. De mensen houden niet van zulke plechtige verklaring, vooral niet wanneer ze bestaat in 54 punten ze weten dat het allemaal larie is en ape kool dit wil zeggen in verstaanbaar Vlaams, dat Raymond zoals naar gewoonte te veel hooi op zijn vork neemt. Hetgeen de meeste lezers niet hebben ge daan, dat hebben wij wel gedaan en geheel het anticle- rikaal proza onder de loupe genomen. stedelijke Muziekschool. Of tweede school oprichten? In dit zeer verdienstelijke direc teur van de reeds bestaande school. Ge kunt aan hem hebt u tingen reeds gedaan werden het net. Bijgevolg de realisatie i d’ 1 I I J.._ smeekschrift aan zijn vroegere j plogramma schrappen. Een derde punt bleven is Betere en Tuinwijk.» zo op Het eerste slaande feit is, dat Raymond Daenens punten in zijn programma opneemt, die het C.V.P. Stadsbestuur sinds maanden en jaren heeft verwezen lijkt, en die hij voorstelt alsof ze nog moeten uitge werkt worden. Hij spreekt b.v. van delijke Muziekschool van het Inrichten van een wilt gij misschien een het Liberaal - Socialis- geval ga dan te rade bij de - - --van de Gemeentebelan- teur van d j - gen heeft veertien dagen op zich laten wachten. De I vee[ |eren Verder spreekt Raymond Daenens van de \reali- I satie van de stedelijke waterleiding» Maar, Mijn heer Daenens, U moet volstrekt Diksmuide leren ken nen! U moet eens gaan wandelen langs de IJzei dijk. De putten voor de waterleiding zijn reeds geboord. En niet gezien of tenminste vernomen dat alle me- voor het aanleggen van is in haa’ eerste sta dium getreden. U moogt dus gerust dit punt van uw Het is er reeds! waarover Daenens onwetend ge- i moderne verlichting van Stad en schrijft hij. Dhr. Daenens woont toch de markt Heeft hij niet gezien, dat er elf nieuwe lampen met een driemaal grotere sterkte dan vroeger ons marktplein verlichten En de verlichting van de Tuinwijk? Is dhr Daenens al ooit langs de Tuinwijk gaan wandelen 's avonds? Dat zijn al drie punten, die hij gerust van zijn programma mag schrappen. Ja, beste lezer, verschiet niet. Er is een grote ge lijkenis tussen de propaganda van de Russen en deze gevoerd door Raymond Daenens. Sinds de oorlog hebben wij in de bladen regelmatig gelezen, hoe de Russen beweren de eerste uitvinders te zijn van alle grote moderne uitvindingen. Zij hebben de stoomma chine ontdekt, de radio, de gloeilamp en nog veel an dere dingen. Zo ook Raymond Daenens te Diksmuide Als er iets goeds uitkomt, dan heeft hij het gevonden. Hij het genie, dat alles eerst heeft gezien, maar helaas onbegrepen genie. Zo b.v. komt hij met veel applomb» beweren in zijn 49e punt dat de Urbanisatie van de Lege Weg ZIJN project was. Ge moet maar durven! Deze urbanisatie is volledig het plan van het C.V.P. bestuur.

Het Kiesblad van Dixmude (1875-1958) | 1952 | | pagina 5