Lastenbetalers En de stedelijke zwemkom Laat U niet beetnemen. Bewijzen, Heren, bewijzen!! Nog blunders De bluffer op zijn best Daenens spreekt zich zelftegen Op één punt zijn we akkoord Daenens kent de wet niet. Beschuldigingen die hersenschimmen zijn. Er is geen betere lijst dan die van de Christelijke Volks partij van belang. CRITICUS. deu- I van: een Dae- kiezers de Wij schanda- voor bult lachen! het tot stand Misschien is dit laatste staaltje Kom, eerst de waterleiding la- nieu- over- voor de taak van welke voor en Spaak op alle van Open zou schenken aan erkende zover te beweren: groeperingen te Geen ernstige Kandidaten tenzij op Nr. 3 Van de ene kant spreekt hij van: Herleiding van de stedelijke belastingen tot een minimum en anderzijds is et gedurig spraak van meer steun alhier en ruimere toelage aldaar. Hij vóórziet in zijn 54-pün- tenprogramma uitgaven op uitgaven. En de inkomsten van de belastingen zullen herleid worden tot een minimum!!! Kan dhr Daenens misschien toveren of heeft hij ergens een ezeltje dat geld...? diepe aandoening spreekt, Diksmuide zeker voorbij rijden en dan zou het stedelijk Comité van Toerisme nog meer puttén in de stenen klagen over de flater van de singellaanü van wat een socialistisch wel het meest ty- en onbekwaamheid en administratief van de reeks. De; zover geraakt, dat de Commissie baren Onderstand toelagen sportverenigingen. Hij gaat zover te beweren: 't Is de C.O.O. alle groeperingen te steunen doel hebben de volksgezondheid te bevor- Van de bekende grootspraak van dhr. Daenens geeft ons zijn kiesmanifest weerom treffende voorbeel den. Wij noteren punt 17: Oprichten van een ont spanningscentrum voor gepensioneerden kom, Mr. Daenens, willen we ten leggen, en de zwemkom laten bouwen, en de we woningen, en dan het net van de electriciteit nemen... Hoeveel zal er dan nog overschieten uw ontspann'gscentrum voor gepensionneerden? Maar de clou van alles, de geweldigste vondst van zijn kiesprogramma is ongetwijfeld het groot Na tionaal Monument dat Daenens wil bouwen!! Niet een monumentje van een vier, vijf meter hoog; neen, een soort nieuwe IJzertoren, maar alleen bedoeld voor de goede Belgen »,dus niet voor de Vlamingen of voor de C.V.Përs. Daenens gaat een toren bouwen!! Hij die zich graag noemde: Nous, les dynamiteurs de Ia Tour de l’Yser...» «Wij, de dynamiteurs van de IJzertoren (stuk 843 van het Dossier zie blz. 36 van Het geding van de IJzertoren»), hij zal een monument bouwen Over de IJzertoren zelf spreken we niet, want dat gaat Diksmuide niet aan. Hij staat of stond immers op het grondgebied Kaaskerke, juist zoals de Rijksmiddelbare LandbouwschoolTe Brus sel zullen ze met open beurzen gereedstaan om nens monument te bekostigen!! Zouden er zijn die deze alles-overtreffende bluf van Daenens als ernstig aanzien? Wij menen dat Daenens zelf zal hebben zitten lachen, als hij deze farce heeft neerge pend! Dhr Daenens zegt over het 1 oerisme Alle mo gelijke publiciteit te lande en in den vreemde. Dit laat voor het ogenblik veel te wensen over. Inderdaad Het Comité van Toerisme had op het einde van 1951 nog 12.000 fr. in kas, voortkomende van gemeente lijke toelagen. In 1952 werd bovendien nog een toela ge van 20.000 fr. geschonken. Hetzij 32.000 fr. Waartoe heeft het gediend Het werd verboemeld in vuurwerk Maar hier moet het maneuver ontmaskerd worden Wie heeft er het Comité opgestcokt om vragen Wie heeft hem aangemoedigd door dik door dun cm zijn vuurwerk- en voeren en de kluiten van de kas door vensters en ren te gooien (b.v. na het opstijgen van de ballon koopt dhr Asaert op eigen houtje twee cadeaux van 600 fr. elk om ze ten geschenke te geven aan de twee luchtvaarders.) Dhr Asaert was een gemakkeliike prooi en liep er in. Zo spelen de liberalen een dubbel deren Wij geven R. Daenens de raad eens met zijn be wering naar Brugge te gaan en ze in het Provinciaal Bestuur voor te leggen. Ze zullen hem daar vierkant uitlachen. Voor dat de gelden van de Commissie zul len mogen gebruikt worden voor een velokoers, een boksmatch of een voetbaléquipe, zal er nog veel water door de schelde vloeien. spel enerzijds stoken ze Asaert op tegen zijn collega's omdat deze verdere toelagen weigeren en zo bekomen ze scheuring in de rechterzijde en anderzijds reklameren ze omdat er geen Toeristische propaganda gevoerd wordt. Aan wie de schuld? Niet aan het C.V.P. ge meentebestuur Wilt U een staaltje stadsbestuur medebrengt. De stad Luik, bestuurd door een links kartel,' heeft in de laatste 6 jaar tijd voor TWAALF HON- Maar, Mijnheer Daenens, gij waart er bij in de Gemeenteraad, toen de plannen van de stedelijke zwemkom werden goedgekeurd! Ge weet dat alle pa pieren reeds in orde zijn en dat is veel, de dag van vandaag. Alles voor de zwemkom is in orde. Alleen het water van de leiding is tekort. Nu stelt gij aan uw kiezers de zaak voor, alsof er nog geen stap werd gezet. J J; deden de Socialisten Van Acker treinen schilderen. Beste Kiezers en Kiezeressen van Diksmuide, wij herinneren U aan deze spreuk wanneer U het program ma der Socialistische lijst nr. 2 leest, waar men met ronkende woorden, de bevolking tracht te verbluffen. Want, indien er ooit door een Stadsbestuur alle politieke beschouwingen over het hoofd werden gezien, en alleenlijk getracht werd naar hetgene alle mogelij ke verbeteringen voor de bevolking zou bij brengen, is het wel de aftredende meerderheid die deze in de eer mag opeisen, door alle verbeteringen gedaan te hebben in de laatste 6 jaren wat enigszins mogelijk was zonder de financies der stad in gevaar te brengen. De C.V.P. meerderheid die nu weer voor het kiezerskorps komt, heeft zich in 1946 onmiddeliijk aan het werk gezet, vast besloten grondige verbeterin gen aan te brengen aan alle zaken waar het mogelijk mocht blijken. Ten eerste werd eens en voor goed beslist de wa terleiding waarvan iedereen altijd maar sprak en nooit in werkelijkheid omzette, er te doen komen, wat het ook kostte. Met dit werk is men nu reeds begonnen, de waterwinningsputten met filters zijn gemaakt en nog deze maand of begin November wordt de aanbeste ding voor het plaatsen der leidingen uitgeschreven. Er zal daar nu aan gewerkt worden totdat alle Diksmui- delingen drinkbaar water in huis hebben. Ten tweede werd ook besloten de plans te laten maken van de zwemkom die zal geplaatst worden waar nu de Pompput ligt. Deze plans zijn reeds goed gekeurd door de Gemeenteraad, en er wordt alleenlijk gewacht op de voltooing van de waterleiding om deze wenselijke aangelegenheid ten uitvoer te brengen. Ten derde werd een. muziekschool gesticht in 1950. Zij telt reeds meer dan 100 leerlingen en zeer goede resultaten werden er geboekt. Ten vierde werd er uitgezien naar de mogelijk heid om bouwgrond ter beschikking te stellen aan de bevolking en het is het Schepencollege dat aan Me vrouw Verstraete deed vragen om haar grond te kopen legen redelijke prijs, en die gans de zaak heeft voorge steld en bestudeerd, en die nog onlangs allerhande aanpassingswerken aan deze grond heeft doen uitvoe den, en er reeds de rioolleiding heeft doen plaatsen. Daarenboven werd de stadsverlichting heel veel verbeterd; ook in de tuinwijk werd een prachtige tar mac baan gelegd; dit alles door het stadsbestuur. Voe gen wij er aan toe dat ook de stad een door alle ge meenten benijde kiosk aangekocht heeft in 1949 en ten slotte dat de aanbesteding eerstdaags zal uitgeschreven worden voor het bouwen van een eerste reeks van I 0 werkmanswoningen. Dan kan men zien dat; zondelr schulden te maken, met een minimum aan belastingen, met alleman het zijne te geven, het stadsbestuur be wust van zijn plicht en ook van zijn verantwoorde lijkheid, betrouwen stelt in de toekomst en zijn werk onverpoosd zal voortzetten, totdat in onze stad alle nodige verbeteringen zullen voltooid zijn. van de liberalen de Voorzitter van steeds grotere toelagen te i pi che wat betreft de onwetendheid en van Raymond Daenens op wettelijk ballontoerisme door te terein. Het is punt 54. Het laatste meeste lezers zijn nooit Hier stelt hij voor, In de kiesmanifesten, die tot nog toe verschenen én van de liberale partij en van het socialistisch-com- munistisch-liberaal cartel staat er in de grond maar één zaak: De C.V.P. meerderheid moet verdwijnèn, want...!! Juist hier zit het! Niemand kan bewijzen aan voeren, dat de C.V.P. in de laatste zes jaar slecht be stuurd heeft. Op andere plaatsen van dat derde kies- manifest van de C.V.P. vindt de lezer de korte samen vatting van de C.V.P.-verwezenlijkingen. Vruchteloos hebben wij de blaadjes van de tegenpartij doorlezen Er staat niets in, maar niets tegen het beleid van de C.V.P. Het kiesmanifest krioelt van verdraaide feiten en verkeerde voorstellingen. Wij kunnen ze niet allemaal in 't lange en 't brede bespreken. Wij kunnen enkel op sommen: Hij spreekt VAN EEN BEGROTING DIE IN EVENWICHT MOET ZIJN. Zeg, Raymond, is de begroting al ooit eens NIET in evenwicht geweest? Hij spreekt van RUIME STEUN AAN ALLE ERKENDE SPORTVERENIGINGEN. Weet hij niet dat er toelagen werden gegeven, die dit jaar tot 100.000 fr. zullen belopen? De S.V. Diksmuide kreeg 7000 fr., de Supportersclub Vanderveken 10.000 fr. De handbooggild Willem Teil 500 fr., IJzervink 300 fr. Duivenmaafschappij Eendracht 1.000 fr., de Her denking van Koning Albert 500 fr. iedere wijkkermis kreeg 1000 fr. (hetzij voor 8 wijkkermissen8000 fr.) Hij spreekt van ONDERSTEUNING AAN BI BLIOTHEKEN EN MUZIEKMAATSCHAPPIJEN. Weet dhr Daenens niet dat de beide Muziekmaat schappijen twaalfduizend frank ontvingen in verhou ding met hun aantal prestaties en dat de beide door de staat erkende bibliotheken respectievelijk 2392 fr. en 3600 fr. ontvingen, hetzij 1,5 per lezer. Geen achterhouding van het loon van werkman» Het lijkt inderdaad wraakroepend! dagen dhr Daenens uit met deze gevallen van lig achterhouden van het loon van de werkman de pinnen te komen. De lezer zal zich een Dhr. Daenens schrijft verder over brengen van een nieuwe nijverheid in stad, zondet steun van de lastenbetalers zoals het onlangs is ge beurd Inderdaad het Comité tot Opslorping van de Werkloosheid heeft tot alle gemeenten van het kan ton Diksmuide een oproep gericht om een financiële steun te bekomen voor het voeren van deze actie. Er werd een toelage van 0,5 fr. per inwoner gevraagd. De stad Diksmuide kende derhalve 3600x0,5 fr. 1800 fr. toe. Dit is het schandalig feit waarvan dhr. Daenens gewaagt. De lezer oordele zelf. Ook in de Commissie van Openbare Onderstand meent dhr. Daenens onregelmatigheden te bespeuren en hij eist stipte toepassing van de wet op de leve- ringen aan de Commissie Wij geloven, dat er in ge heel West-Vlaanderen geen Commissie is, waar het stipter toegaat dan in Diksmuide. Dhr. Daenens moet maar zijn vertegenwoordiger dhr A. Deketelaere hier over raadplegen. Onder dezelfde rubriek schijnt Daenens te laten verstaan, dat de behandeling van de personen aan het Ouder'iingengesticht toevertrouwd niet zou gebeuren in geest van ruime menselijkheid Welnu dhr Deke telaere, lid van de C.O.O. heeft eens in gezelschap o.a. van dhr. Desmyter -djn bewondering uitgesproken voor het werk van de Eei waarde Zusters van het hos- p taal en de lof gemaakt van hun verdienste. Dit ge tuigenis komt zeker uit een onverdachte hoek. Daenens mag dus gerust op zijn twee oren slapen betreffende dit punt.

Het Kiesblad van Dixmude (1875-1958) | 1952 | | pagina 6