De Lijst van de Christelijke Volkspartij PROGRAMMA: D’OOGHE Jules, MUS Rachel, Bijzondere Senator Dr SOBRY Marcel, BRUYNOOGHE Gerard, MISSIAEN Etniel, uittredend Burgemeester. CROMBEZ Jozef, gewestelijk secretaris der Christelijke Mutualiteiten. LARIDON Maurice, DESMYTER Georges, uittredend Schepen. VANBLAERE Jozef, uittredend gemeenteraadslid. VAN COILLIE Jules, uittredend gemeenteraadslid. VANDEN BUSSCHE Karei, IV. De culturele belangen XII. De o van penbare verlichting en Sport. Wat niet beloofd en toch gedaan werd! Hoe ver staat het ermee? I. De behartiging van het algemeen welzijn II. De Familiale belangen. III. Het Onderwijs V. Het financieel beleid IX. De zorg voor de Ouderlingen X. De plaatselijke drinkwatervoorziening XI. Het Stedelijk wegennet VI. Vestiging en bevordering van de nijverheid VIL Diksmuide als centrum Toerisme. VIII. Volksgezondheid uittredend Schepen. Advokaat, Provinciaal Raadslid. Voorzitter Algemeen Christelijk Vakverbond. Veearts. gewest, secretaris Algem. Christelijk Vakverbond- in Besluit: De nieuwe arbeiderswoningen komen er binnen zeer korte tijd, en het is alleen de Christelijke Volkspartij die het gedaan heeft! Het C. V. P. Stadsbestuur heeft het plan opgevat een aantal arbeiderswoningen te laten bouwen welke door afkorting onder vorm van de huishuur eigendom worden van de huurders. le De Gemeenteraad heeft de verkoop van 1,27 Ha. bouwgrond aan de bouwmaatschappij De Mandei goedgekeurd; 2e De Nationale Maatschappij voor Goedkope Woningen heeft beslist de kredieten voor het bouwen der eerste tien arbeiderswoningen op de Begroting te voorzien 3e De bouwmaatschappij De Mandei heeft opdracht gegeven het Plan op te maken. Het Programma der Christelijke Volkspartij van de evenals aan overstaan en en de vol- ge- de verbreding het programma, de baan in de Tuinwijk tot spant er en behoor- verstrekt worden, dat hen in staat goede staatsburgers hun van de meest door het land, bij gebrek neemt een van het volks- De kandidatenlijst van de CHRISTELIJKE VOLKSPARTIJ voor de gemeenteraadsverkiezing op 12 Oktober 1952, die de eer heeft zich aan de bevol king voor te stellen, is samengesteld uit de vertegen woordigers van de verschillende standien en belangen groepen onzer Stad. Deze samenstelling getuigt van de diepe bezorgd heid van de Christelijke Volkspartij om de betrach tingen van elke stand en van elke burger te verwezen lijken in het kader van het algemeen welzijn. Zoals in het verleden zal de CHRISTELIJKE VOLKSPARTIJ ook in de toekomst alle krachten in spannen om door de samenwerking van de vertegen woordigers der verschillende lagen van de bevolking, de belangen van de gemeenschap en van de enkelin gen op uitstekende wijze te dienen. De CHRISTELIJKE VOLKSPARTIJ staat op het standpunt dat het Gezin de kern is van de ge meenschap, en stelt daarom de familiale belangen op de voorgrond. Dit was de reden waarom het uittredend C. V. P. Stadsbestuur een plaatselijke geboortepremie toege kend heeft. Deze geboortepremie zal behouden blijven, en de mate van het mogelijke aangepast worden. De CHRISTELIJKE VOLKSPARTIJ zich voor in dat aan alle kinderen degelijk lijk onderwijs zou stelt als flinke geschoolden en weg door het leven te maken. Daarenboven wil zij alle Ouders in de gelegen heid stellen aan hun kinderen de opvoeding en het onderwijs te schenken dat met hun overtuiging over eenstemt. Bij de schoolpolitiek zal deze gedragslijn gevolgd worden. De kandidaten van de Christelijke Volkspartij zijn de overtuiging toegedaan dat een gelukkige en schoonmehselijke samenleving van alle burgers slechts mogehjk is, wanneer de stoffelijke welvaart samen gaat met de culturele standing. Zij stellen zich open voor de belangen onzer be volking op elk gebied. Het aanstaande C. V. P. Stadsbestuur zal zijn actieve medewerking verlenen aan de culturele vere nigingen en aan de jeugdgroeperingen welke de ont wikkeling en de verheffing van gans de bevolking in de hand! werken. verbintenissen ten getrouw nagekomen, bevolking op de verdere Het uittredend Bestuur heeft er zich toe beijverd de Stadsfinanciën gezond te behouden, en is hierin volkomen geslaagd. De Stad Diksmuide staat gerangschikt onder de plaatsen met de laagste belastingen in gans de provin cie. Deze toestand zal in de toekomst bevestigd blij ven. Een van de opdrachten van de Commissie van Openbare Onderstand bestaat in de zorg voor de ouden van dagen. Aangezien de leden van de Com missie verkozen worden door de Gemeenteraad en in dezelfde verhouding, zijn de gemeenteraadsverkie zingen ook van belang voor de ouderlingen. De zorg voor de ouderlingen is de hoofdbekom mernis van de huidige Commissie. De ten huize ver blijvende ouderlingen ontvangen steungelden volgens de hoogste barema’s in de provincie. Maar ook voor de personen die in het hospitaal wensen opgenomen te worden is gezorgd. Zwaar geteisterd onder de oorlog, werd het hos pitaal geleidelijk hersteld en gemoderniseerd. Onlangs werden op de slaapzalen alcoven geplaatst, zodat elke ouderling thans over een eigen gerievig kamertje be schikt. Voor de algemene zalen werden radio’s aange kocht, ter veraangenaming van het verblijf. De verbeteringswerken worden voortgezet. De C. V. P. vertegenwoordigers zullen ervoor zorgen dat het Hospitaal zich tot een model-inrichting kan opwerken. Het Stadsbestuur heeft zich geen enkele moeite ontzien om op eigen krachten een plaatselijk net voor drinkwatervoorziening aan te leggen, waarvan de uit- voeringswerken begonnen zijn, en met bekwame spoed voortgezet worden. Daarenboven werd zorg voor gedragen dat alle woningen hun aansluiting in uiterst gunstige voorwaar den bekomen hebben. Van de waterleiding afhankelijk, zal na tooiing van deze laatste, de stedelijke Zwemkom vestigd worden. Het Stadsbestuur is al zijn van het kiezerskorps hierop steunend kan onze volledige uitvoering ervan rekenen. Het C. V. P. Stadsbestuur heeft opmerkelijke verbeteringen aan het wegennet laten aanbrengen, en onder meer de straten van de- Tuinwijk volledig ver nieuwd. Eens de uitvoeringswerken der drinkwatervoor ziening beëindigd, zullen in deze en in andere wijken en straten, waar nodig is, nieuwe gaanpaden en be hoorlijke beplantingen aangelegd worden. De nieuwe bestrating en Legeweg staat voor 1953 op het doortrekken van de Woumenweg. De openbare verlichting werd aanzienlijk uitge breid en verbeterd. Bij de vernieuwing der lopende kontrakten voor Diksmuide is het centrum werkloosheid getroffen streek in aan nijverheid. Het C. V. P. Stadsbestuur stelt zich tot doel mede te werken met de openbare instanties en het privaat initiatief om de vestiging van nieuwe nijver heden in de hand te werken. In het door de C. V. P. opgemaakte urbanisatie- plan onzer Stad is de beschikbaarheid van passende nijverheidsgronden voorzien. De uitbreiding van de nijverheid in onze Stad zal iedereen tot voordeel strekken dë arbeiders door ruimere werkgelegenheid en grotere koopkracht, de middenstanders en de landbouwers door betere afzet mogelijkheden hunner producten. Door zijn gunstige ligging biedt onze Stad vele mogelijkheden als aantrekkingspunt van het toerisme gedurende verschillende maanden in het jaar. Deze bedrijvigheid kan voor onze bevolking een bron van inkomsten worden. Evenals het uiltredend, zal het aanstaande Stads bestuur alle initiatieven aanmoedigen .welke het toe risme bevorderen, en daartoe zelf de passende maat regelen nemen. De zorg voor de Volksgezondheid' belangrijke plaats in bij de betrachting welzijn. Het C. V P. Stadsbestuur zal zijn stoffelijke en morele steun verlenen aan de instellingen van me dische aard en de Diensten voor Moeder- en Kinder- welzjin, waarvan de oprichting in het vooruitzicht Staat Daarenboven zal de CHRISTELIJKE VOLKS PARTIJ ten volle steun verlenen aan de verschillende takken der sportbeoefening, als zijnde een belangrijke factor zowel in het ontspanningsleven als voor de volksgezondheid.

Het Kiesblad van Dixmude (1875-1958) | 1952 | | pagina 9