Achtbare Stadsgenoten, ter Zege deze hoge (wat was voor Voorzitter der Com- op dc Markt de Ik heb de vierde niet Heer mij naar rgadering. Met n 1. Op Dinsdag 26 Augustus j.l. werd ik uitgenodigd op de Dekenij naar vergadering der gemeenteraadsle den. Ik ben niet tegenwoordig geweest op deze verga dering, daar ik zeer goed wist, dat daar het woord ging gevoerd worden door Karei Korte achteraf uitkwam) 3. Op Donderdag 28 Aijgustus werd dan een nieuwe vergadering belegd, en dit in de Boekerijzaal Onze Kring. Daar ik voorzag, dat ook daar Karei Korte de dictator zou uithangen, ben ik ook op deze vergade ring weggebleven. Naar ik nadien vernam, was mijn zienswijze juist Karei Korte zei Ja, ja, Asaert is wel niet hier, naaar wij hebben hem toch niet nodig Voor de rest deed hij, voort, dat waaraan hij begon nen was in de Dekenij de samenstelling van de C. V. P.-lijst. i, vereerde de bezoek. Hij vroeg op voormelde ve: 4. Op Dinsdag 2 September kreeg ik het bezoek van de Heer Vancoillie, die mij mededeelde dat de vierde plaats niet vrij was, en dat ik beter had gedaan mijn kandidatuur niet meer te stellen. Mijn antwoord was kort Daar ben ik vrij van Van dit ogenblik af, was echter mijn besluit ge nomen. Ik zou mij alleen voor het kiezerkoros aan bieden. Ik kan U verzekeren, Mijn Waarde Stadsge noten, dat in min dan 2 uur, mijn lijst volledig onder tekend was. Hetgeen bewees, dat ik door de bevol king gewenst was. had spoe- meer lijn beslissing was genomen, van mijn lijst niet ont- kan niet zeggen, dat ik dat ik naar zou ik eis de vierde reageerde met meer opko- was hij toch ook van Karei Kor- Het zal U waarschijnlijk ten zeerste verwonde ren dat ik niet meer voor kom als kandidaat op de C.V.P.lijst. Ik aanzie het dus als een plicht, U eerst en vóór alles over deze zaak in te lichten, zelfs vooraleer over een DEGELIJK en UITVOERBAAR program ma te spreken. 5. Op Vrijdag 12 September, nogmaals het bezoek van de Burgemeester met de boodschap^ dat hij over de kiosk van het Park een zeil zou doen spannen, dit ter gelegenheid van het Concert van 1 4 September. Tevens nam hij de gelegenheid te baat mij nogmaals aan te sporen om mijn kandidatuur te verzaken, want ik had toch al genoeg met de Handelskamer, het Ro de Kruis en het Toerisme, zegde hij. EEN ANTWOORDJE OP DE LAFFE AANTIJGING van C. V. P. en TORENWIJZER (Karei Korte) 2. Op Woensdag 27 Augustus. Burgemeester mij met een de reden van afwezigheid Geachte medeburgers, de reden ként gij reeds. Een tweede vraag was of ik nog mijn candidatuur stellen Mijn antwoord Ja, maar plaats. Waarop de Burgemeester Moest ik in Uw plaats zijn, ik zou niet men. En dit tot vijf, zesmaal toe, al niet helemaal akkoord met de werking te. Op Woensdag 17 September om 9.30 u. ’s morgens, werd ik telefonisch opgebeld door de Heer Desmyter. mij onmiddelijk naar het Stadhuis te begeven. Daal het voor mij onmogelijk was. stelde ik voor ’s namid dags terug op te bellen. Wilden die heren een laatste poging wagen Nog in de voormiddag kwamen per sonen mij verwittigen, dat het in de stad de ronde deed, dat de Fleer Desmyter zijn vierde plaats afgestaan te mijnen voordele. Het bewijs was dig geleverd ik werd zelfs in de namiddag niet opgebeld. Ten andere, mi en ik wilde de ondertekenaars gochelen. Ten andere, men kan niet zeggen, mijn handteken had verlochend, handteken vóór zes jaar neerpende, dat ik mij zou voegen de politieke tucht der C.V.P. Na al die bezoeken, moest ik er niet meer aan twijfelen ik was de ongewenste op de C.V.P.-lijst. Had ik misschien te veel feestelijkheden ingericht Op Zondag 14 September, toen ik mij naar het lokaal der Vrijzinnige Fanfare begaf, om deze vereni ging te vergezellen naar de kiosk in het park, wat ik ook gedaan had met de Katholieke Burgerskring en dit in mijn hoedanigheid van missie van Toerisme,- ontmoette ik Heer Desmyter, die mij zegde plaats willen afstaan, maar de anderen gingen akkoord. Maar ja, Karei Korte is ook geen C.V.P.er, waar, op ik antwoordde Waarom had hij alleen dan alles te zeggen, én in de Dekenij, én in Onze Kring

Het Kiesblad van Dixmude (1875-1958) | 1952 | | pagina 1