Geachte Medeburgers, de GODSDIENST. Lef- was. waar- Thans kunt U de bevolking als C.V.P.-kan- weige- bezit te Op Donderdag 18 September, kreeg ik het bezoek van Juffrouw Mus, die mij vroeg naar de Heer Deken te willen gaan. Ik zei dat mijn beslissing genomen was, en dat ik deze niet meer kon en wilde veranderen, Ook Juffrouw Mus stelde voor, mij terug te trekken, dit voor de goede zaak. Het antwoord luidde nog maals Neen. 1. VOLLEDIGE eerbied voor Daarom Stemt ALLEN voor de KANDIDAAT onder Nr 4 die het nodige zal doen, om de gewenste verbetering aan te brengen. 2. DRINKBAAR WATER wij de nodige kapitalen lenen, en dit bij het Gemeentekrediet (voor het deze kapital steld wo gen niet vallen op één onze nakomelingen er zullen van genieten. Op deze wijze kan men de nodige werken aanvatten, te begin nen met de leiding in de stad. Dit ten bate van onze werklozen, die voor geruimen tijd in eigen stad! zouden kunnen tewerk gesteld worden. Gedurende deze werk zaamheden kan het boren der putten gerust voortgaan. En tegen dat het water zou ter beschikking zijn, zou ook de stadsleiding gereed zijn. Dan zouden er hoog stens nog een grote kilometer buizen moeten gelegd worden. Wanneer het onmogelijk zou zijn, alle huizen te verbinden met de leiding vóór het komend Zomer seizoen, zou op die manier, gezien het net toch in ge heel de stad geplaatst, mogelijk zijn op verscheidene Ejj op Vrijdag 19 September kwam dan de beslissing Bezoek van de Heer A. Merlevede. Ook deze Heer raadde mij aan mij terug te trekken. Op mijn ring vroeg hij het geld der C.V.P. dat in mijn was als schatbewaarder, op zijn P.CH. rekening willen overschrijven. De breuk was volledig. Beste Kiezeressen en Kiezers, ziedaar de heid en niets anders dan de waarheid, zelf oordelen. Wat ik gedaan had voor onzer stad, was van geen tel meer, om didaat in aanmerking te komen. Bij deze verklaar ik onder eed, dat mij geen vijfde plaats werd aangeboden, dat zelfs niet de minste poging werd gedaan om mij terug in de rangen der C.V.P. te krijgen, maar wel alle middelen gebruikt werden opdat ik mij niet meer zou stellen. plaatsen pompen aan te brengen waar onze huismoeders het nodige water kunnen vinden, om de erbarmelijke toestand, die wij dit jaar gekend hebben, te voorkomen Dan ook kan de mogelijkheid onderzocht worden voor het plaatsen ener zwemkom. Want wat LJ niet wordt gezegd, de Staat verbiedt een zwemkom op te rich ten, waar geen lopend water is. Wel is het toegelaten vaartwater te gebruiken, maar dan moet men de be schikking hebben over een filterstation, dat ver schrikkelijk veel geld zou kosten. Hetgeen onmogelijk zou zijn voor onze Stad zonder zware belastingen te treffen. 3. DE OPENBARE VERLICHTING Wij kunnen het niet ontkennen, dat deze verbeterd is, maar ze voldoet in verre mate nog niet aan de wensen onzer bevolking. Wanneer een man in een huisgezin ziek valt, en de dok ter moet gehaald worden, zal geen echtgenote of kind zich wagen in de ondoordringbare duisternis die onze stad beheerst na één uur. Het zou niet mogen zijn, dat personen die na één uur terug keren van de een of an dere gelegenheid, de weg moeten zoeken naar huis Men kan wel aanvaarden, dat de tusserilichten op een zeker uur gedoofd worden, maar het is onaanneembaar dat de hoeklichten niet blijven branden. 4. HET TOERISME Eerst en vooral dient door de gemeenteraad een toelage toegekend, groot genoeg om feesten in te richten, en de daarvoor nodige propagan da te voeren. Wat baat 20.000 fr. als men er een 75 a 80 duizend moet besteden En dit kan gemakkelijk gedaan worden zonder ook maar een centiem meer be lastingen te vragen. Inderdaad beschikt de Stad over een kapitaal van 2 millioen zes-honderd-duizend frank. Deze som geplaatst aan 5 geeft een interest van 130.000 fr. Voeg daarbij het jaarlijks overschot op da begroting der stad, en wij kunnen dus wel besluiten dat met een toelage van 75 a 80 duizend frank, we heel wat feesten en vermakelijkheden zouden kunnen inrichten, om de Toeristen en de bewoners van het om liggende naar onze stad te lokken, ten bate van onze herbergiers, handelaars en neringdoeners, die dan toch de grote lastenbetalers zijn. Herinner U, waarde Stadsgenoten, de feesten in gericht in het voorbije seizoen opstijging van een luchtballon, het vuurwerk op het Statieplein, de Ijzer, enz. enz. Herinner U de vroegere Concerten door de Muziekmaatschappijen van Wevelgem, leper en finge, waarvan de Handelskamer de promoter Wanneer de Middenstand een handelsfocr inrichtte, geen enkel feest ten voordele van de Stad, niettegen staande de grote winsten. Alleen de Handelskamer zorgt voor de Handelaars en Neringdoeners. Maar dit het is noodzakelijk dat en dit op lange termijn, ogenblik kunnen en niet door de Staat ter beschikking ge- rden). Op lange termijn ja, want de lasten mo- en dezelfde generatie, daar ook zullen van genieten. Daar ik als richtlijn genomen heb, geen enkel kan didaat te bekladden, van welke lijst hij ook moge we zen, en ik alleen het doel voor ogen heb te werken en te ijveren voor de heropbloei van de Handel en Nijver heid in onze Stad, ben ik dan ook zo vrij U mijn pro gramma voor te leggen

Het Kiesblad van Dixmude (1875-1958) | 1952 | | pagina 2