Stemt dan op de Lijst Nr van Asaert Stadsgenoten stemt onder nummer en de belastingen verhogen niet. de Verantwoordelijke uitgever R. Asaert, Generaal Jacquesstraat, Diksmuide. Karel Korte. Ba - Bay 4 van de aan niet deze ook bood zich alleen aan Hij behaalde 336 stemmen. Waren twee kandidaten geweest, dan waren woede en al niet Neem daarvan de ongeldige brieven de stemmers, stemmen. oordelen, zeverpers ver- uw uwer Mid- ver— stadsge- ge- ik er maar en dan nog twee verkozen. Ten andere elf gemeenteraadsleden, ieder aan 250 stemmen, maakt 2750 en er zijn maar 2351 kiezers, en de niet-komen- zo reken ik hoogstens op 2.200 geldige Een wederwoord aan mijn beste Vriend Karei Korte voor zijn prachtig artikel van Zaterdag 4 October Het is nu reeds 3 jaren, dat gij tracht mij in het belachelijke te trekken tegenover onze Stadsgenoten, en dit alleenlijk omdat ik U de Handelskamer niet heb afgestaan, omdat deze buiten en boven alle poli tiek staat, en door deze Vereniging een bal dierf ge geven worden bij den heer Charles Leroyt Cinema du Theatre. Is dat dan zulk een misdaad Of weet Korte Karei dan niet dat de Heer Leroy lid is van Handelskamer, en dit sedert hare stichting Kareltje, ik kan U verzekeren dat ik nooit, maar nooit zelfs het gedacht heb gehad, mij terug te trekken als kandidaat in de komende Verkiezing van 12 October. Integendeel, ik kom alleen op trotseren. Ik ben nog immer een spuwt gij vuur en vlam- omdat ik ben, mijn kandidatuur blijft gehandhaafd. en wil Uw vrije Belg, uw zoollikker Het is maar jammer, Karei Korte, dat gij de wijs heid niet in pacht hebt. Een antwoord op het vuil blad je van de zever pers dat wij op Dinsdag 30 September ontvangen hebben Gij die wilt bewijzen, dat ge zulke entelligente per sonen op Uw lijst hebt, zijt voorzeker niet akkoord dat ik 250 stemmen moet behalen om gekozen te worden. Neem het geval van onze geachte en alom- geëerde Burgemeester wijlen Heer Alfons De Keyser, voor het kiezerskorps, er op deze lijst zij nog alle Kiezers, zelf te der Zo, U, beste Kiezeressen en Kiezers, dit program ma wilt verwezenlijkt zien, zonder nieuwe belastingen te moeten betalen Wat de verhuizing betreft, hebben wij reeds scheidene malen kunnen bestatigen, dat er aan deur een verhuiswagen stond. Hetgeen niet ter eer strekt, als een der grote leiders van die denstand hier te Diksmuide. Want van al wat die huiswagens bevatten, werd er iets door een noot handelaar geleverd Of zijn deze niet wel noeg voor U en moet het al van Brugge komen Wat verhuizen betreft, U zult reeds lang door bevolking vergeten zijn, vooraleer denken zal Diksmuide te verlaten, want het kerkhof is toch nog altijd Diksmuids grond gebied. Tracht maar verder mij te broodroven maar onze bevolking kent U reeds Aan U, kiezeressen en over de valse beschuldigingen mannen

Het Kiesblad van Dixmude (1875-1958) | 1952 | | pagina 4