meerdere Ook Helderziendheid. „helderziende” laat er ons dus: Onder vier ogen... jn ’t Gesticht! Steeds te laat. die zich aan Weg met de Ruziemakers. is dus stemmen voor wegenwerken die zullen zelfs niet leper-Dik- iets belangrijks gezegd te stellen om Daarom zondag allen gestemd voor de VERENIGDE Diksmuidse Belangen. Onder nr 1. nog al zwaar zijn dat er wel meer Oudstrijders, Invalieden, Weerstanders! Op welke lijst staan uw vrienden, uw wapen broeders? Gedenkt ze in het „stemkotje” en dopt onder Nr 1. spraken een vlaamsonkundige en de „Oostvesten-Legeweg”. „Die parel van onze prestatie” zoals de C.V.P. dat noemt is in de eerste plaats het werk van Raymond Daenens geweest. nr 1 hun van de 10 millioen verlies. Kiezeressen en Kiezers, weet gij dat de door de C.V.P. in stand gehouden werkloosheid voor de bevolking van Diksmuide een minder-inko- men veroorzaakt van 10 millioen frank per jaar? Voor de arbeider is dit loonverlies, voor de mid denstander minder bedrijf sinkomsten. Ook de stadskas verliest daar haar deel van. Maakt er een einde aan: stemt onder Nr 1. uitgaven. Beste Heren van het Stadsbestuur, NUTTIGE uitgaven zijn een bron van NIEUWE inkomsten. Uw argument is dit dat gebruikt wordt tegen iedere vooruitgang. Het grootste deel van de door ons voorge stelde uitgaven zouden niet eens ten laste van de stadskas komen. En wij zouden de NUTTELOZE uitgaven af schaffen. Met de twee millioen die gij cadeau hebt ge daan aan de VREEMDE juffrouwen van de Sin te Godelieve-Sarma, zouden er hier, rekening houdend met staats- en provincietoelage voor 8 millioen openbare werken kunnen uitgevoerd worden. Een voorkeurstem uitbrengen telt voor gans de lijst! Stemmen voor Asaert, Crombez. Stemmen voor Crombez is stemmen voor La- ridon, candidaat-burgemeester van Diksmuide- Kerkhof. Stemmen voor nr 2 is stemmen voor Ruzie op ’t Stadhuis. Nr TWEE: Lijst van de Tweedracht. Nr EEN Lijst van de Eendracht. Kosteloze Ruimdienst. De huidige meerderheid heeft de taks, voor de ruimdienst en voor het leegpompen der beer putten aanzienlijk verhoogd. Maar zondag kunnen de kiezeressen.en kie zers nu. eens kosteloos de ruimdienst. verzekeren door onze stadhuisbazen op te ruimen. Over minder inkomsten en In ons Hemd. Indien wij de stad kunnen helpen met:in ons hemd te lopen, dan willen wij dit weldoen. Ons hemd mag gezien zijn, zelfs door juffrouw Mus. Politiek gesproken, natuurlijk!. En het C.V.P.-hemd? Dat is nader dan het rokje, zedig over zwijgen. De oudjes van het gesticht durven slechts spreken onder vier ogen, iedereen weet waarom. Juffrouw, specialiste in dit soort gesprekken (volgens de C.V.P.) zou eens moeten trachten te vernemen of er in die modelinrichting niet te veel trekgaten zijn (trekgat in zijn ware be tekenis). Of het waar is dat men daar zo spaarzaam is met de verwarming? Dat er geen bellen zijn bij veel bedden? En als er wel zijn op kosten van de kost- kopers dat er geen gebruik van mag gemaakt worden? En dat dezen die zich aan dat verbod niet houden ook wel eens hardhandig worden aan gepakt. Zou men in de C.O.O. weten dat groene en witte kolen en grove bonen voor magen van 80 jaar en afwisseling zou mogen zijn. Die afwisseling komt er... door afwisseling op het stadhuis. Daarom oud en jong, allen gestemd onder Nr 1! Zoals elders gemeld brachten de ministers Scheyven en Meyers maandag j.I. een bezoek aan Diksmuide. Het stond in het teken van de opslorping van de werkloosheid. De directeur van de Westvlaams-e Economische Raad gaf een merkwaardige uiteenzettiing waar in de noden van onze provincie en van onze eigen streek zeer duidelijk werden uiteengezet. De twee ministers spraken een heel mooie redevoering uit de vlaamsonkundige heer Scheyven in het Frans en de heer Meyers in het Nederlands. Maar in feite kwam het hierop neer: we zul len ons best doen, maar ge zoudt er goed aan doen zelf uw plan te trekken. Dat, van alle Belgische gewesten, Diksmuide het meest getroffen wordt door de werkloosheid weet iedereen, maar het zijn andere steden en andere streken die werden uitgezocht als test gebied. Over de zo noodzakelijke IJzer-Leieverbinding hebben de ministers jn roerende eensgezindheid in beide nationale talen... gezwegen! En wat nu de verbindingswegen te land be treft? In „Het Volk” van woensdag 8 October staat een opsomming van uitgevoerd worden. Maar geen enkele weg in het gewest Diksmui de staat er op vermeld, smuide-Oostende. De heer Meyers heeft toch dat het totaal onvoldoende is nijver- heidsgronden ter beschikking nieuwe industriëlen in een gewest te lokken. Ook hiermede was Diksmuide TE LAAT! De heer Crombez is slechts helderziende door het misbruiken van een akkoord tussen de twee lijsten. Zijn helderziendheid is tevens een onhoffe lijkheid tegenover de voorzitter van het Hoofd bureel. Maar nu zullen wij ook eens zijn Wij voorspellen u dat de candidaten van de C.V.P.-lijst zich niet meer zullen gebonden ach ten door de verplichtingen tegenover elkaar aangegaan omdat hij zijn liefelijke foto en die van de andere A.C.V.-ërs op een propaganda manifest heeft doen bestellen in bijna ai de huizen van Diksmuide, daar waar overeengeko men was dat dit alleen bij de leden van het A.C.V. mocht gebeuren! Nu hebben we ook de beminnelijke glimlach van Laridon en zijn vijf „burgers” in onze brie venbus gekregen. Meneer Asaert, die portrettenoorlog wordt een goudmijn voor de fotografen. Maar wij zien bever filmsterren dan die col lectie azijndrinkers. Weg met de tweedracht en eendrachtig ge stemd onder Nr 1 Van afkijken gesproken... Het schijnt dat de mannen van kiesprogramma hebben afgeschreven kiesblaadjes van de C.V.P. in 1952. Als het zo is, dan ware dit het bewijs dat de kiesbeloften van de C.V.P. niet gehouden werden Maar wij raden de-Diksmuidenaars aan ONS KIESPROGRAMMA van... 1938 te bekijken en dan zullen ze zien wie de afschrijvers zijn. En toen zegden de katholieken (politiek ge sproken, natuurlijk) dat dit allemaal niet te verwezenlijken was! Sportstadion en Herdenking van het Bevrijdingsoffensief. Op zondag 28 september hadden we hier een prachtig geslaagde herdenking van het Bevrij dingsoffensief van 1918. Van de duizenden oudstrijders moesten er ’s middags heel wat naar gemeenten in de omtrek. Maar velen waren niet in dit geval en vroe gen niet beter dan hier een genoegelijke na middag te Diksmuide door te brengen. Ons stadsbestuur had echter niet de minste feestelijkheid voorzien zelfs geen concert. En zeggen dat er die dag twee allerbeste mili taire muziekkapellen te Diksmuide waren! Hadden wij in onze stad nu eens dit sport stadion gehad dat in 1952 door de huidige meer derheid werd beloofd, dan had er op die zon dagnamiddag een prachtig militair sportfeest kunnen plaats hebben (misschien zelfs militaire athletiekkampioenschappen) dat van heinde en ver duizenden sportliefhebbers had kunnen lokken. Opdat dit in de toekomst zou mogelijk zijn stemt ieder rechtgeaard Diksmuidenaar voor de Verenigde Diksmuidse Belangen onder nr 1! Sportliefhebbers Het leeuwenaandeel der toelagen, door het stadsbestuur geschonken gaan naar: vereniging gen waar een politiek reukje aan js.en die niet, in het minst tering en nering in.de stad be vorderen. Sportstadion en zwemkom beloofd door, de huidige meerderheid, kwamen er niet. Vermits onze tegenstrevers hun. beloften niet hielden, hebben we geen enkele waarborg dat ze ze nu zullen houden. Onze gekozenen zullen dit wél doen. Zij zullen er tevens voor zorgen dat de: toe lagen niet gaan naar maatschappijen die ka tholiek, liberaal of socialistisch getint zijn, maar naar NEUTRALE verenigingen en dan in. de eerste plaats sportclubs. Op lijst nr 1 staan er verscheidene candida ten die destijds of nu bestuurslid of speler zijn, geweest in onze plaatselijke voetbalclubs; of an dere sportmaatschappijen. Zij zullen, zorgen: voor sport en nering in onze; stad: Daarom stemt ieder sportman onder Nr 1.

Het Kiesblad van Dixmude (1875-1958) | 1958 | | pagina 4