de Christelijke Volkspartij - Diksmuide. Kiesblad van I De lijst van de Christelijke Volkspartij Werk Beloven en Van Coillie Jules Asaert Robert Vanden Bussche Karei D’Ooghe Jules Mus Rachel Leirman André Crombez Jozef Laridon Maurice Bruynooghe Gerard Desmyter Georges Vanblaere Jozef Waarde Kiezeressen en Kiezers, woord houden De zorg voor de oude dag. Arbeiders krijgen hun eigen huis. De wijk Oostvesten- Legeweg rijst uit de grond. De parel van de ijzervlakte. Zes jaar vooruitgang. begint. voor eigen Stadsgenoten. I tyslangrijlgb "I Uittredend Burgemeester. Voorzitter van de Handelskamer. Advokaat. Voorzitter A. C. V. Leidster Vrouwengilde. Houthandelaar. Uittredend Gemeenteraadslid. Uittedend Schepen. Gewestelijk Secretaris A. C. V. Uittredend Schepen. Uittredend Gemeenteraadslid. Deze lijst is samengesteld uit de afgevaardigden van de verschillende groeperingen en standen in de geest van vol strekte eendracht voorbeeldige samenwerking en onwrikbaar ver trouwen in een zegepraal zonder voorgaande. Iedereen is het hierover eens: Diksmuide werd in de voorbije zes jaren zeer goed bestuurd. Dit is zo waar dat het voor ons zou volstaan ons Programma in één zin s^jmen te vatten: De toekomst wordt.de voortzetting van het verleden. Uw daad in het stemhokje op 12 OCTOBER zal de vanzelfsprekende gevolgtrekking zijn uit Uw eigen overtui ging: U zult de besten laten winnen, ten bate van Stad en Voik. Leve Diksmuide Adv. K. VANDEN BUSSCHE, Voorzitter C. V. P. - Diksmuide. Op 12 OCTOBER aanstaande zult U ter stem- bus gaan om te helpen uitmaken wie Diksmuide in de komende zes jaren zal besturen. Er is geen twijfel aan: Uw voorkeur zal eens te meer gaan naar de lijst die door de CHRISTELIJKE VOLKSPARTIJ voorgedragen wordt. geen woorden in de WIND ALLEEN' DADEN’ TELLEN. esten Winnen! Laa )e zes een door de ver- tewerkstelling het ver- de cp- aan wa- Burgemeester aan de Nergens zoals bij het probleem van ning zeer scherp I wor- n om bepaalde gedroomde het streven alle ouder- n’puwe wijk rees waar daaJ'ewJbfpvw ons stelde zich de wafervoorzie- en dringend. In 1952 beloofde dp C. V. P. alle stadsgenoten het drinkbaar ter in huis... Sedert 1954 is deze belofte Wexxalijkt t ling met een minimum van uitgaven voor de Stadskas. Aldus werden sedlert 1952 het in drukwekkend! aantal van 152.762 arbeidsuren gepresteerd door eigen werkloze 'arbeiders.. De C .V. P; bekommert zich gans in het bizonder over het lot der ouden van dagen. Dit is duidelijk gebleken van de pensioe- de overwinning Moeilijkheden waren er genoeg zij werden overwonnen en Diksmu’- de kreeg de waterleiding voor alle andere gemeenten van zuidelijk en centraal West-Vlaanderen. thans bied' van een een In 1952 lagen de plannen klaar voor het bouwen van de tien e erste nieuwe woningen in de wijk IJzer- laan-Zuid. Wij schrijven 1958 en I IJzerlaani-Zuidl de aanblik ganse groep frisse woningen in keurig aangelegde omgeving. Bijna al deze stadsgenoten den, door het betalen van een male huishuur, binnen een tijd eigenaar van het huis met een tuintje. Zes jaar geleden langs de Leegeweg i waar weinig aandacht van onze initiatief vanwe- j -werd- De wereld; en de toekomst beho ren aan de durvers Het C. V. P. - Stadsbestuur heeft het risico genomen deze grond aan te kopen, er wegen aan te leggen en de bouwgrond tegen normale prijs ter beschikking te stellen. Alle verwachtingen zijn overtrof fen de uitgaven voor de aankoop van de grond, de bestrating en riolering zijn nu reeds door de brong&t van de verkochte percelen gedekt Een prachtige Mt* den' was het terrein nog een oord aan besteed gevoelige verhoging nen. als gevolg van op I juni. Ons Stadsbestuur is in naar lotsverbetering voor lingen niet achterwege gclblevnen. Tussen de stedelijke Commissie van Openbare Onderstand en het Stadsbestuur is een, nauwe en harte lijke samenwerking gevestigd'. Het, Sint Janshospitaal Werd de laakte jaren voortdurend aangepast en gemoderniseerd, zochthet een model - inrichting geworden is. Een belangrijk gedeelte van onze bevolkinng is voor zijn bestaan aangewezen op de handel met omliggende en het toerisme. Hierbij is hlet van groot belang aan onze stad als centrum van han del en toerisme een aantrekkelijk uit zicht en een goéde faam te verschaf fen. Het Q. V. P. - Stadsbestuur nam terzake tyslangrijlgb (nitiajiewan. De uii'.tredende leden van het C. V P. - Stadsbestuur, samen rrtet al le kandidaten cp de lijst van de Chris telijke Volkspartij, die dje eer heb ben zich aan te bevelen in het ver trouwen van het kiezerskorps, reke nen het zich tot een graag volbrach te plicht verantwoording, af te leg gen over hun beleid tijdens de jongste jaren. In de eerste p’aats wensen zij warme hulde te brengen aan de Heer EMIEL MISSIAEN, die als gemeen teraadslid, Schepen en grote diensten bewezen heeft Stad en aan de Bevolking. Vooral de zes voorbije jaren heb ben voor onze Stad een tijdperk in geluid' van groei, uitbreiding en hoogde welstand voor allen. Dit is enkel de vaststelling van een feit de bevolking waardeert de inspanningen die ge’everd werden, en verheugt zich over de bereikte re sultaten. Diksmuide is het hart streek. De zin voor ge het Stadsbestuur en de bevolking maakten van onze Stad; een centrum dat alom als voorbeeld geldt. door de Maatschappij voor Kleine I (indeigendom oen eerste groep fraaie woningen voor arbeiders en bedienden ter beschikking gesteld werd Woumenweg- West: De INDUSTRIALISATIE Meer dan waar ook in 't land laat zich te Diksmuide het tekort aan werkgelegenheid Door eigen mensen zich voelen. Voor onze streek is de oplossing van het vraagstuk der werkloosheid hoofdzake’ijk gelegen in de vesti ging en de aanmoediging van de kleine en middelmatige bedrijven. Het uittredend Stadsbestuur heeft in deze richting het voorbeeld gege ven door, in samenwerking met de Commissie van Openbare Onder- stand), het stadsj-pdeeke Woumen weg West bruikbaar te maken en als nijverheidsgi'cncJ itar beschikking te stellens. De bezorgdheid van de Christe lijke Volkspartij om die werkver schaffing met alle mogelijke midde len te bevorderen, is onder meer tot uiting gekomen door van ejgen Werklbzenj Sedert 1952 maken een afwisse lende ploeg werklozen zich besten dig verdienstelijk bij de uitvoering van openbare werken in dienst van onze Stad. Dank zjj d,^ iruime rtaateussen.- Itewisfoeab efez»

Het Kiesblad van Dixmude (1875-1958) | 1958 | | pagina 5