vu 5CH0NE MtUBElÖ Pirma Jl oi/ckaect Vanrotleqfie^ -0ciU^ ULl"5 "Roe>eUré vo0r ^h°n« TafgftW Rr,a Bouckaert VanfoltesHem HET WEKELIJKS NIEUWS WOESTEN REN INGE ABEELE WATOU RÖESBRUGGE-HARINGE KRCMBEKE STAVELE WESTVLETEREN OOSTVLETEREN met VandenbiTucke Yvonne, landbouw- 'tvr v. Pollinkhoye, Covemacker Ca- LANGEMARK (St-Jullaan) PA5SCHENDALE MEESEN DIKKEBUSCH NIEUWKERKE LOKER KEMMEL VV. S. leper ELVERDINGE VLAMERTINGE ZONNEBEKE GELUVELD -« ANNA KARENINA »- BOEKENNIEUWS ZUIDSCHOTE BOEZINGE WIJTSCHATE WESTOUTER MMMMMMMMMMMWtAA rtRaiwutasv* wwwManRjMAfwuwwMi rnH, meltnnieker v. Oastvlateren, met Delanghe Magdalena, z. b. v. Loker. De Bedevaart naar Oostakker. Voor cle bedevaarders die op Zondag 8 Augustus naar Oostakker gaan, ver trekt de autobus te 7.15 uur aan de Kortekeer. Er is misgelegenheid te Oostakker te 10.30 uur. Dui vennieuwa. Middenbond bij A. Alleman. Dourdan: 1. Gekiere Jerome, Woesten; 2. Basyn Valeer, Loo; 3. Alleman Ar thur, Oostvieteren4. Debruyne Jero me, Oostvieteren; 5. Dekeyzer Mauri ce, Pollinkhove; 6. en 7. I'aege Richard, Loo; 8. Demeyer Adelin, Oostvieteren; 9. en 10. Paege Richard; 11. Pinet Roger, Noordschoté; 12. Basyn Valeer, Loo; 13. Debruyne Jerome, Oostvie teren. Arras: 1. Alleman Arthur, Oostvle- tei«n; 2. en 3. Lagrou Jaak, Woesten; 4. Paege Richard, Loo; 5. Carton Hec tor, Woesten G. Merlevede Jerome, Oostvieteren; 9. Vangreveling Charles, Pollinkhove; 10. Depoorter Maurice, Oostvieteren; 11. Janssens Edmond, Hoogstade; 12. Leroy Gilbert, West- vleteren: 13. Maertens Jules, Elverdin- ge; 14. Paege Richard, Loo; 15. Mae- ckelberghe M., Noordschote; 16. De- neckere Gebroeders, Oostvieteren. Bevoorrading;. Vanaf 1 Oogst is de plaatselijke be- voorradingsdienst slechts open op Woensdag en Zaterdag voormiddag. Ongeval. Zaterdag namiddag bij het lossen ener kar, kreeg Hr Debuysere J. een slag van een paard, waarbij hij de top van zijn rechter wijsvinger afge rukt werd. G eitenpri jsk airip Verbond Dikstnuiüe op 21 Juli jl. De uitslag voor de plaatselijke af deling van Reninge mag schitterend worden genoemd. i5 Dieren werden tentoongesteld en 15 prijzen werden verworven. Daaronder hebben we den eersten prijs voor de bokken en den derden voor de lammeren. Bij de gei ten de derde prijs der volschoten, de 1* en 5" bij deze van twee jaren en de derde prijs voor deze van één jaar. We bekomen daarbij nog zes prijzen voor de lammeren. We hebben dus bekomen het kampioenschap voor de bokken en het kampioenschap voor de geiten. Een hartelijk proficiat aan alle deelnemers om hun prachtige onder scheidingen en ook een warme geluk wens aan Voorzitter en Bestuur van Reninge om wille van hunne werkda- dige aanmoediging van de Geiten- kweek. Doet zo voort en tracht nog alles te verbeteren, zo wordt Reninge een van de meest bloeiende syndika- ten van de streek. Klokkennieuws. We vernemen dat ook de aanbeste ding voor de vernieuwing van onze prachtige klokken reeds werd gedaan en dat deze aanneming' nog de goed keuring afwacht van het Ministerie. Wanneer deze gedaan wordt dan mo gen we ons in de eerste maanden aan nieuwe klokken verwachten met de zelfde afmetingen en zelfde gewicht als de weggenomen -klokken. Onze klokken hadden een respectievelijk gewicht van 2280, 1425 en 1025 kgr. Dan zullen we opnieuw onze mooie klokken horen luiden over de weiden en velden en landouwen van onze pa rochie. tjes voor het einde kon Roeselare de eer redden en een goal aantekenen, zo dat de eindstand luidde: 8-1. GROTE SCHIETING AAN DE LIGGENDE PERS TE JEPER Onder grote belangstelling werd ter gelegenheid der Tuinfeesten, in de Lakenhalle, een schieting gehouden aan de liggende pers. Niet minder dr-n 176 deelnemers betwisten zich de vo gels, Dit gaf de volgende uitslag: Aan Pers 1. Hoogvogel: Declercq Gerard, St-Andries-bij-Brugge1" Zij vogel: Ligneel Georges, Ingelmunster; 2'' Zij vogel: Moerman Baptist, Mee- r.en; 1" Kalle: Sercu Richard, lener; 2" Kalle: Sweertvaegher Maurice, Hou- tem-Veurne. Aan Pers 2. 1" Hoogvogel: Ver- cruysse Maurice, Ingelmunster; 2' Hoogvogel: Declercq André, St-An dries-bij-Brugge; 1* Zijvogel: Goderis Rafaël, leper; 2" Zijvogel: Subry, Mee- nen: 1" Kalle: Bourgeois Leopold, Zil- lebeke; 2" Kalle: Vandenberghe Odi- lèn, leper. De premiën van 500, 500 en 200 fr. voor het grootst aantal deelnemers ener zelfde maatschappij, werden toe gekend aan de volgende schuttersmaat- schappijen: Loo, met 15 deelnemers; Watou, met 13 deelnemers en Gelu- veld met'12 deelnemers. FIETS GESTOLEN Zekere V.J. uit leper plaatste zijn fiets op de Grote Markt tegen een gebakkraam. Het duurde dan ook niet lang of het had vleugelen ge kregen. Klacht werd neergelegd. BOTSING In de Meenenstraat kwam het tot een botsing tassen de auto's van Joel Dejonckheere uit Lauwe en Duthoy uit Oostnieuwkerke. Stoffelijke schade. BOTSING Depuydt Maurice, beenhouwer, wonende Neermarkt had zijn auto geparkeerd in de Rijselstraat. Een zware vrachtwagen van Godefroid Decaluwe uit Assche reed achter waarts en botste met geweld op de stilstaande auto. Grote stoffelijke schade, doch gelukkig geen personen gekwetst. Het gebruikelijke proces verbaal werd opgesteld. DIEFSTAL VAN 9.000 FRANK Dat er tijdens feestelijkheden of afwezigheid van personen gestolen word hoort men wel meer. Niet ver van de rijkswachtkazerne te leper werd een som van 9.000 fr. gestolen. De B.O.B. werd verwittigd die aan stonds in actie trad. Woonwagens die plotseling verdwenen waren uit leper werden achterna gezet, doch niets werd gevonden. Men zou nu toch een ernstig spoor volgen. VECHTPARTIJ Dat de Tuinfeesten niet zouden voorbijgaan zonder een vechtpartij tje, daar is niemand in verwonderd. Het gebeurde in de Korte Torhout- straat, dicht bij het politiebureel, tussen de Poperingenaars B. J. en V. L. Waarom? Vrouwenhistorie en dan nog veel gedronken, en... 't zat ér op. Ze werden dan ook .ter ont nuchtering de c'.ocs ingedraaid. BOTERMARKT VAN 31 JULI 1848 Aangevoerde hoeveelheid en ver kochte boter: 769 kgr. Prijs: 80 a 100 frank. ook de aanwezigen goed te stemmen, zijn zangertjes ten fcate. Dit meet de opbrengst een andere wel bewe zen hebben. Ook vernamen we van de Eerw. Heer bestuurder dat de zangertjes toekomend*' jaar met Pasen naai' Rome zullen reizen, om er een uit voering te geven. VEREREMERKT De Hr Henri Vandermarliere, wo nende in de Rijselstraat alhier, werd vereerd met het Nijverheidsereteken 2' klas als 25 jaar hoefsmid. ST JOZEFS VRIJE BEÏtOEPSSCHOOL Op Zondag 8 Augustus te 15 uur in de Stadsschouwburg gaat de plechtige afkondiging der uitslagen door bekomen door de leerlingen der St Jozefs Vrije Beroepsschool. ST JOZEFS VRIJE BEROEPSSCHOOL PLECHTIGE AFKONDIGING DF.R UITSLAGEN De afkondiging der uitslagen door de leerlingen bekomen, gedurende het verlopen schooljaar, zal plaats hebben op Zondag 8 Augustus 1948, in de Stadsschouwburg te 15 uur. SOLEMNEEL JAARGETIJDE Op Dinsdag van Tuindag werd er in Si-Maartenskathedraal een So lemneel Jaargetijde de Heer opge dragen voor de Militaire en Burger lijke Oorlogsslachtoffers van leper 1914-18 en 1940-45. Benevens de tal rijke personaliteiten bemerkten wij de vlaggen van tal van Oudstrij- dersgroeperingen en Verbroederin gen, alsook talrijke gelovigen. leper eert zijn doden. WATERPOLOM ATOII Y. S. C.-K. Z. K. GEWONNEN DOOR Y. S. C. met 3—1 Donderdag 29 Juli, te 19.30 u., had in het stedelijk zwemdolc, een V/aterpolo- match plaats tussen de equipen van leper en Kortrijk. lener stelde in lijn: Demoór Roger (doel); Debels Georges en Denoyelle Roger (backs)Lefe- vre Albert en Monearey Henri( halfs); Mion Louis en Hoedt Maurice (voor spelers). Van de zijde van Kortrijk: Vanden- bussche André (doel); Van Meerhae- ghe Albert en Delanotte Louis (backs) Glorieux Willy en Maes Carlos (halfs) Callewaert André en Hoste Albert (voorspelers) Als scheidsrechter fungeerde Heer Sceauct, uit Roeselare. Van meet af was leper in de aan- ',ral en we konden weldra opmaken dat ze de meerdere waren van het Kort- rijkse zevental. De eerste goal- werd gemaakt aan de 4 min., door Louis Mion voor leper. Doch een weinig la ter werd de gelijkmaker geboren, zo dat de rust kwam met 11 stand. Na het half-time was leper terug in aanvallende positie en tot ons groot genoegen konden we bemerken dat er wat meer samenspel inkomt. Aan de 3 min. kreeg Vandenbussche (ICortriik- se keeper) voor de tweede maal het nakijken. Deze bal werd zuiver bin- nengege"yen door Louis Mion. Aan de 7 min. was het de beurt aan de Ieperse kapitein Lefevre om een enig mooi balletje te netten. Een weinig latei- kwam het einde met een verdiende Overwinning voor leper 31. Be uitblinkers van deze match wa ren voor wat lener betreft: Debels Georges, die flink presteerde, Louis Mion; die echter reeds bij cle oude garde mag gerekend worden en de-kee per Roger Demoor. Voor wanneer een volledige jonge ploeg? Niet dat we de mannen van de oude garde niet hoog schatten, maar... de jonge generatie treed toch aan en men mag toch ook niet vergeten dat de jongeren, gewoonlijk toch. rapper on de bal zijn, alhoewel we hen na tuurlijk kunnen aanwrijven dat ze toe "•een ondervinding genoeg hebben cv dat ze vooral goed moeten toekijken en het samenspel vooral gei,; verzor gen, Waterrat. PR ACHTIG PEH.A A GD INTIEM ZWEMFEEST Niettegenstaande het wankelbaar we dér is het intiem zwemfeest van leper- uitgegroeid tot een prachtig feest. ITet begon met een voorstellen van zwemsters en zwemmers, allen beho rende tot de Ynres Swimming Club. Als Nummer 1, kregen we dan 50 m. streekzwemmen, kadetten meisjes, ca tegorie B: 1. Knockaert .Teannine, 59"; 2. Bekaert Fernande, 61" 2/5; 3. Cous- sement Therese. 62"; 4. Vandenberghe Agnes, 1 '21" 2/10. 100 M. streekzwemmen, kadetten, meisjes, cadetten, categorie A: 1. Tyt- gat Esther, 1*45": 2. Pil Liliane. 1 '51 2/5: 3. Lacante Yvette 2'01" 8/10; 4. De Vinck Francoise, 2'25". 100 M. streekzwemmen. heren: 1. Mestdagh Michel. 1 '314'10: 2. De Smet Georges. 1.'03" 4'5; 3. Massche- lein Charles. 1'34" 6/10; 4. Tresy Re- né. 1'51" 3/10. Humoristisch num.: parapluie-koers, dames, 50 m.: Stamper Francine, Jac- ouelino Demoor, Tytgat Esther, Pil Li- liane, de Vinck Franqoise. 100 M. streekzwemmen, heren, be ginnelingen: 1. Wollaert Antoon, 1'62"; 2. P.ecour Odilon, 1'55"; 3. Derutter Will". 1 '57"4. Verhaeghe Henri, 1'57" 3/10. Humoristisch nummer, iets enigs in do annalen van de zwemsnort, de aan komst "an de Ronde van Frankrijk in de badkom. Een nummertje dat de lachspieren gewo'dig op de proef stel de. Jammer begon het te regenen, zo dat vele personen ofwel de badkom verlieten, ofwel hun toevlucht zochten in de kabienen. Het feest ging toch door met niet minder enthousiasme. Dan kregen we de 50 m. streekzwem men dames, categorie B. Uitslag: 1. de Vinck Rose-Marie, 1 m.: 2. Verfail- lie Jacqueline, 1 m. 1/103. Wullepit Liliane, 1 m. 1/10. 100 M. vriie slag, heren: 1. Monea rey Henri. 1'18"2/10; 2. Hoedt Mau rice. 1 '19"3. Busschaert Maurice, 1*20": 4. Olie vier Gust.»af, 1'32"; 5. Landtsheere Adrien, 1'34". 200 M. streekzwemmen, heren: 1. Mestdagh Miehei, 3'22"; 2. Desmedt Georges, 3*27" 4/5; 3. Masschelein Charles, 3'37". 100 M. streekzwemmen dames, cate gorie A: l.Stamoer Francine, 1*47"; 2. Demoor Jacqueline, 1*54"; 3. Dehaene Denise. 1'54" 2/10; 4. Masschelein Bea trice, 1'68". Verders een humoristisch nummer eierkoers, die al de vedetten aan de start zag. Gezien het bleef regeren dienden de andere nummers, zoals 3x50 m., demonstratie stijlzwemmen, en duike len afgelast te worden. Dan ging de waterpolomatch door tussen Roeselaarse Zwemvereniging en Ypre.s Swimming Club. We merkten volgend» ploegen on. R.Z.V.: Parmcntier Jean, goal; Cou- vreur Joseph en Seaux Gustaaf, hacks; Seaux Georges, half; Billiet Robert, Vandenbussche Roger en Librecht Willy, die de voorlinie vormden. Vanwege Y.S.C.: Demoor Roger, goal; Debels Georges en Viaene Jac ques, backs; Lefever Albeci, half; Mion Louis, Delhem Yvan en Hoedt Maurice, voorlinie. We moeten doen opmerken dat Roe selare met een jonge ploeg optrad en leper met het grotendeels veteranen. Van meetnf konden we dan ook op merken dat de Ieperlingen ver de bo venhand hadden, zowel wat de con trole op de bal, als de vitesse betreAct. Het wa3 dan ook geen wonder dat half-time kwam met een 4-0 stand voor lener; de 3 eerste goals werden aangetekend door Louis Mion en het vierde door Yvan Delhem. Na de rust was lener terug in den aanval en de Roesclaarnaren gaven blijken van vermoeidheid; toch werd ai gedaan wat ze konden om de eer te redden. Yvan Delhem, Lefever Albert, Yvan Delhem en nogmaals Yvan Del hem zorgden voor nog 4 goals. Even Naklank Borentwlst. riiysse Marcel, d.'.c Lij de bu- renU-i welke wij in ons laatste num mer meedeelden, nogal erg toegeta keld werd, is sedertdien aan de beter ham!. Wij meldden ook dat Decftest. en Clee i. A. in verband met deze twist werden aangehouden. Sedertdien werd Decaest. terug in vrijheid gesteld, wijl Geen. A. zijn aanhoudingsmaandaat hoorde bekrachtigen. Tussen-Gemeentelijke Jongensschool. Uitslagen der wedstrijden. Studieiaar1. Chrlstiaen Joel: 2. Balllu Norbert; 3. Pover Anüré; 4. Wul- lus Luelen. 2' Studiejaar: 1. Sohler Mare: 2. Ca- nele P.aoul; 3. Beddeleem Michel en Lam prei} Albert. 3' Studiejaar: 1. Huyghe Guido; 2. Bucquoye Paul; 3. Cordenler Sylvain; 4, Coene Roland. 4" Studiejaar: 1. Bedcleleem André: 2. Pover Gilbert; 3. Debuyser José; 4. Coe- ne Raymond. S' Studiejaar: 1. Sohler Jean: 2. Bed deleem Robert; 3. Cauweller Norbert; 4. Vercalgne Georges. 6Studiejaar: 1. Lebion Roger; 2. Truy- Bian Michel. Uitslagen der Aangenomen Meisjesschool O. L. Vr. 8* Leerjaar (bekwamen hun diploma): M'it grote Onderscheiding: 1. Davos Le na, £7%; 2. Top Simonne, 80%; - Met onderscheiding: 3. Van 003t Robertine, 72 4. Worm Godelleve, 70%. 7' Leerjaar: Met grote onderscheiding: 1. Kuygh'e Francine, 87 2. Vanrenter- ghem Irène, 84%; - Met voldoening: 3. flrey Gilberte, 08 4. Bouthé Denise, 65%; 5. Vanexem Gerarda, 64%; 6. Ste- verlynck Martha, 60 C Leerjaar: 1. Cordenler Donatienne; 3. Debaene Yvette; 3. Odul Agnès; 4. Quaghebeur Yvette; 5. Flrey Gillette. J' Leerjaar: 1. Maes Agnès; 2. Bedde leem Agnès; 3. Denys Germaine; 4. Ca- tryeke Ginette. 4' Leerjaar: 1. Verdonck Maria; 2. Le bion Anna; 3. Coene Maria; 4. Stever- lynck Ginette. 3Leerjaar: 1. Deliouck Maria; 2. De Gruyter Jeannlne; 3. Rldez Agnès; 4. Beddeleem Paula. 2» Leerjaar: 1. Boeyaert Jeannlne; 2. Chrlstiaen Joslane; 3. De Gruyter Ce cile; 4. Breyne Jeannlne. 1' Leerjaar: 1. Jacob Georgette: 2. Dehouck Agnès; 3. Haghedooren Lena; 4 Van Bulcke Llesbeth. Burgerstand maand Juli 1948. Geboorten. Butaye Roger, z. v. Ardré en Vercruysse Alice. Top Albertine, d. v. Omer en Verhaeghe Mc rgarite. Huwelijken. Castryek André en Deniere Jeanne, b. v. Watou. Gou- deseune Michel en Bellynck Maria, b. v. Watou. Overlijdens. Vanheule Emma, 72 j.,. echtg. Six Camille. Allaert Camille, 78 j., echtg. Ivinget Lucia. ('i'.merlynck Alidor, 74 j,, echtg. Van- denabeele Helena. Bedert Cyriel, 55 j., echtg. Windels Julia. Muzikaal leven. Zondag laatstleden werd door onze Harmonie te De Panne een groot Con cert gegeven te 11 uur op de Zeedijk. Een grote belangstelling vanwege een talrijk publiek was het beste bewijs dat de stukken in de smaak van de toehoorders zijn gevallen. Een tachtigtal niet-muziekanten wa ren met de maatschappij medegereisd en hebben er een aangename dag be leefd. Naar Oostende. Op 22 Oogst a. s. geeft onze Harmo nie een Concert te Oostende. Voor de liefhebbers die willen van de gelegen heid gebruik maken en medereizen, zijn er 40 plaatsen beschikbaar... niet meer. De reiskosten zijn 55 fr., wat waarlijk goedkoop is. Laatste datum van inschrijving 15 Oogst (bij Odiel Vercruysé). De autocars vertrekken uit Itoes- brugge te 9 uur en do terugreis uit Oostende is gesteld op 20 uur. Plechtige inhuldiging van E. If. De Busschere, ais Pastoor van onze Gemeente. Op Zondag 15 Oogst wordt E. H. De Busschere, gewezen onderpastoor te Oostroozebeke, plechtig aangesteld als Pastoor in onze gemeente, dit in ver vanging van E. I-I. Flipts, tot Pastoor benoemd te Heestert. Enkele ruiters zullen onze nieuwe Herder tegemoet gaan tot aan het ge hucht De Leeuwerik Aan de kom der gemeente zal hij verwelkomd wor den door de HII. Burgemeester en Voorzitter van de Kerkfabriek, waarna de nieuwe Herder zich zal kleden ii het huis van Hr Ackerman, koster. Daarna zal er een stoet gevormd worden in de Poperingestraat, die al de straten van het dorp zal doorkrui sen. Verschillende prachtig versierde wagens zullen er aan deelnemen, ook de ruiters, een deel der processie, fiet sen en alle verenigingen en bonden van het dorp. Ook de Muziekmaatschappij van Oostroozebeke stapt mede in de stoet op. De Herdersstaf zal aangebo den worden door het zoontje van Hr Marchand, Onderwijzer, en de sleutels door Aimée Deblock. Xa de plechtigheid geeft de Muziek maatschappij van Oostroozebeke een prachtig concert teh gehore op de kiosk- op de Marktplaats. Velokoers. De velokoers gehucht Provenhoek welke moest plaats hebben op 15 Oogst a. s., zai doorgaan op Zondag 22 Oogst, om reden van cle inhuldiging van onze nieuwe Pastoor op 15 Oogst. XJitsïagen der Gemeentelijke Jongensschool 7' Leerjaar: 1. Pyck Eugeen, 71 t.h.; 2. Surgeon Jean, 65,5 t.h.; 3. Bonnez Lut- gard, 61.2 t.h. 6" Leerjaar: 1. Pil Gedeon, 90 t.h.; 2. Drjcaine Willem, 83,9 t.h.; 3. Cremer Jo- han, 83,4 t.h.: 4. Lucas René, 71,6 t. h. 5ö Leerjaar: 1. Debaer.st Leo; 2. Brunet fco^er: 3. Vandeputte Paul; 4 Strom Da niel; 5. Vanhoutte Géry; 6. Pannekoucke Alfred. 4e Leerjaar: 1. Dpver Joseph; 2. Sweert- va-.'gher Frans; 3. Parmentler Théophlel. 3e Leerjaar: 1. Butaye Willy; 2. Ghee- tardvn Joseph; 3. Coene Paul en Wy- ttoodt Mare; 5. Neuville Willy. Uitslagen der Gemeentelijke Meisjesschool. H' Leerjaar; 1. Dever Raymonde; 2. Toussaint Dina; 3. Fory Lea. 7' Leerjaar: 1. Raes Georgette; 2. Lu cas Suzanne: 3. Demaeyt Rosa; 4. De- gryse Denise en Pil Lea. (!f Leerjaar: 1. Vandeputte Maria: 2. Bonte Greta: 3. Beddeleem Ludwina: 4. Verbrugghe Jacqueline en Moerman De- nis-. 5* Leerjaar: 1. Cayseel Paula; 2. Mor- lln Anna; 3. Klno Ivonne; 4. Butaye Si monne. 4Leerjaar: 1. Desomer Lucienne; 2. Couie Simonne en Depeser Anna; 4. Wycioodt Odette; 5. Depeser Hilda en Ba'a Irène; 7. Depyper Monique en Raes Lea. Uitslag examens 6Leerjaar: Volgende leerlingen kregen een diplo ma: Pil Gedeon; Dccaine Willem; Cre mer Johan; Lucas René en Waeles Hen ri. Onze beste gelukwensen aan Mees ters en Leerlingen. Volkstelling. Definitieve uitslag van de algemene volkstelling op 31-12-1947. (Aungeno- men door het Ministerie): 1.650 inwo ners, waarvan .868 mannen en 788 vrou wen. Geltenhond. Woensdag laatst is de ijverige voor zitter van onzen Geitenbond, Hr A. Depinois. met enkele dieren naar de gewestelijke geitenprijskamp van het verboqd leper getrokken. En 't was geeii verloren moeite!! Oordeelt maar: de syndikaatbok van lYest- en Oostvieteren kaapto de 1" prijs weg én werd kampioen van het gewest uitgeroepen; een boklam be haalde de 1* prijs; een jaaplinggeit en een lam van Hr A. Depinois, elk do I* prijs; en een lam van Hr Rom. Be- perstraete de 3* prijs. Het kan er nogal door. De Geiten- bond zet goed in. Proficiat. Burgerstand. Huwelijksbeloften. Vanryckeghem ■William, landbouwer v. Oostvieteren, kelijk reeds lont geroken en had reeds een gedeelte gedorsen. Hij moest ech ter alles naar zijn oorspronkelijke be zitter teruggeven. Een flink staaltje van speurderswerk onzer B.O.B-man- nen. Gouden Huwelijksjubileum. De echtelingen Henri DuthoitJu lie Bogaert, wonehde op de Molenhoek, vierden, ter gelegenheid van de Ker mis van St-Juliaan, hun Gouden Brui loftfeest. Na een Plechtige Dankmis bijgewoond te hebben, had een officiële ontvangst plaats op de Pastorij, waar de Jubilarissen door Burgerlijke en Geestelijke Overheid hartelijk gefeli citeerd werden en menige bloemtuilen van de medevierende bevolking moch ten ontvangen. De feestelijkheden werden dan verder met de geburen op de Molenhoek voortgezet. Aan de bei de Jubilarissen wensen wij nog menig jaar! Uitslagen Jongensschool. 1Studiejaar1. Alliet Patryck; 2. De- blauwe Antoon; 3. Lein Erie; 4. Jacques Gilbert; 5. Hinnekint Gilbert. 2° Studiejaar: Seynhaeve Jozef; 2. Van- assche Jozef; 3. Deleu Jean Pierre; 4. Vanlerberghe Luc; 5. Deleu Marc. 3" Studiejaar: 1. Vandevyvere Daniel; 2. Deblauwe Frans: 3. Cardoen Jozef; 4. Versavel André; 5. Herreman Frans. 4« Studiejaar1. Clinckemaillie Gilbert; 2. Degraeve Daniel; 3. Deblauwe André; 4. Supeene Mare. 5" Studiejaar A: 1. Hinnekint Hubert; 2. Decapmacker Leon; 3. Wybaillie Frans. 5" Studiejaar B: 1. Salomez Antoon; 2. Gryson Werner; 3. Supeene Walter. 6* Studiejaar: 1. Carrein Roger; 2. Ver savel Roeland: 3. Debuf Michel: 4. Heve- raet Michel; 5. Reynaert Antoon. 7e Studiejaar: 1. Reynaert Jozef; 2. Van denbussche Albert; 3. Del'haye Daniel; 4. Devos Freddy; 5. Ghesquire Antoon. 8" Studiejaar: 1. Deblauwe Jacques; 2. Depoorter Roger; 3. Noliet Willem; 4. Vanlerberghe Willy; 5. Vanoverberghe Michel. Uitslagen Meisjesschool. 8° Studiejaar: 1. Vanelslander Ivonne; 2. Carrein Ida; 3. Verschave Gerarda; 4. Verfaille Paula; 5. Noyelle Simone. 7" Studiejaar1. Vermeulen Simone; 2. Vermeulen Hedv/ige en Tyvaert Alice; 4. Vuylsteke Maria; 5. Declerck Arlette; 6 Vannesta Lydia. 6e Studiejaar1. Lein Roza; 2. Cools Denise; 3. Soen Agn.es; 4. Vercruysse Wil- lya: 5. Vandewiere Mauricette. 5" Studiejaar: 1. Depoorter Maria; 2. Brouckaert Leona; 3. Deceuninck Gode lleve; 4. Walleghem Rachel; 5. Debergh Marle-Jozef. 4Studiejaar1. Deleu Gilberte; 2. Me nu Paula: 3. Ostyn Georgette; 4. Ver meulen Monique; 5. Deleu Agnes. 3e Studiejaar1. Devogel Marie-Loulse; 2. Blanckaert Monique en Coene Maria: 4 Claeys Maria; 5. Breyne Francine; 6. Reynaert Marie-Louise. 2° Studiejaar: 1. Clinckemaillie Antoi nette; 2. Coene Marie-Therese: 3. De smedt A<mes; 4. Vanbiervliet Willya; 5. Warlop Jacqueline. 1Studiejaar1. Vandenabeele Moni que; 2. CUnckmaiBe Leona; 3. Callens De nise; 4. Huyghe Paula; 5. Beheyt Ivonne. Onderscheiding. Aan Jufifr. Silvie Decreus, Carabi- niersstraat 5, is het Nijverheids-Ere teken van Eerste Klas, toegekend voor 40 jaar trouwe en onberispelijke dienst bij Mevr. Remi Camerlynck. Veertig jaar dienst bij dezelfde persoon is een zeldzaamheid. Onze hartelijke ge lukwensen. Bnrqerstiin4. Geboorten. Bossaert I.iscela, d. y. Joseph en Becquaert Julia. Gibfc Georgette, d. v- Albert en Bingham Jeanne. Lucas Jeannette, d. v. Flo. rent en Busaue Madeleine. Aan de landbouwers. - Tarweoogst *49.. De opbrengsten van winter- en wis- seltarwe, voor Meesen, werden doop het Nationaal Comité van Advies vast- gesteld op 3.100 kgr. per hectare. Da producenten die het vastgestelde ge wicht niet bereiken moeten onmiddel lijk de schatting ten gemeentehuize aanvragen on ten laatste voor 10 Au gustus 1948. Aangifte belastingen dienstjaar 1918. Iedereen ontving zijn «Aangifte- Formulier voor de rechtstreekse be lastingen, dienstjaar 1948. (Inkomsten 1947). Ten einde het invullen te ver gemakkelijken zullen speciale zitda gen op het gemeentehuis gehouden worden, door afgevaardigden van het Centraal Kantoor voor Taxatie, ta Meenen. Wijding en Plechtige Eremis. Op Zondag 1 Augustus jl. werd een van Dikkebusch's zonen priester ge wijd in het Missiehuis te Scheut, door Mgr Cuvelier, titelvoerdend bisschop van Cireesium. Op Zondag 8 Augus tus, te 10 uur, zal de jonge leviet E. P. Leleu zijn Plechtige Eremis opdragen in de parochiale kerk van Dikkebuseh. De nieuwe priester bestemt zich voor tot het geteisterde missiegebied clef Philippijnen. De schooluitslagen der leerlingen aan het St Elisabeth Gesticht, zullen we in ons e. lc. nummer publiceren, Velokoera. Op Zondag 8 Oogst 1948, Nieuwe- lingenkoers B.W.B., tellend voor het leper's regelmatigheidscriterium. Af stand 65 km., begiftigd met 2.500 fr. prijzen. - Inschrijving vanaf 2 u. bij Dauchy Leon, herberg St Elooi Vertrek te 3 uur bij Broucksou Re né, herberg Au Bureau Aankomst op de plaats. Onmiddellijk na de koers. Groot Bal, bij Lemahieu Julion, herberg «Da Hoekjes Tentoonstelling. Zondag 8 Augustus, tentoonstelling bij G. Turck, opgeluisterd door enige goede solisten uit Kortemark. Eerlijkheid De genaamde Rob. De Clerck vonA den geldbeugel met een mooi somme tje in van X, M. uit Roeselare. De eer lijke vinder werd ervoor beloond. Einde schooljaar... De leerlingen van beide scholen vier den Vrijdag 11. het feest van Z. F,. H. Pastoor, met toneel, zang en declama tie. Daarna werd overgegaan tot de afroening en nrijsuitdeling voor het schooljaar 1947-1948. JONGENSSCHOOL. 1" Studiejaar. -1. Vanc&vseele Ro land; 2. Milleville Gilb.; 3. D'Haene Roger, Wijtschate. 2° Studiejaar. 1. Van den Weg1'» Kris; 2. Croquey Jul.; 3. Syryn Rol. 3* Studiejaar. 1. Depuydt Wiily; 2. Brnneel Joel; 3. Commeyne Da;'. 4° Studiejaar. 1. Cornette WiFy (ir); 2. Ghekiere Etienne; 3. Homey Hubert. Dranouter. 5" Studiejaar. 1. Bruneel Willy; 2. Lemahieu Gilb.; 3. Bruneel Gerv. 6" Studiejaar. Frommery Micbe1; 2. Declercq Gilb.; 3. Emmert OswaM. 7e Studiejaar. 1. Wyhn XJrbein; 2. Cornette Hénri; 3. Mervillon Gerard. 8" Studiejaar. 1. Depuydt André; 2. Lemaire Roland. MEISJESSCHOOL. 1' Studiejaar. 1. Ghekiere Monique Wulvergem; 2. Hennin Jacqueline; 3. Joseph Irène. 2e Studiejaar. 1. Lenoir Paula; K. De Bruynp Rosa; 3. Callewaert Denise. 3" Studieiaar. 1. Tesseur Paula; 2. Baf cop Hilda; 3. Haezebrouck ?Aa- riette. 4' Studiejaar. 1. Depuydt Hedv/i ge; 2. Vanloot Paula; 3. Cattrysse Paulette. 5° Studiejaar. - 1. Van Petegbem Georgette: 2. Honey Diane, Dranou ter; 3. Odent Denise. 6" Studiejaar. 1. Deuuydt luitgar de: 2. De Bruyne Noëlla; 3. Barbez Asfcfid. 8* Studiejaar. 1. Croouey Maria; 2. Baes Paula; 3. Lemaire Ginette. Uitslag van de koers aan de Polk», Er waren slechts 18 renners opgeko men. doch de besten der streek. Tleeds in de eerste grote ronde werd de koer» geregeld en ieder peloton hield ziln achtervolgers op afstand. Verbeke uit Geluveld had geen moeite om den be ker (in klassement) en de koers ta winnen. Mooie koers van de 4 eersten. Uitslag: 1. Verbeke, Geluveld, de '74 km. in 2 u. 8 min.: 2. De Von-el3. Vuylsteke; 4. Deweerdt,5. Rvck"- waert; 6. Ovenberghe: 7. Deeloet: 8. Jacob; 9. Vande Voorde; 10. Techel. Tombola. Het bestuur van de Veloclub «Da Borgratten laat weten aan de, belang hebbenden dat de prijzen der volgen de nummers dienen afgehaald te wor den tegen 15 Aug. a. s. bi; Georges Vnudevoorde, Polka: 15 68 155 18? 236 248 ?53 258 317 343 368 426 755 755 812 836. Dark aan allen die de «Bergratten» steunden. FILMNIEUWS CINEMA COLISEUM: Zaterdag, Zon dag en Maandag: «Deze nacht en altijdmet Rita Hayworth. - Kin deren toegelaten. CINEMA FLORA: Vrijdag. Zaterdag, Zondag en Maandag: «Het Teken dea Kruises», grote historische film met Frederic March, Claudette Col bert en Charles Laughton. - Kinde ren toegelaten. CINEMA MAJESTIC: Vrijdag, Zater dag. Zondag en Maandag: «Dag en Nacht met Alexis Sehmith en Gar- rv Grant. CINEMA OUD IEPER: Zaterdag, Zon dag en Maandag: Ga«to'an Leven met Bette Davis. - Kinderen toege- laten. Dinsdag en Woensdag: Mnederschnn - Kinderen beneden de 18 jaar niet toegelaten. IEPER TUIN INGEZET Met een heerlijk weder begunstigd zijn Zaterdagavond 31 Juli de Tuin feesten. ingezet. Naar oud gebruik werden deze geopend met een bei- aardconcert door dhr Vierstraete. Te 20 uur deed de oude Ieperse Reus Goliath zijn traditionele uit stap. Hij werd voorafgegaan door de Harmonie "Ypriana», de reus was omringd door de reuzinnetjes die op de wijs van het muziek dansen uitvoerden. Hierachter een grote me nigte feestvierders. De stoet kwam de stad binnen langs de Bascule, M. Frenchlaan, Meenenstraat naar de Grote Markt toe, waar de reus zijn gebruikelijke rondedans deed. Te 21 uur werd een puik concert ten beste gegeven door de alom be kende harmonie «Ypriana». BE ONZE LIEVE VROUW VAN TUINE-PROCESSIE Veel personen waren van mening, gezien het weder zo snel was ver anderd en (talrijke onweerswolken boven stad dreigden, dat de Lieve Vrouw van Tuine-Processie niet zou kunnen uitgaan. En toch is het ge beurd.. want het weder wilde mee, ja, zelfs co hE'i laatst, toen we in de D'Hondtstreat kwamen, boorde het zonneke door. De -Processie was uitermate goed verzorgd en de opkomst van de fak keldragers was bevredigend. Ccf.c stond er veel volk op de doortocht geschaard. Maar... ware het niet wenselijk dat er zou naar uitgezien worden om het historische gedeelte met wagens en krijgers ook in de Processie te laten opstappen? Met een degelijke reklaanr zou er veel volk kunnen naar leper gelokt wor den! Wat Brugge, Veurne en andere steden kunnen, dat kan leper toch ook... en wat meer is, leper wordt toch aanzien als een toeristische stad en deze Processie is itoch een enige gelegenheid om toeristen aan te trekken. Wie neemt hier het initiatief voor toekomende jaar? Andere initiatieven zijn er nog', o.m. het O. L. Vrouw van Tuinespel, dat enkele Jaren terug opgevoerd werd op de speelplaats van het St-Vin- centiuscollege. «LE PETITS CHANTEURS BE CHAMPAGNE». BEK KATHE DRAAL VAN TROYES, TE IEPER leper heeft het genóegen gekend liet buitengewoon Zangrecital der zangertjes van Champagne te kun nen bijwonen in de Stadsschouw burg, Dinsdag jl, te 20 uur. We steunen op het woordje buiten gewoon. Het droeg hier een dubbele betekenis: eerstens voor wat de op komst betreft (en te leper voor een kunstprestatie wil dat iets zeggen, een bomvolle zaal). We geven toe dat de dag van de uitvoering de zaal vrijgegeven werd, zodat geen inkom geld diende betaald. De tweede betekenis van buitengewoon draagt op de uitvoering: het was effenaf iets puiks. Het eerste gedeelte was gewijd aan de profane kunst en het 'wecde aan de liturgie. Het geheel vormde, benevens een kunstprestatie en een genieten van de zangkunst, ook een aangename avond door het warme woordje van de bestuurder, die zijn toehoorders wist te boeien die er ean handje van weg had orh met zijn jongens cm te springen, maar HOGE ONDERSCHEIDING Wij vernemen uit Brussel dat onze stadsgenoot Dokter Pauwelyn bij al gemeenheid van stemmen benoemd werd tot titelvoerend lid van de «So- ciété de Pédiatrie de Belgique». Dit was het resultaat van een grondige en diepe studie over hypertensie bij unilaterall nieraandoeningen. Deze werd voorgedragen in het St-Pieters- hospitaal te Brussel. Het materiaal werd geput uit eigen rijke ervaring en een documentatie van de meest gezaghebbende schrijvers. We wensen dan cck Dokter Pau welyn, die als specialist-kinderarts, reeds lang naam gemaakt heeft in het Ieperse en omliggende, van harte geluk. SIGNALISATIE Uit goede bron hebben we verno men dat cle elektrischs signalisatie van stad er komt, zal vóór deze win ter zijn? Niemand kan het zeggen, maar men is toch reeds bezig met uitwerken der plannen. Het is toch een goede voorbode. Zondag e. k. trekken onze White Star mannen terug hun w;( gestemde rode truien aan, waar ze den strijd zullen opnemen, tegen het Promotie elftal van S. C. Meenen. S. C. Meenen komt met haa-r volle dige samenstelling op bezoek, met uit zondering van soeler André Duthoo die zoéven een heelkundige bewerking aan de knie heeft moeten ondergaan ten gevolge van een ongeval, ongedaan bij een wedstrijd te Lauwe betwist. We hopen dat onze mannen de richt lijnen van den Hr Boesman zullen in dachtig ziin, wat ons een aangename wedstrijd kan opleveren. De White Star Juniors krijgen met de provinciale Juniors van S. C. Mee nen af te rekenen in een voormatch en dit om 15 uur. De wedstrijd W. S. lener - S. C: Meenen berint om 16.30 uur. MEDEDELING. De wedstrijd voor zien op 15 Augustus is door onvoorzie ne omstandigheden door F. C. Torhout afgelast geworden. Die Zondag zal er door White Star niet worden gespeeld. Nieuwe speler. Maurits De Graeve van Gantoise, 25 jaar,'zal Zondag voo» de eerste maal met de ploeg van W. St. opgest-ld worden als rechterkant- half. Bur&'erst-iïid. Oboorten. Arseen Bouckaert, z. v. Evarest en Augusta Roelens. Georges Santy, z. v. Gerard en Alice Oestlandt. Huwelijken. André Soenén v. El- verdinge, en Julia Peback v. Woesten. Gerard Marchand v. Krombeke, en Yvonne Depuydt v. Elverdinge. Overliiden. Kannel Indevuyst, 6." jaar, echtg. v. Marie Verly. Hot Prov. Middenstandszomerfeest, Met man en macht wordt aan het grootse feest gewerkt. Het belooft werkelijk iets enigs te worden. Geheel de provincie zal aan dit feest zijn aan dacht schenken. Zoveel te meer moet ieder Elverdingenaar dus, eerst en vooral door zijn tegenwoordigheid op dit feest, meehelnen om deze dag te laten slagen. Definitieve vaste gege vens nopens het juiste programma zul len wellicht slechts toekomende week gekend zijn. Van twee woonwagens. Maandag 11. in de voormiddag, kwa men twee woonwagens de dorpskom binnengereden. De veldwachter deed ze echter halt houden en in 't begin der Boezingestraat parkeren. Iedereen stak nieuwsgierig de neus buiten om te zien wat er gaande was! Een drie tal rijkswachters in burgersklederen, die reeds vóór de woonwagens aange komen waren, begonnen een onderzoek in régel.T'. geen enkel hoekje van de woonwagens dat niet. grondig onder-- zocht werd! Men zocht blijkbaar naar iets... maar zonder resultaten! De rol lende woningen, waarin (wonder is soms het toeval!) naar het luidt, oud- Elverdingenaren huisden, mochten dus weer vrij vertrekken! Later vernamen wij eerst dat dit on derzoek noodzakelijk was om op het spoor te geraken van dé dieven, die in de omgeving van de Rijkswachtkazerne te leper een som van 9.000 fr. ont vreemden. Daar verschillende woonwa gens op dat ogenblik in die omgeving stonden, viel het vermoeden natuurlijk op die, welke onlangs vertrokken wa ren. De uitslag van de huiszoeking was echter negatief! Het verlof is begonnen! Onder grote belangstelling der ouders en in tegenwoordigheid van Z. E. H. Pastoor, de lieer Burgemeester en de Heren van Kerkraad en Gemeenteraad, had verleden week de plechtige prijs- uitdeling plaats voor jongens- en meis jesschool. De uitslagen der leerlingen, die ten minste 70 der punten be haalden, zullen we in ons volgend num mer publiceren. Burgerstand. Geboorte. Denhert Gilbert, z. v. Joseph en Neels Adriana. Huwelijken. Gythiel Michel, han delaar, en Verwaerde Solange, z. b. David Oscar, fabriekwerker, en Lief- ooghe Paula, z. b. Haerdcman An dré, metaalbewerker, en Noyelle Su- zanna. Overlijdens. Allaeys Louis, 76 j., z. b., echtg. Vandevyver Emma. Bostyn Rosalie, 65 j., huishoudster, echtg. Verstraete Alfons. Deseamp1- Julie, 85 j., z. b., wed. Derycke Hen ri. Versavel Zoë, 60 j., huishoud ster, echtg. Delva Emiel. Dehem Emma, 75 j., z. b., wed. Pattijn Joan nes. Notredame Amand, 8 j., z. v. Amand en Durnez Rachel. Met ouze renners! Ten bewijze van de regelmatigheid onzer liefhebbers laten wij de uitsla gen volgen dezer week: Boezinge: 2. Meersseman; 3. Depoor ter; 4. Minne; 7. Knockaert. Le Bizet: 1. Minne; 4. Depoorter; 7. Meersseman. Kortrijk: 2. Meersseman.. Hier bewees Roger zijn grote forme; hij le verde er een prachtkoers en het be wijs niet alleen gevreesde spurter, maar ook sterke treinloper te zijn! Sportkring! Zondag a. s. komen de rood-witte kleuren in het veld, en wel voor de eerste match tegen U.M.R.O. Duinker- kc. Wat deze wedstrijd ons brengen zal kunnen wij denken, toch hopen wij enkele lichtpunten te ontdekken. Ver trek om 9 uur aan 't lokaal. Prijs 40 fr. Terloops delen wij mede dat V bij 't kopen van een lidkaart niet alleen do club steunt maar tevens evenveel voordelen kunt genieten. Op 6 September krijgen wij heel waarschijnlijk ons privaat bal voor de leden. Duivensport. Uit Creil, oude duiven: 1. Carpen- tier; 2. Logie J.; 3. Timperman J.; 4. Lietaert P.; 5. Devos J. Uit Creil, jongo duiven: 1. Vanro- baoys M.: 2. Lemahtéu J.; 3. Huyghe V.; 4. Lobe lie A.; 5. Coffijn F. Uit Arjas: l, Deheegher Ck; 2. De- Zie vervolg hiernevens Burgerstand maand Juli 194S. Geboorten. Graf Williane, d. v. Camiel en Bouckaert Maria, Beselare. Verschoore Anny, d. v. Georges en Hofiack Elisa. Mollez Godelieve, d. v. Omer en Gruwez Yvonne. Ma lengier Willy, z. v. Prosper en Maes Andrea. Vandorpe Michel, z. v. Georges én Salomez Maria. Desmedt Rita, d. v. Jules en Dierynck Made leine. Patteeuw Guido, z. v. Geor ges en Wyffels Anna. Dobbels Chris- tiane, d. v. Prosper en Beyaert Mag- dalena. Ameele Freddy, z. v. Achil- le en Saelen Marguerite, Beselare. Demoen Jean-Pierre, z. v. Henri en Muiier Andréa, Langemark. Huwelijken. Lucas André, metser, Langemark en Cruydt Agnes, fabriek werkster, Zonnebeke. Lemaire Ger main, landbouwer, Passchendale en Saelen Alice, landbouwster, Zonne beke. Canepeel Marcel, seizoenarbei der, Langemark en Lorsom Georgette, fabriekwerkster, Zonnebeke. Bos- cart Ro^er, metaalbewerker en Her- veman Maria, fabriekwerkster, b. v. Zonnebeke. Overlijdens. Graf Williane, l d., d. v. Camille en Bouckaert Maria, Be selare. Vandorne Michel, 1 d., z. v. Georges en Salomez Maria. Van denbussche Roger, 12 j., z. v. Daniël en Joye Marie, Loker. Vauwalle- chem Carolus, 89 j., echtg. De Jonghe Maria. Wlolcoars. Mooi weder, 'n voldoende aantal deelnemers en een talrijke schare wielerenthousiasten, ziedaar in 't kort da weergave van deze prachtfg-ge- slaagde wielerwedstrijd. De grootste belangstelling was qa- tuurlijk voor onze locale renners A. Gryson, Aeke en Delaere: vooral eerst genoemde, die dit seizoen reeds een 15-tal overwinningen op z'n actief nam, zou zich voor eigen volk vast en zeker doen waarderen. Een record opkomst van 65 renners deed 'n felle strijd ontbranden tussen de bijzonder ste favorieten. Het werd '11 boeiende wedloop tussen meerdere kanshebbers die elkaar meerdere malen toetsen in de talrijke spurten om de premiën, maar naarmate de koers vorderde trad onze Witten steeds meer op het voornlan, wist tijdens de voorlaatste ronde er gans alleen van onder te muizen en de overwinning liet geen twijfel! Een prachtig slot, na een mooie brok sport! BOM BERTIN BANSCHOTTER Op Zondag 1 Augustus, te 9 uur, werd onze stadsgenoot en parochiaan van St-Niklaas, Dom Bertin Dan- schptter (in de wereld Heer André Danschotter"1 zoon van Heer en Me vrouw Camille Danschotter, wonende Capuclenenstraat, Priester gewijd in de abdijkerk van St-Andries-Brugge, door Zijne Hoogw. Excell. Monseig neur Cale'/aert, Bisschop van Gent. De nieuwgewijde zal op Zondag 8 Augustus, te 10 uur, in de paro chiale kerk van St-Niklaas, zijn Plechtige Eremis opdragen. De Mis zal opgeluisterd worden door het mannenkoor en volledig orkest, onder de leiding van de Heer André Moer man; aan het orgel de Keer Roger Meirlaan. We verzoeken de parochianen van St-Niklaas en onze stadsgenoten deze Plechtige Eremis te willen bijwonen. ZO PAS VERSCHENEN de derde druk van een meesterwerk v. L. N. Tolstoï, gedrukt op mooi houtvrij papier en gebonden in bordeaux-rode band met blauw en goudstempeling, terwijl de stofomslag in vier kleuren is uitge voerd. - 562 Pagina's. - Prijs: 130 fr. Voorradig bij: boekhandel Li?yET SCONE p. bras-deklerck, G. de Stucrsstr. 4, leper bruyne M.; 3. Vanzuydt A.; 4. Carpen- tier; 5. Deweerdt P. Zondag: a. s. Syndicaatvlucht uit Dourdan; Breteuil voor oude en jonge afzonderlijk. Door moto gevat! Dinsdagnamiddag omstreeks 3 uur, ter hoogte^ van het Paviljoen, stak Marie Quaghebeur de baan over. Op eens bemerkte zij een moto die uit de richting Poperinge kwam, aarzelde op haar schreden terug te keren of ver der te gaan. De motorijder poogde met een uiterste zwenking haar te ontwij ken, maar M. Q. bekwam toch een stoot van een elleboog, zodat zij zwaar ten gronde stuikte. Doktershulp werd ontboden. Het slachtoffer werd naar het hospitaal overgebracht, waar men een ribben- breuk vaststelde. De gapende wonde aan het hoofd, waardoor zij heel wat bloed verloor, biedt niet het minste gevaar. Praatjes! Wanneer er zo een ongeluk gebeurt, dan wordt er nogal eens naar de oor zaak gezocht, en alles uitgepekeld. Men hoort er naast domme redene ringen ook dingen die niet zo heel mis zijn: Wanneer zullen de aanwijzingen aangebracht worden in 't begin der be-, bouwde kom, met de maximumsnel heid En dan denken de mensen aan hun kinderen: «En voor wanneej^-'de aanwijzingen school zoals wij'het overal te zien krijgen»? Werkelijk twee verbeteringen die we-inig zooien kosten en even welkom iouden efjn de straatnamen. Be afgezette ambtenaren en zij die door een correctionele straf tot en met 5 jaar gevange nisstraf hun burgerrechten ver loren hebben. COMMENTAAR OP BE NIEUWE WET VAN 14 JUN11948 OP BE EPURATXE INZAKE BURGERTROUW door Judex. Daarin zullen de belanghebben den de gepaste formules en briefvoorbeelden vinden die zij aan de procureur des konings moeten laten geworden. UITGAVEN LUCTOR N. V. Oudaen 26, Antwerpen. - Postch. 170517. In de bockhandel: 40 fr. Werk van den Akker. Uitslag prijslcaarting: 1. Decoodt Michel en Arteel Jules; 2. Debaene Urbain en Gremonnrez Jozef; 3. Lo- belle Maurice en Bossaert Gaston; 4. Dezeure Daniël en Smagghe Emiel. Uitslag Aangenomen Jongensschool. 1' Studiej.: 1. Keirsebilck Julien; 2. Durand Bernard. 2" Studiej.; 1. Vanhoudt Louis; 2. Vandenberghe Camiel. 3" Studiej.: 1. Vandenberghe Joris. 4" Studiej.: 1. Desmet Gilbert; 2. Florissoone Emiel. 5* Studiej.: 1. Maelfeyt Roger; 2. Verhaeghe Gilbert. 6* Studiej.: 1. Dumeez Roland. 7* Studiej.: 1. Arteel Roger. 8' Studiej.: 1. Louwagie Roger. Burgerstand. Geboorten. Ampe Carola, d. v. An dré en Rachel Vierstraete. Desot Anna, d. v. Floris en Simonne Demeers- seman. Clarys Norbert. z. v. Jozef en Maria Gruwier. Callewaert Go delieve, d. v. Marcel en Angèle I'e- haese. Indevuyst Jeanne, d. v. Mar cel en Gerarda Vanmcenen. Huwelijk. Charles Maurice en Ceorgette Vanhulle, b. v. Boezinge. Huwelijksbeloften. Desot Prcper, v. Boezinge, en Rachel Breyne, v. Poel- kapcllc. Meulcman Albert, v. Brie- lcn, en Maria Cnpnan, v. Boezinge. Schielijke overlijdens. Op de gedachtenis van het Jaarge tijde van Kermis-Maandag, staan er 20 sterfgevallen, waaronder 18 vol wassenen. Daarvan zijn er 9 haastig of schielijl? gestorven. Onze Bedevaarten. Naar Oostakker (Kr. Mut.) op Zondag 8 Oogst. Naar Langewado op Maandag 10 Oogst. Naar Dadizele, op Woensdag 8 September. Diefstal. Bij Emiel Igodt, landbouwer te Boe: zinge, werden een veertigtal srhovefi gerst gestolen op het veld. Klacjjt werd j neergelegd, en cle B.O.B, afdeling Ieoer trad in actie. Het duurde dan ook niet lang of men had de dader te stekken. Het is een zekere C. P., wo nende Sass'traat ta leper. Hij had den Bijgevoegde zegels voor de Grensarbeiders. Op Vrijdag 6 en Zaterdag 7 Oogst, verdeling van de bijgevoegde brood zegels voor de grensarbeiders, oo de gewone diensturen. De achterblijvers worden verzocht hun zegels onmiddel lijk af te halen. Na 10 Oogst worden geen zegels meer uitgereikt. De bijzondere zegels voor de toe komstige moeders en aan de recht hebbende zieken worden oo dezelfde hogergemelde dagen verdeeld. Duivenvereniging Le Ramier Beige Prijsvlucht uit Dourdan. 219 duiven. 1. Homey Oscar; 2. Leuridan V.; 3. Alleman C.; 4. Denys G.: 5. Adams C. Creil, 23! duiver.; 1. Six G.; 2. Lab ile H.; 3. Lorraine J.; 4. Scieuw C.; 5. Braem A. Slachtoffer van de hitte. Hr Aug. Mnlbranque, wonende in het Ouderlingengesticht, werd pilots toen hij zich naar een bijgelegen hoeve be gaf, door een bloedopdrang, veroor zaakt door de hitte, getroffen. Ongelukkige val. Carpentier Marcel, 68 jaar, van Wijtschate, boerenknecht, had per fiets enkele boodschappen gedaan. Hoe het nu kwam, staat nog niet vast, in elk geval deed hij zo'n ongelukkige val, waarbij hij verwondingen bekwam aan het hoofd en kneuzingen opliep aan de rechterschouder. Dr Deconinek, uit Wijtschate, diende de eerste zor gen toe, doch liet slachtoffer werd daarna naar het O. L. Vrouw Hospitaal te leper overgebracht. Velokoers. Op Zondag 29 Oogst, ter gelegenheid der kermis; Velokoers voor Beginne lingen B.W.B., 2.500 fr. prijzen en tal rijke premiën. - Inschrijving vanaf 13 u. bij Jerome RulthecL herberg Nedergraaf- Vertrek Pm 15:30 u. en aankomst bij voornoemde herberg. Gewestelijke Paardenkwekersbond STAD MEESEN PAARDENPRIJSKAMP OP ZONDIG 29 AUGUSTUS 1918 Te 13 uur stipt. 15.000 FRANK PRIJZEN EN 60 EREMETALEN Twee Jury's zullen fungeren en in volgende orde de paarden beoordelen: Renbaan I DCat.: merrie-veulens geb. in 1943. 2° Gat.: merrie-veulens geb, in 1947. 3" Gat.: merriën van 2 jaar. 4" Cat.: merriën van 3 j. niet geprim, 5'Cat.: merriën van 3 j., geprimeerd Renbaan II 6* Gat.: hengst-vculens geh', in 1948. 7" Cat.: hengst-veulens geb. in 1947, 8" Gat.: hengsten van 2 jaar. 9"Cat.i merriën van 4 j. en daarbo ven, ni-et geprim. mogen ge volgd worden door hun veulen. 10" Cat..: rpbrriën van 4 j. en daarbo ven, geprim., mogen gevolgd .rf worden door hun veulen. Kampioenschap Een kunststuk en bloemtuil zullen toegekend worden voor de beste raern® en voor de beste hengst. Vculenmarkt om 12 uor Algemene Schikkingen (zie aanplaSl- briaven). Het Bestuwf,

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1948 | | pagina 5