BAKKERS Uit het Omliggende GHESQUIERE Uit 't Ieperse Coiffeursschool HEROPENING RAPH TAILOR TE KOOP ZICHT UIT LES FLORALIES LIÉÜOISES «PAT5Y» OVER TE NEMEN Het Oud Huis Rijselstraat 66 - Tel. 400 - MEENEN lêmrt uil© fegsfsasitle moMen vnsi KNEEDMACHINES (PÉTRINS) ssm ie mssst csssienrrsrends prifseii 1. Kneedmachine met draaiende arm, rost of zonder motor 18,530 fr. 2. Kneedmachine «SUPER»» arm en kuip worden aangedreven, met ©f zonder motor 18,533 fr. 3. Kneedmachine T.M. S. vaste arm, sneldraai- ende kuip, mist snoior en op wielen 13.900 fr. 4. Kneedmachine ««TOMMY»» aangedreven kuip, met motor, zonder riem en ©p wielen 27.000 fr. Al de machines worden op proet geleverd. - Eén jaar waarborg. Inlichtingen zonder verplichting van uwentwege. UÏT IEPER I ve, dienstmeid, b. v. leper. Lau- TE IEPER PATSY VERWACHT U! VLAAMS UITVINDER TE IEPER OVERLEDEN «PATSY» op 25 September 1948 VAN HET HUIS 12, Boterstraat 12,IEPER VERKOOP VAN Kostumesi zuivere wol, vanaf 1309 fr., enz. Pardessus in zuivere wol, laatste modellen, vanaf 1290 fr., enz. Broeken, half-wol, vanaf 75 fr. Gabardines - Impermeables vanaf 425 fr. Werkklederen in blauw linnen vanaf 15© fr. g WERKLOZEN GROTE SPORTAVOND wmewfvwwMSWweifwememx W ereldkampioen BRIEK SCHOTTE te gast, A.W.T.-RUBRIEK A. W. T. - KALENDER UIT TER HAND TE KQOP Schoon welgelegen WERKMANSHUIS WWWWWWMWWWWMVWWWWWWVWWWWWWWMWWft?! WATOU Duivenrubriek. Uitslag: Arms: 1, Decalf Prudent; 2. Barzeele Albert; 3. Plancke Ge rard; 4. Barzeele Albert; 5. Neudt Marcel; 6. Barzeele Albert; 7. Neudt Marcel; 8. Barzeele Albert; 9. Dam- bre Paul; 10. Idem. Algemene rangschikking; 1. Dam- bre Paul, 1222 p.; 2. Maerten Joseph, 1010 p.; 3. France Gaston, 693 p.; 4 Decalf Prudent, 674 p.; 5. Vallaey Pascal, 672 p.; G. Decae Gabriël, 625 p.; 7. Goudeseune Jerome, 612 p.; 8 Corteel Albert, 5j86 P-"» D. Demol Joseph, 560 p.; 10. D'Hooghe Mau rice, 545 p. Nog een belangstellingspunt voor de Duivenmelkers. De kermisvlucht van Dinsdag 5 Oc tober, gegeven door en bij Henri Loo- nes, gaat door onder volgende voor waarden Enkele bij De Grensduifinge schreven leden worden toegelaten. De prijzen worden verdeeld per drie on- aangegeven duiven en er wordt gra tis een prachtige regulateur verspeeld, waarde 1000 fr. In geval de inrichter dat gratisstuk wint, wordt het ver loot onder de mededingende liefheb bers. De inkorving heeft pl'aats te 10 uur zeer stipt. Aangaande onze koers. Zoals de plakbrieven het aankon digen, wordt op Dinsdag 5 October een koers voor Beginnelingen, aange sloten bij de B.W.B., verreden, over een afstand van 70 km. en begiftigd met 3.000 fr. prijzen. Thans, dank zij dé milde gevers, komen zonder op houden nieuwe giften en premiën toe. Dit alles zal van onze koers een der schoonste en rijkstbedeelde derstreek maken. Het vertrek wordt gegeven door Hr Sylvere Maes zelf, welke 's avonds, in de zaal Henri Loones, een uitge breid relaas zal ten beste geven over zijn beide overwinningen in de ronde van Frankrijk. Het lijdt geen twijfel of de zaal zal vollopen met sportvrienden en we beleven er een kermisavond bij uit stek. Intussen komen van alle -kanten giften voor onze kermisfeesten toe. Wie kan ook zijn steun weigeren om onze kermis te doen heropleven. Een ieder brenge zijn steentje bij en Wa- tou zal floréren. Moderne tijden. Verscheidene inwoners geven hun wasgoed mede aan de depothouder L. VEREECKE, voor de Wasserij 'T IDEAAL Casselstr. 131, te Po peringe. En ze zijn heel tevreden. Vraagt inlichtingen. (c-8283) Voetbalkroniek. Zondag laatst ging de ronde bal weer officieel aan het rollen. Het Watouse team kwam voor de eerste match op eigen veld uit tegen Komen en lokte tamelijk veel volk. Van meet af bleek het bezoekend elftal de mindere en het enthousiasme steeg bij de supporters. Na 10 min, opende Henri de scoor en de onzen drongen verder aan. Jammer misten bijna alle aanvallen hun doel. De rust kwam met 0-1, hetgeen zeer gevleid mocht heten voor de bezoekers. De tweede speelhelft ontgoochelde evenzeer en het publiek, dat meer ver wacht had, deed erg zenuwachtig. Al les liet echter een punténoogst voor zien tot in de laatste 10 min. voor het einde, op misverstand onzer verdedi ging, door de tegenpartij de gelijk maker gescoord en de puntjes ver deeld werden. Zondag 26 Sept., te 15 uur: F. C. Roesbrugge - Eendracht Watou. Sup porters, welke de reis met het eerste willen meemaken, 'vragen inlichtingen bij het bestuur; de andere zijn als één man op ons veld, om onze jongeren aan het werk te zien. Verkeersongeval. Maandagnamiddag werd het paar- dengespan, toebehorende aan Is. Rous- secuw, langs de Roesbruggestraat, ter hoogte van de hoeve Val. Goudeseune, door een vrachtauto uit Namen aan gereden. Het paard, erg geraakt, werd ten gromde* gesmakt ,en bleef, piet een gebroken achterbil ter plaats liggen. Ongeval in hoppeveld. Woensdagvoormiddag waren de hop- peplukkers aan het werk in het veld van Pierre Verschacve, aan de Franse grens. De kleine Michel Biiseync, zoon van Maurice, 10 jaar, vond het grap pig langs een dikke draad te klimmen. Plots kon de jongen zich niet meer vasthouden en gleed naar beneden. Op 1.50 m. van de grond was echter het uiteinde van de draad omhoog gerdooid en vormde een scherpe punt welke de arme jongen opving. Een geneesheer voerde het slachtoffer naar de kliniek van Pooeringe, waar men zeer erge verwondingen aan de onderbuik vast stelde en waar de nodige heelkundige bewerkingen werden gedaan. ROESBRUGGE-HARINGE Naklank van de Kermisfeesten. Een hcorlijk weertje, een prachtig programma en een massa volk, dat de cafébazen werk heeft gegeven. De muziekmaatschappij heeft til de fees ten opgeluisterd en twee Concerten ten beste gegeven, waarvoor zij van harte dient gelukgewenst. Het Jeug'd- muziek uit Meenen met al zijn suppor ters bracht leven in de gemeente en het is niet onwaarschijnlijk dat ve len onzer jongere gastjes uit Roes- brugge een beetje spijt hebben ge voéld, dat ze ook geen muziek hebben geleerd, wanneer zij de jonge artisten uit Meenen aan het werk gezien heb ben en gehoord. Allen die van ver en naar gekomen waren, hebben het zich niet beklaagd en de Cafébazen hebben hun opgedane karamellen niet aan de man kunnen brengen. Machtig veel volk was er op het prachtig turnfeest, uitgevoerd (ioor de Sint Michieisgroep uit leper. Schitterende vertoning en mooie ver lichting. De Ballonwedstrijd was de grote attractie van onze kinderen en de groten waren er ook mee in hun schik. Wielerwedstrijden met micro reportage, beiden even goed meege vallen. Het kermisdossier wordt op geborgen tot volgend jaar. Hartelijk proficiat aan de inrichters, namens onze bevolking en ons ge meentebestuur, die de feesten heb ben ingericht, met het doel veel volk te lokken en elkeen te voldoen. Spij tig dat er sommige onzer mensen, en dan nog wel deze die 't meest voordeel hebben van de kermisfeesten, menen te moeten kritikeren en te keer te gaan tegen het feestkomiteit. De plaatsen van lid van het feestkomiteit zijn, naar men 'zegt, allemaal vacant en do kritiekers worden uitgenodigd vol gend jaar zelf de leiding ervan in handen te nemen. Misschien zal het wel beter zijn... wie weet. Het valt in ieder geval eens te proberen. Doch gelukkig trekken onze mensen zich dat niet ter harte en de bevol king vraagt dat het feestkomiteit dit ooi zou doen en dat, niettegenstaande ric kleingeestige kritiek, het volgend jaar het fecsteomiteit uit de schelp zal kruipen met een even mooi pro gramma, tot vreugde van al de niet- kritikerende Roesbruggenaars. Ballon-wedstrijd. Er zijn 21 kaartjes teruggekeerd, waarvan de 15 eerste de prijswinners zijn. Hier volgt de lijst der prijswin ners, met tussen haakjes de plaats waar de ballon werd gevonden en het aantal kilometers in vogelvlucht be rekend. 1. Logghe Frangoise (Durlez-St Vith, 253)2. Vercruyce Fernand (Tarcien- ne-Namen, 14G)3. Callens Raoul (Epinois-Binche, 123); 4. Lemahieu Nicole (Ukkel, 118); 5. Maes Myriam (Ghlin-Bergen, 101); 6. Vanstraceele Liliane (Montignies-Lens, 98); 7. Van straceele Annette (Gages - Chièvres, 94); 8. Dewulf Simonne (Gagcs-Chiè- vres, 94); Schoonaert Fernand (Chic- vres-Ath, 89)10. Deeren Marie-Anne (Ormeignies-Ath, 86); 11. Marres Ro bert (Villeés N. D.-Ath, 83,5); 12. Van- tlevoorde Frangois (Moulbaix-Ath, 83) 13. Vermet Jenny (Montroeul au Bois- Ath, 72); 14. Vercruyce Yolanda (Quartes-Doornik, 68); 15. De Taver- nier Anne-Marie (Molenbaix-Celles, 62). De prijsuitdeling bij Louis Parent, schoenhandelaar te Roesbrugge, heeft plaats op Zaterdag 25 Sept., te 5 u. na middag. Ingang langs de poort in de Haringestraat. De prijswinners mogen zelf hun prijs kiezen volgens hun plaats. Wie niet op de prijsuitdeling aanwezig ij verliest zijn prijs. ROESBRUGGE - PROVEN Wasserij! Verscheidene inwoners geven hun wasgoed mede met de vervoerdienst PROPHETE K., voor de Moderne Wasserij «*T IDEAAL», Casselstr. 131. te ropcringc. En ze zijn heel te vreden. (c-8284) BEVEREN a.d. IJZER Na de Moto-Koersen. De eerste grote jaarlijkse motókoer- sen zijn waarlijk een succes geworden. Waar de vorige Zondag de paarden- loopwedötrijden zekerlijk een onvol doende opkomst boekten, hebben de motorenners de ganse streek te been kunnen brengen. Iedereen is er te vens voldaan van teruggekomen, met het voornemen het volgend jaar er nogmaals bij te zijn en voor velen was het de eerste maal dat ze in de gelegenheid gesteld werden dergelijk sport van dichtbij te kunnen bewon deren en er enkele spannende momen ten beleven. En er waren namelijk prachtige lcoersprestaties te zien, vooral in de twee finalen (en nog meer bepaald de geweldige tweestrijd tussen de twee Ieperse renners Soenen en Bii- liau). De grote opkomst van kijklus- tigen van ver en dichtbij, zal zeker voor de inrichters een spoorslag zijn, om volgend jaar opnieuw met een dergelijke koers uit te pakken en het is tevens ook zek<jr dat de talrijke renners die uit de ganse Provincie en tevens uit Oost-Vlaanderen naar Be- veren zijn gekomen, smaak hebben gevonden in het koersplein, dat naar hun oordeel zeer geschikt is. Zij zul len volgend jaar op het appèl niet ontbreken. Spijtig maar dat de vorige week op oefening op het terrein, de sym pathieke Poperingse renner Lysy een zware val deed, waarbij zijn arm let terlijk gepletterd werd en hij dienten gevolge zeer lange tijd het gebruik van dit lichaamsdeel zal moeten mis sen. Het was dan ook een te loven initiatief van de Poperingse Club Zondag 11. op het plein een omhaling te doen voor het slachtoffer, omhaling die door alle soortliefhebbers' gul werd onthaald, naar we hopen. Een woordje van dank namens on ze gemeentenaren, aan de inrichtende Poperingse-Ieperse Club en ook aan de koene renners, die ons Zondag op «De 18 Gemeten», een flinke sport- meeting ten beste hebben gègèven. STAVELE Uitslag Velokoers. 1. Devriere Gilbert; 2. Ryckebosch Ferdinand; 3. Lamaire Maurice; 4. Top Lucien; 5. Lamaire Michel; 6. Dequeker Roger; 7. Verweerde Gerard. WESTVLETEREN Prijskaarting. Uitslag prijskaarting van Dinsdag, 21 Sept., 11. in de herberg De Mel- kerij»; 1. Hoevenaeghel Aineé; 2. Ca- pilliè Henri; 3. Georges Pillaert; 4. Ureel Romain. Proficiat! bijzonder aan Hoevenae ghel om zijn flinke zege. Duivenvlucht. Op Zondag 26 September duiven vlucht uit Ar ras, voor alle liefhebbers; 400 fr. vooruit; met oude en jonge duiven. Inkorving op Zaterdag 25 September, bij Jozef Wyffels, Paterhoek, OOSTVLETEREN Het Oogstfeest. Dit jaar werd onze kermis besloten met een nieuwigheid, een Oogstfeest in open lucht, verzorgd door de V. B. J B. De opkomst was zeer talrijk en we bemerkten zelfs talrijke aanwezi gen uit naburige gemeenten, wat be wijst dat de goede faam van onze V B. J. B. reeds ver over onze gren zen doorgedrongen is. Zang. dans, voordracht en volksspelen wisselden elkander af en het feest verliep in de beste .stemming. E. H. Pastoor dankte in. aller naam en wenste de speelsters en vooral de inrichtsters; Mej. M. J. Dewulf en Mej. M. Smis hartelijk geluk met hun- schone avond van gezonde en deugd doende ontspanning. Als onze meisjes metien wat ze zingen, dan mogen we ze terug verwachten: «Zodra de Lente komt in 't Land», maar zo lang zul len we wel niet moeten wachten... Davids fonds. Het Bestuur der Davidsfondsafde- ling Oost-, Westvïeteren en Reninge, heeft het genoegen te kunnen medede len dat, op Dinsdag 28 September te 19.30 u., in het gewoon lokaal, de win- terwerlnng 1948 wordt ingezet met de vertoning van: «De Grenspatrouillie «De Snookafdamen een klucht. Deze filmvertoning wordt aangeboden door de Westvlaamse Smalfilmdienst. De toegangsprijs bedraagt 5 fr. voor de leden en 10 fr. voor de niet-leden; kinderen mogen niet toegelaten wor den. Benevens deze ontspanningsavond bevat het programma nog -verscheide ne leerrijke en kunstvolle nummers die, evenals dit eerste, grotelijks vol doening zullen schenken. Naar Poperinge. Op Zondag 26 September, neemt onze muziekmaatschappij deel aan de Provinciale wedstrijd te Poperinge. Nadere bijzonderheden vindt elders in dit blad. De Geitenprijskamp. Onder de gewaardeerde belangstel ling van Burgemeester en Gemeente raadsleden, van Juryleden en alle Wip- penaren, had Zondag de jaarlijkse geitenprijskamp plaats, ditmaal op de wijk «De Wippe A. - Volschoten geiten: 1. Catteeuw Michel en Ooghe Camiel; 3. Boussaert Antoon; 4. Glorie „Gaston: 5. Deback Georges en Meeuw Camiel. B. - Geiten met 4 en 6 tanden: 1. De- riere Jerome; 2. Traversier Henri; 3. Merveillie Henri; 4. Olie,vier Louis. C. - Jaarlingen: 1. Merveillie Henri. D. - Lammeren: 1. Desiere Jerome; 2. Meeuws Jcremias; 3. Ollevier Achiel; E. - Bokken: Ereprijs aan bokhou- dcr Cappoen René voor bok van 5 j., 85 kg., (kampioen van het gewest leper) en boklam 1948 (eerste prijs gewest léper, met gelukwensen der jury). Velokoers voor Scholieren op De Wippe Onder grote belangstelling van alle Wippenaren, klein en groot, oud en jong, ging Zondag om 5 u. een koers voor scholieren door, ingericht door Bevernage Joseph uit «De Vrede» en Firmin Meeuws uit De Nieuwe Wip pe De uitslag: Eerste reeks (beneden de 13 j., 6 km.): 1. Bainelis Willy, in 15'; 2. Be vernage Pierre, in 15' 30"; 3. Deroo Fernand, in 16'; 4. Verstraete Willy. Tweede reeks (boven do 13 j., 10 km.): 1. Indevuyst Gerard, in 23'; 2. Dassonville Roger, in 23' 10"; 3. Maer ten Wilfried, in 23'40"; 4. Deroo Wil ly; 5. Bevernage Roger. Duivensport. Middenbondbij A. Alleman. Ar- ras: 1, 2 en 3. Wulleman Jules, Re ninge; 4, 5 en 6. Paege Richard, Loo; 7. Neudt Georges, Pollinkhove; 8. Al leman Arthur, Oostvleteren9. Santy Gerard, Elverdinge; 10. Alleman Ar thur; 11. Gheeraert Maurice, Oostvle teren. Hiermede is het vluchtseizoen 1948 ten einde. We wensen alle duivenlief- hebbers en hun «lieve diertjes» een deugddoende rust en tot toekomend jaar.. WOESTEN Bevoorrading. Zaterdag voormiddag, uitreiking bij zegcis grensarbeiders, T. B. C. en zwangere vrouwen. Clubnieuws. Zondag kregen de toeschouwers weer eens een echt juweeltje sport te zien. De derby oefenwedstrijd tegen El verdinge eindigde na een spannende en faire partij onbeslist 33. Zondag a. s. steken onze jongens van wal voor de eerste competitiewed strijd. Dat ze er onze kleuren sterk zullen verdedigen staat vast na de bevredigende oefenpartijen. Ook do supporters zullen bijdragen om onze jongens aan te moedigen en toe te juichen op de lastige komende ontmoetingen. Melkkar kantelde. Zaterdag 11. was Mej. Ml. B. haar gewone melkrondo aan het verrichten. Opeens ging «Duc» zonder ziju mees teres met de kar vandoor, maar ha perde op de tramlijn, met het gevolg dat karretje en melkbidons op de tramlijn overhoop lagen. Gelukkig werd het verkeer niet onderbroken, daar een paar behulpzame handen, rap alles hielpen bijeenscharrelen. ELVERDINGE Groenten prijskamp. Deze prijskamp, die ingericht wordt op initiatief van de plaatselijke afde ling van «Het Werk van de Akker», zal doorgaan op Kermismaandag 27 September e.k., 's namiddags, in de lokalen van de Meisjesschool. We vernemen dat er tijdens de al gemene vergadering van Zondag jl. 16 liefhebbers zich lieten inschrijven voor deelname aan de prijskamp. Bij de Muziekmaatschappij. Zoals wij vroeger reeds meldden, is het voorzien dat onze Muziekmaat schappij, op Zondag 26 Sept., ruoet mededingen in het Provinciaal Muziek- tornooi te Poperinge. Daar deze Zon dag juist samenvalt met Kermiszon dag voor Elverdinge, werden door het bestuur der gilde aanstonds pogin gen gedaan om op Zondag 19 Sept. te mogen optreden* pogingen die, spij tig genoeg, mislukten, daar op de ge vraagde verplaatsing niet werd inge gaan. Daar er sommige niet te versmaden voordelen, voor de naaste toekomst, aan deze tornooideelname verbonden zijn, zullen onze mannen dan toch maar, willens nillens te Poperinge, de eer van Elverdinge gaan verdedigen. Wij wensen hun veel succes en een prachtige klassering. Sportmannen! Kermiszon dag, 26 September, wordt dus deze maal voor u een heel bij zondere datum. Eindelijk is dan alles zodanig klaar geraakt voor het Gro te Wielercriterium te 14 u., in het par,k der Weled. Graven de Laubespin, dat iedereen met gerust hart, als het weder nu maar mee wil, van het suc ces van deze wielergebeurtenis kan overtuigd zijn. Een keurkorps van West-Vlaamse Liefhebbers B.W.B. liet zich voor dit Criterium inschrijven, want mannen als: Meerseman, Minne, Depoorter, Jonckheere, Vantomme, Deceuninck, Blonime, Van Assche, Vanhove, Pas cal, Tytgat, Sleghers, Verpeut, Ver- doolaeghe, Barbe en Proot hebben reeds hun strepen verdiend in de liefhebberswereld. De ware wielersportmarmen... en -vrouwen zullen dus gedurende dit .Criterium hun hart kunnen ophalen, te meer dat de renners niet minder dan 80 maal zullen te zien zijn. De ingang voor het publiek is deze maal langs de Groenestraat gesteld. Ilandboogschieting. Op Kermiszondag 26 September geeft de Handboogmaatschappij «Sint Sebastiaanhaar tweede naoorlogse prijsschieting. De prijzen zijn vastgesteld als volgt: 1. Hoogvogel: 150 fr.; 2. Twee zijden van 75 fr.; 3. Twee kallen van 50 fr.; 4. Hoekvogels van 30 fr.; 5. Zoveel vogels als schilt-ers. Wanneer het aan tal ingeschreven schutters meer dan 80 bedraagt, hebben de vogels allen een waarde van 25 fr. Inschrijving: vanaf 12.45 uur. Begin der schieting: 13.45 uur. De laatste ronde zal denkelijk ingaan rond 18 u. Kermisprogramma. Zondag 26 Sept.: 1) Na de hoogmis: Muziekconcert door de plaatselijke Muziekmaatschappij; 2) Te 13.45 u.: Handboogprijsschieting; 3) Te 16 u., in het park der Weled. Graven de Laubespin: Groot Wielercriterium voor Liefhebbers B.W.B.per uitnodiging. Maandag 27 Sept.: 1) Te 9 u.: Jaar getijde; 2) Daarna, Muziekconcert door de Plaatselijke Muziekmaat schappij; 3) 's Namiddags: Groenten- prijskamp in de Meisjesschool, voor de ingeschrevenen. Landbouwers opgelet! We vernemen dat de belastings aangiften, dienstjaar 1948 inkomsten 11)47) door de landbouwers nog niet moeten teruggestuurd worden. Zoals de laatste jaren telkens het geval was, zal ook dit jaar de aangifte kun nen gedaan worden aan de hand van vaste barema's per Ra. Deze barema's moeten echter nog verschijnen. On dertussen mogen de formulieren nog een tijd op zij gelegd worden. Verder vernemen wij ook dat de Prijskamp voor Stamboek vee, die op 26 Sept. te Roeselare moest doorgaan, uitgesteld werd» wegens mond- en klauwzeer. Bij de N. S. B. (Nationale Strijdersbond) Op Zondag 3 October 1948, te 17 u., wordt een vergadering belegd voor de plaatselijke afdeling van de N.S.B., bij Omer Bequaert, ter herberg De Wandeling». Er zal overgegaan wor den tot de inschrijving der nieuwe lé den voor 1949. Alle oud-strijders zullen er zonder twijfel tegenwoordig zijn en hun toe treding niet uitstellen. Het ware in derdaad wenselijk dat de oud-strijders der beide oorlogen broederlijk zouden samenwerken, met de reeds bestaande afdeling, ten einde het toekomende 11 Novemberfeest broederlijk te kun nen vieren. De oud-strijders 1914-1918 dienen hun vuurkaart mede te brengen. Voor diegenen die de kaart niet meer be zitten, zal het nodige gedaan worden. Ter gelegenheid van deze vergade ring zal in «De Wandeling» een prijs kaarting gegeven worden. VLAMERTINGE S- K. Vlamertinge S. K. Geluwe 3—2 Zondag 11. was het voor onze kleu ren een echte zegedag. De juniors wonnen te Lauwe met 2—1 en de se niors zonden Geluwe ijdelhands huis waarts. Bij onze ploeg was de verdediging veruit het beste deel der ploeg en onze nieuwe doelwachter, de ster van het veld. Onze club schijnt dan ook een goede koop gedaan te hebben. Back Thevelin schijnt reeds goed op dreef, terwijl Vanhove een beste for me te pakken heeft. In de halflijn zoekt men tevergeefs naar Miel Guil- lemont, terwijl Hoflack en Ghesquière een volle match renderen, zoekt Mulle de goede cadans als stopper. Bij onze voorlijn mankeert het nog aan schotvaardigheid en samenspel. De gebroeders Couttenevel twee on misbare elementen, terwijl de onstui mige Hof op zijn rechterhoek en R. Parrein zorgen voor gepaste centers. G Cauliez is daarentegen de afwerker niettegenstaande hij zich soms be zondigt aan te persoonlijk spel. Met deze overwinning is het enthou siasme ten top gestegen en is ieder een reeds vol spanning voor de ker- mismatch tegen T. Meenen. Zondag a. s. te 3 u., thuismatch der juniors tegen S. K. Roeselare. Do eerste ploeg speelt ter gelegen heid van Lichtcrvelde-kermis. tegen hun niet te versmaden ploeg. Ver trek te 13 u. Prijs der verplaatsing 30 fr. Ongeval. Raymond Poissonnier, won. Dorps straat alhier, en werkzaam bij Pica nol te leper, werd terwijl hij aan de schaafbank stond, door de machine ge vat en drie vingertoppen van de lin kerhand afgerukt. Kermis. Toekomende week brengen wii U het volledige kermisprogramma. Dat de inrichters van feestelijkheden er no ta van nemen! Kermis-Prijsvlucht. Op Zondag 3 Oktober, kermis-prijs- vlucht uit Arras, bij Joseph Devos. Ook leervluchten uit Ronse als voor bereiding op de Ronde van België Zuid-Oostenrichting Gedurende de week leervluchten uit Wevelgem en Komen. tsBsasaaHssaxaBaaafiBaiiBBa GEVRAAGD BEKWAME MEID; hoog loon, te Roeselare. (R-8334) GOEDE DIENSTMEID, 19-25 jaar, voor gesloten huis, geen kinderen. - St-Jacobsstraat 54, leper. (8336) WASMACHINE. In goede staat, met dynamo. Te Oostvle teren. Adres ter drukkerij48338) 30 BARBIERENalle STOVEPOT- TEN. Bij A, Deroo, Oostvleteren. (8339) HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 25 Sept. 1948. Blz. 5. Studie van Notaris Paul SIMPELAERE te DE PANNE. DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1948 om 3 u. in 't Hotel du Casino Zee laan, 283, Koksijde, TOEWIJZING VAN: BOUWGRONDEN te KOKSIJDE OOSTDCINKERKE 1) Eén voorhoofdende, Zeedijk, Koksijde, groot 1.840 m2. 2) Eén, hoek der Toeristenlaan en Middenlei, Koksijde, groot 2.870 ro2. 3) Een blok bouwgronden, vor mende hoek der Versailleslaan en Cottageslaan, groot 6.160 m2. Alle inlichtingen ter Studie van verkopende Notaris. (8340) IS99BHBBHBB9SIBBB9BflBBBB9B Kantoor van de Notarissen DE VOS te WF.RVIK en VAN EECKE te POPERINGE. Wii hebben velleden week gemeld dat Heer Abel ValJaevs-Butin, eige naar van de bloëmeffkwekeri j «Het Bloemveld te Poperinge, op de Luik se Floralies, nfdelirg Dchiias, de «Erediploma met gelukwe-ren voor de best geschikte uitstallingbe haalde, Hierboven geven wij een zichtie van een gedeelte der Drachtige Dahlia-tehtoonstelling van Heer Vai- lacys,_ en wij laten hier de volledige uitslag van die prijskamp volgen. Nationale Tentoonstelling-Prijskamp van Dahlias, ingericht door de Bel gische Maatschappij van Dahlias op de Luikse Floralies. UITSLAG: Ere-I)iploma met gelukwensen voor de beste voorstelling: Mr Abel Val- laeys te Poperinge; Erediploma: Mr E. Nagels te Wil rijk Diploma van Guld< n Eermetaal: Mr Lombaert te Moere; Mr Martin te Schoten: Mr Andries te Grimminge; Diploma ven Vergold Eermetaal: Mr Troouny te Boirs; Mr Enkart te Sna; Mr Massny te Prayon; Mr Van Dijck te Ramsel; Diploma van Zilveren Eermetaal: M' Van de Velde te Wetteren; Dioloma van Bronzen Eermetaal: Mr Vandermeersch te F.vere. SPECIALE PRIJZEN. Beker Laureaat 1943 eon Mr FI. Braem te Adinkerke, met variëteit Viviane Coppens»; Beker van de F.R.S.H.B, aan Mr Vnllaeys te Poperinge; Beker der Stad Brussel aan Mr Na gels te Wilrijk; Beker dor Bevrijding aan Mr Lom baert te Moere; Beker Troquay aan Mr Martin te Schoten. Heer Vnllaeys behaalde dus de hoogste onderscheiding over deelne mers van heel het Land, en we wen sen hem hiervoor nog eens hartelijk proficiat! OP MAANDAG 18 OCTOBER 1948 te 3 uur namiddag, ter herberg Au Lion Blanc bij Hector Logic, Leie straat te Wervik, OPENBARE VERKOPING VAN I. 1 Ha. 27 A. 5 Ca. ZAAILAND te WERVIK. wijk <i Basse Flandre». Gebruikt door Mr Dewaele zonder schriftelijke pacht. II. 99 A. 80 Ca. ZAAILAND te WERVIK. wijk Amerika Trom pette Gebruikt door Mr Ghes- qulere zonder schriftelijke pacht. (8333) SINT-VINCENTIUSCOLLEGE Examenuitslagen. Volgende oud-leerlingen van het College slaagden in hun examen; J. Coene, uit Nieuwkerke, in het toelatingsexamen tot de studiën van technisch ingenieur. R. Leleu, uit Dikkebusoh, in het toelatingsexamen tot de militaire school. L. Catry, uit leper, in de 2» proef van het doctoraat in de rechten.' J.-M. De Coclc, uit leper, in de 1« proef van de kandidatuur in wijsbe geerte en letteren, voorbereidend tot de rechten. R. Baudrez, uit Ploegsteert, in de 2» proef van de kandidatuur in de natuur- en geneeskundige weten schappen. J. Vynckier, uit Zonnebeke, in de 3» proef van de kandidatuur ln de natuur- en geneeskundige weten schappen. Beste gelukwensen. HEBT U REEDS KAARTEN voor N.-Henegouwen: Beste Hoeve. 8!i ha. Bij Rijsel: Beste Hoeve, 60 ha., één blok. (8221) DELANNOO-IDE, Zillebeke. HUWELIJK WEDUWNAAR, 58 jaar oud, vraagt kennismaking voor huwelijk met we duwe, 50 60 jaar. Sdhrljven; Groenestraat 6, Avekapelle. (V-987) ZO?» DAGDIENST Apotheker: Heer Seys, Diksmuidestr. SEDERT 1 SEPTEMBER is de WINKEL en het WERKHUIS van het HUIS SEGERS voorlopig overgebracht RIJSELSTRAAT 9, 1» Venliep. (1-1058) iwwMvtna.nfSfv w amewmi&s&mtimas wers Jean, bediende, en D'hellem Fernande, z. b., b. v. leper. Bal Marcel, Vlasser, te Moorslede en Edith Goemaere, z. b., te leper. Huwelijken. Baillieul Andrê, nijveraar, te Voormezele en Maria Molein, handelaarster, te leper. Bultinck Charles, elektrieker, en Georgette Dorny, z. b., b. v. leper. Boudewyn Chielens, dokter in de ge neeskunde, te Reningelst, voorheen te Gent, en Maria Dumon, z. b„ te leper. Vandenbilcke Julien, elek trieker, en Eliane Cofïyn, fabriek werkster, b. v. leper. Julien De- laire, metaalpolierder, en Andrea Rys diepstmeid, b. v. leper. WELDRA HEROPEND!!! Voor alle inlichtingen en inschrijvingen bij: JOS. ACKE, Dikkebuschs teen weg, 136 IEPER. - Tel. 142. <c-8286) wwwwwwwwwwwwwt BURGERSTAND van 13 tot 20 September 1948. Geboorten. Jones Anne-Marie, Dikkebuschstwg., 190. Fremaut Christiane, v. Ploegsteert. De Schepper Erna, v. Leisele. Beele Eddy, Frenchlaan, 24. Espeel Thérèse, Wateringstr. 18. Thieuw Frans, v. Langemark. Vandeputte Willy, v. Boezinge. Mortier Rita, v. Merkem. Terriere Luc, v. Lan gemark. Heughebaert Marie-Thé- rèse, Yperleestr. 68. Serrano Do- rita, Kaaistr. 18. Moerkerke Marie- Rose, v. Kemmel. Overlijdens. Vandenbussche Eve lina, 71 j., wed. Camillius Ollevier, v. Dikkebusch. Dochy Maria, 37 j., ongeh., Surmontstr. 15. Degryse Maria, 84 j„ wed. Vermeulen Renatus, Zonnebekestwg. 200. Busschaert Roger, 3 weken, Rijselstr. 10. De- backer Helena, 62 j., echtg. Denys Amatus, v. Merkem. Plancquet Fellcle, 80 j., wed. Vandermeersch Henricus, Dikkebuschstwg. 267. Huwelijksbeloften. Blanckaert Roger, landbouwer, te leper en De- cruyenaere Simonne, landbouwster, v. Langemark. Debergh Lucianus, stoker N.M.B.S. en Boudry Godelie- EEN MOOI GEBAAR Om de motodag van Beveren te sluiten hebben de Ieperse renners een mooi gebaar van solidariteit gedaan. Op eigen initiatief deden ze een om haling ten voordele van hun gevallen makker uit Poperinge R. Lysy, en wat meer is ze schonken hem na af loop der koers de bloemtuil door hen gewonnen. Het was een pakkend ogenblik die ganse groep renners met supporters in die witte hospitaalka mer. 't Moet Lysy toch deugd aan het hart gedaan hebben dat de mannen uit leper hem niet vergeten waren. Zondag a.s. treden alle Ieperse cracks in lijn ln de moto-cross te Langemark. Supporters opgepast! Een autobus zal vertrekken van op de Grote Markt, aan het café Old Tom te 13.30 uur. Inschrijving tot Zondagmiddag 12 uur. Supporters, al len op post. WWWVMfWWWMWMAIVIAfWI Hr CONSTANT VANSTEENKISTE In 'alle eenvoud overleed te leper in Zonneweeldede grote uitvin der op het gebied der vlasnijvevheid. Constant Vansteenkiste. Hij werd te Wevelgem geboren op 8 Oktober 1869. Heel jong reeds stel de hij zich ten dienste van de vlas industrie en deed, buiten weet van z'n familie, proefnemingen die later de basis zouden worden voor de nieu we vlasmachines welke hij in het le ven zou roepen. Hij ontmoette echter veel tegen kanting vanwege de grote vlasbazen en was verplicht een leven van reizen en trekken te doorstaan. Zo ging Constant Vansteenkiste werken in Frankrijk, Nederland, Duitsland, Rus land, Lithauen en Letland. Dan kwam hij terug naar Vlaanderen en vestigde zich te leper, waar hij een grote inrichting uitbaatte die z'n uit vindingen vervaardigde. Onder zijn voornaamste uitvindin gen noteren wij de Zwingel turbine: waardoor het zwingelen met de hand werd afgeschaft en een grote voor uitgang betekende in de vlasindus trie. Verder de Vlasrolpers en de Repelmachine. Tegen het roten van het vlas in de Leie kwam hij ook op en haalde hierdoor nogmaals veel last op den hals. Hij wilde namelijk het kunst matig roten in rootbakken ingang doen vinden. Met hand en tand heeft hij z'n stelling verdedigd, voordrach ten gehouden en bewezen dat hij ge lijk had. Verscheidene werken versahenen van zijn hand, waaronder De VlasbereidingDit werd be kroond in de prijskamp voor vak boeken, uitgeschreven door de pro vincie West-Vlaanderen in 1929. Constant Vansteenkiste was een groot man die zich volledig ten dien ste stelde van z'n ideaal. Hij wm steeds bezorgd om z'n uitvindingen en wilde enkel het zijne er toe bij dragen om de stoffelijke welvaart te bevorderen. Hij was een geniaal vinder, maar geenszins een rationeel vruchtenplukker. In alle eenzaam heid is hij thans heengegaan, zoal» hij geleefd heeft, zonder z'n doel ta hebben bereikt. tfVMWVWWVWVWVtftAMVVtAAAA CINEMA VERTONINGEN FLORA. Vrijdag, Zaterdag en Maandag, te 8 uur', en Zondag te 2.30, 5 en 8 uur: «Hopeloze Liefde», drama, met Ray William en Barbara Britton. MAJESTIC. Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Maandag: In Flic Kin deren toegelaten, Dinsdag en Woensdag: Jalousiemet Bette Davis e.a. Kinderen toegelaten. OUD IEPER. Zaterdag, Zondag en Maandag: «Doodzonde», techni color met Gene Turney e.a. Dins dag: «De Hel van Dakota», met Rich. Dix e.a., en Arsène Lupin met Ch. Korvin. COLISEUM. Zaterdag, Zondag en Maandag: Dcvant lui tremblait tout Rome met Anna Magnani en Gino Sinimberghi. Dramatische, oor logsfilm. STAF BRUGGEN opnieuw te Ieoer met VRAAGT HET WINTER PROGRAMMA DER KOSMOS-REIZEN Parijs: 2 Vi d., 16 en 30/10; Parijs- Versailles: 5 d., 10 en 24/10; Zwit. scrland-Azurenkust: 13 d., 31/10; Rij sel: 26/9, Fille Angot lol. bij P. Van Bruwaene, Brugge- straat 81, Poperinge. Tel. 445. (c-8328) IEPERLINGEN VOOR RADIO KORTRIJK j Op Dinsdag 28 September te 18.15 uur in zender Kortrijk (202,3 m.) zal Mejuffer Irène Verhack, lerares aan de Muziekakademie een zangrecital geven. Aun het klavier Mevrouw Alice Rosséel. Op het programma prijken werken van G. Bizet, H.Duparc, Fr. Schubert, Aug. De Boeck, G. Faure, R. Veremans, Ch. Gounod. Verkoop van Stoffen per meter-Men aanvaardt de stof. GESLOTEN DEN ZONDAG EN DEN MAANDAG, g IEPERLINGE BETROKKEN IN ERNSTIG VERKEERSONGEVAL Maandagmorgen, om 8 uur, kwam de auto, bestuurd door Dedulle Renée, wonende op de Dikkebuschsteenweg, te leper, in de richting van Meenen gereden. Gekomen ter hoogte van de wijk Rode Kampagneop de staatsbaan Meenen-Ieper, wilde de autovoerster een vrouw, welke de straat overstak, ontwijken. Zij stuur de naar links,' doch de auto glipte op de tramriggels en kwam tegen een elektrische paal van de tramlijn terecht. De auto kantelde; de inzit tenden, de vijftigjarige moeder der autovoerster Mevrouw Charles De dulle werd een been gebroken, haar dochtertje bekwam een erge hoofd- wonende, terwijl Dedulle Renée er met de schrik van af lcwam. De gekwets ten ontvingen ter plaatste de eerste zorgen en werden daarna naar het O. L. Vrouw Hospitaal te leper over gebracht. Kosteloze Verplaatsing per Autobus naar de Limburgse Koolputteh. Wekelijkse heen- en terugreis. Voor alle inlichtingen en in schrijvingen zich wenden, alleen 's Zondags, van 10 tot 12 u., bij RAYMOND VERPOUCKE Surmontstraat 36, IEPER. (C-I.1O60) lilWI¥lM<>ftWWW<WMW<WWW>? SPORTA-IEPER Alle sportbeoefenaars en sport liefhebbers worden door Sporta op geroepen om de maandelijkse stu diekringen van het komend winter seizoen bij te wonen. Onze eerste studiekring gaat door op Maandag 11 Oktober 1948 in het gewoon zaaltje van café Drie ko ningen Grote Markt te leper. Programma; Spreekbeurt over Basket-ball. Muziekuitvoering. Flor. Rondelé over zijn wielerseizoen. Film over St Michielsturners en de Wielermee- ting van Moorslede 1948. Litterair praatje met voordrachten. Op Donderdag 28 Oktober in de stadsschouwburg onze jaarlijkse Sporta-avond, waarvoor de medewer king van Briek Schotte reeds is ver zekerd, alsook deze van Rob. Braet Voorzitter van Sporta West-Vlaan- deren en E. H. Degeeter de Sporta- proost met zijn zelf opgenomen fil men uit de ronde van Frankrijk en de wielerwedstrijden uit de streek. De sporta-leden van leper treden op de massa-avond op in een toneeltje De Bokskampioen Turners, bok sers, athleten en wielrenners, waar onder Fl. Rondelé, Meerseman, enz., zullen voor het voetlicht komen. [Op DONDERDAG 28 OCTOBER te 20 uur IN DK STADSSCHOUWBURG TE IEPER DRONKAARD Zekere Goeth., Alb., uit Vlamer- tinge, die het wat al te bont miek, werd wegens dronkenschap ingere kend. MOND- EN KLAUWZEER Ten gerieve onzer landbouwers melden we dat in de streek van leper, Woesten, St-Jan, Boezinge het mond- en klauwzeer is uitgebroken. U kent zeker ARTHUR KOESTLER! Want U las Nacht in de Middag Hebt U reeds zijn laatste werken ge lezen? Dieven in de Nacbt geb. 118 fr. DE YOGI én de Volkscommissaris geb. 111 fr. En zijn laatste werk ln Nederlandse versie Dialoog met de dood geb. H16 fr. Voorradig bij: BOEKHANDEL f^ygj SCQN£ P. BRAS-DEICLERCK, G. de Stuersstr. 4, leper I Ingangsprijzea: 40. 28 en 15 fr. Kaarten te verkrijgen ln café BoerenhuiVandein Peere- i boomplaata, leper. BRIELEN Een die Belooft! Maandag 11. 20 Sept., met da Cor- neliuskermis, was er koers voor da be ginnelingen, beneden (ia 18 jaar. On der de 25 ingeschrevenen, was er een dorpsgenoot: Julien Louwyck, dia nog maar 16 jaar is sedert 11 Mei. De afstand bedroeg 40 km. Van 't begin af stak er goede jacht in die jonge kerels. Onze Julien scheen bij 't begin jiiet goed in forme en we vreesden voor hem. Doch 't was alsof zijn eigen geboortegrond zijn spieren staafde. In de voorlaatste ronde was hij aan de leiding van de hoofdgroep en wat de anderen ook poogden, ze konden hem die niet afnemen. Met brio bolde hij de eerste over de eindmeet. Dat was een schone pres tatie voor Julien en de Brielenaars juichten hem dan ook hartelijk toe en zetten hem feestelijk in de bloe men. Dat is een die nog van zich zal doen spreken ,er zit stof in! Wij wen sen hem en zijn Moederke hartelijk proficiat en veel geluk voor de toe komst. ZUIDSCHOTE Uitslagen Kermlsfeeufen. Loopkoers Meisjes: 1. Dezeure Ma- riette; 2. Couwet Jacqueline; 3. Ver straete Jacqueline; 5. Keirsebilck Su zanne; 5. Dumeez Marcolla; 6. Da- poorter Noëlla; 7. Lobelle Jacqueline. Loopkoers Jongens: 1. Barbier Mau rice; 2. Artcel Roger; 3. Verhaeghe Gilbert; 4. Desmet Gilbert; 5. Keir sebilck Julien; 6. Vandenbussche Luc; 7. Vanhoudt Louis; 8. Becarren Guido; 9. Vandenbussche Gilbert. Velokoers Parochianen: 1. Serroen André; 2. Vanstaen Roland; 3. Cloet Eli; 4. Grcmonprez Gerard; 5. Bar bier Maurice. Hondenkoers (grote): 1. Catteeuw Raphael, Woesten; 2. Dedoncker An dré, Woësten; 3. Arteel Constant, Zuidschote; 4. Decorte Maurice, Zuid schotc; 5. Fasseel Emiel, Zuidschote. Kleine: 1. Desmet Gilbert, Zuid schote; 2. Van Eecke Norbert, Zuid schote. Voetbalmatch! Dorpplaats tegen Li- zern: 00. Prijskaarting: Bij Henrl Bossaert, manillen, 72 deelnemers: 1. Desmet J. en Tanghe L.; 2. Mynghecr en Smag gho E.; 3. Mossaert F. en Vervisch M.; 1. Timperman R. en Van hullebusch H.; 5. Van Eecke N. en Smagghe D.; 6. Lampaert O. en Devolder A. Gouden Bruiloft. Op Dinidag 28 September a. s. vie ren Casier Aloii en zijn echtgenote Doman Marie, hun Gouden Bruiloft. Te 9 uur: Sol. Mis van dankzegging. Daarna ontvangst op het gemeente huis. 'e Middags gezellig familiemaal en 's avonds gaan de vrienden en ken nissen de echtelingen proficiat won sea, 't geen wij hier nu graag doen! Sportuitslagen. Onsa renner A. Vandevoorde. reed Maandag 11. 2* te Meesen en Dinsdag Zie vervolg hiernevens. HSfl Onze welgeslaagde Gewestdag te Geluwe Wanneer de inwoners van Geluwe Zondagmiddag even na het noen maal hun neus aan het venster sta ken merkten ze dra op dat er in hun gemeente een ongewone drukte heerste. Inderdaad de deelnemers aan de Gewestdag, meer dan 150 in getal, brachten er heel wat leven in de brouwerij. Even na 14 u., na het nemen van een paar groepsfoto's, werd de ver gadering geopend met het gebed. D« ondervoorzitter, verwelkomde hierop de opgekomen A.T.W.-ers, de spre kers en vooral de gemeenteraadsle den van Geiuwe. Mej. Gesquiere gaf vervolgens in een diepdoorvoelende spreekbeurt een imponerende uit eenzetting over de voornaamheid in het spel. Daarna werden de prijzen uitgereikt aan de bekroonden van de voordrachtwedstrijd die gehouden werd in het kader van de provincia le Toneelschool dit jaar te leper ge houden. Vooral de eersten, allebei van Geluwe werden 'flink toegejuicht Onmiddellijk hierop gaf Meester Staf Bruggen een uiteenzetting over ae techniek van het spel. Te 17 u. werd door de locale groep Onder Ons een opvoering te beste gegeven van Amor in de Pastorie Deze opvoering, die geweldig in de smaak van de gewestdagdeelnemere viel, bewees ons dat Onder Ons zijn plaats heeft ingenomen onder de beste kringen van het gewest. Wat vooral opviel was dat niet een hiaat te bespeuren was wijl alle vertolker* in een adem mogen genoemd wor den. Zo U absoluut een uitblinker wii er uitpikken dan noemen we d« Heer Benoit Maertens, die in de rol van de pastor te landewerkelijk schitterend was. Waar vele A.W.T.- ers ongetwijfeld met een zeker» nieuwsgierigheid naar die opvoering zullen uitgezien hebben zullen z» waarschijnlijk allen in hun verwach tingen overtroffen geweest zijn. Langs deze weg houdt het DageL Bestuur van het gewest eraan heft bestuur en de spelers van Geluwa van harte te danken voor da gulhar tige ontvangst en tevens van harte te feliciteren met da welgeslaagd» opvoering van «Amor in de Pasto rie 26 September, ta 17 u„ 27 Septem ber, te 20 u.: «Richten» leper, mé «PATSY». Regie: Staf Bruggea, Stadschouwburg leper. 3 en 4 October: A.W.T. Gcwesl leper, «BAZIN EN KNECHT» t* Wesfouter ten voordele van heé Jeugdheem MontsalvactRegie: Staf Bruggen. 10 Ootober: «Hopperankje Pope ringe, «GROTE ZUS». Zaal «Ka tholieke Kring». Crescer 2o leper, te 17 uur, «HE GOUffEW CLOWN». Zaal «Familiekring». 11 October: «Crescendo» leper, te 19.30 uur, «DE GOUDEN CLOWN». Zaal «Familiekring». 12 October: Hopperankje Pope ringe, «GROTE ZUS». Zaal «Ka tholieke Kring iHllllllllllllliniNIIK met grote hof, gelegen Ouda Veurne- straat Nr 31, IEPER. Bewoond zonder geschreven pacht Zich wenden: Rijselstraat 9, leper. (1-1052) iBBEBisHamaBanaBBiBiaa GEMEENTE WESTOUTER OPENSTAANDE PLAATS De plaats van- GENEESHEER, be- last met het medisch toezicht der ge meenteschool, Is te begeven. Gewone voorwaarden. Aanvragen in te dienen bij de Heer Burgemees ter, uiterlijk vóór 5 October 1948, per aanbevolen schrijven. (c-8217) ■QBSBIBBBBBBBBBBBBBBBBBBB moest hij vrede nemen met een vier de plaats te Brielen. Zondag a. s, zal hij zich voor de eerste maal meten met de uitgenodigde liefhebber» in 't Kasteelpark te Elverdinge. Naar Popering»» t Is dus Zondag a. s, dat de mu ziekmaatschappij naar Poperinge trekt om er deel te nemen aan bet Provin ciaal muziektornooi en te wedijveren met de muzieken uit 't Gewest. Dnrldsfond*. liet Bestuur van de afdeling Kem mel nodigde haar ledon uit tot het bij wonen der opvoering van «Patsy »iü de schouwburg te leper. Reeds *i;n er die der.e mooie gelegenheid te baat namen. Wie nog? Wie houdt er niet van 'n gezond# lach *n traan»

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1948 | | pagina 5