GENT - STADEN Kosteloze Voetbal-Pronostiek 20.000 fr. prijzen 'n Massa voile, mooi weer en 116 ontstuimige renners zorgden voor het reuzesukses van de 1* Proef van ons KriteriumHet Wekelijks Nieuws Belga Barco Uitslagen en Rangschikkingen der Hogere en Lagere Afdelingen uit onze Gewesten K. B.V. B. Zondag 3=4=49 De vlugge DEROUS uit Aartrijke was SIEÜW (Naorslede) 15 ctm te rap en wint deze epische strijd Derous en Sieuw met evenveel punten aan de leiding in het algemeen klassement van het Kriterium Meer volk als voor een zware beroepsrennerskoers zegt Sieuw. HET KRITERIUM-KLASSE- MENT NA DE le PROEF GENT-STADEN MAANDAG 18 APRIL t* MOORSLEDE (Vierkaven) (500 fr. per week) en een Gratis Kosmos-reis naar LOURDES ol ZWITSERLAND UITSLAG PRONOSTIEK-PRIJSKAMP 26: DAEL MICHEL, Dorp, DIKKEBUSCH MORREEL JOZEF (25) Albert Maan, NIEUWPOORT Casselstr. 5, POPERINGE ALGEMENE RANGSCHIKKING NA V.P. 25 0 43 I HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 9 April 1949 Blz. 8. Wanneer de koersafgevaardigden, de HM. Dewulf en Com- pernolle om 14.47 u. de 116 vertrekkers de baan opzonden voor deze eerste 135 Km.-lange Gent-Staden, was het al gemeen gedacht der volgers dat er vóór Staden geen en kele ontsnapping van belang zou plaats hebben. Er hing een grauwe lucht en de wind woei zo ongenadig op kop, het peloton was zo groot in aantal dat iedere ontsnapping van belang schier uitgesloten was. Wat schier onmogelijk was, gebeurde toch. Nog voor Aarsele ontsnapten een vijftal man, kregen naderhand zes man versterking, en dit was het be gin van een ontsnapping die 70 Km. zou duren. Meteen kreeg de koers een uiterst spannend sportief verloop, de strijd zou enkel luwen aan de eindmeet ivaar de aalvlug- ge Derous een uitgedund peloton van 19 man in de sprint zou kloppen, te midden de algemene geestdrift van een zee van volk. EEN INRICHTER MOET OOK GELUK HEBBEN We zijn te Gent met opzet een kwart over tijd vertrokken om Gent-Wèvelgem die een paar maal op zelfde baan moest pas seren zeker niet te treffen. Helaas, daar de beroepsrenners meer dan twintig minuten ver traging hadden, botsten 'beide koereen te Sleihage, waar we moesten kruisen, bijna op el kaar. De 2 vluchters van Gent- Wevelgem waren juist voorbij als wij met onze Gent-Staden aan kwamen met onze 10 kopman nen en de groep op 1.30 min. Wij riskeerden alles of niets, re den door en ons peloton was juist voorbij of daar was reeds de grote groep der beroepsren ners. De veldwachter die de or dedienst moest handhaven stond te sehruwelen, - een massa volk stond rond te springen en te tieren, ons hart stond een ogen blik stil, en... alles verliep om ter best. Op een paar honderd meter kwam het aan. Men moet ook een beetje geluk hebben. Zelfs een inrichter van koersen. DE VERTREKKERS '1, Vancoillie Jozef,'Staden; 2. Geers Willy, Staden; 3. Assez Pierre Sta-, den; 4. Boutlegier Michel, Staden; S. Vandeperre Jules, Staden; 6. De- bagker. .Edmond, Brussel; 9. Baert Mi- cS'êlj. Zulte.; '10. Boscart Jozef, Zand voorde; 11, Bylle Andre, Klerken; 12. Callebout Roland, Le Bizet; 13. Can- Hoof Roger, Mariakerke; 15. Colpaert Noel, Eudderyoorde; 17. CrombezLie* vfn', Handzame; 18. Debouver. Sogér, Oostakker; 20. Deconinck 'Raymond, Dcdeberg; 21. Dekimpe Valeer, In- gpoigem; 22. Delaere Palmer, Li'cbter- yelde; 23, Déman Lucien, Ardooie; 24, Deméulenare André, Roeselare; 25. Demeulenare Michel, Heule; 26, De- neve Marcel. Oudenburg; 27. De- juuynck Daniël, Hulste; 28. Depaepe Edmond, Gent; 29, Depoorter Lucien, Beerst; 34. Derous Roger, Aartrijke; 36. DevolderRoger, Kachtem; 40. D'Hondt Emiel, Gentbrugge; 41. Dau- wens Edmond, Maldegem; 43. Duwein Marcel, Aartrijke; 44. Eeckhout Fir- min, Koolskamp; 46. Eggermont Ro ger, Deinze; 48. Fraye Maurits, Ge luwe 49. Geldhof André, Oudekapel- le; 56. Jorickheere Raf., Westrooze- b.eke; 57. Joye Maurits, Ardooie; 58. Kerkhoeve j, St-Eloois-Vijve; 59. La- baere Willem, Handzame; 61. Lamai- ïe Gabriël, Maldegem; 62. Lambert Leon, Beernem; 63. Landtsheere Da niël, Machelen; 64. Lannoo Remi, Aalbeke; 65. Laseura René, Reninge; 67. Ligneel Maurits, Kortemark; 68. Maertens Maurice, Handzame; 71. Migneau Remi, Pittem; 72. Minna Maurits, Langemark; 75. Noppe Flo- rent, Ingelmunster; 76. Ollevier Ro ger, Kortemark; 77. Ovenberghe Ge rard, Vlamertinge; 78. Paqueu Ge rard, Handzame; 79. Pascal Julien, Bekegem; 82. Pieters Gerard, Lange mark; 83. Proot Jacques, Damme; 84. Rigolle William, Wijtschate; 85. Seiiarlaeken Frans, Tielt; 86. Semaye Gilbert, Harelbeke; 87. Seys Pieter, Oostnieuwkerke; 88. Sieuw Gabriel, Moorslede; 89. Sinnaeve Daniël, Handzame; 91. Soenen Georges, Roe selare; 92. Speybroek Daniel; Deinze; 93. Steyaert Henri, Oostkamp; 96. Thys Willy, Maldegem; 100. Vanbel- legem G., Diksmuide; 101. Vanbossel Kenri, Eernegem; 102. Vandamme G., Jonckershove; 105. Vandevyvere Ge rard, leper; 106. Vandoorne Roger, Ledegem; 109. Vanoverbeke Joël, Gis tel; 110. Vandepoucke Albert, Roese lare; 116. Verdoolaeghe Rogei Gis tel; 117. Verheggen Et., Destelber- gen; 118. Verhulst André, Meulebeke; 122. Vermeersch Gentil, Handzame; 124. Versluys Roger, Ruiselede; 125. Willaert, M., Oostnieuwkerke; 126. Winne Roger, Passchendale; 129. De- witte Roger, Pittem; 130. Deblieck Henri, Wulveringem; 132. Thermote André, Middelkerke..; 133. Orleans Gaston, Petegem; 135. Dedecker Lu cien Bvergem; 136. Debal Robert, Lo- vendegem; 137. Landuyt Georges, Gent; 138. Doom André, Zedelgem; 139. Dedeurwaerder Mare, Moeskroen; 140. Vancanegem R., Gentbrugge; 141. Cools Gilbert, Kachtem; 144. De breyne Emiel, Koekelare; 148. Apers Gaston, Beervelde; 149. Verveuren Pierre, Anderlecht; 150. Dusoir Mar cel, IClemskerke; 151.Huyvaere Roger, Ruiselede; 152 Verplaetse Roger, Mal degem; 153 Boscart André, Zandvoor de; 154. Six Leon, Kemmel; 155. Eeckhout Gerard, Koolskamp; 157. Debaillie André, Wervik; 158. Verbe- ke Maurits, Meulebeke; 159. Houve- i.-aeghel Maurits, Adinlcerke; 160. De- eierek Maurits, Merendree; 161. Van- assche Odiel, Rekkem; 162. Keirs- bliek Arseen, Vlissegem; 163.Deprez Jules, Zwevegem; 164. Defreyne Re mi, Waardamme; 165. Coelus Remi, Iiouthave; 166. Neyrinck Louis, Brug ge; 167. Monteyne Robert, Bekegem; 168. Goevaert Roger, Meetkerke; 169. Huyvaert Valeer, Lovendegem; 170. Gommeyn Germain, Beernem; 171. Kayroit Marcel, Quaregnon; 172. Vin* cke Maurits, Quaregnon; 173. De- schrijver Omer, St Janssteen (Holl.) 174. Dedock Theof., St Janssteen, (Holl.). HET KOERSVERLOOP Niettegenstaande de heftige wind op kop wordt er vari bij de aanzet on middellijk flink gereden. We zijn amper een paar km. ver of we note ren een eerste bandbreuk, deze van Apers Gaston van Beervelde. Na 6 km. heeft Paqueu last van maagkrampen, hij lost enkele meter doch bijt goed door en kan een paar km. verder te rug aansluiten. De Hollander Dedock zit reeds in moeilijkheden en lost. We bemerken in de achterste gelederen Palmer Delaere, Joye, Derous, Baert en Apers dié, op hun gemak mee draaien en zich van de koers nog niets schijnen aan te trekken van de eer ste ontsnapping Landsheere, Jonck- heere en Geldhof. Deze. twee laten zich echter wijselijk afzakken, ter wijl .Landsheer» alleen 60 meter voor het peleton naarstig doordraait. Devolder zit voortdurend op kop van het peleton te sleuren tot alles terug samen komt te Deurle. Er wordt gereden aan 35 km. per uur. en Lands heere trekt er opnieuw vandoor. Huy vaert en Rigolle trekken echter terug bij. Wij trekken door St-Maartens- Latem met Maurits Minne aan de leiding, waarna Callebout eert sprongske waagt, vergezeld van Min ne, Rigolle en Coelus, doch de groep laat niet begaan. In de groep doet zich een klein valpartijtje vóór waarin Ligneel Maurits betrokken wordt, •echter zonder veel erg. ■SSl Of het er op het nippertje ging, dat gullen de lezers dit volgens de foto van de spurt kunnen opmaken. Links hebben we Sieuw van 20 cm. gekiept 1. Samen: Derous Roger en Gabriel Sieuw, 16 punten; 3. Labaere, 13.p.; 4. Scharlaeken, 12 p.; 5. Verdoolae ghe, 11 p.; 6. Deman Lucien, 10 p.; 7. Dauwens, 9 p.; 8. Geers, 8 p.; 9. Min ne, 7 p.; 10. Migneau, 6 p.; 11. Joye, 5 p.; 12. Vana&sche, 4 p.; 13. Calle bout, 3 p.; 14. Colpaert, 2 p.; 15. Ol levier, Debreyne, Maertens, Jonck- heere, Boscart en Debreyne, elk 1 p. De spurten voor de bonificatie te Staden. Te Staden waren drie punten boni ficatie te verdienen voor 't Kriterium. Hier de uitslagen dezer spurten. 1' Spurt. 1. Coelus, 5 p.; 2. Mig neau, 4 p.; 3. Ollevier, 3 p.; 4. Boscart, 2 p.; 5. Vergouwen, 1 p. 2° Spurt. 1. Jonckheere, 5 p.; 2. Sieuw, 4 p.; 3. Callebout, 3 p.; 4. De rous, 2 p.; 5. Minne, 1 p. 3" Spurt. 1. Derous, 5 p.; 2. Sieuw, 4 p.; 3. Labaere, 3 p.; 4. Scharlaeken, 2 p.; 5. Verdoolaeghe, 1 p. Klassement. 1. Gabriel Sieuw (Moorslede), 8 punten; 2 punten boni ficatie; 2, Derous Roger (Aartrij- door Derous, die er alles uithaalde, ke), 7 punten; 1 punt bonificatie. En na de koers kwamen we nog eens bijeen in De Pompierom het sukses van den d'g te v'-"en. We bemerken van links naar rechts: de uitgever van Het WekeDjks NieuwsJan Sansen, verder Hr Marechal, Roeselare, afgevaardigde der Beiga-Sigaretten; de verloofde van renner De rous, de overwinnaar Derous en nevens hem Gabriel Sieuw, eervol twee de. Verder Toon Degegelle, Omer Vandamme, inrichter der koers en Miel Vande Pitte, onze verkoper te Staden en oud-beroepsrenner. - Een man ontbreekt daarbij die er stellig thuishoorde: nl. Hr Swaenepoel, uit Sta den, de verdeler van Barco-Radio,... maar hij was hard aan het werk aan het intrekken der luidsprekers. We zouden tegenover de wak kere inrichters van de Wieler club Door Eendracht Sterk van Staden zekerlijk in plicht te kort schieten, zo we hen niet van harte moesten gelukwensen om hun prachtige organisatie zeker en eerst en vooral, maar ook omdat ze het aangedurfd hebben om hun koers van het gewone plan te verheffen en er een echte baankoers van te ma ken. Gent-Staden heeft zekerlijk naam verworven. De wakkere in richters halen ere van hun werk. Of Voorzitter Trybou Maur., Se- retaris Huyghe en leden Deruy- ter, Gouwy, Vand-eportaele, V-an- depitte en Vancouillie en alle die medegeholpen hebben in hun nopjes waren met het behaalde succes, hoeft zeker niet gezegd. En ook Merten van den Pom pier zijn klakke stond scheef... van 't danig werk. Te Roeselare hebben de leiders nog 1'30" voorsprong op het peloton. In de Noordstraat rijden ze zig-zag al doorheen, kwestie van niet te val len over de tramlijn en om er het beste plaatsje tussen de kasseien te zoeken. Op kop zien we de jonge taaie Callebaut, die een verbluffende koers reed, gevolgd door Deman. TE DEINZE Te Deinze ligt Landsheere wat woekert deze jongen toch met zijn krachten opnieuw 50 meter voor op, terwijl de mannen van de streek hun neus aan het venster gaan ste ken. Te Petegem gaat Orleans alleen cp de leider terwijl in de groep een dertigtal renners zich lichtjes af scheiden. Onder de druk van een prachtig rijdende Callebout komt al les terug samen. We nemen de grote macadambaan naar Aarsele en bemer ken dat een achttal mannen zich lichtjes hebben afgescheiden, het zijn Speybroeck, Declerck, Vincke, Orle ans, Scharlaeken, Callebout, Lands heere en Vergauwe. De gaping wordt algauw een paar honderd meter op een heftig jagend peleton en na drie km. versmelt opnieuw alles samen on der druk van Pascal, D'Hondt en Soenen. ONTSNAPPING DE EERSTE GEMEENDE Aan de voet van de Aarsele berg gaan vijf renners er gemeend van door. We noteren Thermote, Vergau we, LaSëure, Labaere en Deneve. Ze verstaan zich wonder goed samen en vooral onder de druk van Labaere ne men ze algauw een honderdtal meter op een aarzelend peleton. Laseure -komt het eerst bo-ven, terwijl uit het peleton Callebout, Pascal en Colpaert gezwind op de kopmannen komen ge vlogen. Laseyre vindt., het misschien nog te vroeg er. laat zich uitzakken. Dé voorsprong def vluchters bedraagt inmiddels reeds driehonderd meter. Twee mannen der streek Migneau van Pittem en Scharlaeken. van Tielt ont lopen op hun beurt het peleton, doch r.aderen geen voet op de zes leiders, waarin Callebout en Colpaert het meest en het langst aan de kop gaan. Colpaert scheidt zich zelf lichtjes af ii de doortocht van Tielt en steekt meteen een mooie premie op zak, waarna hij zich terug laat inlopen. De snelheidsmeter schommelt nu tussen 37 h 38 km. per uur, wat niet belet dat Vanbossel, Huyvaert,Lucien De man en Sinnaeve uit het peleton op de weglopers komen gevlogen. De kop groep wordt hiermede 10 man sterk en de ontsnapping neemt meteen een ernstige wending. In de groep schijnen enkelen het gevaar te beseffen en tussen Tielt en Pittem waar de voorsprong der lei ders reeds 500 a 600 meter bedraagt scheiden Dedeurwaerder, Verdoolae ghe, Huvaere, Delaere, Verhulst, Scharlaeken en Cools zich lichtjes af uit het peloton. Het groot peloton volgt óp; een tachtigtal meter. Terwijl Cools bandbreuk lijdt, hervormt'het peleton zich onder druk van een zeer goed marcherende Jonckheere. 10 LEIDERS OP KOP TÉ PITTEM Wij rijden door Pittem met de zelf de tien leiders op kop en bereiken de baan Bruggc-Kortrijk waar we ver nemen dat Gent-Wcvelgem een tien tal minuten voordien voorbij is ge trokken. De voorsprong der vluchters bedraagt, reeds 1 km. Voor Thermote wordt de gang te rap, zódat het kop- peloton nog slechts 9 man meer telti Te Ardooie nemen wo de stand op en benierken dat Dusoir en Varras* sche volgen op 1.16 min. terwijl eên lusteloos peloton op 2,10 m. volgt. Nog voor Roeselare echter kri jgen we een reactie en onmiddellijk slinkt da voorsprong. De groten Raf. Jonckheere schijnt, reeds heel wat gezag te hebben bij de jongere liefheb* bers. Zijn twee overwinningen van dit jaar zullen daaraan wel niet vreemd zijn. We bemerkten het zo schoon tegen Deinze al: Raften van uit de achterste ge lederen naar voor kwam gescho ven of als hij zich daarna op kop ging zetten, dan had hij steeds een bendeke renners aan zijn rug hangen. Rafaëlwas voor hen hun goede wielen ze hadden bijna gelijk. Want hij marcheerde opperbest en had hij meer hulp gekregen van zijn twee maten toen hij naar de leiders ging zoeken, dan ware de koers wel in kannen en krui ken geweest. Nu moest hij de zware vracht der achtervolging alleen torsen, en waar de wind op kop zich ongenadig toonde was dit ook voor een goedrijden- de Jonckheere te zwaar. De honderden supporters van Derous waren er seffens als de kippen bij om hem na zijn zege geluk te wensen. We zien hier de overwinnaar met beker en palm. Verder meer naar rechts (met valhelm op) hebben we de eervol verslagene Sieuw die zeker en verdiend van de eer betuigingen delen mocht. DOOR ROESELARE Te Roeselare komt de Stadenaar Assez op kop van het peleton door op 1 40 min. van de kopmannen. Voorbij Roeselare rijden we de renners voor uit naar Staden waar de renners nog vier ronden af te leggen krijgen, gaande over Zarren, Klerken, Hout hulst en Staden, zijnde 18 km. TE STADEN De 1* kleine ronde Een zee van volk wacht hier op de komst der renners terwijl de dien sten van radio Barco met speaker loontje Degezelle van Moorslede reeds relaas uitbrengen over het ver loop van het eerste deel der koers. Do negen kopmannen komen toe te Staden te 15.30 u. juist. Het peleton ret Jonckheere op kop volgt nog steeds op 1.30 min. 2 km. voorbij Staden laat Jonckheere het peleton in de steek met Vermeersch en Debrey ne in het wiel. Die drie mannen ne men in een sprong 100 meter die er algauw 200 worden. De snelheidsme ter wijst nu bestendig 40 a 43 km. in het uur en de strijd woedt nu in vol le hevigheid. In het grote peleton zijn Minne, Verdoolaeghe, Bylle, Verveu ren Debacker en Demuynck van de kop niet weg te krijgen. Wij bemer ken dat reeds de kleine helft der ver trekkers uit koers verdwenen zijn en dat het grote peleton nog bestaat uit Minne, Verdoolaeghe, Bylle, Verveu ren, Debacker, Boscart, Lamaire Sieuw Do.uwens, Vancouillie, Depoor ter, Ollevier, Soenen, Deblieck, Ney rinck Vanbelleghem, Coelus, Schar laeken, Migneau, Geers, Houvenaghel, Ovenberghe, Maertens, Geldhof, Seys, Derous, Boscart André, Verheggen, Devolder, Verhuist, Noppe, Deconinck, Winne, Joye, Duwein, Delaere, Bout legier, Kerkhoeve, Verbeke, Pieters, Baert, Deprez, Speybroeck, Vanover beke, Landsheere, Defreyne, Demeu- lenaere, Hayroit, Dekimpe, Six, Ver plaetse, Monteyne, Vincke Rigolle Proot. Tussen Zarren en Klerken ver liezen- we Verheggen door bandbreuk. Op de hoogte buiten Klerken krijgt 't groepje Jonckheere de 9 leiders in het zicht. Jonckheere verdubbelt nog het tempo en waar we nu de wind in de rug hebben noteren we bijna 50 km. per uur. Op de baan Zarren-Kler- ken heeft het peleton zich in vier vijf groepjes verspreid. Öe grote schifting is begonnen. Te Houthulst winnen da drie achtervolgers steeds veld op het grote peleton dat reeds cp; 400 meter volgt. Vermeersch ech ter vindt het tempo te snel en moet Jonckheere en Debreyne laten gaan. De 2* kleine ronde We komen terug te Staden en notei- ren dit tandem op i.30 min. van de leiders .Hun 15 km. lange achtervol ging heeft teveel inspanning gevergd en ze richten zich dan ook op om te wachten op het volgend peleton dat 20 man sterk is. Er wordt nu zeer heftig gejaagd en plots bemerken wij dat bij de leiders de snee er af is. Wanneer wij nu nog vooraan Huy vaert door bandbreuk verliezen is de zaak beslist. Te Klerken-Smisse be draagt de voorsprong maar 200 meter neer op het peloton Jonckheere, en een km. verder, worden ze opgeslorpt. Wel pogen Vergauwe en Sinnaeve er riog op het laatste ogenblik vandoor te gaan doch meer dan 100 meter kiijgen ze niet. Te Staden zelf waar we de derde ronde zullen aanvangen is gans het groepje terug samen, ongeveer een vijf en twintig renners. Volgen óp 200 meter Vanbossel, Noppe en Pas cal. Op 500 meter Deblieck, Oven berghe, Baert, Neyrinck, Lannoo, Hoe- venaeghel en Assez. Jonckheere beweegt hemel en aar de om alleen voorop te geraken, ook Callebout probeert het, doch niets baat. Iedereen waakt en niemand ge raakt weg. We verliezen nog' de loca le favoriet Vancouillie door kader breuk terwijl Delannoye zadelbreuk heeft en er eveneens een kruisje mag over maken. Tijdens de laatste ronde krijgen wij nog pogingen van Ollevier, Derous en Verdoolaeghe, ook Callebout probeert het nogmaals doch alles tevergeefs, we gaan met 20 man naar de eindmeet waar midden een zee van volk en een onbeschrijfelijke geestdrift Derous in een laatste inspanning het eerst zijn wiel over de meet werpt en aldus Sieüw met een 15-tal centimeter klopt. Derde volgt Labaere op een paar leng ten terwijl Jonckheere, in het pele- ten, terwijl Jonckheere, in het pelo- plaats in de groep moet tevreden DE UITSLAG 1. Deroits Roger (Aartrijke), de 135 km. in 3 u. 45 min.; 2. Sieuw Gabriel; 3. Labaere; 4. Scharlaeken; 5. Ver doolaeghe; 6. Deman Lucien; 7. Dau wens; 8. Geers Willy; 9. Minne Mau rits; 10. Migniau; 11. Joye; 12. Van- assche Odiel; 13. Callebaut; 14. Col paert; 15. Ollivier; 16. Debreyne; 17. Maertens; 18. Jonckheere; 19. Bos cart; 20. Depoorter Lucien; 21. De backer, op 1 min.;, verder nog Pascal, Ovenberghe, e.a. TOON DEGEZELLE interviewde de favorieten DEROUS. De 21-jarige overwin naar is overgelukkig met de zege. 'k Had nochtans last in 't 'begin van de koers, doch na de eerste ron de in Staden verbeterde dit snel. De eindspurt was formidabel lastig daar Sieuw hem van ver inzette. Tenslotte heb ik er alles uitgeperst en nipt ge wonnen. 'k Was waarlijk totaal leeg- gespurf aan de meet. Zie eens naar mijn wiel, 't staat zig-zag en Sieuw spurtte met kapotte derailleur. Dus de twee invalieden hebben de gezon de toch nog geklopt SIEUW. De eervolle overwonne ne is eveneens in de hoogste hemel. Reed toch zo goed niettegenstaande mijn versnelling gebroken was van in Deinze. In de spurt moest ik met te klein verzet rijden, wat mij misschien wel de zege koste, doch ik 'ben zeer kontent. Hebt ge ooit nog zoveel volk gezien in een liefhebberskoers? Het was formidabel. GEERS. De favoriet van Staden is tevreden eens van tegenslag ge spaard geweest te zijn. 'k Ben achtste in de spurt geklasseerd, alhoewel ik denk dat de 6e plaats me rechtmatig toekomt. Daar ik de eerste Stadenaar ben, heb ik nog een flinke stuiver verdiend, met de talrijke premiën erbij VANCOILLIE. De 'boezemvriend van Willy is er het hart van in. In de tweede kleine ronde brak ik mijn kader. Ik had zo gaarne voor eigen supporters flink gepresteerd, maar te gen het noodlot is niemand bestand. JOYE. Had een kleine inzinking op 'fc laatste, doch eindigde beslist dichter in de spurt dan zijn plaats laat... vermoeden. DE GELE TRUI Daar Sieuw in de doortochten te Staden het meest punten verzamelde, bemachtigde Gabriel twee punten bo nificatie en Derous 1 punt. Ze staan dus beiden op gelijke hoogte. TWEEDE PROEF VAN HET KRITERIUM Het Wekelijks Nieuws Belga Barco 110 Km. 7.000 Fr. prijzen en premiën. SIEUW ZAL DE TRUI DRAGEN Daar Derous op dien dag verbonden is aan een verplichte koers van zijn club, zal de legerkampioen Gabriel Sieuw dus het eerst de Gele Leiders trui dragen en verdedigen. In ieder geval, deze zit reeds van 't begin af in goede handen en Sieuw zal ze niet gemakkelijk meer lossen! We wensen Gabriel 't beste. MMVMMWMAAMWMWUMMVWN Te winnen punten: 20. Komen in aanmerking voor de algemeaj rangschikking tot en met 10 punten. UITSLAG: X 1 1 1 X X 1 1 1 X 1 1 Twee mededingers bekwamen 17 punten: Gezien er maar een winnaar mag zijn, waren we genoodzaakt tot loting over te gaan. Hierbij is de gelukkige Morreel Jozef (25), Albert 1, laan, Nieuwpoort, die zich in de eerste dagen aan een bon ter waarde van 500 fr. mag verwachten, waarmede hij zich kan wenden tot het Hul$ Florequin, Casselstraat, Poperinge, waar hij bij het aankopen van een Pontiac «-uurwerk 500 fr. vermindering krijgt. Alleen te verkrijgen bij: Ook schone keus JUWELEN In goud, Brillen, Barometers, Wekkers, Régula teurs en Pendülen Westminsters In alle prijzen (c 561 Volgen dan met 16 punten: HOSSEY CYRIEL (1), Hapjestraat, KROMBEKE; LELONG CAMIEL (1), Dorp, VOORMEZELE; THORIS MAURICE (3), Komstraat, POPERINGE; GEERAARD ADOLF (4), Doornstraat, POPERINGE; D'HONDT ANDRÉ (2), Hondstraat, POPERINGE; JAOKX ALFONS, Witte Brigadelaan, NIEUWPOORT; DENUT FELIX (23); Casselstraat, POPERINGE; MORREEL JOZEF, Albert I laan, NIEUWPOORT; DOISE GABRIEL (4), Watoustraat, POPERINGE. Verder 15 deelnemers met 15 punten; 25 met 14 p.; 33 met 13 p.j 59 met 12 p.; 98 met 11 p.; 99 met 10 p., zodat in totaal 34# deelne mers zich wisten te klasseren voor de Gratis-Kosmosrels naar Lourdel of Zwitserland. Op Pasen gaan er geen competitiewedstrijden door, zodat ook wij met onze Pronostiek een Zondag rust krijgen. Zes weken voor het einde nog 2 leiders! Nog niets beslist! DERDE AFDELING REEKS B 3—2 1—2 4—2 4—0 1—6 1—2 0—4 Zoekt g iets t'huren of te kopen; Zoekt ge 'n meid, 'n plaats of wat7 Wacht niet langer, maar plaats nog heden 'n Kleine ZOEKER is ons bladi Zonnebeke Exc. Zedelgem Poelkapelle Ledegem Veldegem Izegem Sp. Tielt Staden Fl. Zedelgem D. Beveren Ruddervoorde -Beselare Pittem Aarsele Rangschikking. Aarsele Beselare Exc. Zedelgem Ledegem Izegem Sp. Zonnebeke Ruddervoorde Fl. Zedelgem Veldegem Hosko Beveren Staden Poelkapelle Tielt Sp. Pittem DERDE AFDELING REEKS C Rac. Lauwe St-Eloois-Winkel 13 Keule Marke 03 B. S. Poperinge Tiegem 01 Bisquons-Tout Kooigem 40 Desselgem V. C. Kortrijk 53 Ste-Katarine Hulste 13 Avelgem Waasten 21 Rangschikking 26 16 4 6 63 24 38 26 15 4 7 71 31 37 26 17 6 3 87 32 37 26 15 5 6 69 43 36 26 15 7 4 66 53 34 26 13 8 5 57 43 31 26 12 ■10 4 65 51 28 26 10 9 7 63 50 27 26 7 11 8 43 63 22 26 9 15 2 40 74 20 26 8 15 3 36 57 19 26 6 17 3 38 75' 15 26 3 18 5 37 79 11 26 5 20 1 37 80 11 St-Eloois Sp. Hulste Heule Avelgem Lauwe Kisquons-Tout Desselgem V. C. Kortrijk Tiegem Ste-Katarine Waasten Marke B S. Poperinge Kooigem 26 13 26 18 26 14 26 15 25 12 26 11 11 26 10 11 26 10 12 26 8 12 26 8 13 26 10 16 26 7 15 25 4 14 26 4 18 1 125 24 17 3 64 32 39 5 67 56 33 2 75 43 32 4 59 35 28 4 42 48 26 5 61 76 25 4 48 54 24 6 44 63 22 5 44 70 21 0 59 63 20 4 48 57 18 7 47 88 15 4 44 99 12 149 Punten: Van Elslande Ge'rm., (3) Brouwerij- si raat, Hoogstade. Verbeke Kamiel, (1) Plaats, Poelkapelle. 147 Punten r Verhaeghe Jacqueline, (1) Brug- gestraat, Poperinge. 136 Punten: Morreel Jozef, (1) Albert I laan, Nieuwpoort. Dumont Dan. (2) Toe- komststr., Poperinge. 134 Punten: Carreyn Raymonde, (1) Brugge- straat, Poperinge. 133 Punten: Thoris Maurice, (3). Komstr., Pop. 131 Punten: Geeraard Adolf, (4) Doornstr., Pop. Pattyn Valère, (9) Bruggestraat, Poperinge. 130 Punten: Dumont Dan., (4) Toekomststraat, Poperinge. Nowé Guido, (1) Post, Poperinge. 127 Punten: Lahousse A., (4) Nieuwkerkestr., Dranouter. 125 Punten: Dael Michel, (10) Dorp, Dikkebusch. 124 Punten: Taffin Albert, (2) Valkenberg, Pop. 123 Punten: Pattyn Roberta, (3) Bruggestraat, Poperinge. Verbrugge Jozef, Ieper straat, Roeselare. 122 Punten: Grimonprez Morris, (1) Statiestr., leper. Vangeluwe Camiel, (1) Be- verenstr., Roeselare. 120 Punten: Denut Felix, (3) Casselstr., Pop. 119 Punten: Gantois Marcel, (1), K. v. Omme gang, Poperinge. Pattyn Juliette, 12) Bruggestr., Poperinge. Ver meersch Georges, (1) Statiestr., Poel kapelle. Vandewaeter Alb., Drafstr., Roeselare. 118 Punten: Decorte Valère, Ieperstr., Poperinge. 117 Punten: Callewaert Julien, (1) Arme Kla- renstraat, Roeselare. 116 Punten: Eerdekens Julien, Gasthuisstr. Po peringe. Florequin Robert, (3) Casselstr., Poperinge. Verhaeghe Maurice, (2) Kon. Baan, De Panne. Hullak Jan, (1) Dorp, Dikkebusch. 115 Punten: Pattyn Roberta, (2) Bruggestraat, Toperinge. Lamerant Julia, (2) Dorpstr., Dikkebusch. 113 Punten: Declerck Jos., Toekomststr., Pope ringe. Callewaert Rosa, (1) Ar me Klarcnstraat, Roeselare. 112 Punten: Dumont Dan., (1) Toekomststraat, Poperinge. Élslander André, Cas selstr., Poperinge. Bouckenooghe Alb., (1) Pastorijstr., Bulskamp. Lamerant Julia, (1) Dorp, Dikke- busch. Lahousse A., (8) Nieuwker kestr., Dranouter. Naeye Madelei ne, Cl) Seulestr. Nieuwkerke. 111 Punten: Dumont D., (3) Toekomststr., Pop. 110 Punten: Berquin Roger, (1) Ieperstwg, P«- peringe. Barbier Marguerite, (1) Brugsestr., Pervijze. De Clercij M -Louise, (3) ï'rezenberg, Zoaaebeka. 109 Punten: Pattyn Valère, (7) Bruggestr., Po peringe. Vercruysse Hilda, Toe komststr., Poperinge. 108 Punten: Gouwy Maurice, Westvleterenstwg, Poperinge. Lemenu Raphael, (3) St Janstr., Poperinge. Logie Nes tor, (5) Casselstr., Poperinge. Vanallemeersch A., (2) Wervikstr» Becelare. 107 Punten: De Corte Marcel, Westouterstr., Po peringe. Pattyn Vadère, (10-11) Bruggestr., Poperinge. Lowagi# Willem, Poperingestr., leper, De- raeve André, (1) Statiestr., Poelka pelle. 106 Punten: Dezegher Julien, (2) St Jorisstr., Poperinge. Pattyn Valère, (3) Bruggestr., Poperinge. De Corte Julien, Kalfvaart, leper. Wyffels Gerard, Stavelestr., Krombelte. 105 Punten: Dael Michel, (23) Dorp, Dikkebusch, Dejaegher Odiel, (1) Groenes.tr., Merkem. 104 Punten: Boudeweei Augusta, (1) Toekomst- straat, Poperinge. Lauwers Geor gette, M. Dewulfstr., Poperinge. D» Ciereq M.-Louise, (1) Frezeni'fJ'jfi Zonnebeke. 103 Punten: Verbrugghe André, Statiestr.. Poel- kcpelle. 101 Punten: Devos Sidon, (1) Ouderdomsteen*- Poperinge. Dutoo Louis, (7) Nieuwstr., Alveringem. Dael Mi chel, (33) Dorp, Dikkebusch. Peel Jozef, (1) Ooststr., Roeselare. 100 Punten: Bollengier Sylvain, Boeschepestr., Poperinge. Florequin Robert, (6) Casselstr., Poperinge. Geeraard Adolf, (6) Doornstr., Poperinge. Goeman Gabriel, (1) Casselstr., Po peringe. Pattyn Valère, (2) Brug gestr., Poperinge. Rooms Gilbert, O) Panncstwg, Veurne. 99 Punten: Carreyn Raymonde, (2) Bvugg!» straat, Poperinge. Pattyn Valère, (4) Bruggestr., Poperinge. Yer- schaete Jerome, Ingelmunsterst: ,'jt, Emelgem. Dewaele Frans. (1' Hoogweg, Meenen. ERE-AFDEL1NG Boom Tilleur Lyra F. C. Luik Rac. Brussel S. C. Charleroi R. Mechelen F. C. Meedelen Standard Un. St-Gillis O. Charleroi Antwerp Berchem Gantoise Anderlecht Beerschot Rangschikking Anderlecht S. C. Charleroi Berchem Standard R Mechelen Beerschot F C. Luik F G. Mechelen Lyra Gantoise Antwerp E Brussel Tilleur Boom Un. St-Gillis Ol. Charleroi 26 18 26 14 26 13 24 14 26 12 26 13 26 14 11 25 24 26 26 26 26 25 26 26 64 66 49 42 51 46 62 38 7 39 8 44 6 36 7 48 7 29 9 33 4 44 6 29 5—1 4—2 3—3 1—4 2—2 2—2 1—1 2—1 39 37 42 32 33 32 37 31 42 31 38 29 41 29 45 25 49 23 50 22 45 22 63 21 43 21 49 19 59 19 47 18 EERSTE AFDELING REEKS E. Aalst S. K. Roeselare 2 Vig. Hamme Lierse 1 F. C. Ronse Gosselies 1 Rac. Doornik Un. Doornik 1 O S. Brugge U. S. Centre Kortrijk Sp. Geel 2 Turnhout S. K. St-Niklaas 1 Herentals F. C. Brugge 3 Rangschikking Matchen voor Zondag aanstaande: F C. Mechelen Anderlecht V. Duffel. La Gantoise Ol. Charleroi Roeykens. Beerschot Rac. Brussel Lescart. B. C. Charleroi Lyra Debatisse. Antwerp Boom Bauwens. F. C. Luik Berchem Lucq. Un. St-Gillls Tilleur Smiats. Stand. Luik Rac. Mechelen Wouters. F. C. Brugge S. K. St-Niklaas Kortrijk Sp. Lierso Turnhout Herentals E. Aalst U. S. Centre F. C. Ronse tin. Doornik Geel O. S. Brugge Gosselies V. Hamme S. K. Roeselare li Doornik 25 19 26 16 26 14 26 13 26 12 26 11 25 12 26 9 26 11 26 8 26 26 26 26 26 26 9 10 12 10 8 12 9 13 7 13 9 15 5 18 3 17 65 18 89 45 36 37 60 42 43 23 41 36 29 30 39 47 47 44 8 44 51 6 51 52 4 39 55 6 45 53 2 24 40 3 35 .61 6 24 77 B 0 —4 1 •1 0 1 1 -2 42 34 33 32 31 29 28 25 25 24 22 22 20 20 13 12 BEVORDERING REEKS B F C. Harelbeke S. C. Meenen 00 F. C. Mculestede St. Moeskr. 4—2 Kapellen A. S. Oostende 03 Rac. Gent Dendermonde 20 F C. Izegem Temsche 12 Tubantia St. Kortrijk 22 Rac. Borgerhout Lokeren 31 Exc. St-Niklaas Waregem 14 Rangschikking. A S. Oostende 26 22 1 Rac. Gent Moeskroen St. Kortrijk F. C. Izegem Dendermonde S C. Meenen Tubantia Kapellen 26 13 26 12 26 10 3 71 16 47 6 70 41 32 7 61 49 31 9 54 44 29 26 9 7 10 43 37 28 26 13 11 2 49 37 28 26 9 26 9 8 31 33 26 8 47 58 26 26 11 12 3 47 48 25 Exc. St-Niklaas 26 8 10 8 46 54 24 Meulestede Waragem Harelbeke Temsche Borgerhout Lokeren Matchen voor Zondag aanstaande: 5. K. Roeselare Turnhout Leliaert. V. S. Doornik Cl. Ronse Coeck M. S. K. St-Nlklaas C. S. Brugge Lncocq. U. S. Centre Hamme Blavier. Gosselies Kortrijk Sp. Dassonville. Lierse R. C. Doornik Rietjens. 14.30: F. C. Brugge Geel Douret. Herentals E. Aalst Van Boven. 25 26 8 11 9 12 7 44 52 23 5 56 55 23 26 8 12 6 38 47 22 26 9 14 3 39 62 21 28 9 16 1 35 58 19 26 3 19 6 37 77 12 Matchen voor Zondag aanstaande: A. S. Oostende Dendermonde St. Kortrijk St. Moeskroen Tomsche Exc. Lokeren Rac. S C. Meenen Borgerh. F. C. Tubantia Peremans. Kapellen Dermaut. Meulestede Meert. Harelbeke V. Itterbeek. St-Nlklaas Pallemaerts. Gent Plovier. Waregem Joris. Izegem De Riegtaeckcr. TWEEDE AFDELING PROVINCIAAI Moeskroen Poperinge 21 Zwevegem Avelgem uitg. Wervik Deerlijk 20 Oostende W. S. leper 31 Knokke Oudenburg 71 C. S. leper Houthulst 00 F C. Roeselare Ingelmunster 31 Rangschikking F. C. Roeselare 26 21 2 Knokke 25 19 3 V. G. Oostende 26 16 1 Wervik 26 18 5 Deerlijk 26 15 8 A. A. Moeskroen 26 12 12 C S. leper 25 9 10 Houthulst 25 10 11 Wevclgem 26 10 12 Avelgem 25 8 12 W. S. leper I). Blankenb Zwevegem Ingelmunster F 26 25 25 26 C. Poperinge 26 26 7 12 8 13 6 14 7 16 3 20 1 19 3 72 3 72 9 81 3 77 3 55 41 49 44 50 38 43 40 38 30 33 33 18 45 36 41 26 41 36 39 43 33 48 26 50 24 54 24 60 24 57 21 51 21 59 20 50 17 53 17 76 9 76 8 Oudenburg Matchen voor Zondag aanstaande: F C. Pop. V. G. Oostende Letienne. Oudenburg A. A. Moeskr. Holvoet W. W. S. leper Wevelgem Maes Emiel. r. Blankenb. Zwevegem Maes Fr. S. V. O. Ingelm. C. S. leper Manhaeve. Deerlijk Knokke Debcuf. Avelgem Houthulst V. d. Bulckc llog. Wervik F. C. Roeselare Bonte. TWEEDE GEWESTEL. REEKS A. S. V. Blankenberge Jabbeke 40 St-Krui3 Beernom 61 F. C. Torhout Veurne 41 Sijscle S. K. Torhout 23 Middelkerke Nieuwpoort 23 Gistel Heist 23 Den Haan Steenbrugge 23 Koksijde De Panne 21 Rangschikking F. C. Torhout Middelkerke St-Kruis S. V. Blankenb Steenbrugge Nieuwpoort Veurne S. K. Torhout Koksijde Gistel De Panne Heist Den Haan Jabbeke Beernem Sijsele Matchen voor Zondag aanstaande: Jabbeke Middelkerke Vanlede. Helst S. V. Blankenberge Steen. Nieuwpoort Ste-Kruis Surmont. Beernem F. C. Torhout Delanoye. De Panne Den Haan Nuytten. 8 K. Torhout Gistel De Vlaminck. Veurne Steenbrugge Bouclcaert. 26 23 2 1 107 29 47 26 20 5 1 76 25 41 26 18 6 2 76 31 38 26 19 7 0 82 32 38 26 15 8 3 53 44 33 26 15 10 1 69 43 31 26 10 11 5 64 54 25 26 10 12 4 46 55 24 26 8 12 6 47 79 22 26 9 14 8 71 85 21 26 9 14 8 56 92 21 26 8 14 4 45 69 20 26 9 15 2 53 62 20 26 6 15 5 33 78 17 26 4 19 8 47 86 11 26 2 21 3 17 85 7 TWEEDE GEWESTEL. REEKS B TWEEDE GEWESTEL. REEKS C. Komen Gits 3—0 Lowingen St-Baafs-Vijve 1- -3 T. Meenen Meulebeke 3—1 V ichte Bissegem 2- -2 Moorsele Le Bizet 3—3 Rekkem Aalbeke 1- -5 Geluwe Moorslede 3—3 Rac. Waregem Kuurne 8- 1 Lichterveldo Tielt 1—1 Wakken S. V. Kortrijk 2—4 Passchendale Dentergem 0—0 Dottenijs Lauwe 0- —2 Vlamertinge Ardooie 2—1 Herzeeuw Ootegem 4- 2 Ingelmunster Oostroozebeke 1—1 Moen Beveren-Leie 1- —2 Rangschikking Rangschikking Ingelmunster 26 20 3 3 69 26 43 W. S. Lauwe 26 21 1 4 114 17 46 Dentergem 26 14 6 6 61 35 34 Aalbeke 26 15 6 5 72 38 35 Moorslede 25 14 7 4 71 42 32 Bissegem 25 14 6 5 76 49 33 Meulebeke 26 13 8 5 63 33 31 Herzeeuw 26 14 7 6 78 51 33 T. Meenen 26 13 8 5 77 45 31 Wakken 26 13 7 6 60 56 32 F C. Komen 26 12 9 5 61 35 29 Beveren 26 12 9 5 45 4:! 29 Oostroozebeke 26 13 10 3 53 59 29 S. V. Kortrijk 25 13 10 2 62 68 28 Geluwe 26 11 9 6 62 39 28 Kuurne 26 12 11 3 63 56 27 Moorsele 26 10 10 6 46 56 26 Vichte 26 11 13 2 51 47 24 Lichtervelde 26 11 11 4 43 50 26 R. Waregem 26 7 10 9 47 60 23 Tielt 26 9 10 7 47 67 25 Rekkem 26 10 13 3 48 59 23 Vlamertinge 26 9 11 6 67 64 24 St-Baafs-Vijve 20 8 13 5 43 55 21 Ardooie 26 9 13 4 60 60 22 Ootegem 26 9 14 8 45 73 21 Le Bizet 26 7 13 6 59 81 20 Dottenijs Lowingen 26 6 15 5 42 55 17 Gits 26 3 19 4 37 88 10 26 3 10 7 25 64 13 Fasschendale 26 1 23 2 19 113 4 Moens Sp. 26 3 20 8 27 102 9 DERDE AFDELING REEKS A St-Joris Voorwaarts Oedelem Zwevezele Breedene Concordia Assebroek Wenduine Koekelare Eernegem Adinkerke Zerkegem Gevaerts Diksmuide 1,-0 r-2 6-3 2-1 2-0 ,-S Rangschikking Sijsele Koksijde frankignoul. Matchen voor Zondag aanstaande: Glts Llchtervelde Decorte. Dentergem Komen Deltomme. Tielt T. Meenen Depraetere Adolf. Meulebeke Moorsele Pattyn Jul. Oostroozebeke Vlamertinge Breyne O. Moorslede Passchendale Cordenler. La Blzet Ardooie Momerency. Geluwe Molen 6j>. Car lier Marcel, V oorwaarts 24 13 0 Lissewege 24 16 3 Adinkerke 25 15 8 Ccncordia 24 13 8 St-Joris 24 11 7 Koekelare 24 10 9 Diksmuide 24 9 10 Assebroek 25 9 11 Oedelem 25 7 10 Wenduine 24 7 11 Eernegem 25 6 13 Zerkegem 24 5 12 Zwevezele 24 5 13 Breedene 24 5 14 Gevaerts 24 3 15 Matchen voor Zondag aanstaande: St-Baafs-VIJve Wakken De Deken. 14.00: Lauwe Lowlngen Lahousse. S. V. Kortrijk Vlchte Dewulf. Blssegem Rekkem Dumortier. Beveren-Lele Herzeeuw Vierstraetg. Kuurne Dottenljs Meurisse. Aalbeke Ootegem Vandevelde O. Rao. Waregem Moen Verbrugghe Rog. 11201' -li 5 75 37 2 67 ('3 3 10 JO 5 43 6» 5 48 60 5 46 f t 8 7 29 9 t 6 25 5 5 45 I! j 6 2ó 6" Matchen voor Zondag aansla»1 ndc' Voorwaarts Zerkegem Eernegem Zwevezele Llssewego Wenduine Diksmuide Assebroek: Koekelare Despirf1'^. St-Jorls Verhaeghe Oedelem Breedene Gevaerts V. d. Bulcj1 sts Adinkerke Concordia Witte bye.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1949 | | pagina 6