I Uit het Omliggende fRIGlDAIRE C I N E M A de nieuwe e AFSLAG! AFSLAG! rmiDAipe koelkasten TUMiL ffl slappe boter zure melk lauwe dranken bedorven eetwaren Dank iJSKAST Koop het beste... Vssnaf Koop FRIGIDAIRE 13.500,- fr. De ijskast die steeds voldoening geeft Uftn Dtn PtERC-BOOmPLAATS 7 - ItPtRSTR-AftT 5 I EPER TËL. 249 •TEL.94^POPERIN<5E BIJHUIS: COMFORT-ELECTRIC-BOTERSTRAAT 48-IEPER v SCHUIF UIT IEPER GEEN DOOFHEID MEER! A. BONTE Gczichtkundlge VEEPRIJSKAMP TE ROESBRUGGE NAAIMACHINES HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 11 Juni 1949. Blz. 5. IROESBRUGGE SINT-JAN-ter-BIEZEN Onze uitstap! Aangezien nog enkele plaatsen (8 in getal) moeten bezet worden, kan orze reis naar Beauraing, Grotten van Ban nog.niet doorgaan en zal op een later te bepalen datum plaats hebben. Aan wie nu deze laatste plaatsen en alles is klaar. WATOU Duivenrubriek. Bretev.il O.. H. Hr.malvaart: i. Tho- rè Maurice: 2. Decalf Prudent; 3. Fraiïce Gaston; 4. Neudt Marcel; 5. Dernol Jos. Arras. 29 Mei: 1. Vahdenbroucke Omer; 2. Dambre Paul; 3. Deheegher Jules; 4. Leroy Joseph; 5. Durant Ali- door. Orléans, 29 Mei; 1. Maerten Henri, Roesbrugge2. Deheegher Jules; 3. Bar- zeele Albert; 4. Decrock Kamiel; 5. Ver meersch Germain, Beveren. Algemene rangschikking: 1. De- schrevel Karei, 438 punten; 2. Maerten Joseph, 458 p.; 3. Neudt Marcel, 411 p.; 4. Van Eecke Albert, 378 p.; 5. Barzeele Albert. 377 p.; 6. Dambre Paul,* 370 p.; 7. Decalf Prudent, 369 p.; 8. Deman Mau rice, 242 p.; 9. Corteel Albert, 337 p.; 10. Coudeseune Jerome, 318 p. Ongeval. Toen de kleine R. P, per fiets naar het gehucht Witte Huisreed, werd bij onderweg door andere kinderen, welke aan het stuur van zijn flets trok ken, ten gronde gesmakt. De jongen bezeerde, zich erg, zodat hij door A. D. moest opgenomen worden en in huis gedragen. De dokter vond het ongeval echter niet zo erg en schreef enige da gen rust voor. Ba Hon wedstrijd voor kinderen. Op 1 Juni werd dus de tijd voor het inzenden der ballonkaartjes gesloten. Er werden in 't geheel 80 kaartjes terüg ontvangen. De afstanden verschillen in sommige gevallen geweldig, en begint van 8 km. tot 900 km. In de eerste dagen zal door de feest commissie overgegaan worden" tot het meten der afstanden en het toekennen der prijzen. Gezien het onverwacht suk- ses van onze tweede wedstrijd en de aanhoudende belangstelling bij onze kinderen, zal de feestcommissie er ook voor zorgen dat er een groot getal prij zen te verdelen zijn. Let op, jongens en meisjes van Watou: de prijzenlijst komt in ons blad. Naar Diksmuide op Zondag 11 Juni. De autobus met de deelnemende H Hartebonders vertrekt Zondag 12 Ju-, ni, te 13 uur. Met de B.J.B. naar Vimy-Arras. De reis gaat bepaald door op Woens dag 22 Juni. Een mooie uttstap, waar aan veel leden zullen deelnemen. Daar om zich aangeven bij E. H. Rooryck, te gen 12 Juni. Zomerfestival. We spraken reeds enige malen in ons blad van het groot sukses dat dit feest tegemoet ging. Nu kunnen we juiste ge gevens laten kennen. Er nemen bepaald 20 Franse en Bel- s gische muziekmaatschappijen eraan deel, waarvan de namen hier volgen: 1. Watou; «Sinte Cecilia»; 2. Caester (Fr.): Musiqüë Municipale»; 3. Dikke- busch: «De Vijverzonen»; 4. Dranouter: Fanfare; 5. Elverdinge: Sinte Cecilia»; 6. Godewaersvelde (Fr.)Les Volon taires»; 7. Herzeele (Fr.): Fanfare L'Echo de l'Yser 8. IzenbergeSinte Cecilia»; 9. Leissle; «Sinte Cecilia»; 10. Meteren (Fr.): «Harmonie Municipale li. Oostvleteren: Fanfare Syate Ceci lia»: 12. Passchendale: Fanfare «Sinte Cecilia 13. Poperinge: Katholieke Har monie «Sinte Cecilia»; 14. Proven: «De Volksvreugd»: 15. Roesbrugge-Haringe: «L'ünion»; 16. Staden: «De Verenigde Vxienden»; 17. Stavele: «Sinte Cecilia»; 13. Vlamertinge: «De Vlaamse Vrien den»; 19. Westouter: «De Vlaamse Vrienden»; 20 Wormhoudt (Fr.): «Har monie I -unicipale Op tijj 'en stond verschijnt in «Het Wekelijks Nieuwshet volledig pro gramma der feestelijkheden. Aan het v/elgelukken ervan wordt er met man en macht, gewerkt en... we hopen dan ook dat het op zijn best zal slagen. Naar Abeelekermis. Als naar gewoonte beantwoordde de muziekmaatschappij de vriendelijke uit nodiging van het feestcomiteit van Abeele, om er opSinksen de kermis feesten te gaan opluisteren. Deze traditionele uitstap wordt tel- kenjare met evenveel vreugde door de muzikanten gedaan. We genoten er ëeh uiterst royaai onthaal en gaven er na de stoet een zeer welgeslaagd concert, dat bij het talrijk publiek zeer in de smaak vïél. We danken de inrichters om hun vriendelijkheid en zeggen van nu reeds tot toekomend jaar. Ik zag studenten komen. Neen, geen grap, maar ernst. En de vier studenten kwamen met verlof naar Watou. Aankomst te Poperinge te 13 u'. Geen tram, verschoning, die bestaan niet meer, geen autobus tot 18 uur. En ze kwamen op een autokamion, geladen met bakstenen, enig vervoermiddel tus sen 13 en 18 uur tussen Watou en Po peringe, in geheel de namiddag. De lie den welke tot zo'n transportmiddel hun toevlucht niet willen nemen, trappen het maar te voet af. Ik zag studenten gaan ttz. terugkeren naar de kostschool Neen, niet alle ouders bezitten een auto. Dan maar te 13 uur ingescheept om de trein van 15 uur te Poperinge te halen, ofwel t.) voet aftrappelen, 9 km. Met autobus? Neen, geen spraak van in heel de na middag aansluiting te krijgen met een trein in Poperinge. Aan de heren van het bestuur der buurtspoorwegen hartelijk dank om d.it bewonderenswaardig initiatief en dat fijn doorzicht. Herstellingswerken aan de gemeenteschool. Einde Juni zullen hoogst waarschijn lijk de herstellingswerken aan de ge meenteschool, waarnaar zolang werd ge tracht en waarvoor het gemeentebestuur reeds jaren uit alle macht werkte, een aanvang nemen. Nog enkele te vervul len formaliteiten en de aannemer zal bev4 gegeven worden het herstel te beginnen. Heilige Vorming. Op 1 Juli komt Monseigneur Lamiroy, bisschop va.n Brugge, het H. Vormsel toedienen aan de kinderen onzer pa rochie. Worden geroepen: de kinderen welke dit jaar in de grote lering zijn, dez- welke in 1949, 1948 en 1947 hun plechtige communie gedaan hebben. T^erieht aan aile Walouse moeders. Door de zorgen van het Nationaal Werk voor Kinderwelzijn zal er om de drie maanden een gans kosteloze raad pleging gehouden worden door de ge kende kinderarts Dr Pauwelljn. De eer ste dezer raadplegingen gaat door op 17 Juni, van 14 tot 15 u. namiddag in de zaal Henri Loones. Grote Markt, Wa tou. Deze kinderspecialist zal uw kinde ren welke niet meer dan drie jaar oud zijn onderzoeken. Gebruik deze enige gelegenheid. Verdere datums zullen in Het Wekelijks Nieuws aangekondigd worden. PROVEN Uitsiag veiokoers van 9 Jnnl. 3" Vertrekkers. 1. Ollevier. Veur- ne; 2. .Tacob, Poperinge; 3. Delrue, Moorsele; 4. Grvson, (leluveld; 5. Bos- suyt. Gits; 6. Devoghel Gerard, Zon- nebeke: 7. Ryckewaert, Proven; 8. Deblaere, 'Beitem. HARINGE Gemeenteraadslid vereremerkt. De heer Joseph Van Daele, lid van de Gemeenteraad van Haringe, werd door de Prins-Regent vereremerkt met het Ridderschap van de Orde van Leopold JT. Onze beste gelukwensen. Kermisfeesten te Ilaringe. Zondag 12 Juni. Te 14.30 u.: Grote scbVtins; aan de pers. Te 16.30 u.Grote Vc-Jokners voor Beginnelingen (1.550 fr.). Te 13.30 u.: Concert door de Muzlek- ma"'schappij «I,'Union». Maandag 13 Juni. Op de Vier Uitersten, grote bolling, 400 fr. prijzen. Dinsdag 14 Juni. Te 10 u.: Boiling V; J. Donche. Te 18 u.Op het Haande- kot,Rlngsteking. Woensdag 15 Juni. Duivenvlucht Uit Arras bij J. Engelaere. Te 19 u.: Krmploenschletlng aan de ners. Donderdag 16 Juni. Te 15 u.: Prijs- sehleting voor de leden. Te 16 a.: En veloppe trekking. Te 19.30 u.: Plechtige uitreiking van Eretekens aan leden van het Nationaal verbond der Belgische Strijders. Daarna bloemenhulde nan het gedenkteken. Zondag 19 Juni. Aan de Heybeke, bij A. Weemeeuw: Grote Bnanballlng. Al de feesten worden opgeluisterd door de Muziekmaatschappij «L'Unlon». RENINGE Heilige Vorming.- Op Woensdag 29 Juni a.s.. feest van St Pieter en Paulus, zul Monseigneur de Bisschop het H. Vormsel te Re- ninge komen toedienen in de namid dag. Duivensport. Wester-Twee verbond Pro ven-Roes brugge. Arras; 29 Mei 115 prijsduiven. 1. Scfiarre Louis; 2. Wicke UrlTain; 3. Struye André; 4. Neudt Marcel; 5. Remerie Geo; 6. Bau Maurits. Breteuil: 29 Mei 253 prijsduiven. 1. Pittelion Jos; 2, Leroye Jos; 3. Slosse Jos; 4. Declerck Gaston; 5. „Br up eel Sidon; 6. Schoonaert Marcel. Breteuil van 26 Mei 171 prijsduiven. 1. Verbrughe Urb.; 2 en 3. Neudt Marcel 4. Declerk Gaston; 5. Maerten Jèrome; 6 en 7. Verbrughe Urbain. Breteuil van 5 Juni 224 prijsduiven. 1. Beddeleem J., Stavele; 2. Vancou- lie A.. Krombeke; 3. Brijsbaert M., Krombeke; 4. Vermeulen H., Proven; 5. Verbrughe XJ., Krombeke; 6. Ver meulen Henri. .Tours van 5 Juni 119 prijsduiven. 1. Vandaele Michel, Haringe 2. Ver brughe Val., Leisele; 3. Vermeersch G., Bëv.: 4. Schoonaert M., Roes brugge; 5. Declerck Gaston, Proven; 6. Beddeleem J.: Zondag 12 Juni Prijsvlucht uit Bre teuil (oude) en Arras (Jongen). Woensdag 15 Juni Prijsvlucht uit Arras bij Jules Engelaere, Haringe; Zaterdag 18 Juni Prijsvlucht uit Angoulème. STAVELE Bij het Zilveren Priesterjubileum van Z. E. H. Pastoor Cyriel Vanhoenacker. Zondag laatst. Sinksendag, heeft Stavele op waardige wijze hulde ge bracht aan zijn Herder bij de herden king van zijn H. Priesterwijding een kwart eeuw geleden. Het zomerzonnetje en de vele wap perende vaandels gaven een feestelijk uitzicht aan de dorpsplaats. Na de hoogmis trok de muziekmaat schappij naar de Pastorij waar een serenade werd gegeven ter ere van de Jubilaris en door de Heer Burgemees ter, Voorzitter, in een korte toespraak, namens de muzikanten, gelukwensen werden aangeboden. 's Namiddags te 3 u. was een feest- vergadering belegd in de gemeente zaal. Na een openingswoord, trad de meisjesschool op met een sureekkoor. Daarna kregen wij van de Tonëel- maatschappij een korte dramatische schets welke zeer flink werd uitge voerd. De B.J.B.-meisjes brachten een reidans en een ballet waarvoor ze die nen geluk gewenst. .De jongensschool trad eveneens op met een spreekk-oor. De heer R. Dannee-ls. namens de B.J.B.-jongelingen en Mej. Margriet Butaye namens de B.J.B.-meisjes, la zen een huldebrief voor. Namens ver schillende verenigingen werd aan de Herder een geschenk aangeboden. In een mooie toespraak waar ook de gevoelige snaar werd getroffen en "elf diep onder de indruk dankte Z. E. Heer Pastoor zijn parochianen. Op 2" Sinksendag werd' om 10 u. een Solemnele Dankmis opgedragen waar zeer veel gelovigen aanwezig waren. WESTVLETEREN Boerinnciigildè. Op Dinsdag 14 Juni gaat de errote ge westelijke dag door te leper. Alle leden worden dringend verwacht. Te 10 uur; Plechtige Mis in-Sint Maar- t c nskathedr aal Te 11 uur: Vergadering Jn de Stads schouwburg. Sprekers: Juffr. Cardyn, Marcel Vandenbussche, Juffr. Bylo. Te 13.30 irur: Feest vergadering. Voeren er het woord: Senator Mullie en Mgr. Cruvsberghs. Houdt eraan die dag tegenwoordig te zijn. H. Harteboiid. Met 30 man per autobus en 10 per flets, p-aan wii dus naar Diksmuide. De fietsers vertrekken te 13 uur aan de kerk. De autobus te 13.15 uur, even eens aan de kerk, waar gij uw deel- ntmingskaart zult krijgen. Burgerstand. Geboorten. Güido Breemeersch, v. Romain en Gabrielle. Moerman. Marie-Jeanne Delanoto, d. v. Ónier en Madeleine Deroo. Marijke Dolse, d. v. Jozef en Jeanne Quaeghebeur. OOSTVLETEREN Burgerstand. Overlijden. Z. E. H. René Gar- myn, rustend pastoor, 79 j. De Monsterprijskamp te Elzendamme. De prijskamp in het manillen, waar bij niet min dan 320 inschrijvingen geboekt werden, gaf volgende uitslag.: 1. Sanewski Nieolas-Dejonckheere Cy riel, Oostvleteren; 2. Thevelin Camiel, Leisele - Vanoverschelde Ch., Gijve- rinkhove; 3. Markey August-Desiere Henri, Alveringem; 4. Boussemaere Paul-Porreye G., Stavele; 5. Desiere Maurice-Jacob Gerard, Oostkerke; 6. Verrntraete Albert-Van deputtie Geor ges, Oostvleteren en Desomer Lucien- Maerten Maurice, Stavele; 8. Vanobel Germain-Lefevere Alfons, Stavele; 9. Ooghe Camiel-Mazereel Jerome, Oost vleteren; 10. Delye Maurice-Lamaire Leon, Westvleteren. De Kermis te Elzendamme. Zondag 12 Juni is voor Elzendamme «De p-rote Dag» samen met de ver maarde Kermisdonderdag Hier volgt nu. het programma dei' feeste lijkheden Op Zondag 12 'Juni te 15 u. grote Moto-Cross, provinciaal voor Juniors A en B, ingericht piet toelating van Moto-Club leper, op de wcideoevers van «Eversam» bij Valere Quaghe- beur. Al de beste renners aan de slag. Op Maandag 13 Juni te 14 u. prote Monsterschieting aan de liggende pers bij Alberic Cpulicr, Te 19 u. prijskaar- ting bij André Coulier. 1.000 fr. prij zen. Op Donderdag 16 Juni (Klein H. Sa cramentsdag) te 17 u. prachtige zwem feesten (waaronder veel kluchtnum mers), geleverd tussen de beste zwem mers der provincie. Al de feestelijkhe den zullen opgeluisterd worden door de muziekmaatschappij van Oostvle teren. Wie zou er kunnen laten van naar Elzendamme te gaan? Duivennieuws. Middenbond bij A. Alleman. Orleans: 1. Depeser Amic, Stavele; 2. BruneeL Sidon, Stavele; 3. Vangrc- veling Jos., Pollinkhove; 4. Sweert- vaegher Adr., Stavele; 5. Neudt Geor ges, Pollinkhove; 6. Bruneel Sidon, Stavele. Prijsvlucht uit Arras: 1. Clayes Cy riel, Nicuwkapelle; 2. Crickx August, Woesten; 3. Demeyer Adelin, Oostvle teren; 4. Dekeyzer Maurice, Pollink hove; 5. Lyphout René, Reninge; G. en 7. Neudt Georges, Pollinkhove. Minister De Man aan het woord. Woensdag werd door de C.V.P. een vergadering belegd die door talrijke belangstellenden werd bijgewoond. Daar Mej. de Burgemeester belet was, leidde dhr Firmin Pauwelijn, ge meenteraadslid de sprekers in. Na Meester Dezegher uit Poperinge. gaf Minister De Man een klare, oprechte en gemoedelijke uiteenzetting waarna Volksvertegenwoordiger J. Stubbe en kele punten nog nader toelichtte. Het werd een aangename, leerrijke en deugddoende vergadering. Boerinnengilde. Alle leden worden uitgenodigd tot de Boerinnendag te leper op Dinsdag 14 Juni e.k. Begin te 10 u. in de Sint Maartens kathedraal met een plech tige H. Mis waarvan de gezangen zullen uitgevoerd worden dcor de B. J. B.-meisjes van Oostvleteren. Ver der: Vergadering in de Stadsschouw burg. Gelief in te schrijven bij de Voorzitster of Schrijfster der gilde ten laatste 8 dagen op voorhand. WOESTEN Uitslagen Kermisfeesten. Voor de eerste maal kende de ir.eu- we vinkengilde een ongewone bijval want niet minder dan 50 liefhebbers deden aan de prijskamp mede welke- volgende uitslag gaf: 1. Tarzan, Vandronime R. Elverdinge," 475; 2. Geenname, Versave!, Zuidscho- tef 438; 3. Greta, Seys M., Boezinge, 410; 4. Nelly, Notebaert R.. Elverdin ge, 363; 5. Matheus, Maes A., Boezin ge, 343; 6. Delefortrie, Woesten, 259; 7 Tarzan, Dewachetr, 252*; 8. Tokio, Ilalewyn Leon, 250; 9. Prins, Schoo- reel André, 250; 10. Tomas, Catteeuw R., 244; 11. Tine, Pacco M.. 180. De koningszetting gaf volgende uit slag: 1. Tokio, Haelewyn L., 359; 2. Prins, Schooreel A., 319; 3. Temas, Catteeuw R., 285; Prijskaarting bij A. Vanlerberghe. 46 deelnemers. Uitslag: 1. Bulckaen J. en Deroo N.; 2. Sae- sen Hector en Saesen Georges; 3. Del- beke S. en Noppe Heli; 4. Vercruysse G. en Gruwier C. Koningschièting. 30 liefhebbers, leden, deden aan de kamp mede. De Hr Dedoncker, 2 jaar achtereenvolgens koning, gaf het sein met een prachtig schot. Maar de 3® man van de 2® ronde; de hr Rousseeuw Julien, haalde de vogel neder. Harte lijk proficiat aan de nieuwe koning, want het is reeds do vijfde maal dat hij zich deze titel tóeëigent in de gilde. Vóetbalbekertorncöi. B.S. Poperinge Brielen Sport 17. Partij zonder veel geschiedenis, daar Poperinge een vijftal reserven moest in lijn stellen. Bleu Star verde digde zich hardnekkig en kon toch de eer redden. F.C. Woesten SIK. Elverdinge 42. Onder nog groter warmte en meer belangstelling ving deze boeiende match aan.'Kampend spel verplaatst zich van de ene naar de andere zijde. Reeds aan de 15® minuut opent Van- denborre de scoor en aan de 20® mi nuut geeft Dekeirel, Elverdinge nog maals het nakijken op missing van de tegenstrevende back. Even voor de rust weet Elverdinge na een pracht- aanval het eerste tegendoel aan te tekenen. Na de koffie gaat het spel verder verdeeld op, toch weet Elverdinge ge lijk te stellen aan de 6® min. op ge harrewar voor doel. De match gaat hevig en hardnekkig verder maar geen v^.n beide ploegen kan het tot doelen omzetten. Pas aan de 85® min. kan Woesten voorsprong nemen. Wanneer iedereen denkt dat de uit slag gekend is zal Woesten nog op het eindsignaal de stand tot 4-2 verhogen; stand die ietwat gevleid mag genoemd worden. Zondag a.s. krijgen we. dus de fina len. Te 2 u.: B.S. Popèringe-S.K. Elver dinge. Te 4 u.: F.C. Woesten-Sp. Brielen. Supporters allen op post want orze mannen zullen het nodig 1 ebben. C.V.P. Op Dinsdag 14 Juni 1949, te 20 u. in de parochiezaal gaat de C.V.P.-kies- meeting door. Als sprekers zullen op treden de HH. Adv. Lefère, J. Storme en J. Stubbe. Deze zeer gekende sprekers zullen ongetwijfeld met hun machtig woord en grote kennis van zaken alle belang stellenden kunnen inlichten over om hét even welke kwestie. ELVERDINGE Bij de Boerenbond. Dit jaar vervalt liet bestuursmandaat van niet minder dan 4 bestuursleden. De liefhebbers die kandidaat - bestuurslid willen worden, moeten voor 15 Juni hun aanvraag per aanbevolen schrijven, aan de schrijver der gilde, Boezinge straat 17, laten geworden. Indien niemand zijn kandidatuur voor deze datum stelt, zullen de 4 aftreden de mandatarissen automatisch, zonder verkiezing, terug als verkozen worden aanzien. Hun mandaat zal. alsdan met 4 jaar verlengd worden. Reusachtige Balionwedstrijd. Op Kermis-Maandag 27 Juni, zal voor de ElvercUngse jeugd een eerste grot. lcermisballonwedstrljd doorgaan. Prach tige prijzen zullen aan de wedstrijd verbonden zijn, waarvan de eerste en de schoonste prijs natuurlijk zal gaan naar diegene wiens ballon de grootst' reisweg aflegde. Enige voorwaarde: voor ieder ballon 5 fr. betalen bij Meester Verslyne, Piet Migchelsen-Delboo of Jozef Huyghe, u't-udijk tegen Maandag 20 Juni. Nadere bijzonderheden zullen toeko mende week medegedeeld worden. Vinkenzangwedstrijd. In de Kermisdagen zal er in het.vin- kenlokaal De LenteBollestraat, een -prachtige vinkenzangwedstrijd doorgaan, waaraan, benevens prijzen, ook een mooie palm zal verbonden zijn, ge- schorken door Roger Vandromme en André Debéer. Iedereen zal aan de wedstrijd mogen deelnemen, maar slechts met de 4 hoogst geklasseerde vogels. Voeibaiïioekje. F. C. Woesten 4 S. K. Elverdinge 2. Zondag 11. moesten onze mannen op treden tegen F. C. Woesten, ln het al daar ingericht bekertornooi. F. C. Woesten wint de toss en kiest windvoorcleel. Beide ploegen gaan om de beurt ten aanval, maar het is Woesten die aan de 20e min. een eerste doelpunt lukt. Aanstonds reageren onze jongens, maar de voorlijn ls werkelijk niet goed bij schot, dit bij gebrek aan oefening. Aan de 40* min. kan Woesten nogmaals doelen, maar een zeer hevige reactie van wege de onzen wordt verwerkt in een mooi doelpunt, dit door Roger Soenen, die vandaag weeral in een puike dag is. Na de rust speelt Elv^dinge met wind voordeel en weet hiervan gebruik te maken om langs Derycke, aan de 55® min. de gelijkmaker te netten. Onze Jongens krijgen moed en zijn nu voort durend in de aanval, .maar het gebrek aan degelijk samenspel en schotvaar digheid laat zich meer dan éénmaal voe len. 10 min. voor het einde kan Woes ten, bij verrassing, nog tweemaal doe len. Een 2-2 uitslag ware een juistere weergave van het spel géwecst. Zondag 12 Juni, te 14 uur: Finale voor de troostbcker tegen Blue Star Pope ringe. Bij de Moedige Renners Onze aangesloten renners-nieuwelin gen doen het dit seizoen verre van slecht. Capocn van Poperinge leverde reeds meermalen het bewijs m~t de flets uit de voeten te kunnen. Hij is dan ook regelmatig in de 10 eerste prijzen te vinden. Maar ook onze dorpsgenoot Germain Dlanckaert mag over zijn laatste wed strijden zeer tevreden zijn. Reeds .in Vlam ert Inge, voor enkele weken, was ieder, die zich met wielersport inlaat, van oordeel dat G. Blanckaert aan het komen is. Na met een 6-tal man het hazenpad te hebben gekozen ln één der laatste ronden, werd hij door band- breuk onwederrospelijk uitgeschakeld. Maar zijn laatste uitslagen gaan in stij gende lijn. Oordeel zelf: Reningelst 10®, Wervik 9rt, Langemark 7° en dit ieder maal met een lot van een 25-tal in geschrevenen. Stippen wij hier terloops aan dat ook Gerard Indevuyst, die voor het ogen blik nog geen B.W.B.-vergunning heeft, achtereenvolgens een 4" en een 1° plaats ln de wacht sleepTe. Wij zijn benieuwd naar de volgende uitslagen. Gekwetst bij het spel. Woensdag 11. was de kleine Gilb. Bac.. 4 Jaar, Poperingestraat, aan het spelen bij een houtmijt. Plots viel het zo on gelukkig op een ijzeren plaat, dat het een gapende wonde bekwam aan één der liezen. Het kind moest wat later naar de kliniek, te leper overgebracht worden om de wonde te laten toehaken. VLAMERTINGE Burgerstand maand Mei. Geboorte. Vanacker Brigitte, d. v. Joseph en Clarebout Maria. Huwelijk.Gerard Hoflack, metaal bewerker, en Denysia Deroubaix, z. b. Overlijdens. Julius Hoflack, 82 j., 7. .b., wed. Bruneel Ludovica. Flo- rentin Bbuton, 82 j., z. b., wed. Logie Sidonia. Naar de zege! Wij streven naar <ie volstrekte meerderheid: voor vrede, vrijheid en recht. Daarom zullen volgende mee tingen gehouden worden ter inlich ting voor de kiezers. 1. Op de dorpsplaats: Cn 12 Juni om 11 u. in «De Zwaan». Spreker Hr Advokaat F. Lefère, uittredend volks vertegenwoordiger cn kopman van de C.V.P.-iijst voor de Kamer. 2. Op de Brandhoek: Op 18 Juni om 20.15 u. in «De Gouden Brander» bij C. Nuyttcns. Spreker Hr Lucien Maes, secretaris van het TabaKver- bond. eandidaat van de C.Y.P.-lijst voor de Provincie. Voor de gedeporteerden! Zondag 19 Juni gaat er een vergade ring door te Brussel van het Natio naal Comité der weggevoerden met volgende dagorde: 1. Verslag over de huidige algemene toestand met betrekking op het sta tuut. 2. Toepassing van het statuut. 3. Werking der sociale dienst. Weggevoerden of ondergeuokenen die wensen aan te sluiten bij het N.V.W. kunnen inlichtingen b-':omen bij A. Thorré of J. Barroo. Duivenuitalagen. Cecil: 1. Valcke A.; 2. Debrabande- re A.; 3. Billiet O.; 4. Thevelin G.; 5. Deley G. Arras: 1. Deley G.; 2. ?lyum II. 3. W. Pauwels; 4. Deschepper A.; 5. Liefhooghe H. I-e Touquet, bij J. Huyghe: 1. San- ty G.; 2. Debruyne M.; 3. Lowagie A.; 4. Guillemont 5. Deeaesteker C>, Zondag: Dourdan met bons en Bre teuil. Benoemingen. Hr Valeer Truwant, bestuurslid van 5.K.V. en Hr Hubert Ghesquiere, spe lend lid, werden respectievelijk be noemd tot veldwachter der gemeente Woesten en tot ontvanger der C.Ü.O. Beste gelukwensen! Tombola. De prijzen der tombola ingericht door S.K.V. dienen afgehaald te wor den voor 1 Juli 1949 bij R. Boudeweel, Dorp, Vlamertinge. KEMMEL Burgerstand. Overlijden. Lemaire Henri, wed. v. Dury Maria, 85 j. (oudste mann. inw.) Huwelijksbeloften. - Degrauwe Emeric, hoefsmid en Callens Margue rite, z. b., v. Loker. Poyblant John, z. b., en Debroe Deniso, z. b., v. leper. Veeprijskamp. De landbouwers die wensen mee te gaan naar de Nationale Veëprijskamp te Brussel dienen aan te geven ten laatste tegen 11 Juni bij hr Duplacie. Sport. Weeral behaalde Bertje een over winning te Proven en werd te Alverin gem uitgeschakeld voor de hoofdprijs door lekken band, toch was hij nog 4". BOEZINGE Ere-Communie. Heden Zondag zullen 36 kinders in onze Kerk plechtig hunne ere-commu- nie doen. De kerk staat op haar best, en in dit decor nemen de kinders plaats. Rechts de knechtjes en links de meisjes in hun schoon wit maag denkleedje. Liet valt op dat hier sinds jaren de kinders, vooral de meisjes, zonder praal gekleed gaan, en zo geen onderscheid maken tussen rijk en arm, ook allen met een gelijke kaars. Schone plechtigheid die aan de ge lukkige ouders toelaat nevens hunne kinders een deeltje van het hemels geluk te genieten. De kinders hebben zich gedurende twee jaar naarstig voorbereid en zijn nu allen, ja allen tevreden, omdat de uitslag wel is geweest. We lezen in het kasje van het kerkportaal de uitslag om best. Ze kunnen niet allen de eer ste zijn, maar allen hebben ten min ste: Wel. Van de uitslag hier de vijf eerste jongens-en meisjes: 1. Vankeirsbilck Achiel; 2. Van- keirsbilck Roger; 3. Verheerst Roger; 4. Verfaillie Maurice; 5. Vandenber- ghe Paul. 1. Debackere Estella en Laurens Ma ria; 3. Provoost Anny; 4. Marie-The- rese Tytgat en Agne» Van Marcke. Proficiat! Weet ge? Dat men hier te Boezinge geen opcentiemen moet betalen voor hon den Ook niet voor de veloplaten? Dat er geen taxe betaald wordt op wedden en lonen? Kiesmecting. In de Parochiale Feestzaal p Dins dag 14 Juni te 20 u. Onze voorman nen komen u daar te woord staan: F. Lefere, J. Stubbe, .T. Igodt, J. Ca- noen, .Tufl'r. Lasure. Allen er naartoe. Hoe meer volk, hoe meer neringe. Ste Godelieve van Gistel. De jaarlijkse bedevaart, met terug reis langs de kust gaat door op Woensdag 6 Juli. Wie verlangt meee te gaan, mag niet lang wachten zich te laten inschrijven ter pastorij. op alle nieuwe Carrosserieën en alle Herstellingen, bij Gerard Vanhove-Vandeputte, Brugstraat 24 Boezinge. (1786) Tel. 611 leper. RECHTBANK TE IEPER Dodelijk ongeval. De genaamde Deilgat uit leper, sa men met zijn werkgezel Decaesemaker, keerde op 24 Oktober om 19.15 u. te ypet huiswaarts met hun fiets aan de luind. Beide mannen vervolgden hun wég op de graskant gelegen aan de uiterste rechterkant der baan, toen opeens, nabij hot Engels Kerkhof, tussen St Elooi en de hoeve Lampaert, gelegen op het grondgebied der ge meente Voofcmezele een auto-vraeht- wagen die in zig-zag over de weg reed met grote snelheid achter hen opdaag de. De auto moet juist aan de bocht enigszins geslipt zijn, want Deilgat die het- dichtst bij de baan stapte werd door het koetswerk getroffen, ongeveer 15 m. weggeslingerd en bleef op slag dood. Plet lijk vertoonde o.m. kneuzingen aan de lenden cn een gro te wonde aan het, achterhoofd. Het slachtoffer was de enige broodwinner van zijn 71-jarige blinde vader, diens vrouw en 4 kinderen. De dader was na de aanrijding zonder zich om het ge val te bekommeren verder doorgere- den- De ganse rijkswacht van de streek werd gemobiliseerd en enkele dagen tfhdien werd Moutori Albert uit Veurne aangehouden en bleef 29 dagen opge sloten. Nu staat hij terecht wegens volgende betichtingen: a) onvrijwil-, lige doodslag; b) vlucht na het onge val; c) geen hulp geboden te hebben aan het slachtoffer; d) teveel perso nen toegelaten te hebben in de stuur- kabien; e) overdreven snelheid en f) op verhoogde berm gereden te hebben. Volgens Meester Dehem. uit leper is Mouton wel de dader van dit dode lijk ongeval.. Hij stelt zich aan als burgerlijke partij voor vader Deilgat en vraagt 100 duizend fr. schadever goeding, voor zijn vrouw eveneens 100.000 fr. en 20.000 fr. voor elk der 4 kinderen. Meesteï Laüwers uit Oostende, de verdediger van Mouton is overtuigt van de onschuld van zijn klient en is zowat de mening otegedaan dat het hier in hoofdzaak gaat om een geld- klopperij. De rechtbank zal uitspraak doen op 21 Juli. zij de Gebouwd door General Motors BEDEVAART VAN HET WESTLAND NAAR OOSTAKKER Verleden week werd in ons blad het verslag opgegeven over de deel name der verschillende parochies uit de Dekenij Foperinge aan den jaar- lijksen Bedevaart naar O. L. Vrouw van Oostakker. Bij vergissing werd Proven er niet in vermeld dat er ook vertegenwoordigd was door 40 Bede vaarders. na lezing, ons blad in de handen een uwer vrienden of buren die ons blad niet hebben. U bewijst er ons een dienst mee. Dank. STAD IEPER Eerste reeks werker» van herstel van oorlogsschade 1940-1S45 en voïtooiïngswerken aan de Stadsschouwburg. Op DINSDAG 21 JUNI 1949. om 11 uur 's morgens, zal ten Staahuize van leper overgegaan worden tot het openen der inschrijvingen voor de aanbesteding van voornoemd werk, bestaande in vier loten: 1. Metselwerken; 2. Schrijnwerken; 3. Vitraux; 4. Schilderwerken. Het dossier ligt ter inzage in het Stadhuis te leper, Bureel der Wer ken nr 12. De Secretaris, A. Versailles. De Burgemeester, J. Vanderghote. (d-1880) BUKGEHSTAND van 1 tot 7 Juni 1949. Geboorten. Velg'he Sonia, Neer straat 28. Van Zandweghe Maria, v. Zillebeke. Dumortier Maria, v. Hollebeke. Lefebvre Simonne, v. Pollinkhove. Six Johan, Patteelstr.' 18. Amays Rosa, v. Vlamertinge. Goethals Robert, Pennestr. 34. Gheldof Willy, v. Elverdinge. De- vos Marie, D'Hcndtstr. 38. Ver cruysse Frans, v. Boezinge. Mou- risse Freddy, Meenensteenweg 141. Verfaillie Monique, v. Poelkapelle. Dewitte Viviane, v. Ploegsteert. Overlijdens. Maerten Wilfried, 26 j., gewestbeheerder in Belgisch Congo, echtg. Beernaert Odette, geh. te Roeselare. Pyck Henricus, 51 j., z. to., Tegelstr.'39. Desmyter Gusta- ve, 31 j., handelaar, echtg. Maerle Marcelle, geh. te Riisel. Legrand Maria, 84 j„ landbouwster, ongeh.. Kaai-West 7. Deconinck Julia. 87 j., z. b., wed. Van Volxem Julius, D'Hondtstr. 27. Fromont Appoline, 75 j„ z. b„ wed. Huvelle Jean, Boom- gaardstvaat 32. Beun Cosette, 2 u jaar, Waterkasteelstr. 2. Laforce Philomena, £3 j., z. b., wed. Labaere Gustavus, St Jans Hospitaalstr. 1. Hoornaert Gabrielle, 66 j., z. b., echtg. Vandamme Gaston, Elverdingestr. 36. Couchez Leen, 18 j., z. to., v. Zarren. Huwelijksbeloften. Mulle Leo nard, textielarbeider te leper, en Fournler Madeleine, z. b. te St Omer (Fr.). Fauvart Alfons, rijwielma ker, en Derudder Maria, z. b., b. te leper. John Poyblant, z. b. te ICem- mel, voorh. te Doornik, en Denise De- bros, z. b. te leper. Anna Albert, autopolierder te leper, en Paphaëlle Deblaere, verpleegster te Roeselare. Carlé Willy, metaaldraaier te Vla mertinge, en Marie-José Vander- steen, z. b, te leper. Huwelijken. Willemyns Fernand, paswerker, en Verdoene Adrienne, z. b., b. te leper. Tant Sylveer, werk man aan de IJzerweg te Torhout, en Knop Marie-Louisa, z. b. te leper. Tobbackx Charles, tekenaar te Deur- ne, en Raymonde Tyteca, z. b. te leper. Degryse Cyrille, pistool- schilder, en Simonne Mervilde, fa briekwerkster, b. te leper. Depik- ker Daniël, groentenkweker, en Mar- garcta Bamelis, z. b., b. te leper. COLISEUM. Zaterdag, Zondag en Maandag: «Avontuur in Califor nia met John Wayne en Binnie Barnes. MAJESTIC. Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Maandag; <i The Men», politiefilm. Dinsdag en Woensdag: Een spion is verdwenenmet Jo han Crawford en Fred Mac Murray. OUD IEPER. Woensdag; «Blik sem de ontembaremet Preston Forster. DaarbijDe Vrouw van een avondmet Tyrol Powler en Linda Darnell. BIJ DE ST MICHIELSTURNKRING Naar Kortrijk en Oostende. Na de Gouwkampioenschappen 2« en 3° categorie voorbij zijn, staat het Gouwfeest te Kortrijk, op 12 Juni, op het programma. Voor Kortrijk zijn reeds een 15C0 turners en turnsters ingeschreven om aan het feest deel te nemen. Ook de Sint Michielsturnkring neemt er vol tallig aan deel. 's Morgens grijpen de verenigingskampen plaats en 's na middags het Gouwfeest. ZWAAN GEBETEN Woensdag rond de middag werd de zwaan van de Adj. Masscheleinlaan door een hond aangevallen en tame lijk erg gebeten aan hals en vleugels. DRUK VERKEER Sinksen was het bijzonder EERVOLLE ONDERSCHEIDING Wij vernemen dat twee onzer stadsgenoten een eervolle onderschei ding bekwamen aan het Kon. Muziek conservatorium te Gent. De Heer Camille Sinnaeve, spelend lid van de Harmonie Ypriana en ge wezen leerling der stedelijke muziek- akademie, bekwam de eerste prijs met'grote onderscheiding voor hoorn. Mejufïer Andréa Moerman, lerares aan de stedelijke muziekakadémie, werd de eerste prijs met grote on derscheiding en de prijs Mevr. Trcck- Va* Bechvart voor solfege toegekend. Aan de beide laureaten onze harte lijkste gelukwensen. STADSWERKMAN DOOR TRACTOR GEVAT Wordt erg gekwetst aan de wervelzuil. Te leper is men thans bezig met vérbeteringswerken uit te voeren aan de. vestingen. Hiertoe wordt een trac tor gebruikt. De 65-jarlge stadswerk- man Jan Landerwn werd door het logge tuig gevat en erg gekwetst aan de werveïzuil. Hij werd bij hoogdrin gendheid naar het O. L. Vrouw Hos pitaal overgebracht, waar men zich nog niet kon uitspreken over de toe stand van het slachtoffer. WERKONGEVAL Dekeyser Roger, 22 jaar, was te Langemark in dienst van landbouwer D. T. bezig met hooi te laden, toen plots hem de riek ontglipte en in de rechtervoet terecht kwam. Dokter Sys uit Langemark diende de eerste zor gen toe, doch gezien de aard van de diepe wonde werd het slachtoffer ter verzorging mar het O. L. Vrouw Hos pitaal te leper overgebracht. WERKONGEVAL In de werkhuizen Picanol werd de 45-jarlge soldeerder Marcel Caron, wonende Kriekstraat 17 te Reningelst, de linkerduim gebroken door verplet tering tussen twee ijzeren staven. Dr Du Brulle schreef drie weken werk onbekwaamheid voor. AANRIJDING De motorijder Roger Gerard uit Rijsel stopte voor het rode sein op de Neermarkt, toen een autobus, be stuurd door Colez Anton uit Soest (Nederland), tegen de moto aanreed, waarbij stoffelijke schade en het ge bruikelijke proces-verbaal. Even als goed zien is GOED HOREN noodzakelijk DAT KUNT U door de BELL-TÉLÊPHONE en WESTERN-ELECTRIC) Demonstratie alle Maandag. HOOR-APPARATEN. OFFICIËLE VERDELER: G. de Stuersstraat 27, IEPER. BRILLEN en GLAZEN. Laatste modellen. BRILLEN GRATIS VOOR ZIEKENBONDEN. (C-1872) v-«tic»*l a.-.uk. V'.'*— Ay*.4 DIAMANTEN PRIESTERJUBILEUM Maandag 20 Juni zal het 60 jaar geleden zijn dat E. H. Gustave La- merant, rustend priester, wonende in de Deken De Brouwerstraat, door Z. Exc. Mr. tot leviet des Heren werd gezalfd. Te dezer gelegenheid zal er in de St-Maartenskathedraal te 10 u. een Mis van dankzegging plaats heb ben. waartoe alle gelovigen uitgeno digd worden. Later meer hierover. FIETSTER OMVERGEREDEN Van Walleghem Anna uit Geluwe werd op Sinksenmaandag te 14.30 u„ toen er een bijzonder grote drukte heerste op de Grote Markt, omverge reden door de auto bestuurd door Verleure August uit leper. Het voor wiel van haar fiets kwam onder de wagen terecht. Anders geen schade. Met druk in de straten van de Ieperse Hallestede. Sinksenmaandag spande echter de kroon. Tussen 18 en.20 uur, dus in een tijdspanne van twee uur, trokken circa 2.000 auto's over de Grote Markt. Zonder van de motor fietsen en rijwielen te gewigen. BOTERMARKT Op de markt van Zaterdag 4 Juni werden 1245 kgr. boter aangebracht en verkocht aan 80 h 85 fr. het kgr. VEEMARKT 87 Dieren werden aangebracht, waarvan 78 groot vee en 9 klein vee. NATIONAAL VERBOND DER OORLOGSINVALIDEN AFDELING IEPER Op Zondag 12 Juni 1949 heeft te leper, in het Lokaal Au Saumon Semenariestraat, te 10 uur, een grote bijzondere vergadering plaats, voor alle Militaire Oorlogsinvaliden, We duwen en Wezen; alle Invaliden, Po litieke Gevangenen, Weerstanders, Weduwen en Wezen 1940-45. Als sprekers zullen optreden; Ad vokaat WILLEMS, bijgevoegde Fe derale Voorzitter '40-45 N.V.I.; en CARETTE André, Gewestelijke Se cretaris, uit Kortrijk. Alle nodige, nuttige inlichtingen, welke bovengenoemde slachtoffers aanbelangen, zullen er worden ver schaft. Daarom zou er geen enkele uit leper en omstreken mogen ont breken. Veel moet er nog worden ge daan, vele moeilijkheden moeten nog worden overwonnen, vooraleer we volledig zullen bekomen wat ons eigenlijk toekomt. Daarom moeten we hand in hand de strijd tot het uiterste aanbinden en de leuze Een dracht maakt Macht» alle eer aan doen. Dit in ons aller belang, want dan slechts zal de overwinning aan ons zijn. HET BESTUUR. PUIKE BOKSGALA BELG IE-ENGEL AN D IN HET VERSCHIET TE IEPER Het is reeds een heel tijdje geleden dat wij ons laatste artikel schreven over de bokssport in het Ieperse. Het is ook heel wat geleden dat wij er de kans toe kregen, om de eenvou dige reden dat de bokssport te leper zo goed als dood was. Toen opeens... Berten Lapère, de durver van het Westland, hoorden wij hem nog noemen, met manager Juul Van Laeke op een akkoordje gooide om leper weer een festijn van je welste te bezorgen. Wij kunnen niet anders dan dit ini tiatief toejuichen temeer dat wij nog een3 kennis zullen maken met de graaggeziene Herman Korber tn de sympathieke Michel Verhamme. Andere gekende Ieperlingen zullen een handje toesteken en zo krijgen wij dus op 17 Juli e.k. de "rote Bel- gië-Engeland meeting op één der Ieperse voetbalpleinen of indien het weder niet meeslaat in de Lakenhalle waar eens de Fouquet-Tarzan patrij doorging. Het programma ziet er zeer dege lijk uit: Zes liefhebberskampen tussen man nen van Kortrijk, Meenen, leper (Rey en Blanckaert), Wervik, Le Bizet en Iïouplines. Verder, en dit voor de eerste maal te leper, een neger ln de ring namelijk Battling-Black-Bond, Kampioen van Jamaica, in acht ronden over drie mi nuten, tegen onze Korber. Micky-Mac-Kay, challenger van de Engelse titel, tegen onze kampioen van België, Michel Verhamme, -. it Meenen. IEPERSE VISSERS AAN DE EER TE OOSTENDE. TE FORTEM EN TE QUESNOY-SUR-DOEUL (N. Fr.) En wij zouden haast mogen pennen: de familie Muylle houdt de Ieperse eer hoogJa. liefst op twee wedstrijden kaapten zij de eerste prijs weg: te For ten: en ln het Noorden van Frankrijk. In het Ieperse worden zij aanzien als de sterkste vissers van ons gewest en ook ln de andere steden waar af en lue prijskampen doorgaan, laten zij van zich horen. Te Oostende nu lagen zij met 428 deelnemers aan de slag. In de Erereeks wisten De Lustige Lljnvlssersuit leper, zich 5» te klasseren. Muylle Emlel werd 33» ln de algemene concours, met 86 punten, wat zeer ver' dlenstelljk ls op 428 mededingers. Te Fortem traden 64 man ln lijn. En weer was het Muylle Emlel die de reu- zenbult wegkaapte. HIJ wist zich de overwinning toe te eigenen met 23 vis sen (678 gr.). Zegge tien vissen meer dan zijn onmiddellijke rivaal, Deyvel A., uit Veurne, die tweede werd met 400 gr. Vermeersch Jeroom, uit leper, rang schikte z'lch 6», met 6 vissen. De drie andere leden van de familie Muylle, nl. Gustaaf, Lucien en Prudent, trokken naar het Noorden van Frankrijk. Liefst met de drie eerste prijzen keer den zij naar leper terug. Gustaaf werd winnaar; Lucien tweede er Prudent derde, onderscheldelljk met 40 vissen (421 gr.), 50 vissen (368 gr.) en 33 vissen (289 gr.). DE ZWEMSrORT TE IEPER WATERPOLO-KAMPIOENSCHAPPEN NEMEN EERLANG EEN AANVANG Binnen enkele dagen zullen c.e com petitie-wedstrijden voor het kampioen schap van België, III» divisie, begin nen. Ook de Ieperse waterpolo-ploeg' van de Ypres Swimming Club neemt daaraan deel. Het is de eerste maal sedert het be staan van deze stevige club dat dit zal geschieden. Na een zeer bewogen en glansrijk seizoen waarin onze mannin als de grote uitblinkers en overwinnaars uit de slag kwamen en meteen de schaal I)e Hoopveroverden gaan ze niet volle moedfchet nieuwe avontuur tege moet. Een warme oproep wordt tot alle leden van Y.S.C. gericht om zo talrijk mogelijk hun ploeg te komen aanwakkeren. Volgende spelers zullen in lijn wor den gebracht: Voorlijn: Mion Louis, Hoedt Maurits en Demoor Roger. Half lijn: Lefèvre Albert Kapitein). Backs: Viaene Jacques en Noël. Doel: Tresy Jeroom. Hier volgen de data van de matchen: Dinsdag 14-G: leper-Aalst, te 20.00 u. Vrijdag 17-6: Gent-leper, te 20.00 u. Dinsd. 21-6: Ilortrijk-Ieper, to 19.30 u. Dinsd. 28-6: Ieper-Brugge, te 20.00 u. Dond. 3,0-6: Gent Z.V.-Ieper te 20.00 u. Dinsd. 5-7: leper-Gent S.C., te 20.00 u. Dond. 7-7: leper-Gent Z.V., te 20.00 u Dinsdag 12-7: Ronse-Ieper, te 19.30 u Vrijdag 15-7: Brugge-Ieper, te 20.00 u. Maandag 18-7: Aalst-Ieper, te 20.00 u. Zondag' 24-7: Ieper-Kortrijk, te 17.00 u. Zondag31-7leper Ronse, te 11.00 u. OP DONDERDAG 10 MEI 1949 LANGEMARK Burgerstand maanden April en Mei. Geboorten. Vanelslander Ronny, z. v. Gilbert en Laura Vandenbroucke. Vandevelde Monica, d. v. Marcel en Martha Deschacht. Debruyne Josi- ane, d. v. Marcel en Yvonne Carpen- tic-r. Lerminez Joceline, d. v. Gil bert en Madeleine Vanhaelewyn. Deraeve Anne-Marie, d. v. Roger en Godelieve Vermeersch. Moeyaert Johny, z. v. Gaston en Dejonckheere Maria. Casier Christiaan, z. v. An dré en Maria Balduyck. -Vanden bussche Norbert, z. v. Gaston en Ce- lina Lecleir. Baccarne Gilbert, z. v. Octaaf en Madeleine Dezeure. Overlijdens. Mathilde Vanacker, ongeh., 76 j. Pelagie Daussy, wed. August Brion, 97 j. Debruyne Leo- nie, echtg. Isidoor Bourdcau, 77 j. Carette Camilla, echtg. Silveer Del tombe, 53 j. Demeersseman Philo mena, ongeh., 86 j. Lauwers Euge nie, wed. Alois Moerman, 91 j. Des- camps Felicie, echtg. Camiel Deltour, 73 j. Cyriel Sys, echtg. Ilelene Ta- hou, 74 j. Emma Vandewalle, echtg. Valeer Ilooghe, 53 j. Huwelijken. Michel Rosez, v. Da- di/.ele en ('lara Lagrou. - Maurits Bardyn, v. Langemark en Celesta Gry- son. Gustaaf De Coninck v. Pete- gem en Yvonne Sohier. Gerard On- raet, v. Dikkebusch en Maria Lanoye. Treurige begrafenis. Niettegenstaande het slechte weer was veel volk opgekomen Zaterdag laatst om de begrafenis bij te wonen van Vrouw Valeer Ilooghe-Vandewal le. Deze voorbeeldige moeder werd, nog in de bloei van het leven ontrukt aan de liefde van haar man cn haar elf kinderen. Zaterdag a.s. wordt haar zoon in de Kathedraal te Brugge tot priester gewijd. merken Bernina Helvetia Sunbeam Zig-Zag en andere, ook Electrische Draagbare. Alle Herstellingen en Naalden. Zoals vroeger alle JUWELEN en HORLOGES. Alle herstellingen. In liet HUIS ARSENE DEWILDE, Bruggestr. 19, POELKAPELLE (C-906) TeL Langemark 63. «HET LINNENHUIS» C. Van de Walle-Grillet Rijselstraat 20, IEPER. - Tel. 670. LINGERIE - BONNETER712N INDEMAILLABLE en BREIGOED. Manshemden en cravatten - Lakens - Pluwijnen - Witgoed per meter - Py jamas - Handschoenen - Vrouw- en Manspullovers - Kousen en zokken - Schone keus corset ten en borsthou- ders - Sargiën - Peignoirs - Dames- en Kinderjaquetten - Allerhande on dergoed op maat. Grote keus van kinderconfectiën - costuumtjes - man teltjes en kleedjes. - Artikelen voor zuigelingen. Grote keus van schone schorten. Steeds goede waar en voordelige prijzen. (c-1022) 1» REEKS. SiierTcalveren geboren vanaf 1 Jan 1949. 1. Top Roger, Proven. 2. Vandenbussche Max, Haringe. 3. Lebbe Valeer, Proven. 4. Pauwelyn Gaston, Oostvleteren. 5. Top Roger, Proven. 6 Feryn Georges, Proven. 7. Top Roger, Proven. j 8. Debyser Karei, Stavele. 9. Pauwelyn Gaston. Oostvleteren. 10. Vandenbussche Frans, Haringe. 2® REEKS. Stierkalveren geboren van 1 Juli tot 31 December 1948. 1. Sohier Achiel, Poperinge. 2. Lebbe Gerard, Poperinge. Lebbe Valeer, Proven. j 4. Ollevier Adhemar, Watou. j 5. Pauwelyn Georges, Oostvleteren. 6. Lebbe Valeer, Proven. 7. Vandenberghe Maurice. Poperinge, 8 Vandenbussche Frans, Haringe. 9 Gornette Julien, Krombeke. 10. Lebbe Valeer, Proven. 11. Rosseeuw Remi, Poperinge. 12. Vandenbussche Frans, Haringe'. 13 Pauwelyn Georges, Oostvleteren. 14. Lebbe Valeer, Proven. 3® REEKS. Stieren geb. v. 1 Jan. tot 30 Juni 1913. 1. Syndicaat Proven. 2. Pauwelyn Gaston en Georges, Oost vleteren. 4® REEKS. Stieren geb. v. 1 Juli tot 31 Dec. 19i7. 1. Lebbe Valeer, Proven. 2. Syndicaat Poperinge. 3. Syndicaat Stavele. 4 Syndicaat Watou St Jan. b Syndicaat Westvleteren. C. Neuville René, Beveren. 5» REEKS. Stieren geboren van 1 Juli 1940 tot 30 Juni 1917. 1. &eys Achiel, Haringe. 2. Stierensyndicaat Proven. 3. Van Cayseele Maurice. Poperinge. 4. Syndicaat Watou St Jan. f\ Syndicaat Roesbrugge. 6. Igodt Georges, Watou. 6® REEKS. Stieren geboren voor 1 Juli 1940. 1. Vandenbussche Frans, Haringe. 2. Ameloot Georges, Oostvleteren. 3. Butaye Firmin, Stavele. 7® REEKS. Vaarzekalveren geb. vanaf ,ad 1948. 1. Deschuytter Daniël, Roesbrugge. 2. Pauwelyn Georges, Oostvleteren. 3 Vandenbussche Frans, Haringe. 4. Quaghebeur Georges, Krombeke. 5 Quaghebeur Georges, Krombeke. 6. Vandenbussche Frans, Haringe. 7. Vandenbussche Frans, Haringe. 8. Top Roger, Proven. P. Top Roger, Proven. 10. Pauwelyn Georges, Oostvleteren. 8® REEKS. Vaarzen geb. v. 1 Jan. tot 30 Juni 1918 1. Liefooghe Georges, Proven. Laseure Daniël, Haringe. 3. Mahieu Jerome. Poperinge. 4. Marent Omer, Beveren. 5. Vandeputte An toon, Roesbrugge. 9® REEKS. Vaarzen geb. v. 1 Juli tot 31 Dec. 1947 1 Leys Achiel, Haringe. 2. Demaeght August, Watou 3. Lebbe Gerard, Poperinge. 4. Vandenbussche Frans. Haringe- 5. Vandenbussche Max, Haringe. 6. Vandroemme Roger, Watou. 7. Vandeputte Cyriel, Stavele. 8. Vandenbussche Frans, Haringe. 9. Vandenbussche Max, Haringe. 10. Vandenbussche rFans, Haringe. 11. Pauwelyn Gaston, Oostvleteren, L/. Pinson Prosper, Poperinge. 13 Pauwelyn Georges, Oostvleteren. 14. Pauwelyn Georges, Oostvleteren. 10® REEKS. Vaarzen geb. v. 1 Jan. tot 30 Juni 1947 1. Top Roger, Proven. 2. Liefooghe Georges, Proven. 3. Lebbe Gerard, Poperinge. 4. Vandenbussche Max, Haringe. 5. Quaghebeur Georges, Krombeke, 6. Vandaele Michel, Haringe. 7. Thore Maurice, Watou. 8. Vandenbussche Max, Haringe, S Top Roger. Proven. 10. Vanexem Daniël, Haringe. 11. Vanexem Daniël, Haringe. 12. Vanexem Daniël, Haringe. 11® REEKS. Vaarzen geb. v. 1 Juli tot 31 Dtc. 1946 1. Neuville Valeer, Proven. 2. Marent Omer, Beveren. 3. Plancke Camiel, Watou. 4 Plancke Camiel, Watou. 5. Plancke Camiel, Watou. 6. Pauwelyn Gaston, Oostvleteren, 7 Leys Achiel, Haringe. 8 Deheegher Gaston. Watou. 9. Feryn Georges, Proven. 10. Igodt Gaston, Watou. 11. Igodt Georges, Watou. 12® REEKS. Vaarzen geboren van 1 Juli 1945 tot 30 Juni 1946. 1. Pauwelyn Georges. Oostvleteren. 2. Lebbe Valeer, Proven. 3 Pauwelyn Georges, Oostvleteren. 4 Deheegher Gery, Roesbrugge. 5. Feryn Georges, Proven. 6. Mahieu Jerome, Poperinge. 13® REEKS. Volledig gekontroleerde melkkoeien. 1. Lebbe Valeer, Proven. 2. Lebbe Valeer, Proven. 3. Pauwelyn Gaston, Oostvleteren. 4 Lebbe Valeer, Proven. 5. Pauwelyn Georges, Oostvleteren. 6. Pauwelyn Georges, Oostvleteren. 7. Vandenbussche Frans, Haringe. 8. Pauwelyn Gaston, Oostvleteren. 9 Lebbe Valeer, Proven. 30. Vandenbussche Frans, Haringe. li. Vandenbussche Frans. Haringe. Loten Stieren. Stier gevolgd door 5 afstammelingen. 1. Vandenbussche Frans, Haringe. 2. Vandenbussche Frans, Ilaringe. 3. Vandenbussche Frans, Haringe. 4. Vandenbussche Frans, Haringe. Vrouwelijk dier gevolgd door 2 afstam^ melingen. 1. Lebbe Valeer, Proven. 2 Pauwelyn Georges, Oostvleteren. Pauwelyn Georges, Oostvleteren. isasnaaBiiaflaanaQiiBaiBBiE^iS INWONER VAN ZOUTENAAIE TOT PRIESTER GEWIJD Het kleinste dorpje van België (39 inwoners) kent dit jaar liet geluk een inwoner tót priester te zien wijden. Het is E. H. Michel Louwagie, die op 11 Juni de H. Priesterwwijding ont vangt te Brugge. Hij zal zijn plechti ge eremis opdragen in de parochiekerk Studie van den Notaris RAVESCHOT te MEENEN. MAANDAG 13 JUNI 1949, om 5 uur ter herberg In de Rote* rijWervikstraat 100, te Meenen, OVERSLAG van: Een WOONHUIS m.et inrijpoort Wervikstraat 88, te MEENEN groot 1 a. 16 ca. - Vrij van gebruito Voor het bezichtigen zich wenden, van St. Jan De Doper te Eggewaarts- ter studie van den werkenden Notaris kapelle op 21 Juli. I ingesteld: 70.000 ff. U92

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1949 | | pagina 5