I 0 m HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 9 Juli 1949. BIz. tjj fo V abeele RENINGELST WATOU WESTOUTER ROESBRUGGE-HARINGE BEVEREN a.d. IJZER OOSTVLETEREN WORSTEN ELVERDINGE BOEZINGE ZUIDSCHOTE LANGEMARK DIKKEBUSCH ZONNEBEKE KEMMEL WI.TTSCHATF. UIT IEPER «HET LINNENHUIS» C- Van «Ja Wi'L.Grillet GROTE BRAND TE IEPER Zelfwasserij Sneeuwwitje gaat in de vlammen op. STAD IEPER (JPOTE PRf ICIfAMp VOOR PAAROFN VAN 'T ZWAAR TREKRAS OP ZONDAG 24 JULI 1949 te 13 u. stipt, GROTE INTERNATIONALE BOKSMEETING TE IEPER OP ZONDAG 17 JULI DINSDAG 12 JULI 1949 17, Grote Markt, IEPER. MEVROUW! 'TEINTURERIE de Ia POSTE' uit IEPER, Mevr. Gérard Vandenbussche Veurnestraat 21, Elverdinpe. üüiHügi ROUV/BERICHTEN ROUWBEDANKINGEN MEENENS PILOOT TRAGISCH OM HET LFVFN GEKOME* RIT VLIEGTUIG ONGEVAL, MARTIN Ch., 11, St Niklaasstraat, leper. i (c-2182) Een schoon en goedgelegen WOONHUIS met HOF GEEN DOOFHEID MEER! Even als goed zien is GOED HOREN noodzakelijk! Stuersstraat 27, IEPER. mmm m «■r.» )BftJ\iL'«WJüLARflWWWVLX»-^^«rWliWWWUWVVtrtA.'U*^i» T'ü. 2 fc& Auto door Barreel. Aan het tolbureel werd op Woens dagmorgen, rond 9.30 u., het barreel doorgereden door een auto. Een ar beider die werkzaam was aan het barreel werd gewond aan het hoofd De Rijkswacht stelde proces-verbaal op ten laste van de autovoerder. Examen. Wij vernamen met genoegen dat Jvffr. Nelly Elslander, dochter van Hr en Vr. Albert Elslander-Verlet, uit Proven, haar uitgangsexamen aflegde net grote onderscheiding, aari het Pensionaat der Eerw. Zusters Bene- d.etinessen te Poperinge. Hartelijk proficiat. OUDERS! Voor de toekomst van uw jongen: een oplossing! Sint Jozefs Vrije Beroepsschool te IEPER. Inter naat - Externaat. DagleergangenHoutbewerking - Metaalbewerking - Electriciteit - Snit en Confectie. Avondleergangen: Draaien. Lassen, Houtsnijwerk, Comp tabiliteit. Inschrijvingen en inlichtingen: St. Jacobsstraat, 5, te leper, elke Zater dag- en Zondagvoormiddag, van 9 tot 12 uur. (c-2190) Duivenrubriek. Uitslag Arras: 1. Loones Henri; 2. Vanhee Georges; 3. Beddeleem Geor ges: 4. Vallaey Pascal; 5. Goudeseune Valere. Uitslag Breteuil: 1. Leroy Joseph, Eoesbrugge; 2. Dambre Paul, Rarin- ge; 3. Dambre Paul; 4. Thorez Mau rice: 5. Rouseré Adrienne. Algemene rangschikking: 1. De- sehrevel Karei, 663 p.: 2. Dambre Paul, 609 p.; 3. Maerten Joseph, 586 p.; 4. Neudt Marcel, 531 p.; 5. Deman Maurice. 509 p.: 6. France Gaston, 490 p.; 7. Van Eecke Albert, 457 p.: 8. Corteel Albert, 452 p.; 9. Decalf Prudent, 422 p.; 10. Barzeele Albert, 416 p. Met Ste Cecilia» naar leper. Zondag voldeden we aan de vriende lijke aanvraag van leper St Pieter en or.ze fanfare trok op om de kermis feesten te helpen opluisteren. Dit uit v ederdienst om hun bezoek met de reus bij onze ballonwedstrijd op Wa- tcukermis. Het onthaal was royaal en gulhartig. Zoals voorzien, genoten wij tr van een uiterst aangename namid dag. We danken het bestuur der feesten om hun vriendelijkheid en hopen dat de banden tussen de twee narochies steeds sterker en sterker zullen wor den en we verder op wederzijdse vriendschap en hulp mogen rekenen, leve Sint Pieters! Soortoefening met ongelukkige afloop. Maandagmiddag, omstreeks 12.30 u.. waren enige jonge soortenthousiasten aan 't koersen. De bengels reden de Poperingestraat langs en terug langs de Nieuwstraat. Aan de draai der Nienwstraat en eerstgenoemde kon K. D. zijn draai niet maken en kwam door overdreven snelheid in de uit stalling van G. Veyer terecht. Ziin makkers snelden toe en nieuws gierigen kwamen ter nlaats. De jon gen bleek zeer ernstig gewond aan hoofd, handen en armen. De glns- seherven hadden hem de linkernols- s'agader doorgesneden. Medische hulp bleek noodzakelijk. Dr. Boedts dien de hem de eerste zorgen toe en voer de de onvoorzichtige knaap naar huis. Het overvloedig bloedverlies heeft hem zeer uitgeput. Deze spijtige gebeur tenis zal misschien velen tot les strekken en aan sommige ouders de ogen onenen. Hittegolf... Ziektegolf voor de hoenders. Seffens POEIER 4200 om te voorkomen en te genezen. MARVOL tegen snot. In alle Apotheken. (2236) Bedevaart naar O. L. Vrouw van Sint Jan te Poperinge. D» oude traditie getrouw, trokken de Watounaars Dinsdag laatst op be devaart naar het genadeoord van O. L. Vrouw van Sint Jan te Pope ringe. Een speciale tram, of juister gozegd een bijzondere autobus, welke de medereizigers ter plaats liet staan, vertrok te 8 uur. Veel volk was er om zeggens niet. maar zeer generst waren ze heel zeker wel. In een woord, 't geleek heel goed op armoede zaaien. Daarom ook dat heel wat Watounaren van de reis hebben afgezien. Toch reen nlaats, of zo ge er op geraakte, generst om er ziek van te worden. Inderdaad, een prachtig werk, dat afschaffen der trams, en zo comfor tabel! 7... Onze Gemeenteschool. De herstellingswerken aan de ge meenteschool zijn deze week ingezet. I"dereen is daar niterst tevreden om. De hogere besturen, welke deze zo no- difp zaak zolang aan de kant schoven hebben eindeliik toelating gegeven tot hrt aanvangen. Nu zullen onze kin deren ten minste bij regenweder bui ten kunnen komen en onder het spe- 1( n zal er ook minder gevaar voor on gr'nltken bestaan. Zomerfestival op 24 Juli aanstaande. Iedereen las reeds de grote nlak- brioven over het aanstaarde zomer festival. Zondag aanstaande zullen de lief hebbers ran dergelijke feesten bet Vflledii» programma in «Het Weke lijks Nieuws» kunnen lezen. De orde van de stoet, de doortocht ervan, de orde van de concerten met nummers van de kiosken, enz... Iedereen vrage dus «Het Wekeliiks Nieuws» bij onze plaatselijke verko per. Iedereen houde Zondag 24 Juli vrij. Iedereen weze op deze datum te Watou. Daar zal aangenaam verzet zijn. kunst en veel volk. Vergeet niet 24 Juli. Zondag 10 Juli. De crote dag voor de winnaars in de ballonwedstrijd. Stint te 11 uur prijsuitdeling bij Henri Loones. Pas op! Slechts één dag. OUDERS! Voor de toekomst van uw jongen: een oplossing! Sint Jozefs Vrije Beroepsschool te IEPER. Inter naat - Externaat. Dagleergangen: Houtbewerking - Metaalbewerking - Electriciteit - Snit en Confectie. Avondleergangen: Draaien, Lassen, Houtsnijwerk, Comp tabiliteit. Inschrijvingen en inlichtingen: St. Jacobsstraat, 5, te leper, elke Zater dag- en Zondagvoormiddag, van 9 tot 12 uur. (c-2190) De Harmonie aan de eer. Het zal de buitenstaanders wel ver wonderd hebben, toen zo Maandag 11. door Roesbrugge trokken, dat alle hui zen bevlagd waren, en dit niet zonder reden, want de Harmonie had Zondag te Dendermonde een flinke prestatie geleverd. En het lijkt niet overdreven te spre ken van een prestatie. Dat was iets w&ar zelfs de muzikanten zich niet asn verwacht hadden. Toen de Heren Juryleden van de grote muziekwedstrijd voor Harmonies en Fanfaren, ingericht te Dender monde, Zondagavond de einduitslag hekend maakten, bleek het dat de Harmonie L'Union van Roesbrugge de eerste was geklasseerd in de twee de afdeling. En onze mannen, die slechts hoopten een der ereplaatsen te bekomen in derde afdeling... was me dat een verrassing en een vreugde. De wedstrijd liep over uitvoering van twee marschcn, een verplichtend opgelegd door de inrichters en een noar vrije keuze. Als verplichte marsch moest worden uitgevoerd «Dmder- lr.nden de vrije keuze viel op «Marsch der Pompiers», beide werken van de alom gekende Heer De Hau- Wcre, oud-bestuurder van een onzer beste legermuzieken. Het getal mede dingende maatschappijen was 19 Het was dus niet te verwonderen dat er gevlagd en gevierd werd en de vreugde algemeen was, als had den al de inwoners er aan medegehol- ptn om de eerste prijs weg te kapen. Maar aan alle eer is ook een last... en thans zullen onze muzikanten te kenkurreren hebben met sterkere maatschappijen en zien hun hoogte- peil te behouden. Maar met een kun dige leider en dank zij de steun van al de ereleden, schrikken z.ij niet te rug voor de volgende herkansing te Oostende in Augustus a.s. De terugreis over Gent. Met de piachtige uitslag op zak en overtevre- den, heeft de maatschappij te Gent halt gemaakt, om aan de Heer cn Me vrouw G. Dehaeck-Delbaere een wel verdiende dankhulde te brengen. Gans de Hoogpoort stond in rep en roer; de kolonie van Gentse Roesbrug- genaars was eveneens uitgenodigd ge worden om aan de ontvangst van onze maatschappij deel te nemen. Na overhandiging van de bloemen aan Mevr. Dehaeck, gaf de muziek een serenade ten beste, die door de aan wezige supporteressen en supporters ten zeerste op prijs gesteld werd. De ontvangst welke de muzikanten t« beurt viel, was waarlijk schitte rend. De hartelijkheid waarmee ze ginder bejegend werden, zal ben steeds een dankbare herinnering blij ven, omdat het een niet alledaags ge beuren is, dat oud-Roeshruggonaars, die sinds lange tijd te Gent wonen, de muziekmaatschappij zo diep gene gen ziin. De Commissie en de Muzikanten be danken dan ook, langs deze weg. hun vriendelijke gastheren. Viering. Maandagavond dan, te 20 tiur, verzamelden de muzikanten om hun eerste prijs te vieren. Ze brachten een huideserenade en overhandigden bloemen aan hun Ere voorzitter Heer Notaris Deeren en bun Voorzitter Heer Fernand Feys. De bloemen werden neergelegd aan het gedenkteken der gesneuvelden en cp het graf van hun betreurde muziek- p" akkers. Het défilé door het bevlagde dorp. waar ze veel bijval genoten, besloot tie schone feestviering. Naar Antwerpen. Op Dinsdag 19 Juli organiseert de plaatselijke Boerïnnengilde een auto- carreis naar Antwerpen. Ononthoud aan het Heiligdom der II. Godelieve te Gistel, verder langs Brugge en Gent naar Antwerpen. Terugreis over Brussel, Ninovc, Oudenaarde, lener. Gelieve zo snoedig mogelijk in te schrijven in Haringe, bij Mevr. Aer- nout-Desehrevel: in Roesbrugge bij de schriifster der Boerinnengilde. Trijs 100 fr. Veïokoers wijk Molenwal Od Kenniszondag 17 Juli a.s.: Grote veïokoers voor alle beginnelingen (oud-juniors uitgesloten); 1.500 fr. prijzen en premiën (een bijzondere premie van 100 fr. aan de eerst aan komende Roesbrugge-Haringenaar). 60 km. goede baan. Inschrijving ter herberg «De Tram», bij Hector Ceenaeme. vanaf 15.30 uur. Vertrek te 16 uur, bij Henri Verhille. Aankomst bij Hector Ceenaeme. Prijs uitdeling bfj H. Verhille. Serenade. Maandagavond werd een welver diende hulde gebracht door de Har monie van Roesbrugge aan hun vonr- z'tter de Heer Burgemeester Fevs. Dit ter oorzaak dat de muziekmij van Roesbrugge, waarin ook tal van B»- vcrennaars spelend lid zijn. Zondag 11. te Dendermonde de eerste nlaats heeft veroverd in de tweede afdeling (mar- schenwedstriid voor Harmonies en fanfaren). Het was dientengevolge rassend dat de muzikanten hun Voor zitter een warme hulde toebrachten. Boerinnengilde. Zondag 10 Juli te 2.30 u. vergade ring" in de Zustersschool. Benevens een geestelijk woordje, van de Eerw. Heer Proost staat een. voordracht op de dagorde door Heer Denirois. On derwerp zeer actueel: «Tuinbouw en nut en gebruik van D.D.T. noeder in huishouden en bedrijf». Verders aller hande mededelingen, ontsnannings- nummert.jes en tombola. Alle leden worden er verwacht. Duivengilde Onder Ons Uitslagen Breteuil op 3 Juli. 91 dui ven: 1. Decroo Lucien; 2. Decroo Mau rice; 3. Pittillion Jos.; 4. Quaclaeys L-ciert; 5. Gombeir Gérard: 6. Rem- merie Geo; 7. Rubrecht Cam.: 8. De croo Daniel; 9. Logie Jerome; 10. Claevs Georges. Uitslag Arras (iongen) on 3 Juli, 107 duiven: 1. Deloz Camiel; 2. id.; 3 Remmerie Georges; 4. Vaneenae- me Maurice; 5. Devreker Geo; 6. Van- scvenant Achiel; 7. Dehaeck Michel; 8 Devreker Georges; 9. Rubrecht Cam.; 10. Vaneenaeme Maurice. Naar Antwerpen. Op Zondag 10 Juli reist onze mu ziekmaatschappij naar Antwerpen. Te 4.15 u. is er een mis voor de reizigers en te 5 u. stipt zullen de autobussen vertrekken op de Marktplaats. Van 10 tot 11 u. geeft onze maatschappij een concert op de kiosk van de Groen plaats te Antwerpen. Terugreis uit Antwerpen te 20 u. Openbare boekerij. On Zondag 10 Juli znl de openbare Pe.ekerij gesloten ziin. Er zullen even wel boeken uitgeleend worden on Maandag 11 Juli van 13 tot 15 u. in de namiddag. Duivennieuws. Middenbondbij A. Alleman. Prijsvlucht uit Breteuil, 219 duiven: 1. en 2. Dekeyzer Maurice, Pollinkho- ve3. en 4. Alleman Arthur, Oostvl.; 5 Neudt Georges. Pollinkhove; 6. De- cvyoer Jules. Westvleteren; 7. Ver meulen G., Pon.; 8. Neudt Genres, Pollinkhove; 9. Vermeesch W'lv, Po"eringe: 10. Merlevede Oscar Pol linkhove. On Zondag 10 Juli, bonds- vlucht uit Creil. Compensatievergoedingen. Op Dinsdag en Woensdag van 9 tot 12 u. indienen van verklaring tot het bekomen van compensatievergoedin- gen voor de periode van Januari tot Juni 1949. De categoriën rechthebbenden zijn vermeld on de aanplakbrieven aan het gemeentehuis. De grensarbeiders gelieven bijtijds te zorgen voor een bewijs af te leve ren door de patroon, bewijs bevesti gende dat zij in de loon van bedoelde periode werden tewerkgesteld. OUDERS! Voor de toekomst van uw jongen: een oplossing! Sint Jozefs Vrije Beroepsschool te IEPER. Inter naat - Externaat. Dagleergangen: Houtbewerking - Metaalbewerking - Electriciteit - Snit en Confectie. Avondleergangen: Draaien. Lassen, Houtsnijwerk, Comp tabiliteit. Inschrijvingen en inlichtingen; St. Jacobsstraat, 5. te leper, elke Zater dag- en Zondagvoormiddag;, van 9 tot 12 uur. (c-2190) Burgerstand. Geboorten. Willy Geldof, z. v. Gaston en Simonne Gheeraert. Wil- fried Bertier, z. v. Daniël en Maria Dopuydt. Werner Desmaels. z. v. Lncien en Maria Garrein. Inerid Bafcop, d. v. Origène en Gafcriëlle Cardoer. Huwelijk. .Tulien Oreel. te Pope ringe. en Maria Chnrlet, te Elverdinge. Overlijdens. Guido Dereedt. z. v. Miehei en wijlen Irma Demuys 5 m. Raymonda Vermeulen. 7 jaar Compensatlevergcdlng. De rechthebbenden kunnen Maan dag IX Juli de vereiste formulieren afhalen op het gemeentehuis. De laatste kermisfeest©!'ikheden. 1. Schieting aan de liggende pers Bij Maurice Lowagie: (41 schutters):, Hoogvogel: Decreus Georges, Pone- rtnge; 1" zijvogel: Bertier Cyriel, I Vlamertinge; 2" zijvogel: Bepuydt Al bert; 1* kalle: Depuydt Albert; 2" kal le- Laurens Henri, Boezinge. Scho ten de kleine vogels: Lenoir Maurice, Langemark (2); Decreus Georges. Po- rcringe (2); Lowagie André (1); Co- vemaer.ker Albert (1), Desmet Con stant. Boezinge (1): Vanlimburg Mau rice, loper (1); Debruyne Gyriel Vla- mertince (1) en Tavernier Pierre, lener (1). 2. Biljartwedstrijd bij Achiel Jacob: 1. Georges Dehem en Vierstraete Os ei r: 2. Daniël Ampe en Raeckleboom Michel; 3. Marican Julien en Verack Michel: 4. Fertin Richard en Beullens Jacques. De beker voor de hoogste se rie we-d gewonnen door Abel Deloffer. 8. Vinkenzangwedstrijd bi.i Kamiel Deberdt: 1. Ilemerick Martin, Mer- k-m (378): 2. Notebaert Reré (283): 3. Seys Maurice. Boezinge (275); 4. Dewachter Cvriel, Woesten (?«5); 5. Deconynck Felicien, lener (2251; 6. Degraeve Henri, Langemark (222): 7. Maes Alfons, Boezinge (206); 8. Scho rtel André, Woesten (174); 9. Buy- taert Maurice, Vlamertinge (101): 10. Deionghe Stanislas, Sint-Jan-bij-Ieper (.154). 4. Trabolling bij André Cornette: I. Soenen Gelest, Berkaert Omcr en P<rtier André; 2. Bertier Isidoor, Coe- ne Achiel en Blanck'.ert Rover; 3. Vtrmeulen Albert, Lowagie Willem en Coene Richard; 4. Ilaelewijn Leon, Serlein Pierre en Goudezeme; 5 T-ob- bedeye Julien. Seys Achille en Seys Gaston; 6. Indevuyst Cyriel, Seys Je- rome en Debeer André; 7. Schoreel Achille, Bollaert Omer en Vermeulen Robert; 8. Dewachter Cyriel, Schoreel Ardré en Boessaert Antoon. 5.' Kermisduivenvlucht bij Agnès Theirssen: 1) Oude. uit Arras: 1. Benauwt Al- bert; 2. Golpaert Antoon; 3. Ver- nieersch Willy; 4. Six Joseph; 5 T'ah- glie Leon: 6. Pauwels Leon: 7. Be nauwt Albert; 8. Laseure Urbain: 9. Claeys Georges; 10. Vermeorsch W. 2) Jonge, uit Arras: 1. Maerten Ju les; 2. Soenen Célest; 3. Maerten Ju les; 4. Dessin Gerard. Merkem; 5. Vanrobaeys Maurice, Vlamertinge; 6. Siragier Michel; 7. Lobelle August, Zuidschote: 8. Indervuvst Camille: 9 Nuyttens Gerard; 10. Maerten Jules 6. Kermisduivenvlucht bij Maurice I.owagie. Uit Le Tonauet: 1. Van- er.gelandt Maurice: 2. Idem; 3. Lown g;e André: 4. Maerten Jules; 5. Theirssen Marcel: 6. Gill-'oen Gebr.; 7. Lowagie Andre; 8. Billiet Firmin; 9 Lobelle August: 10. Conpenolle L. 7. KoningsschietingIn de korings- schieting, die doorginc onder al de schutters der plaatselijke Sint Sebas- tiaansgilde. haalde Maurice Lowagie V).urn ©straat, de haogvogel neer en behaalde aldus de titel van Koning vcor het jaar 1949. Proficiat! Erg gewond. Tijdens de kermisdagen werd De- bceuf G., in het naar huis keren van do kermis, langs de Boezingestraat, nabij de hosftede van Pr. Str., n-'Uge reden door een personenwagen. Wanr- schijnP-'k moet de bestuurder van het voertuig uitgestapt zijn om de a.an- geredene wat meer langs de graskant te trekken. In allo geval zette hii toen zijn weg verder. Even later kwam een tweede personenwagen langs daar voor bij. De gekwetste werd opgemerkt, op genomen en aanstonds na:' het Onze I.'ove Vrouwhospitaal te leper over gebracht. Laatste ke-misfeesteliikheden. Met een trabolling bii Célest Soe nen, op Zondag 10 Juli. worden de kermisfeestelijkheden gesloten. Plechtige professie. We vernemen dat op Zaterdag 2 Ju li 11. E. P. De Cat. in de Sint Sixtus- abdij te Westvleteren, plechtig ge profest werd als Pater-Traunist. Aan hem en zijn achtbare familie onze beste gelukwensen. F.aHonwedstriid. Reeds een twintigtal kaartjes zijn terug, waarvan het Verste tot nu toe terugkwam uit Lambersart, (frank rijk). Er is nog kans tot 20 Juli. En de rangschikking kan nog vele schom melingen ondergaan! Uitreiking van eretekens en grootse hulde aan de moeders. Voor de eerste maal zijn bijzondere eremedailles aan moeders van tien of rneer kinderen uitgereikt on de land dag te Heist- aan-Zee, welke door tien duizenden leden van de bond der Kroostrijke Gezinnen werd bijgewoond. Vlamertinge bleef niet ten achter en kwam aan de eer met twee onzer moe ders: Vr. Wed. Vanrobaeys Henri, Cannaert Louise en Vr. Wed. Vande lanote Emiel, Logie Emma, welke door de zorgen van de nlaatselijke bond .daarheen werden gebracht om onder het getal der 350 Vlaamse moeders hun onderscheiding in ontvangst te nemen. Het was een ordevolle en ont roerende plechtigheid die de aanwezi ge leden zo een deugd beeft gedaan en hen zekerlijk zal bijblijven. Aan beide moeders en familie onze hartelijkste gelukwensen voor deze welverdiende onderscheiding en nog yple jaren! Davidsfonds. On Zondag 17 Juli wordt een twee de reis Jngericht naar Caveux. om de genen welke on 3 Juli niet mee kon den de gelegenheid tn geven dit kust stadje te bezoeken. Wie me» wil, geve zijn naam on bii Meester Duran. Le den 130 fr. Niet-leden 145 fr. Het uur van vertrek zal later bekend gemaakt worden. Proficiat. Onze brandweer wist zich op de pomnierfeesten te Kuurne te onder scheiden door haar kranig en snel on treden in de reddings- en hlusocfenin- gon. Onze nomoiers mochten dan ook als onderscheiding een nrachtbeker in, ontvangst nemen en eindigden on am nesties 10 punten van de eerst ge klasseerde. Tentoonstelling. Zondag 10 en Maandag 11 Juli a.s. van 8 tot 12 u. en van 14 tot 19 u. zijn de lokalen der aangenomen meisjesschool op de dorpplaats en de Brandhoek toegankelijk tot het be zichtigen van het werk der leerk'ngen. Ouders en belangstellenden worden dan ook vriendciiik uitgenodigd naar deze tentoonstelling te komen zien en aldus het werk van hun kinderen en b.c.t initiatief der meesteressen te waarderen en hoog op prijs te stellen. Duiven. Creil: 1. Billiet O.; 2. Deley G.; 3. Valcke A.; 4. Wybo A.; 5. Debraban- dere A. Arras (jongen): 1. Depoorter J.; 2. Valcke C.: 3. Deweerdt; 4. Delrycke A.: 5. Parrein M. Arras (oude): 1. Devos J.: 2. De- srhenner: 3. Delboo; 4. Logie J.; 5. Valcke A. Zondag a.s. Donrdan en Breteuil, oude en jonge afzonderlijk. Bond der Kroostrijke Gezinnen. Aan drie onzer moeders, dio min stens 10 kinderen -hebben gehad, werd er van wegens de Bond der Kr. Gez. oen zilveren ereteken toegekend. Dit werd te Heist-aan-Zee plechtig op de borst gespeld van Vrouw Marie Loo- sc-Hollet en Vrouw Emma Pierlot-De- graeve. Vrouw Wed. Marie Desot-Er- wink was belet aan de plechtigheid deel te nemen; spijtig dat ook de an dere moeders met minstens 10 kin deren op onze gemeente bij de gede coreerden niet zijn. Davidsfonds. Onze plaatselijke afdeling viert de Vlaamse Hoogdag van 11 Juli op Maandag a.s. met een Solemn. Mis te 7 u. Ze hoopt dat haar leden zullen bevlaggen en talrijk in de H. Mis aan wezig zijn. O. L. Vrouw mogen we zeker wel bedanken voor al wat ze deed en doet voor het Vlaamse volk, en tevens haar hulp afsmeken voor de toekomst. Examens. Zijn geslaagd In hun proef van: Noten- en -Pianoleer: Marie-Thérë- se Vandenbranden, diploma met de grootste onderscheiding aan de mu ziekschool te leper. Ampe Henri en Etienne (oud-leer lingen der jongensschool), derde en eerste jaar voor Geneesheer met vol doening en onderscheiding, aan de Loivense Hogeschool. Jeanne Gillebert en Elisabeth Pierlot, in naald- en confectieleer met onderscheiding, aan het Gesticht der K Familie te leper. Proficiat! Werk van de Akker, Zondag 10 Juni, te 18 uur, algemene vergadering bij ons lid H. Bossaert, In 't Vosje Op de dagorde vinden we: Verslag: Voordracht door Meester Demonie Marcel, van Langemark; Mededelin gen; HofprijskampenAanbrengsten. En om te eindigen een prijsbolling door de tuin voor de aanwezige leden. Meer dan 300 fr. nrijzen. We rekenen op een talrijke op komst. Harmonie Ste Cecilia. De muziekmaatschappij floreert. Niettegenstaande het Zomer is, wor den de herhalingen druk bijgewoond, aldus zijn zij een aangename verpo zing, midden het werk van de week. Veel werk is er op de plank voor de maand Juli. Op Zondag 10 Juli gaan we onze dorpsgenote, juffrouw Anne-Marie Kerckhof gelukwensen om haar prach tige eerste prijs voor viool, behaald aan het conservatorium te Geilt. Op 11 Juli vieren we 't Gulden Sporenfeest. Op 17 Juli gaan we de Hagebos-Ker- mis ^opluisteren. Op 21 Juli vieren we 't Nationaal feest, en op Zondagen 24 en 1 Juli spelen we op de Vlaamse Kermis in de Tap. OUDERS! Voor de toekomst van uw jongen: een oplossing! Sint Jozefs Vrije Beroepsschool te IEPER. Inter naat - Externaat. Dagleergangen: Houtbewerking - Metaalbewerking - Electriciteit - Snit en Confectie. Avondleergangen: Draaien, Lassen, Houtsnijwerk, Comp tabiliteit Inschrijvingen en inlichtingen: St. Jacobsstraat, 5, te leper, elke Zater dag- en Zondag-voormiddag, van 9 tot 12 uur. (c-2190) Burgerstand .Tuni 1949. Geboorten. Dieryckx Elza, d. v. André en Schoutteten Germaine. Le roy Jacqueline, d. v. Robert en Van- eislande Cecilia. Bonduel Roza, d.v. Camiel en Versyck Maria, Geluveld. I'urggraeve Etienne, z. v. Michél en Dejonghe Martha. Slosse Lydia d. v. André en De Baene Jeanne. Brug ge. Deleye Johny, z. v. Emilus en Vanneste Josepha. Huwelijken. Bartier Remi. me taalbewerker, te Vlamertinge, en Vvn- cke Marguerite, meid. te Zonnebeke. Mernout André, schilder, te Moor slede, en Deraedt Raymonde. fabriek werkster, te Zonnebeke. Maes .Te- r'me, fabriekw., en Castrique Simon ne. striikster, beide te Zonnebeke. Overlijdens. Goppin Elisa, eohtg. T.eperck Camille. 61 i. Lenercq Hen- ricus, 82 j., wed. Borteel Flavie. Compensatie. Degenen die recht hebben op com pensatievergoeding voor Januari-Juni dienen deze week een aanvraag te doen op het gemeentehuis. Gevallen. Zondag laatst tijdens de volkstoe loop naar de berg, viel een vrouw uit Roeselare zo erg, dat ze een diene vyende bekwam aan de knie en onder bet oog. Dr Harmuseau diende haar de nodige zorgen toe. Snort. Onze Bert hnlde Zondag laatstleden eerste over de meet te Zillebeke-Hoge en Maandag werd hii te leper geklopt ir; de sprint door ziin eeuwige rivaal Noyelle. Leon Six behaalde te lener een mooie vierde plaats bij dé lief hebbers. Als 't geluk maar met hem ware 1 Naklank van de reis der Muziekmij naar Parijs. Deze reis was een succes. Reeds t.e 6 u. 's morgens stond de groep aan de basiliek van Montmartre. Daar werd te 6,30 u. de H. Mis bijgewoond en onze André had de eer de mis te dienen. Dank zij de wijze leiding van de gids en van ónze ervaren chauffeur Cyriel, verliep het bezoek aan de grootstad zo vlo't mogelijk, 's Namid dags werd een bezoek afgelegd aan het naleis van Versailles. Het bewonderen der merkwaardigheden van dit groots kasteel, dat de roem en luister der Franse koningen verbergt en het bij wonen der Grandes eaux besloten deze prachtige namiddag. De t.eru reis langs de autostrade van St Cloud- St Denis bracht ons aiover Amiens te rug naar onze Kemmelberg. Dit be zoek aan de lichtstad zal bii de deel nemers een diene indruk laten. Inrich tors en uitbaters van die stoutmoe dige reis dienen van harte gefelici tf.erd om hun toewiiding en puik ge lukte uitvoering. Mochten we in de toekomst nog genieten van soortgelij ks reizen tot ruime voldoening voor degenen die er gaarne bij ziin! Examenuitslag. Dhr Wilfried Turck, student aan de Hogere Technische school te Oosten de, slaagde met onderscheiding in het examen van bet 1" laar hoger tech nisch onderwijs, afdeling werktuig kunde. Aan student en ouders: proficiat. De gemeentefeesten. Zondag 10 Juli worden de gemeen tefeesten ingezet met een grote prijs vlucht op Creil en gewestelijke schie ting op de pers in het lokaal Ker- lingaMarkt. Te 15 u.: Groot Ver broederingsfeest met deelneming der muziekverenigingen uit de omliggende gemeenten. Optocht en concerten. Maandag 11 Juli. Te 10 u.: Plechtig jaargetijde voor de overleden paro chianen. Daarna bloemenhulde aan het gedenkteken der gesneuvelden, ge volgd van een Kunstconcert op de kiosk der Dorpplaats, door de gemeen tefanfare- Te 15 u.: Grote Wielerwedstrijd voor Nieuwelingen B.W.B. 8.000 fr. prijzen en talrijke premiën. 's Avonds, optreden van de ballet groep «De Mexikanen uit Meesen. Dinsdag 12 Juli: Volksspelen op de wiik «Oosttaverne». Donderdag 14 Juli: Te 10 u.: Plech tige Zielemis voor de gesneuvelde scldaten der beide wereldoorlogen en de burgerlijke slachtoffers. Vrijdag 15 Juli: Grote Baanbolling. Zaterdag en Zondag, allerlei volks spelen en wedstrijden en de folklorl- srhe begraving van «Het Hespen been Men raadplege verder de plak brieven. Duivensport. «De ZuiderbondPrijsvlucht op Breteuil. Gelost 200 duiven te 7 u. 10 min. 1* duif te 9 u. 4 min. Snelheid 1178 m. 1. Eggermont V.; 2. Desmy- ter V.; 3. Debeuf L.; 4. Bintein M.; 5. Debeuf L.; 6. Eggermont V. Verwondingen. De 46-jarige René Coppieters, mon- tt-erder, wonende te Hollebeke, bij Wijtschate, werkzaam in de S.G.E. te Komen, werd door de meestergast ge last twee arbeiders Algerianen bij te halen om zijn werk mede te helpen verrichten. Een der helde, Hnmidouche Salah, 40 jaar, wonende te Komen, antwoord de hem, geen orders te hebben ont vangen, daar hij geen ploegbaas was. Na een hevige woordenwisseling kwa men zij handgemeen en werd Heer Ccpnieters zwaar aan het hoofd ge kwetst. Hij werd door een plaatselijke geneesheer verzorgd. Rijselstraat 20, IEPER. - Tel. 670. LINGERIE - BONNETERIËN INDEMAILLABLE en BREIGOED. Manshemden en cravatten - Lakens Fluwijnen - Witgoed per meter - Py jamas - Handschoenen - Vrouw- en Manspullovers - Kousen en zokken - Schone keus corsetten en borsthou- ders - Sargiën - Peignoirs - Dames- en Kinderjaquetten - Allerhande on dergoed op maat. Grote keus van kinderconfectiën - costuumtjes - man teltjes en kleedjes. - Artikelen voor zuigelingen. Grote keus van schone schorten. Steeds goede waar en voordelige prijzen. (c-1022) BURGERSTAND van 28 Juni tot 4 Juli 1949. Geboorten. Leroy Rosetta, van Geluveld. Courtens Rita, v. Lan gemark. Lewyllie Marie-José, v. Voormezele. Ververken Freddy, v. Sint-Jan. Anokaert André, v. Lan gemark. Barras Roderic, v. Lan gemark. Meerschaert Charline, v. Bikschote. Victoor Paul, Zonne- bekestw. 249. Durnez Paula, van Zonnebeke. Vermeulen Nelly, van Sint-Jan. Myngheer Dirk, v. Zuid schote. Billiau Jenny, v. Vlamer tinge. Bal Alex, v. Moorslede. Comyn Marie, v. ZiUebeke. Doo- laeghe Anne-Marie, St-Jacotosnieuw- weg 2. Vanlede Cecilia, v. Vla mertinge. Rolly Monique, v. Boe zinge. Overlijdens. Dequccker Nestor, 47 j., handelaar, echtg. v. Benouwt Alice, Statiestraat 22. Depoorter Euphrasia, 74 j., z. b., ongeh., Pope- ringestw. 171. Moerkerke Maria, 61 j., z. b., echtg. Seys Augustus, Zon- nebekestw. 97. Ghyselen Elisabeth, rentenierster, wed. v. Vanwallegihem Cyrille, Rijselstr. 85. Knockaert René, 65 j., dagloner, wed. v. Lippi- nois Hélène, v. Wijtschate. Sin- naeve Maria, 77 j., z. b., echtg v. Van- maeckelbergh Carolus, Poperingestw. Huwelijksbeloften. Vermeersch Jean, autogeleider v. leper, en Mou- risse Simonne, fabriekwerkster van Vlamertinge. Vandenberghe Joris, veearts v. leper, en Leroy Henriette, z. b. v. Boezinge. Werbrouck God fried, notaris v. Dottignies, en Deroo Brigitte, z. b. v. leper. Malfait André, telefoonbediende v. Zillebeke, en Bau Esther, z. b. v. leper. Huwelijken. Verstraete Bruno, handelaar, en Titeka Gilberta, mo- denmaakster, b. v. leper. Claeys Emile, schoenmaker v. Vlamertinge, en Rommens Martha, z. b. v. leper. Baelen Roger, bediende, en Bus- schaert Denlse, z. b, beiden v. Jeper. Peter Grant, hovenier, en Wouts Jacqueline, bediende, b. v. leper. HULDEDAG AAN HET VRIJ, KATHOLIEK ONDERWIJS Zondag a.s., 10 Juli, is het de hoogdag van ons Vrij. Katholiek On derwijs. Deze dag moet en zal voor ons allen een dag zijn van fierheid en vreugde, een dag van dankbaar heid. Op deze dag zullen honderden gezinnen hulde brengen aan diege nen die door hun werken en zwoe gen ons onderwijs tot een hogen bloei gebracht hebben. Door de zorgen heen die het ont vangt, moet het kind in contact ko men met de belangloze liefde van zijn ouders..., in zi.in leraar moet het kind de volledige, schone mens vinden. Iedere opvoeder werkt op de kwekeling door wat hij ate persoon waard is. En waar anders dan in ons Vrij, Katholiek Onderwijs vinden we die mensen, die leraars en lerares sen die hun plicht en taak volkomen begrijpen? Waar anders dan bij ons onderwijs vinden we die opvoeders die werkelijk zwoegen om hun zware verantwoordelijkheid op te wekken tot een heerlijk iets, het ideaal be zitten om de hen toevertrouwde kin deren op te leiden in een echt diepe godsdienstige geest, tot edele en fiere mnsen? De jeugd is waard wat de leiding waard is. Thuis verzorgen de ouders hunnen kinders en leggen de basis van de opvoeding, waarop de leraars en leraressen het kultuurbezit van de gemeenschap opbouwen. We mogen van een jeugdleiding spreken als de opvoedingsinvloed uitgaat van de persoonlijkheid van de opvoeders. We noemen geen lei ders diegenen wier invloed steunt op het feit dat zij bekoorlijk of sym pathiek zijn, maar mensen die door hun persoonlijkheid zorgen voor de karaktervorming van de hen toever trouwden. Ouders, in deze tijden van alge mene verzwakking, van stoffelijke en geestelijke noden, stelt alleen ver trouwen in het Vrij, Katholiek On derwijs. Alleen dit onderwijs steunt op een christelijke grondslag en zal van uw kinderen bekwame en onder legde, flere en edele mensen vormen, mensen gehard en gestaald tegen de zovele moeilijkheden van de wereld. Ouders, alleen het Vrij, Katholiek Onderwijs is uw vertrouwen waardig en zal het steeds waardig blijven. Gaat op Zondag 10 Juli of Maandag 11 Juli naar de Stadsschouwburg en juicht dankbaar ons onderwUs toe. Toont dat alleen dit onderwijs U ver trouwen geeft in de opvoeding van uw kinderen. Programma v»n de Ouderavond der Vriie Katholieke Scholen on Zondag 10 Juli. te 17 n. en Maandag 11 .Tul', te IR u. in de Stadsschouwburg te leper, 1. Openingsmarsch door de Fanfare. 2. Uitvoering van de Nationale Lie deren. 3. De Gypten: vierstemmig gemengd koor. 4. Knapenkoor: koor- en sololiede ren. 5. Een Negerdansje. 6. Een oud Sprookje. 7. Ballade van Heer Halewyn. 8. Als ik groot ben. 9. Oost West Thuis best, 10. Volksmuziek. 11. Het Orgel. 12. Rhythmische oefen'"«en, 13. Koningshulde. Slot Pauslied. N.B. Kinderen niet vergezeld door hun ouders worden niet toege laten. BOTER- EN VEEMARKT Zaterdag 2 Juli werd 1.169 kgr. boter aangebracht, verkocht aan 80 A 90 fr. het kgr. 95 Dieren wer den ter markt gebracht waarvan 90 groot vee en 5 klein vee. ONZE TELEFONEN Hebben we na de bezetting lang moeten sukkelen met telefoonappa raten die t'allenkarbte afgedankt wa ren, thans mogen we ons toch ver wachten aan een begin van verbete ring, daar we bemerkt hebben dat er begonnen werd kabels in de grond te leggen om de afoonné's van daar uit aan te sluiten. Naar we verder vernamen is men zinnens leper een automatische inrichting te geven. Beter laat dan nooit. VEREREMERKINGEN BIJ Besluit van de Prins Regent werden de Heren Onderwijzers Ka miel Deruyter en Arthur Garain, voor meer dan 35 jaar trouwe toe wijding in dienst ,van het onderwijs, verèremerkt met het burgerlijk ere teken 1» klas. De Heer Kamiel Deruyter stond ge durende 43 jaar en de Heer Arthur Garain gedurende 40 jaar in de bres voor de opvoeding van onze jeugd. Aan beide onderwijzers onze harte lijkste gelukwensen. OUD-IEPERLING WORDT PRIESTER GEWIJD Vele onzer stadsgenoten zullen zich nog wel de sympathieke figuur her inneren van de Heer en Mevrouw Maurice Platteeuw-Veys, oud-4>extuu Maur. Platteeuw-Veys, oud-bestuur der van de gas- en electriciteitsmaat- schappij, die destijds in de Lange Meersoh woonde. Hun zoon, de E. H. André Platteeuw, missionaris Oblaat van Maria van het Missiehuis der Paters Oblaten te Gijzegem (Oost- Vlaanderen), zal op 10 Juli door Z. Exc. Bisschop Turquetii, O.M.I., van de ijsvelden bij de Eskimo's, priester gezalfd worden. Hij zal zijn plechtige Eremis opdragen op Zon dag 24 Juli, te 10.30 u., in de paro chiekerk van Gentbrug'ge-Center. Wij wensen de wijdeling een vruchtbaar apostolaat en aan zijn ouders van harte proficiat. AUTO RIJDT DOOR OVERWEG Voerder aan dc dood ontsnapt. Woensdagavond, te 22.10 uur, reed de handelaar Rombout Kamiel, 30 j. oud, wonende Rijselsteenweg 19 te leper, uit de richting van Waasten naar leper toe. Door een tot nog toe niet bepaalde oorzaak beukte hij dooi de barrelen van overweg 81 op de Rijselsteenweg, enkele honderden me ter van zijn woning en bleef daar steken. Daar op hetzelfde ogenblik de trein die Komen met leper ver bindt in aantocht was, trein 8891, liet de overwegwachter niets onver let en sprong met een rode lantaarn op de sporen. De trein kon tijdig stoppen en alzo werd er nog groter onheil voorkomen. De auto werd zwaar beschadigd. SINT VINCENTIUSCOLLEGE Examenuitslagen van oud-leerlingen. J. Snoeck, leper, apothekersexa men, 2' proef, onderscheiding. R. Deleu, Vlamertinge, eerste jaar technisch ingenieur, ondersch. R. Beauprez, Eesen, apothekers examen, 2" proef, op voldoende wijze. H. Hillewaere, Moorslede, kandi- dituur in wijsbegeerte en letteren, voorbereidend tot de rechten, 2" proef, op voldoende wijze. C. Peene, Langemark, kandida tuur in wijsbegeerte en letteren, voor bereidend tot de rechten, 2" proef, op voldoende wijze. J. GiSquière, leper, tweede jaar technisch ingenieur, onderscheiding. P. Gillioen, leper, licentiaat in de handelswetenschappen, laatste proef, onderscheiding. G. Boudry, Voormezele, kandida tuur in de handelswetenschappen, 1° proef, op voldoende wijze. J. Clarebout, Wervik, kandida tuur in de handelswetenschappen, 1- proef, op voldoende wiize. A. Hosten, Moorslede, kandida tuur in de handelswetenschappen, 1" proef, on voldoende wijze. P. Waterblee, leper, kandidatuur in de natuur- en geneeskundige we tenschappen, 1" proef, onderscheiding. H. Cornillie, leper, kandidatuur in de natuur- en geneeskundige we tenschappen, 3" proef, op voldoende wijze. Ph. Coene, Le Bizet, kandidatuur in wiisbegeerte en lettenen, voorbe reidend tot de rechten, 2" proef, op voldoende wiize. Beste gelukwensen. Hogeschool Leuven. Graad van Kandidaat in Natuurlij ke Wetenschappen en Geneeskunde 3" Proef, met grote onderscheiding: Verwilghen Rohert, van leper (thans verblijvend te Brussel). Onze beste gelukwensen. NATIONALE FEESTDAG Op Donderdag 21 Juli wordt de Nationale Feestdag te leper als volgt herdacht: Te 11 uur, in de St-Maartenska- thedraal, plechtig Te Deum. Te 12 uur: Beiaardconcert. Te 14.30 uur: Handbopgschieting gegeven door de maatschappij Wil lem TeilOp het Stadium der Augustinenstraat: Athletiek Feest, in gericht door C.S.Y. Te 20.30 uur, op de Grote Markt Koning Albert: Groot Concert door de Harmonie Ypriana Na het concertVuurwerk. op de open renbaan van de Rijkswacht kazerne, Esnlanadenlein, bij de Statie, onder de bescherming der stad leper en 't Erevoorzittcsehap van Mr Jacques Brupeei de la Warande gaat deze jaar lijkse prijskamp door. 20.000 fr prijzen, 60 eremetalen en 4 bekers, hij iedere prins zal er een airjlc l'iffen gevoed worden. Twee jury's zullen fungeren en in volgende orde de paarden beoordelen: RING Is 1' Gat.: Merrieveulens geb. In 1949. 2* Gat.: Merrieveulens geb. in 1948. 8" Cat.: Merrlën van 2 jaar, kleine maat, minder dan 1,56 m. 4' Cat.: Merriën van 2 jaar, grote maat. meerder dan 1.56 m. 5" Gat.: Merriën van 3 jaar. 6* Gat.: Merriën van 4 jaar en meer, geprimeerd. RING II: 7* Cat.: Hengstveulens geb. In 1949. 8' Cat.: Hengstveulens geb. in 1948. 9" Cat.: Hengsten van 2 jaar. "10° Cat.: Hengsten van 3 jaar. 11° Cat.: Merriën van 4 Jaar en meer, niet geprimeerd. 12° Cat.: Loten van 4 hengsten aan de zelfde eigenaar, welke deelnemen aan een der Cat. op stand te keuren. 13° Cat.: Loten van Merriën deelne mend aan een der vorige catego rieën en aan dezelfde eigenaar, op stap en draf te keuren. 14° Cat.: Kampioenschap der hengsten, voor de beste hengst. 15' Cat.: Kampioenschap der Merriën, voor de beste merrie. Vier bekers zullen toegekend wor den: voor de beste hengst, de beste merrie, het beste lot hengsten en het bste lot merriën. ALGEMENE SCHIKKINGEN! 1) De prijskamp is aangeboden aan alle voorstanders van 't Belgisch Trekpaard 2) Inschrijving per bulletijn. Bul letins te verkrijgen bij de Secreta rissen. Inschrijvingsrecht: 20 fr. per dier, te storten op postcheeknum- mcr 4185.24, Rob. Desmyter, Geluwe. 3) De nummers der paarden moe ten de dag van de prijskamp afgehaald worden in Café de la Gare 4) De premiën worden per post op gestuurd. 5) De mededingers zijn verantwoor delijk voor de ongevallen door hun dieren veroorzaakt. 6) Alle onvoorzien geval of geschil zal door de Jury onwederroepelijk be slist worden. 7) De Kommissie behoudt zich het recht prijzen in te houden, bij te voe gen of van de ene categorie op de andere over te dragen. 8) Door niet geprimeerd wordt ver staan: Merriën niet geprimeerd op een Nationale of Provinciale prijskamp, alsook niet geklasseerd in de drie eer ste prijzen van voorgaande jaar te Meesen. Na de prijskamp, gelegenheid tot eetmael, mits inschrijving op voor hand (minstens 8 dagen) in het «H6- tel Britannique Grote Markt, leper. Tel. 74. De dames zijn welkom. De Voorzitter, De Secretaris, Coppin Alfons. Caenepeel Alfred. De Secretaris-Schatbewaarder, Vrijdag 8 Juli 11. loeide de brand- sirene akelig over de nog slapende stad. T'allenkante werden vensters opengegooid en brandweermannen haastten zich naar het arsenaal, dat voorlopig neg ondergebracht is in de Halle. Intussen hadden we ons reeds ter plaatse begeven om polshoogte te nemen. Brand v/as ontstaan in de welge kende Zelfwasserij Sneeuwwitje in de Elverdingeslraat en toen we daar toekwamen sloegen de vlammen reeds hoog op buiten het dak. Gans de instelling was aangetast, machi nekamer en wasserijzaal. De eigenaar der inrichting, geholpen door enkele buren was middelerwijl bezig met te redden wat nog te redden viel: de aanwezige was, de boekhouding, enz. Hoe de brand zou ontstaan zijn en waar? Denkelijk in de machineka mer. Intussen kwamen de brandweer mannen aangerukt. Een grote me nigte was reeds ter plaats en de po litie had de meeste moeite om deze in bedwang te houden. Gezien er tamelijk veel wind was en de wasserij langs achter paalde aan de grote houthandel van de Hr Cyrille Schmith, vreesde men dat de brand langs daar zou overslaan en een gretige prooi vinden in de aan wezige voorraad hout. Lan-gs deze zou men dan ook proberen de vuur haard te bestrijden. Opzet welke goed slaagde, zodat rond 8 uur reeds alle gevaar voor overslaan van brand geweerd was. De schade zou aanzienlijk zijn, doch is door verzekering gedekt. Een Belgie-Engeland Programma De tijd vliegt snel en meteen nadert de grot© boksdag voor West-Vlaan- deren met reuzenschreden. Zonder onvoorziene weersomstandig heden gaan de kampen Zondag 17 Juli a.s. te 15 uur door op het Stadion van White Star leper. De inrichting werd toevertrouwd aan Manager Juul Van Laeke, met mede werking van Albert Lapère en de oud renner Julien Delbecque. Daarbij heeft de grootste bokspro- motor van Europa. Jack Salomons, zijn bijzondere goedkeuring aan deze België-Engeland ontmoeting verleend. Hoofdkamp: Verhamme-Mickey Mac Kay In de eerste Xaats zullen wij Ver- hamme mogen begroeten, de officiële Kampioen van de Bantamgewichten. Het staat buiten kijf dat de Meene- naar zich een weg wil banen naar het Europees titelgevecht. Zijn tegenstan der is echter ook geen gemakkelijke: Mickey Mae Kay. Een schone r.aam voor een groot snortman. Voor het ogenblik is hij challenger voor de titel van het Britse Empirium. Tot op heden trad Mickey onceslagen op in Engeland. Als dat niet om te watertanden is. En zo'n klepper krijgt onze Verhamme te verwerken. Tweede Hoofdkamp: Blanke tegen Neger Het is geen dagelijkse kost jongens uit het Zwarte Land aan het werk te zien in West-Vlaanderen. Welnu, ook daaraan hebben Van Laeke en Lanère weten te verhelpen: Battling Black Bond maakt een einde aan de traditie. Het is een kort gestuikt kereltje dat over een geweldige vechtlust be schikt en bovendien aanspraakmaker is voor het kampioenschap van het Britse Keizerriik. Tevens draagt hii de titel van Kampioen -van Jamaica, titel die alle eer aandoet, sedert ziin 12 maanden verblijf bij onze vrienden van over zee; En wat te vermelden is: op 150 kam pen stopte hij nog nimmer voor de li miet. Wij mogen ons du3 aan het bes te verwachten. Tegen die 62 kg. wegende neger wordt onze.Korber geplaatst. Die hoeven wij niet meer voor te stellen. Hij is reeds eenoeg gekend in ons Vlaams land en zelfs ver er hui ten. Wij weten dat hij een prima klas bokser is en een schone toekomst hem wacht. Toch zal hij zijn beste hand schoenen moeten aantrekken om die «Zwarte» onder de knie te houden. En de Liefhebberskampen. In de eerste plaats schotelt men ons het officieel kampioenschap van de Beide Vlaanderen Halfzwaargewichten voor tussen de Ieperling Rey, huidige titelhouder, en nansnraakmaker Dicky, die in de laatste tijd een geweldige vooruitgang heeft gemaakt. Verder nog vijf liefhebberskampen: Iener-Kortrijk: Maurau 8x3 Pattyn Blanekaert 3x2 Erik Cadu (Dehollander) 8x3 Ollevier Kortrijk-Meenen: Michaux 8x3 Verhelle Alonson 8x3 Deldaele B.C. lener toonde zich langst haar beste zijde en stemde er in toe dat vier van haar pnikste liefhebbers in de ring treden. Manager Soitje Carlier zal er zorg voor dragen dat zijn jon gens degelijk getraind tussen de tou wen komen. Simon van Vlaanderen. Dubbel scherp horen kunt UI Dubbel scherp horen. Dank zij de modernste AUDIUM hoorapparaten. van 10.30 tot 18 uur, AUDIUM- démonstratie in Hotel Splen did et Britannique», Tel. 74. Belgian Hearing Aid Clinic. 133, Lakenstr., Brussel; tel. 17.91.19. (c-2177) Voor het verwen, nleuwwassen of droogreinlgen uwer kledingsstuk ken, geen nutteloze verplaatsing meer! Wend U met volle ver trouwen tot de die een BIJHUIS geopend heeft ln uwe gemeente bij: het Huls (bijgenaamds De Colffeuse)— Alle werken de Maandag in ons bijhuis gebracht worden de Za terdag van dezelfde week terug bezorgd. Bouw- en Sneldlenst binnen de 24 u. (c-2195) POPERINGE. Beleefde uitnodiging tot het bij wonen der SOLEMNELE MIS, op Vrijdag 15 Juli, te 9 uur, in St-Jans» kerk, voor MEVR. MAKIA VANDEPITTR Echtg. v. Hr Antoine Donckele overl. te Albert (Somme), Frankrijk Dochter v. Maur. Decreus-Boussery. Vanwege Echtgenoot en Familie dis danken op voorhand. (C-2007) POPERINGE. Beleefde uitnodiging tot het bij wonen van de JAARMIS, op Vrijdag 15 Juli, te 9.30 uur, in O. L. Vrouw- kerk, voor VROUW JULIENNE BEQUEKER Echtg. v. Hr René Vcrmote. Met dank op voorhand. (c-2238) POPERINGE. Mevr. Adrien Delfosse-Bagein en Kinderen danken voor de talrijke blijken van deelneming betuigd bij het afsterven, de begraving en de laatste zeswekenmis van hun diepbe- treurden Echtgenoot en Vader HEER ADRIEN DELFOSSE Wed. v. Mevr. Anna Bagein, Echtg. v. Mevr. M.-Elisabeth Bagein. (c-2233) POPERINGE. Mevr. Hector Verdonck-Meersse- man, Kinderen en Kleinkinderen be danken langs deze weg Vrienden en Kennissen om de talrijke blijken van deelneming betuigd bij het afsterven en de lijkdienst van hun diepbe- treurde Echtgenoot, Vader, Schoon vader, Grootvader en Bloedverwant, HEER HECTOR VËRDONCK Echtg. v. Vr. Elisabeth Meersseman Wie bij vergetelheid geen rouw brief werd toegestuur gelieve de Fa milie hierover te verontschuldigen. (cC-1950) Met grote ontroering vernamen d» inwoners van Meenen het tragische nieuws van het vreselijk vliegtuig ongeval, waarvan sergeant-vliegenier Jacques Monteyne, woonachtig in de Rijselstraat te Meenen, het slachtof fer werd, dit tengevolge een botsing tussen twee toestellen op 30 Juni Jl. tussen Bastenaken en Marche. Sergeant Monteyne. die binnenkort tot officier zou benoemd worden, werd te Meenen geboren in 1924 en behaalde zi.in brevet van piloot-vlie ger op 5 November 1948. De ontroe ring en het verdriet van zijn achtba re ouders, Hr en Mevr. Monteyne, zijn onbeschrijfbaar, temeer daar zij reeds hun zoon Jean oo zulke wrede wijze ontrukt werden. Deze zoon over leed in December 1945 in een con centratiekamp. Maandag 4 Juli, te 10 uur, had ln de dekanale St-Vedastuskerk te Mee nen, de begrafenisplechtigheid plaats. Het stoffelijk overschot van de ver ongelukte vliegenier werd door da zorgen van het Luchtleger naar zUn geboortestad Meenen overgebracht. Een overgrote menigte was bi.i deze roerende lijkplechtigheden aanwezig. Onder de aanwezigen bemerkten wij o.m. talrijke vooraanstaande persona liteiten der stad en omgeving, een belangrijke afvaardiging van het luchtleger, waaronder talrijke officie ren; tevens verscheidene vaderlands» groeperingen met hun vlaggen. Aan de offerande scheen geen ein. de te zullen komen. De grote menig te was ten zeerste onder den indruk van het zo tragische ongeval, dat nog steeds het voorwerp blijft van al'er gesprekken in onze grensstad. Het was een aandoenlijk schouwspel toen men deze lijkstoet met de ontelbar» bloemenkransen naar het stedeliik kerkhof zag trekken. Het stoffelijk overschot van de verongelukte vlie genier werd op de schouders zijner makkers naar zijn laatste rustplaats gedragen. Aan het kerkhof werd d» eer bewezen door de afvaardiging van het luchtleger. Een roerende rc°» werd er uitgesproken en menige traan weM in die doodse stilte weggepinkt. Wij bieden aan ziin dierbar# Ouders en Familie onze kristel!'ka deelneming in de grote rouw die hun komt te treffen. 3 1/2 0/Q LENINGEN, KOPEN en BOU WEN VAN EIGENDOMMEN. Krediet voor aankoop huishoudart'kelen. Spec. Verzekeringskombinatles. Inspectie: Tel. 831: van 9 tot 12 uur. Kantoor van de Not' EMILE LEMAHIEU te lrt*ER. ENIGE ZITDAG: WOENSDAG 3 OOGST 1949 te 2.30 uur stipt namiddag, ter ge. höörzaal van het Vredegerecht, Ge rechtshof, Grote Markt te leper, OPENBARE VERKOPING VAN te IEPER, Wateringstraat Nr 5, ten kadaster bekend sect. I, Nr 553y2, voor een inhoudsgrootte van 122 m2. Bestaande in: Gelijkvloers: Twee schone opeen volgende woonkamers, gang, keuken, koolkot, W.C., koer en hof. Verdiep: Twee schone slaapkamer* Ruime zolder. N.B. Dit huis, zo goed als nieuw, ts kloek gebouwd en goed onderhou den. Bezoekdagen; Eiken Dinsdag en Vrijdag, van 2 tot 4 ure namiddag. Bewoond door de Hr Georg. Ingel» mits 204 fr. per maand zonder go- schreven pachtvoorwaarden. Voor alle verdere inlichtingen ziöh wenden ten kantore van voornoem den Notaris. (2237) DAT KUNT U door de BELL-TÊLÊPHONE en WESTERN-ÉLECTRIC Demonstratie alle Maandag. HOOR-APPARATEN. OFFICIËLE VERDELER; A"-. BONTE Gezichtbundige BRILLEN en GI.aZEN. Laatste modellen. BRILLEN GRATIS VOOR ZIEKENBONDEN. (c-1872)

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1949 | | pagina 5