I Uit het Omliggende I ..„HUWELIJKEN FEESTMALEN FISKALE MOEILIJKHEDEN HET ZOMERFESTIVAL TE WATOU SCHUIF KINDJE DOOR WIEL RENNER AANGEREDEN TE RENINGELST OUDERLINGEN BESTOLEN TE SINT-JAN-TER-BIEZEN ROUWBERICHTEN VERMAKELIJKHEDEN I{unst flteliep 'C. Rossey-Werrebrouck O O UIT IEPER ANTWERPSCHE HYPOTHEEKKAS GESTICHT DEK ZUSTERS PAULINEN Aangenomen School. LAGER ONDERWIJS De getallen tussen haakjes dulden het aan. le Studiejaar: Liliane Carlé, (87); An nie Degruyter, (86); Anna De Gersem, (85); Jeanne Vanpeteghem, (84); Moni que Laleeuw, (81); Magda Depoorter, (76); Marie-Thérêse Dallequin, (75). 2" Studiejaar: Andrea Declerck, (91); Annie Van Exem, (87); Andrea Merleve de. (85); Nicole Butaye, (84); Nicole en Anita Hennebel, (84); Hélène Sanders. (80); Agnès Vandermeersch, (80); Fa- bienne Room, (79); Christiane Roets, (77); Lena Guillebert, (77); Leona Theeten, (77). 3r Studiejaar: Estella Sanders, (83); Paula Louwagie, (80); Denise Pareyn, (79). 4° Studiejaar: Christiane Veys, (92); Monique Sohier, (91); Paula Orbie, (90); Henriette Lefever, (90); Arlette Derae- ve, (80); Brigitte Gruwez, (80); Antoi nette Verfaillie, (79); Marie-Josèphe Struye, (78). 5" Studiejaar: Godelieve Lozie, (88); Cecile Gesquière, (85); Yvette Beun, (80); Yvette Stragler, (75). 6° Studiejaar: Lutgarde Pareyn, (95); Cecile Laleeuw, (95); Maria Denys, (90); Monique Gryson, (90); Marie-Thérèse Louwagie, (80). 7" Studiejaar: Colette Donche, (88); Andrea Decae, (83); Monique Sanders, (80). 8" Studiejaar A.: Jeannine Couwet, (88); Mariette Louwagie, (84); Marie-Ce- cile Rommens, (82); Simonne Brugge- man, (82); Suzanne Vandenbilcke, (80); Alice Papegaey, (76). 8" B.: Godelieve Pareyn, (95); Monique Persoone, (75). Al de leerlingen van het achtste stu diejaar bekwamen een diploma. KANTLEERSCHOOL 1" Studiejaar: Christiane Veys, (95); Nelly Geldof, (89); Fabienne Room, (85); Leona Theeten, (80). 2" Studiejaar: Estella Sanders, (96); Joseane Couwet, (88); Paula Louwagie, (87);" Godelieve Plaetevoet, (84). 3° StudiejaarHenriette Lefever, (93); Godelieve Lozie, (87); Monique Sohier, (84). 4° Studiejaar: Lutgarde Pareyn, (96); Francine Debeir, (89); Cecile Gesquière, (82). 5° Studiejaar: Godelieve Pareyn, (97); Marie-Cecile Rommens, (93); Jeannine Couwet, (92); Simonne Bruggeman, (88). Aan de vlijtige leerlingen en aan hun achtbare ouders wensen we hartelijk proficiat! AANGENOMEN GEMENGDE SCHOOL BRABANTWIJK le Leerjaar: Annie Quaghebeur, (82); Henri Lermytte, (80); Liliane Huyghe, (79); Gery Gesqujère, (78); Paul Van- depitte, (75). 2e Leerjaar: Paula Riem, (88); Urbain Gesquière, (85); Valere Hausple, (83); André Vanbeceleare, (82); Maria Deleu, (75); Magda Malbrancke, (75). 3" Leerjaar: Roza Geenjaar, (92); Lea Desegher, (88); Walter Verbeke, (88); Maria Hauspie, (82); Lena Lermytte, (76). 4° Leerjaar: Jozef Derycke, (90); Yvon ne Hillewaere, (88); Joël Lozie, (82); Marcel Bruneel, (81); Sylveer Hauspie, (79). 5° Leerjaar: Eric Verbeke, (94); Michel Sohier, (93); Gery Quaghebeur, (90); André Riem, (90); Marcel Depuydt, (88); Marguerite Marcy, (87): Hilda Keyng- naert, (85); Denise Denys, (76). 6° Leerjaar: Simonne Desegher, (94); Roza Quaghebeur, (91); Gilbert Quaghe beur, (91); Firmin Lefever, (85); Eliane Marcy, (83); Gery Verbeke, (83). 7e Leerjaar: Simonne Vandepitte, (90); Lena Lefever, (90); Maria Verbeke, (85); Christiane Denys, (80); Lena Van peteghem, (76). 8° Leerjaar: Martha Quaghebeur, (86). ^AANNEEMBARE SCHOOL DER ZUSTERS PENITENTEN, Bruggestraat 10, Poperinge. Verleden week werden, bij vergissing, voor het 5e en 6® Studiejaar, de uitslagen medegedeeld van de 2° termijn. Hier volgen nu deze over gans het school jaar 1948-1949. 5° Studiejaar: Struye Lena: 89 Bat- theu Roza en Crousel Nicole: 86 Cat- teeuw Monique en Gauquie Hilda: 85 Notebaert Godelieve: 84 Donche Ber- the: 76%; Rouseré Thérèse en Deraedt Denise: 73 6° Studiejaar: Deschrijver Madeleine: 92 Catteeuw Roza en Vandevoorde Maria: 88 Battheu Francine en Bul- ckaert Gerarda: 87 Kesteleyn Annie: 86%; Van Eecke Marie-Henriette: 84%: Battheu Huguette: 78 Rommelaere Maria en Laseure Marie: 75 Bedde- leem Maria en Boudeweel Marie-Rober- tine: 73 Beugnies Marie-José en Thee ten Denise: 72%; Wybo Roza en Loo- buyck Cécile: 71 Onze beste gelukwensen aan de vlijtige leerlingen en hun achtbare Ouders. GEMEENTESCHOOL Uitslag wedstrijden 1948-49. 1Studiejaar: 1. Boutton Willy en Bulckaert Norbert; 3. Six Willy; 4. Kno- ckaert Paul. 2° Studiejaar: 1. Lermytte Guido; 2. Boutton André; 3. Verhulst Roger; 4. Popelier André. 3° Studiejaar: 1. Frlmout Dirk; 2. Ry- ekewaert Pierre; 3. Wicke Willy; 4. Carlé Germain. 4C Studiejaar: 1. Forcé André; 2. Fon- teyne Pierre; 3. Delboo Willy; 4. Baes Georges. 5e Studiejaar: 1. Frimout Cyr.; 2. Ver meulen Mare; 3. Baes Gilbert; 4. Haus pie Gilbert. 6° Studiejaar1. Delboo Cyrille; 2. Gouwy Frans; 3. Paesschesoone Roger; 4. Vanderperre Etienne. 7" Studiejaar: 1. Bortie^ Albert; 2. De raedt Paul en Deraedt Mare; 4. Venet Ivan. 8e Studiejaar: 1. Lefever Georges; 2. Vanderperre Roger; 3. Coussaert Henri; 4. Jengember Frans. AVONDTEKENSCHOOL Uitslagen schooljaar 1948-49. (De cijfers tussen haakjes duiden het behaalde aan.) Voorbereidend Jaar: Vandeperre Ro ger, (89); Lefever Georges, (81); Bortier Albert, (79); Deraedt Mare, (79); Deraedt Pol, (77); Venet Yvan, (74); Debyser Gil bert, (70); Maes Norbert, (57); Vande voorde Roger, (56); Gantois Willy, (51); Lamond Antoon, (51). Afdeling Iiout en BouwDewulf Al- bert, (77); Vandenbussche Michel, (74); Deroo René, (72); Mahieu Jozef, (67). Hebben hun einddiploma behaald Met de grootste ondersch.Maerten Al- bert; met grote ondersch.: Kaesteker Alfons; met ondersch.: Lobelle Jozef en Dumelie Maurits. Afdeling Schilders: Allemeersch Mi chel, (86); Suffis Jozef, (67). Hebben hun einddiploma behaald: Met grote ondersch.: Declercq Emiel; met void.: Platteeuw Pierre. UITSLAG PRIJSKAARTING De uitslag der prijskaarting ter her berg De Zonbij Maurice Loncke- Lermyite, luidt als volgt: 1. Goudezeune N. - Steene Oscar. 2. Deheegher J. - Deheegher D. 3. Vermeersch M. - Ingelaere A., Elverd. 4. Durieux A. - Bertier A., Elverdinge. 5. Vanbrabant V. - Tytgat M., Elverd. 8. Merlevede J. - Deleu André, Elverd. DUIVENVLUCHTEN Maatsch. De Verbroedering UITSLAGEN: 21 Juli. - Breteuil. - 138 Jonge duiven. 10 eerste: 1. Dewachter Willy; 2. De byser Jeroom; 3. Pareyn Albert; 4. Creus André; 5. Wybo Michel; 6. Vandermeu- len Jozef; 7. Pareyn Albert; 8. Wybo Michel; 9. Idem; 10. Idem. 21 Juli. - Breteuil. - 268 oude duiven. 10 eerste: 1. Huyghe Maurits; 2. De- vos Adrien; 3. Idem; 4. Decreus Maurits; 5. Bouthé Maurits; 6. Desagher Jozef; 7. Gadeyne Gaston; 8. Devos Maurits; 9. Goudeseune Nestor; 10. Vermeesch Willy. 24 Juli. - Dourdan. - 170 Jonge duiven. 10 eerste: 1. Clabau Henri (Kromb.); 2. Idem; 3. Van Bruwaene Gaston; 4. Idem; 5. Theeten Ju)ien; 6. Techel Al fons; 7. Verdoolaeghe Jules; 8. Delanghe Hector; 9. Theeten Albert; 10. Degroote Karei. 24 Juli. - Dourdan. - 164 oude duiven. 10 eerste: 1. Desagher Jozef; 2. Devos Adrien; 3. Vermeulen Georges; 4. Idem; 5 Verhaeghe Julien (Pot.); 6. Debuysere Michel; 7. Idem; 8. Techel Alfons; 9. Lava Adrien; 10. Colpaert Alb. (Rening.). 24 Juli. - Arras. - 549 jonge duiven. 10 eerste: 1. Verpoot Emiel; 2. Bouthé Maurits; 3. Dewachter Willy; 4. Verpoot Emiel; 5. Handpoorter Hilaire; 6. Thee ten Julien; 7. Verpoot Emiel; 8. Caron Roger; 9. Civ.bau Marcel; 10. Storme Maurits. Zondag 31 Juli vluchten op BRETEUIL. De Heer P. DE BAENST, doctor ln de Rechten, fiskaal deskundige bij het Instituut voor Financie en Be lastingswezen Stormstr 7b, Brussel, tel. 12.60.80, houdt zich tijdelijk ter beschikking van de belastingsplicn- tigen te KORTRIJK, Sionstraat 2, elke Maandagnamiddag. Tel. 25952. Bijstand van accountants; oprichting yan vennootschappen. (d-2147) Machtige volkstoeloop, puike mu ziekuitvoeringen, zo kunnen we in en kele woorden, dit feest bestempelen. Het Zomerfestival, van 24 Juli, dat sinds maanden met de grootst© zorg werd voorbereid, waaraan het gemeen tebestuur zijn volledige steun en bijna alle neringdoeners hun medewerking hebben verleend, is uitgegroeid tot een der prachtigste muziekfeesten ooit in de streek beleefd. Rijkswacht, plaatse lijke politie en tal van bereidwillige mannen zorgden voor orde en goed verloop. Vanaf 14 uur bolden autobussen en personenwagens de gemeente binnen en tegen 15 uur stonden 10 muziek korpsen in de Poperingestraat en 9 in de Oud© Poperingestr&j;L opgesteld. Klaroengeschal gaf het vertreksein van een indrukwekkende stoet en mid den een dicht© haag kijklustigen en muziekliefhebbers schoof d© lang© sliert spelende muzieken langs de Ir1'- zondersto straten der gemeente. Echt groots en mooi schouwspel wanneer op de markt die duizendkoppige mu zikantenmassa in de grootst mogelijke orde plaats nam. De luidsprekers no digden de heren voorzitters en be stuurders tot de ontvangst en d© uit loting der premiën in het lokaal. De heer burgemeester, G. Vandenameele namens het gemeentebestuur en de heer Dr A. Boedts, namens de jubile rende Watouse muziekmaatschappij dankten de deelnemende maatschappij en en de bevolking om hunne mede werking en verzekerden dat er steeds op de wederkerige deelneming van Wa- tou mag gerekend worden. Het muziekkorps van Watou dat zich op de kiosk had opgesteld voerde het Belgisch en Frans nationaal lied uit en langs de micro werden de ver schillende uitvoerders verzocht de con certen te beginnen. Nu genoten we vier uur van echt kunstmuziek door alle toehoorders warm toegejuicht. Na iedere uitvoering werd een herinne ringsmedaille aangeboden, 't Liep te gen 20 uur toen de concerten op kios ken 2 en 3 geëindigd waren en ieder een spoedde zich nu naar de grote markt om te genieten van de hoofd schotel welke de Katholieke Harmonie Ste Ceciliavan Poperinge ons zou voorschotelen. Dit kunstconcer.t, waarbij Poperin ge hun faam alle eer aandeden vormde een waardig en indrukwekkend slot van het prachtig geslaagd zomerfesti val en het ,werd dan ook zeer verdiend door alle muziekkenners met een storm van toejuichingen begroet. Het inrich tend comiteit richt langs deze weg zijn hernieuwde dankbetuigingen aan alle deelnemers welke aan onze op roep hebben gehoor gegeven. Eveneens een bijzonder woord van dank aan het gemeentebestuur welke ons initiatief vanaf het eerste uur heeft beaamd en royaal gesteund, aan het politiekorps om hun gewaardeer de medehulp, aan de neringdoeners welke het hunne hebben bijgedragen om ons feest groots te laten doorgaan, aan de' beschermende- en ereleden van Sinte Cecilia om hun mooie hulp, aan die talrijke bereidwillige mannen die ons offervaardig 'ter zijde hebben ge staan, kortom aan alwie maar het minst heeft gedaan om van het feest te maken wat het geworden is. Over de inrichting wordt niets dan lof gespro ken. Dit heuglijk gebeuren sloot met een filmvertoning in open lucht. En nu de nasmaak... Om dit festival met een aangenaam schuifje te beslui ten werd op initiatief van een paar vrienden van het muziek besloten op Maandag 25 Juli 11. een bezoek te brengen bij ons beschermend lid J. Durnez, Heer burgemeester en onder voorzitter onzer maatschappij en heer S. Bollengier, beschermend lid en lid van het feestcomiteit werden ten huize' afgehaald, de herbergiers der Steen- voordestraat werden bedacht en een heel aangename avond werd verder aan de grens doorgebracht. Iedere muzi kant zal dit uitstapje lang gedenken en... laten we verhopen dat het... tra ditie moge worden. Leve Sinte Cecilia Watou. na lezing, ons blad in de banden een uwer vrienden of buren die ons blad niet hebben. U bewijst er ons een dienst mee. Dank. Heel wat nieuwsgierigen stonden Zondag jl. te Reningelst langs de baan om het voorbijtrekken van o.m. de renners van de koers voor nieuwe lingen ingericht te Reningelst, te vol gen. Toen de meeste renners reeds waren voorbijgetrokken liep de klei ne Andries Dewulf, 5-jarig zoontje van André Dewulf, plots de baan over op het ogenblik dat de verachterde ren ner Vandroemme Roger opdaagde. Het kleintje werd aangereden en de renner stuikte zwaar ten gronde. Bei de bleken in de beginne erg te zijn gewond en de kleine werd naar het O. L. Vrouw Hospitaal te Poperinge overgebraoht. Aldaar bleek 'net niet zo erg te zijn toegetakeld als eerst was gevreesd. Het jongentje had een lich te hersenschudding opgelopen en zal dezer dagen reeds huiswaarts mogen keren. De renner werd erg gewond aan elleboog wijl zijn fiets gans ont redderd was. De rijkswacht stelde een onderzoek' in. (WATOU) Toen na het middaguur de 80- jarige Romain Verhulle, wonende met zijn 69-jarige zuster in de Paling straat 25, even een noenslaapke deed, bij afwezigheid van zijn zuster, had hij, zoals gewooime, de voordeur niet gesloten. Tijdens zijn slaap moet een onbekende persoon in de woning ge gaan zijn en alles onderzocht hebben, want toen Romain later in de namid dag wakker werd, moest hij tot zijn ontsteltenis bestatigen, dat iemand er met zijn luttele spaarcenten, een e- ven honderd frank, die in de kast verborgen waren, vandoor was. De rijkswacht werd verwittigd die een onderzoek instelde. Op te merken valt dat deze ouderlingen reeds voor de tweede maal slachtoffer werden van gewetenloze dieven die met hun spaarcenten aan de haal gingen. LIEFHEBBERS TE BOEZINGE 15" Proef VAN HET KRITERIUM Het Wekelijks Nieuws Belga - Barco UITSLAG: 91 renners namen het vertrek. 1. Derycke Germain, Bellegem, 120 km. in 3 u. 01 min. 2. Devos Baud., Sfc-Baafs-Vljve, op 1 wiel. 3. Huyvaert Valeer, Lovendegem, op 1 1. 4. Labaere Wil., Handzame, op 10 cm. 5. Denys Henri, Emelgem op 2 m. 6. Taeldeman Pol, Herzeeuw, op 20 sec. 7. Vermeersch Gentlel, Handzame. 8. Delaere Palmer, Lichtervelde. 9. Vansteenkiste Alois, Heule. 10. Vuylsteke Roger, Werken. 11. Colpaert Noël, Rudder voorde. 12. Soenens Georges, Roeselare. 13. Deklmpe Valeer, Ingooigem. 14. Pascal Julien, Bekegem, op 40 sec. 15. Proot Urbain. Bekegem. 16. Devolder Roger, Kachtem. 17. Vanassche Odiel, Rekkem. 18. Sinnaeve Daniël, Handzame. 19. Crombez Lievin, Handzame. 20. Minne Maurits, Langemark, op ITO". 21. Vervaecke Frans, Waregem, op 1'35". 22. Vancouillie os., Staden, op 2'. 23. Parmentier Jos. 24. Verbeke Roger, Geluveld, ver. 25. Dessein Willy, Moorsele. 26. Vandevyvere Cyr., leper. 27. Decruyenaere Jos. 28. Deblieck Henri, Wulveringem. SINT-JAN-TER-BIEZEN Uitslag examen. Onze jonge dorpsgenoot Hr Bernard Maerten is geslaagd in 't examen als koster-orgelist, afgenomen in de Nor maalschool te Torhout. Aan de examinandus en ouders har telijke gelukwensen. WESTOUTER NAAISTER CELILE CROQUETTE, gediplo meerde Naaister, laat weten dat zij zich komt te vestigen als naaister. Spoedige bediening. Verzorgd werk. (c-C.2027) RENINGELST Tentoonstelling. In de zaal van de meisjesschool worden Zondag 31 dezer de werken der leerlingen ten toon gesteld. Daar bij krijgt gij ook een overzicht te zien van de werking van E. K. in de school en van 6 jaar V.B.J.B. werking op de parochie. Wij verhopen dat alle paro chianen deze tentoonstelling gaarne zullen komen bezichtigen. PROVEN Gehuldigd... door het muziek. Zondag jl. had te Proven de uitge stelde feestviering plaats van de Na tionale Feestdag. Ter dier gelegenheid waren in de morgen de Gemeentelij ke overheden samengekomen aan het Gemeentehuis, in afwachting dat het plaatselijk muziekkorps hen zou komen afhalen en begeleiden naar de kerk, waar het «Te Deumvoor Vorst en Vaderland moest gezongen worden. Onder hen bevonden zich de Hr Bu~- gemeester Hr d'Udekem d'Acoz, de an dere leden van de Gemeenteraad, en ook Hr G. Feryn, onlangs verkozen tot gecoöpteerde Senator. Er is nu jam mer genoeg een man te Proven die er de plak zwaait na de biezen te heb ben gepakt in 1940 en Hr G. Feryn nu niet in het hart draagt, dit niette genstaande al het goede door de nieu we C.V.P.-Senator sedert zoveel jaren gedaan voor de Provense bevolking. Om die man niet te mishagen had geen enkel Provens Gemeenteraadslid het aangedurfd de Hr Feryn geluk te wensen, wat toch heel natuurlijk zou geweest zijn. Zelfs een tegenstrever zou men in dergelijke gelegenheid wel een proficiat toesturen, dat zou toch elk breedmenend en goedopgevoed mens doen. Bij aankomst van het muziekkorps speelde dit het Vaderlands Lied als hulde aan de Hr Feryn, en ging de Voorzitter, namens het Muziekkorps, de Hr Feryn geluk wensen voor zijn aanstelling. Verhopen wij nu dat het gebaar van het muziekkorps tot voorbeeld zal ge nomen worden en dat eindelijk te Pro ven alle kleinzielige persoonlijke po litiek zou afgelegd worden om hulde te brengen aan wie het werkelijk ver dient. Minstens 95% der Provense be volking wenst dit, tot spijt van hem die de benoeming van de Hr Feryn och toch zo benijdt. ROESBRUGGE-HARINGE De Boerinnengilde op reis. Dinsdag 19 Juli ondernamen een 40- tal leden der plaatselijke Boerinnen- gilde hun jaarlijksen uitstap. Nog geen 4.30 uur slaat op den kerktoren, en ieder is op zijn post. Te 5.15 uur landen we aan te Gistel, het Godelieve-oord. Hier kan iedereen zijn devotie tot de lieve Volksheilige be tuigen, want alles is voor ons voorzien. Een gevraagde H. Mis met Sermoen, wandelingen door het park naar hare heiligdommen, enz. Na den inwendigen mens een weinig versterkt te hebben, zetten de leden zich terug ter plaatse en gaat het ver der langs Brugge en Gent naar Ant werpen. Nog vóór den middag onder nemen wij met de Flandria-boot een Scheldetocht. Na den middag, verge zeld van een goede gids, bezichtigen wij achtereenvolgens O. L. Vrouwka thedraal met hare kunstschatten, de Boerentoren, de voetgangerstunnel en de dierentuin. Op het gestelde uur verlaten we Antwerpen, de beste herinnering mee nemende van de schoonheid der grote stad. Het is nu 7 uur en we willen het programma vol. Wij rijden door Brus sel, langs de Basiliek, van Koekelberg, Vandaar naar Ekelgem, wij brengen een bezoek aan het zandtapijt en rij den dan in volle vaart huiswaarts. Voorwaar een volledig leerrijke en aangename dag! Naklank van het Festival te Watou. De muziekmaatschappij heeft waar lijk de wind in de zeilen, want ook te Watou werd het een succes en moch ten onze mannen met de eerste prijs naar huis keren. Ze leven op goede hoop en doen hun uiterste best voor de marschwedstrijd te Oostende. Reis naar De Panne en Oostende De autobussen naar De Panne (31 Juli) vertrekken op de markt te 9 u. stipt en keren terug te 20 u. stipt op de markt te De Panne. De autobussen voor Oostende (7 Oogst) vertrekken te 8.30 u. en keren terug te 20 u. BEVEREN a. d. IJZER In vlasmachine gegrepen. Toen de 40-jarig© Urbain Vandewae- le, wonende Groenestraat, aan het werk was met de vlasmachine, op de hoeve van Gery Persyn, werd hij eens klaps met de broek in de draaiende machine gegrepen. Een ernstig onge luk vr-ezende, wilde hij zich losrukken, maar werd eveneens met de linkerhand in de machine gevat, waarbij hij zwaar gekwetst werd. Hij werd onmiddellijk door een dokter verzorgd. STAVELE Brand. Tijdens een kort maar geweldig on weer dat over de streek woedde, sloeg de bliksem in het huis van landbou wer Roger Lanszweert-Butaye, wonen de op den Hondspoot. Het vuur kwam binnen langs de electrische leiding, die hij buiten gebruik stelde. Er ont stond brand boven aan 't dak van het huis. De brandweer van Roesbrugge werd opgeroepen. Bij hun aankomen hadden de gebuurs zich reeds flink in gespannen en het vuur kunnen doven. Een speciale vermelding mag gege ven worden aan de smid met wat volk. Schoolnieuws. Op het einde van het schooljaar der knechten werd er een reis gemaakt met de jongens over Gistel, Brugge naar Holland (Breskens) om langs de kust terug te keren. Alles verliep opperbest, bulten dat het weder niet overal van de partij was. Bij de naamafroeping werden de schoonste plaatsen geboekt door Fer- nand Berquln ln het 8® studiejaar. 7Studiejaar: 1. Lucas René; 2. Wae- les Hugo; 3. Verhaege Joël. 6e Studiejaar: 1. De Baenst Leo; 2. Vandeputte Pol; 3. Brunet Roger; 4. Stroom Daniël; 5. Vanhoutte Gery. 5Studiejaar: 1. Lejeune Wilfrled; 2. Dever Jozef; 3. Bonte Robrecht. 4Studiejaar: 1. éutaye Willy; 2. Gee- rardyn Jozef; 3. Coene Pol; 4. Wydoodt Mare; 5. De Baenst Dirk. 3" Studiejaar: 1. Butaye Jozef en Van deputte Jozef; 3. Coevoet Gilbert; 4. De Baenst Herman; 5. Vandaele Mare. Kantonnaal Examen. Op 8 leerlin gen hebben er 7 het diploma bekomen van 6 jaar lagere studiën. Hetgeen opper best mag genoemd worden en waarmede wij én meesters én leerlingen geluk of een grote proficiat mogen wensen. Het zijn: Berquln Willy; Brunet Ro ger; De Baenst Leo; Moerman Hugo; Stroom Daniël; Vandeputte Pol en Van Houtte Gery. Einddiploma. Hebben het diploma van einde Lagere School verworven 1. Lucas René, 84 2. Waeles Hugo. 82 3. Verhaeghe Joël, 76 Daarenboven werden twee oud-leerlln- gen eerste geklasseerd op het College in hun klas: Willem De Came, 1® in Avelgem en Noël Berquln 1® in Poësis aan het Bisschoppelijk College te Veurne. Dit pleit zeker niet weinig in het voordeel onzer Jongensschool. Uitslagen Meisjesschool. 89 Studiejaar: 1. Raes Georgette; 2. Coene Monique. 7" Studiejaar: 1. Vandeputte Maria; 2. Beddeleem Ludwlna; 3. Bonte Greta en Verbrlgghe Jacqueline. 6" Studiejaar: 1. Cayzcele Paula; 2. Morllon Anna; 3. Coene Maria. 5" Studiejaar: 1. Desomer Luciennc; 2. Coene Simonne; 3. Depeser Anna en Wydoodt Odette. HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 30 Juli 1949. BIz. houck Gaston en Vanallemeersch An dré. Vrijwilligers en Herinneringsme- dailles 1940-45, h. Beddeleem Robrecht. Medaille der Stad Luik, dhr Tra- mont Karei, (1914-18). Voetbalnieuws. Het bestuur van F.C. Woesten laat aan zijn spelers en supporters weten dat de jaarlijkse zeereis doorgaat op Zondag 7 Augustus. Slechts een be perkt aantal plaatsen is nog beschik baar. Vertrek aan 't lokaal te 13 u. stipt. Afreis uit De Panne te 20 u. zeer stipt. Inschrijving tot 1 Augus tus bij Camiel Mouton, aan de prijs van 30 fr. OOSTVLETEREN In de Meisjesschool. Uitslagen van het schooljaar 1948-49. De cijfers na de namen dulden het per cent aan. le Leerjaar: 1. Carton Adinda, 89; 2. Mahieu Andrea, 86; 3. Sampers Roza, 85; 4. Ollevler Diana. 80; 5. Waelés H., 79; 6. Haeghebaert Godelieve, 78; 7. Pee- ters Lydla, 77; 8. Delva Lena, 76; 9. Glo rie A., 74; 10. Deruytter Paula, 70; 11. Hauspie Monica, 66; 12. Demey An nie, 60. 2" Leerjaar: 1. Riem Nicole, 86; 2. Ma hieu Luclenne, 84; 3. Dewancker Maria, 83; 4. Lamerand Monica, 80; 5. Mazereel Denise en Sampers Cécile, 79; 7. Decrock Monica, 72; 8. Deruytter Noëla, 72; 9. Notredame Marcella, 70; 10. Sedeyn Cé cile, 66; 11. Moachaut Liliane, 65. 39 Leerjaar: 1. Verhulst M., 84; 2. De- croos Marie-Louise, 77; 3 Annys Marle- Thérése, 76; 4. Rys R., 72; 5. Vanderve- ken M., 69; 6. Sweertvaegher C., 65; 7. Dehaene N., 64; 8. Dewanker G., 61; 9. Van Eecke M., 58: 10. Barbier P., 55; 11. Fortry C., 47; 12. Deruytter H., 39. 4° Leerjaar: 1. Garmyn M., 88; 2. Delva A., 87; 3. Flgoureux H., 78; 4. Vande- walle M., 78; 5. De Wulf G., 78; 6. De- croos G., 78; 7. Haeghebaert M.( 77; 8. Vandermarllere P., 76; 9. Longueville M., 73; 10. Waeles I., 72; 11. Desmet N., 69; 12. Van Eecke H.. 67; 13. Lobelle P., 66; 14. Mahieu E., 58. Vijfde Leerjaar: 1. Verhulst Lena, 87; 2. Debaecke Zoë, 81 en Waeles Paula, 81; 4. Vandermarllere Gabriëlle, 80; 5. Gom- beir Denise, 76; 6. Derycke Maria, 75; 7. Dehaene Liliane, 70; 8. Laleeuw Paula, 68; 9. Devloo Luclenne, 66; 10. Lampaert Margriet, 61; 11. Dehaene Magda, 50; 12. Hauspie Henriette, 47. Zesde Leerjaar 1. Pauwelyn Hilda, 82; 2. Warnez Paula, 82; 3. Vandewynckel Denise, 80; 4. Devloo Diana, 78; 5. De- corte Magda, 75; 6. Dewulf Maria, 67; 7. Mourlsse Andrea, 62; 8. Sintobln Ma rie-Jeanne, 60; 9. Jacob Lutgarde, 58; 10. Decap Maria, 57. 7" Leerjaar: 1. Delva Hilda, 88; 2. Pau- 4. 4' Studiejaar: 1. Depeser Hilda en Eaes Irène; 3. Depyper Monique. 3" Studiejaar: 1. Depyper Christiane; 2. Deschuytter Jenny. Kortsluiting. Voor enkele dagen ontstond er een kortsluiting in het huis van landbou wer Van Ingelandt Kamiel, Oosthoek, Stavele. Het vuur sprong uit de dra den der electrische leiding. Gelukkig voor de familie was vader thuis. Hij nam in allerhaast een nijptang waar van hij het handvast met rubber om wond. Hij lukte erin de draden twee maal door te snijden waardoor hij wel licht een brandramp heeft kunnen voorkomen. Zelfs de vakmannen waren verwonderd dat hij zulks had durven doen. Hartelijk proficiat. Duiven. Naar we uit goede bron vernemen wist Stavele zich te onderscheiden op do nationale vlucht van St Vincent, Brussel. De oude fondspeler Gerard Catteeuw wint de 1" prijs in 't gewest en in de twintig eerste te Brussel. Het zal hem een dikke ronde som opbren gen. Ook de duif van Robert Slosse heeft goed haar hok terug gevonden van de 800 Km. vlucht en zal winnen halver wege de prijsvlucht in Brussel. De mensen die buiten het spel staan zeg gen, wat moeten het slimme beestjes zijn. Aan beide liefhebbers de beste gelukwensen en goede moed op de toe komst. Reis. De Sinte Godelieve gilde heeft een prachitge reis gemaakt ten getalle van veertig. Ze trokken op 21 Juli naar Cassel om er het oud kasteel en het monument van Generaal Foch te be zichtigen. Van daaruit ging het naar St Omer waar we bezoek brachten aan de prachtige hoofdkerk met het mira- lculeus beeld van O. L. Vr. Allen von den het stadspark buitengewoon schoon. Een lange tocht werd onder nomen over bergen en dalen met heer lijke landschappen om ons te brengen naar Boulogne waar we het gevang met het monument der gesneuvelden uit 1914-18 bezochten alsook de ruime doch zeer beschadigde kerk. Gelukkig was het groots herstel reeds fel gevor derd. We knielden ook neer voor 't Lieve Vrouwbeeld op het schip. Van daar uit werd de richting gene- I™"6, 80: r.nio,-* J» Car. „,i« 4' Lampaert Yvonne, 72; 5. men naar Calais, de Cap gris nez, en Duinkerke. Het strand noch van Ca lais noch van Duinkerke kan met onze Zeekust vergeleken worden. Beter, meer schilderachtig, rustig en deugd doende was het op gris nez, waar nog de reusachtige bunkers van tijdens de oorlog zich bevonden. Met het vallen van de avond was de reis afgelopen. Allen trokken uiterst tevreden huiswaarts. Men was het vele werk van thuis voor een dag vergeten. Op het einde van de reis hoorde ik zeggen, we heb ben nu zeer veel gezien maar: Oost, West, thuis best. RENINGE 3urgerstand tweede kwartaal. Geboorten. Jan Snick, z. v. Marcel en Julia Laleeuw. Rosa Malisse, d. v. Michel en Johanna Blanckaert. Roger Vandelannootte, z. v. Jozef cn Maria Butaeye. Hugo Neuville, z. v. Abel en Antoinette Mooren. Da niël Spilliaert, z. v. Raymond en Ma rie-Louise Declerck. André Cove- maecker, z. v. Camiel en Madeleine Delanghe. Agnes Merlevede, d. v. Pierre en Madeleine Vanholme. Ri ta Simoer, d. v. Roger en Gabrielle Debergh. - Guido Mahieu, z. v. Al bert en Margriet Defever. Robert Neuville, z. v. Michel en Agnes Mou ton. Huwelijken. - Camiel Bonte v. Loo, met Agnes Dekeirel. Michel Sam pers met Maria Bruneel. Omer Ma- pers met Maria Bruneel. Omer Mas- son met Simonne Huyghebaert. griet Blontrock. André Decaestecker met Elisa Bütaeye. Maurits Clarys- se v. Koekelare, met Margriet Cla- rysse. René Vanlerberghe v. Woes ten, met Georgette Vercruysse. Sterfgevallen. Valerie Lamaire, 77 j. Jerome Vercruysse, 80 j. Euphrasie-Maria Van Damme, 77 j., wed. v. Henri Roels. Rosalie Plat teeuw, 83 j. Henri Lepla, 83 j. Robert Neuville, 14 dagen. Goed nieuws over de klokkeh. We vernemen dat de drie prachti ge klokken van onze parochie, die tij dens den oorlog werden weggenomen, vernieuwd zijn. Het smelten ervan is zeer goed geslaagd, zodat we deze in de eerste weken mogen verwachten. Ook wordt er reeds gesproken over klokkenwijding die eerlang zal plaats hebben. De nieuwe klokken wegen res pectievelijk 2270 kgr., 1435 kgr. en 1025 kgr. Wat :.al het heel anders zijn voor het parochiaal leven wanneer we opnieuw onze prachtige klokken mo gen horen, die vreugde en leed zullen aankondigen aan de parochie. Eervolle onderscheidingen In een vergadering van de leden van het Geitensyndikaat, werden aan vier bestuursleden eervolle onderscheidin gen uitgedeeld, We wensen aan de ijvervolle bestuursleden van harte ge luk en dat ze mogen voortwerken tot uitbreiding van den bloeienden geiten- bond. Boerinnengilde. In vervanging van de zeer verdien stelijke afgestorven voorzitster, Juffr. Celina Wullepit, werd verkozen tot nieuwe voorzitster, Vrouw René Sti- cker-Segers. Als schrijfster werd ver kozen, Vrouw Jozef Sticker-Merveiilie. Aan beiden onze hartelijkste geluk wensen. Aangenomen Jongensschool. Uitslagen schooljaar 1948-49. Volgende leerlingen hebben meer dan 80% der punten bekomen: 1' Leerjaar: 1. Duponclielle Guido; 2. Matthys Wilfrled: 3. Van Eecke Herwig; 4. Vandamme Paul. 2" Leerjaar: 1. Debeir Daniël; 2. Bul- thé Guido; 3. Sticker Daniel; 4. Pareyn Roger; 5. Gheldof Gérard. 3" Leerjaar: 1. Debeir Reml; 2. Depuydt Jozef. 4" Leerjaar: 1. Wyckaert Frans; 2. Maekelberg Frans; 3. Vanlerberghe An dré; 4. Castryck René: 5. Delva Joël; 6. Matthys Gilbert; 7. Vannleuwenhuyse Godfried; 8. Gheldof Michel; 9. Mouton Roger; 10. Vandamme Daniël. 5' Leerjaar: 1. Maes Pierre; 2. Merle vede Gilbert; 3. Ameloot Herman; 4. Delva René; 3. Vanheule Frans. 6' Leerjaar: 1. Vandeweghe Wilfrled; 2. Mazereel Longy; 3. Spriet Joseph; 4. Doom Roland. 7" Leerjaar: 1. Slmoen Michel; 2. De beir Georges en Noliet Daniël; 4. De- turek Joseph; 5. Leurldan André; 6. Hoorelbeke Jerome; 7. Maekelberg Daniël. Oudstrijders onderscheiden. De hierna vermelde oudstrijders, le den van het Nationaal Verbond van Belgische strijders, (afdeling Renin- ge) werden bij besluit volgende ere tekens toegekend: Herinneringsmedaille 1940-45, de H.H. Hondeghem Maurice, Jacob Al bert, Spilliaert Raymond, Simoens Georges, Leuridan Francis, Ameloot Omer, (lombeer Hector, Soenen Al- bert, Malisse Michel, Lampaert Os car en Danheel Richard. Vrijwilligers en Herinneringsme dailles 3940-45, dhr Dezeure Maurice. Op Zondag 31 Juli, te 5 u. namiddag, algemene vergadering bij dhr Bruneel Achiel. café «Vossenhol», Reninge. WOESTEN Oudstrijders onderscheiden. Bij besluit werden de volgende oud strijders, leden van het Nationaal Verbond van Belgische Strijders (af deling Woesten) vereerd met de Her inneringsmedaille 1940-45, H.H. Ver- straete Albert, Fasseel Albert, Vlae- minck Jerome, Vanbelle Camiel, Le- mahieu Gerard, Victoor Joseph, De- Lea, 67. Desmet Duivennieuws. A. Alleman. Middenbond bij Breteuil, 108 duiven. 1. Debruyne Jerome, Oostvleteren; 2. Leroy G., Westvleteren; 3. Borry Leopold, Pollinkhóve; 4. Decuyper Jules, West vleteren; 5. Crick August, Woesten; 6. Debruyne Jerome, Oostvleteren; 7. De- poorter Maurice, Oostvleteren; 8. Ver- eecke J., Reninge; 9. Gekiere A., Renin ge; 10. Decuyper J., Westvleteren. Breteuil, 185 jonge duiven: 1. Pau wels Leon, Reninge; 2. Delaere Ger., Krombeke; 3. Wulleman Julien, Renin ge; 4. Beek Romeo, Westvleteren; 5. Neudt Georges, Pollinkhove; 6. Idem; 7. Delaere Ger., Krombeke; 8. Merlevede Joseph, Oostvleteren; 9. Ryon Louis, Oostvleteren; 10. Neudt Georges, Pollink hove. Zondag 31 Juli: Vlucht uit CREIL, oude en jonge afzonderlijk. BOEZINGE Diefstal. Ter gelegenheid van de kermis was er Donderdag laatst velokoers voor de liefhebbers. In de herberg van Le on Carlier waar de renners zich ver kleedden hebben herbergbezoekers van de gelegenheid gebruik gemaakt om het geld van de ernners te stelen. Klacht werd ingediend en een onder zoek ingesteld. BRIELEN Ongelukkige val. Vrijdag II. kwam de genaamde André Menu, 23 jaar oud, zoon van Firmin, met zijn vaders auto huiswaarts. Bij het uitstappen deed hij zo'n ongelukki ge val, dat hij de rechterknieschijf werd gebroken. Dr Daelemans uit leper diende de eerste zorgen toe, waarna het slachtoffer ter verzorging naar het O. L. Vr. Hospitaal te leper werd over gebracht. POPERINGE. Beleefde uitnodiging tot het bijwo nen van de PLECHTIGE LIJK DIENST. gevolgd van de TERAAR DEBESTELLING, op Dinsdag 2 Aug., te 10 uur, in de O. L. Vrouwkerk, van MIJNHEER CAMILLE NEVEJANS Weduwnaar in 1= Huwelijk van Mevrouw Agnès Follet, Echtgenoot in 2" Huwelijk van Mevrouw Madeleine D'Hondt. Wie bij vergetelheid geen rouwbrief toegestuurd werd gelieve de Familie hierover te verontschuldigen en dit bericht als dusdanig te willen aan zien. (c-2450) WESTVLETEREN. Vriendelijke uitnodiging tot het bij wonen van de LIJKDIENST, gevolgd van de BEGRAVING, op Maandag 1 Aug., te 9.30 uur, in de parochiale kerk van Westvleteren, voor HEER MAURICE STRUÏE zoon van Hr August en Vrouw Jul.e Luyssen. (C-C.2034) ZONDAG 31 JULI 1949 POPERINGE. Schoon Konijn van 3 kgr. door de uil te verhollen, ter herberg De Bruggestraatbij Elie Deroo. Gegeven door Riohard Artois. (c-C.2030) ZONDAG 7 AUGUSTUS 1949 WATOU. Grote Baanbolling In 't Rozendaalbij Wed. B. Vermeu len; 500 fr. prijzen. Inschr. van 5 tot 6 uur, (c-C.2025) RENINGELST. Grote Baanbol ling, 750 fr, prijzen, ter herberg In Zoetendaalbij Em. Carton, Renin gelst. (c-2440) Grote Schieting liggende pers op Maandag 1 Augustus bij DEROO, STEENVOORDE. Hoogvogel 600 fr., zijvogels elk 400 fr., kallen elk 300 fr. Boven de 25 schutters alle primés aan 200 fr. In leg 200 fr. - 10 Taks op hoogvogels en primés. - Talrijke verrassingen in het kot. - Begin te 15 uur stipt. (c-C.2032) De Kommissie. VWMWWimMWMitmAmMWA KAARTLIEFHEBBERS AANDACHT CAFÉ «DE IIOPBEURS» bij Valère Boudeweel-D'AIleine, Grote Markt 5, Poperinge. Op elke eerste Dinsdag der maand, om 7.30 uur 's avonds, prijskaarting ln het Piketten of Manillen naar keus. Alle nieuwe leden zijn welkom. Sportliefhebbers, bij elke gelegen heid, komt de eerste uitslagen ver nemen van alle sport. (c-2446) O DTIondtstraat 40-Tel.473 - IEPER Brandglas en glas in lood en koper voor Kerken, Openbare gebouwen, Meubels, enz., enz. Verzorgd werk. (c 275) Qenadige prijzen. O WATOU Voor onze Vinkeniers. Op Zondag 31 Juli te 9.15 u. prach tige vinkenzetting bij Remi Vanhou- cke, Vijfhoekstraat gegeven door de maatschappij «de St Jansvink», voor alle liefhebbers in het bezit van een bondskaart. 1.000 fr. prijzen. Gewaar borgd. Verder prachtige beker aan de hoogstzingende vogel. Duivenrubriek. Breteuil, jonge duiven. 1. Vanhoutte Cyrille; 2. Decrock Marcel; 3. Demol Joseph; 4. Rouseré Adrienne; 5. Rou seré Adrienne. Ereteuil, oude duiven. 1. Demol Jo seph; 2. Decalf Prudent; 3. Plancke Gerard; 4. Leroy Joseph; 5. Deman Maurice. Algemene rangschikking: 1. Dambre Paul, Haringe, 753 punten; 2. Corteel Albert, 743; 3. Deschrevel Karei, 663; 4. Neudt Marcel, 606; 5. Thorez Mau rice, 598; 6. Deman Maurice, 596; 7. Van Eecke Albert, 589; 8. Maerten Jo seph, 586; 9. Decalf Prudent, 585; 10. Rouseré Adrienne, 567. Waarheen op Zondag 31 Juli? Voor de schutters; Monsterschieting aan het liggend spel bij Henri Loones. 1.000 fr. graits vooruit. Verder gewo ne voorwaarden. Begin te 14.30 u. stipt. Te 18 uur: Buitengewone zomerbol- ling. in de Winnezeelstraat, 500 fr. prijzen. Inschrijving bij Jerome Pat- tijn, bekortingAiij Christiaan Maurice en prijsuitdeling bij Money Leon. Naar Grotten van Han. Naar de Grotten van Han, Hastières, Beauraing, Dinant en Namen, met Kosmos-car op Zondag 22 Aug. e.k. Prijs 220 fr. Inschrijving Café Loones Grote Markt. ABEELE Naar Grotten van Han. Naar Grotten van Han, Hastières, Beauraing, Dinant en Namen, met Kosmos-car op Zondag 22 Aug. e.k. Prijs 220 fr. Inlichtingen en inschrij ving Café Marquis, Plaats, Abeele. IfLAMERTINGE Dubbel Openluchtfeest. Op 14 en 15 Oogst worden er in het park van het kasteel openluchtfeesten gehouden ten voordele van onze mis sionarissen en parochiale werken. Op 14 Oogst van 3 tot 6 u. prachtig turnfeest door de turnvereniging van Wevelgem, de beste afdeling der bei de Vlaanders. Een heerlijk schouwspel en een echte kermis voor oud en jong. Muziek en verfrissingen zijn voorzien. Op 15 Oogst eveneens van 3 tot 6 u. plezierige volksspelen, wed strijden en rhythmische oefeningen. Prijzen en medailles voor de winners. Maakt propaganda ook in het omlig gende. Ster.ker en beter dan het wel- gelukt ruitersfeest van verleden jaar. Verongelukt. Zaterdagnamiddag werd Fritz Bar- roo bij het oversteken der straat rechtover het gemeentehuis door een personenwagen gevat en overleed aan de opgelopen verwondingen. De droef heid der voogden is onbeschrijfelijk. Onze renners. 'In de prijs der ambachten te Kort- rijk wist A. Cleenewerck zich te on derscheiden door beslag te leggen op de derde plaats, terwijl N. Vanro- baeys door bandbreuken uitgescha keld werd. Duiven. Breteuil, oude: 1. Heytens E.; 2. Vanrobaeys M.; 3. Derudder J.; 4. en 5. Billiet O. Jonge: 1. Patou J.; 2. Laconte G.; 3. Debey G.; 4. Clauw J.; 5. Top A. Zondag a.s. Dourdan voor jongen met bons, eveneens voor oude afzon- derlij k.Breteuil oude en jonge af zonderlijk. ELVERDINGE Ballonwedstrijd. Eindelijk, jongens en meisjes, zijn wij hier dus met de juiste uitslag van do prijskamp: 1. Marico Monique, 100 fr. (Prey, Frankrijk-Eure)2. Merveille Cécile, 75 fr. (Wasquehal, Frankrijk-Nord) 3. Vancayseele Antoinette, 60 fr. (Moeskroen); 4. Dejonckheere Palmer, 55 fr. (Lambersart, Frankrijk-Nord); 5. Sedeyn Guido, 50 fr. (Verlinghem, Frankrijk-Nord); 6. Bouckaert Jozef, 45 fr. (Wervik); 7. Verslype Fransoi- se, 40 fr. (Warneton, Touquet)8. Bollaert Mare, 35 fr. (Comines-Ten Brielen); 9. Van Eecke Norbert, 30 fr. (Houtem); 10. Lowagie Paul, 25 fr. (Zonnebeke, Westhoek); 11. Notreda me Jenny, 23 fr. (Zonnebeke, Frezen- berg); 12. Latruwe Maurits, 19.5 fr. en Seys Roger, 19,' fr. (Zillebeke); 14. Danneel Rosa, 18 fr. (leper, Zonnebe- kesteenweg, 227); 15. Merveille Frans, 17 fr. (St-Jan-bij leper, Pastorij); 16. Gruwier Rosanne, 15,5 fr. en Inde- vuyst Michel, 15,5 fr. (St-Jan-bij- Ieper); 18'. Loncke Cécile: 14 fr. (Ieper-Kalfvaart)19. Vandaele Maria, 13 fr. (leper, Diksmuidesteenweg)20. Lechat Jozef, 12 fr. (Boezinge, Pil- kemstraat); 21. Gillebert Rafaël, 11 fr. (Boezinge, Talana Farm Cimetery); 22. Debeer Guido, 10 fr. (Diksmuide steenweg, Boezinge); 23. Dejonckheere Walter, 10 fr. (Boezinge). De teruggekeerde kaartjes mogen tot Dinsdagavond 2 Augustus aan de hand der inschrijvingslijst nagezien worden. Alle gebeurlijke klachten moe ten ook voor Woensdag a.s. ingediend worden. Op Donderdag en Vrijdag 4 en 5 Augustus mogen de prijzen samen met het teruggestuurde kaartje afge haald worden bij meester Verslype. De kinderen dio geen prijs behaal den mogen de moed niet laten zakken. De aanhouder wint! En volgend jaar herbeginnen wij. Ongeval. Zondag 11. wilde landbouwer Achiel Depuydt, Steenstraat, een kalf de sclviur uitjagen. Het opgejaagde dier sprong over de houten schutting van de stalopening zodanig dat de schuur poort uit haar hengsels werd gerukt. De landbouwer die het ongeluk zag gebeuren poogde tevergeefs om de poort op te vangen en kwam eronder terecht. Naar de kliniek der Zwarte Zusters te leper overgebracht werd vastgesteld dat hij een ruggegraat- wervel vermorzeld werd. wwvwvvvwwvwwwwwwwwwuvin BURGERSTAND van 19 tot 25 Juli 1949. Geboorten. Notredame Ginette, v. Langemark. Notredame Hugo, v. Langemark. Bekaert Maria, Frenchlaan 34. Vanuxem Maria, v. Wulvergem. Vanvocsem Jean, Pen- nestraat 53. Dutron Jacques, Fre- zenbergstr. 11. Deloof Johan, v. Boezinge. Thorrez Maria, v. Poel- kapelle. Vervenne André, v. Boe zinge. Vermeersch Rosa, v. Bese- lare.Mailliard Rosanne, Malou- laan 14. Desomer Martine, Mee- nensteenweg 59. Terryn Mireille, Rijselstraat 49. Sohie André, van Nleuwkerke. Delmée Luc, v. Waas ten. Ghillebert Willy, v. Nieuw- kerke. Billiau Jules, v. Vlamer- tinge. Vion Maria-Magdalena, Bo- terstraat 43. Vandecasserie Willy, v. Houtem-bij-Veurne. Ovcrlijdens. Fasseel Maria, 24 j., z. b., echtg. Notredame Gaston, van Langemark. Baert Euphrasie, 72 j., z. b., wed. v. Rosseel Jules, v. Ingel- munster. Leupe Emile, 77 jaar, schoenmaker, echtg. v. Glsquiere Ma ria, Eigen Heerdstr. 21. Dochy Eli sabeth, 45 j., z. b., ongeh., Carton- straat 12. Huwelijksbeloften. Notebaert Da- naiël, cementbewerker te leper, en Verbrugghe Jacqueline, fabriekwerk ster te Obourg. Vandenameele Frans, biervoerder, en Vandenberghe Maria, z. b., beiden te leper. Van deputte Maurice, elektrieker, en Goe- maere Simonne, z. b., beiden te leper. Moerman Louis, mekanieker, en Vanpeteghem Andrea, z. b., belden te leper. Pinte Roger, bankbe diende, en Strumane Hendrika, be diende, beiden te leper. De Cock Pierre, vormer, en Joanna Mulle, z. b., beiden te leper. Huwelijken. Werbrouek Godfried, notaris te Dottignies, en Brigitte De roo, z. b. te leper. Mulle Leonard, textielarbeider, en Fournier Madelei ne, z. b., beiden te leper. Degryse Robert, paswerker, en Verminck Yvonne, z. b., beiden te leper, i GEWESTELIJKE PAARDENKWEKERSBOND IEPER Uitslag van de grote prijskamp voor Paarden van het zwaar Trekras, ge houden op Zondag 24 Juli. 1» PRIJSKAMP Mcrricveulens geboren in 1949. 1. Flora van 't Si.halienhof, eig. Decroos-Vercoutter, Ger., Egge- waartskapelle. 2. Mira van de Blauwpoort, eig. Aernoudt André St Pieterskap. en Cobbaert Victor, Slijpe. 3. Amazone van 't Ooievaarsnest, eig. Simoens Alberic, Zevekote. 4. Mina de Reigersburg, eig. Aernoudt André, St Pieterskap. en Cobbaert Victor, Slijpe. 5. Albine, eig. Maertens Daniel, Werken. 6. Charmante d'Allaerts, eig. Desaever Victor Zoon, en Van- denberge Willy, Wulpen. 7. Mirette van den Kaaiendijk, eig. Baessens Charles, Leke en Si moens Alberic, Zevekote. 8. Hilda de la Poulouche, eig. Ollivier Jean, Westnieuwkerke. 9. Simonne de Slype, eig. Aernoudt André, St Pieterskap. en Cobbaert Victor Slijpe. 10. Cora, eig. Sohier Achiel, Poperinge. 2" PRIJSKAMP Merrieveulens geboren in 1948. 1. Charmante van 't Ooievaarsnest, eig. Simoens Alberic, Zevekote. 2. Avenira van 't Ooievaarsnest, eig. Cobbaert Victor, Slijpe en Aer noudt André, St Pieterskapelle. 3. Azurette van 't Schaliënhof, eig. Decroos en Vercoutter Gerard, Eggewaartskapelle. 4. Agnès de Slijpe, eig. Cobbaert Vict., Slijpe en Aer noudt André, St-Pieterskapelle. 5. Espérance van de Vier Dijken, eig. Cobbaert Vict., Slijpe, en Aer noudt André, St-Pieterskapelle. Quequette van 't Ooievaarsnest, eig. Simoens Alberic, Zevekote. Flora van de Kaaiendijk, eig. Baessens Charles, Leke, Simoens Alberic, Zevekote. Briante de la Brire, eig. Maertens Dan., Wulpen. Dina van de Kaaiendijk, eig. Baessens Chai-les, Leke, Simoens Alberic, Zevekote. Byjou de Meeuwenoord, en en eig. Sinioens Alberic. Zevekote. Gaillarde d'Adegem, eig. Simoens Alberic, Zevekote. Clotilde de Melle, eig. Simoens Alberic Zevekote. Eclaire de Langemarck, eig. Vandenabeele Alex, Langem. Mascotte van 't Ooievaarsnest, eig. Cobbaert Vict., Slijpe, en Aer noudt André, St-Pieterskapelle. Bel'a van de Wildemeersch, eig. Rommens Ger., Vlamertinge. 3® PRIJSKAMP Merricn van 2 jaar, kleine maat, minder dan 1,56 m. 1. Mercura de Wercken, eig. Maertens Daniel. Werken. 2. Bella van 't Duivennest, eig. Desaever Vict., Zoon, en Van denberghe Willy, Wulpen. 3. Première d'Eversam, eig. Quaghebeur Pierre en Zoon, Poperinge-Stavele. 4. Mina van de Zavelhoek, eig. Berra Cyrille, Alveringem. 5. Cora de Geysenhof, eig. Devreeze Marcel, Zevekote. 6. Norma de Stalhille, eig. Desaever Victor Zoon, en Van denberghe Willy, Wulpen. 7. Mona de Geysenhof, eig. Devreeze Marcel, Zevekote. 8. Fanny van 't Marshof, eig. Landuyt Alfons, Vlamertinge. 9. Agnès de Slype, eig. Cobbaert Victor, Slijpe, en Aernoudt André, St-Pieterskapelle. 5' PRIJSKAMP Merriën van 3 jaar 1. Galatee de la Sille, eig. Desaever Victor Zoon, en Van- denberge Willy, Wulpen. 2. Cora van 't klein klooster, eig. Dehaemers Polydor, Gistel, en Simoens Alberic, Zevekote. 3. Boulotte de Houtaing, eig. Devreeze Marcel, Zevekote. 4. Bichette de Vicogne, eig. Beuselinck Arthur, Stuivekens- kerke, en Simoens Alberic, Zeve kote. 5. Jeannette van de Groenestr. eig. Vandamme Cyriel, Brielen. 6. Dina van de Wildemeersch, eig. Rommens Ger., Vlamertinge. 6" PRIJSKAMP Merriën van 4 jaar en meer, geprimeerd 1. Ivatia Delcour, eig. Desaever Victor Zoon, en Vau- denberge Willy, Wulpen. 2. Colosale de Lampernisse, eig. Devreeze Marcel, Zevekote. 3. Sarah van 't Westen, eig. Simoens Alberic, Zevekote. 4. Rebecca van de verloren hoek, eig. Wed. Desmyter Remi, Voorme- zele. 5. Amazone de Coyghem, eig. Wallays Frans, Ledegem. 6. Esther de Slype, eig. Desaever Victor Zoon, en Van- denberge Willy, Wulpen. 7. Odette de Vicogne, eig. Beuselinck Arthur. Stuivekens- kerke, en Simoens Alberic, Zeve kote. 8. Sarah van den Wildemeersch, eig. Rommens Jerome, Vlamertinge. 7» PRIJSKAMP Hengstveulens geboren in 1949 1. Mercure de Wercken, eig. Simoens Gebr., Stalhille en Zevekote. 2. Neron de Vicogne, eig. Beuselinck Arthur, Stuivekens- kerke, en Simoens Alberic, Zeve kote. 3. Zephir de Rebecq, eig. Maertens Daniel, Werken. 4. Bayard de St Eloi, eig. Wed. Desmyter Remi, Voorme- zele. 5. Ideal, eig. Maertens Daniel, Werken. 6. Parfait de la Belle Ferme, eig. Lampaert Emile, leper. 7. Moustache de Slype, eig. Cobbaert Victor, en Aernoudt André, St Pieterskapelle. 8" PRIJSKAMP Hengstveulens geboren in 1948 1. Mercure van 't Duivennest, eig. Simoens Gebr., Stalhille en Zevekote. 2. Satan d'Oudenburg, eig. Simoens Gebr., Stalhille en Zevekote. 3. Paul de Torhout, eig. Simoens Gebr., Stalhille en Zevekote. 4. Espoir de Renfosse, eig. Maertens Daniel, Werken. 5. Bloc Delmotte, eig. Simoens Gebr,, Stalhille en Zevekote. 6. Sultan d'Herente, kote. eig. Wed. Desmyter Remi, Voorme- zele. 7. Espoir de Lillois, eig. Maertens Daniel, Werken. 8. Pacha de St Pierre, eig. Simoens Gebr., Stalhille »n Zevekote. 9" PRIJSKAMP. Hengsten van 2 jaar 1. Radar D'Herente, eig. Simoens Gebr., Stalhille, en Wed. Desmyter Remi, Voormezele. 2. Domino van 't klein klooster, eig. Simoens Gebr., Stalhille en Zevekote. 3. Max de Zuienkerke, eig. Simoens Gebr., Stalhille en Zevekote. 4. Champion van 't Ooievaarsnest, eig. Simoens Gebr., Stalhille en Zevekote. 5. Azur de Terdoest, eig. Simoens Gebr., Stalhille en Zevekote. 6. Jan zonder vrees, eig. Sinioens Gebr., Stalhille en Zevekote. 7. Islam de Roksem, eig. Simoens Gebr., Stalhille en Zevekote. 8. Heuron de Kloosterhof, eig. Simoens Gebr., Stalhille en Zevekote. 9. Mercure de Strooiendorp, Zie vervolg hiernevens W en alle andere gelegenheden bij U thuis, wendt U ln volle vertrouwen tot: TAFELHOUDER DELEU A, Hotel Brittannique Grote Markt, IEPER. Tel. 74. <c343) HET VERBOND DER BOERENGILDEN (Arrondissement leper) HULDIGDE HEER SENATOR G. FERYN Zondag namiddag 24 Juli jl., te 14 uur, kwam het Verbond der Boe- rengilden van 't Arrondissement leper in een hij>2»ndere vergadering in hun lokaal te leper bijeen, om hulde te brengen aan de politieke afgevaardig den van de landbouw en vooral aan Heer Georges Feryn, ondervoorzitter van de Boerengilde te Proven, pas tot Provinciale Senator verkozen. De Voorzitter, J. Ingelbeen, opende de vergadering met een welkom, voor al aan de Provense boeren, welke het talrijkst waren opgekomen. De Proost, Z. E. H. Delanote, was gelukkig Dhr Georges Feryn te begroeten als een goede boerenvertegenwoordiger, een verstandige en klaarziende boer en een van 't rechter bedde, een sterk# aanwinst dus voor de rechtse kant. Heer Mullie voegde daarbij dat hij fier was zo een flinke collega naast hem te mogen zien. Daarop bevestig de de Hr Boon, opziener van de B. B, hetgene wat beide eerste sprekers ge zegd hadden en stippelde het land bouwprogramma uit in tien punten, en verzocht de afgevaardigden naar 't feest van de B.J.B. in 't Park van Zillebeke te gaan. Na de spreekbeurt van Hr Lefère en van de pittige Z. E. H. Deken, dankte onze Senator Georges om de huldeblijken en beloofde zich geheel te geven aan de goede zaak van de C.V.P. en niet het minst aan de boe- renbelangen. Naaml. Maatschappij gest. ln 1881 Private onderneming beheerd door het K. B van 15 December 1934. Antwerpen - Brussel - Luik Spaarkas Obligation. Leningen op eigendommen. Alle Inlichtingen bij de agenten te; Beselare: M. Emiel Cardoen. Bikschote: Mevr. H. Pattijn-Phlllppè. Boezinge: M. I. Govaert. Brielen: Mevr. G. Eeele-Verdonck. De Moeren: M. Marcel Mélis. DikkebuschArthur Laperre. Diksmuide: M. C. Gequiere, Wilgend. Elverdinge: M. Germain Ollevler. Geluwe: M. Jos. Vanrijckegem. Geluveld: Mevr. M. D'haene-uruwez. Gijverinklwve: M. Luc. ötekeiorum. Hoogstede: M. Marcel Spilliaert. Houtem-Ieper: M. Adolplie Six. Houtsm-VeurneM. Firm. Boudeweel. leper: M. Robert van den Bogaerde. Langemark: Mevr. V. Peene-Callens. Leisele: Mevr. Cam. Dezlllle. Meesen: M. Fr.ms Tnevelln. Noordschote: M. Miehei Butaye. Oostvleteren: Mejuftei Maria omls, Mevr. R. Smis-Butaye. Passchendale: M. Antolne Dscouttere. Poperinge: M. Delaleau, Vlamingstr. 13. Proven: Mevr. R. Muyssen- Pareyn. ReningeMevr. A. Vannleuwenhuyse. ReningelstM. Orlgène Camerlynck. Roesbrugge-Haringe: M. R. De Puydt. St-Jan-leper: Mevr. Gérard Leleu. Stavele: M. Jozef Cornells. Veurne: M. M. Verliest, Asirldiaan 18. Vlamertinge: Mevr. J. Van Elslande. Waasten: M. Fernand Provost. Watou: Mevr. Camiel Vandenberghe. Wervik. M. Karei üoone. Westouter: M. Reml Delanote. Westvleteren: M. Jos. Aekerman. Wijtsciiate: M. Cyriel Maerten. Woesten: M. Henrl Gouwy. Woumen: Mevr. G. Bulcke-Verhaeghe. Zandvoorde (leper): Mevr. O. PMlips- Vandenbroucke. Zillebeke: M. Antoon Hellebuyck. Zonnebeke: M. Ant. Vanwaliegliem. 10.1959) eig. Simoens Gebr., Stalhille ea Zevekote. 10'.PRIJSKAMP Hengsten van 3 jaar 1. Atoom van 't Ellegat, eig. Simoens Gebr., Stalhille en Zevekote. 2. Espoir de Poperinge, eig. Quaghebeur Pierre en Zoon, Poperinge-Stavele. 3. Emir do Merry, eig. Simoens Gebr., Stalhille en Zevekote, en Wed. Desmyter Remi, Voormezele. 4. Paul de Poperinge, eig. Quaghebeur Pierre en Zoon. Poperinge-Stavele. 11' PRIJSKAMP Merriën van 4 jaar en meer, niet geprimeerd 1. Duchesse, eig. Devreeze Marcel, Zevekote. 2. Farceuse de Trieux, eig. Decroos-Vercouter Gerard, Eg gewaartskapelle. 3. Roza de Gistel, eig. Cobbaert Victor, Slijpe, cn Aernoudt André, St Pieterskapelle. 4. Marquise de Nieuwenkerke, eig. Decroos-Vercouter Gerard, Eg gewaartskapelle. 5. Josephine, eig. Cobbaert Victor, Slijpe, en Aernoudt André, St Pieterskapelle. 6. Mina, eig. Van Bruane Julien, Poperinge. 7. Rita, eig. Decroos-Vercouter Gerard, E? gewaartskapelle. 8. Jeanne van 't Duivennest. eig. Vandenberge Willy Zoon, en Desaever Victor, Wulpen. 9. Bertha de Marshof, eig. Landuyt Alfons, Vlamertnge. 12' PRIJSKAMP Loten van 4 hengsten aan dezelfde eigenaar, welke deelnemen aan een der categoriën, op stand te keuren. 1. Een lot drie jarige hengsten, eig. Simoens Gebr., Stalhille en Zevekote. 2. Een lot achttienmaander hengsten, eig. Simoens Gebr., Stalhille en Zevekote. 3. Een lot twee jarige hengsten, eig. Simoens Gebr., Stalhille en Zevekote. 13' PRIJSKAMP Loten van 4 Merriën deelnemend aan een der vorige categorieën en asn dezelfde eigenaar op stap en draf te kenren 1. Twee loten, eig. Desaever Victor Zoon, en Van denberge Willy, Wulpen. 2. Een lot, eig Simoens Alberic, Stalhille, De haemers Pol, Gistel, en Beuselinck Arthur, Stuivekenskerke. 3. Een lot, eig. Simoens Alberic, Zevekote. 4. Een lot, eig. Devreeze Marcal, Zevekote. 5. Een lot, eig. Decroos-Vercouter Gerard, Eg- gowaartskapelle. Een lot achttienmaander merriën. 6. eig. Cobbaert Victor, Slijpe, ea Aernoudt André, St Pieterskapelle. 7. Een lot twee jarig# merriïn ea grote merriën. eig. Cobbaert Victor. Slijpe, e» Aernoudt André, St PleUrsltapolI». KAMPIOENSCHAPPEN Kampioenschap der hengetan, voor de beate henget Antoon van 't Hellegat, eig. Simoens Gebroeders, Stalhille en Zevekote. Kampioenschap der Merriën voor de beste merrie Galatee de la Sille, eig. Desaever Victor Zoon, #n Vandenberg# Willf» Wulpen.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1949 | | pagina 4