Kerst- nieuwjaar- GESCHENK PEEGIE IN IEDER HUIS EEN PEEGIE, T'IS LEUTE VOOR JAREN VERREI Laffe Moordaanslag te Oostende Wij legden voor U op de rooster ...DE SCHRIJVER ...EN DE TEKEN AAR Wees welkomPEEGIE 't Ligt hier voor ons, in jonge lente frisse kleuren. Het fonkel nieuwe boek van Willem de Hrijk geïllustreerd door Meester Laurent Meeuws. Maandenlang wachten duizenden op Peegie. G'hebt maar uw handen uit te steken, hier is Peegie. I I c HEf WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 10 Dec. 1949. Biz. Ook te verkrijgen Boekhcsndefi OOSTSTRAAT bij ROELAND 4? ROESELARE Gemaskerde aanrander op de vlucht EEN HEEL BIJZONDERE KERSTMIS VOOR ALLEN KOLONIALE LOTERU HET VRAAGSTUK DER GRENSARBEIDERS KERKELIJK NIEUWS WEEKKALENDER DER MIDDENSTANDS VERGADERINGEN KOLONIALE LOTERU SNOB Hoera!!! PEEGIE is geboren J Een grauwe dag: schreeuwende met uw Peegie voorlezingen houdt, wind, geselende regenslagen, en de zijn de zalen te kleine. Hoeveel voor- zonne al dagen lang vergoord en ver- drachten en voorlezingen hebt ge nu smoord. Ge zit aan uw kachel te al op uw actief? prutsen. Morgen houd ik mijn 70° voor- En almeteens daar is de zonne. Be- dracht. Alle meest in het Davids- grijp me goed, daar is Willem de fonds. En ik moete vaststellen dat ->ns Hazelt uit Roeselare, de goede vriend volk nog lachen kan, lachen! Allee, die af en toe eens binnenwaait en de deftigste mensen kunnen het geen ons allen steeds in 't zonneke zet. kwart uithouden als ze Peegie in zijn Hij weet niet dat we hem vandage toeren horen. gaan op de rooster leggen, hij zit Ik peinze dat uw Peegie een daar weer met zijn olijke ogen alles schaterende lach over Vlaanderen zal af te spieden, langs zijn neus weg oproepen. kwinkslagen af te geven, en hertelijk Een volk dat lacht, kan geen zijn pijpke te verteren. boos volk zijn. Lachen maakt da Willem, houd U gereed, vent, ge mensen beter, milder, gelukkiger. De zit vandage op 't bankske. wereld is al triestig genoeg. Maar, menhere de juge... Hij zegt niet verder, doch ik 'zie Zwijgen en antwoorden. En op- hoe het hem gelukkig maakt dat zijri passen wat ge vertelt, want uw min- Peegiezovele gezonde vreugdè sta woord zal op tienduizenden exem- brengt. En daarin is hij het kind val) plaren worden verspreid in Het We- zijn vader. Ons volk is deze menseü kelijks Nieuws Ge moet het ver- dankbaarheid verschuldigd, dragen, want straks wordt «Peegie» Gij zijt nu ook al het vierde geboren en aan alle kanten zagen ze kruisje over. Wees nu eens zeer eer ons de oren af om daarover een eitje lijk. Wat hebt gij al achter de rug als te pellen met schrijver? Akkoord, menhere de voorzitter. Ik liep het Roeselaarse college Er wordt een pinte geschonken. uit. Daar heb ik reeds lp de Letter* gilde een eerste werk over de Nieuw* A markt voorgedragen. In lokale bla» den verschonen wat artikels in hp- Ge weet, Willem de Hazelt morlstische zin, Ge kent ze: Lachen, uw echte name moet ik hier niet zet- Orator fit, Ontdekking van Amerika, en, want deze is een publiek geheim! enz. enz. Ik ben lid van «De Vriend- dat gij plots beroemd geworden schaphet letterlievende gild van zijt met uw Peegie Hoe zijt gij Roeselare, dat nu 107 jaar oud is, ik daarachter gekomen? Wat dreef U ben bestuurslid van het Davidsfonds aan om dat Peegie uit te portretten? en het propaganda-comiteit dat wij Omdat het werkelijk de moeite hier voor enkele Jaren gesticht heb- weerd is verteld te worden. Peegie, ben, zetelde vóór de oorlog in de on- dat is de aloude Roeselaarse Nieuw- vergefelijke Uilenspiegelclub, en ben markt. Zoals Brussel zijn Marollen nu tctaal opgeslorpt door Peegie. heeft, Leuven z'jn Petermannen, zo Dat weet ik. Ik heb uw artikels heeft Roeselare zijn Nieuwmaikt. Dit gelezen. Nu verschijnt alles in boek- speeifieke ras is zeer begaafd: het be- vorm, verbeterd, aangevuld, een schikt over een aangeboren en zeer schoon gehéel, Willem. Geen huis dat gi-raffineerde commerciegeest, over een beetje van een boek en een lach een durf en een koerage, waaraan wij houdt of ze zullen uw boek in 't boe- allemaal een spiegelke kunnen ne- kenkastje willen. Overal zagen ze: men, over een onuitputtelijke le- Wanneer komt dat boek nu uit? 't ensvreug-de, over een dosis gezond Zal uitgevochten worden, vooral door verstand, over een eigen taal en een degenen die u aan 't woord gehoord eigen zeden, die het nu nog tracht hebben. En z' hebben nog maar een in ere te houden. Ofschoon de Nieuw- markt en dat vind ik zo jammer staalke gehoord! Horkt dat ne keer klappen, 't is voor de kleur die verdwijnt meer al wel... en meer wordt aangetast door het Niet onderbreken, jongen! En niveler«nde moderne leven. Peegie is spreken als ge gevraagd wordt. A de geest, de incarnatie, het type van propos, is het nu al met Peegie? de Nieuwmarkt, zoals hij m de vorige Nee, ik hope er aan voort te decennia is geweest. doen... Het getrouwd leven van Pee- Ja, en g' hebt gij dat alzo nog gie. met veel vijven en zessen verteld? Zijt ge al bezig? Met wat geestige kleurtjes en Ja, een staalke. geurtjes erbij natuurlijk. Wacht, een paar goe vrienden Hoe zijt gij daarmee begonnen, bijgehaald eerst. mens? Is vader... de Hazelt, die lach- En even later zit Willem ds Hazelt taarte en babbelare. daarmee niet be- te lezen over Peegie in de Komman- gonnen, zodat zone Willem maar dantuur, Peegie en de Fiskus, Peegie voort te spinnen en te weven had? en de mobilisatie... Niet verklappen, Neen, het enige dat vader zaliger nee. heeft gelanceerd was het lied van En zullen de lezers van Het Cypere, dat hij zo hertelijk kon zin- Wekelijks Nieuws» ook eens mogen gen. Vaders kunste bestreek de alge- meeproeven? mene West-Vlaamse kluchte. Ja, binnenkort komen er nieuw# Maar hoe gaat dat, ge komt die Peegie's in dat blad. mensen tegen, ge ziet ze in hun doe- Nog een vraagje: Vanwaar komt ninge, ge klapt er mee, ge lacht en uw deknaam? drinkt een pinte met hen (en geren Van de oudste heerlijkheid van lachen,, ha ja?) en ge ontdekt een Roeselare, de Hazelt. nieuwe wereld, ge zit er van te klap- G' hebt bij Inspecteur Dochy ge pen in compagnie. Schrijf dat ne zeten. keer op, zeggen ze. Ge riskeert een Zeker !Die weet het fijn. paar artikeltjes, en dan ondervindt Wie heeft uw Peegie ceïllus- ge plots dat ge een groot en schui- treerd? Een knappe «a zwierige te mend vat hebt aangestoken. Er komt kenpenne, zeg! Het boek bloost ervan, geen einde aan, ge tapt maar voort. Laurent Meeuws, een onderwij- De Nieuwmarkt heb ik alzo aldoor zer uit Roeselare! beter leren kennen, aldoor liever le- Kom, drink uit! Op de gezond- ren zien. Toen de geleerde Dr Van held van «Peegie», Wegt-Vlaande- den Broucke, die zich geweldig aan ren is niet dood. Het blijde en gees- de Nieuwmarkt Interesseerde en er tlge West-Vleanderen leeft voort een zeer speciaal volksras in zag, door Peegie. Drink uit, Willem, en geerne een schedelmeting had gedaan dat Peegie alle harten en alle huizen op de Nieuwmarkt ben ik met hem moge veroveren, mede geweest. We hebben er plezie- Ja, houd nu maar op, t is t« rige stonden beleefd, man! Die Dr hertroerend, 'k kan daar niet tegenl kwam tot zeer belangwekkende be- En haast Je maar want 't is Zater- sluiten in zijn studie daarover. Hoe dagavond, 'k moete mijn voeten langer hoe meer ontdekte ik de ko- gaan wassen. leurige kanten van de Nieuwmarkt, W# staan Willem de Hazelt ach- een wereld, een leven apart, iets dat terna te kijken. Zo 'n zonnige Roe- zwart op wit moest vastgelegd wor- selarenare! Zo 'n kerel! Een die dT den, tot nut ende genoegen van den mag zijn, een die we broodnodig had- ölke! den in het triestige Vlaanderen van Dat zegt ge goed, Willem! Tot heden. ienoegen van den volke. Waar gij E- R- BOSCHVOGEL. t eerste werk van Willem, de clt vertelt ons hef jonge leven van Peegie, soon van Pee den Ouden en van de resolute Tanite, beiden rasechte Nieuwmarktenaars uit Roe selare. De kleine pagadder spartelt met builen en blutsen door zijn eer ste jaren, en wordt gedoopt en ge pekeld in de vreugden en deugden van de Nieuwmarkt. Het trekkers- bloed krijgt gloed en bloei, en hij gaat op trim aan de hand van de ervaren leermeester Savatte. Peegie lei de loze wereld kennen, een we redie perelt van zonne en wonne, van Roeselare tot Brussel en nog ver der. Hij geraakt smoorverliefd op An toinette en maakt al de zotte, zoete en zure avonturen mee van een las tige doch vurige cfde... Verdere ge heimen mogen niet verklapt worden. Want van hier af ivordt het een Nieuwmarktse roman... Echt origi neel. Dit boek sal door het goedlachse Vlaanderen van de eerste tot de laat ste bladzijde verslonden worden. Want dit boek is een film van uilige en onbetaalbare zetten, waaruit het leven van Peegie, die kadvl, dat ziel tje zonder zorg wordt gesponnen en geweven. Uilenspiegel zit er in, Pal lieter ook.. Een zo felle humoreske, dat ze bijwijlen Breughel en Brou wer optovert, meer, de oude zotter nijen in 't vroede en 't amoureuze. Al heeft de schrijver geen litteraire pretentie, toch heeft het boek een heel bijzonder waarde: omdat het aansluit bij de West- Vlaamse traditie van 't Manneke uit de Mane, Juul Lerop, Karei De Wolf; omdat het een verse tocht door onze lectuur jaagt. Een boek om he den schoon geprezen te worden, moet dampen van aangebrande reu ken. We willen niet meer zeggen Doch hier spreekt de volksprofeet, hier is het volk met zijn wel en wee, doch vooral met zijn beurend levens- optimismeNu we dreigen te stikken in aldoor nieuwe zorgen en angsten, hebben we Peegie broodnodig. Peegie, die ons opnieuw zal leren te lachen en de zonnekant der dingen te zien; omdat hier de volksmond aan 't woord is met zijn radde en rake tale, een onontgonnen stuk dialect in de Nieuwmarktse conversaties. Zo is Peegie dan, smakelijk en snij- dig verteldmet de schater van zijn lach, en met zijn kakelbonte kleuren een boek dat aller gading zal vol doen. Kleinen en groten zullen het lezen, de dichter en de boer, de keu kenmeid en de freule. Laat dit uPeegleydan gerust zijn trim beginnen, heel Vlaanderen door. Waar hij belandt, zal de lach niet van de lucht zijn Lezer, wilt Gij U PEEGIE aanschaffen? KNIP DIT UIT... vul het bulletijn leesbaar in en stuur het onder open om slag met 0,20 fr. frankering aan: BOEKHANDEL SANSEN Gasthuisstraat 15 POPERINGE. Ondergetekende: Naam Adres wenst het boek PEEGIE te ontvangen. gewone uitgave78 fr. luxe uitgave: 112 fr. het bedrag van het boek, verhoogd met 2,50 fr. voor port en verpakkings- kosten werd op uw p.ch.r. 47.63.60 Drukkerij Sansen te Poperlnge, gestort. Doorhalen ivat niet past. Ook bij leder ander Boek handelaar kunt U zich PEEGIE aanschaffen. Een ideaal U het aanbieden aan uw Familieleden, Kinderen, Kennissen, van een Dat cal hen heel aange naam zijn! Aarzel dan niet langer en bestel onmiddellijk met bo venstaande INSCHRIJVINGSBON. Da pentekeningen die dit artikel illustreren zijn van de hand van t, Meeuws en werden overgeno men uit het boek. Schrijf maar op, zegt Willem- Laurent Meeuws, onderwijzer te Roeselare, ouderdom rond de 40 j. Is 't al da je moet weten? Gelukkig werd op dat ogenblik 4e aandacht van onze gedienstige gids voor een tijdeke geboeid door een paar mooie aquarellen aan de wand, en hadden we gelegenheid voor een rustig onderhoud. Meester Meeuws, schildert en tekent U al sedert lang? Van jongs af, klinkt het onver wacht. -Vis jongen tekende ik zeer graag en ontwikkelde ik stilaan die natuurlijke aanleg, 'k Werd onder wijzer en legde me tijdens de vrije uurtjes toe op mijn liefhebberi>: schilderen en tekenen. En wie was uw leermeester ii het schilderen, we hoorden reeds de naam van Fred Ost noemen. 'k Ging nooit bij andc schii- Peegie komt op de markt in boek- ders in de leer. 'k Ben enkel een vorm, dat vertelt Bosch vogel... aan autodidact, 'k moest alles aan me de overkant. zelf leren. Wat Ost betreft, geef ik Peegie steekt in een proper kleed- grif toe dat sommige critici gemeend je, daar zorgde de uitgever voor. hebben dat er in mijn werk ver- Maar de sprankelende, frisse tekst wantschapstrekken te bespeuren val- is verlucht met levensechte zantjes, len die zouden kunnen doen beslui- al even sappig als het plezante ver- ten dat mijn werk thuis hoort In haal zelf. de school van Ost. De kunstenaar, die de tekenpen Dat is invloed van een schooi zo fijn hanteerde, moesten we be- zonder naar school te gaan, werp! slist kennen en aan onze lezers voor- Willem ertussen, stellen. Exposeert U ook? Willem de Hazelt, in hoogst 'n Paar exposities maakte ik eigen persoon, schrijver van het mede met de Kunstkring te Roese- boek, nam ons op sleeptouw... lare en Ronse, 't is- trouwens pas De gendarms zin der achter sedert enkele jaren dat ik in kon- Joen, riep Willem van in de gang takt kwam met het publiek, onze vriendelijke gastheer toe, die Sedert welke datum, Meester? echter gauw begreep wat voor vlees In 1940 was ik, lijk veel ande hij in de kuip had, en ons gastvrij ren, gemobiliseerd en 'n liefhebberij en hartelijk binnenloodste ln een is ln de verveling van de kantonne- stemmige ontvangkamer, waar we zo menten altijd een goede afwisseling, maar direkt de gelegenheid kregen Wijlen Dokter Dubois, uit Silly, bij onze ogen de kost te geven aan Edingen, toen legerdokter, had al frisse tekeningen en aquarellen die een en ander van mijn tekeningen de wanden versieren. onder handen gekregen en raadde mij aan die liefhebberij verder te ontwikkelen. Zo kwam het dat ik na de mobilisatie en de korte veld tocht van 1940, mij meer en mee: op tekenen en schilderen toelegde. Dokter Dubois volgde verder mijn werk, het heilig yuur was aangesto ken en 't brandde voort... De schilder toont ons ontroerd een witte gipsen plaat aan de wand op de ereplaats, die zijn vriend ii profiel voorstelt. Dokter Duboi- werd tijdens de bezetting door d< Duitsers gefusilleerd. Een aquarel in sterk koloriet trekt onze aandacht. Zigeuners duwer moeizaam hun wagen vooruit ovei een slechte weg, 'n vrouw heeft di riool op de rug hangen, 't Leeft er t kleurt. U werkt meest ir. aquarel. Meester? Ja, alhoewel er af en toe ook wel eens in olie geborsteld wordt: pentekening komt natuurlijk meeat van pas bij boekillustratie. 't Zou eigenlijk vandaag moe ten gaan over boekillustratie, want we zijn hier de schepper komen op zoeken van de tekeningen van Pee gie en consoorten. Waar hebt ge die typen gevonden, Meester? Meester Meeuws lacht hartelijk om de vraag. Lees het boek, zegt hij en dan hebt ge inspiratie genot-: om twintig gazetten vol te tekenen Peegie en zijn kornuiten komen vers gebakken uit dat boek gelopen en ge moet ze maar achtertekenen. ...Maar dan moet men toch eerst verstand van tekenen hebben voleindigt Willem de Hazelt en wij met hem. Peegie belooft ons plezante letten kost, maar ook deugdelijk teken werk van 'n jong, maar flink West- Vlaams talent. Meester Meeuws vond stellig in de tekst overvloed van inspiratie, maar zijn kunstenaarstalent wist ai- les met een nieuw leven te bezielen: zijn werk vult het werk van de schrijver aan. Zijn figuren als Pee dsn Ouden en Savatte zijn «gespo gen echt. De straatscènes zijn ais momentopnamen, die 'n reporter doen watertanden. Geef uw ogen de kost, lezer... GEMO. De vreedzame omgeving van het H. Conscienceplein te Oostende werd Zondag ln opschudding gebracht door het nieuws van een mislukte moordpoging, gepleegd op de per soon van de 65-jarige August Tyber- gheln, wonende ln de Honoré Bor- gerstraat 36. Het slachtoffer stond algemeen aangeschreven als een voorbeeldig huisvader. Hij was destijds schilder van beroep doch was sinds enige tijd werkloos. Niemand kan vermoeden wie de laffe aanrander kan geweest zijn die Zaterdagnacht omstreeks 2.15 u. August Tybergheln op een 100-tal moter van zijn woning wilde neer knuppelen. EEN LAFFE AANSLAG Vader Tybergheln was Zaterdag avond naar de stad getrokken om op ae hoek van de Wezenhuis- en de 1 oekomststraat de heropening bij te wonen van de herberg Central waar zijn zoon Raymond als accor deonist optrad Naar de verklarin gen van de herberghoudster dronk hij heel weinig en vergenoegde hij zich met van op afstand het gedoe der bezoekers gade te slaan. Om streeks 2 u. verliet hij de herberg en begaf zich op weg naar huis. Op 100 meter van zijn woning werd hij overvallen en getroffen door een zware slag op het hoofd; hij duizel de en sloeg ln een gebaar van zelf verdediging de handen op het bloe dende hoofd. Gelukkig, want onmid dellijk kwam een tweede zware slag toe die door de handen werd gebro ken. Het slachtoffer slaakte daarop luide kreten waarop de aanrander op de vlucht sloeg. Deze had echter bij zijn bewegingen de handdoek die zijn gezicht bedekte verloren en kwam na enkele ogenblikken weer opdagen om deze handdoek terug te halen. Hij waagde zich echter niet in de onmiddellijke omgeving van zijn slachtoffer en trok ten laatste snel weg. Vader Tybergheln h^cl on- dertussr.i n-.r.r zijn hoed r< '-.beid en had meteen de handdoek opge nomen. «Vwu'ip sukkelde bü ua*r huis, erg bloedend. Hauls werd een 6 cm. brede wonde vastgesteld, terwijl door de tweede slag drie vingeren werden gekwetst. De slag was toegebracht met een IJzeren staaf. Pas Zondagmorgen werd de politie van deze aanslag op de hoogte ge bracht. Het onderzoek werd ln alle geheim Ingezet, doch heeft tot op heden nog geen resultaat opgeleverd. BRENGT DE HANDDOEK DE POLITIE OP EEN SPOOR? Het onderzoek concentreert zich natuurlijk rondom de handdoek die door de aanrander werd achtergela ten. Op deze handdoek is een num mer aangebracht, wat de mogelijk heid van succes openhoudt August Tybergheln kan zich onmogelijk in denken wie hem zou hebben willen doden: hij heeft geen vijanden. Naar verluidt had hij die avond een aanzienlijke geldsom op zak. Bij het onderzoek naar de identi teit der bezoekers van de herberg Centralwerd niets gevonden, dat ook maar enigszins vermoedens zou werpen op een dezer. Het kan moei lijk anders of de aanrander moet in de buurt van de Borgerstraat wonen en op de hoogte geweest zijn van het herbergbezoek van Tybergheln. Het is immers op ZATERDAG 24 DECEMBER de avond vóór Kerstmis, dat d» haar 18* en-laatste schijf r. '40 trekt TE BRUSSEL. IEDEREEN HEEFT DE KANS MILLIONNAIR TE WORDEN. De grote loten i 15 van 20.000 fr. - 12 van 50.000 fr. - 12 van 100.000 fr. - 3 van een kwart millioen - 2 van een half millioen - 1 van een millioen - en het supergroot lot van twee en een half millioen. 34.380 andere loten van 200 tot 10.000 fr. Slechts 300.000 biljetten. Het biljet: 100 fr. - Het tiende; 11 fr. (d-3886) V oorlichtingsvergadering to Meenen. Door het Christen Syndikaat werd Maandagmorgen 5 December, te 11 U„ ln de zaal der Gilde van Ambachten, Grote Markt, een grote lnllchtlngs- vergaderlng Ingericht ten gerieve van de talrijk aangesloten leden-grens arbeiders. In zijn toespraak handelde Dhr Declerck over de afgelopen on derhandelingen. Hij legde de redenen uiteen waardoor de Syndikale Afge vaardigden het systeem hebben aan vaard, hetwelk voorstelt aan de grensarbeiders een zelfde levensni veau te verzekeren als dit der Franse arbeiders, op uitdrukkelijke voor waarde nochtans dat het evenwicht algemeen zij. De hoop wordt geuit dat het deze week wel de laatste eta- kingsweek zou kunnen worden. Wat aangaat de uitbetaling der familiale vergoedingen, welke het voorwerp hebben uitgemaakt van besprekingen te Robeke, deze werden nog niet aan de grensarbeiders uitbetaald, daar het enig formulier dat werd opge maakt, werd overgemaakt aan del Franse Minister van Arbeid en nog niet la teruggekeerd. De syndikale leiders wijzen er nochtans op dat de ze vergoedingen zullen worden uitge keerd ln de eerstvolgende dagen. Stappen ^rerden hiervoor opnieuw te Robeke aangewend. HET HEILIG JAAR Toespraak van Z.H. de Paus op 23 December 1949. De traditionele toespraak van de Paus tot de gelovigen der gehele we reld, op de vooravond van Kerstmis, is dit Jaar op 23 December vastge steld. Daags voor Kerstmis zal Paus Pius XH plechtig de Heilige Poort ope nen, waarmede het Heilig Jaar wordt ingeluid. 16.225 KOREANEN BEKEREN ZICII TOT DE KATHOLIEKE KEEK In 1948 bekeerden zich ln Zuid- Korea 16.225 Koreanen tot de katho lieke Kerk. In September van dit Jaar hebben zich 60 studenten in het se minarie aangemeld om zich voor te Jcceiden tot het priesterschap. Dc i katnolieke dagbladen ln het land I hebben een gezamenlijke oplage van I >laren. 1 75.000 exemplaren. ZONDAG 11 DECEMBER: ROESELARE: Smedenfeest. WOENSDAG 14 DECEMBER: SLIJPE: te 19.30 u. Sprekers: Volks vertegenwoordiger J. Piers en Fl. Vandenbroucke, gewestelijke se cretaris. DONDERDAG 15 DECEMBER: POPERINGE: Gewestelijke Kader dag. Spreker: Om. Decuypere, pro vinciaal Voorzitter. MEENENGewestelijke kaderdag. Structuurhervorming Spreker: Volksvertegenwoordiger A. De Clerck. ZONDAG 18 DECEMBER: ROLLEGEMIn het Gemeentehuis te 10.45 u. Sprekers: Volksverte genwoordiger A. De Clerck en Ger. Vandenberghe, gewestelijke secre taris. MOORSLEDE: te 10 u. algemene vergadering. Sprekers: G. Vande- putte, provinciaal secretaris en R. j Desplenter, gewestelijk» secretaris. Winnen 200 frank de nummer: eindigend op: 4. Winnen 500 frank de nummer' eindigend op: 19. Winnen 1.000 frank de nummer- eindigend op: 355 706 479. Winnen 2.500 frank de numme:1 eindigend op: 0019 5492 MIJ 443 9888 7337 2783 7610. Winnen 5.000 frank de nummer eindigend op: 4005 1068 5177 W! 9949. Winnen 10.000 frank de nummer' eindigend op: 9630 7348 6201 Winnen 20.000 frank de nummer eindigend op: 28002 26021 544S': 39934 14236. Winnen 50.000 frank de numme' eindigend op: 46792 29311 9W 61171. Winnen 100.000 fr. de numme'- eindigend op: 91409 33156 399' 10687. Winnen 250.000 fr. de numm<ts eindigend op 17154. Winnen 500.000 fr. de numme" 230056 en 347019. Wl-t 1.000000 frank het lammer' 13T925. v j ..t 2.500.000 frank het nummst 148023.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1949 | | pagina 12