HEDEN ZONDAG 26 Maart ig5o begint het Het Wekelijks Nieuws Met medewerking der RADIO'S BARCO en der SIGARETTEN BELGX De 20 Proeven van... UW RADIO ...ons Kriterium 1950 UW SIGA Enkele punten uit het Officieel Reglement De 20 mooiste Liefhebberskoersen uit West- Vlaanderen werden dit jaar in ons Liefhebberskriteriuni opgenomen Morgen Zondag 26 Maart De prijzen aan ons Kriterium verbonden Ingericht door If 1. - GENT-STADEN: Zondas 26 Maart- - 6-°o° fr. 2. - KEIEM: Zondag 16 April. - 7.000 fr. 3. - VLADSLO: Zondag 23 April. - 5.000 fr. 4. - BEERST: Zondag 30 April. - 5.000 fr. 5. - NIEUWKERKE: Zondag 7 Mei. - 7.000 fr. 7. - WERV1K: Zondag 4 Juni. - 6.500 fr. 8. - WESTOUTER: Maandag 5 Juni. - 6.000 fr. 10. - PASSEN DALE: Maandag 19 Juni. - 5.000 fr. EERSTE PROEF KALENDER DER WIELERWEDSTRIJDEN DE ANDERE NIET TOEGESTANE PROEVEN 11. - GELUWE: Dinsdag 20 Juni. - 10.000 fr. 12. - ROESELARE: 25 Juni. - 5.500 fr. 14. - LOMBARDSIJDE: Dinsdag 4 Juli. - 5.500 fr. 15. - OOST NIEUWKERKEWoensdag 5 Juli. 16. - WESTROZEBEKE: Woensdag 19 Juli. 19. - MIDDELKERKE: Donderdag 10 Oogst. 20.*- POPERINGE: Zondag 27 Oogst. HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 25 Maart 1950. Blz. 6. •w* *w Liefhebbers - Kriterium 19 De mannen van de Mispelaareik met hun Wielerclub «Willen is Kunnen», geven ook dit jaar het overweldigend sukses van verleden jaar maakt er een traditie van hun klassieker Gent- Staden. Omer Vandamme en onze verkoper Miel Var.depltte en zoveel anderen hebben er een handje van weg om reklaam voor hun koers te maken en... we slapen op onze twee oren, zo zeker zijn we ervan dat ook deze jonge koers andermaal een schlager van belang worden zal. Verleden jaar bij de probatie van de eerste Gent-Staden stonden er 116 renners aan de start... Wat krijgen we Zondag? 'n Nieuweling in ons Kriterium, maar 't noeste werk der «Keiem- se Sportkring», met z'n ijverigen secretaris Hr R. Ballleul, staat er borg voor dat ook deze koers volledig in ons kader passen zal. Voorat/ter R. Moerman begiftigd z'n koers met 7.000 fr. prijzen en 1.000 fr. premies. De aanzet wordt voorzien voor 14.30 uur en de 115 Km. worden verdeeld over 9 ronden van 15 Km. alles ma cadam aiover Keiem dorp, Leke, Lekefort, Beerst en Keiem. Ook de <i Sport en Vermaak «-mannen van Secretaris Adain rijn nieuwelingen in ons Kriterium. De koers niet 5.000 fr. prijzen en 600 fr. premiën loopt over 12 rónden van 10 Km. Deze begint op de Dorpplaats en vandaar door de Werkenstraat, Kortewildestraat, Wikkelaersstraat, Vladslo-, Lopstraat naar de Beerststraat en terug naar de Dorpplaats. Samen dus, 120 Km. en aanzet te 15 uur. Gemeentesekretaris Beyts met zijn IJzerspurters bezorgen ons die dag' de 5» Proef. Ze bestaat uit 9 ronden van 13 Km., gaande van Beerst naar Keiem, Leke-Kruiskalsij'de, Leke Lappersfort, baan naai- Vladslo (Wikkelaar) om dan de provinciebaan Wljnendale- Beerst te nemen tot aan het dorp. In totaal krijgen we dus 117 Km. en daaraan wordt te 14.30 uur begonnen. Nieuwkerke boven! Ja, 'n praebtkoers waarmee Voorzitter D, De- 'knudt en z'n Verenigde Sportvriendenterecht prat op gaan. Overheerlijke banen... op en neer... en 'n lastig koersje met name en faam. De ronde is die van vroeger... grotendeels deze waarop in Oogst a.s. het Wereldkampioenschap verreden wordt. 7.009 Fr. prijzen en 1.000 fr. premiën lokken de renners aan en 105 Kin. is niet zo overveel. Te 14.30 uur worden de mannen de baan opge stuurd en 3 maal wordt de weg afgelegd lopende aiover Nieuwkerke, stuurd en 3 maal wordt de weg afgelegd opende aiover Nieuwkerke, Wulvergem, Mesen, Ploegsteert, Romarin, Nieuwkerke, Zwijnebtak, Hooghof, Linde, Kemmel, Klijtte, Scherpenberg, Loker, Draivouter tot Nieuwkerke. Ieder ronde is dus een 8. 6. - VLAMERT1NGE: Zaterdag 13 Mei. - 6.000 fr. t Zal er stuiven aan renners. Eén koers in de ganse provincie en mooie baan, met 6.000 fr. prijzen en 1.000 fr. premies. Alles samen 110 Km. met aanzet te 15 uur. Secretaris Debrycke A. en de man nen van het Vliegend Wielstaan borg voor een puike organi satie en voor 'n flinke sportprestatie. De 8» Proef is voor de Verenigde Sportvriendender St Jozefs parochie te Wervik. Hun koers loopt over 125 Km. en begint te 14.30 uur. De omloop werd als volgt uitgestippeld: 4 maal Kruis- ekestraat, Komenstraat, Ten Brielenstraat, Kerkstraat, Leiestawit, Molenstraat, Geluwe, Kruiseke, Kruisekestraafc en... eveneens 4 maal Kruisekestraat, Speldenstraat, Geluwe, Kruiseke, Kruiseke- straat, waarin aankomst. Verleden jaar moesten we afzien van de koers ingericht door de mannen van de West-Vlaamse BergstreekDit jaar echter doen we hen gaarne dit plezier. Het rendeke dat afgelegd wordt is wer kelijk te mooi om het onbenut te laten: daax zal gevochten wor den, en tegen dan vinden we er wel nog iets op uit om de strijd in de bergen aan te wakkeren. Ter zake nu. 110 Km. worden ver reden over 10 ronden van 11 Km... 11 Km. die volledig ingescha keld werden in het Wereldkampioenschap van Oogst e.k. Het gaat aiover Westouter, Zwartenberg, Rodenberg, Hoekjes, KI ij it e, Re- ningelst, Westouter. Aanvang te 15 uur. 10Zondag 18 Juni. - 5.000 fr. Het zal de eerste maal zijn dat we te Lo onze Krlterlumtenten zullen gaan opslaan. 120 Km. over platte betorubanen; verre vrat slecht, dat lokt steeds de renners. De weg loopt aiover Lo (Rabbc- laere), Oudekapelle, Nieuwkapelle, Lo. Alles te samen een ronde van 10 Km. die 12 maal af te leggen valt. Startuur te 15 uur. We slapen er niet op en verhuizen om 's anderendaags naar Passeiv dale af te reizen. De locale Club Hulp ln Noodvroeg onze medewerking voor hun koers. Laten we hopen dat de nooduitblijft m met de hulp die hun koers krijgt door ingelijfd te worden in ons ka lender tot Ti mooie sportprestatie leidt. Afreis te 14.30 uur voor 120 Km. Vier maal dient de weg afgelegd: Passendale dorp, Zom- nebekesteenweg, Statiestraat, Moorslede, Beselare, Passendale. Daarna hebben we al 60 Km. Volgen dan nog 10 kleine ronden van 6 Km. elk in de kom der gemeente. Barco 't Is dus morgen Zondag 26 Maart en roer aal staan: inderdaad nog dat we met ons Liefhebberskriterium noit is een durvende onderneming Het Wekelijks Nieuws - «Belga» - als deze zo in de smaak van het «Barco» van wal steken. Ieder sport- sportminnend publiek gevallen, en liefhebber west zieker dat ons Krite- we mogen dan ook niet nalaten de rium bestaat uit het toevoegen van sportvriend Omer Vandamme, uit een Klassement met 18.000 fr. Prij- «De Pompier»; Oud-Beroepsrenner zen aan de 20 mooiste Liefhebbers- Miel Vandepitte, en aüe mannen uit koersen die in ons verspreidingsge- het wakkere besituur in één adem bied gelegen, verreden worden. De geluk te wensen omdat ze het aan- serie wordt «vererend,» met een klas- gedurfd hebben een tweede uitgave sieker ingezet: GENTSTADEN. van hun «klassieker» uit de grond We zijn er vast van overtuigd dat te stampen, die zeker borg staat dat gans de streek van Staden, Zarren, zij vor goed haar plaats zal innemen Klerken en Houthulst Zondag in rep in het Liefhebbers-jaarkalender der B.W.B.-koersen. TOTAAL: 18.000 FRANK 1' Prijs: PRACHTRADIO «BARCO», Model «Opera» (waarde 7.450 fr.), geschonken d. Radio «Barco». PRACHTBEKER Het Wekelijks Nieuws met naam van de overwinnaar en jaartal de» over winning in gegraveerd. 2® Prijs: 2.500 fr. 3® Prijs: 2.000 fr. 4* Prijs: 1.500 fr. 5* Prijs1.000 fr. 6® Prijs750 fr. 7® Prijs500 fr. 8' Prijs400 fr. 9® Prijs300 fr. 10® Prijs200 fr. A v ONZE FAVORIET Art. 4. Alle Liefhebbers zonder zo hij in de Algemene Rangschlk- onderscheid mogen in alle proeven king reeds een plaats mocht verwor- aanzetten en allen komen ze in aan- ven hebben, merking voor de Algemene Rang- schikking. Dit natuurlijk vermits ze A, 7- aL Algemene Rang- in regel zijn met de voorschriften schikking wordt opgemaakt bij op- hen door de B.W.B. opgelegd. telling van Punten. In ieder Proef krijgt de eerste 15 punten, de twee- Art. 5. Om ln aanmerking te de 14, de derde 13, de vierde 12, de kunnen komen voor de uiteindelijke vijfde 11, de zesde 10, de zevende 9, Algemene Rangschikking moeten de de achtste 8, de negende 7, de tien renners in de helft der toegekende de 6, de elfde 5, de twaalfde 4, de koersen aangezet hebben. dertiende 3, de veertiende 2 en de vijftiende tot de laatste, inbegrepen, Art. 6. Wanneer vastgesteld die de koers uitrijdt, 1 punt. wordt dat een renner op dezelfde b) Een renner die alleen de aan- dag dat een Proef doorgaat, aan een komstlijn overschrijdt krijgt, voor De inschrijving wordt stipt te 13 u. a ïïe^,?oersf deelgenomen, ieder dertig seconden die hij alleen gesloten. Alle renners dienen dan te wol"dt hij met vier punten beboet voorop ligt op de hem volgende ren- Toc'h geven we hier nu, ten gerieve van onze lezers en van de vele ren ners zelf die er ons om verzochten, de volledige gegevens in verband met de koers. De uitdeling der rugnummers. Vanaf 11,30 uur tot 13 uur heeft in hat Hótel Osbornebij Oscar Dhaemers, aan het St-Pietersstation te Gent, de uitdeling plaats der rug nummers. Jef Vancoillie uit Staden die, als renner der inrichtende club, vast en zeker grote kans heeft om Zondag a.s. zijn naam op de erelijst van de tweede Gent-Staden te brengen. Jef reed Zondag jl. een verbluffende wedstrijd in de Kattekoers te lepel en werd slechts op het nipperje door Gentiel Vermeersch geklopt. Hij ein digde glansrijk tweede. Om te win nen hoeft er geluk bij te zijn, dat is zeker, en dat is dan ook het enige waaraan Jef twijfelt. Verleden jaar Immers brak hij het zadel bij het binnenrijden te Staden. In alle geval we wensen hem veel sukses en moed: het ware 'n goed certificaat waarmee hij op 1 April a.s. naar het leger gaan mag! WEEK VAN 24 MAART TOT 2 APRIL BEROEPSRENNERS: zongen dat ze vóór 13.30 uur hun klederen-bas afleggen in de speciale voigcaonion, die ervoor zal zorgen dat alles veilig be Staden komt. Het vertrek wordt daar dan stipt te 13.30 uur gegeven. De renners vertrekken in groep tot aan 't begin der Steenweg op Dron gen en daar wordt dan het vertrek sein gegeven. De baan op. De weg die gevolgd wordt is anders dan verleden jaar. Daar de baan Deinze-Gent openligt, zien we onsi verplicht af te reizen langs Drongen, Baiarle, Sint - Maartens - Leerne tot Dein-ze. Vanaf Dëinze gaat het aiover Tielt, Pititem, Ardooie, Roeselare. Te Roeeslare komen we binnen al door de Ardooiestw., Statieplaats, Ooststir., Markt, Noordstr., Albrecht Roden- bachstraat en Diksmudesteenweg. Te Staden volgen we ds baan naar Diksmuide en bereiken we, even bui ben het dorp, de Mispelaareik, waar- het broeinestzit dat vandaag da maal links af, steken het spoor over koers geeft. Van hier af hebben we en beginnen zo de tweede kleine ron- nog vier ronden van 18 km. de. De weg voor de overige kleine Deze lopen aiover Zarren, waar we ronden blijft dezelfde, door het dorp rijden in de richting van Diksmuide, maar even buiten PRACHTIGE BANEN he dorp, links indraaien om aiover de Ruiterhoek aan te landen te Met zn ogen toe zal de renner Klerken-Smisse. Hier volgen we nu; gans de weg voor hem zien liggen... de tramlijn en bergaf gaat het tot: f? J v,Zf, ^r S?en reuen tot in Houthulst, waar we andermaal kIa«,en' want bena ve aoor de steden links de Kruisstraat indraaien en ?n,n0° 0611 lun- kasseien, loopt dan aiover Stadenreke rechtdoor rij-! het pa^0,uLs over Prac'kfclS® bet?n" den om te Staden op de Plaats uit en asphaltbanen. Op bandbreuken te komen. We draaien daar ander- moet er dus nlet veel Smekend wor- VOOR HEN DIE I AFFICHES VAN KOER- I SEN BEGEREN We maken de Koersinrichters er eens en voor goed op attent dat het niét nodig is ons affichen voor koersen aan te j vragen zo zij ons de tekst niet i minstens 5 weken op voorhand i opsturen. Het heeft trouwens geen nut wanneer wij die onkosten op i ons nemen ten titel van propa- ganda, zo die affiches maar een 1 14-ta! dagen kunnen uitgehan- j gen worden. Wie ze wel op tijd aanvraagt, 1 heeft veel kans spoedig en goed |j bediend te worden. d Dit geldt ook voor koersen BUITEN die van ons Kriterium. Zie vervolg hiernevens OS3T- SS Maart, Gent-Wevelgem245 Km 50.000 fr. prijzen. Ins.: «Het Volk», Fo- relstr., 22, Gent, tot 23 Maart. Rugn.: Hotel CosmopoliteKon. Astrldpleln, 74, Gent, van 8 tot 10 u. Vertrek: 11 u. 1 2 April, Ronde van Vlaanderen Gent-Vf etteren: 264 Km„ 50.000 fr. prij zen. Ins.: «Het Nieuwsblad», Em Jacq- malnlaan, 127, Brussel. Rugn.: «Hotel AlbertMaria Hendrikaplein, Gent, Ver- I voor het Wereldkampioen- tr v 10 u schap in de Provincie. den.. ner, twee punten bonificatie. c) Zo het twee renners zijn die samen aan de spurt deelnemen wordt die bonificatie van art. 7 a) herleid tot 1 punt per 30 sec. ieder. d) Drie renners samen wordt aan zien als een peloton. Art. 8. Het Klassement wordt opgemaakt naar de officiële uitslag, afgekondigd door de B.W.B.afge vaardigde. De inrichters van het Kriterium komen in niets tussen wat de officiële uitslag der koers betreft. Art. 9. Aan de overwinnaar van de eerste Proef zal, vóór het aanvan gen van de tweede proef, een GELE TRU'; aangeboden worden die hij verplicht is te dragen in iedere Proef waar hij als leider der Rang schikking in aanzet. Naarmate de leiding van het' Klassement veran dert, zal ook de GELE TRUI van schouders veranderen. Draagt hij de GELE TRUI niet, dan kunnen de punten die' hij mocht winnen in die koers, niet in aanmerking komen voor de Algemene Rangschikking. Art. 10. De inrichter van het Kriterium behoudt zich het recht voor, mits vooraf bekendmaking in zijn blad Het Wekelijks Nieuws of door do micro's van «Radio Bar co», in gelijk welke Proef en ook op gelijk welke plaats, puntenvergoe- ding ten hoogste twee punten per verrichting toe te staan. Art. 11. De inrichter eigent zich het recht toe, altijd wanneer dit zich om de goede gang der zaken zou op dringen, beslissingen te nemen. PROEVEN VOOR LIEFHEBBERS 2 April, Wetteren: Criterium. 40.000 fr. prijzen. Ins.: «Het Nieuwsblad», Em. Jacqmainlaan, 127, Brussel. ONAFHANKELIJKEN S April, Langemark: 150 Km., 8.000 fr. prijzen. Ins.: Albert Vandenbussche, Klerkenstr., 53, Langemark. Rugn.: zelf de adres, van 12 tot 13.30 u. Vertrek: 13.45 u. LIEFHEBBERS: 26 Maart, Brugge (St. St.): 142 Km., 7.500 fr. prijzen. Itas.«Brugse Courant», Vlamlngstr., 18, Brugge. Rugn.: zelfde arfrrs, van 10 tot 11 u. Vertrek 12 u. 28 Maart, Dcinze: 110 Km., 5.000 fr. prijzen. Ins.: Edward De Wolf, Callngs- hoek. 1, Delnze, tot 24 Maart. Rugn.: zelfde adres, van 12.30 tot 13.30 u. Ver- trqk: 14 u. 28 Maart, Gent-Staden: 130 Km., 6.000 fr. prijzen. Ins.: Omer Vandamme, Diks- mutdestraat, 42, Staden, tot 24 Maart. Rugn.: Slnt-Pleters Statie, Gent, van 11 tot 13 u. Vertrek 13.30 u. 26 Maart, Wevelgem: 60 Km., 8.000 fr. prijzen. Ins.: per uitnodiging, Georges Mattbys, Lauwestraat, 158, Wevelgem, tot 21 Maart. Rugn.: café André Rosseel, Kortrljkstr., Wevelgem, van 12 tot 13.30 u. Vertrek: 14 u. 27 Maart, Moeskroen: 100 Km., 5.000 fr. prijzen. Ins.: Omer Petit, «Café d'Isly Grand'Place, Moeskroen. Rugn.zelfde adres, van 13.30 tot 14.30 u. Vertrek: 14.30 u. NIEUWELINGEN: 26 Maart, Gistel: 72 Km., 2.500 fr. prij zen. Ins.Gustaaf TlUeman, Brugse baan, Gistel. Rugn.: zelfde adres, van 14 tot 15 u. Vertrek: 15 u. 26 Maart, Koolskamp: 60 Km., 2.500 fr. prijzen. Ins.: café «De Groene Boom gaard Odlel Fravman, Koolskamp. Rugn.: zelfde adres, van 14 tot 14.30 u. Vertrek: 15 u. 26 Maart, Kruislioutem: 68 Km., 2.500 fr. prijzen. Ins.: Martha Colpaert, steen.- weg Olsene, Kruislioutem. Rugn.: zelfde adres, van 14 tot 15 u. Vertrek: 16 u. 26 Maart, Ledegem: 60 Km., 3.000 fr. prijzen. Ins.: Josué Deltour. Boonhoek, Ledegem. Rugn.: zelfde adres, van 14.15 tot 15.15 u. Vertrek: 15.30 u. 26 Maart, Wevelgem: 40 Km., 4.000 fr. prijzen. Ins.: Georges Matthys, Lauwe straat, 158, Wevelgem, tot 21 Maart. EUgn.: café André Rosseel, Kprtrijkstr., WöVelgam. van la tot 18 -u. Vertrek: 14 u. De Koersinrichters van Re- ningelst, Leffinge en nog 'n paar andere zagen zich ontgoocheld teen ze voor kort bericht wer den dat hun koersen op 23 Juli niet toegestaan werden door de B.W.B. Reden: Proef over 175 km. voor Liefhebbers op de circuit van het Kampioenschap, met minstens 10.000 fr. prijzen. Voor die proef zouden de beste landelijke Liefhebbers aangewe zen worden om de baan van het Kampioenschap te verkennen. Na de koers zouden dan, vol gens geleverde prestatie, de kan didaten aangeduid worden die kort daarop het Wereldkam- •kioenschap v. Liefhebbers zou den mee betwisten. Waar deze koers doorgaat, is nog niet bepaald. Leffinge en R;ningelst, die vcor deze datum een koers aangevraagd hadden, stelden hun kandidatuur, doch naderhand sprongen ook lepel en Moorslede bij. zodat onder 1 hen die strijd nog dient uitge vochten. Wie zal het halen? We hopen dat de Bond niet zal toelaten dat het per opbod zal geschieden en menen te we ten dat de oudste club wel wat voorkeur heeft. Wie zal het dan halen? We menen dat de keus gaan zal tussen leper of Renin- gelst. Wat er ook van zij en wie het ook krijgt, een zaak staat vast, nl. dat het meeste aantal km. dei- koers over het circuit van het Wereldkampioenschap en de West-Vlaamse Bergen moet geschieden. Het wordt dus een interes sante dag! ,4.. ip ..vwmm.v, Dat zijn dus voor 1950 de 20 Proeven waaruit ons Kriterium be staat. Natuurlijk waren er veel meer aanvragen, doch spijtig ge noeg konden we er niet aan voldoen. Toch kunnen we de inrichters geruststellen en beloven we hen evenveel propaganda, materiaal en andere als de koersen die wel als proef doorgaan. We zijn beperkt tot 20 proeven; de renners, en ook wij, zijn van oordeel dat dit reeds meer dan genoeg is. Benevens de 10-tallen aanvragen die geweigerd werden, vielen er nochtans enkele aangevraagde koersen uit omdat hun aanvraag niet in regel was. Zo verhielden we: Proef aangevraagd door Koksijde, voor 18 Juni. Het Feestcomité dat wel reglementair zijn aanvraag deed, pioe- ten we laten weten dat, na genomen inlichtingen, hun koers aan de B.W.B. niet aangevraagd werd. Deze koers werd ons dan ook door de officiële instanties geweigerd. Proef aangevraagd door Beselare, voor 24 Mei. Alhoewel diezelfde koers verleden jaar in ons Kriterium voor kwam en een sukses werd, hadden we hem graag opgenomen. Toch werden we van officiële ka,nt bericht dat deze koers GE'WEIGERD werd omdat op zelfde d-ag te Kortrijk de aankomst plaats heeft van de Ster der Liefhebbers. Zelfde dag werd reeds Oostende-Lauwe en een koers te Eernegem toegestaan. Een derde koers te Beselare was naar het ooi-deel van het Provinciaal B.W.B.-bestuur te veel en werd geweigeid. Ook Leffinge dat ons een Proef aanvroeg voor 23 Juli kent andermaal geen geluk. Verleden j%ar werd deze proef op aan vraag der B. W. B. afgelast gezien het Nationaal Kampioenschap voor Liefhebbers op zelfde dag verreden werd. Dit jaar worden weer op diezelfde da.g alle Liefhebberskoersen afgelast omdat er op die dag een schiftingsproef doorgaat voor het Wereldkampioenschap Lief hebbers te Moorslede. Ook Reningelst vroeg ons voor 23 Juli een proef aan. We hadden dus te wikken en te wegen tussen Leffinge en Renin gelst. Ons hart trok over naar onze Zuiderburen, maar Meester Fiey mag het ons niet kwalijk nemen dat de B.W.B. voor hem die koers weigerde en meteen ons van' een moeilijke beslissing spaarde. Nieuwpoort vroeg ons een Proef voor 26 September. Dit is te laat, gezien we voor einde Augustus de twee winnaars moeten kennen, opdat die mogen mededingen aan de TROFEE DER LIEFHEBBERS, koers door de Sigaretten Belgauitgeschreven en steeds om het jaar op de eerste Zondag van September betwist. Voor al de andere aanvragen spijt het ons te hebben moeten beslissen hun koers niet te aanvaarden. Toch kunnen ze, zoals hoger gezegd, genieten van alle steun. Meteen hebben we de mooiste koers der Provincie: de Kermis- koers van 10.000 fr. te Geluwe. Het aantal Km. beloopt de 125 en de banen zijn uitstekend. De baan die gevolgd wordt is: Geluwe, Wervik, Kruiseke, Geluwe-kerk, Beselare, Derde Lanciers-, Lour- des- en Menenstraat. Het wordt weer vopr Geluwe DE koersdag en Velo Sport Geluwe met z'n wakkere Voorzitter Hr Alfons Dessein plukken vast en zeker de bloemen, want aan renners ontbrak het nooit en hun koers is dé koers der streek. W.S.C. Roeselare met Voorzitter Francois Plancke, pakt die dag uit met "n Liefhebberskoers van 5.500 fr. prijzen. De omloop is de gewone ronde van 10 Km. over allerbeste banen en gaat van Roeselare naar Rumbeke, Vijf Wegen, St Henricus en Roeselare. Ér vallen 12 ronden af te leggen, dus samen 120 Km. We rekenen op veel renners om te vergoeden wat aan Micro-Reportage en... spandoeken ln onze Roeselaarse stede hoe onbegrijpelijk ook verboden is. 13. - NIEUWPOORT: Dinsdag 27 Juni. 5.000 fr. 'n Dag uitblazen en we worden te gast bij de «Vrolijke Wielrij ders te Nieuwpoort. Secretaris Montens mag ons stellig met een mooi lot renners verwachten. De omloop bedraagt 110 Km. en de aanvang is vastgesteld op 15 uur. Het gaat over Nieuwpoort, Wul pen, Oostdulnkerke, Nieuwpoort-Bad, Nieuwpoort (Grote Baan), 5 ronden en dan 4 ronden aiover Nieuwpoort, Lombardsijde en terug, 'n Mooi weertje kan ons in die platte streek, langs zee en duinen, 'n heerlijk sportspectakel bezorgen. We blijven bij de zee nestelen: mooie banen garandeert dit ons Met 5.500 fr. pakken de Clubmannen van De Zeekustuit. De baan loopt aiover Lombardsijde dorp, Lombardsijdelaan, Oosten- delaan, Logierlaan, Koninklijke Baan en Zeestraat, 'n Mooi ron- d-eke dus dat om aan de 120 Km. (start te 15 uur) te geraken, vast en zeker enkele malen zal dienen afgelegd. Voor de toeschou wers dus vast en zeker spectakel. De nieuwe Club der Meulebrouckrijders pakken uit met hun eerste Liefhebberskoers en... 't legt aan op 'n vast sukses. Voor 5.000 fr. hebben we 110 Km. en het gaat aldoor de Roeselarestraat Gezell"straat, Lepelstraat, Ommegangstraat, Slijperstraat, Groe- nestraat, Veldbosstraat, Most. ''10 Ronden zijn zo te doen van elk 11 Km. Het plaatselijk Sportcomité De Wellevende Vriendenpakken hier uit met hun Woensdag-K;rmlskoers van 5.000 fr. prijzen. Het gaat er over 110 Km., t.t.z. 3 grote ronden over Westrozebeke, Sleyhaeghe, Staden, Houthulst, Foalkapelle en terug. Daarop vol gen 6 kleine ronden dl? ons leiden doorheen de kronkelwegen der gemeente zelf. 17. - B0EZ1NGE: Donderdag 27 Juli. De Sasspurtershebben vandaag hun beroemd-geworden Ker- miskoers, die steeds doorheen de jaren door vele renners bezocht werd. We wensen natuurlijk dit jaar Sekretaris Ampen evenveel sukses. Stert te 14.30 uur voor J20 Km. Deze worden verdeeld in 8 ronden over Boe-zinge, Langemark, Bikschote, Luzerne en Boezinge. 18. - VEURNE: Woensdag 2 Oogst. - 8.000 fr. De traditionele Veurnekermiskoers zal ook dit jaar met z'n 8.000 fr. weer op een verzekerd sukses kunnen bogen. De prestaties der vorige jaren van Veurne Sportiefmet Voorzitter Bohaventure, staan daar borg voor. Te 14.30 uur wordt aangezet op de Markt en het gaat aiover Koksljde-dorp naar De Paiine-Oosthoek en daarna terug naar Veurne, waar door de stad gedraaid wordt, om terug 7 maal dezelfde weg in te slaan. Deze voorlaatste proef houden we graag te Middelkerke. We kun nen hier best een eindstrijd verwachten: de mooie banen lenen zich er uiterst geschikt toe en aan lastigheid ontbreekt het hier nooit. We rijden tamelijk lang langs de zeedijk en 'n aardig zee windje speelt hier af en toe lelijke perten. Veel gegevens omtrent deze koers zijn ons nog niet bereikt. Alleen weten we dat Hr De- lameilleure met zijn mannen Instaat voor 'n flinke sportprestatie. Dat het én aan geld én aan premies én aan renners niet ontbre ken zal en dat er vermoedelijk tussen de kopkandidaten van ons Kriterium een gevecht in regel zal geleverd worden, staat vast. Alle sportliefhebbers gedenken nog de strijd Pascal-Labaere- Minne van verleden jaar... Weer krijgt Hoppelanden inzonder de mannen der Gasset straat de gelegenheid ons» laatste proef uit te -baten tot hun jaar lijkse sporthoogdag. Verleden jaar was het sukses en de strijd ongehoord. Ook dit jaar mogen we ons aan iets dergelijks ver wachten. De koers is begiftigd met 6.000 fr. aan prijzen en loopt over 120 Km. Aanzet te 15 uur. H-et parcours loopt over de Cas- selstraat, Rood Kruis, Leene, Grote Ons Heer, Abele, Poperinge, Keer van den Ommegang, Boesohepestraat, Bertenpl-aats, Pries ter- en Vlamingstraat, hoek Markt, Gasthuis- en Oasselstraatt Belga

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1950 | | pagina 6