F.C. Izegem door U.S. Doornik met 1-0 geslagen Sportkringvoorlijn Kegelde alle pronostieken omver In het teken van de modder... Rekenmachines PRACHTIGE VAIIËTÉ-AVONI Feestzaal Eldorade G. DERYCKE NEVENS DE ROOS Ingang slechts 15 fr. In de le Afdeling Reeks B In de lle Provinciale Afdeling In Bevordering Reeks O F. C. Roeselare 1 Exc. St.-Niklaas Ile GEWESTELIJK C W. S. IEPER alleen aan de leiding Moorslede boekt zijn eerste nederlaag steeds grote keus bl] Grote Markt 20, leper In de Lagere Provinciale Reeksen C. S. IEPER deelde met V. OOSTENDE de punten Een match om rap te vergeten... GEWESTELIJK BEKERTORMOOI Poperinge was weer eens aan huis. Knokke paste zicli beter aan. DUIVEMNIEUWS STORT 18 FRANK SCHAAKSPEL Een tegenvaller voor de Rood-Witten V/iilem Lahaere te Ardooie Wervik huldigt zijn Kampioenen KR. MUTUALITEITEN IN ARROND. IEPER STAD POPERINGE Een aangename verrassing! Succes! Succes! Zondag 5 November 1950, te 19 u. REKHOFSTRAAT 2 verzorgd door het befaamde gezelschap. onder leiding van POOT MARCEL uit Menen Tussenin optreden van CROCHET-VEDETTEN Muziek Zang Humor Attracties Een uitgelezen programma voor Oud en Jong De verplaatsing naar Union Doornik werd door een talrijke schaar supporters medegemaakt. Zoals verwacht, werd de ploeg gewijzigd, daar Depaepe op de linksbuitenplaats niet ten volle be vredigde. flik Isenborgs zou deze plaats ingenomen hebben, maar onverwachts kwam nog het ontbre ken van Etienne Callens, die door de club voor één Zondag geschorst werd, waardoor de nieuweling Van- derheeren, overgekomen van Sint- Eloois-Winkel, in lijn gebracht werd. Izegem heeft werkelijk een goe de wedstrijd geleverd. Inzake tech niek waren zij de meerdere, doch het al te temperamentvolle spel van Doornik was een grote hinder voor Izegem, dat enkele mooi op gebouwde aanvallen, wegens te hardhandig en te potig optreden der thuisspelers zag verijdeld wor den. Doornik, dat in het eerste kwartier een lichte meerderheid betoonde, vond nimmer de gepaste openingen, daar Izegem's verdedi ging zeer zeker optrad. Geleidelijk ging het spel meer verdeeld op en afwisselend konden beide doel- waohters aan het werk gesteld worden. Bij de lokalen viel het voorname lijk op dat zij het spel meest op hun middenvoor Appelmans af stemden, doch deze kon uit de greep van stopper Gheskiere niet iosgeraken. Dit prikkelde de Waalse ploeg en na de rust pasten zij een methode tóe, die veel te hardhandig doorging, waardoor Izegem In de onmogelijk heid verkeerde zijn gewoon spel te ontwikkelen. Wat zou het geworden zijn, had den Vanhoutte en Isenborgs, die een mooie scoorkans niet konden benuttigen, deze in een doelpunt kunnen omzetten? Gelukkiglijk stoorden de beide kanthalfs en achterhoede zich daar niet aan en trachtten immer hun voorspelers vooruit te stuwen, waar in Vanbroeckhoven zich nog het best aanpastte en onverpoosd aan het zwoegen ging. Het spelpeil zonk nog lager en toen Deboey erg geraakt werd en moest verzorgd worden, bracht dit nog geen verbetering aan. Immer aangespoord door hun supporters, gingen de lokalen nu maar ten aanval over. Toen iedereen dacht de blanke scoor zou behouden blijven, kwam een te grote voorzet bij Izegem's doelwachter terecht, die niet op volle krachten speelde. Hij loste de bal, die de lijn overschreed, dit amper een 4-tal min. vóór het einde. Zodoende kregen de lokalen méér dan zij verdienden. Werkelijk, Izegem kende geen meeval en minstens één punt ver dienden ze. In deze te hardhandige partij kon voornamelijk stopper Ghes kiere zich duchtig onderscheiden, want de robuste middenvoor kreeg weinig of geen kans zijn schot te plaatsen. Ook Verbeke en Walry konden hun puntspelers schaakmat zetten en verloren nimmer hun kalmte, daarmede hun faam staan de houdende. Deboey kon zich een paar maal klassiek onderscheiden. Langendock was weeral overal te vinden en inzonderlijk op hoge bal len was de blonde kop de redding. Ook Corteville was terug onver moeibaar. In de voorhoede viel Vanbroeck hoven het meest op en bezorgde het meest last aan de verdediging. De nieuweling Vanderheeren kan er komen, want voor zijn debuut in de zware wedstrijd legde hij veel geestdrift aan de dag en mits meer ondervinding zal hij wel zijn weg maken. Deprez kreeg weinig gelegenheid, want hij werd zeer streng bewaakt. Isenborgs was niet op zijn gemak en werd meermaals hard aangepakt. Vanhoutte was moedig, maar miste een mooie scoorkans. Zondag 5 Nov. komt Vigor Ham- me op bezoek. Dit moet een mooie overwinning worden, maar te groot zelfvertrouwen moet terzijde ge laten worden en dan worden beide puntjes veroverd. F.C.I. NATIONALE KESERVEN Met de komst der Doornikzanen hebben deze het niet goed getrof fen, want wegens het erbarmelijk weder moest de wedstrijd gestaakt worden na 35 min. Toen wees het scoorbord 0-1, maar dit tegen wind in en alle kans was schoon om een overwinning te gemachtigen. die zij Zondag a.s., met de verplaatsing naar Vigor Hamme zullen willen bevestigen, 's Voormiddsgs konden de Provinciale Juniors met 2-1 te gen Knokke zegevieren, niettegen staande hun voorspeler Gilbert Callens na de rust niet optreden kon. Waarlijk, deze flinke ploeg doet het goed. «HET WEKELIJKS NIEUWS» Zaterdag 4 Nov. 1950. Bladz. 9. HET WEKELI W. S. Lauwe 1 S. K. Roeselare 7 Wé kunnen ditmaal de thuisblij vers, die de gezellige home-atmos feer boven het bijwonen van de re cente wedstrijd Club-St. Niklaas hadden uitverkoren, werkelijk geen ongelijk geven. Wat ons Zondag 11. op de doorweekte Rodenbachground werd voorgeschoteld, was ontegen sprekelijk voetbal van minderwaar dig karaat te noemen; wij geven grif toe, het door de steeds aan houdende regenbuien in een ware modderpoel herschapen veld, zal het spelgehalte allerminst in' de hand gewerkt hébben en was in dit verband de hoofdschuldige van deze ver van aangename partij, maar anderzijds kan niet worden weggecijferd, dat St. Niklaas een betere indruk naliet dan de wit- zwarten, welke zich met het be haalde punt, dan ook heel tevreden kunnin achten. BET HOOFD EN DE BENEN... Bovenstaand gezegde welke door wijlen Henri Desgrange in een prettig wielerboek werd vereeuwigd, dus klaarblijkelijk meer in het wereldje der renners dan in het be stek êner voetbalreportage hoefde thuis te horen, kwam ons geduren de het treffen tussen de Clubmen en de Waaslanders herhaald te bin nen. Want terwijl de groen-zwarte elf met de juiste taktiek, verre voorzet ten naar de onderscheidene hoek- spelers, uitpakte, bleven de jongens van trainer Deschepper tegen hun gewoonte in, het leder steeds maar van man tot man doorspelen. Het resultaat van deze blijkbaar totaal verkeerde methode kwam alras om het hoekje gluren en had voor ge volg, dat de lokale acteurs heel wat al te krachtloze korte voorzetten door modder of waterplassen zagen gestopt en de bezoekers Integendeel door het beoefenen van de meer di recte en tevens sneller aanrollende pas, niet alleen een soms uitdruk kelijk overwicht wisten af te dwin gen, méar eenmaal voor doel zich eveneens als gevaarlijke heerschap pen ontpopten. Hierbij mag nog worden vermeld, dat de Oost-Vla mingen in Joos en Dullaert geens zins te'versmaden buitenspelers, die steeds een ruim aandeel voor zich opeisten, wanneer de aanvallen door de onmisbare stootkracht diende te worden gesteund, bezaten. Dat Ex celsior er desondanks niet ln slaag de dé hele Inzet te bemachtigen en er maar niet in gelukte het tweede doelpunt, dat ettelijke tijd in de lucht hing te scoren, mag tenslot te aan het adres van de stoere Lanssens, de zelfzekere Noyez en vooral aan het opnieuw verbluffend werk van portier David worden toe geschreven. Men zal nu misschien opwerpen, dat de goalie van Club Roeselare soms dat meeval had in het opknappen van zijn door de weersomstandigheden bepaald niet vergemakkelijkte taak, maar heeft een doelwachter die schitterend ac teerde, niet steeds de kans aan zijn zijde. David heeft trouwens reeds genoegzaam bewezen dat hij ha chelijke situaties de baas kan en ook in dit haast ongelijke gevecht tussen een hard aanklampend St. Niklaasquintet en de zich verbeten teweerstellende Clubdefensie, was David andermaal de reuzefiguur Zonder nog verdere lofwoorden aan David's verrichting te voegen, kan gerust worden verklaard dat de knaap, zijn ploeg van de nederlaag behoedde. DEMEESTER EN VERSTRAETE NIET IN KONDITIE Het volle gewicht dezer halve ne derlaag in de Clubschoentjes leg gen, kan men trouwens evenmin. Het ontbreken van kanthalf De- brouwere, die in laatste instantie, wegens spierverwondingen door De- meester werd vervangen, alsook het nog steeds ontbreken van Temple- ton en Verledens, zijn zo maar al te ernstige aderlatingenom een voudigweg over het hoofd te kun nen gezien worden. Wat er even wel min kan worden verantwoord, is het feit, dat b.v.b. Demeester, on danks een min gunstige verrichting vorige week in het derby der juni ors, toch de voorkeur genoot om bij de grotente worden opgesteld. Of valt hierin het ontbreken van alle opkomende krachten bij Club te zoeken? Het is in ieder geval een certitude, dat Demeester's flauw presteren als middenspeler gedeel telijk aan de basis lag van het be scheiden duel dat de wit-zwarte elf tegen St. Niklaas voor de pinnen bracht. Een St. Niklaas dat tot nog- toe in Bevordering een eveneens zeer middelmatige rol vermocht bij elkaar te trappen. Gedeeltelijk ook door het beneden alles acteren van Ray Verstraete. die zich stande pe- de zal moeten herpakken wil hij ln het Heizelgedoe. behoorlijk fi guur slaan. Hoe Verstraete zich Zondag gedurende de wedstrijd vaak opstelde, is daarbij niet te be grijpen. Van de overigen deed Sioen het soms niet onaardig, alhoewel we hem liever als buitenspeler dan als inter zien fungeren. Sioen heeft voldoende balkontrool en snelheid om hem wat de onmiddellijke toe komst betreft, als een toekomstig goed voetballer te kunnen credite ren. Vanthournout hebben wij slechts zelden met succes tegen de flink stopperende De Clippeleir aan het werk gezien; uiteraard beproef de de nochtans pittige roidvoor slechts weinig, om de Excelsior uit de weg te lopen. Mestiaen was zonder erg uit te blinken toch nog het nuttigste element in de Roese- laarse aanvalsvijf, die meer dan ooit het zorgekind blijft der Club- selectieheren... Toevallig ontmoetten we Zater dag jl. een vooraanstaand en kom petent lid van S. K. Roeselare en op de vraag wat hij zoal van de ko mende ontmoeting tussen Sport kring en White Star dacht, ant woordde het heerschap in kwestie: tja, een klein kansje om het er te Lauwe zegevierend af te bren gen, doch ik meen dat eenieder met een gelijk spel, uiterst in z'n nopjes zou wezen Bovenstaand gezegde typeerde op sprekende wijze de verwachting niet alleen van dit bevoegd Sportkring lid, maar van veruit het merendeel der aanhangers van S. K. Roesela re, welke vorige week nog op het Motje lijdzaam hoefden toe te zien, hoe een minder gekwoteerd Avel- gem de Rodenbachzonen tot alles geven dwong. Vanzelfsprekend dat de verpletterende overwinning der wit-zwarten dus wel enige verwon dering en ook... bewondering heeft weten te wekken, temeer Lauwe nu niet precies als een middelmatige maar integendeel, als een der gaaf ste ploegen der reeks staat aange schreven. EEN HERBOREN SPORTKRÏNGPLOEG Het mag inderdaad worden naar voren gebracht, ondanks het gladde en zware terrein dat op sommige plaatsen de vorm van een onbe speelbare modderpoel had aange nomen, vertoonde S. K. doorgaans een degelijk voetbal, dat de thuis- elf somwijlen letterlijk ter plaatse liet en voor onmogelijk op te los sen sitaties plaatste. Naast het feit dat verdediging en kanthalfs dit maal voor hun taak bleken opge wassen, maakten vooral de Sport- kringforwardsen furore. Op vernuf tige wijze werden zowel Degryse als Deleu door kanthalfs of insides aan het werk gezet en vermits het veld, waar beide Roeselaarse hoek- spelers opereerden nog betrekkelijk goed lag, aarzelden noch Degryse noch Deleu, meer dan wij dit van hen gewoon zijn, keeper Lezeure op de proef te stellen. Waar tevens van meetaf op de hulp van een niet te versmaden wind kon worden ge rekend en ook Lodrioor zich niet als een goed spelverdeler deed opmer ken, maar eveneens met een grote dosis opportunisme gewapend bleek, kon het niemand verwonderen dat de Sportkringers reeds na vijf mi nuten met 0-2 stand aan de leiding prijkten. Voor de bezoekers betekende deze snelle voorsprong gewis een stimu lans, om er met onverpoosde ijver op de zich wanhopig verdedigende Lauwenaren, op los. te beuken, zo dat deze laatsten nog voor de adem pauze in totaal vier maal werden gevloerd. Achteraf zou White Star gedurende het eerste kwartier na de rust, door een verwoed offensief pogen de tij te doen keren, doch het gestemde binnentrio hield het leder al te kort, zag' volledig de bui tenspelers over het hoofd en kreeg niet de minste kans om voordeel uit de geboden toestand te halen. Wanneer Vansteenkiste en Co, tijdens de laatste dertig minuten dan opnieuw het bewind gingen in handen nemen en de Roeselaarse forwardsen, incluis Carette en Du- pont .iedere gelegenheid benutten om het vijandelijke heiligdom te bekogelen, moest Lezeure zich ge durende deze tijdspanne nog een drietal keren gewonnen geven. Ho pen we nu maar dat de Sportkrin gers de uitstekende indruk door hen te Lauwe nagelaten, Zondag e k. te gen Zwevegem zullen bevestigen... HOE HET GEBEURDE De talrijke aanhangers welke de verplaatsing naar Lauwe mede- maakten, kregen eindelijk eens de gelegenheid een respectabel aantal keren hoedzwaaiend in de hoog te te springen. Kregen de trouwe supporters dus voor deze onafge broken doelpuntenkermis een ze kere vergoeding voor de soms min der heuglijke momenten welke zij in de loop van het seizoen bij away- matchen moesten slikken, dan kan er niet uit het oog worden verlo ren dat de gescoorde doelen globaal genomen, eveneens als van goed formaat mochten betiteld. Hier gaan ze dan; 3" min.: Vansteenkiste kan een ontzetten van doelwachter Lezeure opvangen en naar Deleu plaatsen; deze laatste verslaat de nog duike lende Lauwse portier met een ef fectvolle voltreffer 5" min.: op aanval Cotteny-Ca- rette komt de bal bij Lodrioor, die tussen een kluwen van benen on houdbaar binnen jaagt. 18" min.: een voorzet van Van steenkiste komt bij Deleu terecht; na een al te zacht schot van de Roeselaarse linksbuiten welke in de modder blijft, steken, kan Deleu op nieuw het leder bemachtigen, draait rond de inmiddels uitgelopen Le zeure en zet kalm in het ledige doel. 35" min.: Vancoillie kan een voor Lauwe verworven hoekschop tot in het bereik van Lodrioor oprui men deze laatste geeft aan De gryse, die rakelings onder de bo venlat kanjert. 75° min.: persoonlijke poging van Deleu, die Beernaert en Deltour rolt en met puik schot in de lin kerhoek besluit. 83" min.: op S. K.-aanval langs de rechtervleugel, staat Dupont on gedekt opgesteld; Carette passeert hem het leder en Dupont benut de kans om Lezeure te kloppen. 86" min.: combinatie Cotteny-De- gryse-Carette-Lodrjoor. Da Sport- kringmidvoor kan Coorman drib belen, bedient opnieuw Degryse, die nummer zeven in de touwen knalt. 9P min.: na geharrewar voor de Sportkringmuit zal L. Coorman het enige tegenpunt voor Lauwe aante kenen. S. K. GELUWE 0—1 W. S. IEPER Kapitein Alleman verliest voor de eerste maal de opgooi en W. S. mag het tegen wind aftrappen. Beide voorhoeden gaan de verdediging aan de tand voelen, doch eenmaal voor de doelmond gaan alle aan vallen in het niet verzwinden. Tel kens is het slijkerige doelgebied de oorzaak dat beide doelwachters om zo te zeggen geen moeilijk te ver werken ballen kregen. Geluwe, ge holpen door de wind, deed enkele gevaarlijke uitvallen langs zijn vleugels, doch van verder afwerken was er geen sprake meer. Als W. S. de teugels in handen neemt gaan de Sportkringers een beetje te hard de tegenstrever be kampen en mag scheidsrechter Desssin de teugels wat strakker houden. De eerste helft gaat mi nuut op minuut voorbij en van doelenmaken geen sprake. W. S. kreeg enkele hoekschoppen die niets opleverden en langs de ande re zijde knipte keeper Lesage een balletje weg voor de voeten van de oprukkende middenvoor. Na de koffie gaat het water gie ten en komt het terrein meer en meer onbespeelbaar. W. S. wil kost wat kost de overwinning en Geluwe verdedigt zich met hand en tand. Het geeft de indruk dat de 0-0 stand tot het einde zal bewaard blijven, als Dewitte met een prach tige kopbal Doolaege aan 't werk zet, die met de bal door de modder gaat, zijn schot ziet falen door het slijk, maar de altijd op vinken slag liggende Ennaert naast zich vindt, die in een kluwen van spe lers met een door en door beslij'k- ten doelwachter de bal amper een halven meter in het slijkdoel kan duwen. Protest bij het publiek en de spelers, doch scheidsrechter Des- sein, goed gevolgd, wijst naar het middenveld. Met tien man gaat Ge luwe de strijd verder aan. doch kan zich uit de W. S.-druk niet loswer ken. Het is dan ook onder een al gemene opluchting dat deze wed strijd afgefloten wordt. W. S. leper mag zich gelukkig achten met de zo moeilijk bekomen puntjes. We kunnen na deze wedstrijd geen oordeel vellen over de beide elftallen, daar het nu eenmaal in zo een slechte staat verkerend terrein geen gelegenheid gaf om een gaaf voetbalspel tentoon te stellen. III» Sp.: Houthulst 3-2 W. S. leper. De eerste nederlaag van Sabbe- Careyn, die te verwachten was. Juniors: W. S. leper 5-1 Moorsèle. Met klank door het best spelend elftal gewonnen. Schol.: V. P. Gits 1-10 W. S. leper. Doeltjeskermis van De Grootte en zijn cornuiten. Keeper Pol mocht zich terug eenmaal om draaien. Kad. A: Cl. Izegem 0-0 W. S. leper. Een blanke stand en een puntje die naar de Hallestede kwam. Goed gedaan, jongens. Kad. B: W. leper 2-1 Vlamertinge. Onze naaste gebuurs kregen geen kans op het IVfinneplein en onze snotters behielden de ganse inzet. VOOR ZONDAG 5 NOV. Op het Minneplein komen de jongens van Moorsele Sport de wit te sterren bekampen. De W. S.- jongens mogen deze kamp niet te licht opnemen. Want leider Moor slede heeft er zijn pluimen gelaten en een verrassing kan even goed hier te leper gebeuren. 's Morgen thuis te 9.15 u.: Scho lieren W. S. leper - Houthulst. Kadetten A: W. S. leper - F. C. Roeselare. Op bezoek: IIIe Sp.: Cl. Torhout - W. S. leper. Juniors: St. Moeskroen - W leper. Kad.: B. S. Poperinge - W. leper. Telefoon 290 H. R. 99 <bc-621tl Kopen bij een iecbngl^y todille bBfe woorborg Moorsele Moorslede 2—1 In de gewestelijke derby tegen Moorsele, heeft S. V. Moorslede Zondag zijn eerste nederlaag van dit seizoen opgelopen. Moorslede liep snel van stapel en de verdediging der thuisploeg had de eerste 15 min. de handen vol. Doch hoe Moorslede zich ook inspande, doelen bleven voorlopig uit. Op misverstand van onze ver dediging, opende de thuisploeg de scoor aan de 35e min., en pas en kele min. nadien, als onze verde digers stil stonden voor handspel, hadden de gastheren geen moeite om de scoor op 2—0 te brengen. Met deze stand trad dan ook de rust in. In de tweede helft domineerde S. V. onmiddellijk, en na 10 min spel was Moorsele voortdurend op haar doel gedrukt. Langs alle kan ten werd het doel bestookt, doch doelen bleven uit. Moorslede dwong menige hoekschoppen af doch niets baatte. Op een geharrewar over schreed de bal de fatale doellijn doch de scheidsrechter gaf foul tegen de doelman onder protest van de spelers. Kort nadien kan- jerde Carrein op de doellat en De- ryckere had geen moeite om de scoor op 2—1 te brengen, dit aan de 76e min. Moorslede was nu niet meer te houden en zelfs achter speler Missiaen was steeds in de aanval. Een kanjer van laatstge noemde redde de doelman met alle moeite, en kon even nadien een andere in hoekschop weren. Hoe Moorslede ook aandrong niets baatte en het einde kwam m,et onverdiende zege van de thuis ploeg. Zondag krijgt S. V. het bezoek van het sterke Poperinge, dat derde prijkt in het klassement. Stellig wordt dit, net als in het verleden, een prachtige kamp tus sen S. V. en de hoppeplukkers, en na een hardbetwiste wedstrijd zien we S. V. niptjes zegevieren. C. S. IEPER 2 S. K. V. OOSTENDE 2 Eendr. Wervik Edegem Sport 22. Wé zullen de wedstrijd van ver leden Zondag tegen Edegem Sport zo gauw mogelijk trachten te ver geten, omdat hij nu eenmaal niets om het lijf had. Waar de ontmoe ting tegen Stade Kortrijk de ge moederen had weten te begeeste ren, stondep we thans tegenover een hopeloos gedoe van een totaal Onkennelijk Eendracht Wervik. Het ciient gezegd dat de toestand van het speelveld en de kwaliteit van de referee precies niet van aard wa ren om het peil van de wedstrijd te verheffen. Voeg daarbij nog dat Eendracht geweldig rammelde ln de eerste helft, toen Penet buiten- links en Coudron stopper speelden. Voor deze laatste kon het er neg door, maar Penet b"acht er letter lijk niets van terecht op een plaats waar hij vroegere jaren nochtans zo te duchten was. In ieder geval e~n niet meer te herhalen experi ment. Het vlotte heel wat beier in de tweede helft toen Eendracht met haar gewone opstelling voer da pinnen kwam. Eigenaardig ge mest kwamen de 2 doelen van Wer- vik in de eerste helft, maar die wa- r?n hst predukt niet van collectief r~ed samenspel. m?'r van brillmte uitvoeringen van de jeugdige De- wulf, Alles samen genomen mag Een dracht vede rernpn met de doorgaans baas, dan voetbalden de mannekes uit 't Antwerpse veel be ter, waren vlugger in balbehande ling en hadden ook meer adem- voorraad. Ons inziens moeten de rood-gelen twee dingen in 't oog houden. Eerstens, het uithoudings vermogen aankweken door geregeld en aangepast te oefenen en verders het verstikkend samenspel van het middentrio verbannen. Dat 3o Pil- laert het zich eens goed in 't hoofd prente dat met brede voorzetten aan de vleugels opnieuw scoorkan- sen voor hem zullen geschapen worden, dan zullen we nog veel ple zier beleven en zal het puntenaan- tal ln de komende weken gevoelig worden aangedikt. Laat ons hópen dat dit reeds Zondag gebeuie en dat St. Niklaas het eerste slacht offer weze. EERSTE MATCH: WATOU VLAMERTINGE Zondag 5 November e.k., te 15 u„ bekerwedstrijd deel uitmakende van het Gewestelijk Bekertoernooi Po peringe, Watcu. Woesten, Vlamer tinge. 1" Match op het terrein van Wetou: Wstou-Vlamertinge. U-Mag, want was Wervik in '1 vtl(i Speciaal klassement met 4 bekers. Eindelijk, na vijf opeenvolgende nederlagen, hebben de rood-witten van het fanion-elftal hun actief weten aan te dikken en dit met een puntje dat letterlijk uit het vuur moest worden gesleept. Ja! Onze C.S.Y.-ers hebben verleden speeldag, vooral toen het einde van de partij nakend was, als het ware dienen te vechten om dan toch iets van de inzet te kunnen thuis houden. Oor zaak hiervan was dat het Cercle- team reeds na een twintigtal min. spel erg gehavend was geworden: twee gekwetsten. Om de chronolo gische volgorde der gebeurtenissen te eerbiedigen, moeten we beginnen, met te vertellen hoe de gasten ge weldig knap van stapel liepen. Ömstreeks het kwartier bleken Carpels en Co de maat van hun tegenstanders te hebben genomen en kwam de dirigeerstok in rood witte handen. Opeens vertrouwd met de glibberigheid der grasmat, gingen kapitein M. Dumalin's man nen aan het combineren. De snelle bezoekende forwards zaaiden herrie met van gevaar geenszins vrij te pleiten ontsnappingen. Bij een haast hopeloze situatie voor de Cercle-muit, trapte Derous op de 18" min. een bal weg uit de voeten van middenvoor Dcdulle. die onze back aan de knoesel trof. Brik diende van het terrein te worden geleid en de Augustinusknapen stonden daar met 10 man. Soenen werd back, Vanbeselare kanthalf en De Block ging naast Ossieur op de rechterflank acteren. Onnodig' te zeggen dat de kadans bij de C.S.Y.- ers gebroken was. Tot overmaat van ramp werd De Block brutaal door Rijckewaert nagetrapt, zodat hij voor de rest van de partij trekke benend kon verder spelen. Ossieur verloor met al die plaatsverwisse lingen er he: Noorden bij en scheen zijn beste pijlen reeds te hebben afgevuurd, waardoor de Cercle- aanvalslinie practisch herleid werd tot De Boi en Carpels. Hsel nor maal dat de bezoekers hieruit pro fijt trokken om de wet te verkondi gen. Onze achterwaartsen, eenmaal geholpen door de deklat, boden nochtans kranig het hoofd. De bordjes bleven blank tot op de 41" min. stopper Serru een achter waartse pas gaf aan zijn doelwach ter. Middenvoor De Boi draaide als een'paling rond zijn bewaker en bemachtigde het ieder een fractie van een seconde vroeger dan Maes, die lijdzaam moest toezien hoe het ding over de fatale streep werd gezonden (1-0). Na de verfrissing traden de rood- jes. met Derous als rechtsbuiten, opnieuw voltallig op. Andermaal een start «a la Pelissier vanwege de kustmannen, dewelke met vijf in lijn spelende aanvallers op de lo kale defense gingen beuken. C. Du- malin weerde een schieten van De- poorter af, jammerlijk in de voe ten van Vansteeger, die aan de 50' min. de plaatjes op 1-1 bracht. Nauwelijks 1 min. later belandde een inzenden van De Block op het hoofd van Derous en vandaar bij De Boi en... voor de tweede keer leidden de leperlingen met één goal (2-1). 't Scheen een doelpunten- regen te zullen worden, want op de 54" min. benutte Dedulle een raté de enige van M. Dumalin om de stand op 2-2 te brengen. Derous. Ccrclem'an bij de genade Gods, kon. de pijnen niet meer trot seren en. verliet thajjs aelituiieX hit terrein. Op nieuw numeriek in min derheid wisten de rood-witten dat alleen hun moed en geestdrift zou den in staat zijn om de nederlaag te vermijden. Door het doeltreffend optreden van halfs en backs, kreeg keeper Dumalin C. tijdens het laatste der de van de ontmoeting, dan toch niet zoveel werk op te knappen. Slechts een paar ballen drongen gevaarlijk tot hem door en schonken hem gelegenheid zich te onderschei, den. Net als de donkere wolken boven het terrein dreigden, doch tijdens de match in toom gehouden werden, bleef het Gostendse onwe- der hangen en spijts de verschillen de tegenslagen, boekten de rood- witten uiteindelijk een puntenver deling. III» SPECIAAL C. S. leper M. Ingelmunster 13-0 PROVINCIALE JUNIORS F. C. Roeselare C. S. leper 3-1 PROVINCIALE SCHOLIEREN F, C. Roeselare C. S. leper 2-0 KADETTEN A Stade Kortrijk C. S. leper KADETTEN B B. S. Poperinge C. S. leper 1 NOVEMBER 1950 1-1 3-1 F. C. POPERINGE 3—1 S. V. KORTRIJK Rood-geel behaalde tegen Kort rijk een vlotte 3-1 zege. Niettegen staande het slijkerig veld en het ongunstig weder, kregen we weer om goed voetbal te zien: de tegen strever toonde zich technisch even sterk en bood zeer flink de repliek, vooral hun linkervleugel bouwde ge vaarlijke aanvallen op en bracht af en toe onze verdediging voor moei lijke problemen. De match zelf begon met weder zijdse gevaarlijke aanvallen, zon der succes evenwel. Zo moesten we de 15" minuut afwachten om Muy- laert te zien besluiten. Het spel wordt verplaatst en op persoonlij ke poging knalt de bezoekende linksbuiten ongenadig binnen op de 23» minuut. Het spel vervolgt zeer vlug, tot Walle rond de 37» minuut onze ploeg voorsprong geeft. Na de koffie heeft hPt spel heel wat aan snelheid verloren. Het is nogmaals de thuisploeg die langs Muylaert doelt aan de 74» minuut en aldus een zekere overwinning op zak steekt. Om de volharding en de zegewil kunnen we deze dan ook overver- diend noemen. De leiding was kor daat en onberispelijk en graag zien we zo'n referee terug. Uit de laatste uitslagen van rood geel moeten wij jammerlijk genoeg besluiten dat onze ploeg dit jaar eerder alleen een gevaarlijke thuis ploeg is geworden; op verplaatsing brachten wij het slechts tot één mooie zege bij St Elooi. Zondag rei zen we naar de ex-leiders Moor slede, die nog maar eens dit sei zoen verleden week de neder laag kenden. Kost wat kost willen onze jongens tonen de sterksten waard te zijn. De reserven wonnen 's morgens vlot met 2-0 op Liohtervelde, stand die aan de rust reeds bereikt was. Ze verbeteren aldus hun positie en voor deze gasten zijn zekerlijk nog PROVINCIALE JUNIORS C. S. leper C. S. Brugge 1-2 PROVINCIALE SCHOLIEREN C. S. leper C. S. Brugge 0-7 ZONDAG AANSTAANDE Het eerste elftal onderneemt de verpiaatsmg naar A. A. Moeskroen. Derous, bij wie een knoeselbreuk vastgesteld werd, zal niet van de partij zijn. maar niettemin achten we Hollebeke M. en maats bekwaam om voor een tweede drawntje te zorgen. Zeggen de mannen van Voorw. Oostende verleden Zondag niet dat ze verstomd waren van een derde laatstein de klasse ring zo uitstekend te zien presteren en... de omstandigheden verplichten de Cercleboys dan nog van bene den het gewone peil te blijven! Neen! De rangschikking ver.eit leugens! De reserven treden 's morgens op bij F. C. Liohtervelde en de knapen B gaan de Pothem te Vlamertinge bezoeken. Op het Augustinusstadion wordt volgend programma afgewikkeld: 9.15 u.: Prov. Juniors: C. S. leper A. S. Oostende. 11 u.: Prov. Schol.: C. S. leper A. S. Oostende. 15 u.: Kadetten A.: C. S. leper Kortrijk Sport. S. V. WEVELGEM - F. C. KNOKKE 2—2 meerdere aangename partijen weg gelegd. Dat ze Zondagvoormiddag maar goed inzetten, dan brengen we mogelijks wel alles mee uit Moorslede. De Juniors verloren te Bissegem na eervol verweer. Zelfs lukten ze twee tegendoelen, maar acht tegen is nogal lastig om slikken. De be- zoohten waren weliswaar sterk in de aanval, maar toch dient gezegd dat 'het achterwerk een beetje meer van zich moet afbijten. Zon dag zijn ze bye. Tenslotte de Scholieren: Passen - dale zond zijn kat en de kleintjes kregen forfait. Zondag' 5 November gaan alle ploegen op verplaatsing. SUPPORTERSCLUB F. C. P. Zondag is rood-geel de ganse dag te Moorslede aan de slag! Zeggen dat we zullen winnen is nogal ge waagd, maar winnen kunnen we en het ware de tweede eervolle ver melding dit seizoen moesten we nu ook deze kampioenenploeg de eerste thuispunten kunnen ontnemen. Supporters, komt, ziet... en onze boys doen de rest! Inschrijving te gen Zondagmiddag a.u.b. Afreis om 13.30 uu». Prijs 20 fr. De niet-sup- porters 5 fr. bij. Pronostick. Luc en Bobet delen de 20 kgr. meel met elk 14 punten. 12: Ego en Doé. 11: Decorte Marcel en Keizer. Klassement. 69: Van Eecke A. 66: Ego, Popelier G. 65: Orbie J., Deeorte V. 64: Luc. 63: Derycke H., Dehaene L. 62: Cambvon S., Alfons, D'Amour R., Depuydt A. 61: Keygnaert A., B. S. POPERINGE Passendale B. S. Poperinge 24 Het terrein ligt zeer zwaar en onder een ferme regenbui gaat de bal aan het rollen. Op algemene aanval van Passendale laat onze portier de bal door zijn handen glijden en nr 1 is genet. Aan de 20» minuut doelt Passendale nr 2, dit op misverstand onzer verdediging. Nu trekken onze boys heftig ten aanval, ze bestoken het vijandelijk doel en aan de 35» min. is het eer ste tegenpunt genet: 2-1. Kost wat kost willen de onzen gelijk stellen voor de rust en aan de 43» min. is het terug roos, zodat de rust komt met 2-2. Na de koffie zijn onze jongens niet meer te houden. Aan de 55» min., op geharrewar voor het doel van Passendale, besluit onze rech ter halfbaok met een prachtig schot naar doel; de portier, uitge lopen, heeft geen kans, maar een der backs van Passendale slaat met de hand de bal nevens het doel. Pe nalty, mooi omgezet in doel door onze linkerhalf, zodat we leiden met 3-2. Gedurig zitten de onzen nu voor het doel van Passendale, maar de locale portier kan alles op geluk kige wijze redden, totdat onze kant half met een prachtig schot de uit gelopen keeper terug vloert. Jam mer voor hem heeft een toegelopen back de bal met de hand terug uit geslagen, zodat ook deze penalty omgezet word't in doel: 4-2. Onze centervoor kent geen geluk met zijn sohoten wanneer hij driemaal na- een vlak op de locale portier zendt. Met de onzen in de aanval komt het einde van deze match. Voor toekomende Zondag is het de grote ontmoeting, namelijk Ize gem Sport komt op bezoek. Deze ploeg, die een ernstige kandidaat is voor d!e titel, zal er zeker op belust zijn onze jongens de nederlaag toe te dienen. Dat de supporters terug in groot getal opkomen om hun spelers aan te moedigen, want nogmaals zal hun zege ook de uwe zijn. Aftrap te 15 uur. Reservereeks: S. K. Vlamertinge 62. Blue Star. Met enkel tien man, waaronder enkele juniorsspelers, hebben ze met een 6-2 scoor de nederlaag ge leden. Gedurende de eerste helft konden ze nog gelijke tred houden met Vla mertinge, maar na de koffie stuik ten ze ineen om met 6-2 de terug reis te aanvaarden. Gelukkig voor hen was onze portier in een zeer bijzondere dag, want anders had de scoor nog hoger geweest. Zondag 5 Nov. doen ze de ver plaatsing naar Woesten. We zien hen bekwaam de overwinning af te dwingen. Vertrek aan het lokaal te 14.30 uur. Aftrap te 15 uur. Kadettenreeks: B. S. Poperinge 3 1 Cercle leper. Onze jeugdige kleppers zijn ten- volle hun leidersplaats waardig en hebben dus Cercle leper met een 3-1 nederlaag wandelen gezonden. Onder felle regen vangen ze aan en alras zitten ze voor het vijan delijk doel. Onze jeugdige Dehaene ontsnapt en met een prachtig schot is nr 1 geboren. Op foutief spel van een onzer backs bekomt leper penalty, mooi gehouden door onze Carlé, maar door de gladheid geraakt ze toch in doel. De rust komt met 1—1. Na de koffie dringen de onzen terug' 'hun *oel op en op imooi voorzet maakt onze kleine Maes het tweede doelpunt. Amper een tiental minuten latei- is het d<e beurt aan Delava om Nr 3 aan te tekenen, en het einde is daar met een 3—1 voor onze Benjamins. Zondag a.s. te 10 uur, ontmoeten ze de mannen van W. S. leper, BRIELEN Brielen Sport Dadizele Sport 21 De bezoekers waren vanaf 't be gin in de aanval en lukten met snelle voorzetten menigmaal gevaar voor de Brielense kooi te schep pen; doch onze verdediging klaar de alles op. Op vrijschop, genomen door André Devloo, werd het eer ste doelpunt aangetekend. Even vóór de rust stelden de gasten, langs Debrouwer, verdiend gelijk. Na de-rust wijzigde Brielen haar opstelling. Op de 70e minuut wist onze centervoor André Vanbece- laere, met een ver schot, de doel man van Dadizele te verschalken. Gans de bezoekende ploeg dient geloofd om zijn moed en sportivi teit, ze verdienden dan ook ruim schoots een gelijk spel, en zeggen dat deze jongens onderaan de rang schikking bengelen. Zondag a.s. trekt Brielen Sport op verplaatsing naar het te duch ten Zilverberg. Vertrek te 13.30 u aan het lokaal, per autobus. ELVERDINGE S. K. Elverdinge E. Beselare 33 Bij een triestig Zondagsweer, werd deze partij door onze mannen aangevangen, met het gedacht dat ze een gemakkelijke tegenstander gingen te bekampen hebben. Maai het viel anders uit. Verscheidene keren dikteren ze de onzen de les, en onze verdediging heeft soms de handen vol. Van mooi spel komt er niets in huis en afwisselend zijn beide ploegen in de aanval. Het publiek moet wachten tot de 40e minuut, vooraleer het eerste doel punt door de bezoekers gemaakt wordt. Op penalty lukt A. Derycke en 't is 11. Drie minuten latei- krijgen de bezoekers eveneens pe nalty en 't wordt 12. Na de rust is E. Beselare eer) kwartuur lang aan bod. Aan de 15e minuut wordt de bezoekers nog maals penalty toegekend, en de bordjes wijzen 13. S. K, schiet wakker en begint aan te dringen, Aan de 28é minuut krijgt Inde- vuyst M. een kans en 't wordt 23. De onzen blijven nu gestadig aan bod, en voelen de drawn in hun bereik, en ja, aan de 39e minuut schuift A. Derycke hem binnen 33. Zo blijft de stand Drawn kan beide ploegen bevredigen. Zondag 5 November gaat S. K. op verplaatsing naar Sint-Eloois- Winkel. Vertrek per autobus te 13.30 uur. Supporters, reist mede. op postcnéckrelccning Nr. 4763.60 der D:-i kerij Snnsen, Poperinge, en ons blad zal U wekelijks tot einde 't jaar per post tehuis be steld worden. IEPÉR Y.S.K.-CLUBKAMPIOENSCHAP 1950-51 Matchen van 7 November 1950, te 20.30 uur. Rond 4. Eerste Afdeling: 1. Devacht Baert. 2. Gits Benoot. 3. Vandroem-me Dubrulle. 4. Deroo Dubakoff. Tweede Afdeling: 5. Verhamme Jude. 6. Cys Dewilde. 7. Grimonprez Lemenu. 8. Delahaye Vandenhoven. Derde Afdeling: 9. Baete Duhameeuw. 10. Devos Roger Jaspers. Raf. - 60: Claheau U„ Wyffels G. Decorte TL d™»0''' Priis der wenk- een hnk «Hnenht» lA' yeCQrte DepqonWF. Prijs der week: een bak «Haecht» pvpk. geschonken door depothouder der r-yoK streek. Na al het geroep te Moorslede zal deze prijs best van pas komen. Vandaele. WINKEL SP. ST ELOOI S. K. VLAMERTINGE 2-0. Deze wedstrijd, die onder een plassende regen en op een uiterst modderig terrein gespeeld werd, werd nogmaals een tegenvaller voor de rood-witten. Reeds na vijf minuten spel ken de St-Elool succes langs zijn mid- voor, die rond het kwartuur, op corner, een tweede maal Verkin- dere wist te verschalken. Een kan jer van R. Parrein vliegt te plet ter op de deklat, terwijl een goed gericht schot van J. Vandromme de doelwachter op de goede plaats vindt. Na de yust, tegen wind. speelt Sportkring' merkelijk beter maar blijft besluitloos voor doel. Fr. De- cadt. die tweemaal naeen alleen Paars-wit getuigde tegen F. C. Knokke gans de match van een ze kere veldmeerderheid. Dat S. V. dan toch een puntje aan Knokke moest laten is vooral te wijten aan het be ter aanpassingsvermogen der be zoekers in het modderig veld. De stootkracht, overtuiging en goede wil van degelijke aanvalsleider, naast de bedrijvige verdienstelijke binnenspcler Vermeerseh, vielen op. Indien S. V. in haar verdere wed- Strijden, van éénselfde geesidlift en snelheid blijk geeft, dan zal zij nog voor menige verrassing zorgen en een goede kans maken om een mooie plaats in de provinciale klas se te verzekeren. Zondag op het terrein van de lei der V. G. Oostende, zal S. V. zich langs zijn beste zijde laten zien en alles in het werk stellen om V. G. iets te ontfutselen, al moet men aannemen dat de thuisploeg in de actualiteit de voorrang zjü opeisen. door de verdediging wandelt, schiet, alleen vóór doel, telkens naast-. Al leen G. Parrein waagt zijn schot 013 doel doch kent daarbij geen ge luk. Wanneer M. Hof de bal ne vens de doelwachter weet te zen den, kan een back van Winkel Sp. met de rug een zeker doelpunt be letten. Alhoewel we meer in de aanval waren, moesten we toch beide punten prijsgeven. Zondag a.s. spelen we aan huis tegen Aalbeke. Zal rood-wit einde lijk zijn heropstanding inluiden met een home-zege. Supporters, allen naar de Pothem te 15 uur. Ter gelegenheid van 11 Novem ber speelt Sportkring aan huis een vriendenwedstrijd tegen F.C. Tant, de coöperatieve ploeg, waar onze doelwachter Verkindere tussen de palen fungeert. Begin te 15 uur. Sinds enkele tijd is de Koning der Onafhankelijken gedeeltelijk ArdooienaarHij zal de winter maanden doorbrengen in 't slacht huis te Ardooie. Meteen zullen onze lezers weten welk een lo~ komotiefdagelijks door onze Steatêö Pügsecirtiy Reis naar Parijs. Vertrek Zaterdag 11 November, te 6 uur 's morgens, aan het lokaal Hotel De MaanGrote Markt. Syndikaat der Wervikse Duiven- liefhebbers: lokaal bij A. Leroy, Steenakkkerplaats. Op Zondag 5 November 1950, lrif huldiging van de Kampioen 1950, Debruyne Gaston. Verzameling in het lokaal te 13 u. Afhaling van de kampioen ten huize, te 13.30 u. 's Avonds te 18 uur in de zaal De HertGroenstraat, GROOT DUIVENBAL (inkom 15 fr.) ten voordele van bet syndikaat-. 's Voormiddags in het lokaal: tentoonstelling der duiven van alle Wervikse Kampioenen. Mutuallsten, Leden van Arbei dersorganisaties, ons offensief is in gezet! Het is nu eenmaal bij ons traditie geworden de helpende hand te reiken aan de Tuberculose lijders, aan hun getroffen Families! November brengt ons de inzet met 'n ganse reeks Propaganda- en Feestavonden! We kunnen reeds noemen: leper, Poperinge, Wervik, Langemark, Geluwe, Rening eist. Nieuwkerke, Vlamertinge, Zonnebc. ke, Westouter, Boezinge, Geluveld, en Elverdinge. We brengen U ware Volksavonden, die u voldoen zullen op alle gebied! We zullen geen moeite sparen! We verwachten overal bomvolle zalen! De mensen willen helpen, moeten helpen, zui len helpen! In December staan we terug aan de Kerkdeuren! We doen collecties in heel het Arrondissement! Ieder gezin zal de Tuberculose- zegel plakken! Ten slotte lanceren we een Na tionale Tombola voor gans het Land! In alle middens zullen we bin nendringen om lotjes te verkopen voor onze Tuberculoselijders, vooi hun arme Familie! In alle rangen en standen zullen we de harten roeren! In alle lagen der bevolking zitten mensen met gouden hart, gereed om te helpen, bereid om nood te lenigen! Mutualisten, medeburgers, we doen. beroep op U allen! Redt de Tuberculose:!, helpt de beproefde trieste Families! Bewaart ons volk! Solidariteii kan bergen verzetten! Bemint el kander! God zal 't U lonen! Haast U voor uw kaarten. (c-8492) De Secretaris, CLABAU ALPH.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1950 | | pagina 9