SAEY SAMSON STOVEN en Griep... ons geschenk Drie Koningen was der Accoord bereikt inzake Grensarbeiders ft reden om fier te SUNLIGHT maakt haar linnen natuurlijk wit WIELERKLANKEN Groeningestraat 29, KORTRIJ K SPINAZIE Zoals alle Belgische huisvrouwen, is zij fier op haar schoon gewassen linnen. Sunlight maakt het zo natuurlijk wit. Het rijk en zuiver schuim van Sunlight spaart de teerste weef sels en verwijdert alle onreinheden op natuur- lijke wijze. De kwali- IN- teit van Sunlight is fX|S van den beginne af A4 nooit veranderd. |fc. V^wTlH B 8 1 M UW Sedert drie generaties waarderen de huisvrouwen de zuiverheid van EEN LEVER PRODUCT Jef Demuysere won de eerste cyclo cross te Westouter. Wij zien hem hier na zijn overwinning (1935), in gezelschap van Berten Bafcop. De mannen van de Veloclub «De West-Vlaamse Bergstreek», dat zijn er, die het een (beetje aan de kop pige kant hebben. Reeds verschei dene malen hadden ze het kam pioenschap van België aangevraagd zich steunend op hun zeer geschikt parcours, maar steeds werden ze iiver het hoofd gezien. Verleden jaar hadden ze het besloten: «Het Kampioenschap ofwel geen cyclo cross». En... daar Brussel negatief antwoordde, bleven ze hun woord gestand, tot spijt van. de vele eross- Iéfhebbers uit de streek. Of de mannen van de B.W.B. zo danig verschoten hebben van die V.estóuterse koppigheid?In elk gevais hebben de bergjongens dit: jaar voldoening gekregen. «De Vest-Vlaamse Bergstreek zal dus iet Kampioenschap van België in lichten. Óch, ze zijn niet aan hun jroefstuk, want hun koers is dit jaar reeds aan zijn achtste uitga ve, en daar men al doende leert, hogen wij ons er aan verwachten, dat Miel Hardeman en Cie. er in zake organisatie iets puiks van zullen maken. Wij spraken daar zojuist over de «mloop. Wij vernamen reeds dat dit jaar een gans andere omloop verd uitgezocht, dan het bij de voorgaande proeven het geval was. Natuurlijk dat de rit door het zo gekende als gevreesde Hellegat de hoofdbrok blijft, doch daarne vens komen nog ettelijke honder den meters meers en beploegd land te doorrijden, benevens vijfmaal HUILEVER N. V. - W*USSa dat zij ach niet stoort aan het jaar getijde, zij zou alzowel in de zo mer als tijdens de winter optreden. De ENDEMISCHE griep is een trouwer klant voor het mensdom. Endemisch kan best vertaald wor den door inhuizigwat wil zeg gen dat deze soort griep altijd ge zellig in onze omgeving blijft en dat haar virussen zich de luxe per mitteren het jaar rond bij ons te blijven. Zij loeren maar alleen op de gepaste gelegenheid om hun duivels te ontbinden, zij wachten op bondgenoten als daar zijn: koude, regen, natte en koude voe ten, een onschuldige valling, een grote vermoeidheid en dan... ja, dan zit het er boven op en mogen wij voor enkele dagen... onder de dekens, VERWEERMIDDELEN Verwacht er u nu niet aan, beste lezer, dat er aan het slot van deze griep-meditatie een hele resem pa tentmiddelen en deugdelijke reme dies gaan volgen die de gevreesde plaag met één ruk uit, uw ziek' lijf zullen rukken. De dokter is er al leen bevoegd voor om vooreerst de juiste toedracht van uw plaag vast, te stellen en dan een passende re medie voor te schrijven. In dit artikel remedies geven of wonderzalven voorschrijven ware roekeloos. Zorg er lieVcr voor dat de griep op u geen pak heeft. Neem hiervoor twee grondregels in acht: voorkom de besmetting cn tracht u te harden tegen de ziekte. Besmetting van griep kan voor komen worden. Hoe minder kon- takt men heeft met andere mén sen, zoveel meer kans heeft men van de ziekte gespaard te blijven. Griep is besmettelijk, meer. dan welke andere ziekte ook. Men kan dikwijls niet anders dan andere mensen ontmoeten, wij zijn geen kluizenaars, doch in cie omgang met andere personen moet men thans meer dan ooit voorzich tig zijn. Nuttig is het wel met hier toe passende ontsmettingsmiddelen onder vorm van druppeltjes dc neusholten te ontsmetten. Na kine- ma- of schouwburgbezoek doét men best bij het buitenkomen de koele buitenlucht geen te gemakkelijke toegang te verschaffen tot dé adem halingsorganen met' zo maar dade lijk over de mooie opvoering be ginnen te praten. Zwijgen is hier van goud... voor uw gezondheid. Ook aan onze kinderen mceten wij denken Omhelzingen en liefkozin gen worden best zoveel mogelijk achterwege gelaten, want de be smetting die wij dagelijks onwe tend in ons dragen en op ons mis schien geen schadelijke invloed zal hebben, kan zo gemakkelijk Op kinderen overgedragen worden. Een ander redmiddel is het har den van ons lichaam tegen deze ziekte. Hier speelt een gezonde voe ding en een stipte hygiëne de hoofdrol. Bijzonder zindelijk zijn in alles is geboden, want zó wordt aan de verderfelijke kiemen de kans ontnomen een gunstige ont- wikkelingshaard te vinden-. Veel kan er ten slotte vermeden worden indien men de griep aan valt wanneer zij zo verre aan haar eerste kentekens openbaart bii mid del van een zekere loomheid, hoofd pijn, enz... Kruip dan vlug onder de lakens en zorg dat er een flinke grog bij de hand is om eens goed uit te zweten. Dan bestaat er veel kans dat gij de eerste slag wint en de griep er buiten houdt Atchoum... Atchoum...! Pas op lezer dat de plaag u niet te pak ken heeft na deze grieplectuur. A De Ronde van West-Vlaan- deren voor liefhebbers gaat door van 25 Maart tot 1 April. A Een Brusselse inrichter zou van 27 Mei tot 2 Juni een Zes daagse inrichten te Londen. Voor de gelegenheid zou de houten piste van Hannover afgebroken en naai de Engelse hoofdstad overgebracht worden. De Poperingse beloftevolle liefhebber, Willy Jacob, deed deze week zijn eerste oefenritjes. A Baudewijn Devos heeft zijn vergunning voor onafhankelijke aangevraagd. A Voor het eerst zijn Russische wielrenners in het buitenland op getreden. Tegen Bulgaren en Roe menen konden ze heel wat succes sen boeken. Ze hopen met de Olympische Spelen 1952 te Helsinki een goede ploeg in lijn te kunnen brengen. A Val. Ollivier denkt er ernstig over na dit Jaar Bordeau-Parijs te betwisten. A Parijs opent zijn deuren voor Oentiel Saelens. Toekomende maand gaat onze beste spurters belofte, de Franse jongeren in eigen vesting bekampen. A Beroepsrenners onder de 25 jaar die op geen belangrijke ere lijst kunnen (bogen, mogen bun aanvraag doen voor de kategorie der onafhankelijken. A Schotte, Impanis en Jonck- heere zullen toekomend seizoen de kleuren van het merk Alcyon verdedigen. Demulder, Hendriekx en De Rijcke komen uit voor «La Frangaise ANDERE SPORTKLANKEN A De 100 km. koppelrit te Ant werpen, werd gewonnen door Acou- Depauw voor Strorn-Arnold en Adriaensens-Bruylandt. Ockers- Tytgat eindigden vierde. 4; Scherens vierde op waardige wijze zijn afscheid te Parijs. Hij hield er aan zijn eeuwige rivaal en tegenstander Gerardin nog eens voor eigen volk te kloppen. A Dolf Verscheuren verdedigde zich kranig in halve fond. Hij won de eerste reeks en werd derde in de tweede. Doch Godeau eindigde tweede en eerste en bekwam dus de bloemen. Dolfke liet echter in de lichtstad een goede indruk. Reizigerstreindienst tussen Torhout en Oostende Van Maandag 11 Dec. 1950 af werden de treinen 9262 Oostende V, 5.18 Torhout A. 5.54; 9273 Tor hout V. 6.12 Oostende A. 6.48; 9299 Eernegem V. 6.42 Oostende A. 703 die thans motortreinen zijn, vervangen door de volgende stoom treinen: Oostende V. 5.06 Tor hout A. 5.54; Torhout V. 6.12 Oostende A. 6.59. Bovendien werd er een nieuwe omnibustrein Tor hout V. 5.23 Oostende A. 6.20 in gelegd. Aansluiting met express: V. Oostende 6,27 - A. Brussel (Z) 7.54 uur. derhoud beschouwen dat Eisen hower, naar een bericht van een Brussels blad, reeds Dinsdagavond met Heer Spaak en Woensdagmor gen met Heer Motz, beiden leden van de oppositie, zou gehad hebben. TE DEN HAAG Na zijn aankomst op Schiphol, waar een strenge ordedienst de journalisten op afstand hield, is Eisenhower dadelijk per auto naar Den Haag vertrokken. Donderdag morgen begonnen aldaar de be- êttlêtoBsen.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 7