De Pronostiek zonder X 25.000 Frank Prijzen SPORTMAN! Het Wielerseizoen is ingeluid Westvlamingen baas in n fet Wekelijks Nieuws 27 1951 Willy Jacob Uitslagen, Rangschikking en aangekondigde Voetbalwedstrijden. Hogere en Lagere Afdelingen - Zondag 11=3=51 Algemeen favoriet Dré Noyelle klopt Gilb. Desmet in de spurt De Knok, Bertje Vandevoorde, Devoghel, Quartier en Van Massenhove de uitblinkers de RADIO KENT STEEDS GROTE BIJVAL ONTVANGSTEN: 5.132.743,00 FR. Dat zijn prijzen EN ZOVEEL GEMAKKELIJKER 'ST WEKELIJKS NIEUWS sthuisstraat 19 - Poperinge Matchen 18-3-51 27 UITSLAG V. P. 25: RENTIER Maurice, Hospitaalstr. 4, ELVERDINGE. V "wee deelnemers bekwamen. 14 punten: jrlE ANDRÉ (6), Icperstraat, ELVERDINGE. ALGEMENE RANGSCHIKKING NA V. P. 25: de Wordt B. S. Poperinge kampioen in liie Gewestelijk C De plaag der volgers. Die valpartijen. Even stilstaan bij enkele renners. Sterrenparade Sportuitslagen Beroepsrenners De Zesdagen van Parijs MOTOCROSS TE LANGEMARK Onafhankelijken Liefhebbers j - atchen voor Zondag a.».: ii i« het wekelijks NTEnwa» *- zaterdag 10 Maart: 1051 m Blade, 8, BELGICA UITSLAG VAN 4-3-51: POOL X (Niemand met 20) 2 x 19 235.983,00 fr. elk 7 x 18 33.349,00 fr. elk 113 x 17 2.093,00 fr. elk POOL II 3 x 20 180.326,00 fr. elk 42 x 19 6.447,00 fr. elk 326 x 18 832,00 fr. elk itslag Pool 1:22212121121212212112121222221 1222112112 2. 'itslag Pool II: 2221212112121221211 2. (d-882) ronostiekprijskamp t hieronderstaande bulletijn, invullen, uitknipnen en i? sturen ur - Standard Cl. Luik Mechelen - F. C. Luik rerp P. C. - Beerschot hem Sp. - Anderlecht Izegem - Kortrijk Sp. ji. Menen - E. Wervik ^Cortrijk - Cl. Roeselare i] 3. Roeselare - Wevelgem elkerke - S. V. Veume 9 1 ii «ris Sp. - V. V. Koksijde 1 L,snijs Sp. - W. S. leper gem - F. C. Poperinge o ■0*0 Ji 03 Ö*4 13 13 5 fc 03 feg o Vft M UITLEG De deelname Is onbeperkt, kosteloos en moet op uit ons blad geknipte bulletins ge schieden. Wie meest punten heeft het puntenstelsel) wint. Wie meer dan één bulletijn op zelfde naam istuurt dient een volgnummer (in vak 1) te plaatsen. De sa mentelling der punten voor het eindklassement geschiedt bulletijn per bulletijn, vol gens volgnummer. Eenmaal verworven punten, blijven steeds geldig, zelfs zo men sommige weken de helft niet behaalt. Elke betwistbare onduide lijkheid maakt het bulletijn ongeldig. Dit bulletijn moet binnen zijn vóór 12 u. op de in hoofding staande datum. 1 thuisploeg gew. (1 punt) 2 bezoekers gew. (2 punten) x drawn (3 punten) Vak voorbehouden aan volgnummer bij 't in sturen van meerdere bulletijns op eenzelf- de naam. (1) ENDER: STRAAT, NrTE k; dienende als dubbel en door de inzender te bewaren. ,c ir - Standard Cl. Luik Mecthelen - P. C. Luük C- ei-p P. C. - Beerschot liiein Sp, Anderlecht Izegem - Kortrijk Sp. X Menen - E. Wervik St. Kortrijk - Cl. Roeselare S. K, Roeselare - Wevelgem Middelkerke - S. V. Veume Joris Sp. - V. V. Koksijde Dottenijs Sp. - W. S. leper Bissegem - P. C. Poperinge i's 5 - 1 1 2 2-—1 1 1 2 1 2 18 p. ',en deelnemer bekwam 15 punten: I* S JAN (9), Dorpstraat, WOESTEN. Ijler deelnemers bekwamen 13 punten: I IER DONALD (1), Boeschepestraat, POPERINGE. 5 PIERRE (1), Boomgaardstraat, POPERINGE. i JEN GILBERT (3), Bruggestraat, POPERINGE. 1,3 EMAERE HUGO, Marktstraat, STAVELE. r 'erder waren er 28 deelnemers met 12 punten; 49 met 11 p.; 89 met 1 j ;n 134 met 9 punten. In totaal rangschikten, zich aldus 307 deelne- oor de algemene klassering. Cauterstr., Merkem. Kinds Andrê, Statiestr., Moorslede. Everaert Roger, Roelstr., Oostdulnkerke. Denut Felix (2), Casselstr., Pope ringe. Vandevoorde Louis (3), Dorpstr., Vlamertinge. Degryze Albert (4), Blokstr., Watou. Ver warde Henri (3), Schommlnckelstr., Westouter. 56 Punten. Quaghebeur Pelix, Veurnestr., Poperinge. Callewaert J. (4), Arme Klarenstr., Roeselare. 55 Punten. Depover Jenny (3), St Pietersstr., Elverdingê. Sesier Albert (1), Duinkerkestr., Nieuw - poort. Ghewy Maria (4), Lin- dendreef, Veurne. Depover Amlc (6), Poperingestr., Vlamertinge. U'unten. Doise Gabriel (8), V3tr„ Poperinge. Berkein ,'l), Ieperstr., Roeselare. - 'unten. Verminck Charles t asscheleinlaan, leper. 3 'unten. Debruyne Camiel i oeschepestr., Poperinge. unten. Vanbelle Roger (1), jekestr., Beselare. Berkein 2), Ieperstr., Roeselare. 'unten. Van Eecke Pierre i ruggestr., Poperinge. -Punten. Muyllaert Geor- 3 Grauwe Broederstr., Diks- X Muylle Prudent (3). Pad- 'irstr., leper. Dlerendonck (1). Clochoirestr., Leisele. Georges (1), Bergenstr,, Roes- 'sPlatteau Remi (10), r„ Voormezele. unten. Barbez Nestor (2), 'aatestr., Kemmel. Aelle- h M. (2), St Janstraat, Pope- D'Amour Roger, Fontainas- l'1 St Gilles-Brussel. 13 unten. Clabau Urbaln (2), *3 ;tr., Poperinge. ïntcn. Debergh Odiel, Veur- 3 it, De Panne. Lanssens V (1), Vlamertlngestr., Elver- 'j Veile Jerome (4)Blekerie- Veurne. Punten. Boone Georges, r., Hoogstade. unten. PU William, Statie- Dlksmuide. 'unten. Denut Felix (4), 'Vtraat, Poperinge. c unten. Huygbe Marcel (1), j arstr., Steenkerke. Louagle x (1), Poperingestr., Woesten. 'unten. Lapon Charles (3), BARGO van Zondag jl. werd dus ten alle kante en voor alle categorieën het wegseizoen 1951 in ons land inge luid. 't Was verre van een lenteweer tje, en toch mochten we ons ge lukkig achten dat een deugddoend zonnetje ons begroette en die barre, koude temperatuur wat milderde. De belangstelling langs Vlaande- rens wegen en ter aankomst van deze eerste wegwedstrijden was enorm; ja, de wielersport in ons land en vooral in onze Vlaamse streek blijft toch de meest popu laire sporttak. Over deze eerste koersen zelf, men pronostilceerde op ontmoetin gen tussen jongeren en ouwe- ren In Kuurne - Brussel - Kuurne haalden hel de onweren en in de Ronde van Limburg de jongeren. Zondag a.s. staan al de renners uit de hoogste klas in één wed strijd; wat wordt het dan, of wie haalt het? Bij de onafhankelijken treffen we slechts 'n paar nieuwe figuren op de ereplaatsen, en bij de lief hebbers zwaaien de vedetten van vorig jaar nog de plak. Maarkom, laten we een paar puntjes van deze eerste wieier- Zondag nader belichten. BIJ HET VERTREKSEIN Hebt u Zondag jl. geen startsein bijgewoond van om. het even welke wielerkoers, vriend-lezer Neen Wel dan zullen we u 'n paar ty pische feitjes vermelden en meteen enkele onzer indrukken weergeven. Nieuwelingen en liefhebbers lie ten niet op zich wachten; ze ver schenen vroeg maar wat zenuw achtig, als hadden ze wat plan kenkoortsi». In hun ogen straal de hoop en fierheid; hoop op zege of op een flink seizoen, en fier op hun nieuwe fiets en trui. De beroepsrenners daarentegen bleven zo lang mogelijk achter de stoof». Ze schenen heel wat meer de Icoude te voelen dan de jongeren- ze gaven de indruk dat ze er niet graag bij waren dat het seizoen toch zo vroeg begon dit jaar, maar inwendig... voelden ze zich toch zo gelukkig! Zelfs deze die de koers meereden als oefening en dus nog niet paraat waren en op geen prijs moesten rekenen. Ja, op 4 Maart werden de eerste wielerdiploma's uitgereikt, en ieder beroepsrenner, zijn naam waardig, hoopt er minstens één en zelfs meerdere te behalen. Wat er ons is opgevallen, ja in druk heeft gemaakt, is dat we verscheidene beroepsrenners een kruisje hebben zien slaan bij hun eerste pedaalstoot toen men riep: Renners vertrekt!» En toen de bont-gekleurde me nigte zich in beweging zette en we de zon zagen spiegelen en blinken op die splinternieuwe fietsen, toen vroegen we ons af: voor hoeveel duizenden franken materiaal gaat niet de baan op? Een groot fortuin. Veel renners hebben er de hele ivinter moeten voor sparen en wer ken; zullen ze daar nu tijdens de zomermaanden hun oogst mee kun nen opdoen, of ten minste hun brood verdienen? Maar we stelden ons bij de uitzet van een wegrit nog een andere vraag: Hoeveel litertjes benzine zullen vandaag weerom niet nutte loos worden verreden? Na de ren ners zet zich ook een volgerskara vaan in beweging, met tientallen auto's, moto's en zelfs vrachtwa gens. Ja toch zoveel ongewen- ste», die de taak van de officië- len en journalisten niet alleen be moeilijken maar ook gevaarlijk maken. We spreken hier niet eens van 't materiaal, maar honderden, ja duizenden franken naphte wordt AAN DE AANKOMST Misschien hebt u Zondag ter aan komst van een wielerkoers gestaan, vriend-lezer? Dan hebt u wellicht de glimlach gezien van de gelukki ge overwinnaar? Maar daar waren Zondag nog gelukkigen, nl. deze die erin slaag den een ereplaats te veroveren; de tweede uitgezonderd, want die is dikwijls ietwat geprikkeld. Wie ech ter mee is met de kopgroep voelt zich gelukkig, vooreerst ze hebben prijs, maar vooral ze hebben de vorm en dat is hoofdzaak; dan mo gen ze vertrouwen en hoop in de 'toekomst hebben, hun kans of beurt komt wel. Maar ive hebben Zondag ook ren ners gezien ter aankomst die geen prijs behaalden, en zich toch ge lukkig voelden, omdat ze de koers op een behoorlijke manier hadden kunnen uitrijden, spijts ze nog heel wat moeten oefenen, en feitelijk tegen April maar moeten paraat zijn. Niet geforceerd, zegden ze ter aankomst, nog te vroeg en te koud!Dat hoorden we graag veel liever dan plat gereden of geen chance gehaddan bedrie gen ze er hun supporters of jour nalisten niet mee, maar hun zelf. Maar ter aankomst ook ontgoo chelde renners gezien, van wie we hoorden dat ze op oefening vlogen en nu in koers moesten lossen. Jon gens die meenden een hoofdrol te zullen spelen, en niet eens bij de figuranten kwamen. Dat ze nu geen uitvluchtselen zoeken en zich evenmin laten ontmoedigen. Als de klas er is, komt ook ivel eens de dag dat ook deze het halen. Gentleper Andrê Noyelle komt zopas de Kattetrul aan te doen en poseert, ziels gelukkig om zijn mooie overwinning, voor onze fotograaf. Links van liem bemerken we Heer Burgemeester Vanderghote en Heer Albert Vander Moeren der Bclga-sigaretten. Rechts van hem Bertje Van devoorde, die er ook graag had opgestaanen Heer Vander Moe ren Junior. EEN SUCCES Een schoon zonneweertje, een massa vertrekkers, een prachtige koers met dito ontknoping, een schoon overwinnaar: wat kan een inrichter nog meer wensen. Een brede glimlach lag dan ook op het wezen der inrichters, toen zij ons na het sluiten der controle bladen mededeelden, dat 139 ren ners hun rugnummer hadden afge haald. En de aangekondigde bui tenlanders waren er: de Hollanders ien de luidruchtige Fransen. Niet alleen de inrichters, maar ook de renners waren in hun nopjes. Het piksplinternieuw materiaal flikker de in de vroege Maartzon, en de veelkleurige truien wemelden door heen. Een bonte bende waarin er geestdrift zat en spanning, over wat de eerste koers voor ieder van hen bijbrengen zou. DE HOLLANDERS IN DE AANVAL De wind in de rug deed van de beginne af een hoog tempo ontwik kelen. Toch nog niet hoog genoeg voor de Hollanders, die van meetaf aan, aan de haal wilden. Eerst Van Breenen, Zaharadnik en Paes en daarna Van Roomen en Van Bree nen, moesten door de langgerekte bende tot de orde worden geroepen. Toch zijn het Zaharadnik en Paes die even voor Brugge er gemeend vandoor gaan, in gezelschap van De Zeebruggenaar Van Massenho ve. Te Loppem noteerden wij reeds een boni van 1.20 min. en in de omstreken van Gits 1.45 min. De Hollanders, veruit de geweldigsten, waren ook de eersten om te kapi- tuileren. Eerst Zaharadnik en daar na Paes zouden lossen en in de groep verdwijnen. Te Poelkapelle kwam Van Massenhove dus alleen door. Verbeten hield hij stand te er op een wegwedstrijd verstookt gen de jagende groep, kwam alleen om zogezegd te supporteren! door leper, stak er enkele vette (6504) De flinke ploeg van Blue Star Poperinge uit de IIIo Gewestelijke Af deling Reeks C van Westvlaanderen, welke verleden Zondag Brielen Sport in eigen vesting met 6-3 versloeg. Blue Star Poperinge prijkt thans op de eerste plaats in deze reeks en bezit momenteel de meeste kansen om de ka mpioentitel weg te kapen. Hoe spaarzaam de inrichters ook geweest waren met het afleveren van volgtoelatingen, toch hebben wij van meetaf aan een hele karavaan volgers geteld. Zeggen dat er voor ieder renner een auto mede was, ware beslist overdreven, doch voor Brugge noteerden wij toch in de zestig vogende auto's en moto's. Zoals in de Ronde van Frankrijkhoor den wij iemand zeggen langs de baan. Maar wij zeggen slechter want daar rijdt de reclamekaravaan vóór de ren ners. Het spijt ons dan ook werkelijk dat de-medevolgende 6 zwaantjesniet heel wat strenger zijn opgetreden. Toen even voor leper een dienst doende gendarm een vijf en twintigtal auto's uit koers haalde, werd er eerst een ze kere verlichting waargenomen. Kan het dan verwonderen dat wij te Poelkapelle een zwaar ongeval te betreuren hadden, waar een volgende motorijder bij een opstopping tegen een auto aanreed en met dubbele beenbreuk moest weggevoerd worden? premiën op zak en werd eerst te Dikkebus vervoegd door een groepje dat het peloton, dat nog 90 deel nemers telde, een paar honderd meter voorafging. DE KOERS BEGINT Buiten enkele valpartijen waar op we verder terugkomen was een eerste schifting geschiedt tus sen de Wildeman en Westroze- beke. De stenen vroegen hun tol. Wij verloren er o.m. Pycke, Debaere, Van Moer, Rigolle, Sbeyaert, de Hollanders Van Breenen en Van Elshout, Theys, Marck, D'Hondt, Verbeke Roger (soldaat), nog een Hollander, Snijders en Broucke Marcel, Verder nog: Van Vynckt, de Fransman Allart, Goddaert, Bu- seyne Ger., Bonnecandelle, enz... Verder verloren wij nog door breuk: Dev,older en Denij.s. De echte slag zou eerst geschie den op het golvend eindje weg tus sen De Klijtte en Kemmel. Te Dik kebus was Van Massenhove inge lopen geworden door het zevental: De Knok, Lettens, Hebb, Geryl, Quartier, Scharlaeken en Wijck- stand. Weyns (Herenthals) kwam er op zijn eentje bijgesprongen. Meteen kregen wij de beslissende ontsnapping. En er zat geen enkele favoriet in. Doch Gilbert Desmet had het gespannen. Op de laatste zware helling voor Kemmel. sprong hij uit de rekkende en brekende bende weg tot bij de leiders. In middels losten vooraan: Lettens, Weyns en Geryl, terwijl Van Mas senhove door kettingdefect uitge schakeld werd. Smetje werd met een algemeen favoriet onder de volgers, doch wij hadden buiten de waard gerekend. Die «waard» kwam opdagen in de gedaante van een zeer sterk trio: Dréten Noyelle, Bertje Vandevoorde en soldaat De voghel Gérard. 5 Km. had dit sterk drietal niodig om die 200 meter te overbruggen. Zo kregen wij te Nieuwkerke nog slechts neigen over levenden na de slag bij Kemmel Wat achterkwam zat dood of half dood te zwoegen en te trekken, en de grote groep was wel in zes, zeven stukken gevallen. EEN BOEIEND EINDE Was de beslissing gevallen, er was evenwel nog geen overwinnaar ge kend. Gilbert Desmet, die aan No yelle een blok aan het been had, trachtte nog herhaaldelijk weg te geraken en ook Bertje Vandevoor de, die werkelijk goed marcheerde, probeerde nog een paar sprongskes. Noyelle wist echter wat hout hij voorhanden had en liet niemand begaan. In deze schermutselingen zouden Scharlaeken en Quartier nog moeten lossen en het was Dré Noyelle die met opvallend gemak midden een zee van volk zijn zes maten in de spurt klopte, UITSLAG 1. NOYELLE ANDRE, Poelkapelle, 130 km. in 3 u. 14 min.; Gemid. uursnielheid 40,206 km. 2. Desmet Gilbert, op 1% lengte; 3. De Knock Georg., op 2 lengten; 4. Vandevoorde Albert; 5. Wyck- standt Roger; 6. Devoghel Gérard (1° militair); 7.Hebb Jaak; 8.Schar laeken Frans; 9. Quartier Maurits, op 1'05"; 10. Tembuyser Roger, op 1'20"; 11. Verkaemer Gilbert, op 1 lengte; 12. Huet Roger (1« Frans man); 13. Van Steenbruiggen Calixt (2° militair); 14. Debal Robert; 15. Clerico Jaak (2° Fr.); 16. Denijs Daniel op 1'35". Wij stonden gereed voor het ver trek en maakten elkaar de opmerking dat er in de van-ongèduld-stampende- en-trappelende bende jonge renners, wel enkele valpartijen gingen te note ren vallen. En zie, wij waren amper een 300-tal meter vertrokken (dus nog vóór de officiële start, die eerst te Mariakerke-Brug plaats had) of daar gebeurde het. Gelukkig zonder erg, maar een vijftal mochten er op hun stappen terugkeren. Te Adegem: het tweede bedrijf: Willy Jacob, Baetslé, Noyelle en een zestal anderen liggen tegen de grond. Te Zedelgem is het de beurt aan de Fransman Debrand, Rijckaert, Derijcke Emièl en een drietal andere renners. Ook Thuur Cleenewerck was in die val betrokken. Tegen Nieuwkerke kwamen nogmaals een viertal renners te vallen. Cleenewerck, die na zijn eerste val juist aansluiting met de hoofdgroep had gekregen, teas er nogmaals het voornaamste slachtoffer van. En zeggen dat de ganse koers nog betwist werd op grote brede banen, met dito velopadenl Aan de persoon van de overwinnaar zullen wij voor heden niet veel com mentaar wijden. Toekomende week krijgt hij zijn plaats in onze Ster renparade Dat zijn duel met Gilbert Desmet in dezes nadeel uitviel, kan de Roeselarenaar zeker niet ten laste wor den gelegd. Tenzij in de spurt, hoefde hij voor de Poelkapellenaar zeker niet onder te doen, en hij mag gerust de sterkste van de laatste 20 Km. ge noemd worden. Wij hebben veel militairen aan de start gekregen. De meeste gingen bij gebrek aan oefening in de strijd ten onder. Wij denken hier in de eerste plaats aan de beloftevolle Walter De- ywHssj» Een sterretje, dat beslist een ster worden zal. Hij is geboren op 2 Februari 1931 te Poperinge. Zijn eerste koersen betwistte hij in het jaar 1948 en ai heel spoedig kon men zien dat er wat inzat. Dat er heel veel in- steekt hebben de volgende ja ren bewezen. Acht eerste en negentien tweede In 1949, met In totaal vijf en veertig prij zen binnen de eerste vijf. In 1950: bij de nieuwelingen twee eerste en acht tweede plaatsen; bij de liefhebbers twee eerste en acht tweede. Of deze cijfers iets zeggen? Dat Willy een heel goed be ginneling is geweest en bij de liefhebbers van meetaf aan o zijn steke stondEn dat wil heel wat zeggen, vooral als men weet dat hij van alle sprint gespeend bleef en dus alles op weglopen moet zet ten. Zijn trelnlopersgaven zijn dan ook niet te on-^ derschatten en zijn zijn sterkste wapen. Of misschien de raadgevingen van zijn schoonbroeder-ver zorger Valeer Vitse in die uitslagen voor Iets tussen zitten? Valeer is hl zijn tijd een goed, een heel goed renner geweest, die jammer genoeg door de oorlogsjaren uit de beweging is getrokken geworden. Hij was niet alleen een goed, maar tevens een verstandig coureur. Zijn raadgevingen en bijstand kunnen aan de jonge Jacob neg veel diensten bewijzen. Een grote indruk van macht gaat er van hem niet uit. Hij is niet heel groot, niet kloek en ferm gespierd, doch wat er aan hem vooral bekoort is zijn soepelheid van tert en het schijnbaar gemak waarmede hij de zwaarste Inspanningen over wint. Hij draait ronden daarom doet zijn rijden zo sympa thiek aan. Wat moet hem de toekomst brengen? De Kattekoers ken de voor hem een ongelukkig verloop. Valpartij, ontredderd ach terwiel, twee, driemaal moeten afspringen om telkens schoon terug bij te komen. Tot het wiel helemaal begaf. Wij hebben hem niet kunnen beoordelen. Wel gezien dat hij reeds goed marcheert en eerstdaags zal te vrezen zijn. Zal hij dit jaar afbreuk doen aan zijn abonnement op de tweede plaats? Wij hopen het voor hem, dat met de grote forme, even eens zijn eindsprint wat scherper snijden gaat. zoals op het einde van verleden seizoen. Dan zullen zijn talrijke supporters nog menigmaal mogen juichen, wat wij hen van harte wensen. JODEC. fever uit Lauwe, die wij tot driemaal zagen lossen en bijkomen, om nog vóór Torhout voorgoed te verdwijnen. De immer lachende, kleine Gerard Devoghel maakte óp de reeks een uit zondering. Hij marcheerde verduiveld goed en liet zijn ogen werken. Dit zijn wij ten andere van hem gewoon. Hij miste dan ook de goede bus niet en eindigde op een schone ereplaats. Wij hébben over leper eveneens Henri Denijs zien vechten óp leven en dood. Naar het schijnt werd hij door pech getroffen ere deed hij er een wanhopi ge achtervolging. Hem even bekeken en gezien dat hij nog niét sneed. Doch dat kpmt wel. Willy Jacob staat niet in de uitslag, evenmin als Thilur CleenewerckTwee jongens die door pech wegvielen; dóch reeds de fórme te stekken hébben. Van de jongeren hebben we de schoonste indrukken behouden vanwe ge Maurits Quartier. Dat hij heel op- het laatste, zij het dan ook Zonder gro Maurits maakt beslist ten schoon sei zoen. Onderlijnen wij Ook de schone zestiende plaats van de Zarrenaar Da niël Denijs. Bij de buitenlanders, niet veel zaaks. Zo luidruchtig of de Fransen wa ren voor het vertrekzo stil hebben ze zich gehouden in koerst Zo stil, dat ze een na een wegvielenj zonder dat ze opgemerkt werden. Alleen een paar man bleven werkelijk in koers tot op het laatste, zij et dan Ook zonder gro te ambities. Roekeloos hebben de Hollanders zich van meetaf aan in de strijd geworpen. Zij hebben echter hun eigen kunnen overschat en verdwenen voor de eigen lijke strijd begon. Laten wij gerust aannemen dat de buitenlandse deelname heel wat min van kwaliteit was, dan de affiche het aankondigde. EN 1952??? De sympathieke inrichters van die schone Kattekoers zullen ons voorzeker deze en kele beschouwingen niet kwa lijk nemen. Wij willen hierbij geen afbreuk van het schone en het klassieke van hun wed strijd, zoals hij zich heden ten dage voordoet. Doch met ons moeten zich veel Ieperlingen afvragen wat zij werkelijk aan die koers hebben. Een grote sliert ren ners, die de eerste maal voor bijkomt en daarna de aan komst. Is een. Telkenjare zien wij het ge beuren. Door de grote afstand van Gent over Brugge naar leper, beginnen de meeste renners vermoeid aan de laat ste grote ronde. De meest frisse en in forme zijnde ren ners, plaatsen hun aanval, en het pleit is beslecht. Geen strijd, eerder een afslachting. Is twee. Hoe hieraan verhelpen Och, wij hebben er niets aan te zeggen, maar zou de wed strijd, als koers en voor de liefhebbers uit het Ieperse er niets bij winnen, moest de wedstrijd van Gent direct op leper lopen, met daarna een paar schone ronden en ge beurlijke inschakeling van onze Westvlaamse Bergen Deze scherprechters zouden een vroegere splitsing in de grote bende teweegbrengen, meer strijd en meer leven. En wij geloven niet, dat de koers er iets van zijn klassiek uit zicht er bij zou verliezen. De Ronde van Limburg. De uitslag: 1. Serin Rik, de 197 km. In 5 u. 02' 28"; 2,Anthcmis Lode, in 5 u. 02' 40"; 3. Verhaert Jos.; 4. Janssens Kemper; 5. Janssens Jul.; 6. Smits Harm; 7. Bogaarts Jan; Zie vervolg volgende kolom Belgen deelden de koek onder elkaar. De uitslag der Parijse Zesdagei zal voorzeker wel een unicum blij ven in die Zesdagenwereld. Vijf Belgen hebben de start genomen. Vijf Belgen nemen de eerste plaat sen in, nadat zij in de laatste twee dagen zich werkelijk de sterksten op piste hadden getoond. Bruy- landt-Adriaenssens, de jongste over winnaars der Gentse Six-Days, toonden zich nogmaals langs hun beste zijde. Een uur voor het einde namen ze een verdiende ronde om deze niet meer af te staan. Peters- Schuüte en Lapébie-Teruzzi reden elkaar op het wiel en de Hollanders werden door de koerscommissaris- sen van piste genomen. DE UITSLAG 1. Bruylandt - Adriaenssens op 1 ronde: 2. Bruneel - Debeuckelaer 3. Van Steenbergen - Goussot op 2 ronden: 4. Bouvard Surbatis 5. Sérès - Ie Nizerhy 6. Prat - Mignat op 3 randen: 7. Van Vliet - Bucher 8. Lapébie - Teruzzi Zondag 11 Maart woedt een grote Internationale Motocross Ingericht voor alle crossers te Langemark Parochie Slnt-JuliaanDeze mo tocross zal plaats hebben op de be kende SteenbaJkkeriJ van Ma/urttó Vandepitte, «De BorrebergAan deze motocross zijn niet minder dan 30.000 fr. prijzen verbonden, met diaarbij een prachtige beker aan elke winnaar der reeks. Al de beste crossers van België en Noord-Frankrijk zijn reeds aan geworven voor deze belangrijke wedstrijd. Daaronder bevindt zich ook de locale crack Georges Van- dendriessche, die vast en zeker al les zal In het werk zetten om in deze wedstrijd, goed figuur te slaan, dit opdiat zijn talrijke supporters niet zouden ontgoocheld worden. Te dier gelegenheid heeft hij zich een nieuwe moto aangeschaft; dus mo gen wij ons aan een harde strijd verwachten. Wat het par cour zelf betreft: Wij waaien in de gelegenheid samen met de inrichters de omloop te ver kennen. Beter geschikte parcour voor deze motocross kon er zekei niet gevonden worden. Allerhande lastige hindernissen werden op het parcour gemaakt, met daaronder de dodensprong van 15 meters; iets wat op noch geen enkele motocross te zien is geweest. Liefhebbers van motocrossen mo gen zeker deze kans niet laten voor bijgaan. Allen worden dan ook ver wacht Zondag op de Steenbakkerij De Borrebergte Slnt-Jullaan Langemark. Voor het parkeren van auto's, moto's en velo's zal door de inrichters een plaats voorbehou den worden. 8. Leenen Frans, in 5 li. 0J min,; 9. Van den Broeck M.; 10. Ollivier; 11. Claes Georges; 12. Sterckx Fr.; 13. Impanis; 14. Viskeus; 18. Ley- sen; 16. Caffi; 17. Driesen M,; 18. Hendrickx M. AAIGEM. 1. Lode Wouters; 2. Vonken; 3. Minne Maurits; 4. Seghers; 10. Bylle; 12. gelijk: Devcs Baudewijn. KUURNE. 1. Kerkhove Jozef; 2. Deriezon; 3. Parmentier; 4, Ver- hoye; 5. Taecke. f ERE-AFDELIN G J Veringen F. C. Brugge "I i N 1—2 Rangschikking Anderlecht 5. Luik Mechelen uhem Sp. 3. Tllleur Gantolso ad. Cl. Luik 3. Mechelen rschot A. C. werp F. C. Brussel Charleroi 3. Charleroi C. Brugge Brussel 3. Beringen 22 9 22 11 22 9 22 11 22 9 22 7 22 8 22 10 22 8 11 45 6 54 8 41 4 52 6 34 9 29 7 35 3 42 7 46 6 39 6 31 4 41 8 33 6 23 8 36 3 29 24 29 29 28 35 26 36 26 34 24 25 23 31 23 49 23 36 21 45 20 35 20 48 20 33 18 35 18 50 18 65 11 V Brugge Standard Cl. Luik 'ji Oulk Antwerp F. C. V m Sp. Tllleur F. C. hot A. C. Beringen F. O. tl Anderlecht La Gantolse i irussel Ol. Charleroi lechelen F. C. Mechelen =&ft£iS££l -I&EiJ£»iSÊL EERSTE AFDELING B Rangschikking 1. Körtrijk Sp. 2. U. Doornik 3. S. K. St Niklaas 4. A. S. Oostende 5. F. C. Ronse 6. Lyra 7. F. O. Izegem 8. Llerse 9. Bergen 10. Aalst 11. Boom 12. C. S. Brugge 13. Centre 14. Hamme 15. Dendermonde 16. Tubantla 22 9 22 11 22 11 22 9 22 11 22 11 22 9 22 8 22 9 22 6 22 9 22 8 22 5 22 6 22 3 22 4 12 39 7 43 6 49 9 44 5 38 3 38 6 42 7 38 5 40 8 26 4 46 2 30 7 25 4 21 8 26 1 29 25 30 30 29 30 28 31 27 20 27 31 25 33 24 29 23 34 23 32 21 40 22 38 18 39 17 39 16 42 14 71 9 Matchen voor Zondag a.s.: A. E. C. Bergen Lyra A. S. Oostende U. S. Centre Kortrijk Sp. F. C. Boom Vig. Hamme F. C. Izegem St Niklaas S. K. C. S. Brugge Llerse 8. K. F. C. Ronse Tubantla F. O. Eendr. Aalst St fi. BfififfllK 4. y-Jendermoiiaa BEVORDERING B Oudenaarde St. Kortrijk 1- Boechout V. V. Exc. St Niklaas 5- Rangschikking 1. Rac. Gent 22 15 2 5 59 18 35 2. Rac. Doornik 22 13 5 4 45 23 30 3. St. Kortrijk 22 11 4 7 45 29 29 4. Oudenaarde 22 11 7 4. 36 25 26 5. S. V. Waregem 22 11 7 4 40 30 26 6. St. Moeskroen 22 10 7 5 39 33 25 7. Rac. Borgerhout 22 9 7 6 38 27 24 8. Hoboken S. K. 21 7 7 7 34 39 21 9. Edegem Sp. 22 8 9 5 25 29 21 10. S. C. Menen 22 8 9 5 31 34 21 11. P. C. Roeselare 22 7 10 5 21 25 10 12. Exc. St Niklaas 22 7 10 5 33 44 10 13. Beveren-Waas 22 4 8 10 31 38 18 14. Boechout V. V. 20 6 11 3 31 49 15 15. Eendr. Wervik 21 3 14 4 25 61 10 16. Rac. Harelbeke 22 3 16 3 23 52 9 Matchen voor Zondag a.s.: Rac. Gent Edegem Sp. Stade MJ.-skroen S. C. Menen F. C. Roeselare Hoboken 8. K. Rac. Borgerhout Stade Kortrijk Beveren-Waas Rac. Harelbekc Boechout V. V. Rac. Doornik Eendr. Wervik Exc. St Niklaas 8, V, Oudesa^rda 3, V, Waregjju TWEEDE PROVINCIAAL W. S. Lauwe C. S. leper 21 Zwevegem Sp. F. C. Torhout 21 Mol. Ingelmunster A. Moeskroen 13 F. C. Meulebeke S. K. Roeselare 31 S. V. Wevelgem Voorw. Oostende 2—0 B. S. Avelgem V. G. Oostende 1—8 U. S. Herzeeuw F. C. Knolcke 21 Deerlijk Sp. Ol. Ingelmunster 06 Rangschikking 1.V. O. Oostende 21 17 2 2. Un. Herzeeuw 20 10 3. Zwevegem Sp. 22 12 4. Voorw. Oostende 22 10 5. W. S. Lauwe 21 10 6. S. K. Roeselare 22 9 7. C. S. leper 22 10 8. F. C. Torhout 21 8 9. A. A. Moeskroen 22 7 10. S. V. Wevelgem 22 7 11. F. C. Knokke 22 8 12. Ol. Ingelm. 22 6 13. F. C. Meulebeke 22 7 14. Mol. Ingelm. 21 7 15. Deerlijk Sp. 22 2 16. B. S. Avelgem 22 4 2 84 22 36 7 38 26 27 2 34 28 26 4 68 45 24 4 .52 43 24 5 59 52 23 3 57 46 23 6 44 38 22 8 40 37 22 8 34 32 22 5 49 41 21 7 36 47 19 5 40 71 19 4 30 50 18 6 33 67 10 1 33 86 9 Matchen voor Zondag a.s.: Deerlijk Sp. F. C. Meulebeke F. C. Torhout U. S. Herzeeuw C. 8. leper A. A. Moeskroen Zwevegem Sp. S. K. Roeselare Ol. Ingelmunster Voorw. Oostende S. V. Wevelgem V. G. Oostende B. S. Avelgem F. C. Knokke W. 3, Lauws JSJgl, Iftg®l»Uöster TWEEDE GEWESTELIJK A S. V. Nleuwpoort R. De Panne 31 Den Haan S. V. Blankenberge 05 E. G. Gistel G. S. Middelkerke 1—0 S. V. Veurne St Joris Sp. 82 V. V. Koksijde S. K. St Kruis 3—1 Steenbrugge F. C. Lissewege 51 Dar. Blankenberge F. C. Helst 21 Conc. Brugge W. S. Oudenburg 21 Rangschikking 1. S. V. Blankenb. 21 17 2. Dar. Blankenb. 21 13 3. Nleuwpoort 21 14 4. Steenbrugge 22 14 5. Conc. Brugge 22 12 6. E. G. Gistel 22 10 7. S. K 8. S. K. St Kruis 9. Rac. De Panne 22 10. S. V. Veurne 20 11. Middelkerke 22 12. F. C. Helst 21 13. V. V. Koksijde 20 14. Oudenburg 21 15. St Joris Sp. 21 9 Den Haan 21 9 9 22 10 11 7 9 7 9 6 12 7 12 3 9 6 13 4 12 3 16 16. F. C. Lissewege 22 4 75 17 38 6 49 22 32 3 61 30 31 2 78 39 30 2 44 40 26 3 47 54 23 3 52 49 21 1 61 56 21 6 54 52 20 4 40 50 18 4 40 52 16 2 45 53 16 8 28 47 14 2 28 58 14 5 50 81 13 3 31 85 9 Matchen voor Zondag a.s.: Conc. Brugge S. V. Veurne S. V. Blankenberge D. Blankenberge Rac. De Panne G. S. Middelkerke S. K. Den Haan St Joris Sp. W. S. Oudenburg S. K. St Kruis V. V. Koksijde F. C. Lissewege S. K. Steenbrugge F. C. Helst S. V. Nleuwpoort E. G. Gistel TWEEDE GEWESTELIJK B S. C. Oostrozebeke F. C. Tielt V. P. Gits F. C. Wakken F. C. Otegem V. V. Dentergem F. C. Llchtervelde St-Baafs V. C. Ardoole S. V. Vichte Kuurne Sp. W. 8. Houthulst S. K. Torhout Hulste Sp. Beveren-Leie Rac. Waregom Rangschikking 1. F. O. Wakken 22 13 2 2. F. C. Tielt 3. Kuurne Sp. 4. Oostrozebeke 5. Llchtervelde 6. F. C. Otegem 7. V. C. Ardoole 8. Dentergem 9. S. K. Torhout 10. S. V. Vichte 11. W. S. Houthulst 12. Hulste Sp. 13. S. V. Waregem 14. S. K. St Baafs 15. V. P. Gits 16. Beveren-Lele 19 13 22 12 20 12 21 11 20 11 22 10 20 11 22 9 21 21 22 21 22 20 20 9 7 51 3 72 3 51 2 44 4 42 2 55 4 50 8 11 4 13 4 14 4 15 3 17 2—1 1—2 3—1 5—0 4—0 5—3 4—1 0—5 23 33 19 29 43 27 28 26 33 26 38 24 30 24 23 23 44 23 48 21 37 20 54 19 56 12 85 12 66 9 81 6 Matchen voor Zondag a.s.: Beveren-Leio F. C. Llchtervelde F. C. Wakken S. K. Torhout F. C. Tielt V. V. Dentergem V. P. Gits 8. K. St Baafs Rac. Waregem S. V. Vichte V. C. Ardoole W. S. Houthulst Kuurne Sp. Hulste Sp. S. C. Oostrozebeke F. C. Otegem TWEEDE GEWESTELIJK C F. C. Poperinge F. C. Lulngne 10 S. K. Geluwe Toek. Menen 39 S. V. Moorslede Dottenijs Sp. 3—1 W. S. leper S. V. Kortrijk 2—1 St Eloola Sp. Rac. Bissegem 1—0 Aalbeke Sp. 8. C. Le Blzot 10 F. C. Komen S. K. Vlamertinge 51 S. V. Moorsele Eendr. Beselaro 01 Rangschikking 0 78 22 42 2 68 20 34 3 61 29 31 5 51 43 23 5 27 34 21 3 48 44 21 5 53 54 21 4 54 53 20 3 46 40 19 6 31 35 18 4 40 60 18 5 20 41 17 3 35 55 17 6 35 48 16 5 39 54 13 5 23 66 9 2. W. S. leper 3. Aalbeke Sp. 4. S. C. Le Blzet 5. Eendr. Beselare 6. S. V. Kortrijk 7. F. C. Komen 8. Toek. Menen 9. Dottenijs Sp. 10. F. C. Lulngne 11. S. V. Moorsele 12. St Elools Sp. 13. F. C. Poperinge 14. Rac. Bissegem 15. Vlamertinge 16. S. K. Geluwe 22 21 1 21 16 3 22 14 5 22 9 8 21 8 8 21 9 9 22 8 9 22 8 10 19 8 8 21 6 9 22 7 11 20 6 9 22 7 12 21 5 10 19 3 11 22 2 15 Matchen voor Zondag a.s.: S. V. Moorsele W. S. leper Toek. Menen F. C. Komen F. C. Lulngne Dottenijs 8p. S. K. Geluwe S. V. Kortrijk E. Beselare Rac. Bissegem St Elooi» Sp. S. C. Le Blzet Aalbeke Sp. S. K. Vlamertinge F. O. Poperjpge S. V. Moorslede DERDE AFDELING C E. Oekene F. O. Woeaten S. V. De Ruiter Passendale 3. C. Zonnebeke S. K. Staden Ol. Ledegem S. V. Rumbeke Izegem Sp. S. K. Hooglede Brielen Sp. B. S. Poperinge Dadlzele Sp. 8. K. Zilverberg P. Poelkapelle Dosko Beveren Rangschikking 1. B. S. Poperinge 21 18 2 1 93 2. Ol. Ledegem 22 17 3 2 66 3.8. V. Rumbeke 21 15 2 4 76 4. Izegem Sp. 20 12 5 3 80 5.8. C. Zonnebeke 21 12 6 3 71 6. S. V. De Ruiter 21 11 7 3 42 7. Brielen Sp. 22 10 8 4 50 8. F. O. Woesten 22 10 11 1 51 9. W. Passendale 22 9 10 3 42 10. Eendr. Oekene 21 8 9 4 58 11. S. K. Zilverberg 21 5 11 5 30 12. S. K. Hooglede 21 5 12 4 28 13. S. K. Staden 21 3 12 6 31 14. P. Poelkapelle 21 5 15 1 40 15. Dosko Beveren 21 4 16 1 31 16. Dadlzele Sp. 22 3 18 1 25 6-3 2-0 2-1 3C 1-2 0—2 38 31 10 30 19 34 27 Jl 37 21 27 Ï5 51 2' 72 21 40 21 63 2' 54 1? 61 1' 54 12 76 U 72 i' 85 i Matchen voor Poelkr. Poelkapelle W. S. Passendale F. C. Woesten 6, S. V. De Ruiter Dosko Beveren S. Izegem Sp. B. S Brielen Sp. S. K E. Oekene S. C, Zondag a.s.: Ol. Ledegem Dadlzele Sp. K. Staden 8. V. Rumbeke K. Hooglede Poperinge Zilverberg Zonnebeke

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 8