Selectiezorgen Buitenlandse Ronden derde proef van het Kriterium Deknock voor Ryckewaert Wesinieuwkerke Het Wekelijks Nieuws Karei T van de B. W. B. voor de te Beerst in de spurt gewonnen door Torhoutenaar Leider Taecke vergroot zijn voorsprong DE FILM DER KOERS 25.000 Frank Prijzen SPORTMAN Ij EsikeS© loss© beschouwingen En Zondag 6 Mei e. It met onze Liefhebbers naar Kalender der Wielerwedstrijden Uitslagen, Rangschikking en Aangekondigde Voetbalwedstrijden. Hogere en Lagere Afdelingen - Zondag 6-5=51 i' Dc klassiekers itan het voorsei zoen zijn achter de rug; eerst- laags begint het Kondenseizoen en weteen komt. het Selectiecomité yan de B.W.B. in het brandpunt Kief belangstelling te staan. P Reeds voor een paar Ronden I: - verden onze vertegenwoordigers langeduid, mdar op wie de keuze v «tl vallen voor d-e Grote Ronden 'i s iets anders. 'j Maar kom laten we eens een 'ffcijkje nemen en een woordje vct- 1 „Ier toelichten op die aanstaande ionde-gebaurienisscn. ALS VOORBEREIDING... We kunnen als voorbereiding x>or de internationale ronden 'm- ckauwen a> De Omdoop der Zes Provtn- i ien, welke zo pas komt te eindi- 7en. en waaraan deelnamen; Ar- i'hand Baeyens. Jan Storms. Maur. Poye. Marcet Driesen, Jos Bour- '"leois, Kam, De Backer. Pons Ver fti-aelen en Frans Stegers. 1. b De Ronde van Romandië in i Zwitserland, van 3 tot 8 Mei en f vaarvoor door het -tuis Wolf ive.r- s'en uitgenodigd: GilbGaupain, si. De Ryck. L. Lcrno en Martin randenbroe.ck. ei De Ronde van België, waai y an practisch al de Belgen deel- lemen, We betreuren het echter oor de zoveelste maal dat deze Kiende nog steeds individueel wordt i getwist in tegenstelling met al de Sa ndere die per merk, ploeg of na- f ie worden betwist. Sn nu een afzonderlijk woordje Ï;cr de andere Ronden: We hebben vooreerst: E RONDE VAN LUXEMBURG Deze wordt betwist van 31 Mei en met 4 Juni. dus over vijf itten zonder rustdag. ,ri De Letseburgers hebben aan de cw.W-B. twee ploegen van 6 man levraagd, en in haar laatste zit- ftiff van het Sportcomité werden c iwcauid: PLOEG A. Couvreur Uil., Van (teenkiste Al-, Vandormael K., lauwerls H.. Verhaert Jos. en [Valckiers ETias. (Dus 2 Westvla- '.lïngen erbij.) l PLOEG B. Close Alex, Jóbé Breuer J., Engels JLeclercq ■VS- en Walschot R. >'ijj F.r kondenstellig twee sterkere ormaties gevormd worden, edoch f schijnt dat er geen betere of nteressanter kandidaturen waren, (doch 't bericht voor de aanmel ding verscheen slechts in 't Bonds- v'-lcid van 20 April, en de kandida- (hireti moesten op 23 April binnen Aijn. en juist die dagen waren al 'e bijzonderste renners weg naar Je Ardeense week, en toen ze huis kwamen, was het te laat. lad de B.W.B. toegelaten de kan- (Pidaturm te stellen tot de Woens dagmiddag 25 April, er zouden tèltig heel wat meer en beter andidaturen geweest zijn. Baat ons dus weinig begooclielin- en maken over de Luxemburgse fionde dit jaar (hoewel reeds drie Hielpen op de erelijst dezer Ronde f (rijken. hl, Lucien Vlaemynck 938, Albrick Schotte 1S46 en 1st t)e Ryck 1950). en kijken roe naar 1 Ronde welke 's anderendaags mis aanvangt, hl.: DE RONDE VAN HOLLAND Deze gaat door van Dinsdag 5 '-ot en met Zondag 10 Juni. Deze Ronde onzer Noorderburen kent meer en meer succes, hoewel het pas de derde uitgave is. Dc B.W.B. selectioneerde vol gende twee ploegen: PLOEG A. Braeclceveldt O., Debaere Karei, Decin Alb, De clare!; A., De poor ter Juul, André Maelbrancke, Val, Ollevier en Rik Van Kerckhoven. (Dus vijf West vlamingen erbij, en toch betreuren wc dat Miel Vanderveken, die vo rig jaar dc eerste rit ervan won en puik presteerde, er dit jaar niet bij is.) PLOEG B. Jan Bogaerts, Ger. Buyl, Jos. DefcyterIsi. De Ryck, Rik. Evens, Rik Serin Geo Van Brabant en Jos. Van Staeyen Onderlijnen we dat, dank zij dc tussenkomst van de B.W.B, de prijzen der Ronde ditmaal op voorhand bij de Nederlandse Wie- Ier-Unie teerden gestort. Het strekt onze B.W.B. ter eer. EN NU DE GROTE SELECTIE OP 9 MEI? De eerstvolgende zitting van het B.W.B.-Sportcomité is aldus aan gekondigd voor Woensdag 9 Mei, en dit met het oog op de selectie van Grote Ronden. Vooreerst de toelating voor de gevraagde mannen uit Italië. Gi- rardengo heeft voor de Giro d'Ita- lia ivelke betwist wordt van 19 Mei tot 10 Juni, volgende Belgen ge vraagd: Ockers, Impanis, Schotte, Van Steenbergen, Kint en Marcel Hen- drickx. Deze renners moeten voor eerst toelating krijgen van hun sportbestuurders uit Frankrijk, wat voor sommigen niet al te gemak kelijk zal zijn en tenslotte moet ook de B.W.B. hiermede akkoord zijn, en 'l schijnt dat er voor som migen een vraagteken na staat. Dan krijgen lue de Ronde van Zwitserland. Is nog een groter vraagteken. Zullen de inrichters nu een ploeg uit België willen, daar de B.W.B. toch haar wegkampioen- schap laat betwisten op Zondag 17 Juni, en de Zwitserse Ronde gaat door van 16 tot 23 Juni. Al leszins een moeilijke zaak voor de B.W.B. die er in de grond toch graag een goeie ploeg zou willen inzenden. En tenslotte dan de selectie voor de Tour de Franoe? Zullen ze reeds de 12 man aanduidenWe betwijfelen het, want ze zullen toch een paar plaatsjes over laten voor de winnaar en uitblinkers van de Ronde van België. Ze zullen er mogelijks wel een 8-tal kandidaturen aanduiden, die ze meteen wel mogelijks zullen ont lasten of ontslaan ran een deel name aan 't kampioenschap van België om als degelijke voorberei ding voor de Tour, de Omloop van Dauphiné (van 10 tot 17 Juni) te betwisten. Voorwaar een interessante da tum die zitting van Woensdag a. s. 9 Mei. 't Zal er voor de Selectie- lieren stellig van geen leien dakje lopen, en kritiek 'zijn ze reeds op Donderdag 10 Mei verzekerd; spijts ze misschien goed werk zullen ge leverd hebben. Laat het ons ho pen dat ze toch interessante ploe gen zullen kunnen vormen, wat niet gemakkelijk zal zijn voort gaande op de prestaties in de klas siekers en wegritten van het voor seizoen. MAGISTER. MET WEKELIJKS NIEUWSZaterdag S Met 1051. Blade. B. ÏIËT WEKELI a Nieuws - Bsip - Barco Na die hardnekkige spurt mocht de knappe overwinnaar Deknock, palm en beker in ontvangst nemen. Natuurlijk dat zijn supporters er gere bijwaren en er aan hielden bijn hun poulainop het plaatje te staan. Niettegenstaande het doorslechte weder lieten 27 renners zich in schrijven. Met enkele minuten ver traging, zendt koersafgevaardigde hen de baan op voor negen ronden van 14 km. 500 m. Door een vol tallige groep wordt de eerste ronde afgelegd in 22 min. juist. Dat is vliegen dat die mannen doen. Als Daniel Denijs en Ryckewaert zich op kop zetten, moet Heyl lossen. Pronostiekprijskamp v, Door het feit ckvt wij met 1 Mei door de feestdag van O. H. He- jr-ne'vaart op 3 Mei twee werkdagen -erliescn, is het ons onmogelijk de aitslog van de voetbalpropostiek - T.n verleden week kenbaar te ma- i sen. De.te dan ook zekerlijk toe- 'ïLoroende week verschijnen. Zksndag f Mei krijgen wij dus /►hm laatste Fronostiek. Wij willen ^nogmaals onae pronostiekers wijzen n» de manier waarop ons eindklas sement. aal worden opgemaakt. Na ïjfte eerste ronde werd dus een eer- idtte prijs (een slaapkamer) en een 1 „weede po-rijs (prachtige vulpen) oegekend Óok voor de terugronde ijn afsomdcrüjke prijzen voorien. ie eerste prijs is hiervoor I, EEN PRACHTIGE RADIO f PHILIPS van het Huis 'i Stevens Gebroeders. (waarde 5.000 fr.) De tweede prijs is: electriech scheerapparaat f PHILISHAVE V? (waarde 775 fr.) ,i Betreven door dezeifde Firma. ib Wat de eindprljs betreft: SEN GRATIS KOSMOSREIS NAAR LOURDES 1 •ftient volgende onderstreept te wor- j-W: Alle tjulletljns van de eerste m van de tweede ronde komen in ummerking, d.w.z. dat het buile- ijai dat het hoogste aantal punten >ehsalde te de heenronde mag ge- eegd wwden bij het bulletijn dat fi- het meest verzamelde in de .wugTOndie. Een voorbeeld: een pronostieker behaalde met zijn bulletijn num mer 6 in de eerste ronde 75 pun ten. In de terugronde bekwam hij met zijn nummer 6 slechts 40 pun ten, doch met een ander nummer bekwam hij er 87. Welnu, voor de eindprijs worden zijn twee hoogste aantallen punten in aanmerking genomen. In dit geval zal het 75 87 162 punten zijn. Hiermede zal voor iecler pronostieker alles zeker wel gans duidelijk zijn. Wij wensen aan al onze lezers- pronostiekers voor de laatste Zon dag nog eens extra geluk, in af wachting dat we dan 'binnen kort de drie gelukkige winnaars ken baar mogen maken. BARCO d@ R/iDIO van (6504) SCHU8F na lezing, ons blad in de banden van een v lend of gebmir dtc bet nog niet beeft. U bewijst er ons een dienst mee. Dank. Algemeen Klassement na de derde proef 1. Taecke Karei p. 38 2. Denys Daniel 25 3. Philips Jozef 23 4. Cleenewerck Arthur 22 5. Demeulenaere Frans Geryl Maurice 21 7. Deknock Georges 17 8. Ryckewaert Pierre 15 9. Messeyne Roger Deketelaere Lucien 13 11. Luchie Michel 12 12. Hosten Roger 11 13. Proot Urbain 10 14. Vermeersch Achiel Van Bossel Cyriel Verleye Gaston 9 17. Deschacht Gerard Jacob Willy 7 19. Rooseboom Etienne Jonckheere Emmanuel Blomme André 6 23. Huyghe Victor 5 24. Buseyne Gerard Muylie André Van Massenhove Albert Vandamme Gaston 4 28. Bef our Robert 3 29. Boedts Hendrik Lepoudre Gommaire 2 31. Degrapde Maurice, Mi chel Tanghe, Broucke M., Vanhoutte Charles, Gilbert Gouwy, Clinekcinaillie 1 FERBl KUBLER komt naar MOORSLEDE De Zwitserse kampioen en Jongste overwinnaar van De Waalse Pijl en Lulk-Bastenaken-Lulk, hacl gaar ne op 13 Mei te Moorslede gestart bij zijn vriend Wies Huyghe, doch dc Zwitser moet starten vp.n zij fabriek In Italic, maar op 1 Juli komt Ferdi naar Moorslede. Dit zal zijn laatste koers zijn voor de Ronde van Frank rijk, die hij verleden jaar won, en natuurlijk dit Jaar opnieuw wenst te winnen. Even geraken zeven man op kop, maar meer dan een paar honderd meter wordt hen niet gegund. De knock eigent zich in een mooie spurt honderd baarden toe. Dezut- ter valt plat en Cardinael laat het steken. Als Messeyne midden In de groep ten val komt, kunnen de andere renners hem ontwijken. Gelukkig. Verleye steekt even de neus aan het venster en gaat een tijdje voor op liggen. Het tempo zakt en De- zutter komt in een machtige rush terug bij. Een weinig verder moet hij echter die schone inspanning bekopen en met pijnen in de milt verachtert hij opnieuw. Verleye neemt vijftig meter, juist genoeg om een premie van 100 fr. op zak te steken. In de vijfde ronde pro beren orri beurten Denijs, Rycke waert en Huyghe om weg te gera ken. Verleye lieeft last met zijn derailleur en zal volgen in gezél- schap van Dezutter. Een der gx'ote favorieten, Philips, valt en Lepou dre volgt dit slecht voorbeeld. Zo hebben wij nog vijftien man sa men. Voor Vandamme, Luchie en Gillebert wordt er te hard gereden en ze verzeilen in de achtergrond. Zo krijgen wij de laatste ronden met volgende renners vooraan; Bu seyne, Cleenewerck, Jonckheere, Deknock, Demeulenaere, Rycke waert. Denijs, Geryl, Hosten, Huy ghe Victoor, Taecke en Vermeersch. Van Bossel die plat gevallen was, had opgegeven. In de twee laatste ronden Hrij- gen wij een klein steekspel te be wonderen. Tot een slagkomt het echter niet. Als in de laatste kilometers de snelheid nog wat op gedreven wordt, worden Jonckhee re, Huyghe en Buseyne nog losge- worpen en zo krijgen wij een spurt tussen negen man. De rappe De knock leidt van ver en niettegen staande Ryckewaert in de laatste meters nog geweldig komt opzet ten, weet hij op de meet een kwart- wiel. voorsprong te behouden. De uitslag de 130 km. 1. Deknock Georges, in' 3 u. 31 min.; 2. Ryckewaert Pierre, op 20 cm.: 3. Taecke Karei; 4. Demeulenaere Frans; 5. Geryl Maurice; 6. Hosten Roger; 7. Denijs Daniel; 8. Clee newerck Arthur; 9. Vermeersch Achiel; 10. Jonckheere Emmanuel, op 2 min. 40 sec.; 11. Huyghe Vic toor, op 2 min. 45 sec.; 12 Bu seyne Geraz-d; 13. Luchie Michel, op 3 min. 30 sec.; 14. Verleye Gas ton; 15. Vandamme Gaston, op 4 min. 10 sec.; 16 Gillebert, op 4 min. 45 sec.; 17. Moyaert Arthur; 18. Lepoudre Gommaire, op 11 min. 30 sec.; 19. Boedts Hendrik, op 16 min. 40 sec. BOETEN Worden met 4 punten be boet om aan een andere koers te hebben deelgenomen: Deschacht Gerard Jacob Willy Van Massenhove Albert Dherck Michel Het regende, het hagelde en... 't was èr zo koud, toen wij te Beerst toekwamen. Of ze te Beerst niet goed leefden, dat ze met zulk loeder gezegend werden? De vraag Was pas van onze lippen of het Westen bloosde en tegen dat de renners moesten in 't gelid treden was de hemel opgeklaard. Zij wa ren er lijk niet geren bij en 't duurde een tijdelce eer sportafge- vaardigde Damman ze bijeen kreeg. De wind ,was ook zo koud en de vrees voor komende vlagen die er in zat. Dat er in zulke omstandig heden nog 27 knappe renners uit zetten, is nog haast niet te gelo ven. Er waren juist 25 mail in gans Beerst op straat toen de koers be gon, maar tegen dat de koers half leeg was, was er reeds heel wat belang stelling. Maar tussen de ron den in, zat iedereen binnen bij de stoof, achter een goeie pot, zijn tenen te warmen. Neen, het was geen kermisgetijde voor de koers te Beerst. AFVALLINGSKOERS Al lieten Deknock, Verleye, Ry ckewaert en Denijs 'zich van tijd tot tijd eens van hun beste zijde zien, toch kregen wij nooit de koers, die wij elk ogenblik konden verwachten. Er werd steeds duch tig gevlamd, doch grote uitlopings- pogingen bleven uit. De renners zaten half verkleund beschutting te zoeken achter elkaar en nie mand die er lijk goesting voor had, om alleen vooraan in de vlakke wind te gaan rijden. En toch dun de het groepje langzaam maar ze ker. Het werd een afvallingskocrs van het puurste formaat, waarbij iedere ronde een of meer slacht offers vielen, zij het nu wegens breuk of door de grote snelheid. BE AmSTAMmE RITTENKOERSEN Nu dc klassiekers achter de rug zijn, treden we in de pe riode der rittenkoersen. Die is inmiddels al ingezet met de Zes Provincies. Ziehier de voornaamste aanstaande rittenkoersen, en de Belgen, die er aan deelnemen: RONDE VAN ROMANDIE. 3 tot 6 Mei: Belgen: Caupain, Isi De Rijck, Lerno en Martin Vandenbroeck. RONDE VAN BELGIE. 16 tot 20 Mei: practisch al de Belgen. RONDE VAN ITALIË. 19 Mei tot 10 Juni: Belgen: Ockers, Inipanis, Schotte, Van Steenbergen, Kint en Marcel Hen- drickx. (Enkele onder hen nochtans met 'n vraagteken...) HONDE VAN LUXEMBURG. 31 Mei tot 3 Juni: Belgen: A-ploeg: Couvreur, Van Steenkiste, Van Dormael, Bau- ivens, Verbaert en Walckiers. B-ploegClose, Jobé, Breuer, Leclercq, Engels en Walschot. RONDE VAN NEDERLAND. 5 tot 10 Juni: Belgen: A-ploeg: Braeclceveldt, De Bacre, Decin, Declerck, Depoor- ter, Maelbrancke, Ollivier en Rik Van Kerkhoven. B-ploeg: Bogaerts, Buyl, De Feyter, Dc Rijck Evens, Serin, Van Brabant Georges en Van Stayen. OMLOOP VAN DAUPHXNE. 10 tot 17 Juni: een vijftiental Belgen, nog aan te duiden. RONDE VAN ZWITSERLAND. 16 tot 23 Juni: nog een vraagteken... RONDE VAN FRANKRIJK. 4 tot 29 Juli: een Belgische ploeg van 12 man. EEN SCHONE SPURT Dc eindspurt was des te schoner. In het pelotonnetje zaten nog heel wat mannen die rap uit de voeten kunnen. Wij stipten op de rappe Deknock, die zich bij de premie spurten onderscheiden had,, met als hardste rivalen Taecke, Victor Huyghe en Thuur Cleenewerck, die wel geen te rappe spurter is, maar met'zijn huidige forme toch sterk genoeg kon zijn, om er van verre aan te trekken en niemand meer voorbij te laten. Wij hadden goed en mis gerekend. Victor Huyghe, goede beginneling van verleden jaar, was er niet meer bij, daar hij in de laatste ronde losgereden werd. Het was Deknock, die van verre de spurt aantrok en de in druk gaf het gemakkelijk ie zullen halen De verrassing kwam van de kant van Pierre Ryckewaert. Op de kasseistenen en wind op kop, ivas hij in zijn element en de Tor- houtnaar had al de moeite van de wereld om de eindrush van de Pro- venaar op te vangen en een twin tigtal centimeter tot op de meet te bewaren. Oef, wat had het er gespannen. Taecke, Hosten, Denijs eindigden in de orde, terwijl Thuur Cleenewerck zich met de achtste plaats diende tevreden te stellen. DE PECHVOGELS Philips, die binnen een paar we ken in het huwelijk treedt met een meisje Uit Beerst, zou er natuur lijk alles op stellen om aldaar zijn overwinning van acht dagen voor dien te Vladslo te bevestigen. Een onnozel lek bandje zou echter aan dit deeltje van zijn trouwplannen een einde komen stellenDe sterke Eernegemnaar Van Bossel werd door zelfde ongeval uitgeschakeld. Ook Dezuttere en Lepoudre kregen van hetzelfde lalcen een broek, ter wijl de machtige Verleye door de railleur defect achteruit werd ge worpen. Messeyne, die werkelijk flink reed mocht reeds halfweg koers, na eem tuimelperte, op zijn stappen terugkeren. MET EEN PAAR PIOTJES OP STAP Jonckheere en Gillebert hebben de eer en het genoegensinds enkele maanden in khakipalc te mogen rondlopen. Het verwonderde, ons dan ook zeer, beide te Beerst aan de start te zien verschijnen. Weinig of niet getraind, was er dan ook yeen sprake van dat beide overwinningsambities zouden kun nen koesteren. Wat dan ook niet gebeurd is. Gillebert moest in de zevende ronde, na hardnekkig ver weer loslaten, terwijl Jonckheere zich eerst in de laatste ronde moest verivonnen geven. Beide leverden een prestatie die hun vermogen en kunnen ter ere strekt. Nu zij in nieuwe kleren steken, hebben zij toch maar weinig van hun oude streken verloren. EEN SCHONE INRICHTING De mannen van Burgemeester- Voorzitter Desangher Albert mo gen op hun organisatie fier zijn. Natuurlijk dat Secretaris Beyts Al- bert en duivel-doet-liet-al Spsecke Jëf daarvan het grootste aandeel voor zich kunnen opeisen. Samen met Ondervoorzitter Neyrinck Odiel en een ploeg bereidwillige helpers, mogen zij fic.r gaan op hun koers, die werkelijk met een beter weder had mogen gezegend worden. JODEC. Sterrenparade Wie er op kop staat in cm kriterium 7 W ereldkampii: J Briek Schotte in eigen soon. Ja, dat zijn nu urn pure nonsens, maar sis gij het geluk hebt van Ktr;, Taecke eens aan do slag t; zien, en gij ziet hem dar r ergens in het peleton rijden, dan zult gij zeggen zoals II; dat het een tweede Briek Schotte is. Uitgespogen dezelf de houding op de flets, de- zelfde postuur en wat meer Is. ongeveer dezelfde grootte en wezentreklcen, dezelfde rustige kijk-ult en benenslag, Ik zal nu niet gaan be weren dat hij een nieuwe we. reldkampioeu is, maar dat hij over vele rijke kwalitei ten en een zekere klasse be schikt, dat zal er mij ook niemand tegenspreken. On bekend maakt onbemind en voor velen onzer lezers is de Bekegemnaar nog een halve onbekende. Maar in de ko mende weken zullen zij hem aan de slag zien en kunnen leren waarderen. Een verstandig koereur ls het, een die nooit een duwtje te veel zal geven als het niet nodig is, een die stil en naarstig zijn werk doet zonder veel in de kijker te lopen. Een paar flinke kijkers en een paar rappe benen. Hebben wij best ge- zien als zijn rivaal Philips Zondag te Beerst plat viel. Karei heeft er een paar kilometer hard aan getrokken en er het vonnis over de Keiemnbar uitgesproken. Daarachter geen duwtje te veel gedaan, maar aan de meet was hij present, Hij zag het levenslicht daags voor Kerstdag 1928 te Bekegem, in dat echte koersnestZijn eerste koersjaar 1916 bracht hem drie palmen, zijn tweede Jaar vijf, benevens veel ereplaatsen. 1948 kwam en hij werd liefhebber, won twee koersen en werd halfjaar door zweren geplaagd. In 1949 stond hem het khakipak te wachten. Verleden jaar werd hl] in het begin van het seizoen geopereerd. Meer dan een palm kon hij daarna niet meer veroveren. En dit jaar? Een tweede, een derde, twee vijfde en een achtste plaats. Kan er door en nu de forme er is en de goeie conditie zal een overwinning ook niet lang meer op zich laten wachten. Zijn grootste doel dit jaar is ons kriterium te winnen. Hij ls er best toe in staat. JODEC. "J Na het Veurne - Ambaohtse, ver zeilen wij met ons kriterium naar de grensstreek ln de schaduw en ln de uitlopers der Westvlaamse Ber gen. De Ereprijzen Lucien Storme te Nleuwkerke, kunnen er fier op gaan, verreden te worden over een gedroomde omloop. Grote ronden, effenaf prachtige wegen, golvende banen. Slechts grote renners gaan op die lastige omloop met de buit lopen. Verleden jaar zagen wij een ontsnapping van de kleine De smet - Devoghel. Wie volgt er hen op, op de erelijst? Moeten wij er op wijzen dat de joviale hartelijkheid en werklust van Voorzitter Dan. Deknudt en zijn trouwe ploeg, er veel toe bij dragen om de koers een feeststem ming te geven en om er een werke lijk perfecte organisatie van te ma ken! Zondag zal het er, als naar gewoonte, stroppen van het volk te Nieuwkerke. ENKELE TECHNXSCHE GEGEVENS De Zesde Ereprijs Lucien Sta- me wordt Ingericht door dc wie. lerclub «De Verenigde Sportvrien- den te Nieuwkerke, met de mede werking van het gemeentebestuur, brouwerijen en de zuivelfabriek Lactano Afstand 121 km. 7.000 fr, prijzen en talrijke premiën. Beker als berg- premie. Omloop: Nieuwkerke, Wulrergem, Mesen, Ploegsteert. Romarin, Nieuw kerke, Kemmel, De Klijtte, Loker, Dranouter, Nieuwkerke (3 maal) en een ronde Romarin. Ploegsteert, Mesen, Wulvergem, Nieuwkerke; Microreportage Barco. Inschrijving bij Octaaf Berry, Markt, vanaf 12.30 u. Vertrek bij Rob. Depuydt te 14.46 u. Aankomst in de Bellestraat. Prijs, uitdeling bij Dan. Deknudt «Cftil du Garage». 2e KRITERIUM VEURNE-AMBACHT 1951 VOOR NIEUWELINGEN B.W.B. ingericht door A.W.R.B. (Alveringcm IViehijdersbond) met medewerking van Het Wekelijks Nieuws de Sigaretten st Belga de Radio Barco de Brouwerijen van Haacht, Meiresonne, Trois Rois en de Naaimachines Elna 21 PROEVEN 10.000 FRANK PRIJZEN Na de succesrijke inzet van ver leden jaar, komt de Aiveringemse Wielerclub opnieuw Voor de pinnen met hun kriterium van Veurne- Ambacht voor Nieuwelingen B.W.B. Het Wekelijks Nieuwsis weer om van de partij, alsook Belga en Barcoeen drietal Brouwe rijen en de naaimachines Elna Ook dit jaar hebben de Inrichters voor een schoon kaiender gezorgd. Niet min dan 21 proeven komen er reeds op voor en het mag gerust ge, zegd dat gans het bloteer op vertegenwoordigd is. Het kan dan ook niet anders of de mannen van Meester Dutoo moeten met hun or ganisatie een schoon succes boeken. Hier volgen enkele technische gegevens BEROEPSRENNERS 6/5: KORTRIJK (Ronde v. Westvlaan- deren) - 235 km. - 40.000 fr. - Rugn. Ovaere R., Café de Me nenpoort - Vertrek 11 u. 8/5: HOOGLEDE: 160 km. - 22.000 fr. Insehr. Decorte Maurice, Ieperstr. Vertrek 13.30 u. 10/5: LAUWE: 163 km. - 30.000 fr. - Rugn. «Café White Star», We- velgemstraat. - Vertrek 14 u. ONAFII ANKELIJKEN 3/5: DEERLIJK (Ronde van Vlaande ren) - 170 km. - 25.000 fr. - Rugn. «Hertog van Brabant». - Ver trek 11.45 u. LIEFHEBBERS 6/5: KORTRIJK: 120 km. - 10.000 fr. - Vertrek 13.30 u. MOESKROEN: 110 km. - 6.000 fr. -Vertrek 15 u. NIEUWKERKE: 121 km. - 7.000 frank. - Vertrek 14.45 u. 7/5: WEVELGEM: 110 km. - 5.000 fr. - Vertrek 15 u. 10/5: HOOGLEDE; 110 km. - 5.000 fr. - Vertrok 15 u. NIEUWELINGEN 6/5: IEPER: 70 km. - 2.500 fr. Vertrek 15 u. (Dikkebussteenweg). INGELMUNSTER: 72 km. - 3.500 fr. - Vertr. 14.30 u. (Bruggestr. I.ANGEMARK. WAREGEM: 70 km. - 2.500 fr. - Vertrek 16.40 u. 7/5: IEPER: 70 km. - 2.500 fr. - Ver trek 17 u. (Dikkebussteenweg). LANGEMARK. LAUWE: 60 km. - 2.500 fr. - Ver trek 16.30 u. 8/5: LAUWE: 68 km. - 2.500 fr. - Ver trek 16 u. De 20 proeven: 2. Adinkerke, Dijk. 14 Mei. 3. Wulveringcm, 20 Mei. 4. Ramskapelie a. d. IJzer, 24 Mei. 5. Adinkerlce, Veld, 28 Mei. 6. Beerst, 6 Juni. 7. Keiem, 10 Juni. 8 De Panne, 17 Juni. 9 Gijverinkhovg, 29 Juni. 10. Steenkerke, 3 Juli. 11. Mannekensvere, 10 Juli. 12 Vinkem, 25 Augustus. 13 Keiem. 28 Augustus. 14 Pervijze (Dlksmuldestr.). 2 S«pt 15. Nieuwkapelle, 6 September. 16. Pervijze (Veurnestr.), 9 Sept. 17 Oostkerke, 16 September. 18, Adinkerke, Dorp, 17 September, 19. Gijverinkliove, 7 Oktober, 20 Beerst, 10 Oktober. Geldprijzen aan de algomtw rangschikking verbonden: 1, Pril (waarschijnlijk) Radio Barco, vaar de (3.750 fr); 2.-1.500 fr.; 3.1.000 fr.: 4. 800 fr.; 5. 600 fr.; 6 400 fr.; 1 300 fr. 8. 300 fr.; 9. eri 10. 250 fr.: 11. en 12. 290 fr.; 13., 14. en 15- 150 frank. Lees om de week do verdere ge- gevens in «Het Wekelijks Nieuws» Sportuitslagen OnafhankeHjke.il MCNTE: (46 vert.) 1. DeprljcW' Prane: 2. Slepers; 3. Vevmeersohi 1 Delathouwer: 5. B. Devos; C. Pascal: 7. Delobelle; 11. Geers; 12. Colpaid: 19. Bostyn; 20. Labaere. Liefhebbers OELirVELD: (31 vertr.) 1- Ver- helst J.; 2. Van Rijsael: 3. Vulde- voorde; 4. Decocker; 5. Brulé; 6. Mol: 7. Parmentler; 8. Denijs. WAREGEM: (22 vertr.) 1. Rebrl Gaston; 2. Vande Casteelc: 3. M<' thysscn; 4. Saelens; 5. Pennlnck; Hugelier; 7. Dermmster; 8. VerW ERE-AFDELING jOtwurp - - Standard C. L. tnderievüt F. C. Luik C. M«dreven Beerschot lerchtm R. C. Brussel C. Chsrlee-oi F. C. Brugge 'A Gerstoi.ee F. C. Mecheten Wlngem F, C. Daring C. B. ïllleur O. O. Charleroi Rangschikking 1. Anctettectvt. 2. R, C. Stechelen S. F C. Duik 4. Bsrehewi s. iHWhel 5. Untverji 'r, utandai-d „latrtotese C. L, 28 12 28 12 28 13 28 15 28 12 28 13 28 11 28 9 Ëfe. II- s tv us. A. F. C. Meehelen 28 12 12 Ol. Charleroi 28 11 12 'S*. C. Charleroi 28 8 11 R. C, Brussel 2.8 9 12 Tllte-uir 28 9 13 Da-. Bnmel 28 7 13 F, C. Brugge 28 6 15 Beringen, 28 8 17 11 62 10 53 8 63 4 68 8 63 6 54 5 42 9 10 37 4 57 5 53 9 40 7 40 6 40 8 44 7 25 3 40 2—0 1—3 1—0 2—1 1—0 3—2 3—1 1—2 36 35 41 34 36 34 48 34 41 32 52 32 38 30 35 28 67 28 57 27 44 25 45 24 47 24 62 22 55 19 77 19 EERSTE AFDELING B Union Centre Lyra 31 Vlg. Hamme Tubantla 1—0 St-Nlklaas S. K. A. S. Oostende 01 0—1 5—1 2—0 2—0 0—2 Llerse Kortrljk Sport Union Doornik Bergen Boom F. C. Ronse C. S. Brugge E. Aalst F. C. Izegem Dendermonde Rangschikking 1. Un. Doornik 28 15 2. Kortrljk Sp. 28 12 3. St-Niklaas S. K. 28 13 4. A. S. Oostende 28 11 5. Llerse 6. F. C. Ronse 7. F. C. Izegem 8. Borgen 9. Lyra 10. Union Centre 11. Boom 12. C. S. Brugge 13. E. Aalst 14. Dendermonde 15. Vigor Hamme 16. Tubantla 9 61 35 39 13 46 31 37 9 59 36 35 12 50 36 34 7 50 35 33 5 44 48 29 6 50 46 28 6 48 46 28 4 47 42 28 9 39 47 25 5 52 52 25 3 40 44 25 7 11 10 29 43 24 7 12 9 36 48 23 28 13 8 28 12 11 28 11 11 28 11 11 28 12 12 28 8 11 28 10 13 28 11 14 28 28 28 28 9 14 5 21 5 30 37 23 2 33 89 12 IMtatehcn voor Zondag a.s.s Ol. chs.ri.M01 Stand. Luik i.,Hrr.r.sen F. C. Antwerp F. C. '•is. C, Awdertccht Beerschot A. V C l.nlk Rac. Brussel 7 iUeur F. C, F. C. Brugge v, C, UechMi-n Charleroi S. C, (E-ruht-m Si», Rac. Mechelea U mooi" Dar, Bmaael - !x Matchen voor Zondag aju Boom F. C. Lyra F. C. Ronse U, S, Centre Vlg. Hamme A. S. Oostende Tubantla F. C. Kortrljk Sp. F. C. Izegem A. E. C. Bergen Eendr. Aalst Union Doornik Llerse St-Nlklfias S. K. j£.Jte&OeriftPM» BEVORDERING B Menen Edegem Borgerhout Wervlk Beveren-Waas St. Moeskroen Boechout F. C. Roeselare Oudenaarde R. C. Gent Hoboken Union Doornik Harelbeke Exc. St-Niklaas Kortrljk Sp. Waregem Rangschikking 1.Rac. Gent 2. Rac. Doornik 3. St. Kortrljk 4. Waregem 5. Borgerhout 6. Oudenaarde 7. Moeskroen 8. F. C. Roeselare 9. Beveren-Waas 10. Hoboken 11. Menen 12. Edegem 13. E. St-Nlklaas 14. Boechout 15. Wervlk 16. Harelbeke 28 20 2 28 19 5 28 13 6 28 14 9 28 13 9 28 13 11 28 12 11 28 11 12 28 8 10 10 42 28 9 11 8 40 28 10 13 28 8 13 9 13 9 15 5 17 4 20 6 79 4 64 9 54 5 55 6 50 5 45 5 47 5 33 27 27 28 28 5 39 7 31 5 41 3 43 6 34 4 26 4—1 4—0 3—2 0—l 1—2 0—3 1—0 3—3 21 46 28 42 40 35 43 33 34 32 42 30 43 29 32 27 44 26 59 26 45 25 44 23 51 23 60 21 75 16 50 12 Matchen voor Zondag a.s.: Hoboken S. K. Edegem Sp. Rac. Doornik S. C. Menen R. Borgerhout St. Moeskroen E. Wervlk F. C. Roeselare Stade Kortrljk Rac. Gent Exc. St-Nlklaas S. V. Oudenaarde Boechout V, V, Bev eren-Waas TWEEDE PROVINCIAAL Herzeeuw Meulebeke 53 Ol. Ingelmunster F. C. Torhout 61 Avelgem Zwevegem uttg. C. S. leper Wevelgem 4—1 Lauwe Deerlijk 3—0 Moeskroen V. G. Oostende 4—1 Voorwaarts Knokke 8—3 S. K. Roeselare M. S. Ingelm. 41 Rangschikking 1. V. G. Oostende 26 21 3 2. Herzeeuw 3. Voorwaarts 4. Lauwe 5. C. S. leper 6. Wevelgem 7. Zwevegem 27 14 5 26 14 8 27 14 9 28 14 10 28 11 9 27 14 11 8. S. K. Roeselare 28 12 11 9. Moeskroen 10. Knokke 11. F. C. Torhout 12. M. S. Ingelm. 13. Ol. Ingelm. 14. Meulebeke 15. Deerlijk 16. Avelgem 28 10 10 28 11 11 26 9 9 28 10 13 28 8 13 28 9 14 28 3 19 27 3 23 100 27 44 61 39 36 86 50 32 66 56 32 82 56 32 51 44 30 54 47 30 75 61 29 51 50 28 62 56 28 52 50 26 41 67 25 49 66 23 56 87 23 35 92 12 34 107 7 Matchen voor Zondag a.s.: Zwevegem Sp. C. S. leper S. K. Roesplare F. C. Torhout U. S. Herzeeuw A. A. Moeskroen W. S. Lauwe S. V. Wevelgem B. S. Avelgem Voorw. Oostende M. S. Ingelmunster V. G. Oostende. Deerlijk Sp. Knokke F. C. J2».MsjjieUs&&. •*- ..01. UlgSbAUftBiSP TWEEDE GEWESTELIJK A D. Blankenberge Veurne 40 Oudenburg S. V. Klankenb. 1—10 Steenbrugge Den Haan 23 De Panne Koksljde 2—4 Nleuwpoort Concordia 20 Mlddelkerke Lrisewege 3—0 St-Kruls Helst 3—2 St-Jorls Gistel 0—2 Rangschikking S. V. Blankenb. 26 22 0 D. Blankenb. Nleuwpoort Steenbrugge Concordia Den Haan Gistel De Panne St-Kruls Koksljde Veurne Mlddelkerke Helst St-Jorls Oudenburg Llssewege 28 19 3 27 18 5 28 18 8 28 13 12 27 11 11 28 12 13 27 10 11 26 12 15 27 8 11 26 28 28 28 28 28 9 12 9 14 8 17 7 15 6 20 5 20 4 96 20 48 6 84 25 14 4 72 39 40 2 95 52 38 3 55 56 38 5 60 64 27 3 53 71 27 6 74 66 26 1 68 69 25 8 52 53 24 5 51 57 25 5 50 52 23 3 54 72 19 6 58 89 20 2 32 109 14 3 39 99 13 Matchen voor Zondag a.s.: S. K. Den Haan Rac. De Panne St-Jorls Sp. S. V. Blankenberge D. Blankenberge G. S. Mlddelkerke 3. V. Nleuwpoort V. V. Koksljde 5. K. Steenbrugge S. K. St-Kruls E. G. Gistel F. C. Llssewege Conc. Brugge F. C. Helst 6. .Y» Veuiua .w.ji, .ftusisAtaK*.. T /VEEDE GEWESTELIJK B S. K. Torhout Lichtervelde 05 Waregem Wakken 15 Kuurne Gits 16 Tlelt Ardoole 2—0 Dentorgem Houthulst 40 Vlchte Hulste 3—0 Beveren Oostrozebeke 2—2 3t-Baafs Otegem 0—5 Rangschikking 1. Wakken 2.Tlelt 3. Lichtervelde 4. Otegem 5. Ardoole 6. S. K. Torhout 7. Dentergcm 8. Oostrozebeke 9. Kuurne 10. Vlchte 11. Houthulst 12. Hulste 13. Glts 14. Waregem 15. St-Baafs 16. Beveren-Lele 28 17 3 26 18 3 28 16 8 27 16 8 28 14 9 28 13 10 28 14 11 27 12 9 28 13 11 27 13 11 27 11 11 28 9 15 27 7 18 28 5 19 4 19 4 20 27 27 67 27 42 92 21 41 66 37 36 71 43 35 71 39 35 61 56 31 55 34 31 51 42 30 61 67 30 49 60 29 69 53 27 48 65 22 52 86 16 37 77 14 28 110 12 31 102 12 Matchen voor Zondag a.s.: V. P. Glts F. C. Tlelt S. K. St-Baafs F. C. Wakken S. K. Torhout V. V. Dentergem S. C. Oostrozebeke V. C. Ardoole Kuurne Sp. S. V. Vlchte F. O. Otegem W. S. Houthulst S. K. Beveren-Lele Hulste Sp. TWEEDE GEWESTELIJK C. F. C. Komen W. S. leper 3—6 E. Beselare Toek. Menen 04 Aalbeko Sp. S. K. Geluwe gcsch. F. C. Lulngne St-Elools Sp. 11 F. C. Poperlnge S. V. Moorsele 41 Dottenljs Sp. S. C. Le BLzot 11 R. C. Blssegem Vlamertlnge 22 S. V. Kortrljk 6. V. Moorslede 3—2 Rangschikking 1.W. S. leper 2. Moorslede 3. Aalbeke 4. Le Blzet 5. Beselare 6. S. V. Kortrljk 28 22 3 28 22 4 27 16 8 28 11 10 28 11 11 28 12 12 7. F. C. Poperlnge 28 12 12 8. St-Elools 9. T. Menen 10. Komen 11. Moorsele 12. Lulngne 13. Vlamertlnge 14. Blssegem 15. Dottenljs 16. Geluwo 26 11 10 28 11 13 28 9 12 28 10 13 27 9 12 8 12 7 14 8 15 2 20 28 28 27 27 3 93 29 47 2 89 33 46 3 69 36 35 7 65 52 29 6 36 55 28 4 65 59 28 4 55 59 28 5 27 51 27 4 63 64 26 7 70 76 25 5 54 74 25 6 54 50 24 6 56 64 22 7 41 «5 21 4 54 70 20 5 28 85 9 Matchen voor Zondag a.».: S. K. Oeluwe F. O. Lulngne 3. V. Kortrljk Toek. Menen F. C. Komen Dottenljs Sp. F. C. Poperlnge St-Elools Sp. Aalbeko Sp. R. C. Blssegem S. V. Moorslede S. C. Le Bleet S. V. Moorsple S. K. VlamertlHEe msümj DERDE AFDELING C Dadlzelo Ledcgem D. Beveren rassendaie Brlclen 8p. Do Ruiter Oekcne Poelkapelle Woesteri Izegem Sp. St&den B S. Poperlnge Hooglede Zilverberg S. V. Rumbeke Zonnebeke K y\ K H Rangschikking 1. Ol. I,edegem 28 23 2. B.S. Poperlnge 27 22 3. S.V. Rumbeke 28 20 4. Zonnebeka 5. De Ruiter 6. Izegem Sp. 7. E. Oekene 8. Brlelen Sp. 9. Passendale 10. Zilverberg 11. F. C. Woesten 12. S.K. Staden 13. Hooglede 14. Poelkapelle 15. D. Beveren 16. Dadlzele 28 27 27 13 8 26 14 8 27 11 10 27 11 11 27 10 12 27 10 12 27 11 14 27 6 15 26 5 15 26 5 20 28 5 22 27 4 21 104 119 5i.« Sfl M J; 41J 10 f 5!;: 53 42 J 71 7) I, no i; 07 Hk' 9'1 Matchen voor Zondag S. V. Do Ruiter F. C. Woest"1 S. V. Rumbeke W. S. rasseiw1" Dadlzele Sp. S. K. Stade" E. Öekene Izegem Sp. Brlelen Sp. S. K. Hoog!:" Poelkapelle S. K. Zllve-bW.: Ol. Ledegem D. Bevaren-.-

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 8