i hier de twee Prijswinnaars Üer terugmatchen van onze Kosteloze Voetbalpronostiek 1-» Regenwolken en Zonnestraaltjes in de Wieler-Pinkster-week I DENIJS DANIEL De 5' en 6' Proef van ons Beiga Kriterium HET WEKELIJKS NIEUWS bracht te Vlamertinge en te Pervijze G. Deschacht twee koersen van formaat met als overwinnaars Taeclce onttroond door Daniël Denijs uit Zarren die leider wordt Uitslagen der wedstrijden en Eindrangschikking in de Lagere Afdelingen Willem Labaere pCAMlEL DEBRUYNE 'M uit Poperinge ANTOINE SCHOUTTETEN uit Zandvoorde UITSLAG V. P. 32: 1 1 1 x 1 2 1 1 1 2 2 17 p. !roix Richard, Windeweg, 5, Dikkebus. EINDKLASSEMENT DER TERUGMATCHEN ft DE RONDE VAN NEDERLAND VAN 5 TOT 10 JUNI 1951 Sterrenparade Aangekondigde koersen Beroepsrenners Onafhankelijken Liefhebbers Nieuwelingen ZONDAG 20 MEI OP DE HEIZEL TE BRUSSEL: BELGIE - SCHOTLAND 113. Geerts W., op 12'; 14. couvreur. it" HET WEKELIJKS NIEUWSZaterdag 12 Mei 1981. Bladz. 8. HET WEKELI de prachtige Radio Philips r i'j') het elcctrisch scheerapparaat Philishave BEIDE VOORWERPEN GESCHONKEN DOOR DE FIRMA STEVENS GEBROEDERS, IEPER-POPERINGE. t pleit is besleoht. De spanning Stot de laatste Zondag inge- n. Niettegenstaande Debruyne tjfjlviel enkele punten voorsprong 3; bleven nog vier mededingers Hjjoers voor de eerste prijs. Doch .v'iitersta regelmatige leider wist l;Me laatste Zondag' een voldoend SF .al punten te verzamelen en zo :V' hij met zijn pronostiek nr 5, ymede hij In de heenronde de i if de plaats veroverde, na slechts ■a"laatste Zondag te zijn geklopt ;«est, 125 punten bijeen te za- n. Dit is werkelijk meer dan en de prachtige Radio Phi- ter waarde van 5.000 fr. (ge s-raken door het Huis Stevens /'voeders), is dan ook werkelijk J. tanden gevallen van de regel- Vgste onzer pronostiekers. Zijn Een deelnemer bekwam 16 punten: eerste prijs is hein dan ook van harte gejond. De strijd voor de tweede plaats tussen Berkein Noël (Roeselare), Hermin Guido (Reningelst) en Sehoutteten Antoine (Zandvoorde) is in het voordeel van deze laatste, nog zeer jeugdige deelnemer, uit gevallen. Wat meteen bewijst dat onze pronostiek ook onder onze jeugdige lezers heel wat succes vond, en zij voor hun grotere broers niet hoefden onder te doen. Het prachtig electriach scheerappa raat Philishavevan het Huis Stevens Gebroeders, dat hem om zijn schone tweede plaats te beurt viel, moet voor hem binnen een paar jaartjes, als zijn baard eens volop aan het groeien gaat, een zeer nuttig en degelijk apparaat worden. Proficiat, Antoine. /.Ilf deelnemers bekwamen 14 punten: J&iIE LAURA (5), Pannelaan, ADINKERKE. .iJHEPPER LEON (2), Grote Markt, 18, DIKSMUIDE. l/pEY JACQUELINE (8), Hapjestraat, 14, KROMBEKE. Ijtoo QERARD (1), Westouterstraat, 16, POPERINGE. rJilQHER JULIEN (3), St Jorisstraat, 18, POPERINGE. A'AGAEY ANDRÉ (2), Bellestraat, 10, POPERINGE. /COUR ROGER, Fontalnasstraat, 13, ST-GILLIS-BRUSSEL. USE GABRIEL (9), Watoustraat, 44, POPERINGE. •ii'lTSAERT HENRI (2), Ieperstraat, 47. VLAMERTINGE. - 'AL ANDRÉ (1), Hosplcestraat, 47, WIJTSCHATE. -OUTTETEN ANTOINE (1), Dorpstraat, 46, ZANDVOORDE, «t; i._. Verder hadden we 13 deelnemers met 13 punten; 43 met 12 p.; 72 met L.-j 110 met 10 p. en 114 met 9 punten, j- j totaal rangschikten zich aldus 364 deelnemers voor de algemene klas- jjJg der terugwedstrijden. LI i "5 Punten: Debruyne Camiel (5), iji^hepestraat, Poperinge. Jjl Punten. Sehoutteten Antoine ,:i Dorpstraat, Zandvoorde. u'4 Punten. Berkeln Noël (1), 15, .straat, Roeselare. jh Punten. Barbez Nestor (2), ,.'schatestraat, Kemmel. .Punten. Debruyne Camiel j' J Boescliepestraat, Poperinge. I/S Punten. Hennln Guldo, ïstraat, Reningelst. ',M Punten. Berkeln Noël (2), '.'•straat, Roeselare. D'Amour Fontainasstr., St Gillis-Bruss. Punten. Boudry Florent. aestraat, Poperinge. -11 ii Punten. Vandevoorde Louis Li «I Dorpstf a at, Vlamertinge 'r i Punten. Questroy Allee (2), jüdstraat, Poperinge. Punten. Harteel August (2), i' .ebekeveld, Adinkerke. Denut 'Jij (2), Casselstraat, Poperinge. i. Punten. Frutsaert Henri (2), iftstraat, Vlamertinge. Punten. Dierynck Oscar (1), ffiiijzerstraat, Wljtschate. :«j Punten. Huyghe Julien (1), ■j. e Reningelststraat, Poperinge. iJUhorls Maurice (7), Komstraat, w.'ringe. Punten. Verminck Charles Masschelelnlaan, leper. Punten. Dael Ludwina (1), iftstraat. Adinkerke. Questroy !;7 (4), Casselstraat, Poperinge. Punten. Dumont Daniël (3), omststr.. Poperinge. Doise /iel (9), Watoustr., Poperinge. Punten. Denut Felix (2), jplstr., Poperinge. Punten. Vanbelle Roger (1), !|bebekestr., Beselare. Stormc (1), Nleuwstr., Westvleteren. i Punten. Cattaert Pirmin (1). IJstr., Adinkerke. Dierendonck )f.:rt (1), Clochoirestr., Lelsele. "qk Gabriël (8), Watoustr., Pope- Van Eecke Pierre (1), Brug- .nvaat, Poperinge. 'Ij Punten. Verbrugghe Michel Bergenstr., Beveren-IJzer. - in Albert (1), Abelestr., Renin- l Punten. Camerlynck André '11 Bellestr., Nieuwkerke. Depo- 'VAmlc (6), Poperingestr., Vlamer- j J Punten. Pil William, Statle- t..t, Diksmuide. Hossey Freddy (3Hapjestr., Krombeke. Clabau ,/in (2), Doornstr., Poperinge. ,j»uyne Camiel (3), Boeschepestr., jlringe. Decorte Maurice, Veur- iraat, Poperinge. I' Punten. Lanssens Luclen (1), (fhertingestr., Elverdinge. De- •<fer Marcel (1), Klaverstr., leper. l.Ilenut Maria (2), Casselstr., Po- jige. Deburchgraeve Maurlts, 1,1'ierslaan, Veurne. ;>i Punten. Dejaegher Odiel (2), nestr., Merkem. Denut Fe- 4), Casselstr., Poperinge. De- Mare (3), Casselstr., Poperinge. lasteleyn Marcel (3), Roeselare- ,t, Rollegem-Kapelle. Punten. Harteel August (1), ebekeveld. Adinkerke. Van- mei Gerard, Doornstr., Poperinge. Punten. Sesier Albert (1), ikerkestr., Nleuwpoort. Du- t Yvette (1). Toekomststr., Po- ïge. Houwen Luclen (1). estwg, Poperinge. Veile Je in (4), Blekeriestr., Veurne. Punten. Knockaert Odlle (1), nstr., Diksmuide. Callewaert i), Arme Klarenstr., Roeselare. eleyn Marcel (4), Roeselarestr., :,Jegem-Kapelle. Louagle Cyriel Poperingestr., Woesten. Punten. Denut Felix (1), elstr., Poperinge. Punten. Danneels Roger (2), ise-Abele, Alverlngem. Van- i Roger (2), Zonnebekestr., Be- e. Lamerant Julia (6), Dorp- it, Dikkebus. Dael Gertruide Dorpstr.. Dikkebus. Denut (5), Casselstr., Poperinge. ,-ischeleln. Georges (1), Pottestr., srlnge. Quaghebeur Felix, rnestr., Poperinge. Deraeve ré, Klljttestr., Proven. Dejae- Georg. (10), Lindendreef, Veur- Verwarde Henrl (3), Schom- kelstr., Westouter. Punten. Deschepper A„ Al- straat, Diksmuide. Demeeste- ilmonne (2), Statlestr., Dlksmul- Rossey Georges (1), Bergen- at, Roesbrugge. Cogghe Wllly Statlepl., Veurne. Punten. Muyllaert Georges Grauwe Bröederstr., Diksmuide. Dewulf Robert (2), Provenstwg, eringe. Platteau Reml (10), pstr.. Voormezele. I Plinten. Bruneel Roger, rnwerkstr., leper. Chaerle Lu» Komstr., Poperinge. Verhelst ie-Thérèse (1), Nleuwstr., Veur- Buytaert André, Dorpstr., Vla- tlnge. Verhelst Roger (2), p, Vlamertinge. l Punten. Coutereel André (1), (ISBIfct Odiel, Veurnestr., De Panne. Feys Hubert (2), Smytterstr., Dranouter. Coussaert Wllly, Pylyserlaan, Oost- duinkerke. Aellemeersch Michel (3), St-Janstr., Poperinge. Denut Maria (5), Casselstr., Poperinge. Fossaert André (1), Poperingestr., Watou. Louagle Cyriel (2), Pope ringestr., Woesten. 72 Punten. Wyllie Laura (1), Pannelaan, Adinkerke. Dezegher Julien (3), St-Jorisstr., Poperinge. Hoedt Georges (3), Zannekinstr., Veurne. Veile Jerome (3), Bleke- rlestraat, Veurne. 71 Punten. Debruyne Camiel (8), Boeschepestr., Poperinge. Ma- lesys Guillaume, Koeistr., Poperinge. Quaghebeur Emile (5), Boeschepe- straat, Poperinge. 70 Punten. Boone Georges (1), Kerkstr., Hoogstade. Barbez Nes tor (1), Wijtschatestr., Kemmel. Caulier Omer (8), Noordwijk, Leise- le. Kinds André, IjStatiestr., Moor slede. Top Maurice (2), 10 Gebo den, Poperinge. Ghewy Maria (5), Lindendreef, Veurne. Six Urbain (1), Feyslaan, Veurne. Doise An- toon (2), Kapellestr., Watou. 09 Punten. Berlamont Martha (1), St-Janskrulsstr., Poperinge. Chaerle Maurice, St Sixtusstr., Pope ringe. Maerten Maria, Ieperstr., Poperinge. Top Maurice (1), 10 Geboden, Poperinge. Theeten Jozef (1), Casselstr., Poperinge. Braem Raymond (2), Ieperstr., Wljt schate. 68 Punten. Denut Mare (4). Casselstr., Poperinge. Callewaert J. (4), Arme Klarenstr., Roeselare. Vaningeland t Yvette (1), Krombeke- straat, Stavele. 67 Punten. Muylle Luclen (1), Paddevijverstr., leper. Lapon Char les (3), Cauterstr., Merkem. Lebbe Georges, Peselstr., Poperinge. M.as- schelein Georges (2), Pottestr., Po peringe. Callewaert Rosa (3), Ar me Klarenstr., Roeselare. Vanin- gelandt Daniël (1), Krombekestr., Stavele. Ghewy Maria (4), Lin dendreef, Veurne. Degryze Albert (4) Blokstr., Watou. 66 Punten. Lamerant Julia (9). Dorpstr., Dikkebus. Dael Michel (9), Dorpstr., Dikkebus. Muylle Prudent (3), Paddevijverstr., leper. - Dewulf Maria (8), Hapjestr., Krombeke. Degruyter Vlctorine (1) Pottestr.. Poperinge. Deturck Albert (1), Abelestwg, Poperinge. Vandenbroucke Lucien (1), Peper straat, Poperinge. Verhaeghe Ja cqueline (5), Bruggestr., Poperinge. Rommelaere André (8), Zuidburg- weg, Veurne. 65 Punten. Dewulf Maria (4), Hapjestr., Krombeke. Aellemeersch Michel (2), St-Janstr., Poperinge. Papegaey Albert (6), Koeistr., Pope ringe. Papegaey André (2), Bel lestraat, Poperinge. Ryckeghem Florent (1), M. Do Wulfstr., Pope ringe. Vandenbroucke Lucien (2), Peperstr., Poperinge. Huyghe Mar cel (3), Minnaarstr., Steenkerke. Camerlynck Cyriel (2), Voormezele- straat, Vlamertinge. 64 Punten. Dael Maria (2), Dorpstr., Dikkebus. Dael Michel (2), Dorpstr., Dikkebus. Versaevel Valere (1), Boomgaardstr., leper. Denut Maria (2), Casselstr., Pope ringe. Milleviile Gaston (2), Cas selstr., Poperinge. Vaningelandt Daniël (2), Krombekestr., Stavele. 63 Punten. Dael Maria (10), Dorpstr., Dikkebus. Demeestere Slmonne (1), Statlestr., Diksmuide. Devreker Marcel (2), Klaverstr., leper. Blomme Albert (5), Brug- gestraat, Langemark. Bourgols Va- lère (2), Brabantstr., Poperinge. - Deberdt Hector (1), Oudemanhuis- straat, Vlamertinge. Warlop Su zanne (2), Vlamertlngestr., Voorme zele. 62 Punten. Leper André (2), Casselstr., Beveren-IJzer.Dael Ma- Zie vervolg volgende kolom- gpgP" Zal het dan geen Zomer worden? Ook de Sinksendagen waren zo koud; er dreven toch zoveel regen wolken, en we mochten slechts ge wagen van schuchtere zonnestralen. Doch niet alleen in de natuur maar ook in de wereld van onze wieier sport kunnen we (maar dan in figuurlijke zin natuurlijk) spre ken van regenwolken en zonne straaltjes. Even kijken hoe onze wielersport- barometer schommelde? REGENWOLKEN... Reeds Zaterdag vóór Pinksteren ivas het een ontgoocheling voor de Westvlaamse Wielersportïiefheb bers. Er was een kermiskoers te Izegem voor. beroepsrenners, en deze werd gewonnen door de Waal se ex-indé-kampioen Rob. Van der- stockt. De Westvlamingen dus op nieuw in eigen midden gevloerd toe schrijven opnieuio want de Donderdag voordien had 't Brus sels Ketje Kwik Van Kerckhoven toch ook de Flandriens verschalkt te Lauwe, maar hier werden de ereplaatsen toch door de streekge noten bezet. Te Izegem de eerste Westvlaming slechts 4°, nl. Rietje Tytgat en verder nauwelijks drie andere in de eerste 10, nl. Thoma, Maelbrancke en Plovie. Voorwaar 't kan beter; maar te Leopolds- burg die dag was het nog erger, 't was hier immers geen Javestie van Limburgers alleen die er in eigen gewest geklopt werden, want 't waren de Hollanders die er de plak zwaaiden; 1. Waghtmans; 3. J. Lambrichts; 5. H. Vinken. Belgische successen in het buiten land laten echter nog steeds op zich wachten. In de Italiaanse Ronde van Ro- magne waren we met een sterke trio vertegenwoordigd, nl. Schotte, Impanis en Van Steenbergen. Laatstgenoemde werd door band breuk uitgeschakeld terwijl Schotte en Impanis als 11bij 30 exaequo's geplaatst werden; al de Italiaanse azen staan in de eerste 10. In Frankrijk hadden we een tweedaagse klassieker Parijs-Sint Etienne. De eerste rit was voor de Belgen werkelijk een deugddoend zonnestraaltje daar spreken we straks over) edoch de 26 rit en vooral het eindklassement was voor ons een nederlaag en ontgoocheling te meer; en zeggen dat het paar ereplaatsen in de eindstand waarop we kunnen bogen nog werden be haald door Walen, nl. J. Bruer 3° en Georges Jobé 6Zullen die twee meteen terloops gezegd hiermee hun kandidatuur voor de Ronde van Frankrijk verworven hebben? En werden tenslotte de twee wielerbaanmeetlngen in onze gouw nl. Moorslede en Moen, onder re genwolken betwist? 't Bleef welis waar over, maar 't regende toch een gat in de kasOok niet bemoedigend, noch voor de directie noch voor de renners. ZONNESTRAALTJES... Als we van 'n paar zonnestraal tjes tijdens de Sinksendagen op wielersportgebied mogen gewagen, dan vernoemen we eerst en vooral het verloop en de uitslag van de eerste rit van Parijs-St Etienne. De Westvlaming kwam na 220 km. aan een gemiddelde snelheid van 43,177 km. per uur dus slechts 435 meter beneden de Gele Wimpel van Rik Van Steenbergen in Parijs- Roubaix 1949) met 1.13 min. voor sprong aan te Kevers. Na hem trof fen we aan van Belgische zijde: 3 J. Breuer: 6. M. Buyze; 8. G. Jobé; 9. K. De Baere; 10. Ryekaert M.; 11. Germ. Derycke; dat. maakt 7 Belgen in de eerste 11, dat zijn DE EINDUITSLAG Nadat wij deze week de uit slag van de terugronde van onze kosteloze voetbalprono stiek 1950-1951 publiceerden, geven we binnen kort de vol ledige einduitslag over het ganse jaar, alsmede ook de winnaar van het eindklasse ment, die van de gratis Kos- mosrels naar Lourdes of Zwit serland zal mogen genieten. nog van die voor-oorlogseuit slagen, de Belgen waardigi De vreugde is slechts van korten duur geweest; een val van Maur. Blomme begin der tweede rit stuik te het ganse Belgische zegebouw ten gronde. Voor de Westvlaamse wielersport liefhebbers ivas ook de 7' Omloop van Oostvlaanderen Maandag jl. te Ertveldie betwist, een opbeurende uitslag, immers Lucien Depoorter uit Boezinge behaalde er zijn eerste zege van het seizoen, en dit met 25 sec. voorsprong op een groep van een 20-tal man, waarin een ander Westvlaming zich de sterkste toonde voor de eervolle tweede plaats, nl. Maniel Thoma. Wijzen we eveneens op de ere plaatsen van Julien Plovie 4" en Florent Rondelé 5'. En dat is alles wat ive voor de Belgen en Westvlamingen als zon nige prestaties tijdens de Wieier- Pinksterdagen kunnen vermelden. EEN «BLEKE» STER! De schoonste en meest interes sante klassieker voor de liefhebbers is stellig «De Ster der Liefhebbers Telken fare een overvloed van jonge beloften en daartussen tal van sterrendie er werkelijk in uitblinkenja schitteren. Dit jaar tuas het op zijn geheel beschouwd en op zijn Westvlaams gezegd maar een Bleke Ster, en dit ter oorzake van de geringe, ja magere deelname. Slechts enkele interessante namen tussen de deel nemers. Of de B.W.B. soms geen mea culpamag kloppen. Vooreerst die condities van 1 jaar liefhebber zijn en 19 jaar worden, maar vooral die over-konkurrentie van andere wed strijden. Op de eerste rit van de Ster war ren niet min dan 21 andere koer sen voor liefhebbers in het land; ook met de Sinksendagen 15 d, 20 liefhebbersivedstrij d en. Voelt de B.W.B. dan niet dat we meer dan ooit nieuwe jonge en sterke krachten moeten naar voren brengen, willen we konkureren op internationale wielermarkt. We zullen niet zeggen dat de B.W.B. de Ster der Liefhebbers heeft tegengewerkt, maar meewer ken is toch heel iets anders. Voor de Sinjoren die steeds in die Ster uitblonken is het eens te meer een succes geweest. De eerste drie plaatsen bezet in de eind stand; werkelijk Antwerpen boven! EN NU NAAR DE RONDE VAN BELGIE We trekken straks naar de 35° Ronde van België, over 1247 km. in 5 achtereenvolgende ritten. Op het ogenblik dat we deze regels schrijven weten we niet hoeveel deelnemers er zullen zijn; denke lijk circa 150. Hoeveel ervan de Ronde zullen beëindigen is natuurlijk een vraag teken. Het is een zeer lastige ronde, voeg daarbij mogelijks wel 'n paar dagen slecht weder, en wie weet zullen er mogelijks Zondag avond slechts nog een 25 a 30-tal renners te Brussel aankomen. En de favorieten? Is nog een groter vraagteken. De inrichters hebben gelukkiglijk een stap ge daan in de zin van andere buiten landse ronden. Vroeger tuas onze Ronde van België steeds individueel en telken jare gebeurden er on regelmatigheden. Nu mogen reiv- ners elkaar helpen maar niet de eerste tien onderling der algemene rangschikking, 't Is verre van een ploeg systeem, maar 't brentft toch al verbetering. We betreuren de afkerigheid van tal van interessante Ronde-figuren. Voor de andere renners zal het mogelijks een prikkel en een gele genheid zijn om een flinke stuiver te verdienen in deze rijkbegiftigde ronde. In een volgende bijdrage bren gen we U, vriend lezer, wat de Ronde van België 1951 ons leverde. MAGISTER. De Ronde van Nederland, waar aan telkenjare veel van onze land genoten deelnemen, zal dit jaar ge deeltelijk over Belgisch grondge bied worden verreden. En dat niet alleen, maar te Sint Niklaas, in het Land van Waas, zal een ïjutaan- komst zijn. De Ronde van Nederland voor ziet zes ritten zonder rustdag en wel van 5 tot 10 Juni: 5 Juni: Amsterdam-Veendam (over de 32 km. lange afsluitdijk). 6 Juni: Veendam-Venlo. 7 Juni: Venlo-Tilburg. 8 Juni: Tilburg-Provincie Antwer pen, door de tunnel naar Sint- Nikiaas. 9 Juni: Eerste gedeelte: Individuele tijdrace naar Hulst, in Zeeuws- Vlaanderen. Tweede gedeelte' Hulst-Rotterdam. 10 Juni: Rotterdam-Den Haag- Amsterdam, Nu hij d« leiding ln ons kriterlum heeft genomen, Is het ogenblik gekomen waarin hij in onze galerij moet plaats nemen. Een eigen handig figuur, die Daniel Denys. Verleden jaar ln het begin van het seizoen zat hij nog bij alle beginnelingen stapte over naar de B.W.B. en werd reeds op het einde van het jaar liefhebber. Dit Jaar kan en moet hij alles zins onder onze beste lief hebbers gerekend worden, en is in elk geval verre een der regelmatigste. Neen, hij is nog geen topvlieger maar van de schone ereplaatsen is hij werkelijk niet weg te slaan. Die regelmatigheid, dat wil reeds heel wat zeg gen, vooral voor een jong renner als hij nog is. Het is heden ten dage een beetje een plaag onder de liefheb bers, vandage alles en mor gen niets. Heden een der besten en morgen niet mee kunnen. Bij Daniel is daarvan geen sprake. Is het daarom niet dat hij op kop staat van ons Regelmatigheidskriberium? Hij werd geboren te Zarren, waar hij nu nog woonachtig is. de negentiende December 1931. Zarren, dat ligt zo maar een goede twee kilometer van Werken, waar eenmaal die andere grote belofte woonde, Roger Vuylsteke. Of ik die twee aan elkaar wil gaan vergelijken? En waarom niet? Ik weet het wel, de Werkenaar had een tikje meer klasse en was een ietsje briljanter, maar wie zegt U dat Denijs tegen toekomend jaar niet even ver gevorderd is? Wat zij gemeens hebben? Die stielliefde, die gemeend'heid waarmede zij hun koers be twisten, verders nog dat zij van dezelfde streek zijn, beide een ietsje naar de zwijgzaamste kant, Evenals Roger heeft Daniël ook maar een redelijke eindspurt, maar kan des te harder en te sneller treinlopen. Zijn sterkste wapen: een rappe, honderden meter ver dragende demarrage. Daarmede kan hij groepen doen rekken en goede renners van -het wiel rijden. Verder nog, een opvallende houding op het rijwiel en een zwierige pedaalslag. Daarmede staat hij er uitgetekend, onze nieuwe leider van ons kriterlum. Nog .iets wat ik over hem wilde zeggen. Hij moet mijns inziens veel eigenschappen in zich dragen en veel aanleg' hebben om als ronde- of rittenrenner goed figuur te slaan. Dat is zo mijn persoonlijk gedacht en het Is ook geen evangelie wat ik hier orakel. Of ik het bij het rechte eind heb, dat zal de nabije toekomst wel uitwijzen. JODEC. Donderdagmiddag kwam de A-ploeg voor de Ronde van Nederland te Kortrljk bijeen, om er de onderrichtingen te horen van de technische leider Mathieu Brouwers. Hier een foto van de volledige ploeg, ge kiekt vóór lokaal Sportingbij dc aanvang van de bijeenkomst. Van links naar rechts: Omer Braeckeveldt, Valeer Ollivier, een sup porter, Dré Malbrancke, de technische leider Mathieu Brouwers, het vrouwtje van Dré Malbrancke, die de reis eventjes meemaakte, André Declerck, Albert Decin, Karei Debaere, Kwik Van Kerckhove en Jules Depoortere, een flink ploegje voorwaar, dat zich met hand en tand zal weten te verdedigen... 21/5: MEULEBEKE: 206 km. - 30.000 frank. - Vertrek te 12 uur. 24/5: HEIST-AAN-ZEE: 175 km. 25.000 fr. - Vertrek te 14 uur. 20/5: RUISELEDE: 150 km. - 10.000 frank. - Vertrek 14 uur. 21/5: GISTEL: 150 km. - 10.000 fr. - Vertrek 14 uur. 20/5: PROVEN: 120 km. - 5.000 fr. - Vertrek te 15 uur. 21/5: IZEGEM: 100 km. - 6.000 fr. - Vertrek 15.30 uur. 21/5: WESTOUTER: 110 km. - 6.000 frank. - Vertrek te 15 uur. 22/5: HEIST - AAN - ZEE: 140 km.; 5.000 fr. - Vertrek 14.30 uur Prov. Kampioenschap GERARO DESCHACHT TE VLAMERTINGE ria (5), Dorpstr., Dikkebus.'De clerck Lucien, Kapelhoekstr., Esen. Plaetevoet Marcel (2), Strandlaan, Koksijde. Hossey Jacqueline (8), Hapjestr., Krombeke. Dewaele Al- bert (1), Goudenhoofdstr., Poperinge. Vandenbunder Julien, Boescliepe straat, Poperinge. Frutsaert Hen rl (1), Ieperstr., Vlamertinge. 61 Punten. Dael Micliel (10), Dorpstr., Dikkebus. Dewulf Maria (9), Hapjestr., Krombeke. Debelr Luclen (4), Casselstr., Poperinge. Debruyne Camiel (4), Boeschepestr,, Poperinge. Denut Felix (3), Cas selstr., Poperinge. Callewaert J. (2), Arme Klarenstr., Roeselare. Ghewy Maria (2), Lindendreef, Veur ne. Deplacie André, Bellestr., Vla mertinge. 60 Punten, Lelong Camiel (1), Dorpstr., Dikkebus. Dael Ludwina (3), Dorpstr., Dikkebus. Carpen- tler Maurice (1), Hospitaalstr., El verdinge. Blyaert René (1), Seule- straat, Nieuwkerke. Vanseveren Maurice, Kaai, Nleuwpoort. Cla bau UBbain (3), Doornstr., Poperinge. Debaene Albert (1), Watoustwg, Poperinge. Deweppe Hilda, Potte- straat, Poperinge. Dumont Daniël (5), Toekomststr., Poperinge. Pa pegaey André (6), Bellestr., Pope ringe. Quaegebeur Emile (2), Boe- sohepestr., Poperinge. Rommens André (1), Zwijnlandstr., Poperinge. Vanhee Emile, O. L. Vr. Kruisstr., Poperinge. Deconlnck Gilbert (2), Krlekstr., Reningelst. 21/5: KOOLSKAMP: 65 km. - 2.500 frank. - Vertrek 16.30 uur. 21/5: LENDELEDE: 60 km. - 2.500 frank. - Vertrek 16 uur. 21/5: ZANDVOORDE (Oostende) 70 km. - 2.500 fr. Vertrek 16 u. 24/5: OOSTENDE: 75 km. - 2.500 fr. Vertrek 16 uur. 24/5: RAMSKAPELLE (Nleuwpoort) 72 km. - 2.500 fr. - Vertr. 16 u. '24/5: WESTOUTER: 72 km. - 2.500 frank. - Vertrek 15 uur. 19/5: OOSTENDE: 76 km. - 3.000 fr. Vertrek 15.30 uur. 20/5: BISSEGEM: 65 km. - 2.500 fr. Vertrek 14.30 uur. 20/5: GELUWE: 60 km. - 2.500 fr. - Vertrek 15.30 uur. 20/5: GISTEL: 70 km. - 2.500 fr. - Vertrek 15 uur. 20/5: IZEGEM: 60 km. - 3.000 fr. - Vertrek 16 uur. 20/5: RAVERSIJDE! 72 km.; 2.500 fr. Vertrek 15 uur. 20/5: KOKSIJDE (ST - IDESBALD) 70 km. - 3.000 fr. - Vertrek 15 uur. 20/5: TIELT: 70 km. - 2.500 fr. - Vertrek 14.30 uur. 20/5: VLAMERTINGE: 75 km. - 2.500 frank. - Vertrek 16 uur. 20/5: WULVERINGEM: 75 km. - 2.500 fr. - Vertrek 15 uur. Zie vervolg vorige kolom. BELGISCHE PLOEG MEERT (S. C. Anderiecht) VAILLANT (S. C. Anderiecht) V. D. AUWERA CARRÉ (Rac. Mechelen) (F. C. Luik) LEMBERECHTS CHAVES COPPENS (F. C. Mech.) (Gantoise) (Beersch.) ANOUL (F. C. Luik) MEES (Antwerp) MERMANS SERMON (Anderl.) (Anderl.) W.WADDELL R. JOHNSTONE L. REILLY W. STEEL R. MITCHELL (Rangers F.C.) (Hibernian) (Hibernian) (Dundee) (N.-Castle Un.) J. SCOULAR W. WOODBURN W. REDPATH (Portsmouth) (Rangers F.C.) (Motherwell) G. YOUNG S. COX (Rangers F.C.) (Rangers F.C.) J. COWAN (Morton F.C.) SCHOTSE PLOEG Invallers: Bogaerts (Standard); Van Brandt (Lierse); Valet (S. C. Anderiecht) en Albert De Herdt (Berchem Sp.). DE FILM DEK KOERS Niet min dan 52 deelnemers. De eerste ronde brengt reeds strijd en de twee Hollanders Faas en Zaharad- nik kiezen alras het hazenpad in ge zelschap van Vuylsteke. Gryson ver staat het zo niet en gaat op zijn eentje op zoek naar onze Noorderbu ren. Geryl valt plat en Gryson wordt terug Ingelopen. Devoldere en Ney- rinok moeten lossen. De drie vluch ters die reeds een schone voorsprong hadden verliezen Faas door band breuk. De ronde daarop begeeft Mi chel Vuylsteke en Zaharadnik doet op zijn eentje moedig verder. De groep is intussen ln twee delen ge vallen onder Impuls van Gerard De- voghel, doch een gesloten overweg aan de Brandhoek brengt de totale hervorming teweeg. Bonnecandelle, Quartler en Lepoudre verliezen voe ling, terwijl Dré Noyelle een lek bandje cadeau krijgt. Zo naderen wij halfweg koers en eindelijk wordt Za haradnik Ingelopen. Cattoor gaat dan even de neus aan het venster steken, maar voor niet lang. Adhé- mar Deblaere doet het heel wat meer gemeend en hij krijgt onmiddellijk het gezelschap van... ja, nogmaals van Zaharadnik, die werkelijk on tembaar lijkt. Het zijn Decnoek. Maes, Van Mol, Vandevoorde en Clee- newcrck die de stormklok lulden. Als het barreel aan de Brandhoek op nieuw gesloten is, verliezen de kop mannen hun voorsprong en alles is terug te herdoen. Cattoor en Denijs tonen zich nu van hun beste zijde, maar wij moeten wachten op de spurt voor het versnellingsapparaat, om groot geweld te zien. Denijs, Clee- newerek en Van Mol vechten om weg, op zak steekt. Terwijl Devoghel er doch het Is Van Bossel die de premie alleen van onder trekt, krijgt Zaha radnik last met zijn versnelllngsap- paraat en verachtert. Inmiddels heeft de Zonnebekenaar 20 sec. genomen op de groep waarin Van Mol en Van Bossel zich de geweldigste tonen. Al dit geweld Is te zwaar voor Cattoor, die zijn makkers alleen moet laten gaan. Zo gaan wij de negende ronde ln, met nog steeds Devoghel op kop. Een gesloten overweg komt bijna-, opnieuw roet ln het eten gooien* maar op het nippertje geraken én vluchter én achtervolgers er door. De volgende ronde wordt de moedige vluchter terug bijgebeend. Cleene- werek en Vandevoorde zullen zich de laatste kilometers nog duchtig In spannen om weg te geraken, maar de spurters waken en het ls niets ge kort. Met een kleine groep gaat het naar de eindmeet waar de rappe Ge rard Deschacht afgetekend wint voor de sterke Van Bossel. DE UITSLAG 1. Deschacht Gerard (Roksem), de 120 Km. ln 3 u. 13'; 2. Van Bossel Cyriel (Eernegem), op 1 lengte; 3. Vandevoorde Albert (Kemmel): 4. Demeulenaere André (Roeselare); 5. Deknock Georges (Torhout); 6. De blaere Adhemar (Beltem); 7. Denijs Daniel (Zarren); 8. Cleenewerck Ar thur (Vlamertinge); 9. Devoghel Ge rard (Zonnebeke); 10. Huyghe Vic tor (Zandvoorde); 11. Van Mol Aug. (leper); 12. Cattoor Eugene (Helst), Na zijn schitterende spurtzege te Vlamertinge werd Gerard Deschacht verdiend in de bloemen gezet. Zijn supporters waren er natuurlijk ais de kippen bij. op 1 min.; 13. Vuylsteke Michel (Ko men), op 3 min.; 14. Maes Urbain (Komen); 15. Vermeersch Achlel (Handzame): 16. Bonnecandelle Ant. (Le Bizet); 17. Dherck Marcel (Lan gemark); 18. Gryson André (Gelu- veld); 19. Quartier Maurice (Lange mark); 20. Noyelle Roger (Moorsele). NOYELLE IS DAAR Verleden week schreven wij, dat hij aan het komen was. Wij hadden het gezien te Nieuwkerke. Te Vlamertinge had hij nog geen enkel duw tje gegeven. Een handbreuk schakelde hem uit. Te Pervij ze reed hij op zijn best. Als een weerlicht schoot hij uit de groep op de vluchters, kwam na handbreuk terug bij en won zoals hij wilde. Hij beheerste er werkelijk de koers, zoals hij dat verleden jaar kon en deed. Als een grootmeester. TWEEDE PROVINCIAAL F. C. Torhout V. G. Oostende 0—6 Un. Herzeeuw W. S. Lauwe 1—3 Rangschikking 1. V. G. Oostende 29 24 3 2 113 27 50 2. Un. Herzeeuw 30 14 7 9 64 47 37 3. Voor. Oostende 28 16 8 4 95 53 36 4. W. 8. Lauwe 30 15 9 6 71 59 36 5. C. S. leper 30 16 10 4 95 63 36 6. 3. V. Wevelgem 30 12 9 D 54 46 33 7. A. A. Moeskroen 30 11 10 9 64 61 31 8. F. C. Knokke 30 12 11 7 71 57 31 9. 3. K. Roeselare 30 13 12 5 90 68 31 10. Zwevegem Sp. 29 14 13 2 52 54 30 11.3. V. Ingelm. 30 10 13 7 54 66 27 12. F. C. Torhout 29 9 12 8 55 65 26 13. Mol. Ingelm. 30 9 16 5 45 77 23 14. F. C. Meulebeke 30 9 16 5 57 94 23 15. B. S. Avelgem 29 6 22 1 44 116 13 Ëf' 30 3 32 8 30108 KP TWEEDE GEWESTELIJK A S. K. Den Haan S. V. Veurne 22 S. V. Blankenberge Nleuwpoort 30 Rangschikking 1. S. V. Bla'nkenb. 29 25 0 2. Dar. Blankenb. 30 20 3 3. Steenbrugge 30 20 7 4. Nleuwpoort 30 19 7 5. Conc. Brugge 30 14 12 6. S. K. Den Haan 30 12 11 7. S. V. Veurne 29 11 12 8. E. G. Gistel 30 13 14 9. St Kruis 30 13 16 10. Rac. De Panne 29 10 13 11. V. V. Koksijde 29 8 13 12. G. Middelkerke 30 9 16 13. F. C. Helst 30 9 17 14. St Joris Sp. 30 7 13 15. W. Oudenburg 30 6 22 4 114 22 54 7 87 26 47 7 108 54 43 4 76 44 42 4 59 59 32 7 67 66 31 6 63 61 28 3 62 75 27 1 71 72 27 6 80 81 26 8 53 62 24 5 51 58 23 4 58 75 22 9 50 63 21 2 34 117 14 fi, Llesewege 30 S 2'i 0 Hf 13 TWEEDE GEWESTELIJK B F. C. Tlelt S. V. Vichte 1—0 V. P. Glts W. S. Houthulst 4—2 Oostrozebeke Beveren-Lele 3—0 Rangschikking 1. F. C. Tielt 29 21 3 5 100 22 47 2. F. C. Wakken 30 19 3 8 76 25 46 3. F. C. Otegem 29 18 8 3 75 43 39 4. Llchtervelde 5.V. C. Ardooie 6. Dentergem 7. Oostrozebeke 8. Kuurne Sp. 9. S. K. Torhout 10. S. V. Vichte 11. Hulste Sp. 12. W. S. Houthulst 13. V. P. Glts 14. Rac. Waregem 15. S. K. St Baafs 16. Beverea-Lela 27 19 3 5 100 22 38 30 15 10 5 74 45 35 30 16 11 3 61 35 35 6 58 48 32 4 67 73 32 5 67 61 31 3 50 58 29 4 55 67 26 5 66 59 25 2 60 90 20 4 33 80 12 4 28 120 12 3 31 UO 11 30 13 11 30 V 12 29 13 11 30 13 14 30 11 15 29 10 13 30 9 19 29 4 21 29 4 21 30 4 23 TWEEDE GEWESTELIJK C Dottenijs Sp. Vlamertinge Rangschikking 12—0 1. W. S. leper 30 24 3 2. S. V. Moorslede 30 24 4 3. Aalbeke Sp. 29 17 9 4. S. V. Kortrljk 30 14 12 5. F. C. Poperinge 30 14 12 6. E. Beselare 30 12 12 7. St Elools Sp. 28 12 11 8. S. C. Le Bizet 9. F. C. Lulngne 10. Dottenijs Sp. 11. Toek. Menen 12. F. C. Komen 13. S. V. Moorsele 14. Vlamertinge 15. Rac. BlBsegem 16. S. K. Geluwe 3 100 31 51 2 99 34 50 3 76 42 37 4 71 70 32 4 63 61 32 6 39 57 30 5 20 56 29 7 67 66 29 6 63 53 28 30 11 15 4 71 70 26 30 11 15 4 65 68 26 7 72 81 25 5 55 80 25 6 00 81 24 7 45 72 21 5 29 94 8 30 11 12 29 11 12 30 9 14 30 10 15 29 9 14 30 7 16 29 2 22 DERDE AFDELING C Brielen Sp. Poelkr. Poelkapelle 2—0 Rangschikking 1. Ledegem Sp. 30 25 3 2 113 23 52 2. B. S. Poperinge 30 24 5 1 126 58 49 3. S. V. Rumbeke 30 22 4 4 104 35 48 4. S. C. Zonnebeke 30 18 9 3 90 57 39 5. S. V. De Ruiter 29 13 9 7 57 40 34 6. Izegem Sp. 28 14 10 4 77 46 32 7. E. Oekene 29 12 11 6 78 74 32 8. S. K. Zilverberg 29 12 12 5 52 67 29 9. Brielen Sp. 29 12 12 5 58 60 29 10. W. Passendale 29 11 13 5 57 01 27 11. F. C. Woesten 29 12 14 3 70 94 27 12. S. K. Staden 29 7 16 6 53 75 20 13. S. K. Hooglede 27 5 17 5 34 81 15 14. Dosko Beveren 30 5 23 2 41 104 12 15. Dadizele Sp. 2S 5 22 2 33 108 12 10. P. Poelkapelle 29 5 23 2 45 118 11 EVENTJES NAPLUIZEN De koers te Vlamertinge werd ge kenmerkt door drie feiten van be lang. Eerstens door de vele band breuken, waardoor heel wat ren ners het wapen uit de hand toerden geslagen, ten txoeede door de over moedige vlucht van de Hollanders en eindelijk door de schone ontsnap pingspoging van Gerard Devoghel. Die bandbreuken waren oorzaak dat de groep al spoedig aan het slinken ging en heel wat favorieten werden er 'door uitgeschakeld.. Wij moeten er echter geen drama van maken, want een bandbreuk is nog al dikwijls voor een of ander ren ner een mooie uitvlucht voor een minder goede prestatie. Onder de bijzonderste pechvogels noteren wij: Noyelle André, Jacob, Ryckewaert, de twee Hollanders, Geryl, Messey- ne en Maes. Taecke zag zijn ketting aflopen en kwam nooit meer terug bij. De twee Hollanders Faas en Za haradnik waren voorzeker naar Vla mertinge gekomen, om eens te to nen dat zij over de Moerdijk ook een aardig stukje kunnen fietsen. In elk geval, wij waren nog niet helemaal vertrokken of zij lieten de anderen reeds hun achterwiel zien. En werkelijk, zij deden het goed. Jammer dat Faas al te vroeg werd uitgeschakeld want Zaharadnik reed puik. Hij lag vijftig kilometer lang voorop en zat daarna nog altijd ge reed om mede te springen. Ook hij werd voor zijn inspanningen niet beloond, zodat wij een koerscinde kregen zonder kaaskoppen Spij tig, want het zijn anders zeer sym pathieke jongens, die wij nog wel op onze wegen aan de slag zullen zien, In elk geval ivij wensen hen een greintje meer geluk dan te Vla mertinge, Devoghel, die momenteel troep- soldaat t.s, zorgde voor het derde schuifje. En hij deed dat op fijn eigen gekende meinier. Als er nif' mand aan denkt er zo stilletjes, op 't gemakske, vandoor gaan. Geen groot geweld, want dat valt te reel op Een paar nieter nemen, drie, vier, tien, twintig, en 't is gebakken, geen nijdige sprongen en geen dc marrages. maar alleenlijk een beetje harder duwen, Dat is Devoghel. Het heeft niet gelukt, maar had hij zn achteraf een goeie maat gekregen, dan durven wij gerust beweren dat het gebakken was. Was het zo niet dat Gerard het verleden week ge reed maakte te Nieuwkerke, waar G. Desmedt de tweede man werd? Zo won natuurlijk Deschacht op zijn een been. Met een lengte, maar het kon er ook drie of vijf geweest zijn, had hij gewild. Er staat wer kelijk geen maat op. Van Bossel eindigde tweede en bevestigde wat wij van hem schreven na de koers te Keiem, nl. da-t hij een der sterk' ste liefhebbers is van het ogenblik. Gustje Van Mol is slechts elfde, maar zijn prestatie te Vlamertinge was er iverkelijk een eerste prijs waard. Dat mogen wij ten andere zeggen van al wie in de hoofdgroep eindigde, JODEC. BOETEN Worden met 4 punten beboet om die dag aan een andere koers te hebben deelgenomen: Rooseboom Etienne, Proot Urbain (2 maal). SPURTTE HET RAPST TE HOUTHULST Six was de eerste vluchter, maar ecu bandbreuk wierp hem terui- G. Desmedt mag een andere band leggen en het is B. Devos die al leen aan de haal gaat. Hij houdt kranig vol en halfweg koers heeft hij een minuut voorsprong op de groep die nog 11 man telt. In de groep wordt nu geweldig gereden en Labaere, Vermeersch G.. De bruyne en Pascal spelen hun maten kwijt en roepen de vluchter tot de orde. Waar vooraan het pleit in de spurt wordt beslecht en Labaere zich andermaal de rapste toonde, viel in de achtergrond nog alles brokke vaneen. DE UITSLAG 1. LABAERE WILLEM, de 137 km. in 3 u. 26 min.; 2. Pascal op 1 1.; 3. Devos B.; 4. G. Vermeersch; 5. De Bruyne E.; 6, Bostyn R„ op 1'45"; 7. Byle; 8. A Blomme, op 2'; 9. Desmedt G.; 10. Van Massenhove; 11. Colpaert. op 2'20"; 12. A. Vermeersch, op 187

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 8