pe Zevend® Grote Prijs Val. Ollivier Dré Noyelle lapte er nog eentje bij Bordeaux - Parijs Over spijtige opgaven, en... SPORTMAN! overwinningen Jeroom Renier Jeroom Renter's sympathieke en eerste prolbloemtuil Spurtwinnaar op Vandevoorde, Gryson, Cleenewerck Jacob Denys in de achtste Proef van ons Regelmatigheidskriteriurri te Reningelst i f m I 1 1 de RADIO l' Sterrenparade 8 s De Ronde van Luxemburg Grootse Jeugdolympiade BELGISCHE SNELHEIDS KAMPIOENSCHAPPEN TE OOSTENDE zag met Bernard Gauthier een nieuwe Franse zege Wim Van Est tweede, Stan Ockers zesde SCHUIF Aangekondigde koersen En toch fe EMELGEM Koersultslagen ï&Èt WEfeKfSiBfNSSfofas'ïZft^erSaiTa' Jtfni 1951, Bla'df. 8. hOe Beer Schepen Billiau heeft zo pas de stadsmedalje uitgereikt aan ptfe gelukkige overwinnaar. Valeer Ollivier hield er aan zijn vriend Re- Cnier om zijn overwinning geluk te wensen. Links op de foto: de Heer Schepen Billiau. A Nog nimmer genoot een laureaat ,9Van een of andere wielerwedstrijd 'Mn het Roeselaarse, het tintelende J-enthousiasme, waarmede de struise nieuwmarkter Jeroom Renier na Afloop van de Zevende Grote Prijs •Valeer Ollivier, op werkelijk tref fende wijze door de sportieve be- •Volking der Rodenbachstede werd ^bejegend. Renier zelf, die amper met een honderdtal meter voor sprong de eindmeet had overschre den, verloor er eenvoudig weg het -hoofd bij en wist blijkbaar geen ■faad, met die opeengehoopte wrie melende massa, welke liefst allc- -maal tegelijk, de opvolger van Re- +ié Janssens, om zijn mooie zege .Jjoogde te complimenteren. Na meer flian twee seizoenen van allerhande ^tegenslagen, mocht Renier einde- E-Jijk de genoegens der overwinning Inmaken. En welke zege dan nog? ;,Een overwinning op nauwelijks een paar boogscheuten van de eigen /woonst behaald, voor ontelbare Supporters welke Renier tijdens die jrijna fatale laatste ronde, 'n flinke '/morele steun hadden verschaft en natuurlijk ten volle In het succes 'fan hun idiool opgingen. a ROESELAARS TEAMWORK r AAN DE BASIS DER LOCALE ZEGE Het kan niet worden ontkend, Met wedstrijdverloop kon nauwe - A-ijks boeiend worden genoemd, was ■rselfs voor wat de drie vierden be treft, eerder saai te betitelen. De Hoofdoorzaak van dit minder spec taculair verloop dient echter te Horden gezocht, in het feit dat de :c,>nderseheidene deelnemers alleen jnaar bekommerd waren, om het 'itreven van Blomme, Ollivier en in tnindere mate van Declerck, volko- ynen aan banden te leggen. Inder daad, ontelbare keren sloegen Olli vier en Blomme gedurende de ze- ren eerste ronden op de vlucht of i.'iever, poogden op de vlucht te 'J;laan, dodh iedere maal streek het 'fanse kluwen hen als gierende 'Roofvogels op het wiel. Wanneer i' ervolgens ook eens een andere te genstander een, ontsnapping waag- ^le denken we aan Derous bij Aet debuut der zevende ronde verd vanzelfsprekend al het zware j.Verk aan de Bertincoalitie overge laten. Dit leidde tot een gedurig Jweegevecht tussen de Roeselaarse yeniiers en de overige concurrenten, 1 vaaruit tenslotte Renier als over winnaar te voorschijn trad. Een ■lege waarvan het verdienstelijke Ijtarakter niet eens kan worden ge loochend, ook waarom zouden ijMj het willen verdraaien al kan >r, gezien de reeds uiteengelegde i Omstandigheden, minder sprake fijn van individueel koersbeleid. V Jeroom's prestatie zal er even- j-nin door verminderen, omdat Re- fier niet alleen gedurende zijn liö kilometers lange solo-rit het bewijs gaf van puik te marcheren, (j'naar eveneens omdat hij tijdens «tiet eerste gedeelte flink de kijkers <t/pen hield en van iedere aanvals- 'iiooging deel uitmaakte, dus niets t.ran het toeval wilde overlaten. Akkoord dat Renier bij het 'Aanvangen der laatste veertien ki- V—- si :i lometer wat doeffezat, doch aan de andere kant mag men het express-tempo waarmede de nieuw markter de negende en tiende ron de alleen aflapte, niet over het hoofd zien. Het feit dat Lucien De- man, welke intussen eveneens uit de greep van het grote peleton was ontsnapt, Renier niet vermocht bij te benen en na een hopeloze jacht terug in de naamloze vennootschap verdween, spreekt ten andere dui delijke taal nopens het wilskrach tige exploot» waarmede de over winnaar zich de bloemen toeeigen de. DE PECH VAN RENE JANSSENS... Kunnen naast de overwinnaar Renier, tevens Bldmnie, Ollivier en Declerck in eenzelfde hulde worden betrokken, dan zou zonder die fa tale onkans, welke Flander op nieuw te stekken had, ook laatst genoemde zeker een mooie presta tie op het actief hebben geschreven. Ook René zat van meetaf aan in de vorenste rangentule om zich voor de vele getrouwen te zullen onderscheiden en zich voor de eerste maal, na de onkansrijke valpartij in, de Nederlandse Tour, in het volle daglicht te stellen. Veel gelegenheid kreeg Flander hier echter niet toe, vermits na nauwelijks een vijf en twintigtal kilometer, Janssens' vork brak en hem tot de onvermijdelijk gewor den, opgave noopte. Uiteraard is Flander ook bij de eventuele on kans, welke hem tot hiertoe meer dan op beurt neerhaalde, de kalmte in persoon, doch Zaterdag laatst leden was er koleirebij. Men zou het inderdaad voor minder en vooral als met de duidelijke symp- tonen, der heropstanding, een goe de verrichting meer dan waar schijnlijk mocht genoemd. SCHADUW.,. Men zal het onvoorwaardelijk moeten toegeven, de jaarlijke Prijs Valeer Ollivier gaat de bergaf..., is afgaande op de zes eerste uit gaven, fel aan het vervlakken. Teken des tijds, omdat het duide lijk zichtbaar is dat de kermis- koersen geweldig aan het verwate ren zijn. De noeste inrichters kun nen er niet eens aan verhelpen, al hoewel de organisatie ook dit jaar tot in de puntjes geregeld bleek. Wil men opnieuw «hoger op», dit voor wat de wedstrijd zelf betreft, dan zal er voor het toekomende jaar beslist naar een andere datum moeten worden uitgekeken. Zater dag stonden er niet minder dan drie koersen op het programma, weliswaar in, verder afgelegen pro vincies, doch 's anderendaags hoef de men dan met de concurrentie van Avelgem af te rekenen. Zes en veertig renners is trouwens meer dan, voldoende om een sportief verloop te waarborgen, maar enke le tientallen meer zouden de wed strijd alvast meer kleur bijbrengen. De Uitslag: 1. Jeroom RENIER, de 152 Km., in 4 u. 06 min.; 2. Valeer Ollivier, op 10 sec.; 3. Julien Ardeyns, op 1 lengte; 4. Ludw. Hoermann, op lengte; 5. André Declerck, op lengte; 6. Julien Plovie; 7. Roger Decock; 8. Albert Sercu; 9. Lucien Depoorter; 10. Valeer Van de Walle; 11. gelijk: Georges Desplenter, Luc. Deman, Maurice Joye, Fr. Siegers, Maurice Blomme, Gerard Van de Steene, Robert Nolf, Robert Min- naert, Gustaaf Salembier, Omer Momimerency, Henri Tijtgat, Fir- min Van Kerrebroeck en Julien Van Dijcke. van 1 tot 4 Juni. Het staat thans vast: de Ronde van Luxemburg gaat toch door en wel in vier ritten, namelijk: Vrijdag 1 Juni: Luxemburg-Esch. 190 Km. Zaterdag 2 Juni: Esch-Saarbrü- cken, 223 Km. Zondag 3 Juni: A) Saarbrücken-Diekirch, 140 Km. B) Diekirch-Clervaux, 132 Km. Maandag 4 Juni: Clervaux-Lu- xemburg, 202 Km. De volgende Belgische ploegen zijn aangeworven: A-Ploeg: 1. Bauwens Rik; 2. Hi- laire Couvreur; 3. Van Dormael Karei; 4. Van Steenkiste Aloïs; 5. Verhaert Joseph; 6. Walkiers Elias. B-Ploeg: 7. Breuer Jean; 8. Clo se Alex; 9. Engels Jan; 10. Jobé Georges; 11. Leclercq Ghislain; 12. Walschot René. Terrot-ploeg: 52. Desmet Roger: 53. Oreel René; 54. Rosseel André. e i 1 -'•it geworden onder een verzengen de zon, met renners die van hun •liets vielen en met vier of vijf Aankomers, Neen, het begon kalm "?n zelfs na Chatelleroux waar er Achter de demy's werd plaats ge- tiomen, bleef het nog een heel eind donder strijd. In de eerste uren Aan de koers had het aanhoudend 'beregend en alle vuur lag nog ''steeds geblust. De eerste aanval kwam van 3audot aan km. 300 en hij duurde •'mist 50 km. Alle renners zaten ('oen nog samen. Wij moesten km. 100 afwachten om een nieuwe faze e zien intreden: Dubuisson die ten ^lanviil trekt. De kolonelwordt •lichter niet te ver betrouwd en fa km. verder liggen Diot en de jpostenrijker Valenta aan de lei- 'üng. Valenta zou echter het tempo ,'iiet kunnen volgen. Desbats rukt ,jiu naar de eerste stellingen op en iet komt tot een verwoede kamp Uussen hem en Diot en het is laatst genoemde die zegevierend uit het .strijdperk komt. Éen weinig verder zal Desbats de pijp aan Maarten jeven. Diot is een gevaarlijke kerel en Bernard Gauthier, tweede in de STAD KORTRIJK Zondag 10 Juni 1951 Terrein Kortrijk Sport te 15 uur met deelname van 400 athleten uit alle Colleges van Westvlaanderen. PROGRAMMA: Miniemen: 60 m. (6 reeksen en finale) 300 m. (twee reeksen). Kadetten: 60 m (6 reeksen en finale). 600 m. (twee reeksen) Scholieren: 80 tn. (6 reeksen en finale). 1.000 m. Verspringen. Estafette: 4 x 80 m. (vijf reeksen en finale). Juniors: 100 m. 6 reeksen en finale). 2.000 m. Kogelstoten. Op 23 en 24 Juni 1951, De Belgische snelheid en aehtervolgingfjkampioenschap- pen worden dit jaar verreden op de wielerbaan te Oostende op 23 en 24 Juni c.k. Voor de snelheid worden kampioenschappen voorzien voor beroepsrenners, onafhan- kelijken en liefhebbers. Voor de achtervolging zijn twee ti tels uitgeloofd: één voor be roepsrenners en één voor lief hebbers. AthSetiekmeeting te Izegem INGERICHT DOOR MANDEL- CLUB A.C. OP ZONDAG 3 JUNI TE 9.30 UUR Het bestuur van Mandelclub A.C. richt op Zondag 3 Juni te 9.30 u. stipt een grote meeting in voor haar athleten, meeting welke met een het Zomerseizoen inluidt. De wedstrijden zullen doorgaan in het kasteel Bosmolens en zullen voor de athleten van M.A.C. een beste test worden voor hun forme. Volgende wedstrijden staan op het programma: Kadetten: 60 m., 150 m. Hoog springen en Verspringen. Scholieren: 80 m., 300 m„ 600 m., 2.000 m. Kogelstoten, hoogspringen en verspringen. Juniors-Seniors: 100 m., 400 m., tot'nog toe zeer kalm de kat uit Kogelstoten, hoogspringen, de boom heeft gekeken, komt aan verspringen, discuswerpen en speer- de kopman het meesterschap be twisten. Op de berg van Etampes liggen deze beide 2' 40" voor op Quentin en Dubuisson en 3' op Van Est, die stilaan naar voor rukt. De anderen volgen op 5 a 8 min. Gauthier heeft zijn strijd met zijn stalmaat zegevierend doorstre den en alleen rukt hij naar de Lichtstad op. Van Est is werke lijk subliem in zijn tegenaanval. Op de berg van Picardie laat hij Diot in plan, doch Bernard Gau thier had inmiddels reeds al te veel voorsprong genomen om nog verontrust te kunnen worden. Fris en bijna ongetekend kwam hij het Prinsenpark binnen met bijna vier min. voorsprong op de Hollander. Diot hield Lot het einde moedig stand, terwijl achter hem een har de strijd voor de ereplaatsen aan gang was. Waar Dubuisson enkele plaatsen had moeten prijsgeven, wist Stan Ockers zich in zesde po sitie te handhaven, terwijl Masson, die ver was afgezakt, nog naar de tiende plaats wist terug te komen. Zo kreeg deze Bordeaux-Parijs, die zo mat was begonnen, nog een zeer begeesterend koerseinde en een schone en verdiende ovenvin- Het is dit jaar geen moordende jongste Ronde van Vlaanderen, die werpen. DE FILM VAN DE KOERS Er zijn tien ronden af te leggen. Dit schrikt de 27-koppige bende niet n,f, want reeds in de eerste ronde scheldt zich een groepje af. Die stoutmoedigen noemen Verbeke, Maes, Jacob, Ryokewaert, Gryson en Vuylsteke. De groep hangt op 200 m. Op 35 sec. komt Denys José alleen voorbij. Als het peloton dit groepje gaat opslorpen, zet Urbain Maes. uit Komen, het op een lopen. Er zijn vette premiën te verdienen en hij krijgt tot 1 min. 20 sec. boni. In de derde ronde gaat zijn voor sprong slinken. Michel Vuylsteke, die zich moeilijk kan stilhouden, laat de groep in plan en vervoegt de kop man. Ook Mobouck en Vandamme gaan een ogenblik voor de groep rij den. Inmiddels zijn de drie eerste ronden afgelegd en krijgen wij nu Algemeen Klassement na de achtste Proef. p. 72 Dré Noyelle werd. na zijn schone spurtzege te Reningelst. door zijn supporters bijna in triomf rondgedragen. Het kostte heel 'wat moeite en hardhandig optredeneer wij erin gelukten de Poelkapellenaar samen met Bertje Vandevoorde vóór ons toestel te krijgen. drie ronden over de Rode Berg. Maes ziet zijn zadel breken en hij zal noodgedwongen opgeven. De eer ste doortocht op de berggeeft vol gende stand: 1. Vuylsteke; 2. Maes; 3. Cleenewerck. De groep bevat nog 19 man. Verbeke en Mobouck liggen los. Achter hen komen nog Gouwy en Boedts. Voor de tweede beklimming gaat Jacob de vluchteling vervoegen. Vuylsteke komt eerst boven, gevolgd van Jacob en Cleenewerck. De twee kopmannen slapen er niet op en krijgen tot 45 sec. voorsprong. Bij het nemen van een draai komt Bon- necandelle ten val. Hij breekt zijn pedaal en geeft op. Jacob gaat ge weldig te keer en zijn maat moet lossen. Als de zesde ronde voorbij is, volgt de groep nog steeds op 46 sec. Taecke heeft in deze ronde opgegeven en Vandamme en Buseyne liggen los. Er komt evenwel een zeer heftige re actie. De vluchteling ziet ziln voor sprong verminderen. Hij wordt eerst bijgebeend door Geryl en Denys, doch een weinig verder is gans de groep daar. De strijd luwt niet lang. Bij het beklimmen van de Scherpenberg gaat Gryson lopen. Vandevoorde re ageert en op hun beurt springen Ja cob, Denys en Cleenewerck bij. Dit vijftal heeft alras 100 meter voor sprong op de rest van het groepje. Doch als het werkelijk menens is ge worden, plaatst Dré Noyelle zijn sprong en na een heftige achtervol ging krijgt hij aansluiting. De koers is beslist. Roger Deceuninck lost nog uit het tweede groepje, waarin wij nog aantreffen: Philips, Houvenae- ghel. Hosten, Ryckewaert, Geryl, Viaene en Rebry. Met deze stand gaan wij de laatste ronde in. In het kopgroepje wordt iedereen fel bewaakt, zodat alle poging om weg te geraken onmiddellijk geneu traliseerd wordt. Thuur Cleenewerck trekt van ver de spurt aan, doch hij wordt door drie renners overstoken en het is Dré Noyelle die het eerst zijn wiel over de eindmeet werpt. In het tweede groepje werd Gaston Re bry in de laatste ronde nog gelost, terwijl Philips ervan de spurt wint. I)E UITSLAG 1) Noyelle André (Poelkapelle), de 120 km. in 3 u. 23 min.; 2. Vande voorde Albert (Kemmel), op een hal ve lengte; 3. Gryson André (Gelu» veld; 4. Cleenewerck Arthur (Vla- mertinge); 5. Jacob Willy (Pope- ringe); 6. Denys Daniël (Zarren); 7. Philips Jozef (Keiem), op 40 sec.; 8. Houvenaeghel Marcel (Adinkerke); 9. Hosten Roger (Houthulst): 10. Ryckewaert Pierre (Proven); 11. Ge ryl Maurice (Westende); 12. Viaene Gerard (Menen); 13. Rebry Gaston (Wevelgem) op 2 min. 15 sec.; 14. Vuylsteke Michel (Komen) op 3 min. 20 sec.; 15. Deceuninck Roger (Oost- nieuwkerke), op 4 min. 30 sec.; 16. Vandamme Gaston (Woumen); 17. Winne Roger (Passendale)18. Ver beke Roger (Geluveld); 19. Gouwy Gilbert (Roeselare); 20. Mobouck Roger (Wervik); 21. Boedts Hendrik (Lo). 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 23. 24. 27. 29. 31. 34. 38. 42. 48. Denijs Daniel Cleenewerck Arthur Vandevoorde Albert Taecke Karei Philips Jozef Noyelle André Geryl Maurice Ryckewaert Pierre Jacob Willy Gryson André Deschacht Gerard Luchie Michel Houvenaeghel Marcel Van Bossel Cyriel Demeulenaere Fr. Decnock Georges Hosten Roger Messeyne Roger Bonnecandelle Antoin Vermeersch Achici Deblock Winne Roger Vandamme Gaston Demeulenaere André Tanghe Michel Van Mol August Vanhoutte Ch. Devoghel Gerard Deblaere Adhémar Huyghe Victoor Deketelaere A. Meerseman R. Vuylsteke Michel Muylie A., Cattoor E., Buseyne G., Viaene Defonr R., Rebry G., Maes U., Verbeke R. Vandcvyvcre C., Jonck- heere E., Depoudre G„ Dherck M„ Deceuninck R„ Boedts II. Quartier M., Degrande M., Broucke M.. Clin- ckemaillie, Rigolle W., Gouwy G-, Mobouck 65 62 59 58 49 44 32 30 22 21 19 17 16 15 14 10 9 8 BOETEN Worden met 4 punten beboet om aan een andere koers te hebben deelgenomen Demeulenaere André Deknoek Georges Vermeersch Acliiel Deketelaere André Verleye Gaston FLITSEN EN BESCHOUWINGEN BERICHT AAN RENNERS EN SPORTLIEFHEBBERS De vroeger aangekondigde negende proef, die moest ver reden worden te WERVIK, op Zondag 3 Juni, gaat niet dooi. Dit wegens de aldaar gehouden ■H. Hartfeesten, Eerstvolgende proef: IZEN- BERGE, Zondag 10 Juiii. na lezing, ons blad in de banden van een v lend of gebuur die liet nog niet heeft. U bewijst et' ons een dienst mee. Dank. GEEN TWEE ZONDER DRIE Na Pervijze en Westouter kwam Reningelst. En Dré Noyelle was maar al te goed het spreekwoord indachtig en hij lapte ei' nog eentje bij. Hij heeft het echter niet voor niets gekregen. Meer zelfs, het heeft aan een zijden draadje ge hangen. Toen Gryson op de Scher penberg een ontsnapping leidde en Denijs, Vandevoorde, Jacob en Th. Cleenewerck mededongen, lag met een een zeer gevaarlijk vijftal op kop. De reactie kwam niet onmid dellijk en eerst als er een paar honderd meter in het zicht waren, besefte Dréten de ernst van de toestand. Hij liet toen zijn gezel len letterlijk staan en in een mach tige sprong wist hij juist buiten Re- ningelst-Dorp bij te benen. Het was een machtige, verdragende in spanning geweest, die getuigde van de grote forme. Gelukkig echter dat hij zijn wagen kon aanhaken, want zulke inspanningen kunnen niet al te lang duren, zelfs voor iemand die zich Dré Noyelie mag heten. Maar schoon was het zeker geweest, zonder twijfel. 2 1 1 2 Inderdaad, wij zijn met 2 leiders vertrokken, hebben er een verlo ren, en er is een nieuwe bijgeko men, zodat wij Zondag over acht dagen te Izenberge opnieuw twee gele truien aan het vertrek zullen hebben. Voor de tweede maal had Karei Taecke de gele trui aangetrokken. Zij bracht hem echter niet veel geluk bij, want reeds in de vierde ronde diende hij op te geven. Daags voordien had hij gereden te Stene. Gans de koers door had het geregend en Zondag te Renin gelst droeg hij er de gevolgen van. Daarbij diende hij met een reser- vefiets de strijd aan te binden. Het ging hem niet goed af bij het af dalen van de Roden Berg, werd hij rats uit de wielen gereden. Spijtig voor de kranige Bekegemnaar, want hij verliest niet alleen de leiders trui, maar wordt zelfs naar de 4« plaats verwezen. Komt de weer wraak te Izenberge? Inmiddels is Thuur Cleenewerck Daniel Denijs aan de spits komen vervoegen en Thuur geeft de in druk van nog zo gauw zijn plaats niet te zullen afstaan. Zou hij er werkelijk aan denken zijn zege van verleden jaar te vernieuwen? Aan Daniel Denijs, de regelmatig heid zelve, krijgt hij beslist een kwade klant, en Noyelle en Van devoorde komen ook opdagen. DE TWEE VAN HET EERSTE UUR De arbeiders van het eerste uur noemden hier Vuylsteke en Maes, twee jongens uit de grensstreek. Laatstgenoemde, die een rappe op gang kende, (hij werd nl. onmid dellijk liefhebber, zonder beginne ling' B.W.B. te zijn geweest) heeft beslist veel vooruitgang gemaakt. Wel wetende- dat hij tegen de gro te bazen nog geen kans had, nam hij zijn kans waar om een rijke verdienste aan premiën op te ra pen. Jammer dat hij door zadel breuk uitgeschakeld werd, want hij was beslist nog niet ten einde van zijn Latijn. Vuylsteke nam zijn plaats in. Hij legde alleen de drie bergronden af en veroverde eveneens een rijke buit aan premiën. Hij werd ten andere winnaar van het bergkri- terium. Zo kregen beide jongens, die in het eerste gedeelte van de wedstrijd het koersbeeld hadden gevormd, loon naar werken, PHILIPS CONTRA NOYELLE Er waren reeds zeven ronden af gelegd en er zaten nog een groepje Zie vervolg hiernevens séSF" Ma Al is Renier non echtenRo- denbacher en gelijkt hij door zijn grote structuur en gitzwarte haren op het eerste zicht wonderwel aan öc luidruchtige Nieuwmarkters, die de luimige Willem de Hazelt op pit tige wijze in Peegievoor de Le- z'v uitschildert, dan zal een nadere kennismaking met de joviale, doch stille patron uit Het Sportpaleis u minder kunnen overtuigen. Door zijn mooie zege in de re cente' Ollivierprijs staat Jeroom momenteel in het brandpunt der belangstelling. Renier debuteerde op 13-jarige leeftijd in de wereld van tuben ende plaklint. Dit debuut werd geïllustreerd door een respec tabel getal ereplaatsen, zonder dat Renier er echter in slaagde gedu rende dit eerste koersjaar een eer ste bloemtuil te veroveren. In 1940 Jeroom's tweede koers jaar veroverde hij het eerste boeimstuk en het daaropvolgende seizoen werden met niet minder dan een 15-tal garven bekroond. In 1942-43-44 hoefde de toenmalige Roeselaarse nieuwe ling door de bittere oorlogsomstandigheden volledig te ont wapenen, doch seffens na de bevrijding stak hij van meetaf bij de liefhebbers van wal en boekte voor dit optreden meteen een zestal overwinningen. In 1947, na inmiddels zijn militaire dienstplicht te heb ben vervuld, vervoegde Renier de rangen der Indé's en won er, naast tal van ereplaatsen, een wegrit. 1948 werd Jeroom's schitterendste wielerseizoen. Sommen we eventjes zijn voornaamste prestaties op: Renier palmde voor een begin de twee ritten van Dwars door Vlaanderen binnen, werd primus in Maaseik-Meohelen en Meohelen-Oost- ende; na een rit der Ronde van België in de wacht gesleept te hebben, zegevierde hij op onweerstaanbare manier ln de Ronde van Vlaanderen, zou ook, zonder die kaderbreuk, het Omnium van de weg te Thon-Samson, waar hij zich als kom- pleetste tijdrijder ontpopte, op zak gestoken hebben. Kortom, Renier liet, volgens tal van kompetente Wieier- bevoegdheden, het beste verhopen en waagde in 1949 de sprong naar de profs. Wegens allerhande tegenslagen en een slepende ziekte, stelde Renier echter fel te leur; ook nog in 1950, waarin hij enkel een drietal goede uitslagen op 't actief schreef. Bij de aanvang van het huidige seizoen was de lichame lijke gesteldheid opnieuw bevredigend: vooral tijdens de laatste vier weken kwam Renier langzamerhand' op het voorplan, klas- seerde zich herhaald in de hoofdgroep, doch miste blijkbaar nog het vereiste moraal. Tot de Roeselaarse knaap Zaterdag Jl. plots een eerste palm naar binnen tricoteerde. Nu de kogel door de kerk is, hoopt eenieder dat Renier het hierbij niet zal laten en dat deze eerste zege enkel het vertrekpunt moge betekenen van een ganse reeks, die hem terug het veelbelovende aanzien moge terugschenken van het heuglijke jaar 1948, als- wanneer hij zich tot een der schitterendste landelijke onaf- hankelijken wist te kronen. 1-6: Beroepsrenners AARTRIJKE (Provinciaal Kampioenschap) - 168 Km. - 27.000 fr. - Vertrek te 13 u. 4-6: ARDOOIE. - 184 Km. - 22.000 frank - Vertrek te 14.30 uur. 5-6: GULLEGEM. - 160 Km. - 22.000 frank. - Vertrek te 14.15 uur. Liefhebbers 3-6: LO. - 120 Km. - 5.000 frank. - Vertrek te 15 uur. 7-6: BREDENE. - 110 Km. - 6.000 frank. - Vertrek te 15 uur. Nieuwelingen 3-6: BEERST. - 65 Km. - 3.000 frank. - Vertrek te 15 uur. 3-6: ZEEPANNE (Koksijde). - 65 Km. - 3.000 frank. - Vertrek te 15 uur. (Geboren in 1934 en 1935) 3-6: VLAMERTINGE. - 60 Km. - lbOO frank. - Vertrek te 16 u. BARCO van de Misschien zal gezien hun goed niet meer besproken dan een zege en zuiver verleden het brengen in een kermiskoers, want toen wa- Tijdens het laatste wieler-week- een zuivere Belgische ploeg, voor de end der Meimaand zijn ons een Giro d'Italiu aan te werven? drietal feiten opgevallen waarover In 1948 was er ook een Belgischtot op 3 maanden: laat het ons ren we gewoon te triomferen in we 'n woordje zouden willen uit- ploeg van de partij, en reeds bijfde' hopen voor die jongens, 't ware dan ParijsRoubaix, ParijsToers, Pa- ivijden, nl. de spijtige opgave van start van de derde rit keerden ze nog een zware straf, vooral voor rijs—Brussel, Ronde van Frank- de Belgen in de Giro d'ïtalia, de in blok huiswaarts; 't ivas geen tv>ee eerstgenoemden die anders rijk, enz. zes maanden schorsing van drie kampioenenploegmaar 't liet alge- twee interessante elementen zijn Die hoofdschotels missen we nu Westvlaamse liefhebbers en ten lijk een zeer triestige indruk va. voor een Ronde van België of een al lang, nu zouden die tweede slotte een paar deugddoende over- En nu... rve staan al zo laag ge- Nationaal Kampioenschap. schotels al heel welkom zijn, want winningen. lcwoteerd, en de opgave dier super- We zeggen en onderlijnen, zware ook die zijn we al lang niet meer kampioenen-formatie heeft onze straf, maar we kunnen de koers- gewoon. SPIJTIGE OPGAVüN... waarde op de internationale wieier- commissarissen geen ongelijk geven. Wc moeten onze deugddoende markt nog .met enkele graden be- Ze hebben hierdoor aan zovelen overwinningennatuurlijk zoeken Het debuut van de Belgische neden 't vriespunt doen dalen. vertroetelde jongeren) een harde in eigen land; dit zijn gewoonlijk ploeg in de Ronde van Italië was Er staat ons Selectiecomité een en schone les gegeven: we hopen versuikerde kermiskoersen als nage- te schoon om te blijven duren. We zeer lastige karwei te wachtenten minste dat onze renners ver- rechten. ivaren er weliswaar vertegenwoor- Wie zuilen ze naar de Ronde van standig genoeg zullen zijn om deze En toch spijts alles hebben we (6504) van dertien man samen. In dit groepje hadden Noyelle en Philips tot dan toe zich nog maar weinig laten opmerken. Wij verneukelden ons reeds op een aankomst in groep en in een spurtje tussen deze twee sprintersbazen. Het heeft ech ter niet mogen zijn, want Philips miste de bus toen eerst Gryson en zijn gezellen er vandoor gingen en tweedens toen Dré Noyelle er alleen achter ging. De sterke Keiemnaar beging daar beslist een grote fout, die hem alleszins een mooie ere plaats kostte en ons het genoegen benam van hém eens aan de trok te zien tegen de vliegende Poel kapellenaar». Voor wanneer krij gen wij die twee nog eens samen? JODEC. HET OFFICIEEL KRITE- RIUM DER WESTVLAAM SE AFDELING B.W.B. 9° Ereprijs Joz. Vandeweghe voor Beroepsrenners op Zondag 10 Juni, te 15 uur. Het schoonste kriterium van het jaar... op de schoonste kriterium- omloop van het land... en dit op een Zondag 125 Km. of 42 ronden op de klas sieke kriterium-omloop, met 40.000 frank prijzen. Met de verzekerde deelname der beste beroepsrenners. En daarbij een goed werk: op brengst ten voordele van het Wit- Gele Kruis afd. Izegem-Emelgem. Beroeparenners BROECHEM: 1. St. Verochuutn) 2. Van Roosbrouck; 3. J. Janssens; 4. Mollin; 5. Van Stayen; 6. Derljek I.; 7. Brusselmans. TREMELO: 1. Sterckx I.; 2. Lor. aerts; 3. Claes; 4. Leysen; 5. Stormi; 6. Peeters; 7. Anthonls. AVELGEM: 1. Ramon: 3. Debtor»; 3. Pleters; 4. Wambeke; 8. Mathys; t De Mulder; 7. Degraevelyn; 8. Vsa Steenkiste. HEULE: 1. Van Kerckhoven; 2. 6»- lembier; 3. Van Dijcke; 4. Thoma; I, Derycke G.; 6. Decock: 7. De Muldn; 8. Klnt; 9. Dequenne; 10. Nolf. Onafhankelijken PRIJS DEPAUW: 1. Sorgelooe; I. De Hertog: 3. Bonckaert; 4. B. Devoi; 5. Corbusler; 7. G. Vermeersch. TAVIERS: 1. Desmedt Gilbert; Schaecken; 3. Van Geffen; 6. Labaen, Liefhebbers STENE: 1. Deschacht G.; 2. Vs» Bossel; 3. Annljs; 4. Verplaetse; 5, Parmentler: 6. Van Vynck; 7. Taeeks. ZEDELGEM: 1. Denijs H.; 2. Dot- belaere; 3. Van de Wiele; 4. Vandal- le; 5. Demeyere; 6. Demeulenaere A. Nieuwelingen GENT-MENEN: 1. Denolf G.; 1 Vancouillle: 3. Victor Lucien; 4. Ver beke; 5. Paret; 6. Decraeye. WOESTEN: 1. Bamells; 2. Ghei- qulere; 3. Vanloo; 4. Top; 5. Stam pers. HOOGLEDE: 1. Bruwier H.; 1. Hoornaert; 3. Claeys; 4. Degryse; I. Smagghe. BOEZINGE: 1. Deboodt Michel; 1. Clarysse; 3. Lamalre; 4. Vancayzeele; 6. Van Herzele. RONDE VAN ITALIË 6" Rit: (Tijdrit): 1. Coppi F.; 2. Bo bet; 3. Koblet; 4. Kubler; 13, Van Steenbergen. 7C Rit: 1. Menon; 2. Pasotti; 3. Mag- gini; 4. Moresco; 17. Van Steenbergen. 8' Rit: 1. Casola: 2. Bevllacqua; 3. Pasotti: 4. Kubler: 34. Van Steenbergen. 9« Rit: l.Corrleri 2. Bartall: 3. Mé non; 4. De Santl; 18. Kete leer en Van Steenbergen. 10" Rit: 1. Minardi; 2. Padovan; Barducci; 4. Bizzi; 18. gelijk) Van Steenbergen en Keteleer, Woensdag 30 Mei: rustdag. Algemeen Klassement. 1. Magni Florenzo; 2. Astrua, op 47 sec.; 3. Kubler, op 1' 09"; 4. Bobet, op 1' 37"; 5. Van Steenbergen, op 2' 01"; 6. Schaer, op 3' 34"; 7. Coppl, op 4' 18"; 19. Bartall, op 10' 34"; 73. Keteleer, op 1 u. 16' 45". i m j, MOTOCROSS te Westouter Rode Berg Eerste reeks beginnelingen: l.RAQUEZ; 2. Colgne; 3. Verslüyt 4. Verraes op een ronde. Tweede reeks beginnelingen: 1. DELPARME; 2. Comouble; 3. De clerck. Eerste reS^s Juniors: 1. DECOSTER; 2. Hendrickx; I Mlllevllle; 4. Minne; 5. Denys; 6, O lus. Tweede reeks Juniors: 1. DECOSTER; 2. Calus; 3. MUI»- ville; 4. Minne. Finaal beginnelingen: 1. SOIGNE Theo: 2. Versluys; Comouble; 4. Verraes: 5. Declercq. Derde reeks Juniors: 1. DECOSTER; 4. Calus; 3. He»' drickx; 4. Mlllevllle; 5. Minne. Itangsehlkkliig Jun. (Ier punter: 1. DECOSTER; 2. Mlllevllle; Minne; 4. Calus; 5. Hendrickx; 6. D«' nys; 7. Taelman. KOMEN WON DRIESTEDENTORNOOI BILJARTEN naar. Onze vertegenwoordigers hiel-1 c|00r sterke rennersalthans Frankrijk sturen? Ze moeten er dit les te benuttigen. den zich tamelijk kranig, alhoewel van Stan Ockers meer werd ver wacht. De anderen waren werke lijk met zeer weinig pretenties in deze wedstrijd vertrokken. Onder lijnen wij nog het feit dat van de achtien in het jongste wieler-w-eek-end aan bij naam, doch dat ze zouden op- jaar maar één ploeg van 12 man Eerstdaags mogen deze die zich een drietal ovenvinningen genoegen gewassen zijn tegen de Zwitserse vormen, en... 't zal nog te veel zijn. specialiseren in 't zog der auto's te beleefd. tandem Kubler-koblet, tegen de Ja twaalf waardige ronde-elementen rijden en die zich maar steeds la- Vooreerst aan deze van Renier te Italiaanse formatie, neen, dat kon voor een Tour de France moeten ten volgen door familieleden, ook Roeselare vorige Zaterdag, waar er bij o7is maar niet in; edoch, dat ive met een loep gaan zoeken in tvel een strenge straf verwachten, heel de stad op straat stond om Het driestedentornooi biljarten ingericht tussen de clubs uit leper, Menen en Kc-men, werd met klank door de club uit Komen gewonnen. Zij wonnen meteen de prachtbeker uitgeloofd door de Melkerij Lactano uit Nieuwkerke. Door dc twaalf beste leden dé clubs werden volgend aantal pun ten behaald: Komen: 5273 Menen4979 leper 3920 ze er de aftocht zouden blazen en ons land. vertrekkers er zeventien I ^an nog zo vroegtijdig, dat heeft zi.in aangekomen. De laatste ein digde dan nog op min dan een halfuur van de overwinnaar. DE UITSLAG: 1. BERNARD GAUTHIER, de 586 km. in 16u. 29'17" 2. Wim Van Est 16 33' 25" 3. Maurice Diot 16 u. 35' 07" 4. Antonin Rolland 16 u. 38' 18" 5. Maurice Quentin 16 u. 38'18" 6. Stan Ockers 16 u. 39' 23" 7. Jean Robic 16 u. 41'13" 8. André Bruleé 16 u. 44' 13" 9 Albert Dubuisson 16 u. 46' 12" 10. Emiel Masson 16 u. 47' 50" 11. Robert Mignat 16 u. 48'43" 12. Roland Chartier 16 u. 51'25" 13. Marcel Buyze 16 u. 53'59" 14 Rudi Valenta 16 u. 55' 02" 15. Nello Sforacchl 16 u. 57' 06" 16. Raymond Goussot 16 u. 57' 06" Opgegeven; Robert Desbats. Dc rapste pisteronde werd afge legd door de Belg Roland Char tier; 31" 3/5. Van een verval gesproken! STRENGE STRAFFEN... Die e vermaningen en «waar- Jeroom toe te juichen, schreef Wil- schuwingen schij?ien maar niet te lem Van Wynendaele. willen baten en wie niet horen xvil Zondag zegevierde een andere zal moeten voelen! DEUGDDOENDE OVERWINNINGEN... Denk nu maar niet vriend lezer, Rodenbachzoon, nl. Gilbert. Desmet bij de indé's in het Waalse Taviers. Zegevieren ver van huis kan even veel genoegen doen, als vlak aan de deur En ten slotte waven we Zondag i ons toch verrast, ja iedereen ont goocheld. Kint. Depredhomme, Schotte, M. In het strafregister van het jong- Hendrickx en Impanis, na 5 ritten ste sportbulletijn van de B.W.B. reeds naar huis, de ene met, de (Nr 12 - 25 Mei '51) werd de zwaar- andere zonder reden; we maken er ste straf opgelegd aan 3 liefhebbers, geen onderscheid in en stellen die... alle drie dan nog Westvlamingen, ongelooflijke werkelijkheid vast. Er nl. Verkaemer Gilbert, D-esselgemdat ive ons aan een deugddoende te Aveigem getuige noeaie nvpte rest ginds alleen nog Van Steenber- Kerkhove JozefSt-Eloois-Vijve, en overwinning in BordeauxParijs spurtzege op De Ba-erc in ae om- gen, de pisterenner, die normaal ge- De Paepe Robert, Waregem. hebben verwacht; ja zeker een zege der drie Provincies kampioen sproken, de eerste opgever zou mo- Voor hen is 't seizoen 1951 reeds in deze reuzekoers zou meer dan )Mmonioc'1 gelukkig maakte, gen zijn doch thans geprikkeld in ten einde, want ze kregen... zes deugd hebben gedaan, maar aan t was l1l}rners zijn eerste zege ait koers blijft tot hij erbij zal «val- maanden schorsing, nl. van 30 Mei dergelijke triomfen maken we ons ?aa.r 023 weS, viet zijn arieicieur- len wellicht in de Dolomieten. tot 29 November. Deze straf werd de laatste jaren geen illusies meer. trul dan. We beklagen Givardengo, die r-eu- uitgesproken door het College van Neen, zoveel zijn we niet meer ge- Jd, we zijn in een periode geko- zesommen heeft besteed om een Commissarissen van de Ster der woon. men aat we clergelijKe overunnnyi- vreemde ploeg te vormen voor de Liefhebbers, op grond van art. 187 We hadden «bijna» een Belgi-t,e!' °'s deugddoende mogen be- Giro hij koos de Belgische «elite», en 199 van het Sportreglement. sche zege Zondag jl. in de Omloop schouwen, dat onze nationale kam- Nu lachen de Italiaanse renners en Deze 3 renners hadden zich immers van Bourgogne,' in de Ronde van Pipenook eindelijk eens zijn koers sportbestuurders natuurlijk in de in de 4' rit van genoemde klassie- Doubs en in ParijsValenciennes, w Vj 111 lebinnenland, vuist. ker laten voorttrekken. maar zelfs die ivedstrijden waren Maar over de grenzen... steeds Welk Italiaans rijwielhuis zal het Welke verzachtende omstandighe- niet voor onze landgenoten.. Vroe- "l0ar; banden af! nu nog aandurven enkele onzer den zullen ze inroepen om in be- ger jaren werd een Belgische zege renners, we spreken niet eens van roep te gaan? in hogergenoemde wedstrijden al MAGISTER. Op de foto zien wij dc winnende Club van Komen. Van links n»' rechts: de HH. Sieuw Gerard, Mahieu Alphonse, Vcrkinder Vakr' Vandenbussche Eticnne, Hoornaert Julien, Platteau Roger, Slf., Leon, Loridan Albert, Brulein Jean, Hoflack Jerome. ZitteiF' Coulie Julien (secretaris). De andere clubleden die mededort?' doch niet op de foto staan, waren: de HH. Ugillc Louis, Goeniae' Robert, Koels Pierre en Clacrcboudt C'amillc.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 8