Frans Commeyne bracht de verrassing te Izenberge en Dré Noyelle klopte zijn rivaal AlbertVandevoorde te Izenberge de gele trui en verdedigde ze flink te Koksijde Commeyne spurtwinnaar voor Vandevoorde en Ryckewaert te Izenberge Klassement na de 10 Proef De 10* en IIs Proef van ons Kriterium stonden in het teken der snelheid Hosten toonde zich op het laatst nog een der besten uit koers: een knaap met toekomst. Van Philips en Geryl hadden wij beslist wat meer verwacht. De ene dag is ook de andere niet. Louwyck schreef een flinke verrichting op zijn actief en heeft zijn elfde plaats beslist niet gestolen.. Demeulenaere, nog niet gerodeerd na zijn val in het Westvlaams kampioenschap, heeft enkel nog maar kilometers tekort om opnieuw de oude te zijn. Daniël Denys, pechvogel van het eerste uur, reed een verwoede, doch schier wanhopige achtervolging. Zijn moe dig volhouden mocht evenwel niet baten. Spijtig die tegenslag voor de sympathieke Zarrennaar, die er meteen zijn leiderstrui bij inschiet. Besluiten wij met aan de knappe inrichters van de sportieve gemeen te Izenberge en vooral aan Meester Heughebaert, die ons zelfs een paar flink gewaardeerde diensten bewees, een flink en welgemeend proficiat toe te wensen om hun knappe orga nisatie. Tot ter jarent! JODEC. Kwart over twee wordt er gestart met een flinke bende van 28 klep pers. Louwyck, die hier zijn tweede koers bij de liefhebbers levert, legt er onmiddellijk flink de pees op en samen met Luchie gaat hij de ben de een 100 m. vooraf. Bertje Van devoorde ligt lichtjes los, maar komt weer bij. Ryckewaert begint nu zijn duivels te ontbinden en hij krijgt Bekaert en Gouwy als gezellen. Gry- son kan zich echter niet stilhouden en komt bij. De strijd luwt niet. Na de derde ronde liggen die vier man nog altijd voorop; op 200 m. volgen Boudewyns en Rebry, die zelf nog de groep een 100 m. vooraf gaan. Boedts, Heyl, Vandamme, Deceu- ninck en Mobouck vormen de ach terhoede. Daniël Denijs, die reeds in de eerste ronde plat viel, ver volgt moedig in laatste stelling.. De vierde ronde is fataal voor Rebry en Houvenaeghelbandbreuk. Viaene gaat nu de groep ontlopen en in een zeer schone inspanning weet hij de leiders bij te benen. Terwijl Louwyck uit de groep weg valt, weten ook Vandevoorde, Van Mol en Commeyne zich voorop te werken. De volgende ronde brengt echter de hergroepering. D. Denijs vervolgt nog steeds moedig op 2.30'. Houvenaeghel en Rebry dringen niet verder aan. Nu alles opnieuw samen zit trekt Taecke ten aanval. Ryckewaert, werkelijk puik in forme, Gryson en Vandevoorde worden zijn eerste ge zellen, maar weldra komen ook Viaene, Commeyne, Gouwy en Bou- dewijn bij. De beslissing is geval len. De rest van de groep, met Hos ten aan de leiding, komt voorbij op een 300-tal meter. Louwyck volgt nog steeds op een boogscheut, maar komt prachtig bij na een achtervol ging die reeds een drietal ronden duurt. Puik werk. De elfde ronde geeft dus volgende stand: Op kop: de acht leiders; op 1 min. Louwyck, Van Mol, Winne, Luchie; op 1.40 min. Philips, Geryl en Defever; op 2.30 min. Bonnecandelle en Demeu lenaere; op 3.15 min. Gouwy en Vandamme; op 4.15 min. Denijs en Bekaert. Vooraan toont Commeyne zich van zijn beste zijde terwijl Tae cke plat valt. Het hoog tempo houdt aan en Viaene zal in laatste ronde nog moeten loslaten. In de onder scheidene groepjes zien wij nog mooie spurtjes, maar de grote ver rassing komt van Commeyne, die netjes de rappe Vandevoorde in doeken doet. Kan me dat ventje aardig uit de voeten. DE UITSLAG 1. COMMEYNE Frans (Ledegem), de 112 Km. in 2 u. 54 min.; 2. Van devoorde Albert (Kemmel). op een wiel; 3. Ryckewaert Pierre (Pro ven) 4. Boudewyns Daniel (Rolle- gem); 5. Gryson André (Geluveld); 6. Viaene Gerard (Menen), op 30"; 7. Taecke Karei (Bekegem), op 2.45 min.; 8. Van Mol August (leper), op 3.15 min.; 9. Hosten Ro ger, z.t.; 10. Philips Jozef (Keiem), op 4.20 min.; 11. Louwyck Philip (Brielen)12. Geryl Maurice (West- ende)13. Defever Walter (Lauwe) 14. Luchie Michel (Oudekapelle), op 5.30 min.; 15. Vandamme G. (Wou- men); 16. Gouwy Gilbert (Westro- zebeke); 17. Denijs Daniël (Zar- ren); 18. Bekaert Marcel (Wevel- gem); 19. Demeulenaere Frans (Westende); 20. Bonnecandelle An- toine (Le Bizet): 21. Boets Hendrik (Lo). BOETEN Worden met 4 punten be boet om aan een andere koers te hebben deelgenomen Defour R. Deknock G. Deketelaere L. Deblock L. Van Bossel C. EEN PAAR BESCHOUWINGEN Voor de koers hadden wij het ge zegd tegen Vandevoorde dat hij te Izenberge de koers moest winnen, vermits hij niet te lossen is en mis schien wel de rapste van de bende. Wij rekenden echter buiten de waard. Deze kwam in de persoon van de jonge Commeyne, zo pas uit de nieuwelingenklasse overgestapt. In de koers deed hij zich herhaal delijk opmerken en in de spurt re- monteerde hij vlotweg de op kop vertrokken Kemmelnaar. Zo kreeg de boeiende koers te Izenberge met een een verra; 'end maar schoon overwinnaar. Deden zich verder van hun beste zijde opmerken: Ryckewaert, die weer eens in zijn dag was en als dan de besten waard is; Gryson, nijdig en vechter als altijd, maar die thans stilaan zijn goede forme benadert; Boudewijn, nog een die verleden jaar b.'j de nieuwelingen zat en hier een hoofdrol vervulde. Viaene begaf slechts op het laat ste na een schone koers. Een schoon geblokt renner, die Menenaar. Tae cke was eens te meer onfortuinlijk. Jammer, want ook hij had zijn woordje nog voor de zege mede te spreken. Gust Van Mol is beslist in het goede spoor. Het zou mij niet ver wonderen moest de Ieperling eerst daags een hoofdvogel afschieten. De Uitslag: ONZE VLIEGENIERS TREDEN AAN De vliegbasis te Koksijde her bergt een heel stelletje liefhebbers. Er zijn er zelfs heel knappe ele menten bij. Wij citeren: R. Verbe ke, Devolder, Defever, Cattoor, Wollants, Ritserveld. Die mannen streden te Koksijde zowat een beet je voor eigen volk en wilden er zich van hun beste zijde laten zien. Vooral Cattoor en Verbeke zaten in den beginne steeds bij de aanval lers. Voor allen werd kilometerpaal 90 echter fataal en enkel Ritserveld zat nog in het peloton ter aan komst. De soep is er wel goed maar weegt toch te veel in de benen. Mochten die jongens maar wat meer koersen betwisten. VAN LAZARUS DIE VERREES Er was eens een renner en hij kwam uit de Ronde en noemde Thuur Cleenewerck. En hij had er lelijk in de rapen gezeten van va dertje pech zodat hij vrij onzacht een drietal malen met onze natio nale wegen in aanraking kwam. Hij 'werd dan ook vrij erg getekend en zijn armen, schouders en heupen waren het zichtbaar bewijs dat die valpartijen «echt ende waarachtig» plaats hadden gegrepen. En toch zat Thuurten daags daarop te Koksijde met zijn stramme benen en kra kende letten. Na twee ronden was alle stramheid losgereden en wij zagen er een herboren, frisse Thuur die op gans de koers zijn stempel zou drukken en voor de beslissing zou zorgen. Dat hij nipt door Noy elle werd gevloerd was voor onze Lazarus die verrezen waszeker geen oneer. 35. 38. 14. Houvenaeghel Marcel 15. Luchie Michel 16. Deschacht Gerard 17. Van Mol Aug. Messeyne Roger, 19. Commeyne Frans 20. Viaene 21. Deknock Georges 22. Boudewyn Bonnecandelle Ant. Vermeersch Ach. 25. Winne Roger Vandamme Gaston 27. Demeulenaere A. Tanghe Michel 29. Vanhoutte Charles Devoghel Gerard 31. Brulez Frans Beblaere Huyghe Victoor Deblock Louwyck Philippe Meerseman Roger Vuylsteke Michel Boedts Hendrik Neyrinck Louis Verbeke Roger Muylle Cattoor Eugene Buseyne Gerard 44. Rebry Gaston Maes Urbain Defever Walter 47. V. d. Vyvere Ger. Jonckheere Emm. Moyaert Arthur Ritserveldt Gaston Lepoudre Gommaire Dherck Michel Deceuninck Roger Gouwy Michel 55. Beekaert, Quartier, De- grande, Wollants, Broucke M., Rigolle W., Clincke maillie, Mobouch, Dekete laere DIE TOUR-FORME TOCH Er werd nooit meer gesproken over de zogezegde Tour-forme vm verleden jaar na de Ronde vm Frankrijk. Een mingoede Schottl zat na de Ronde in primakonditil samen met Kubler e.a.; een goedi Van Steenbergen kon te Moorsledt met die mannen niet mede, omdat hij de ronde niet had verreden. En zo is het, die uit een ronde komt die vliegt. Te Koksijde hadden wij twee rondemannen aan het vertrek. Beide zijn samen toegekomen en gans de koers door hadden zij hel veld beheerst en alle ontsnappin» gen gecontroleerd. Noyelle vliegt zoals in zijn beste tijd. zijn spron gen dragen ver. Thuur Cleenewerck, die pezige Kubler-figuur, rijdt wer kelijk zo rap als hij wil. BONIFICATIE Aan Noyelle en Cleenewerck wordt er ingevolge artikel 7 c van ons reglement 1 punt vergoeding toegestaan om met meer dan 30" voorsprong aan gekomen te zijn. VAN TWEE TANENDE RENNERSFORMEN De eerste is zeker die van Philips. Te Izenberge reeds gezien dat hij niet gingTe Koksijde liet hij weer die zelfde indruk. Hij, anders een vechter uit de vuurlinie, had bijwijlen moeite om achter in het peloton de gang bij te houden. Zoekgeraakte forme? Wellicht, want geen enkel renner rijdt een gans jaar op zijn best. Maar wie zou durven beweren dat de Keiemnaar binnen een drietal weken weer niet voor de besten zal te duchten zijn? Daniël Denijs liet ons zelfde in druk. Te Izenberge heeft hij wel Algemeen BIJVOEGSEL AAN HET WEKELIJKS NIEUWS VAN ZATERDAG 16 JUNI 1951. SPORTBLAD. 1. Vandevoorde Albert 2. Cleenewerck Arthur 3. Taecke Karei 4. Denys Daniel Noyelle André 6. Geryl Maurits Ryckewaert Pierre 8. Philips Jozef 9. Gryson André 10. Jacob Willy 11. Hosten Roger 12. Van Bossel Cyriel Demeulenaere Fr. p. 91 87 81 75 66 65 48 32 Cleenewerck te Koksijde Thuur Cleenewerck a>as de geweldigste, maar Dré Noyelle natuurlijk de rapste in de vluchtkoers te Koksijde. Op de foto: de overwin naar midden supporters en bestuursleden. Twaalf ronden in achtvorm van 10 km. 33 Vertrekkers. Vanhoutte ontsnapt van aan de vertreklijn en legt alleen de eerste ronde af. Een lek bandje stelt hem echter buiten strijd. Ook Vandamme valt plat. De jonge Louwijck gaat nu lopen en krijgt gezelschap van soldaat Devol- der. Natuurlijk dat Gryson niet lij delijk kan toezien en er seffens op springt. De volgende ronde geeft echter weeral nieuwe gezichten. Cleene werck, Taecke, Verbeke en Louwijck liggen 200 m. voorop. Walter Defever moet loslaten, evenals Devolder. De strijd ontbrandt in volle hevigheid. Noyelle en Rijckewaert zetten zich in gang en weldra zit alles weer bij een. Dan waagt Eug. Cattoor zijn kans. Desmet Maurice laat het ste ken. De Heistenaar meent het ernstig en blijft twee volle ronden alleen voorop liggen. Verbeke en Louwijck zorgen er voor dat de vluchteling tot de orde wordt geroepen. Nieuwe fa ze - nieuwe gezichten. Denijs, Geryl en Louwijck laten de groep in steek en tellen weldra 45 sec. op het peloton dat nog 20 man telt, en waaruit zo pas Heyl en Cat toor wegvielen. Doch opnieuw nadert de groep. De flink rijdende Frans De meulenaere zorgt ervoor dat de drie vluchters worden bijgebeend. Als Thuur Cleenewerck opnieuw ten aanval trekt zijn Van Bossel en Rijckewaert opnieuw mede. De groep volgt op 150 m. Wollants en Verbeke verliezen voeling. De groep trekt op nieuw bij maar onmiddellijk springt Thuur nogmaals weg. Gryson en Van hossel reageren maar worden terug opgeslorpt door de groep. Het is in tegendeel Noyelle die een machtige demarrage zet. Rijckewaert poogt nog aan te klampen, maar komt enkele meters te kort. Er blijft nog een ron de en half af te leggen. Er wordt nu gevochten lijf om leven. Geryl en Vandevoorde lopen uit de groep weg. Plots «coup-de-théatre». Noyelle valt plat, doch kan seffens terug vertrek ken. Aan de Zee-Panne zitten de 2 leiders opnieuw bijeen. Thuur leidt bijna de ganse laatste ronde en geeft lang de indruk te zullen winnen. Het is slechts in de laatste meters dat hij geremonteerd wordt. Voor de derde plaats laat Vandevoorde zich nog door Geryl verrassen. Van Bossel en Taecke vechten het onder elkaar uit voor de vijfde en zesde plaatsen, terwijl Rijckewaert van de rest der groep de sp^rt v-!,rt voor Demeule naere. 1. ANDRE NOYELLE (Poelkapelle) de 120 km. in 2 u. 58 min.; 2. Thuur Cleenewerck (Vlamertinge), op een halve lengte; 3. Geryl Maurice (West ende, op 45 sec.; 4. Vandevoorde Al- bert (Kemmel); 5. Vm Bossel Cyriel (Eernegem), op 50 sec.; 6. Taecke Ka- rel (Bekegem); 7. Ryckewaert Pierre (Proven), op 1 min. 15 sec.; 8. De meulenaere Frans (Westende); 9. Gryson André (Geluveld); 10. Brulez Frans (Rumbeke); 11. Hosten Roger (Houthulst); 12. Neyrinck Louis (Oostende); 13. Houvenaeghel Mar cel (Adinkerke); 14. gelijk: Denijs Daniël (Zarren), Messeyne Roger (Gits), Ritserveld Gaston (Idegem), Moyaert Arthur (Zandvoorde); Ver- meersch Achiel (Handzame); 19. Ver beke Roger (Geluveld); 20. Wollants Louis (Herselt); 21. Boedts Hendrik (Lo). PEPER- EN ZOUTKORRELTJES BIJ DE TIENDE PROEF TE KOKSIJDE (Zie vervolg blz. 2.) De nieuwbakken liefhebber Commeyne leverde voor zijn eerste koers een flinke verrichting. Te Izenberge ging hij namelijk met de zegebloemen lopen

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 13